Maand vertraging voor kuuroord 'Prestaties koppelen aan gezelligheid' PLAATSELIJK Oostburg moet jeugdig vandalisme Westzeeuwsvlaamse kust aanpakken College Oostburg wil eerst meer duidelijkheid over bouw van hotel Sluise wandelvierdaagse besluit op sfeervolle wijze Dijkgraaf Almekinders vindt Landschapsplan wel degelijk nut hebben Geen belangstelling voor spreekrecht waterschap Oldtimers toeren door Zeeuws-Vlaanderen en Zak van Zuid-Beveland C3 NIEUWS leuzen de stem ZEELAND C4 ISTEN [NUTTEN IS ^UNDAI ;e Invasie van zilverreigers in het Zwin Ambras begeleidt Engel Reinhoudt op nieuwste CD Vredesweek in Hulst Zwemmende zusjes Sarian en Annabel Kosten werken knap langebaanseizoen af Aardenburg Groede IJzendijke Retranchement MARKTEN Cursus werken met kunststof |EN - De DOW dans- houdt op zaterdag 19 jnber een kermisbal met bziek. Deze dansavond I toegankelijk voor niet- De zaal in het perso- lereningsgebouw lomplex Oude Vaart is 1 19.30 uur geopend. De hg voor leden is gratis eden betalen 5 gulden. VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1992 j's Gravenpolder, Kapelle, [ingen, Krabbendijke e.o. -! erote en kleine huisdieren: fektijk van J. Gaakeer, A flman en W. Verboom waargenomen door die- W. Verboom, Alexan- 46, Kapelle, tel. 01102- Spreekuur za. 8-9 in I Kapelle en 's Gravenpol- Jstdijk en Hulst - Dierenarts ■rsol en J. Versol-Ten Hoo- iPlevierstr. 18, Hengstdijk il 148-2365. Zaterdagspree- Ite Hengstdijk van 13-14 u. pr vlgs. afspr. - Dierenartsen Aerts- Dullaertstr. 43, tel. -14015. Spreekuur za. 10- len volgens afspraak, jkens, Aardenburg, Sluis - fenarts G. de Bruijckere en T3ruinessen-Kapsenberg. Za. I. spreekuur gezelschapsdie- |n Aardenburg, (Romanlaan Ivan 11.30-12.00 u. en in burg (Brouwerijstr. 8) van -13.30 u., verder vlgs. tel. tel. 01177-2398 of 01172- Terneuzen, Zaamslag en kstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. |narts R. Versol, Plevierstr. Hengstdijk, tel. 01155-1488 1148-2365. Spreekuur Axel: ll-12 u, en vlgs. afspr. pan Gent - Dierenarts E. Da- Westdam 54, tel. 01158- Spreekuur za. en zo. 11-12 Ji na afspraak. geuzen e.o. - Peter de Vos, (kliniek voor kleine huisdie- 'De Steenberghe', v. Steen- henlaan 7, Terneuzen, tel. pO-96425. Spreekuur: zat. 12- Verder na telefonische af- Etak. I de Vos en A. Burm, Kliniek kleine huisdieren en bijzon- dieren, v. Diemenstr. 83, neuzen, tel. 01150-19628. ■eekuur zat. 12.30-14 u. en na ■fonisch overleg, stburg - Dierenarts J.v.d. Vij- Sirius 1, tel. 01170-52103. feekuur zat. en zond. na tel. br. Bgg. Dierenkliniek IJzen- ke, 01176-1388. |-Jansteen e.o. - Dierenarts A. Bruyn, Tempelier 34, St. Jan- fen, tel. 01140-12701, bgg. |40-10546. Spreekuur za. en 11-12 u. en vlgs. afspraak, Isbezoek ook na afspraak. Vktijk IJzendijke - Dierenarts /.d. Vijver, tel. 01176-1388. Jreekuur zat. om 13 uur en Jid. om 12 uur in de dierenkli- Ik te IJzendijke, en volgens af- faak. ^DARTSEN |st-Zeeiiwsch-Vlaanderen ndarts E. Sanches, Nieuwstr. Oostburg, tel. 01170-53580. ■reekuur zat. en zond. 12-12.30 Ir J)st-Zeeuwsch-Vlaanderen landarts D. Thung, Dinkelstr. J, Terneuzen, tel. 01150-30666. breekuur zat. 10-10.30 en 18- B.30 u. zond. 12-12.30 u. luid- en Noord-Beveland - Indarts P. Frantzen, Kastan- Jstr. 307, Goes. In het weekeinde gl. nr. 06-52771398. Spreekuur (t. en zond. 10-11 uur. POTHEKEN xel - Apotheek Axel, Oranjestr. tel. 01155-2888. Geop. zat. 10- en 16-17 uur. Verder uitslui- Ind voor spoedgevallen en re- lepten. Koes - Zeeuwse apotheek, Grote fcarkt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. Jat. 11-12 uur en 15.30-17.30 [ur, zond. 11-11.30 u. en 16.30- H.30 u. Voor spoedgevallen bui en openingstijden is de dienst- |oende apothekersassistente huis bereikbaar tel. 01140- 14255. ïerneuzen - Apotheek Klaassen, Tel. 01150-12090. Geop. zat. van I.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 I. en 17-18 u. EIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- FLAANDEREN J/oor eerste hulp bij ongelukken: |erst dienstdoende huisarts raad plegen. Kuist - Buitenpolikliniek De rïonte, tel. 01140-12651. Bostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. [Terneuzen - Streekziekenhuis De rlonte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND- EEB Tl riZeeuwsch-Vlaanderen - *e1, ■01150-12200. ENTIE) l.ivivU- Oranjestraat 5 Tel. 1)1155-2710 Fax 01155-4849 Oostburg - De gemeente Oostburg moet iets proberen te doen om de uitspattingen van jongeren langs de Westzeeuwsvlaamse kust aan banden te leggen. Dat vinden alle par tijen in de gemeenteraad, ne VVD-fractie kaartte de kwestie gisteravond tijdens de raadsvergadering aan. Dit naar aanlei ding van een brief van de uitbaters van café/tea room Blue Corner uit Cadzand-Bad. Die drongen begin augustus bij het gemeentebe stuur aan het in hun ogen toenemende vandalisme door jongeren aan de kust aan te pakken. J. Pro voost (WD) deelde die bezorgdheid en riep op tot maatregelen. Hij ondervond steun van vertegen woordigers van PvdA, Dorpsbelangen en Toe risme en CDA. Loco-burgemeester A, de Feijter nam zich de ge dane opmerkingen ter harte. „De zorg die uitge sproken wordt geeft aanleiding om de zaken eens op een rij te zetten. Verder zal ik de burgemeester als voorzitter van de commissie algemeen be stuurlijke zaken vragen de kwestie in een verga dering te bespreken," aldus De Feijter. Goed nieuws leverde de raadsvergadering op voor de stichting Zwerfkat uit Groede. Een half jaar na de indiening van een eerste subsidieverzoek be sloot de gemeenteraad de stichting die zich bezig houdt met de opvang van zwerfkatten gratis drie vangkooien ter beschikking te stellen. Daar waren wel het zoveelste pleidooi van raads lid H. van der Weegen (Dorpsbelangen en Toeris me) en een schorsing van de vergadering voor no dig. Want het college hield immers de poot stijf door met het voorstel te komen de subsidie-aan vraag van de stichting af te wijzen. Nadat echter ook andere fracties er wel voor voelden de stich ting eenmalig te helpen door die vangkooien te geven, kwam het tot een beraadslaging binnen het college. Wethouder J. Thomaes onthield zich daarvan. Hij vond de subsidiëring flauwekul en stemde daarom tegen. Thomaes was daarin de enige. De overige leden van de gemeenteraad gingen akkoord met de be schikbaarstelling van de vangkooien. Hoe de ge meente Oostburg die uitgaaf gaat financieren? „Uit de hondebeïasting," deelde loco-burgemees ter De Feijter mee. Van onze verslaggever Oostburg - De besluitvorming over de komst van het kuuroord naar Cadzand-Bad is met een maand ver traagd. Het college van burgemeester en wethouders voerde het kuuroord gisteren op het laatste moment af van de raadsagenda. Woordvoerders van de fracties van PvdA en Dorpsbelangen en Toerisme spraken hun ongenoe gen uit over de handelwijze van het college. Bezoekers van de publieke tri bune die speciaal voor dit agen dapunt gekomen waren, konden alras huiswaarts keren. Dat wa ren onder andere enkele bewo ners van de Cadzandse Ringdijk die tegen de bouw van het kuur oord gekant zijn en vertegen woordigers van de verzamelde hotels in De Sterren van Cad zand-Bad. De laatsten wilden op twee A-viertjes nogmaals hun bezwaren tegen het kuuroord duidelijk maken. Maar dat hoefde zoals gezegd niet meer. „Er is onduidelijkheid ontstaan over de uitgangspunten van het plan en dan met name over de bouw van het bij het kuurcen trum behorende hotel," zo luidde de officiële mededeling van B en W aan de leden van de raad. Daarin legde het college verder uit de behoefte te hebben de uitgangspunten voor het kuuroord nog een keer helder en duidelijk op een rijtje te zetten. Daarom was het voorstel over het kuuroord teruggenomen. Het komt, zo kondigden B en W aan, in de volgende raadsvergadering aan de orde. PvdA'er L. Wille betoonde zich verre van ingenomen met die collegebeslissing. Wille had zich Van onze verslaggever Knokke-Heist - Er is dit jaar een invasie van de kleine zilverreiger in na tuurreservaat het Zwin. Dat meldt de conservator, Guido Burggraeve. Ook zijn op de vijvers in het reser vaat geregeld vrij grote aantallen aalscholvers en futen. Het eerste exemplaar van de kleine zilverreiger werd al op 16 mei waargenomen in de Zwinstreek. Sinds half augustus, weet Burggraeve, zijn regelmatig zes tot acht exemplaren in het natuurreservaat te zien. De zilverreiger is een prachtige witte reiger. In paarkleed heeft de vogel schitterende sierveren op de hals, buikzijde en rug de zogenoemde ren'. De soort breidt sedert vijf tien jaar haar versprei dingsgebied spectaculair uit naar het noorden. Zo is hij ook in het Zwin een regel matige bezoeker die hier soms meerdere weken ver blijft in het zomerseizoen. 'aigrette-ve- eerder al druk gemaakt over het terugnemen van voorstellen door B en W en constateerde dat het college niet veel van zijn kritiek had opgestoken. „Het college is opnieuw slordig bezig." Loco-burgemeester A. de Feijter (burgemeester J. Kruize was we gens familiaire verplichtingen afwezig) had weinig in te bren gen tegen de kritiek van het raadslid en bood zijn excuses aan voor de gang van zaken. Van onze verslaggever Goes - 'Een gouden greep'. Zo noemt de Bevelandse troubadour Engel Reinhoudt de samenwer king met de volksmuziekgroep Ambras uit Hulst. Samen maak ten ze de CD 'een bolus bie de koffie', die op zaterdag 17 okto ber wordt gepresenteerd op een feestelijke avond in De Vroone in Kapelle. Reinhoudt zingt op de CD zes tien liedjes in Bevelands dialect over luchtige en ernstige onder werpen. Gitaar, viool en accor deon van Ambras kwamen hem daarbij uitstekend van pas. Op de 'Zeeuwse Avond' in Ka pelle krijgen de burgemeesters van Hulst en Borsele de eerste exemplaren van de plaat, maar daar blijft het niet bij. Het pro gramma bevat 'volop humor en muziek', uiteraard van Engel Reinhoudt en Ambras zelf. Daarnaast is een optreden ge pland van Sankie Koster, die sketches ten beste geeft in on vervalst Zeeuwsvlaams dialect. Belangstellenden kunnen kaar ten bestellen bij de Vroone of bij de zanger thuis in 's Heeren- hoek. De Stichting Goed Zeeuws Goed Rond brengt de CD zelf in de verkoop. Vanaf 19 oktober is de nieuwste 'Reinhoudt' verkrijg baar in meerdere winkels in cen trumplaatsen. Reinhoudt en Am bras verkopen de plaat boven dien aan huis. In beide gevallen wordt een tekstboekje bijgeslo ten. Van onze correspondente Hulst - De Vredesweek wordt gehouden van 19 tot en met 27 september. De Willibrorduspa- rochie in Hulst heeft daarom een gastpredikante uitgenodigd. Marjolein Schuurmans, vice- voorzitter van Pax Christi Inter nationaal, de vredesbeweging van de rk Kerk, verzorgt de preek in de beide weekendvie ringen: op zaterdag 19 septem ber om 19.00 uur en zondag 20 september om 10.30 uur. Van onze correspondent Sluis - De vijfde Sluise avondwandelvierdaagse beleefde gis teravond een sfeervol einde. Met nog een laatste tocht te gaan, was het zowel voor de deelnemers Jaf\"e vilf als aan de tien kilometer verzamelen bij het basketbal veld nabij de Oostpoort. Daar werden, om het eerste lustrum extra uister te geven, aan alle deelnemers lampionnen uitgereikt. Begeleid uoor het plaatselijk muziekgezelschap Apollo, ging het vervolgens in yjn sfeervolle optocht door het Belfortstadje naar de sporthal De hete, waar traditiegetrouw voor iedere deelnemer bloemen waren, ler dagen lang konden 282 deelnemers genieten van een uitste lde nazomer. Ook wethouder A. Oosterling kwam een kijkje ne- he h? was 20 enthousiast over het lampiongebeuren dat hij dit voor frank Van onze medewerker Fred Rabout Breskens - De zwemmende zussen Sarian en Annabal Kosten werken een knap langebaanseizoen af. Bij hun club Scheldestroom vertoeven ze al jaren in de schaduw van Ilse de Jonge en Ryan Verplanke, maar veel problemen hebben ze daar niet mee. Sarian, zeventien lentes oud en straks beginnend aan haar laaste vwo-jaar: „Ik heb daar totaal geen last van. Vind het zelfs wel prettig. Ik zwem om dat het leuk is en hardstikke gezellig. Er wordt door de club veel georganiseerd. Laatst on der meer een kamp hier in Breskens. Niet ver van huis, maar je bent wel bij elkaar. Het kweekt een enorme band en daar vloeien de prestaties uit voort." In het huidige langebaansei zoen geven ze daar ook blijk van. De Sluisse langebaan werd knap verteerd. In him eigen Havenwedstrijd moest Ilse de Jonge tot de laatste me ter strijd leveren om het zus terpaar achter zich te houden en in de Braakmanrace was het zo ver. Annabel werd eer ste Zeeuwse. Annabel, twee jaar jonger dan haar zus: „Dat was wel lekker. Het was de eerste keer dat ik Ilse voor bleef. We zijn vriendinnen, maar in het water heerst een gezonde rivaliteit. Dat heb ik ook met mijn zus." Sarian werd derde in De Braakman, nadat ze tweede werd in de Havenwedstrijd. Een wedstrijd die ze nog steeds de mooiste vindt. „Deze wedstrijd staat nog steeds al leen voor Zeeuwse clubs open. Dat betekent veel minder deel name. Ik voel me daar lekker bij, want al dat getrek en ge duw dat ligt me niet. Natuur lijk is een zevende plaats in een Braakmanrace, waar na tionale toppers aanwezig zijn, meer waard dan een tweede plaats in een Havenwedstrijd, maar geef me toch maar wat minder deelname." Kopwerk Een Havenwedstrijd die ze zich nog vlot voor de geest kan halen. „We zwommen de hele tijd met ons vijven. Naast mijn persoontje en Annabel waren dat Ilse Jonge en de Koe- wachtse meisjes Esther de Jonge en Ingeborg Hamelink. Annabel en Ilse hebben duide lijk het meeste kopwerk ge daan. Na de laatste bocht wa ren we Annabel ineens kwijt. Die zwenkte helemaal naar links. Ik ben begonnen met spurten, maar Ilse de Jonge had de beste troeven." Beiden zien het langebaan- zwemmen als een uitstekende overbrugging tussen het zo mer- en winterseizoen. Sarian: De gezusters Sarian en Annabel Kosten „Het gaat ons goed af. Ik vind het veel gezelliger dan in een bad. Daar is het in een paar minuten gebeurd. Nu ben je langer bezig en meer nog, het is een gezellig dagje uit." Dat ze ook in het bad aardig uit de voeten kunnen blijkt uit het feit dat Annabel tijdens de jongste zomerkampioenschap- pen in Sas van Gent maar liefst elf medailles in de wacht sleepte. Vier daarvan werden behaald met de estafetteploeg en juist op dit onderdeel be wijzen ze hun waarde voor de geel-zwarte formatie. Met Ilse de Jonge en Ryan Verplanke vormen ze een ijzersterk kwar tet. Het heeft geresulteerd in twee Zeeuwse records. Dit op de 4 x 100 meter vrije slag en de 5 x 50 meter vrije slag. Troeven Immers ook vijf troeven kun nen de pupillen van Frans Ver planke uitspelen, want naast eerder genoemd viertal zorgt Evelien Buysse voor de egale aanvulling. De 'Kostentjes' vinden de estafette trouwens een leuk nummer. Sarian: „Vooral omdat het steeds en altijd tegen Stormvogel gaat. Individueel is de Vlissingse club voor ons eveneens altijd de grootste rivaal. In de esta fette komt die rivaliteit op nieuw naar boven en dan is het eigenlijk club tegen club. Zeeuws-Vlaanderen tegen Walcheren." Sarian wil trouwens komend seizoen wat gas terugnemen. „Ik wil het laatste vwo-jaar goed doorkomen. Daarom zwem ik maar één competitie. Wat het daarna wordt weet ik nog niet. Ik wil verder stude ren, maar heb nog geen speci fieke keuze gemaakt. Hoe mijn zwemmerij zich dan ontwik kelt weet ik niet." Annabel heeft daar nog niet over nagedacht. „Ik zwem voorlopig alles wat me aange boden wordt. Aan het einde van mijn zwemloopbaan heb ik nog nooit gedacht. We zitten - FOTO WIM KOOYMAN in een fantastische club waar er geen druk op ons wordt ge legd. Kan er eens niet getraind worden, dan is daar niemand die er over valt. Ik heb begre pen dat dit bij andere clubs wel eens anders is." Zij is dan ook van de partij 13 september wanneer in Wilhel- minadorp de nationale lange- baankampioenschappen over vijf kilometer worden afge werkt. Duidelijk ambitieuzer dan Sarian, die dat laat schie ten. „Wat ik wel nog eens zou willen is de Vlaanderenmara- thon in Sluis zwemmen. Ik heb al drie keer de prestatiemara thon over acht kilometer ge daan en dat bevalt best. Daar op die afstanden heb je geen last van gewriemel. Mijn trai ner heeft de zestien kilometer steeds afgeraden, maar vol gend jaar ben ik achttien en dan zou het toch moeten kun nen, al besef ik dat de voorbe reiding dan wat anders zal moeten zijn. We trainen nooit specifiek op de langebaan. Dat moet voor zestien kilometer wel denk ik." van Damme, voorzitter van de Stichting Wandelsport Sluis, as dan ook een erg tevreden man. „We zaten dit jaar wél wat laat onze datum, maar achteraf is alles in ons voordeel uitgevallen. ngHien we met onzg data vast zittgn aan sch00lVakanties, lo- JLr_We volgend jaar weer vroeger. We plannen ons evenement im- on?e j? de tweede week na de schoolvakanties om de jeugd op aant T aaSse voor te bereiden. Positief was ook het feit dat er een (j al rolstoelers van het bejaardentehuis Rozenoord op onze slot- laren "nW62ig was. Wellicht een aanzet tot uitbreiding de komende Van onze verslaggever Oostburg - Het landschaps beleidsplan van de gemeen ten Oostburg en Sluis heeft wel degelijk zijn nut. Die me ning droeg dijkgraaf C. Al- mekinders gisterochtend uit tijdens de algemene vergade ring van het waterschap Het Vrije van Sluis. Het waterschap was betrokken als adviseur bij de samenstelling van het plan. Hoofd-ingeland E. Wijffels vroeg naar het nut van het plan voor het waterschap. Iets waar Wijffels zelf sterk aan twijfelde, gezien de hoge uitvoeringskosten van het plan. „Het heeft geen zin uit te kijken naar een Rolls Royce terwijl je maar geld hebt voor een Opeltje," drukte hij zijn kritiek uit in een beeldspraak. Dijkgraaf Almekinders verde digde het beleidsplan echter. „Het is een goed sturingselement voor de beide gemeenten om toe komstig beleid op te enten. Dat geldt ook voor ons. De uitvoe ringskosten zijn wel hoog, maar het is goed dat die in beeld zijn gebracht. Het is immers zinloos in nieuwe landschapselementen te investeren als je voorbij gaat aan de kosten voor onderhoud." Almekinders zag het plan dan VOLKSDANSEN - De Aar- denburgse volksdansgroep Avogro schenkt in het begin van het nieuwe seizoen spe ciale aandacht aan begin nende volksdansers. Die oefe nen elke maandag, dinsdag en woensdag in de gymzaal in de St.-Bavostraat. Inlichtingen en opgave mogelijk bij N. Ul- tee of E. Pijcke. TENNIS - Tennisvereniging Con Forza hield de clubkam pioenschappen. Er hadden dit jaar een record aantal deelne mers ingeschrevenr. Voor de lagere schooljeugd worden de clubkampioenschappen za terdag 19 en zondag 20 sep tember gehouden. Winnaars: meisjes tot en met 17 jaar en kel: Miranda Buijck, jongens tot en met 17 jaar enkel: El- vin Marteijn, ME: Tony Seen, VE: Margriet Buize, MD: Adrie Risseeuw/Philip van Paemel, VD: Onnie d'Hollan- der/Greta van de Slikke, GD: Adri Risseeuw/Tnge Ris- seeuw. BOLLING - Bolclub Molen- zicht hield twee bollingen. Uitslag eerste bolling met 66 deelnemers'. 1. W. Cornelis-W. Desein-J. van Volsem-F. Blomme, 2. A. de Schipper-R. Mollet-A., Huisman-A. Fer- buyt, 3. R. van Limmen-W. Strohbach. J. Provoost-I. Vermeulen. Uitslag verlie- zersbollign rtlet 30 deelne mers: 1. E. de Kesel-S. Ver- meire-E. Blomme, 2. G. van Zele-P. Pielaet- W. Wauters, 3. B. Versprille-L. de Betue- L. Claeys. WANDELEN - Vakantiege noegens uit Maldegem houdt zondag 27 september een wandeling in en om de ves ting Retranchement om ken nis te maken met de fraaie vestingwallen, het prachtige landschap en het overvloedig aanwezige natuurschoon. Kapelle/Barendrecht, 17 sept. - Veiling Holland/Zeeland. Vesti ging Kapelle. Blok appelen. Cox o.p. kg 85-90 1-2 32 1-3 30, 80-85 1-2 35 1-3 30, 75-80 1-2 41 1-3 31, 70-75 1-2 47 1-3 36, 65-70 1-2 43 1-3 30, 60-65 1-2 30. Elstar kg 85- 90 1-1 31 1-2 31 1-3 30, 80-85 1-1 36 1-2 31 1-3 30, 70-80 1-1 50 1-2 38 1-3 35, 65-70 1-1 42 1-2 34 1-3 30, 60-65 1-1 27 1-2 24. Goudrei- nette kg 85-95 1-2 30, 75-85 1-2 441, 65-75 1-2 29. Blok peren. Saint Remy kg 80-90 1-2 27, 70- 880 1-2 37, 60-70 1-2 36, 50-60 I- 2 20. Conference kg 65-75 1-2 87 1-3 76, 555-65 1-2 100 1-3 81, 45- 55 II-l 56 n-2 49. Doyenne du Cornice kg 85-95 1-2 71 1-3 73 II- 2 63, 75-85 1-2 125 1-3 116 II-2 97, 65-75 1-2 133 1-3 123 ü-2 103, 55-65 1-2 34 1-3 25. Bonne Louise kg 60-70 1-2 85, 50-60 1-2 28. Kavel appelen. Klstar kg 85- 90 I 30, 80-85 I 30, 70-80 I 30-44 II 30, 65-70 I 30-31, 60-65 I 24. Goudreinette kg 85-95 I 33, 75- 85 I 36-41, 65-75 I 22. Rode Bos koop kg 95 op I 30-32, 85-95 I 38-44, 75-85 I 39-69, 65-75 I 31- 49. Golden Delicious kg 80-90 I 33-38, 70-80 I 45-50, 65-70 I 31 Kavel peren. Conference kg 65- 75 I 50-81 II 40-55, 55-65 II 32- 47, 45-55 II 26-66. Gieser Wilde man kg 70-80 I 138, 60-70 I 116- 122, 445-55 II 45. Beurre Hardy kg 80-90 I 35-48 II 32, 70-80 I 556-72 II 35-36, 65-70 I 51-63 U 31, 60-65 I 41-57. Bonne Louise kg 60-70 I 41-78 II 340-31, 50-60 I 24-27. Legipont kg 65-75 I 37- 52, 55-65 I 44. Zacht fruit. Kavel. Rode bes 200 gr. I 120-140. Bra- men 200 gr. I 65-90. Frammbo- zen 150 gr. 40-130. Aardbei 250 gr. I 90-130. Van onze verslaggever Oostburg - Er is nog geen animo voor het spreekrecht voor de vergadering van het waterschap Het Vrije van Sluis. Gisteren kregen toeho orders van de algemene ver gadering voor het eerst de kans op een van de agenda punten in te spreken, maar niemand diende zich aan. Dijkgraaf C. Almekinders schor ste de vergadering even om niet- leden van het schap het woord te geven, maar kon de vergadering gelijk weer heropenen. Het Vrije van Sluis voerde het spreekrecht voorafgaand aan de algemene vergaderingen in, zo als Almekinders uitlegde, om ge hoor te geven aan de roep om bredere inspraakmogelijkheden bij het waterschap. Nog wat onwennig met het feno meen stelden enkele ingelanden vragen over het spreekrecht. A. Maat zich af of de mogelijkheid tot inspreken ook kenbaar ge maakt was aan de bevolking. De dijkgraaf vertelde dat de gele genheid in te spreken bij de pu blicatie van de agenda bekend werd gemaakt. A. Kunst infor meerde naar de spelregels die verbonden waren aan het spreekrecht. „Geeft het dagelijks bestuur ook repliek aan even tuele insprekers," wilde deze hoofd-ingeland weten. Almekin ders verduidelijkte dat dat niet de bedoeling was. „Dat proberen we zoveel mogelijk te beperken. Wel nemen we de opmerkingen van insprekers mee in de be sluitvorming." Van onze verslaggever Oostburg - De Stichting Cen trale voor Jeugd- en Jongeren werk (SJC) start met een cursus Werken met kunststof van Tech- nika 10. Dit onderdeel van de SJC is al jaren actief om meisjes van tien tot en met twaalf jaar op een speelse manier kennis te laten maken met techniek. De cursus begint op 5 oktober in Oostburg. Tijdens de cursus leren de meis jes verschillende soorten kunst stof te herkennen, kunststof bui gen met de hittebalk, zagen, bo ren, polijsten en lijmen. Ze ma ken werkstukken als fotolijstjes, brievenstandaards, sleutelhan gers en oorbellen. De bijeenkomsten zijn op 6, 13 en 20 oktober van 18.45 uur tot 20.15 uur en op 3, 10 en 17 no vember op hetzelfde tijdstip. Er kunnen twaalf meisjes per cur- susblok meedoen. De kosten zijn 7,50 gulden. Aanmelden kan tot 1 oktober bij de SJC. ook als een waarschuwing om realistisch te blijven. De vergadering van het Vrije van Sluis kende overigens een kalm verloop. Een kleine twintig hoofd-ingelanden hadden zich - ongetwijfeld vanwege het fraaie oogstweer- afgemeld. Degenen die wel aanwezig waren, gingen zonder veel problemen akkoord met de vaststelling van de voor lopige vaststelling van de reke ning over 1991. Ook koos de ver gadering twee nieuwe leden. G. Buijsse en M. van der Plasse volgden respectievelijk P. Faas en C. Langenberg op. Van onze verslaggever Groede - Veertig militaire oldtimers maken zondag 27 september een rondrit door West-Zeeuws-Vlaanderen en de Zak van Zuid-Beveland. De organisatie is in handen van H. van Iwaarden en j. de Bue, twee Zeeuws-Vlamin gen die lid zijn van de Belgi sche militaire oldtimerclub Yeo Manry (Brits dialect voor verzetsstrijder). Volgens Van Iwaarden zijn de reacties van het publiek bij der gelijke rondritten overwegend positief. „Vaders die langs de route staan en enthousiast tegen hun zoontjes vertellen dat zij ook nog in zo'n legervoertuig hebben ge reden." Yeo Manry is een club die Gent weliswaar als thuisba sis heeft, maar waar een toene mend aantal Zeeuwsvlaamse liefhebbers van oud militair rol lend materieel zich bij aansluit. Dat komt omdat de dichtstbij zijnde verenigingen op dit ge bied in Nederland zich ver bo ven de Westerschelde bevinden, legt Van Iwaarden uit. De start van de rondrit door de Zak van Zuid-Beveland is om 9.00 uur bij Watervliet, op de grens tussen België en Neder land. Daarna'rijdt de colonne naar Breskens, waar om kwart over tien de oversteek naar Vlis- singen wordt gemaakt. Van daaruit voert de tocht via Rit- them, het Sloe en de forten Ram- mekens en De Ruyter naar Bor sele. Vervolgens rijdt de colonne via Ellewoutsdijk en Nisse naar Heinkenszand en Lewedorp. In die laatste plaats is omstreeks 13.30 uur een pauze en dan zijn de militaire auto's te bezichtigen voor het publiek. Voertuigen die bekeken kunnen worden zijn jeeps (Minerva, Willy's, Nekaf), vrachtwagens (GMC, Deutz en de 'Dikke DAF') en motoren. De verkeerspolitie en de ge meente Borsele begeleiden de historisch- recreatieve rondrit, terwijl twee motoragenten van de Koninklijke Marechaussee de colonne escorteren. De leden van Yeo Manry die aan de tocht deelnemen hopen omstreeks 15.30 uur terug de oversteek naar Breskens te maken, waarna het einde van de tocht bij Water vliet is.

de Stem | 1992 | | pagina 17