na !IJ Z EN!! chaapherders in problemen PLAATSELIJK DAG KLAPPER IE DE Vrijwillige brandweer Hulst opent deuren rojecten Saeftinghe hebben dringend duwtje in de rug nodig ®STEM Reünie in Maristenklooster Hulst 'Remaert'-expositie in bibliotheek Sint Niklaas D Axel wil pand Markt verplicht laten opknappen Kermis Nieuw-Namen boordevol activiteiten ZEELAND C2 - tilNGSNIEUWS 3IE W WZS tot 1 april 1993*. JE LEKKERDER JGEOT 106 ACE. '92/'93 Overleg Zonnebloem Shooting Jeugdsoos St.Jansteen begint weer Clinge NIEUWS Axel DUIVENSPORT he STEM DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1992 Dlang de voorraad strekt oileum van de voetbalvei wordt er op 19 deceii linie georganiseerd voori '.warters. Wilt u ook getij ft u dan z.s.m. op bij: P. sl .604 XH Sneek, tel. 0511 Irijving houden wij u op] Ws hoeft u niet veel te genieten van deze Ace. er alleen maar snel bij bij ons voor u klaar, van harte welkom in 130 uur. de L - WONINGINRICHTI^ tan onze verslaggever luist - De brandweer van luist zet zaterdag 19 sep- »mber tijdens de Nationale Irandweerdag de deuren Len om zich te presenteren an het publiek. Die dag tonnen belangstellenden in ie kazerne aan de Absdaal- Legvan 10.00 tot 16.00 uur lens nader kennis maken met je wereld van de brandweer. Behalve een bezichting van de kazerne kan het publiek ook ge tuige zijn van enige demonstra ties. Onder meer technische hulpverleningen en het blussen van een autobrand. De brandweer van Hulst is een zogenaamd volledig vrijwilli gerskorps dat momenteel bestaat uit 67 goed opgeleide en vakbe kwame brandweerlieden. Het korps beschikt over twee kazer nes. De hoofpost is in Hulst, waar zes brandweervoertuigen zijn gestationeerd. Verder is er een vooruitgeschoven post in Nieuw-Namen, waar één voer tuig paraat staat. De groep Nieuw-Namen bestaatuit 12 brandweerlieden. De voornaamste taak van de brandweer is uiteraard de brandbestrijding. Maar ook de techische hulpverlening is van groot belang. Regelmatig moeten automobilisten en bun passa giers bevrijd worden uit een be narde en veelal knellende posi tie. Voor dit doel beschikt de brandweer over een speciaal hulpverleningsvoertuig dat is uitgerust met allerlei reddings gereedschappen. In totaal wordt het korps jaar lijks gemiddeld 50 keer gealar meerd. Niet alleen voor daad werkelijke brandbestrijding, maar ook voor controle van brandmeldinstallaties, leegpom pen van kelders of uit een boom halen van katten. Gemiddeld tien keer per jaar rukt het korps uit om, slachtoffers uit voertui gen te bevrijden. Op zaterdag 19 september staat in de brandweerkazerne van Hulst een groot aantal brand weerlieden gereed om het pu bliek uitgebreid te informeren. „i onze verslaggever immahaven - Er is op lorte termijn een extra fi- lanciële injectie nodig om Ie twee beweidingsprojec- en met schapen in het na- uurgebied Saeftinghe /oor een faillissement te lehoeden. Jaarnaast moet er een overle- lingsplan komen voor beide be- ijven om de beweiding van aettinghe ook voor de toekomst iilig te stellen. J. Buth van de Stichting het teeuwse Landschap, die het na- lurgebied beheert, deelde dat isteren desgevraagd mee. leide projecten krijgen al een aarlijkse subsidie, maar dat ijkt niet genoeg om het hoofd pven water te kunnen houden, fooral het schapenbedrijf van je familie Cleiren, die al van ge- zeratie op generatie als schaap herder de kost verdient, zit in rote financiële problemen. ezondheid Een van de oorzaken is het ge- iondheidsprobleem waar beide jroers Cleiren mee kampen. „Op Éit moment worden alle moge lijkheden bekeken om het be- 'rijf in ieder geval de komende banden door te helpen", zegt Buth. Haar ook het andere bewei- Éingsproject van schaapherder Van Krimpen heeft dringend een Èuwtje in de rug nodig. „Het is paar ook geen vette boterham, naar dat bedrijf draait in ieder eval". Het Zeeuwse Landschap is er al les aan gelegen om de beweiding san het natuurgebied veilig te pellen. Zonder dat er regelmatig [egraasd wordt loop het gebied |evaar te verruigen. „Uit de er- faringen van de afgelopen jaren s het wel duidelijk geworden fat de beweiding van enorm not belang is, vanwege de po- Het Zeeuwse Landschap is er alles aan gelegen om de beweiding van het natuurgebied veilig te stellen. sitieve invloed op de vogelrijk dom", aldus Buth. Op dit moment wordt overleg gepleegd met instanties die eventuele hulp kunnen bieden, met name de provincie en het ministerie, van Landbouw. In eerste instantie moeten er nood maatregelen worden genomen om de bedrijven de komende maanden te kunnen laten door draaien. Dat kan alleen door een finan ciële injectie. „Maar subsidiege vers willen hun geld niet in een bodemloze put gooien. Daarom ontwikkelen we tegelijkertijd een lange termijnplanning om de beweidingsprojecten rendabeler temaken". Een mogelijkheid daartoe is pro beren een vastere voet te krijgen op de markt voor zogenaamd eco-vlees. De vraag naar lams vlees uit Saeftinghe is ingezakt - FOTO W1M KOOYMAN na berichten over milieuvervui ling. Maar ook meer samenwer king tussen beide bedrijven en een andere bedrijfsvoering kun nen volgens het Zeeuwse Land schap een positieve uitwerking hebben. EL.: 01640-43950. BREDA, JA IOBIELBEDRIJF DE JONG-JANSEK| IT, AUTOMOBIELBEDRIJF J.LVJ UTOBEDRIJF VAN DEN BOS |ANN CAR B.V., BREDASEWEG 6)J MANWEG 21, TEL: O115O-12035I Jan onze verslaggever rel - De WD in Axel wil dat de gemeente bestuursdwang lepast om de familie Antheunis te verplichten haar winkel pand op de Markt in Axel op te knappen. P«t qua architectuur fraai jgende Jugendstilpand staat er lerwaarloosd bij en is de WD jen doorn in het oog. „De eige- taar vertikt het om er een likje 'erf op te zetten. Het is geen ge- leht en het is ook niet eerlijk te- jenover de andere ondernemers P de binnenstad die hun pand fel goed onderhouden. Er moet joch wel iets tegen te doen zijn", P bracht WD'er Loes den poelder gisteravond het onder- ferp tijdens de vergadering van (e commissie ruimtelijke orde- jmg ter sprake. ze""een voorzetje met een glutei uit de woningwet. Daarin »at met zoveel woorden dat de f moente, op kosten van de eige- par, een slecht onderhouden 'j kan laten opknappen. Ze N die informatie van een top- "ibtenaar van de gemeente, zei ®aar burgemeester W. de praaf hielp haar snel uit die voorn. vardenburg, tel. 01177-f5 sntoren frneuzen, Hulst en Goes, ftkessen en telefoon- emmers op pagjna a2. peningstijden: I3 12,30/13.30-17.00 uur. dactie LdSi?2un: Rein van der Helm Fra nCh6f!lFrankvan ■erarat6'1, r~ees Ma3S' Rona,d I Ton Kn de Boer 'fot°L tó5ren<sportl-Haro,dde Su0,jansen (provincie £chef)èneVerstraeten(Plv- Snp«entie"exPloltatie Pecteur Zeeland: Menu, 'iVéte'- 09-3291459940. Ook De Graaf had er zijn buik meer dan vol van maar, zo liet hij weten wettelijke mogelijkhe den om Antheunis op het matje te roepen, zijn er nagenoeg niet. „We hebben al vele brieven ge schreven, vriendelijke en on vriendelijke, maar het helpt niet", zei hij. De Graaf had de ooeken er al eens eerder op na geslagen en daaruit geleerd dat het toepassen van bestuurs dwang het voor de Raad van State niet haalt. „En ik heb geen zin om dreigementen te uiten die ik niet kan waarmaken", aldus De Graaf. Den Doelder kaartte de zaak gisteren aan in relatie met de herinrichtingsplannen voor de binnenstad. De gemeente wil het hart van de binnenstad voor 1,8 miljoen gulden opknappen, met nieuwe bestrating, kunstwerken en verlichting. Het effect van die operatie is te verwaarlozen als er panden zoals die van Antheunis blijven bestaan, zo schetste Den Doelder de situatie. Het plan, zo bleek gisteren eens temeer, staat of valt met de me dewerking van de middenstand. B en W van Axel willen alle be trokkenen in het gebied een baatbelasting laten betalen. De animo daarvoor in ondernemers wereld is tot nu toe niet erg groot. Het laatste woord over het herinrichtingsplan valt in de raad van oktober. Als er dan nog geen overeenstemming is met de ondernemers over een bijdrage in de kosten dan gaat het hele plan, zo verzekerde de commis sie gisteravond, niet door. Hulst - De afdeling Zonnebloem Hulst houdt tijdens Nationale Ziekendag, zondag, een speciale dienst in de Willibrordus basi liek. De mis begint om 10.30 uur en het Jongerenkoor zorgt voor de muzikale begeleiding. Van onze verslaggever Hulst - In en om het kloos ter aan de Carmelweg in Hulst wordt komend week einde een grote reünie ge houden voor oud-studenten van dit vroegere opleidings instituut en kleinsemenarie van de Paters Maristen. Sinds 1911 werden in het Hul ster klooster de jongens opge leid die öf het onderwijs öf de uitzending als missionaris naar de Salomons eilanden in de Pacific als hun persoonlijk ide aal zagen. In die betrekkeijk korte tijd is er veel gebeurd en ook veel veranderd. Zoals de beide we reldoorlogen en de daartussen liggende periode van geleide lijke 'vernederlandsing' van deze in oorsprong Franse kloosterorde 'Société de Ma rie'. De orde werd gesticht in 1816 te Lyon door Jean-Claude Colin. Na 1945 werd in Hulst voort varend gewerkt aan de ver nieuwing van zowel het kloos tergebouw als aan het studie- peü van de opleing. Toen ech ter na de onderwijsvernieu wingen in de jaren zestig door een sterke terugval van stu denten-aanmeldingen de situa tie steeds moeilijker werd, be sloot men in 1967 een punt achter de opleiding te zetten. Een toneelgroep op de stoep van het klooster in 1928. - FOTO ARCHIEF DE STEM Daarmee kwam een einde aan een periode van meer dan vijf tig jaar middelbaar onderwijs voor priesterkandidaten in dit juvenaat der Paters Maristen in Hulst. Op dit moment fun geert het kloostergebouw deels als beschermde woonvorm. De Werkgroep ASM (inter Amicos Societatis Mariae) die vijf jaar geleden in 1987 de eerste succesvolle reünie sinds 28 jaar organiseerde, heeft ook nu een uitgebreid en druk be zet programma voorbereid. Naar verwachting zullen meer dan honderd oud-studenten uit binnen- en buitenland elkaar dit weekeinde weer ontmoeten. Van onze correspondent Clinge - Voor de eerste keer is een wedstrijd met histori sche wapens gehouden op het schietcentrum Statenboom te Clinge. De wedstrijd werd gehouden door Strabag nv en de schiet sportvereniging voor Zeeuws- Vlaanderen SV De Schutterij. Een aantal leden van SV De Schutterij was uitnegodigd om de deelnemers van Strabag on der hun leiding met zwart kruit wapens te laten schieten. Vijftig personeelsleden van Strabag na men deel aan deze wedstrijd. Aan het einde van de middag kon de eindstand worden opge maakt. De familie Claeys kwam hierbij goed uit de bus. T. Claeys werd eerste bij de volwassenen en Judith Claeys werd eerste bij de junioren. Van onze correspondent Nieuw-Namen - Ter gelegen heid van de jaarlijkse kennis in nieuw-Namen worden de komende dagen heel wat ac tiviteiten op touw gezet. Vrij dag staat de kaarting om 20.00 uur in Du Commerce alvast in het teken van de kennis en ook de schieting in café Vandevelde-Picavet op zaterdag om 14.30 uur. In hetzelfde etablissement kun nen deelnemers zich zaterdag tussen 13.00 en 13.30 uur laten inschrijven voor een autorally. De prijsuitreiking is om 21.00 uur in café de Veehandel. Inmid dels is om 19.00 uur de kermis dan al muzikaal geopend door de fanfares De Scheldezonen uit Nieuw-Namen en Leopold en Albertisten uit buurdorp Kiel- drecht. De Scheldezonen luisteren de hoogmis van zondag 13 septem ber om 11.00 uur op. Het zang koor St. Cecilia verleent even eens medewerking. Vanaf 14.30 uur zijn er muzikale rondgengen door De Scheldezonen, fanfare Nooit Gedacht uit Graauw en Showband Kloortje uit Kloos- terzande. Maandag 14 september begint om 10.00 uur een rommelmarkt voor de kinderen van de basis school. Die worden om 14.00 uur ook verwacht om tekeningen te maken. Om 14.30 uur is er een schieting in café Picavet en om 14.30 en 21.00 uur zijn er kaar tingen in respectievelijk de cafés Du commerce en de Veehandel. Op dinsdag 14 september is er nog een schieting in café Picavet om 14.30 uur. Op dazelfde tijd stip gaat ook de Grote Schelde- prijs voor amateurs van start. De kermis wordt afgesloten om 21.00 uur. Van onze verslaggever Sint-Jansteen - In het gemeenschapscentrum De Warande te Sint- Jansteen beginnen mor gen de regelmatige jeugdsoosavonden weer. De soosavonden, vrijdag is het de 54e sinds de start, zijn bedoeld voor alle jon gens en meisjes vanaf de hoogste klassen van de ba sisschool tot en met 16 jaar. Tijdens de bijeenkomsten kunnen de aanwezigen zich bezig houden met allerlei activiteiten. Er worden geen alcoholische dranken geserveerd. De soosavon den duren van 19.00 tot 22.00 uur. Een aantal vol wassen vrijwilligers zorgt voor het toezicht. Voor na dere inlichtingen kan men terecht bij jeugdambtenaar M. de Burger van de ge meente Hulst. HENGELEN - De Clingse hengelaarsvereniging hield de laatste wedstrijd van dit jaar in het kader van de zomer competitie. Uitslag: 1. G. Hoskens, St.-Gilles-Waas 2640 gram; 2. F. van Laere, Kieldrecht 1910; 3. W. Ver meulen, De Klinge 1290; 4. R. de Potter, St.-Jansteen 920; 5. M. Kegels 850 gram. De zo mercompetitie, die bestond uit vijf wedstrijden, is gewon nen door W. Vermeulen uit De Klinge, 2. G. Cornu, St.- Gilles-Waas; 3. P. Everix, Be- veren. Beker grootste ge wicht: R. de Potter, St.-Jan steen met een vis van 920 gram. SPELEN - De Algemene Bond voor Ouderen hield een spelenmiddag. Uitslag vrou- /anillier» wen: 1. mevrouw Van Vlier- berghe, De Klinge; 2. me vrouw Van de Velde, 3. me vrouw Boonman, beiden Clin ge. Mannen: 1. Vercammen, De Klinge; 2. Wijnacker, Clinge; 3. De Keijzer, De Klinge. Bond voor Ouderen hield een koersbal wedstrijd. Uitslag mat 1: 1. L. Buijze/M. van Dorsselaer, 2. M. van Vlier- berghe-Deyaert/L. van Hoey- land. Mat 2: 1. P. van de Vel- de-Verstraeten/L. Kegels, 2. A. Buijze/M. de Block-de DANSEN - dansclub Fla mingo uit Clinge start met enkele danscursussen. De be ginners kunnen zondag 13 september in zaal Malpertuus terecht om 20.15 uur. Voor de gevorderden Mambo swing is er een les om 17.00 uur en de derde jaars dansen om 18.45 uur. Inschrijven kan bij W. van Broeck 01140-14676. KOERSBAL - De Kathlieke KLEURWEDSTRIJD - In zaal Gasthof werd een kin- derkleurwedstrijd gehouden waaraan 35 jeugdige perso nen deelnamen. Uitslag 4-5 jaar: Joyce Weemaes, 2 jaar: Nic de Caluwé, 5-6 jaar: Ma rian Bogaert, 7-8 jaar: Remo Anderegg. Terneuzen - De kring Midden- Zeeuws-VIaanderen hield met 342 duiven een wedvlucht vanuit Chartres, hoogste snelheid 1320,31 meter per minuut. 1 en 6. R. Herman, Axel; 2. P. Baecke, WEStdorpe; 3. J. Verplanke, 4. Jac. Buijze en zoon, beiden Ter- neuzen; 5. M. Dieleman, Axel; 7. D. de Smet, Terneuzen; 8. Th. van Damme, Boschkapelle; 9 em 10. combinatie Roegiest-Visser, Philippine. Herleving Kloosterzande, 95 dui ven, 1316 mpm: 1. R. Mahu, 2 en 3. P. Rokven, 4. W. Boogaert, 5. 5. Neeteson, 6. J. van Spaan- donck jr, 7. Th. Voet, 8 en 10. L. de Waal, 9. M. Bisschop. Nieuw LeWven Koewacht, 78 duiven, 1289,13 mpm: 1 en 5. Jos Elegeert, 2 en 3. R. van Damme, 4 en 10. O. van Damme, 6,7 en 8. L. de Bruyn, 9. gebroeders Van Houten. BRETEUIL Eendacht Maakt Macht Terneu zen, 188 duiven, 1378,12 mpm: 1,4,5,7 en 9. gebroeders Scheel e, 2. L. Dingemanse, 3,6 en 10. P. Zeegers, 8. H. Zeegers. De Voorwaarts Zaamslagveer, 100 duiven, 1388,9 mpm: 1,4 en 6. M. Scheele en zoon, 2 en 9. T. Hagewoud, 3,7 en 10. H. de Feij- ter, 5. A. Schieman en zoon, 8. P. van Hoeve. De Scheldeklievers Ossenisse, 30 duiven, 1246 mpm: 1,2,3,4 en 5. J. Vaickx. - PONT SINT-MAXENCE De Postduif Heikant, 111 jonge duiven, 1572 mpm: 1 en 8. ge broeders Van Houten, 2. E. de Beule, 3. Lex Thijs, 4 en 5. J. de Kind, 6. L. Adam, 7. W. Kuipers, 8. G. Smet, 10. L. Thuy. Met 24 oude duiven, 1510 mpm: 1 en 3. gebroeders Van Houten, 2. A. van Iteghem. De Reisduif Graauw in samen spel met De Postduif Lamswaar- de, 66 duiven, 1487,76 mpm: 1 en 2. G. Vioen, 3. gebroeders De Bakker, 4. P. de Koster, 5,8 en 10. A. d'Hondt, 6 en 7. gebroe ders De Koster, 9. W. Volleman. Jong Maar Moedig Driewegen, 67 duiven, 1325,3 mpm: 1 en 9. J. Vorihout, 2. P Kornelis, 3. J. Boerman, 4 en 6. F. Dellaert, 5 en 7. J. Lippens, 8 en 10. B. van de Slikke. Hoop Biervliet, 88 jonge duiven, 1665,5 mpm: 1,3,7 en 9. J. Le- cluij2e, 2. A. Provoost, 4 en 6. A. de Boevere en zoon, 5. C. de Regt en zoon, 8. P. Weeda, 10. Harry de Dobbelaere. Met 27 oude dui ven, 1665,94 mpm: 1 en 2. Her man de Dobbelaere, 3. C. de Graaf. Strijd in Vrede Groede, 120 dui ven, 1661,69 mpm: 1. gebroeders Manhave, 2 en 10. mevrouw Buijze, 3 en 5. D. Verherbrugge, 4 en 9. mevrouw Ras, 6. G. Du- sarduijn Gzoon, 7. H. Simpelaar, 8. A. Beun. Recht voor Allen Sluis, 85 dui ven, 1737,55 mpm: 1,2 en 4. com binatie Coppens-Baert, 3,5,9 en 10. F. Baas en zoon, 7. H. van Damme, 8. J. Visser. De Snelvliegers Oostburg, 129 duiven, 1631,36 mpm: 1,2 en 9. H. Simpelaar, 3. T. de Jonge, 4 en 8. R. van Hee, 5,6 en 7. J. de Smet, 10. R. Zeegers. De Getrouwe Duif Cadzand, 239 duivenm 1688,17 mpm: 1. A. Ma- belis, 2. P. Goossen, 3. W. Goos- sen, 4. J. de Mey, 5. S. de Putter, 6. G. Schrier, 7 en 8. C. Riemens.l 9. M. de Lijser, 10.1. Goossen. Nog Sneller Breskens, 182 dui ven, 1709 mpm: 1,6,7 en 8. J. No- tebaert en zoon, 2. E. Simpelaar, 3 en 4. W. Daansen, 5. Th, Smal- legange, 9. L. van de Wege, 10. B. Neve. Volharding Westdorpe, 28 jonge duiven, 1530,09 mpm: 1. P. Baec ke, 2. A. Rombout, 3 en 5. René Kwikkelberghe, 4. Ed de Smet. Met 21 oude duiven, 1509,93 mpm: 1,2 en 3. René Kwikkel berghe, 4. combinatie Gijsel- Istas, 5. P. Baecke. De Eendracht Terneuzen, 93 dui ven, 1614,21 mpm: 1. Joh. Zegers, 2. P. de Blaey, 3 en 9. R. de Schoolmeester, 4. combinatie Bosch-Westeinde, 5. M. de Roo, 6. Jac. den Exter, 7. combinatie Bentz-De Schepper, 8. J. den Ha mer, 10. M. van Alphen. Kring Midden-Zeeuws-Vlaande- ren, 269 duiven, 1600,28 mpm: 1. P. de Blaey, Terneuzen; 2. B. van de Berghe, Sas van Gent; 3. com binatie Bosch-Westeinde, Ter neuzen; 4. combinatie Den Mui- Kop, Zuiddorpe; 5. Jac. den Ex- ter, 6. combinatie Bentz-De schepper, beiden Terneuzen; 7. J. en W. van Belle, Stoppeldijk; 8. René van Kwikkelberghe, West dorpe; 9. C. de Poorter, Axel; 10. A. Nicolaas, Boschkapelle. Eindstand marathon 1 (een daagse fondvluchten oude dui ven): 1. L. de Bruyn Heikant; 2. gebroeders Pijcke, Breskens; 3. O. van Damme, Koewacht; 4. J. van Peenen, Vlissingen; 5. P. d'Hondt, Hulst; 6. Antoine Thijs, St.-Jansteen; 7. combinatie Ver- schuren-Andriessen, Kloosteran- de; 8. G. Snelders, Sas van Gent; 9. A. Arens, Spui; 10. Ed van de Walle, Hulst; 11. J. en J.P. Nolet, Axel; 12. combinatie Hietbrink- Ventevogel, Nieuw- en St.-Joos- land; 13. gebroeders Schalkens, Koewacht; 14. combinatie Loco, St.-Jansteen; 15. H. van de He mel, Philippine. Eindstand marathon 2 (over- nachtfondvluchten oude duiven): I. E. Adriaansen, Kloosterzande; 2. combinatie Hietbrink-Vente- vogel, Nieuw- en St.-Joosland; 3. H. Vermeulen, Schore; 4. J. A1- mekinders, Kapelle; 5. J. van Peenen, Vlissingen; 6. C. Mees ters, Rilland; 7. H. Calon, Hoofd plaat; 8. G. Plat jouw en zoon, Lamswaarde; 9. H. Wijnacker, Hengstdijk; 10. W. Geers, Hulst. I HULST Café Time-Out, 19.30 u. prijs- kaarting. I KLOOSTERZANDE Café de Kombuis, 19.30 u. vleesprijskaarting. I LAMSWAARDE Café de 4 Jaargetijden, 13.30 u. schieting voor bejaarden. I CLINGE Malpertuus, ANBO, 13.30 u. bingo. HEIKANT - 't Heike, KBO, 13.30 u. schie ting. GRAUW - Gemeenschapshuis, KBO, 13.45 u. kaarting. SAS VAN GENT - De Roselaer, KBO, 14 u. koers bal. VOGELWAARDE - 't Gelaag, KBO, 14 u. kaarting. Vari onze correspondente Sint Niklaas/Hulst - In de Stedelijke Bibliotheek van Sint Niklaas wordt morgen om 19.30 uur een tentoonstelling ge opend over Reinaert de Vos. Zowel in Sint Niklaas als in Hulst proberen groeperingen de belang stelling voor Reintje te stimuleren. In Hulst is eind augustus een wa genspel opgevoerd en in Sint Niklaas werd het spel 'Ik Reynaert' vele malen gespeeld in open lucht met een kasteel, vijver en park als decor. Naar aanleiding van dit spel, de schenking van boeken en documen ten van E. de Wilde aan de Bibliotheca Wasiana en het doctoraat van Reinaertkenner bij uitstek: Rik van Daele, worden de exposities in gericht. De tentoonstelling omvat Reinaertdocumenten uit de Bibliotheca Wasiana, inclusief de mooiste stukken uit de collectie van Jozef de Wilde. Verder zijn er documenten over het leven en werk van de Wil de. Kunstwerken die geleverd zijn door Hilde Metz, Wim de Cock, Albert de Smedt, Firmin de Vos en Lies Labatto. Na de opening van de tentoonstelling houden Rik van Daele en Mar cel Ryssen om 20.00 uur een voordracht met de titel: 'De vos die je ziet, ben je zelf'. Bij de expositie hoort een brochure met een artikel van Van daele over Reinaert en een catalogus. V V

de Stem | 1992 | | pagina 17