'Gratis huizen voor Joegoslaven' Monumentendag Aardenburg in teken van oude volksverhalen DUIVEN SPORT PLAATSELIJK NIE"WS Jeugd vermaakt zich opperbest tijdens speelweek Verzoek van gemeentebestuur Terneuzen aan Woningbouwvereniging: ZEELAND C3 Voorrangsr egels rotondes in Terneuzen I Veel inzendingen I voor fotowedstrijd I 'Zomer in I Zeeuws-Vlaanderen' I Aardenburg - De door de stich ting Promotie en WV, samen met fotoclub Pola uit Aarden burg, gehouden fotowedstrijd 'Zomer in Zeeuws-Vlaanderen' heeft niet minder dan 103 inzen dingen opgeleverd. De foto's wa ren tot afgelopen zaterdag te be zichtigen in De Paardestal te Aardenburg. Nieuwstraat afgesloten Expositie over Bernstein in in Terneuzens YV Y-kantoor Toertochten Wielertoerist SCHIETINGEN KAARTINGEN Oostburg Aardenburg Adegem Breskens Westdorpe IJzendijke Eede Zandstraat Sas van Gent de stem DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1992 Aardenburg - Ter gelegenheid van de nationale open monumentendag zaterdag 12 september kunnen in Aardenburg niet alleen de monu menten worden bezocht, maar kan er ook kennis worden gemaakt met oude volksverhalen die in en om Aardenburg spelen. Daar is natuurlijk de legende van Onze Lieve Vrouw met de Inktpot, maar ook het verhaal over een wonderbaarlijke redding en de geschiedenis van de Aar- denburgse kopman Boudewijn. Even eens van de schepenbouwer Golof of üahi, de witte etherman en een eng voorval op het kerkhof. Verhalen die nauwelijks bekend zijn. Men kan ze verzamelen tijdens de rondgang langs de monumenten en er is tevens een prijsvraag aan verbonden. Hierbij maken de winnaars kans op een replica van het oudst bekende stadsze gel van Aardenburg. Tijdens de open monumentendag zijn in Aardenburg van 10.00 tot 16.00 uur vrij toegankelijk de Kaai- of West poort, de rooms-katholieke Lieve Vrou- wekerk aan de Weststraat, de kerk Het Lam tot Aerdenburgh aan de West straat, het Burgerweeshuis, het mu seum, de Sint-Baafskerk, galerie 't Hartje van Aardenburg en de Neder lands hervormde kerk van Sint-Kruis. In het kader van de open monumenten dag zijn er nog enkele activiteiten, zo als een tentoonstelling in GaleRichel aan de Weststraat, een expositie over de volksverhalen in de torenkamer van de Kaaipoort, een tentoonstelling over 'Met het hoog op de grens' in het mu seum en voor de Sint-Baafskerk treedt het Aardenburgse ensemble Cornu Co- pia op met ballades, songs en omprovi- saties. Van onze verslaggever Terneuzen - Het gemeentebestuur van Terneuzen heeft j de Woningbouwvereniging Terneuzen gevraagd gratis woningen beschikbaar te stellen voor de in de Schelde- stad verblijvende Joegoslavische vluchtelingen. Het bestuur van de vereniging komt zo spoedig mogelijk bijeen om te bezien of het verzoek kan worden ingewilliged. Burgemeester en wethouders vroegen de woningbouwvereni ging huizen beschikbaar te stel- I len aan ontheemde (ex-)Joego slaven die al opgevangen zijn door familieleden in Terneuzen. In sommige gevallen is daardoor volgens het gemeentebestuur een onhoudbare woonsituatie ont staan. En die is, zeker als die nog lang voortduurt, niet vol te houden. B en W wijzen er in hun verzoek aan de woningbouwvereniging Van onze verslaggever Terneuzen - De voorrangsregels J op alle drie verkeerspleinen in Terneuzen zullen nog dit jaar gelijk zijn. De nieuwe regel voor J twee van de drie rotondes houdt in dat het verkeer op het ver- keersplein voorrang heeft. B en I W van Terneuzen hebben hiertoe I besloten. lüeze voorrangsregel is al van I toepassing op het verkeersplein I aan de Churchilllaan. I Momenteel heeft nog verkeer I van rechts voorrang op de roton- I des Willem de Zwijgerlaan/van I Steenbergenlaan en Guido Ge- t zellestraat/Rooseveltlaan. Bin nenkort is de nieuwe voorrangs regel, verkeer op de rotonde heeft voorang, ook van toepas sing op deze twee verkeersplei- Deze regel is reeds in verschil lende Europese landen inge voerd en ook in ons land worden steeds meer verkeerspleinen aan deze regel aangepast. De werk zaamheden aan de twee ge noemde verkeerspleinen zullen binnenkort beginnen. Door middel van borden worden de weggebruikers attent ge maakt op het feit dat de voor- I rangsregel ter plaatse gewijzigd lis. I Van onze correspondent Als winnaars zijn uit de bus ge komen: jeugd: 1. David Lijbaert uit IJzendeijke, 2. Maike Pari- daen en 3. Ellen de Kruijter, bei den uit Aardenburg. Volwasse nen: 1. Heuff uit Meppel, 2. Ver- weire uit IJzendijke, 3. J. Boek hout uit Breskens. Voor 1993 is inmiddels een nieuwe wedstrijd gepland met als thema 'Pret in West-Zeeuws- Vlaanderen'. Inschrijfformulie ren zijn nu al verkrijgbaar bij de stichting Promotie en WV te Aardenburg. Van onze verslaggever Terneuzen - De Nieuwstraat in Terneuzen is ook deze maand in de weekeinden afgesloten voor het verkeer. B en W hebben dit besloten in verband met de ker mis. Er wordt een extra toeloop van bezoekers verwacht. Na 1 oktober wordt de maatre gel weer opgeheven. Het verkeer is in de afgelopen zomermaanden tijdens het weekeinde uit de Nieuwstraat geweerd om de voetgangers meer ruimte te geven. op dat het Rijk niet voorzien heeft in een vergoeding voor de huisvestingskosten als er geen sprake is van een centrale op vang. De vluchtelingen en hun Terneuzense familieleden kun nen volgens de onlangs opge stelde Tijdelijke Regeling Op vang Ontheemden wel aan spraak maken op een bijdrage in de kosten van levensonderhoud en voor bijzondere kosten. Inrichting Het komt erop neer dat de vluchtelingen en hun familie wel zelf moeten zorgen voor huisves ting. De kosten van huur, inrich ting en het gebruik van nuts voorzieningen komen voor eigen rekening. Om die redenen ver zocht het Terneuzense college de woningbouwvereniging eventu eel beschikbaar zijnde woningen gratis in gebruik te geven aan ontheemde (ex-)Joegoslaven. Spoedvergadering Adjunct-directeur F. Vermeer van de Terneuzense woning bouwvereniging kon gisteren nog geen commentaar geven op het verzoek van de gemeente Terneuzen. „Want wij hebben die brief nog niet," aldus Ver meer. Wel zei Vermeer vandaag contact op te zullen nemen met de bestuursleden om een spoed vergadering over de kwestie te beleggen. Van onze verslaggever Temeuzen - In het VW-kantoor aan de Burg. Geillstraat in Ter neuzen wordt donderdag 10 sep tember een expositie geopend over het leven en werk van de Amerikaanse componist Leo nard Bernstein. Deze expositie is nog niet eerder in Europa te zien geweest. De WV noemt de tentoonstelling dan ook een primeur voor Ter neuzen. De officiële opening wordt ver richt door Kate Delaney, cultu reel attaché van de Amerikaanse ambassade in Nederland. De expositie wordt gehouden in verband met het Festival van Zeeuws-Vlaanderen. Tijdens dit festival, van 10 tot en met 27 september, worden verscheidene werken van Bernstein ten gehore gebracht. De tentoonstelling duurt net zo lang als het festival. De exposi tie is gratis te bezoeken tijdens de openingstijden van het VW- kantoor. Maandag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uw en van 13.00 tot 17.00 uw. Op zaterdag van 9.30 tot 12.00 uw. Van onze correspondent Eede - De trimformatie De Wie lertoerist houdt zaterdag 5 sep tember de vijfde uitgave van De Ronde van Vlaanderen. Deze vrije toertocht heeft een lengte van 225 kilometer en heeft in het traject dertien hellingen zitten met als bekendste de Oude Kwa- remont, Koppenberg en de Muw van Geraardsbergen. Deelname staat open voor ieder een. Er kan ingeschreven wor den tussen 7.00 en 9.00 uur in café De Tol op de grens tussen Eede en Middelbwg in Vlaande ren. Naast de Ronde van Vlaan deren staat de Grenstocht op het programma. Ook een vrije toer tocht met als keuze-afstanden 40, 60 of 100 kilometer. Hiervoor kan ingeschreven worden in café De Tol tussen 9.00 en 14.00 uw. Dat de belangstelling weer groot is, blijkt uit het feit dat er al honderd voorinschrijvingen bij Guido Paridaen binnen kwamen. De Axelse jeugd trotseert de koude bij het bakken van brood. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Terneuzen/Axel/Vogelwaarde - Veer tig kinderen vermaakten zich giste ren opperbest in het multi-functio- nele centrum de Triangel in de Ter neuzense binnenstad rond het thema Disneyland. Er werden posterS'-gemaakt en de kinde ren maakten möskeTs van- Disneyfiguren. Ook werden de iKtereh geschmiöff.lEëh leuke Disney-tefeenffl'm mocht natuurlijk niet ontbreken. Tussen de middag kregen alle kinderen een frietje van Bill Burger. Er waren ook oud-Hollandse spelen zoals koekhappen en een stoelendans. Buwtvereniging Hof Zeldenrust St. Anna liet de kinderen onder de luifel fiets-en een beschuitversieren. Het kano varen op de Otheense kreek ging vanwege het slechte weer niet door. Buurtvereni ging Serlippens had een regenprogramma klaarliggen. In de Zuidlandschool werd er een spelcircuit afgewerkt. In Hoek werd er enthousiast verder gewerkt aan de per soonlijke uitrusting van de ridders en jonkvrouwen. Axel In cultureel centrum de Halle speelde de jeugd enthousiast het kleurrijke milieu- spel. Het spel was door de scouting De Vier Ambachten ontworpen voor de speel week. 's Avonds was er op de Kleine Kreek een viswedstrijd, georganiseerd door hengelsportvereniging Geduld Over wint. Voor de winnaar van elke leeftijds categorie was er een beker beschikbaar. Vogelwaarde De derde dag van de kindervakantieweek in Hontenisse kende weer een grote op komst. In het Dorpscentrum in Vogel waarde meldden zich gisteren 95 kinde ren. Dat waren er meer dan vorig jaar. Voor de vrijwilligers werd het een drukke dag, want er was flink wat begeleiding nodig bij het maken van vliegers. Na gedane arbeid werd de luchtwaardig heid van de tuigen uitgetest. Verder wa ren er in het Dorpscentrum allerlei spel letjes opgesteld. Veel aandacht trok daar bij een springkasteel. Vandaag komt de speelweek in Ossenisse. Dit kleinste dorp trekt doorgaans de meeste deelnemertjes. KAARTINGEN Nieuw-Namen - Zaal De Veehan del. Bieden: 1. K. van Waterschoot, Nieuw-Namen; 2. P. van Kerckho- ven, Hulst; 3. Schichert, Nieuw- Namen. Jokeren: 1. P. de Waal Os senisse; 2. mevrouw Haulez, 3. me vrouw Long, beiden Hulst. Kieldrecht - Zaal J. de Loos: 1. A. Vergauwen-E. Weyenberg, 2. M. Petinda-A. Bruynooge, 3. J. van Campen-E. Smet. Kieldrecht - Zaal O. Sturms: 1. K. van Waterschoot-F. Bruynzeel, 2. H. Bosmans-G. Bleyenberg, 3. A. Verhulst-J. Laureys. Lamswarde - Zaal De Lamsoren, 25 personen. Bieden: 1. J. van Geertruy, 2. T. Schalje, 3. A. van Driel. Jokeren: 1. mevrouw Van Driesche, 2. mevrouw Sherley, 3. mevrouw Gelderland. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 28 personen. Bieden: 1. A. van Gink, 2. K. Claassens, 3. mevrouw Hoop. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. mevrouw De Poorter, 3. J. van de Ende. Hulst - Zaal De Lieve, 48 perso nen. Bieden: 1. E. de Block, 2. me vrouw Peeters, 3. C. van Hooye, al len Hulst. SCHIETINGEN 's-Heerenhoek - VIOS, 49 schut ters. Trofee A. Martens: J. Mol hoek, Juliana met 8 punten. Wip 1: eerste hoge vogel: J. van de Guch- te, Zorgvlied; tweede hoge vogel: J. de Jonge, ADLM; eerste zij vogel: H. Moison, VIOS; tweede zijvogel: M. Verdonk, derde zijvogel: T. Verdonk, beiden Concordia; vierde zijvogel: J. van de Dries, Eensge zindheid; grootste aantal (10): E. Nutzman, extra vogel: A. Pikkaert, beiden Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Verdonk, Concor dia; tweede hoge vogel: L. Jansen, Soranus; derde hoge vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; vierde hoge vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; eerste zijvogel: J. Rijk, ADLM; tweede zijvogel: J. Smalle- gange, Zorgvlied; derde zijvogel: M. Verdonk, Concordia; vierde zij vogel: C. de Visser, Zorgvlied; grootste aantal (10): L. de Jonge, ADLM. Heinkenszand - Soranus, 24 schutters. Eerste hoge vogel: A. de Jonge, tweede hoge vogel: C. van 't Westeinde, derde hoge vogel: G. Voet, allen Soranus; eerste zijvo gel: J. Vermeule, Edele Handboog; tweede zijvogel: M. Verdonk, Con cordia; derde zijvogel: M.C. Ver donk, Concordia; vierde zijvogel: E. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (7): M.C. Verdonk, Concordia. Ossenisse - Zaal Hof Ter Nesse, twintig schutters. Hoge en tweede zijvogel: P. Neve, eerste zijvogel: A. de Waal, grootste aantal (8): mevrouw De Waal. Paal - Zaal P. Verras, 25 schutters. Hoge vogel: Th. Praet, eerste zijvo gel: P. Verras, tweede zijvogel: J. Moorthamer, grootste aantal (5): W. Strobbe. De Klinge - Zaal Statie, 39 schut ters. Hoge vogel: W. Martens, eer ste zijvogel: J. de Loor, tweede zij vogel: J. Hermans, grootste aantal (5): C. de Boey. Hengstdijk - Zaal 't Jagerhuis, achttien schutters. Hoge vogel: E. van Acker, beide zijvogels: Th. de Kort, grootste aantal (13): K. Claassens. Paal - Zaal P. Verras, 63 schutters. Wip 1: hoge vogel: P. Vertenten, eerste zijvogel: L. de Koning, tweede zijvogel: F. Vertenten, grootste aantal (4): W. de Cuyper. Wip 2: hoge vogel: A. de Waal, eer ste zijvogel: A. Goossens, tweede zijvogel: A. Roels, grootste aantal (10): Th. Praet. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, achttien schutters. Hoge vogel: W. van Waterschoot, eerste zijvogel: B. van Gemst, tweede zij vogel: J. Gerritsen, grootste aantal (6): A. de Bakker. De Klinge - Zaal Herleving, 36 schutters. Hoge vogel: R. Colman, beide zijvogels: L. de Decker, grootste aantal (6): J. Hermans. Verrebroek - Zaal Terminus, 34 schutters. Hoge vogel: J. Waem, eerste zijvogel: D. de Bakker, tweede zijvogel: Th. van de Berg, grootste aantal (5): D. de Bakker. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, elf schutters. Hoge vogel: K. Claas sens, eerste zij vogel: W. van Wa terschoot, tweede zijvogel: H. van Waterschoot, grootste aantal (5): W. de Bakker. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen vanuit Pont St.-Maxence 242 jonge dui ven, hoogste snelheid 1459,47 me ter per minuut. 1 en 8. Joh. van Spaandonck, 2. J. Verheyden, 3. R. Vermorken, allen St.-Jansteen; 4. L. Blommaert, Hulst; 5. A. Pieters, 6. combinatie Loco, beiden St.- Jansteen; 7. E. Strobbe, 9. W. Bod- daert, beiden Hulst; 10. J. Rottier, St.-Jansteen. Orleans De Eendracht Terneuzen, 245 jonge duiven, 1370,16 mpm: 1. combinatie Bosch-westeinde, 2. A. Arens, 3 en 8. J. Verplanke, 4. M. de Roo, 5. H. de Boevere, 6. J. Geelhoedt, 7. J. den Hamer, 9. A. de Meijer, 10. Jac. den Exter. Met Moed vooruit Boschkapelle, 85 jonge duiven, 1343,15 mpm: 1,5 en 9. L. Kerckhaert, 2. R. de Cock, 3. C. de Cock, 4. R. de Nijs, 6 en 7. J. Hinderks, 8 en 10. P. Pieters. De Postduif Heikant, 135 jonge duiven, 1351,74 mpm: 1. Th. de Block, 2. Ch. de Beule, 3. L. Thuy, 4. L. de Bruyn, 5. J. de Kind, 6,7 en 8. Lex Thijs, 9. E. Verschuren, 10. gebroeders Van Houten. Nieuw Leven Koewacht, 150 jonge duiven, 1391,02 mpm: 1,4 en 5. Joh. de Block, 2,3 en 10. R. van Damme, 6. G. Schalkens, 7. R. Za- man, 8 en 9. O. van Damme. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 84 jonge duiven, 1324,6 mpm: I. E. Boshuizen, 2 en 5. J. van de Velde, 3 en 10. A. d'Hondt, 4 en 6. R. de Baer, 7. P. Rokven, 8. J. van de Bergen, 9. G. Vioen. De Snel vliegers Oostburg, 158 jonge duiven, 1326,80mpm: 1. A. de Wever, 2 en 9. J. Rietico.Sr., 3 en 4. R. Zeegers, 5, R. Lammens, 6 en 10. M. Buijsse, 7. T. de Krijger en zoon, 8. R. van Steenberghe. Nog Sneller Breskens, 185 jonge duiven, 1338 mpm: 1. G. van Drie en zoon, 2 en 3. H. Mookhoek en zoon, 4 en 7. P. Gernaert en zoon, 5. J. van Oostenbrugge, 6 en 10. W. Daansen, 8 en 9. Sj. van de Velde sr. Eerste de Beste Schoondijke, 127 jonge duiven, 1332,27 mpm: 1,2,3,5,6,7 en 9. E. de Wever, 4. L. van de Leye, 8 en 10. J. de Poorter. Strijd in Vrede Groede, 104 jonge duiven, 1305,21 mpm: 1 en 3. com binatie Schautteet-Dey, 2. gebroe ders Manhave, 4,5,9 en 10. H. Sim pelaar, 6. mevrouw Bnuijze, 7. me vrouw Scheele, 8. M. Elfrink. Steeds Sneller IJzendijke, 263 jonge duiven, 1349,74 mpm: 1. G. de Boevere, 2. P. de Smet, 3,4,5,6,8 en 9. A. Dellaert, 7. M. Kuijl, 10. H. Dellaert. VZV Hoofdplaat, 236 jonge dui ven, 1332,54 mpm: 1,8 en 10. H. Calon, 2 en 4. C. Temmerman, 3. N. Provoost, 5 en 9. P. de Poorter, 6. A. Temmerman, 7. A. de Poorter en zoon. Jong Maar Moedig Driewegen, 63 jonge duiven, 1306,78 mpm: 1,2,7 en 9. F. Dellaert, 3,5,8 en 10. J. Lippens, 4. J. Vonhout, 6. B. van de Slikke. Hoop Biervliet, 107 jonge duiven, 1343,23 mpm: 1. J. Moens, 2,3,5,7 en 10. J. du Puy, 6. A. de Boevere en zoon, 8. combinatie Brevet, 9. M. Vonhout. De Voorwaarts Zaamslagveer, 257 jonge duiven, 1387 mpm: 1,3 en 4. H. de Feijter, 2. M. Hamelink, 5. D. Bareman Dzoon, 6 en 7. D. Nice, 8 en 10. M. Scheele en zoon, 9. K. Hamelink. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 277 jonge duiven, 1398,28 mpm: 1. H. Zeegers, 2 en 9. J. de Jonge, 3 en 7. gebroeders Scheele, 4,5 en 8. P. de Vos, 6 en 10. P. Zee gers. De Scheldeklievers Ossenisse, 50 jonge duiven, 1333 mpm: 1,2,3,4,5,6,7,8 en 9. combinatie De Waal, 10. P. de Waal. De Snelle Duif Clinge, 86 jonge duiven, 1356,14 mpm: 1,3,4,5 en 9. I. Merckx, 2. E. van Heese, 6. G. de Letter, 7. D. van de Bergen, 8 en 10. G. Fyen. De Reisduif Philippine, 167 jonge duiven, 1364,12 mpm: 1. P. Plad- det, 2 en 8. T.W. de Bruyn, 3 en 7. J. den Hamer-Buijze, 4. E. en L. Breepoel, 5. J. de Mul en zoon, 6,9 en 10. combinatie Rammeloo-Wis- kerke. Concoursbond Zuid-Beveland, 1449 jonge duiven, 1399,77 mpm: 1,2 en 8. M. van Iwaarden, Krui- ningen; 3,4,6 en 9. J. Steenhard, 5. J. de Witte, beiden Goes; 7. P. Pie ters, Lewedorp; 10. A. Vermast, Yerseke. De Postduif Lewedorp, 84 jonge duiven, 1377,65 mpm: 1,2,4,5,8 en 10. P. Pieters, 3 en 6. mevrouw De Jonge, 7. S. Traas, 9. P. van 't We steinde. De Uiver 's-Heer Arendskerke, 80 jonge duiven, 1323,75 mpm: 1,2,4,5,6,8 en 9. J. van Maldegem, 3. A. Uitterhoeve, 7 en 10. C. Bayens. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 156 jonge duiven, 1315,52 mpm: 1,4 en 9. Sj. van Eykeren, 2,3,5,6,7 en 8. Sj. de Vos, 10. A. Moison. Luchtpost Yerseke, 189 jonge dui ven, 1367,6 mpm: 1,2,4,5 en 10. A. Vermast, 3. E. Vermast, 6. Ph. Ste- ketee, 4,6 en 8. J. Murre, 5. H. Paauwe, 7. A. van Es, 10. A. van Stee. Peronne Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 216 duiven, 1572,5 mpm: 1,2,3,4,5,6,7 en 10. gebroeders Scheele, 8 en 9. P. Zeegers. De Voorwaarts Zaamslagveer, 87 duiven, 1577 mpm: 1,2,3,4,5,6,7 en 8. H. de Feijter, 9. M. Scheele en zoon, 10. D. Nice. De Scheldeklievers Ossenisse, 56 duiven, 1474 mpm: 1 en 4. P. Boogaert, 2. P. de Waal, 3 en 9. J. Stoel, 5,6,7,8 en 10. J. Valckx. Quievrain Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 172 jonge duiven, 1501,7 mpm: 1,2,3 en 6. Joh. van Spaandonck, St.-Jan steen; 4. W. Boddaert, Hulst; 5. R. Vermorken, St.-Jansteen; 7. A. d'Olieslasgers, 8. F. Jansen en zoon, 9. E. Strobbe, 10. J. de Witte, allen Hulst. Met 104 oude duiven: 1,6 en 7. J. Verheyden, 2 en 8. com binatie Loco, beiden St.-Jansteen; 3. E. Strobbe, Hulst; 4. combinatie Danckaert-Van Riel, 5 en 9. L. Herwegh, beiden St.-Jansteen; 10, combinatie Provoost, Hulst. De Snelle Duif Clinge, 84 jonge duiven: 1.1. Bracke, 2. W. de Cock, 3,6 en 8. A. van de Branden, 4. P. Bolsens, 5. W. Vergouwen, 7. L. Willaert, 9. Ch. Hageman, 10. R. van Gaever. Met 21 oude duiven: 1,2 en 3. J. van Goethem, 4. W. Ivens, 5. D. van de Bergen. Kampioenschappen 1992 Fond club Terneuzen. Generaal: 1. H. Calon, Hoofdplaat; 2. H. Wijnac- ker, Hengstdijk; 3. combinatie Koch-Hiemens, Terneuzen; 4. P. de Koster, Clinge; 5. A. de Smet en zoon, Sluis; 6. J. van Spaandonck, St.-Jansteen; 7. A. Arens, Spui; 8. A. van Landschoot, Sluis; 9. H. van de Veeke, Westdorpe; 10. T. Pouwels, Kloosterzande. POSTZEGELS - Burgemees ter J. Kruize koopt dinsdag 8 september de eerste postze gels die zijn uitgegeven in het kader van het 125-jarig be staan van het Nederlandse Rode Kruis. Hij doet dat om 9.30 uur in het postkantoor. De postzegelactie ten bate van het Rode Kruis loopt in West-Zeeuws-Vlaanderen van 8 tot en met 30 septem ber. OUD PAPIER - De Scouting Oostburg haalt zaterdag 5 september vanaf 08.30 uur weer oud. papier op in de kern Oostburg. OPEN PASTORIE - De open pastorie op maandag van 09.30 tot 10.30 uur vervalt op de maandagen 7 en 14 sep tember voor de parochie Aar denburg. VIERINGEN - Nu de vakan tieperiode voorbij zijn er met ingang van het weekeinde van 5 en 6 september weer twee gezongen missen. Name lijk op zaterdag om 19.00 urn en op zondag om 10.30 uur. De zang wordt verzorgd door respectievelijk het vrouwen en mannenkoor van de paro chie. LEZING In GaleRichel wordt donderdag 10 septem ber een lezing met dia's ge houden door drs. C. Klaassen, conservator van de numisma tische afdeling van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen. Drs. Klaassen spreekt over het Romeinse muntstelsel en de Romeinse economie. De le zing begint om 19.30 uur. WEGWERKZAAMHEDEN - Binnenkort word begonnen met de reconstructie van het kruispunt Oude Kerkstraat, Bogaardstraat, Landstraat en Beekmanstraat. In verband hiermee wordt het zware vrachtverkeer via Sluis naar en vanuit België geleid. Op het grondgebied van de ge meente Aardenburg wordt via een duidelijke bewegwijze ring aangegeven hoe men vanuit België en Oost- Zeeuws-Vlaanderen Aarden burg kan bereiken. Het ge- -taeefitebiStuur zal er alles aan doen om de uitvoering van het werk te bespoedigen. Na het kruispunt wordt ook het gedeelte Oude Kerkstraat tot aan het Korte Dreefje on der handen genomen. JONGERENKOOR - Het Jon gerenkoor van Eede is gestart met de repetities. Het eerste optreden is zaterdag 19 sep tember tijdens een eucharis tieviering in de Eedese paro chiekerk. Het koor staat on der leiding van Ronald van Quekelberghe en Rob de Vrie- JUDO - De judosportvereni ging Breskens/Eede geeft za terdag 5 september om 20.00 uur een judodemonstraite in De Hof Van Eede. De toegang is gratis. Op 8 september wordt gestart met de oplei ding. Men kan deelnamen vanaf 6 jaar. HERDENKING - De Cana dezen, die bij de bevrijding in 1944 van Vlaanderen en Zeeuws-Vlaanderen zijn ge vallen, worden zondag 13 september herdacht. De her denking begint met een plechtige dienst in de paro chiekerk van Adegem, waar bij naast talrijke genodigden ook een vertegenwoordiger van zijne majesteit koning Boudewijn aanwezig is. Na de kerkdienst volgt een krans- legging op de Canadese be graafplaats. Namens de ge meenten Aardenburg, Oost burg en Sluis wordt een krans gelegd door vertegenwoordi gers van deze gemeenten. HENGELEN - Hengelsport vereniging De Zeekrab hield een internationale zeehengel- wedstrijd. In clubgebouw 't Zonneke werden de prijzen uitgereikt. De ereprijzen vie len als volgt: eerste prijswin naar: L. van 't Westeinde, Ka- pelle; eerste Nederlander: D. Slabbekoorn, Goes; eerste buitenlander: J. Lierman, Blankenberge; eerste Neder landse: mevrouw De Waal, Axel; eerste buitenlandse: mevrouw De Grande, Wen- duine; eerste junior: F. Pijl- ijzer jr, Oostende; eerste van De Zeekrab: R. Baeten, Bres kens. De uitslag van de wed strijd was als volgt: 1. L. van 't Westeinde, Kapelle 197 cm; 2. J. Lierman, Blankenberge 193; 3. M. van de Brande, Zei- zate 144; 4. R. Baeten, Bres kens 134; 5. D. Slabbekoorn, Goes 126 cm. -* BOLLINGEN - Bolclub Mo- lenzicht hield een boltwee- daagse. Hieraan namen 93 personen deel. Uitslag eerste dag: 1. P. Pielaet-J. Dellaert- M. Dhondt, 2. E. de Kezel-N. Huisman-A. van de Bossche, 3. A. Baeke-M. van Zeele-A. Welvaert en R. Dupon-A. Eecke-S. Ras. Uitslag tweede dag: 1. F. Verbeke-M. van Zeele-R. Lijbaart, 2. J. Del- laert-M. Dhondt-P. Pielaet, 3. A. van de Bossche-C. de Wit- R. Goossens en R. van Lent- N. Huisman-P. Dellaert. Eindklassement: P. Pielaat, J. Dellaert en M. DHondt, allen een eerste plaats. Uitslag ver- liezersbolling met dertig per sonen: 1. H. Goossens-A. Pau- wels-R. Sijnesael, 2. J. Ver- meulen-R. van Limmen-F. van Waes, 3. A. van de Wege- M. Holderbeke-A. van Zeele. HOF VAN EEDE - Na het vertrek van M. Standaert- Temmernan als beheerster van de Hof van Eede in ver band met gebruikmaking van de vut, treedt Dorien Blon- deel-de Taeye als gastvrouw in het multifunctioneel cen trum op. COLLECTE - De collecte voor de Nederlandse Lever en Darmstichting bracht 869,05 op. Dit is ruim 100 meer dan vorig jaar. HENGELEN - Hengelsport vereniging De Platzak houdt zaterdag 5 september de derde en laatste hengelwed- strijd voor het kampioen schap voor de jeugd en de neo-senioren. De wedstrijd duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 6 september wordt de tweede wedstrijd voor het kampioenschap klassiek hen gelen gehouden. Deze duurt van 14.00 tot 17.00 uur. KERMIS - Wijkveren'iging De Straete opent zaterdag 5 september het seizoen met de Zandstraatse kermis. Vanaf 13.30 uur worden er kinder spelen gehouden met vele spelen zoals springkussen en bussen gooien. Om 14.00 uur begint een gaaibolling waar voor de inleg 4 is. Om 21.00 uur begint een groot bal. De entree is gratis. STRANDVOLLEYBAL - Uit slag van het strandvolleybal- toernooi door de Sasse horeca in de Vlaanderenhal. 1. Rijn vaart 2, 2. Oud Sas 1, 3. Wa tergeus 1. I r

de Stem | 1992 | | pagina 19