w Davids zet Ajax op het spoor Ajax neemt Olympisch Stadion over pN Van Moorsel wint EG-tijdrit in Gap FC Groningen blinkt uit in matigheid Fischer loopt uit [Ruime overwinning (0-3) op Salzburg na moeilijke eerste helft van Dixhoorn jddoppertje Winst voor Rottier en talent Basting ie B 2. interieurs Ritzege zoon Merckx in Ronde van de Toekomst SPORTNIEUWS KORT Jeugdrecord voor Jacqueline Poelman KNSB al bezig met kaartverkoop EK Sevilla biedt 7,5 miljoen voor Maradona Konikov bondscoach Oekraïne Muntz in kwalificatie-toernooi Voorzitter Eagles wil pasjes-systeem Deen Piechnik naar Liverpool UITSLAGEN STANDEN DE STEM SPORT DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1992 onze verslaggever 11 Salzburg - Ajax blijkt in alle 1 tilte het Olympisch Stadion ■stilte - - lte hebben overgenomen. ILst het eigen stadion De lï er, heeft de UEFA Cup- 'I vinnaar per 1 september jl. "''lok het beheer verworven IJver het Olympisch Stadion. I n juli al is Ajax met de aan- ■deelhouders tot overeenstem- lming gekomen. Ine zorgvuldig geheim gehouden ■bliksemactie was volgens het be- 1 tuur nodig om het spelen van Europa Cup-voetbal in de hoofdstad veilig te stellen. Het Olympisch Stadion is onder gebracht in de NV Het Nationaal Sportpark Olympisch Stadion, dat het uit 1928 stammende mo nument tot 1 juli 1996 in erf pacht van de gemeente Amster dam heeft. Tot die datum heeft Ajax het Olympisch Stadion overgenomen. Daarna denkt de club in het nieuw te bouwen sta dion in Amsterdam Zuid-Oost terecht te kunnen. Wat er dan met het Olympisch Stadion ge beurt, staat in de sterren. Op twee na, een administrateur en een terreinknecht, hebben alle werknemers van het Olym pisch Stadion ontslag gekregen. Het gaat om acht gedwongen ontslagen. Twee werknemers, onder wie directeur Otto Roffel, vloeiden op natuurlijke wijze (VUT) af. Sommige aandeelhouders noem den de overname 'een geruisloze overval'. „Ach, we hadden wat haast, maar die werd door onze bouwplannen veroorzaakt", ver ontschuldigde Ajax-penning- meester Van Os zich. Ajax kwam tot overeenstemming met de aandeelhouders op een vergade ring in juli. Veel aandeelhouders waren toen op vakantie, maar het quorum was (nipt) aanwezig om de stemming rechtsgeldig te maken. De wel aanwezige aan deelhouders waren vrijwel zon der uitzondering vrienden van Ajax. Door de snelle actie werd een aantal politici, dat het Olym pisch Stadion op korte termijn wilde laten afbreken ten faveure van de sociale woningbouw, bui tenspel gezet. Het Olympisch Stadion wordt in elk geval in de komende vier jaar niet afgebro ken. Inmiddels is Ajax begonnen met een grootscheepse face-lift. Het stokoude stadion wordt voor 3,5 miljoen gulden opgeknapt. Op het schilderwerk na, is de reno vatie op 21 oktober, de tweede ronde van de Europa Cup, klaar. Dan ook zullen de nieuwe licht masten er staan. Ajax betaalt aan de NV Het Olympisch Stadion geen huur. De tegenprestatie van Ajax be staat uit het garant staan voor een eventueel exploitatie-verlies. Bovendien hebben de aandeel houders de hoop dat de kans ge stegen is, dat het stadion behou den blijft. Uw adres voor Kompleet Wonen Oostburg Tel. 01170-54801 S FASHION k- in trouw- kostuums Noordstraat 15 4531 GATerneuzen Desiree heeft de ring naar uw hart 4 mm 100 Desircv 3 mm ).02 ot. zetting 107 3 hr. 0.02 ct. envoud van de gladde Het extra accent van drie hleurcn gouJ- meerdere inten. OOSTBURG '-13904 Burchtstraat 8 Tel 01170-2901 VLISSINGEN 1100-14863 VValstraat SSTcl O11S4-16400 ELBIJRG ie Burg 14-16 Tel.01180-35275 foor Ted van Leeuwen iaizburg - Met een 3-0- ■verwinning in Salzburg is Ijax de verdediging van |e UEFA-Cup begonnen, let zijn luxe cijfers, die lerhullen dat de Europese tekerhouder in de geboor testad van Wolfgang Ama- leus Mozart tegen de basse outsider in het eer ie uur slechts valse tonen Iroduceerde. Be winnaar van de UEFA-Cup lerd na een uiterst sullige eerste Keilt die slechts geeuwen op lekte, te hulp geschoten door de Kleinste man op het veld. Uitge kiend met een kopbal loodste |e 1.68 meter kleine invaller Ed- |ar Davids Ajax langs Casino ialzburg. Pas nadat de vervan- Ier van de falende Bryan Roy de lerste appel uit de boom ge- Jchud had, werd de status quo Keker gesteld: 0-3. Drama mdat de kleine man de avond |>red had, werd hij tot grootste [roond. „Davids betekende de mekeer", loofde trainer Van |aal na afloop. x>r Bryan Roy betekende het eerzien met Cup-voetbal een lersoonlijk drama. De linker bits die vorig jaar lente 'in een lp' en op de bank gezeten had, lertolkte een week voor de WK- jvalificatie-interland tegen loorwegen onder de ogen van isistent-bondscoach Rinus Is- |ël een jammerlied. Al na een "i uur haalde Van Gaal hem q het veld ten faveure van Da- Extra vervelend voor de ikervleugelspits, omdat Marco Basten vorige week na de Ifeninterland tegen Italië al fd gevonden dat Bryan Roy let in het systeem van Oranje iste. Casino Salzburg-Ajax bleek, jker in de eerste helft een duel |t de aspirine-categorie. Casi- l, het voormalige Austria Salz- irg, kon weinig en ontpopte |ch als een counterploeg, die p diep respect aan de dag Kde voor de Europa Cup-win- |ar Des te opmerkelijker was It Ajax aanvankelijk zo veel te pen had met het opportu ne van de Oostenrijkers, die ipscorer Pfeifenberger node isten. fax marcheerde stroef. Roy lerd dus al snel gewisseld, maar ft lot had Mare Overmars ook oen treffen. De hyperner- M Europa-Cup-debutant mor rust bijna alles ver- pd, maar revancheerde zich de pauze met een treffer, fax' tweede, en een assist. Hij lp ook nog een gele kaart op 1" de Italiaanse veearts Pairet- net als collega Davids en de astenrijkers Stadler, Lainer en irger. ^putatie Jgkamp bleef dat lot be- prd, vermoedelijk op grond zjjn reputatie. Bergkamp lag P de ketting bij Lainer, maar r wist de sterspeler wel raad De eens zo flegmatieke laauwspits begint zich meer meer in de stijl van Van Bas- 11 te ontwikkelen. Dat betekent I® Praktijk dat Bergkamp niet 1™ opofferingsgezind strijdt, I™1'zijn momenten afwacht. P heelt hij een naar karakter- van zijn voorbeeld overge- T®. namelijk het bewerken zijn tegenstander als bal en P'dsrechter niet in de buurt T'. o°r de benen van Lainer f e'e keren als startblok te ge- fï®' schopte 'Dirty Dennis' "lastpost letterlijk en figuur- i, veld. De zwaar aan- r gen verdediger moest in de ervangen worden door Li- imJ6 ^veri§e Jurcevic, een n»0-? van Kroatische Baric, had de Amer- w ,„ensie aanvankelijk t d en- Zo ook met Han- IwiiV ayer' ^'e d°or Baric ttd 4nVarl surPrise was opge- B kaalf ^bnsterdamse spion- ïitin .n 'lem kennlijk nog L act!e gezien, want de in- Be hi iaan ^asis van on ae dansen voor de rust. raPP°rten was Reisin- I» „i?an,van de vrije trap pus Van Gaal, die ervan Gap (afp) - Leontien van Moorsel is nog steeds gretig. Woens dag won de winnares van de Tour de France Feminin de ze vende etappe van de Ronde van de EG voor vrouwen, een in dividuele tijdrit over 14 kilometer in Gap. Frank de Boer van Ajax in duel met Austria Salzburg-speler Willfurth. - FOTO ANP opkeek dat juist die speler op de bank zat. Bijna was dat Ajax duur komen te staan, want Rei- mayer trapte de corners scherp voor het doel. Menzo behoedde Ajax echter twee keer voor een vroege achterstand door als een kompasnaald te reageren op in zetten van Sabitzer en Jurcevic. Na rust voelde Bergkamp, ont daan van Lainer, zich bevrijd en Ajax was door een harde speech van Van Gaal ook weer iets be ter bij de les. Zonder overigens tot glanzend spel te komen, werd Casino Salzburg vervolgens zon der verder omhaal ingerekend. Acht minuten na de hervatting kopte Edgar Davids de ope ningstreffer achter invaller doelman Ilsanker: 0-1. Even leefde het jeugdige elan van Ajax op en werd Casino Salzburg, met een gemiddelde leeftijd van 28 jaar gemiddeld bijna vijf jaar ouder dan de UEFA Cup-winnaar, overlopen. Bergkamp en Davids vonden Overmars die na 65 minuten de beslissing forceerde. Het gaf Overmars zoveel zelfvertrouwen, dat hij vijf minuten later Kreek wist te vinden, die de eindstand geflatteerd op 0-3 bracht. „Ik was over heel Ajax in de eer ste helft ontevreden", stelde Van Gaal. „We hebben te veel risico's genomen. In de rust heb ik ge zegd dat we korter moesten dek ken en de bal vaker rondspelen. Dan zouden de treffers vanzelf vallen, want die Oostenrijkers speelden in een krankzinnig tempo. Ik wist dat ze dat niet konden volhouden". AUSTRIA SALZBURG - AJAX 0-3 (0-0) - 52. Davids 0-1, 65. Overmars 0-2, 79. Kreek 0-3. Scheidsrechter: Pairetto (Ita). Toeschouwers: 10.000. Gele kaarten: Stadler, Lainer en Garger (Austria Salzburg), Over mars en Davids (Ajax). AUSTRIA SALZBURG: Ilsanker; Fe!e.riS7-ïï?er',Weber, Garger en Stad- Ier; Willfurth, Reinmayr (65. Reisin- ger), Lainer (46. Lipa) en Ergovic; Jurcevic en Sabitzer. AJAX: Menzo; Vink, Blind en De Boer; Alflen, Jonk, Bergkamp en Kreek; Overmars, Pettersson en Roy (30. Davids). De Brabantse wereldkampioene haalde een gemiddelde snelheid van 41,515 kilometer per uur. Zij ging de Franse oud-wereldkam pioene Catherine Marsal zestien seconden vooraf. Van Moorsel liep bovendien 46 seconden in op leidster Natalia Olsevskaja uit Litouwen en klom op naar de ze vende plaats in de algemene rangschikking. Vandaag wordt er een zware bergetappe gere den, met aankomst in Isola 2000. Van Moorsel heeft met slechts 1.42 minuten achterstand nog alle kans op de eindzege. In de Ronde van de Toekomst, een open wedstrijd voor ama teurs en jonge profs, zegevierde woensdag in de negende etappe de Belg Axel Merckx, zoon van de beroemde oud-coureur Eddy Merckx. Hij was na 190 kilome ter tussen Fouesnant en Vannes de snelste sprinter in een kop groep van acht renners. De Franse prof Hervé Garel bleef leider in de algemene rangschik- king. UITSLAGEN Ronde van de EG (vrouwen) Zevende etappe, individuele tijdrit Gap: 1. Van Moorsel (Ned) 14 km. in 20.14 (41,515 km/u), 2. Marsal (Fra) 0.16, 3. Holjer (Zwe) 0.21, 4. Za- gorska (Lit) 0.24, 5. Purvis (GBr) 0.36, 6. Hughes (Can) 0.43, 7. Tre- baite (Lit) 0.44, 8. Olsevskaja (Lit) 0.46, 9. Van de Vijver (Bel) 0.48, 10. Koliaseva (Rus) 0.52. Algemeen klassement: 1. Olsevskaja 19.09.43, 2. Zagorska 0.07, 3. Bona- nomi (Ita) 0.21, 4. Dijkstra (Ned) 1.05, 5. Van de Vijver 1.18, 6. Kolia seva 1.22, 7. Van Moorsel 1.42, 8. Marsal 1.52, 9. Goejersimova (Rus) 2.20, 10. Purvis 2.25. Hoorn (anp) - In het vrou wenenkelspel bij de Neder landse tenniskampioen schappen in Hoorn zijn de krachtsverschillen zo gering, dat twee partijen van de eer ste ronde net zo goed de fi nale hadden kunnen vormen. Linda Niemantsverdriet, die haar gymnasiumopleiding heeft afgemaakt en bij de start van haar professionele tenniscarrière in Bulgarije twee met 10.000 dollar gedoteerde toernooien won, zegevierde in twee sets over de als derde geplaatste Ore mans. Monique Kiene hield bij het invallen van de duisternis de overhand over Jong-Oranje-col- lega Kristie Boogert. De enige die het met de loting getroffen heeft, is de als eerste geplaatste Stefanie Rottier. Zij verpletterde tegenstandster Wa- melink (6-4 6-1) en komt in de kwartfinales uit tegen het jeugd- talent Yvette Basting. De Oos- terhoutse, via de kwalificatie doorgedrongen tot het hoofd toernooi, klopte Kusters: 7-6 6- 3. UITSLAGEN Vrouwen: Rottier (St.-Jansteen/l) - Wamelink (Winterswijk) 6-4 6-1, Basting (Oosterhout) - Kusters (Ba- kel) 7-6 6-3, Hoogendoorn (Heem stede/4) - Bitter (Spijkenisse) 6-7 7- 6 6-2, De Vries (Den Haag) - Bak- kum (Heemskerk) 6-3 6-3, Van den Berg (Noordwijkerhout) - Schilder (Amsterdam) 6-3 6-2, Niemantsver driet (Maasdam) - Oremans (Berli- cum/3) 6-4 6-4, Koutstaal (Baren- drecht) - Van Erp (Schayk) 6-3 6-1, Kiene (Purmerend/2) - Boogert (Zuid-Beijerland) 6-3 7-5. Mannen: Wibier (Dedemsvaart/1) - Dogger (Amsterdam) 6-2 6-3 7-5, Troost (Poortugaal) - Van Steen wijk (Amstelveen) 6-3 6-1 6-2, Wijnhoud (Arnhem/3) - Van Gelderen (Midden Beemster) 6-3 6-0 6-1, Kok (Schie dam) - Warmenhoven (Rotterdam) 6-3 6-1 6-2, Feenstra (Hilversum) - Sauer (Amstelveen) 6-1 6-3 6-1, Ve- kemans (Goirle/4) - Bruin (Heiloo) 6-7 6-3 6-2 6-1, Van Scheppingen (Mijdrecht) - Van de Berg (Koude kerk) 5-7 6-4 6-1 6-0, Schaap (Uit hoorn/2) - Belgraver (Den Haag) 6-0 6-4 7-6. Ronde van de Toekomst (open) Negende etappe, Fouesnant-Vannes: 1. Merckx (Bel) 190 km. in 4.36.57 (41,162 km/u), 2. Talmant (Fra), 3. Bigos (Pol), 4. Aug (Est), 5. Simon (Fra), 6. Van Steen (Ned), 7. Tsjabal- kin (Rus), 8. Wüst (Dui), 9. Huy- brechts (Bel) 0.05, 10. Barros (Por), 12. Van Bon, 17. Konings, 25. Vos kamp, 37. Boogerd, 55. Dekker, 75. Groenendaal, 118. Hoffman. Algemeen klassement: 1. Garel (Fra) 29.59.28, 2. Wüst 1.13, 3. Dojwa (Fra) 1.32, 4. Magnin (Fra) 1.35, 5. Brochard (Fra), 6. Arenas (Spa), 7. Voskamp (Ned), 8. Bertsin (Rus) 2.13, 9. Simon 2.19, 10. Groenendaal (Ned) 2.29, 28. Dekker 4.30, 37. Boogerd 5.30, 38. Van Steen 5.34, 66. Hoffman 7.12, 68. Van Bon 7.27, 96. Konings 17.00. Simunek Met ingang van het komende seizoen wordt ook bij de veldrij ders een FICP-ranglijst gehan teerd. De eerste leider van de lijst is de Tsjechoslowaak Rado- mir Simunek, die 365 punten kreeg toegewezen. Frank van Bakel is de eerste Nederlander, op de negende plaats met 144 punten. Voor de ranglijst tellen komend seizoen uitsluitend veldritten mee, die op de internationale ka lender een plaats hebben gekre gen. De diverse wedstrijden zijn in categorieën ingedeeld, waar bij er 32 tot de hoogste zijn toe gelaten. Per land worden maxi maal zes wedstrijden per catego rie ingedeeld. België en Spanje zitten in de belangrijkste klasse aan het maximum. In Nederland hebben vijf veldritten (Gieten, Valkenswaard, Schijndel, Soest- duinen en St.-Michielsgestel) de hoogste status gekregen. Op 15 december wordt de eerste tussenstand opgemaakt, die vanaf 1 januari 1993 als uit gangspunt zal dienen voor de start volgorde. Tot die tijd wordt het voorlopige klassement ge hanteerd. FICP-klassement veldrijden: 1. Si munek (Tsj) 365 punten, 2. Wabel (Zwi) 314, 3. Runkei (Zwi) 299 4 Pontoni (Ita) 295, 5. De Bie (Bel) 287, 6. Frischknecht (Zwi) 222, 7. Bisnie (Tsi) 186, 8. Port (Tsj) 173, 9 Van Bake! (Ned) 144, 10. De Brau- wer (Bel) 142, 11. Breu (Zwi) 133, 12. Kluge (Dui) 130, 13. Pavel Camrda (TSj) 115, 14. Honegger (Zwi) 112, 15. Hendriks (Ned) 101, 17. Kools (Ned) 89, 20. Adrie van der Poel (Ned) 87, 26. Frank Groenen daal (Nedj 65, 30. De Vos (Ned) 58, 62. Baars (Ned) 29. Vac (anp) - FC Groningen is momenteel een slap ploegje uit Noord-Nederland, dat goed zijn best doet, maar kwalitatief tekort komt. Woensdag verloor Groningen in Vac, in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA- beker, met 1-0 van de plaat selijke profclub, koploper van Hongarije. Het was de derde Europese nederlaag van 1-0 op rij voor de club, na de blamage van vorig sei zoen tegen Erfurt. Groningen is komend weekeinde vrij, zodat Verbeek tien dagen de tijd heeft zijn gehavende man schappen bij te praten voor de thuisbeurten tegen Dordrecht en Vac. Eén van de onderwerpen is ongetwijfeld hoe een doelpunt te maken. Want scoren is een pro bleem voor de vroegere trots van het noorden. In de competitie lukte dat pas drie keer in vijf duels, woensdag kreeg de ploeg dertig kilometer buiten Budepest geen enkele uit gespeelde kans. Terwijl Vac net als Groningen niet meer is dan een aardige club uit de provin cie. Toch was trainer Pim Ver beek goed geluimd: „Een paar weken geleden, na de nederlaag tegen Twente (0-5), ben ik de hele week psycholoog, psychia ter en sociaal werker geweest. Het resultaat van vandaag is een basis voor betere tijden." Gedeeltelijk is het huidige Gro ninger onvermogen te verklaren, omdat belangrijke spelers als Meijer, Huizingh en Olde Rieke- rink ontbreken. Een andere oor zaak is de gebrekkige opbouw van achteruit en het isolement van de spitsen. Milko Djurovski stond in het veld voor de geniale actie. Hij moest pingelen, scoren. Maar wanneer hij al eens iemand voorbij kwam, doemden twee, drie andere Hongaren op. „Ik stond helemaal alleen", zei Djurovski. „De libero en een paar anderen vingen me steeds op." Op papier had hij in de aanval steun van Mart van Duren, maar die leverde een wanprestatie. Van Duren is op weg naar het wereldrecord buitenspel-lopen, passeert niemand, kopt niet en toont geen agressie. Hij gaf wel een voorbeeld van wangedrag. Na een overtreding van Banfi ging hij op diens been staan. Scheidsrechter Ionescu zag het gebeuren en gaf Van Duren slechts geel. Verbeek had het voorval gemist. „Maar als het zo is, vind ik het onvoorstelbaar onprofessioneel. Ik zal er nog op terugkomen." De Groningers, velen klein van stuk, misten fysieke kracht. Vooral op het middenveld, waarop de ploeg geen enkele grip had. Lucian Die, gevlucht uit Roemenië en beoogd spelver deler, tikt meestal breed of terug en komt vaak een pas te laat. Ook Jos Roossien, die zijn 21ste Europese wedstrijd speelde, is allesbehalve een krachtpatser of ballenveroveraar. Rick Slor de buteerde op rechts verdienste lijk, Van Kessel was op links de gelijk. FC Groningen slaagde wel aar dig in de uitvoering van de voor genomen speelwijze: het vroege storen van de Hongaarse op bouw. Pas in het laatste kwar tier voor rust kwamen de pro blemen, vooral als libero Nagy of middenvelder Simon de bal opeisten. Binnen drie minuten kreeg Vac drie kansen. Bij de derde viel het doelpunt. Füle kon een vrije trap van Nagy, voor het duel geëerd als beste voetballer van het land, vrijwel ongehinderd inkoppen. Na de pauze was het beeld vrij wel hetzelfde, met het verschil dat de Hongaarse druk in het laatste kwartier nog groter was. Vac kreeg vier redelijk tot goede kansen, maar het bleef 1-0, zo dat perspectief op Europees overleven blijft. Djurovski: „Thuis doen Meijer en Huizingh weer mee. Dan winnen we met 2-0 of 3-0." VAC IZZO - FC GRONINGEN 1-0 (1-0) - 27. Füle 1-0. Scheidsrechter: Ionescu (Roe). Toeschouwers: 3.500. Gele kaarten: Banfi (Vac), Roossien, Van Duren en Djurovski (allen FC Groningen). VAC IZZO: Koszta; Aranyos, Nagy, Hahn en Banfi; Zombori, Kriska, Si mon en Romanek (54. Horvath); Re- pasi en Füle (71. Szedlacsek). FC GRONINGEN: Lodewijks; Pij per, Boekweg, Holband en Wilson; Slor, Ilie, Roossien en Van Kessel; Van Duren (69. Hamming) en Dju rovski (84. Zuurman). Seoul - Op de eerste dag van de strijd om de wereldtitels atle tiek voor de jeugd in Seoul heeft Jacqueline Poelman woensdag in de kwartfinales het nationale jeugdrecord op de 100 meter verbeterd. De Groningse kwam uit op 11,45 seconden. Zij was daarmee eenhonderdste seconde sneller dan op 24 mei van dit jaar in Vught, toen zij twee maal het jeugdrecord scherper stelde met respectievelijk 11,53 en 11,46. Haar tijd in de kwartfinales was de tweede van alle deelneem sters. De Jamaicaanse Nicole Mitchell was met 11,32 de snelste in de kwartfinales. Laurens Looye en Chris Tamminga, de twee Nederlandse deel nemers bij het polsstokhoogspringen, plaatsten zich via de kwalificatie voor de finale. Looye ging over 5,10 meter, Tam minga sprong 4,90 meter. De kwalificatie-eis van 5,15 meter werd door geen van de deelnemers gehaald. Looye ging als derde over, Tamminga als twaalfde. Tienkamper Remco van Veldhuizen bezet na de eerste dag de derde plaats. Na vijf nummers heeft de atleet van AV'34 in de Zuidkoreaanse hoofdstad 3893 punten verzameld. De eerste plaats is voor de Amerikaan Schuffenhauer met 3994 punten. Hij wordt gevolgd door de Duitser Floder met 3895 punten, twee meer dan Van Veldhuizen. Amersfoort - Met de aanstelling van Henk Gemser wil het nog niet zo vlotten bij de KNSB, met de kaartverkoop voor de Europese kampioenschappen voor allrounders (mannen en vrouwen), die op 22, 23 en 24 januari volgend jaar worden ge houden in Heerenveen, des te beter. De schaatsenrijdersbond verwacht een massale toeloop. De belangstelling voor het evenement is nu al zo groot, dat de KNSB ervan uitgaat dat het aantal aanvragen voor een plaats bewijs de capaciteit van het Thialf-stadion ruimschoots zal overtreffen. De KNSB geeft bij de kaartverkoop voorrang aan eigen leden, die bij hun ijsvereniging tickets kunnen bestellen. Een beperkt aantal toegangsbewijzen is beschikbaar voor niet- leden. Die kunnen kaarten (maximaal twee per persoon) voor 15 oktober schriftelijk aanvragen bij de schaatsbond. Sevilla - Het officiële bod van Sevilla voor Diego Maradona van Napoli bedraagt 7,5 miljoen gulden. Dit heeft vice-voorzit- ter Jose Maria del Nido woensdag bekend gemaakt. Indien Na- poli dit aanbod voor de Argentijn afslaat, zal de wereldvoet balbond (FIFA) gevraagd worden te arbitreren. Diego Maradona, wiens schorsing van vijftien maanden voor cocaïne-gebruik voorbij is, kwam afgelopen weekeinde in Se villa aan en trainde de afgelopen dagen bij de club. Kiev - De nationale voetbalbond van de Oekraïne heeft de 43- jarige Anatoli Konikov benoemd tot bondscoach. De vroegere speler van Dinamo Kiev kreeg de voorkeur boven gevestigde namen als Valeri Lobanowski, voorheen trainer van de ploeg van de Sovjetunie, Oleg Blochin, Europees voetballer van het jaar in 1975, en Anatoli Bychowitz, die de Sovjet-ploeg bij de eindronde van de Europese titelstrijd in Zweden onder zijn hoede had. Manchester - Rolf Muntz heeft zich woensdag geplaatst voor het kwalificatie-toernooi voor de Europese Tour. De golfer van het Brabantse Toxandria was de eerste amateur in Europa die daar in slaagde. Hij mag in november meedoen in Montpellier voor één van de veertig startbewijzen in het Europese profcir cuit. Muntz profiteerde van een nieuw reglement, waardoor het amateurs mogelijk wordt gemaakt mee te doen aan de pré kwalificatie-toernooien. Pas als hij in Montpellier meedoet, wordt hij als professional beschouwd. Muntz heeft dat nog niet beslist. Hij doet eind deze maand eerst mee aan hef wereld kampioenschap voor amateur-landenteams in Vancouver. Deventer - Voorzitter Gé Voortman van Go Ahead Eagles wil de KNVB overtuigen van de noodzaak om landelijk een pasjes systeem in te voeren. Na de rellen rond Go Ahead Eagles - Feyenoord, waarbij talloze vernielingen werden aangericht, concludeerde Voortman dat er snel iets moet gebeuren. De voorzitter, bestookt met kritiek van eigen supporters en buurtbewoners, vindt dat de KNVB snel moet ingrijpen. Vol gens Voortman moeten de miljoenen die de KNVB van de NOS ontvangt voor veiligheid worden aangewend. Liverpool - Liverpool, in de Engelse league slecht draaiend, heeft zich versterkt met de Deense international Torben Piech nik van BK Kopenhagen. De verdediger, die deel uitmaakte van de winnende Deense ploeg bij de Europese titelstrijd, moet vandaag nog een medi sche keuring ondergaan. Bij een positief verloop kan hij zater dag zijn debuut maken in de uitwedstrijd tegen Aston Villa. Met de overgang van Piechnik is een bedrag van bijna ander half miljoen gulden gemoeid. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse midweeklotto Trekking A: 2 - 16 - 20 - 24 - 26 - 36. Reservegetal: 19. Trekking B: 2 - 6 - 24 - 26 - 32 - 45. Reservegetal: 41. Spel 77 0 94 4 7 6 4. Lotto 37a Winnende getallen: 2-6-16-17 - 30 - 34. Reservegetal: 27. Cijferspel 189022 TENNIS Keulen, mannen, 500.000 gulden Tweede ronde: Furlan (Ita/5) - Perez (Uru) 3-6 6-1 6-3, Gun- narsson (Zwe) - Jonsson (Zwe) 2- 6 6-3 6-2, Javier Sanchez (Spa/3) - Jaite (Arg) 6-2 3-6 6-3, Braasch (Dui) - Conde (Spa) 4-6 6-2 6-0. Parijs, vrouwen, 225.000 gulden Tweede ronde: Meier (Dui) - Paulus (Oos) 6-3 6-2, Halard (Fra) - Frankl (Dui) 6-1 6-1, Zardo (Zwi) - Ruano (Spa) 6-2 6- 2, Martinek (Dui) - Tarabini (Arg) 6-2 6-4, Cecchini (Ita) - Kruger (ZAf) 6-2 6-4. Bordeaux, mannen, 550.000 gul den Tweede ronde: Costa (Spa/2) - Roig (Spa) 6-3 6-1, Gilbert (Fra) - Perez-Roldan (Arg) 6-1 4-6 7-6, Medvedev (Oek) - Tsjerkasov (Rus/7) 5-7 6-2 7-5. Sveti Stefan (rtr) - Bobby Fischer heeft woensdag in de revanche tweekamp van het WK uit 1972 tegen Boris Spasski de derde opeen volgende overwinning geboekt. De Amerikaan, die in de negende partij met wit speelde, liep daardoor in het met vijf miljoen dollar gedoteerde evenement uit naar 4-2. Het negende duel op het Montenegrijnse eilandje Sveti Stefan vergde slechts drie uur en 10 minuten en was daarmee de korste tot nu toe. Fischer koos andermaal voor zijn geliefde Ruy Lopez-opening en be sloot tot een vroege dame-ruil. Voor het laatst deed hij dat 20 jaar geleden in Reykjavik in de zestiende partij, toen Spasski met remise wegkwam. Daarin slaagde de tot Fransman genaturaliseerde Rus woensdag niet. Na 21 zetten stond de zwarte koning er hulpe- en hopeloos bij, zodat Spasski zonder lang dralen opgaf. Zettenverioop negende partij (Fischer wit): 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6 3. Lfl-b5 a7-a6, 4. Lb5xc6 d7xc6, 5. 0-0 f7-f6, 6. d2-d4 e5xd4, 7. Pf3xd4 c6-c5, 8. Fd4-b3 Dd8xdl, 9. Tflxdl Lc8-g4, 10. f2-f3 Lg4-e6, 11. Pbl-c3 L£8-d6, 12. Lcl-e3 b7-b6, 13. a2-a4 0-0-0, 14. a4-a5 Kc8-b7, 15 e4-e5 Ld6- e7, 16. Tdlxd8 Le7xd8, 17. Pc3-e4 Kb7-c6, 18. a5xb6 c7xb6, 19. Pb3xc5 Le6-c8, 20. Pc5xa6 f6xe5, 21. Pa6-b4+ zwart geeft op.

de Stem | 1992 | | pagina 9