Kuuroord Cadzand-Bad mag PLAATSELIJK NIEUWS DUIVEN SPORT terug VW-Zeeland houdt kater over aan Boot-Beurs College Oostburg stelt voor bezwaarschriften ongegrond te verklaren Strenger toezicht op uitgaven Aardenburg Afscheid tuinman Willy van Troost Reizende tentoonstelling over vluchtelingenwerk Probleem tweede huizen blijft een heet hangijzer Ldingsarts Loondijke yoghurt C3 Istrijd ereikt lL COMPUTER ÏLAS ZEELAND IJzendijke SCHIETINGEN KAARTINGEN Sportdagen in Sluis Predikant Breskens MARKTEN an Sas van Gent |ng plaats van de Jier Ambachten'. In van Assenede lebeke en Zelzate' [eugdcategorie en L'Ecluse, de dich- poorter en docent [verhalen geselec- de Vier Ambaeh- presenteerd. lend van het ver- [innaars bekend en drie prijzen in de [50, 75 en 100 guh ^en dat ze speciaal avond begint om liskilse welzijnscen- [n de gemeente Ter- pndigde gisteravond cheque ter waarde tahl-Hemelsoet. met een regionaal et al karakter. Mevrouw luder, ik houd hier als een pleidooi voor het Ireëren en instandhou- [goede welzijnsvoorzie» geleende bedrag binnen ïerug te kunnen betalen erde de huiscommissie, alle grootverbruikers lagenwoordigd, verschei- lies en activiteiten met |tprijs. De eerste inkom- amen echter van schen- han particulieren en het ïeven. deze opbrengsten en van de voormalige Ide Bal van de ACZ de pkil kon het geld eerdei pland aan wethouder A. femelsoet worden over- Zij prees de inzet en de van functioneren van de nmissie en voegde eraan Dit welzijnscentrum met lote bezettingsgraad kan Jseptember zijn 1-jarig be- lop grootse wijze vieren in; Ider van het festival van; [s-Vlaanderen als in Het ngat John .Wallache en bperblazers optreden". Itte is er vanuit de raad |erken het initiatief geko- i geld voor haar in te za- j om zodoende haar werk Ins extra te ondersteunen. Ifgaande aan de bazar wor- Iten verkocht. Muziekkorps (uit Schoondijke opent met muzikale nummertjes de lom 10.00 uur. In de loods zo'n 15 kramen opgesteld onder andere een gebak- o, bussen gooien, rad van tuur, pieken, sjoelen, ltkraam, ringwerpen, doel- Iten en het eet- en drinkbuf- bbelton i de kinderen is er een grab- In, eendjesspel en ringwer- [Om 15.00 uur zal deurwaar- Id. Doeze-Jager de trekking Ichten van de verloting. Be- hit jaar heeft de Protestantse lerenvereniging van West uws Vlaanderen al een wa- ctie gehouden. Tezamen met |ere giften is toen al een be- van 2000,- naar Ecuador rgemaakt. ITIE) VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1992 Van onze verslaggever Middelburg - De presentatie was in orde, het bereik groot, maar overigens heeft de Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer een fikse kater overgehouden aan de beurs Boot in 1990 in Dusseldorf. Een volgens de WV toegezegde provincie subsidie van 50.000 gulden blijft uit, want volgens Gede puteerde Stafen is dat geld helemaal niet beloofd. Het onvermijdelijke slot van het liedje is dat WV en provincie elkaar treffen in een zoge naamde AROB-procedure, die iedereen het recht geeft om over heidsbeschikkingen aan te vech ten. Dit slotakkoord klonk giste ren in de statencommissie alge meen bestuur. WV-directeur R. ter Heide kwam er een laatste poging doen de ruzie te beslech ten, uitvoerig schetsend waarom zijn vereniging meende aan spraak te kunnen maken op de vijftig mille. In een vergadering van dezelfde statencommissie was volgens hem al in maart 1989 de monde linge toezegging gedaan dat het geld er zou komen. Sterker nog: het was het provinciebestuur dat er op aandrong om 'fors uit te pakken' op Boot Dusseldorf. De toenmalige gedeputeerde (en VW-voorzitter) Ventevogel speelde daarin een belangrijke rol. Zijn opvolgers bleken daar ech ter in het geheel niet gevoelig voor. GS wezen er in augustus op dat niets zwart op wit staat en dat de VW dus uit eigen kas zal moeten dokken. Ter Heide meende gisteren nog dat een ge brek aan informatie debet zou zijn aan de afwijzende houding van de staten en probeerde dat tekort dus weg te werken. 'Om een mogelijke AROB-proce dure te voorkomen', zei hij nog hoopvol. Om even later van een koude kennis thuis te komen. De commissie, eerder ook al weinig geneigd om de VW terwille te zijn, adviseerde hem om inder daad in AROB-beroep te gaan. De AROB-commissie uit provin ciale staten zou de aangewezen instantie zijn om het geschil uit de wereld te helpen. Wat teleurgesteld legde Ter Heide het hoofd in de schoot. „Tja, nu zullen we ongetwijfeld die procedure gaan starten," zo verkondigde hij na afloop. Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester en wethouders van Oostburg wijzen de bezwaren van 't Duumpje en de Cadzandse hotels tegen het kuuroord in Cadzand-Bad af. Ze stellen de gemeenteraad voor om beide bezwaarschriften on gegrond te-verklaren en bij Ge deputeerde Staten van Zeeland de nodige verklaringen van geen bezwaar aan te vragen. ■Dé kritiek van de hotels, ver- enigd in de 'Sterren van Cad zand-Bad', komt erop neer dat ze het kuuroord als een toekom stige concurrent beschouwen. B en W vinden dat geen argument: „Het zal duidelijk zijn, dat een bezwaar dat gebaseerd is op I concurrentiewerende motieven I niet van doorslaggevende aard I kan zijn." I Samenwerken I Het college verbaast zich er bo- I vendien over, omdat de project ontwikkelaar van het kuuroord al gesprekken met de hoteliers Cheeft gevoerd om samen te wer- Bken. Gezamenlijk aanbod van I"'verpozingsmogelijkheden' zou F volgens B en W juist een sei- 'zoenveriengend effect kunnen I hebben. Een ander argument van de ho tels, opoffering van natuurwaar den, snijdt volgens B en W al he lemaal geen hout. „Het gaat om een akkerbouwgebied zonder enige verdere bijzondere waarde op het gebied van natuur en der gelijke." Een van de bezwaren van na tuurbeschermingsvereniging 't Duumpje is dat de openheid van het polderlandschap tussen Cad zand-Bad en -Dorp zou verdwij nen. Het college geeft toe dat het silhouet van Cadzand-Bad zal veranderen, maar zien dit niet als een achteruitgang. De sug gestie dht het karakter van Cad zand-Bad als verlengstuk van Knokke zou worden versterkt, wijst het met klem af: „Het ka rakter van Cadzand-Bad als badplaats is wezenlijk anders dan dat van het toch meer mon daine Knokke." Autogebruik 't Duumpje vindt de komst van het kuuroord ook niet wenselijk, omdat daardoor het autogebruik zou toenemen. Maar terugdrin gen van het autogebruik is in Zeeuwsch-Vlaanderen, mede ge let op de capaciteit van het openbaar vervoer, een utopie, denkt het college. In tegenstel ling tot de vereniging is het van mening dat er voldoende maat schappelijk draagvlak is voor het kuuroord. De Cadzandse sportvereniging ASOC heeft via een brief laten weten dat ze geen bezwaar meer heeft tegen het plan. Tegelijker tijd heeft ze laten weten graag als eerste in aanmerking te ko men bij eventuele privatisering van de sporthal. Het college neemt dit voor kennisgeving aan en vraagt de gemeenteraad vol gende week een besluit te nettien övèr de aanvraag bij GS:eDe raad vergadert op donderdag 17 september om 19.30 uur. Van onze correspondent Wil Verherbrugge Aardenburg - Iedereen was het er gisteren in Aardenburg, tij dens het Konsultatief overleg van raadsleden (KOR), over eens: de knip moet op de portemonnee en er zal strenger toe zicht moeten komen op de uitgaven van de gemeente Aarden burg. Burgemeester E. Jongmans gaf zelfs een keiharde toezegging richting raadsleden. Ieder kwar taal zal er een uitdraai van de accountant komen met een be knopte analyse. Op die manier hoopt hij dat de uitgaven beter in de hand gehouden zullen wor den, want zoals de zaken er nu voorstaan in de kikkerstad, hangt er dit jaar een strop van 250.000 gulden boven hun hoofd. Set college stelde het KOR on der meer voor te bezuinigen op onderhoud van wegen, plantsoe nen en sportterreinen. Om te be zuinigen, moest er aan budget bewaking gedaan worden, vond het CDA-raadslid G. van We- strienen-Dijs. Zij vond het onvoorstelbaar dat (advertentie) 9 6 eetlepels yoghurt en I eetlepel honing. Pers een sinaasappel en meng alles met 2 eetlepels rozijnen. Rasp een kleine winterwortel, schep de saus erdoor en bestrooi deze frisse wortel-yoghurt salade met 2 eetlepels ge hokte hazelnoten. Nog 24 andere avontuurlijke yogfiurt-recepten vindt u in het boekje 'Men neme... yoghurt'. Zend een briefkaart met uw naam an adres naar Het Nederlands Zuivelbureau, Postbus 30. 2280 AA k'jswi|k, onder vermelding van Men neme... yoghurt'. Plak f I,. aan extra postzegels en u ontvangt het receptenboekje thuis. je als raadsleden totaal geen vat op de grote uitgaven had. Zij somde enkele voorbeelden op waar bepaalde posten in haar ogen drastisch omhoog gingen. „We moeten de zaak controleren en er eventueel een uitgavestop op zetten", was haar mening. F. van Dongen (Gemeentebelan gen) was het met haar eens, maar niet ten koste van de leef baarheid. Hij vond de bezuini gingsoperatie tevens een mooi punt om de geschillen in de raad op te lossen (affaire Heeren- dreef, red.). Een soort 'hand in hand, kameraden', noemde hij het. Het D'66 raadslid W. Westphaal voelde zich duidelijk aangespro ken wat betreft de 'hand in hand' slogan, maar had weinig behoefte om de handreiking aan te nemen. Hij verweet het col lege zelfs dat er in het verleden te weinig naar zijn fractie werd geluisterd. Stringent Het PvdA-raadslid A. Keijmel-. Cambier nam zelfs de woorden 'stringente budgetbewaking' in de mond, maar dan voor alle af delingen. „We leven boven onze stand", zei ze. J. Dees (WD) zocht de bezuinigingen meer in de kapitaalswerken. Die werden maar steeds naar boven bijgesteld. Een van de hoofdoorzaken van het dreigend tekort in de gemeente, naast de functiewaardering, is het ziekte verzuim. Burgemeester Jong mans beloofde alvast dat er met de hoofden van dienst bekeken zal worden hoe dat procentueel verlaagd kon worden. "Als raad zul je keuzes moeten maken. Daarvoor dragen we een gezamenlijke verantwoording. Wordt er bezuinigd in 1993, dan zul je dat naar voorzieningen en personen toe moeten verkopen." Hij hoopte dat voor 1992 een desatreus tekort achterwege zou blijven. Van onze correspondente Temeuzen - Willy van Troost neemt vandaag af scheid als tuinman van het ziekenhuis De Honte. Na 45 jaar trouwe dienst maakt tuinman Van Troost op 60- jarige leeftijd gebruik van de OBU-regeling. „Het is welletjes," meent de jubila ris. „Ik heb het met veel plezier gedaan, maar nu zijn anderen aan de beurt." Als jong broekje van nog geen vijftien jaar werd Willy van Troost door de toenmalige hoofdzuster van het Elisabeth- ziekenhuis in Sluiskil ge vraagd om te komen werken als tuinman. „Ik had geen zin in de Ambachtsschool, 's Avonds hielp ik vaker in de tuin en dat was de hoofdzuster toen al opgevallen," herinnert Van Troost zich. Zijn functie van toen is niet te vergelijken met zijn functie in de laatste periode van zijn loopbaan. „In 1947, toen ik be gon in Sluiskil, hadden we een grote moestuin. Daarin groei den alle voorkomende groen ten die buiten gekweekt kun nen worden. De patiënten aten daarvan. Daarnaast hadden we varkens en kippen. Een keer per week werd er een varr ken geslacht. Daar kwam een slager voor, maar ik moest daarmee helpen. Het vlees kwam in de keuken van het ziekenhuis terecht." Weekenddiensten De kippen, zeker zo'n 150 stuks, leverden per dag tachtig tot honderd eieren, waaraan de patiënten zich tegoed kon den doen. Door de beesten was het geen baan van maandag tot en met vrijdag, ook in het weekeinde moesten de dieren gevoerd en verzorgd worden. Samen met een collega draaide Van Troost dan ook weekend diensten. In 1959 moest de moestuin plaats maken voor een park met een groot gazon. Van troost: „Een park onderhou den, kost minder tijd dan een moestuin. Bovendien konden patiënten nu gemakkelijker in de tuin wandelen. Terwijl je aan het werk was, kwamen pa tiënten een praatje maken. Dat is tegenwoordig wel -anders. Zodra patiënten een beetje kunnen lopen, moeten ze naar huis," betreurt de tuinman. Slecht weer was ideaal om de machines te onderhouden en wanneer het sneeuwde of vroor, werd Van Troost erbij geroepen om sneeuw te ruimen en zout te strooien. Het leukste werk als tuinman vond hij het grasmaaien op de motormaaier. Vervelende kwarweitjes had hij eigenlijk Willy van Troost...Het is welletjes... niet, hoewel het weer niet al tijd meewerkte. „Daar had ik wel zo'm hekel aan: je was net klaar met kappen, begon het te regenen. Binnen de kortste ke ren stond de tuin weer vol met onkruid." Moeite Sinds vier jaar is Van Troost in dienst bij het ziekenhuis De Honte. De overplaatsing heeft hem moeite gekost. „Als je al 41 jaar op dezelfde plek werkt, is het niet verwonderlijk dat je moet wennen op een nieuwe stek. Dat is net als met een oude boom die je niet meer moet verplanten." De laatste jaren had Van Troost ook in De Honte het wel naar zijn zin. Naast het onderhouden van de vijf binnentuinen en de bui tentuin werd hij ook vaak bin nen te hulp geroepen. „Er ging geen dag voorbij of ik moest komen helpen met allerlei voorkomende werkzaamheden zoals het verplaatsen van meu bilair bijvoorbeeld." Het werk is in de loop van de tijd ook veel veranderd door de beschikbare machines en chemicaliën. „De paden en parkeerplaatsen worden altijd gespoten zodat onkruid daar geen kans heeft. Dus daar heb - FOTO WIM KOOYMAN je ook geen werk meer aan." De verzorging van zijn eigen tuin thuis in Zelzate, heeft Van Troost altijd overgelaten aan zijn schoonvader. Toen deze anderhalf jaar geleden over leed is Van Troost deze taak zelf gaan doen, met het oog op zijn toekomstige vrije tijd. Behalve de grote tuin, de kip pen en de konijnen heeft hij veel op te knappen in het grote huis, dat hij samen met zijn vrouw bewoont. De receptie waarop tuinman Van Troost op feestelijke wijze afscheid neemt, is van 16.00 tot 18.00 uur in het restaurant van De Honte. Van onze verslaggever Zuidzande - De Stichting Vluchtelin genwerk West-Zeeuws-Vlaanderen start morgen in de voorkerk in Sint Anna ter Muiden een reizende tentoon stelling over vluchtelingen en vluchte lingenwerk in West-Zeeuws-Vlaande- ren. De stichting haakt hiermee in op nationale manifestaties van de landelijke Vereniging Vluchtelingenwerk die ook die dag beginnen ter gelegenheid van het 12,5 jarig bestaan. In de Utrechtse Vredenburg-hallen worden duizenden mensen geconfronteerd met de vluchtelingenproblematiek. De West-Zeeuws-Vlaamse stichting rekent ook op veel belangstelling voor de start van de reizende tentoonstelling omdat deze dag samenvalt met de jaarlijkse open monumen tendag. Twintig panelen geven in de monumentale ruimte van de voorkerk in beeld en tekst een indruk van het moderne vluchtelingen vraagstuk in de wereld, West-Europa, Ne derland en West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook in het verleden nam deze streek vaak vluchtelingen op. In de zeventiende eeuw waren het Hugenoten uit Frankrijk, in de achttiende eeuw Lutherse vervolgden uit Oostenrijk en in het begin van de Eerste Wereldoorlog duizenden Belgen. De ruim dertig vluchtelingen, die nu in West-Zeeuws-Vlaanderen verblijven, komen uit Oost-Affrika, Irak en Oost-Europa. De gezinnen en enkele alleenstaanden wonen in het kader van de landelijke regeling Opvang Asielzoekers in zeven woningen in verschil lende doipen. Zolang hun asielverzoek in behandeling is mogen ze niet werken. Vrij willigers van de plaatselijke Stichting Vluchtelingenwerk maken de vreemdelingen bij hun komst wegwijs, en blijven ook daarna adviezen geven op juridisch en maatschappelijk gebied. Het gaat om zaken als school voor kinderen in de leerplichtige leeftijd, taallessen voor volwassenen, soms vakonderwijs, naai- en kookcursussen, sport en ook in huishoude lijke kwesties. De Stichting Vluchtelingenwerk West- Zeeuws-Vlaanderen vroeg aan kerken van uiteenlopende richting in de streek om ruimte te bieden aan de tentoonstelling. De reacties waren positiever dan was verwacht. In een aantal kerken worden op het moment van de thema-tentoonstelling ook thema diensten over het vluchtelingenvraagstuk gehouden. Zo zal in aansluiting op de ope ning van de tentoonstelling op zondagoch tend 13 september de Nederlands-Her vormde Ds. Houwaart voorgaan in de dien sten in Cadzand (09.00 uur) en in Sint Anna ter Muiden (10.30 uur) waarbij ook een me dewerker van de Stichting Vluchtelingen werk aan het woord komt. Dergelijke diensten worden de komende maanden ook gehouden in de Gerefor meerde kerk in Oostburg, de Doopsgezinde kerk van Aardenburg en in andere Katho lieke en Protestantse kerken in onder meer Groede, Schoondijke, Oostburg en IJzendij- ke. De reizende tentoonstelling is na de opening verder te zien op zondag 27 september in de Gereformeerde kerk in Oostburg, op zondag 11 oktober in de Nederlands-Hervormde kerk in Waterlandkerkje, op zondag 18 ok tober in de Rooms-Katholieke kerk in Groede en op zondag 15 november in de Rooms-Katholieke kerk in Oostburg. Ver schillende andere kerken hebben toezeggin gen gedaan, maar de data staan nog niet ge heel vast. In een later stadium is de tentoonstelling, dan gecombineerd met expositie-materiaal van de Anne-Frank-Stichting, ook te zien in andere openbare gebouwen. WOORDDIENST - In de RK kerk wordt zondag om 10.30 uur een kinderwoorddienst gehouden. Deze dienst is be doeld voor kinderen vanaf vier jaar, die meekomen met him ouders naar de kerk. Na het welkomstwoord tot na de preek gaan de kinderen naar de sacristie waar een kindere vangelie wordt gelezen. Ver der wordt er iets gemaakt of gekleurd. Daarna keren de kinderen terug naar hun ouders in de kerk. Het is de bedoeling deze kinderwoord dienst iedere tweede zondag van de maand te houden. RELEASE - Ingrid Neve van dansgroep Release begint 'weer met het geven van lessen in het jeugdgebouw aan de Koninginnestraat. De eerste lessen beginnen maandag 5 oktober. De beginnersgroep onder leidng van Inez Dekker van 18.45 tot 20.15 uur en de B-groep (minimaal twee jaar danservaring) van 20.15 tot 21.45 uur. Vrijdag 9 oktober is het de beurt aan de tiener groep van 18.30 tot 21.30 uur (minimaal twee jaar danser varing) en de C-groep van 20.00 tot 21.30 uur (demon- stratiegroep). Opgave is mo gelijk bij Ingrid Neve, Kleine Jonkvrouwstraat 7. Hulst - De Lieve, jokeren, 37 kaarters. Uitslag: 1. mevr. de Bruyn, Hulst, 2. mevr. Heyen- man, Hulst, 3. mevr. Boonman, Clinge. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij ke, tiende wedstrijd zomercom petitie: 1. Janse-Van de Water, 2. Colsen-Van Looy, 3. Van Damme-Hendrikse. Clinge - Zaal De Landbouw, 44 personen. Bieden: 1. A. de Bruin, Kieldrecht; 2. L. Buyze, Clinge; 3. G. Maerman, Graauw. Joke ren: 1. mevrouw Acke, Clinge; 2. F. Buyse, Hulst; 3. R. de Vos, Clinge. Zuidzande - De Westzeeuws-Vlaamse afdeling van de Partij van de Arbeid opende in Zuidzande het bezoek aan de kernen in haar gebied. Uiteraard kwam ook nu weer de tweede-wo ningen-problematiek aan de orde. Er schijnt bij de gemeente Oost burg aan een regeling gewerkt te worden en het college heeft vol gens raadslid L. Wille toegezegd in september met een notitie of nota te komen, maar die heeft men nog steeds niet gezien. „Wij zullen ons over dat uitblijven van die notitie binnen onze frac tie beraden", zo deelde hij mede. Voorts stelde hij dat de sociaal democraten zich vierkant achter een waterdichte regeling zullen opstellen en misschien ook wel achter een regeling die wat min der waterdicht is als de kernen daarmee maar gebaat zijn. Er kwam vanuit de aanwezigen - de vergadering werd erg matig be zocht - een suggestie om een be paalde subsidieregeling te tref fen, zodat een woning betaal baar wordt voor een permanente bewoner. Een regeling die volgens fractie- Sluis - De Sportraad Sluis houdt vandaag en morgen het jaar lijkse sportweekeinde voor de bevolking. De deelname is gra tis. Er is een wallenloop (vandaag)" en een fietstocht (zaterdag). De wallenloop start om 19.00 uur op het Walplein. Iedereen kan aan de tocht deelnemen, het is geen wedstrijd. Wie hard wil lopen mag dat, maar ook wandelaars zijn welkom om een sportieve wandeling over de stadswallen te maken. De fietstocht begint om 10.00 uur vanaf het schoolplein van de openbare basisschool in de Kloosterstraat. Ook hier speelt het wedstrijdelement geen rol. De tocht is ongeveer twintig ki lometer lang. Alle deelnemers aan het sportweekeinde in Sluis krijgen ter herinnering een vaantje. voorzitter J. Wielakker al in een aantal kernen is uitgeprobeerd maar daar niet bet gewenste re sultaat gaf. A. Rijckaer, secreta ris van de plaatselijke dorpsraad was van mening da: er van ge meentewege te weinig wordt ge daan om Zuidzande als woon plaats te promoten. „Er is hier gewoon te weinig bouwgrond beschikbaar. Boven dien wordt er gezegd dat er geen belangstelling is om in Zuid zande te komen wonen en dat bestrijd ik ten stelligste". Ook de verkeersveiligheid kwam aan bod. Niet alleen de door gaande weg oostelijk Cadzand, maar met name de Sluissestraat levert problemen op. De snelhe den blijven daar veel te hoog lig gen. Discussieleider W. Vermeu len gaf de dorpsraad de sugges tie mee om dit bij de provincie en alle politieke partijen in Oostburg aan te kaarten. Ook zorgen bij de Zuidzandenaren wat betreft het verdwijnen van de PTT-bus. De plannen liggen er om dit naar de SRV-wagens over te hevelen. Dat betekent opnieuw een enorm verlies aan serviceverlening wat zeker voor een kern waar een groot aantal bejaarden woont een funeste zaak is. Breskens - Mevrouw J. Leent- faar-Van der Burg, voorheen predikant in Prinsenbeek, doet zondag intrede in de hervormde gemeente te Breskens. De dienst, waarin ze teven^ be vestigd wordt door ds. A. Bijl, scriba van de PKV Zeeland, be gint om 15.00 uur in de her vormde kerk. Mevrouw Leentfaar is geboren in 1943 en werd in 1984 in Oudenbosch in het ambt beves tigd. Terneuzen - De concursbond Zuid-Beveland hield met een deelname van 499 duiven een wedvlucht vanuit Chartres, hoogste snelheid 1334,46 meter per minuut: 1,8 en 10. M. van Iwaarden, Kruiningen; 2,3,6 en 7. C. Meesters, Rilland; 4. H. van Noorden, Kruiningen; 5. P. Rid derhof, Yerseke; 9. M. de Putter, Hoedekenskerke Concoursbond West-Zuid-Beve- land, 117 duiven, 1272,1 mpm: 1,2,5,7,8 en 8. C. Hermes, 3. S. Traas, beiden Lewedorp; 4 en 10. P. van de Waart, 's-Heerenhoek; 6. A. Uitterhoeve, 's-Heer Arendskerke. De Getrouwe Duif Cadzand, 103 duiven, 1292,91 mpm: 1. G. Schrier, 2,3 en 7. J. de Mey, 4. J. Kools, 5 en 6. R. Braat, 8. Aart Vasseur, 9. M. de Lijser, 10. J. van de Plasse. Steeds Sneller LJzendijke, 81 duiven, 1206,14 mpm: 1. H. Del- laert, 2. G. de Boevere, 3. B. Pro voost, 4. A. Dusarduijn, 5,6 en 1 0. G.E. de Boevere, 7,8 en 9. C. de Regt en zoon. Nog Sneller Breskens, 90 duiven, 1263 mpm: 1,7 en 10. W. Daan- sen, 2 en 3. E. Simpelaar, 4. P. Boogaard, 5 en 6. I. den Dekker en zoon, 8. Sj. van de Velde sr, 9. L. van de Wege. Hoop Biervliet, 38 jonge duiven, 1284,07 mpm: 1. C. de Regt en zoon, 2. combinatie Brevet, 3 en 5. J. du Puy, 4. H. Neve jr. Met 23 oude duiven, 1272,94 mpm: 1. C. de Regt en zoon, 2. C. de Graaf, 3. H. Neve jr. Strijd in Vrede Groede, 39 dui ven, 1301,43 mpm: 1. A. van Mui ken, 2. A. Schaap, 3 en 5. H. Sim pelaar, 4. combinatie Schautteet- Dey. Eerste de Beste Schoondijke, 35 duiven, 1265,93 mpm: 1 en 3. W. Tanghe, 2. L. van de Leye, 4. J. Dhont, 5. J. Risseeuw. Kapelle, 10 september - Blok pe ren: Beur Hardy: 36 ton. KI. 1-2 80/90 57,m 70/80 74, 65/70 66, 60/70 52, KI. 1-3 50/60 24. Saint Remy, 25 ton, 1-2 80/90 30, 70/80 39, 60/70 39, 50/60 19. Conferen ce, 154 ton, KI. 1-2 kl. 1-3 65/75 91 87, 55/65 97 94, II-2 kl. 45/55 66. Doyenne du Comice, 2 ton. Kl. 1-2 85/95 86, 75/85 122, 65/75 134. Bonne Louise, 39 ton kl. 1-2 60/70 97, 50/60 45. Elstar, 28 ton, 85/90 kl. I 30-33, 80/85 41-52, 70/80 57-70, 65/70 32-58, 60/65 22. Goudreinette, 8 ton. Kl. I 95/op 30, 85/95 33-43, 75/85 51- 59, 65/75 37-44. Cox O.P. 24 ton. Kl. I 85/90 42-63, 80/85 47-76, 75/80 60-98, 70/75 47-91, 65/70 51-68, 60/65 51-54, 55/60 22. Rode boskoop. Kl. I 95/op 33-43, 85/95 63-82, 75/85 75-88, 65/75 51-54. Alkmene, 28 ton: 80/90 30, 70/80 30-40, 65/70 34. Elan 6 ton, Kl. I 90/op 18-21, 80/90 34-35, 70/80 42-47. Jonagold, kl. I 105/op 30, 90/100 31, 80/90 55- 59, 70/80 74-75, 65/70 40. Confe rence 13 ton: 65/75 kl. I 51-82 kl. II 30-63, 55/65 42-85 32-44, 45/55 kl. II 25-34. Doyenne du Comice, 10 ton: 85/95 45-86, 75/85 79-123, 65/75 kl. I 31. Gie- ser Wildemann, 6 ton: 70/80 kl, I 154-171, 60/70 135-158, 50/60 82-111. Beurre Hardy, 1 ton, 80/90 kl. II 30-31, 70/80 45. 65/70 35-37. Bonne Louise, 1 ton: 60/70 kl. II 41-58, 50/60 24-27. Triomphe de Vienne, 1 ton: 60/70 kl. II 149, 55/60 96. Zacht fruit: bramen kl. 1-2 200 gr. 830 ds. Rode bes: 150 gr. 700 ds. 90. Aardbei 500 gr. 200 ds. 290-330. 250 gr. 200 ds. 200. Bramen ind. 153.

de Stem | 1992 | | pagina 17