eiiiig sponsors voor Truckroll UDT? Tweede Culinaire Week in Axelse Kerkstraat |Beduidend minder financiële bijdragen Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven DE STEM Aardenburg denkt sterk aan uittreding welzijnsver band Geslaagde instuif Jeugdcircus Reinardi WÈÈÊÊÈ Gershwin en Bernstein a Veel bands op Walhalla-popfestival Vogelwaarde la Hollandaise in Hulst ZEELAND C2 WINTER ■KERS DE polyester/ t) in de komende weken: editie zeeland MÊÊSSÊÈÊË Cursussen voor 5 5-plussers in Hulst en Heikant ZEVAC viert vierjarig bestaan met jubileumrit D'N SLUUSWACHTER Lustig ist das Zigeunerleben... MARKTEN Openingsconcert Zeeland Cultuurmaand DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1992 liycoici t ilang de voorraad strekt; II LURET t Lauret pet nieuwe kantoorpand i van Haak, Oostdijk en Iele dag gesloten. '1 «V.7 lt latschap Oostelijk Bolwerk^ iaf 11.00 uur gesloten, R.C.E. Barbé, alle belangstellenden, (lags gesloten. rktng met de Stichting Ideele Reclame SIRE |Van onze correspondente iVg] vier restauranthou ders in de omgeving van de •Kerkstraat in Axel presente ren voor de tweede maal de ■Culinaire Week. Het culi- Inaire evenement, een combi- I natie van lekker eten en cul- I tuur is van woensdag 16 tot |en met zondag 20 september. Ipe opening is woensdag om 12.00 uur, dit wordt net als de slotmanifestatie op zondagavond iets speciaals. Volgens de orga nisatie een pure verrassing. Over de inhoud ervan willen de orga nisatoren niets kwijt. De organisatie is dit jaar in han den van de restaurants Moy-Fa, In d'Ouwe Baencke, José Marti en de Graanbeurs. Coördinator en mede-organisator is Rene Dieleman. De smulpapen in Axel zien de Culinaire Week als een culinair evenement van hoog niveau en met een geheel eigen karakter. Vier landen worden culinair uit de doeken gedaan: na vijf dagen hebben de keukens van Thai land, Cuba, Spanje en Roemenië geen geheimen meer voor hen die zich overgeven aan een stijl vol etentje omlijst met entertain ment. De cultuur bestaat uit straatani matie, theater en muziek. Ook hier staat de cultuur van boven genoemde landen centraal. Gra fici uit Cuba exposeren werk in de restaurants en Mia van Dom melen stelt haat aquarellen en olievert schilderijen ten toon in de Graanbeurs. De Axelse groep Axcellent is elke dag present. Zij brengt enkele staaltjes van thea terkunst met een verstrooiend en amusant karakter. Er valt dus vijf dagen te genie ten in Axel waar de Kerkstraal onder het motto Axel/Kerk- straat/culinaire straat volop ir de schijnwerper staat. Voor een terugblik naar de Culi naire Week van 1991 zorgen fo to's en video in de Graanbeurs. Van onze verslaggever Hulst - De jaarlijkste Truckroll voor gehandicapten is dit jaar door een groot deel van het Zeeuws-Vlaamse be drijfsleven in de steek gelaten. mensen in de organisatie over bleven. „Je bent wel met een or ganisatie bezig waar op de dag zelf zo'n kleine duizend mensen bij betrokken zijn," zegt De Maat. De financiële bijdragen van sponsors zijn dit jaar beduidend lager dan in voorgaande jaren. Uiteindelijk heeft de organise rende Stichting Truckroll Zee land toch nog een sluitende be groting kunnen opstellen. Voor zitter P. de Maar van de Stich ting zegt zich ervan bewust te zijn dat de Truckroll wellicht niet erg aantrekkelijk is voor sponsors. „Maar we kunnen de vrachtwagens toch moeilijk vol hangen met spandoeken en raambiljetten." Toch vindt voorzitter De Maat het een betreurenswaardige zaak dat zelfs enkele grote bedrijven uit de Kanaalzone gewoon nega tief hebben gereageerd. „Ik moet dan onmiddellijk denken aan de jaren tijdens de Tweede Oorlog. Voor sommigen hadden geeste lijk en lichamelijk gehandicap ten geen recht van bestaan. Laat staan op een stukje plezier in hun leven. Als stichting hopen we dat het Zeeuws-Vlaamse be drijfsleven ons volgend jaar niet de kou laat staan." Dromen Heel anders ligt het bij de Zeeuws-Vlaamse transportbe drijven en vrachtwagenchauf feurs. Bijna tweehonderd truc kers doen zaterdag 12 september mee aan de vijfde uitgave van de Truckroll voor geestelijk en li chamelijk gehandicapten. „Op zo'n groot aantal inschrijvende truckers hadden we nooit gere kend. Daar kun ie,~alleen maar van dromeri: Be laafét'é weken hebben we er zelfs nog verschil lende moeten afzeggen." De organiserende stichting heeft alle zeilen moeten bijzetten, om dat plotseling noodgedwongen voorzitter Jan Krens moest afha ken, waardoor er nog maar drie Colonnes De route loopt dit jaar over 70 kilometer door Oost-Zeeuws- Vlaanderen Vanwege het grote aantal deelnemers wordt er in meerdere colonnes gereden. De organisatie heeft alle medewer king van verkeers-, rijks-, en ge meentepolitie in de verschillende gemeenten. Daarnaast zijn er veertig motorrijders van de mo torclub Zeeuws-Vlaanderen ac tief en steekt ook de Scouting Terneuzen weer een handje toe. Gezamenlijk zullen al die men sen proberen de drie of vier co lonnes met trucks rijdende te houden. Want een kink in de ka bel betekent een file van vele ki lometers op de Zeeuws-Vlaamse wegen. Startsein Start en aankomst zijn zaterdag 12 september bij Scheldorado in Terneuzen. Na het officiële ge deelte, dat om 9.00 uur begint, geeft om 10.00 uur burgemeester J. van Rest van Sas van Gent, beschermvrouwe van de Stich ting, het startsein voor de eerste colonne. Met een kwartier tus senpauze vertrekt dan telkens een volgende groep trucks. Rond 12.30 uur hobbelen de eerste vrachtauto's weer binnen. In Scheldorado. staat dan vervol gens een middagmaal en een ontspanningsmiddag op het pro gramma. Truckers en hun ge handicapte bijrijders kunnen ook een duik in het bad nemen, 's Avonds barst in de grote zaal van het Terneuzense zwempara dijs om 19.00 uur een afsluitend Truckersbal los. Van onze verslaggever Aardenburg - Het wordt de gemeente Aardenburg steeds meer ernst om uit de gemeenschappelijke welzijnsregeling tussen de drie Westzeeuwsvlaamse gemeenten te stappen. Wethouder W. van Helden gaf dat gisteravond aan tijdens de vergadering van de commissie welzijn. De redenen daarvoor zijn inmid dels genoegzaam bekend. Aar denburg verkeert in een dusda nig slechte financiële positie dat de gemeente de bijdrage (dit jaar 53.000 gulden) aan het samen werkingsverband welzijn steeds slechter op kan hoesten. Van daar dat de Aardenburgse verte genwoordigers, daarin gesteund door de gemeenteraad, in het welzijnsverband aandrongen op bevriezing van de subsidies op net peil van 1990. Wel vindt de gemeente dat de personeelskos- tenstijging door moet gaan, maardan moet er wel geschrapt worden in andere zaken. En dat nu is in tegenstrijd met hetgeen de gemeenten Oostburg en Sluis willen. Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon- nummers op pagina A2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm leditie-chef), Frank van Cooten, riank Deij, Cees Maas, Cor de Boer (foto), Ton Koomen isport), Harold de Puijsseleijr. poes: Jan Jansen iProvincieredacteur). duist: Eugène Verstraeten w. editiechef) Advertentie-exploitatie inspecteur Zeeland: V Menu, Privé tel. 09-3291459940. M.> I „Maar we kunnen het financieel echt niet meer aan," zei wethou der Van Helden gisteravond. „Vandaar dat er stemmen opgin gen uit het samenwerkingsver band te treden." Overigens kan dat pas daadwerkelijk in mei 1997, omdat Aardenburg zich heeft te houden aan de opzegter mijn die in de gemeenschappe lijke regeling is vastgelegd. De commissie welzijn had niet veel commentaar op de medede lingen van Van Helden. Het raadslid W. Gijsel maakte de op merking dat de gemeente zich wel goed de gevolgen van de uit treding uit de regeling moest realiseren. „Want dan zullen we bepaalde diensten moeten mis sen." Wethouder Van Helden gaf hem daarin gelijk. Maar, zo zei die, die zal Aardenburg dan zelf moeten behartigen. „Of we pro beren de samenwerking op een andere manier gestalte te ge ven." Commissielid C. de Baerde- maeker maakte zich verder tijdens de vergadering be zorgd over de beknotting van de activiteiten van de sport verenigingen. Die moeten er bij de organisatie van evene menten goed op letten dat ze niet teveel reclame maken buiten de club. Want anders stuit dat de plaatselijke ho reca tegen de borst. Zo vond De Baerdemaeker het een slechte zaak dat de voetbal club geen biljarttoernooi mocht organiseren. Wethou der Van Helden wees hem er echter op dat de verenigingen de plaatselijke etablissemen ten geen oneerlijke concur rentie aan mogen doen en uit sluitend activiteiten binnen eigen kring mogen organise ren. Een van de bezoeksters van de instuif van Jeugdcircus Reinardi zet haar eerste stappen als koorddanseres Van onze correspondente Hulst - Jeugdcircus Rei nardi zette gisteren de deu ren van het eigen lokaal in het Houtenkwartier in Hulst wijd open. De arties ten en het bestuur ontvin gen belangstellenden die ook zelf eens wat circusoe feningen wilden doen. Voorzitter Jan van Eekelen was na de twee uur durende instuif erg gelukkig. „De sfeer was van de eerste minuut af echt fijn. De belangstelling is nog nooit zo groot geweest en de veertig kinderen die met hun ouders kwamen hadden er echt plezier in. De reacties zijn positief en ik denk dat we snel enkele nieuwe leden kunnen inschrijven." De jeugd kon zich eens uitle ven met de circusapparatuur. De aanwezige artiesten deden bepaalde trucs en behendighe den voor en daarna ontdekten de toekomstige artiesten dat de FOTO WIM KOOYMAN uurtjes training niet voor niets zijn. Er werd gefietst op één wiel en gelopen op de grote bal. Maar ook probeerden de kinderen te jongleren en hiel den zich bezig met acrobatiek. De meesten bleven tot het einde en zagen met spijt dat de organisatie daarna begon aan het inpakken van de instru menten. Binnenkort staan er waarschijnlijk nieuwe arties ten te trappelen om het pu bliek te vergasten op jeugdcir- Van onze correspondent Hulst - De stiching Welzijn voor Ouderen Hulst houdt dinsdag 8 september van 09.15 tot 11.30 uur cursussen voor 55-plussers. In dienstencentrum Klavertje Vier te Hulst gaat het thema over 'wonen'. In gemeenschaps centrum 't Heike te Heikant wordt 'gezondheidszorg' behan deld. Met betrekking tot het wonen gaat het over zelfstandig wonen, wat zijn daar eventueel voor aanpassingen nodig, welke voor zieningen zijn er om zo lang mo gelijk zelfstandig te wonen, vei ligheid in en om het huis, welke verzekeringen zijn nodig. In Heikant gaat het onder meer over wijkverpleging, gebruik van medicijnen en bezoek apo theek. Van onze correspondent Terneuzen - De Zeeuws Vlaamse Automobielsport Club bestaat veertig jaar. Zaterdag is er van 17.00 tot 19.00 uur een receptie in paviljoen Westkant en aan sluitend een jubileumrit waarbij de diverse disciplines de revue zullen passeren. De club werd officieel op 2 sep tember 1952 opgericht door een groepje enthousiastelingen. „Er werd af' en toe een rit uitgezet door een van de leden. Over ver gunningen deed men in die tijd niet al te moeilijk. De heer J. Oppe is een van de oprichters die nog in leven is. Hij is tevens ere-lid van de club. Cor Ris- seeuw heeft de ZEVAC groot ge maakt. Ook hij is ere-lid van de vereniging," aldus voorzitter R. Roelandt. Volgens het statis tisch jaarboek bezit Nederland, gere kend per hoofd van de bevol king, de meeste caravans, cam pers, vouwwagens en ander rollend kampeermaterieel. Wie niet beter wist, zou kun nen denken dat wij een volk van nomaden zijn, om niet te zeggen: zigeuners. Wie op grond van de statistiek mocht menen dat onze ver bondenheid met het wonen op wielen ons begripvol en tole rant tegenover de 'echte' no maden in onze samenleving heeft gemaakt, vergist zich. Overal waar in het kader van het spreidingsbeleid kleine woonwagenlocaties worden in gericht, lopen de omwonenden te hoop. Hoewel de meesten (volgens de statistiek) in hun vakantie voor surrogaat-zigeu ner spelen, zijn er maar weini gen geneigd om de mensen die hun lichtend voorbeeld in het nomadenbestaan moesten zijn, een plaatsje onder de zon te gunnen. Een navrant voorbeeld daar van doet zich voor in Sint-Jan steen, waar de gemeente met de nomaden in de clinch gaat omdat ze te veel plaatsruimte in beslag nemen. De gemeente is bezig, warschijnlijk zonder het te beseffen, het rijksbeleid voor woonwagenbewoners te frustreren. „Als woonwagenbewoners dan toch per se in Nederland willen blijven," zegt onze overheid immers namens ons allen, „wel, laat ons dan be vorderen dat de nomaden op den duur een gewoon rijtjes huis gaan preferreen boven een woonwagen of een staca ravan." Zo is het logisch dat de nieuw ste woonwagenlocaties meer op een verblijfscamping dan op een nomadenbivak zijn gaan lijken. Ze hebben allerlei 'burgerlijke' voorzieningen en bevinden zich doorgaans dicht bij de woonwijken. Dat is voor het gewenningsproces, denk ik. Als je nu de woonwagens zelf bekijkt, ontdek je dat de woonwagenbewoners haarzui- ver op het gevoerde beleid in springen. Hun wagens, die ooit als kleurige speeldozen ge trokken door een paard en la ter door een auto, door het land reisden, worden meer en meer vervangen door stacara- door Tom Koopman vans die voorzien worden van allerlei aanpalende bouwsels als douchecabines, wc's en kookgelegenheden. Alleen wie de betimmering onder de stacaravans wegbreekt ont dekt dat het ding ook nog een paar wieltjes heeft. Verder lij ken de 'wagens' meer op kleine bungalows dan op no- madenverblijven. Eigenlijk, zo moeten wij con stateren, vertonen de noma den het gedrag van mensen die graag gevestigde burgers met een vast dak boven het hoofd willen worden. Dat dit proces gepaard gaat met een geleidelijke uitbreiding van de leefruimte is niet meer dan lo gisch. Gaat het soms anders bij de doorsnee burger, de door snee overheid en de doorsnee ondernemer? Gebiedsuitbrei ding is vestigingsgedrag. Het proces van verburgerlij king van woonwagenmensen zou algemeen moeten worden toegejuicht en bevorderd, want het is immers helemaal in de geest van de zoveelste woonwagennota, uitgebracht door de zoveelste woonwagen- werkgroep... Maar nee. De gemeente Hulst heeft eerst met lede ogen toegezien hoe op het woonwagenkamp Sint- Jansteen de neiging om zich vaste huisvesting te scheppen, vorm kreeg en nu de mensen daar alleen nog maar volks tuintjes nodig hebben om brave ingezetenen te worden, nu gaat de gemeente paal en perk stellen aan het streven van de nomaden om te wor den als wij: aardige burgers, die eens per jaar de caravan bij de boer vandaan halen om ergens ver weg een barbecue aan te steken en daarbij te zin gen: „Lustig ist das Zigeuner- leven...Faria...!" Blijkbaar mag het niet zo zijn... Kapelle, 2 september - Veiling Holland Zeeland. Alkmene, 35 ton: KI. 1-2 70/80 35, 1-3 32. Cox O.P., 3 ton kl. 1-2: 85/90 37, 80/85 68, 75/80 83, 70/75 94, 65/70 76, 60/65 52. Cox O.P. 30 ton: kl. 1-2 85/90 37, 80/85 68, 75/80 83, 70/75 94, 65/70 76, 60/65 52. El- star, 29 ton: Kl. 1-2 90/op 30, 85/90 kl. 1-141, Kl. 1-3 43, 80/85 63 62, 70/80 82 82, 65/70 67 62. Blok peren: Beurre Hardy 61 ton. 80/90 Kl. 1-2 50, Kl. 1-3 45, 70/80 73 67, 65/70 64 62, 60/65 60 59, 50/60 kl. 1-3 41. Saint Remy, 22 ton. Kl. 1-2 80/90 23, 70/80 36, 60/70 37, 50/60 16. Conference, 9 kg: 65/75 kl. 1-2 95, 55/65 99. El- star, 22 ton: 85/90 kl. I 30-33, 80/85 36-46, 70/80 60-70, 65/70 37-58, 60/65 24. Rode boskoop, 17 ton Kl. I 95/op 33-38, 85/95 54-64, 75/85 74-83, 65/75 38-39. Cox o.p. 20 ton, kl. I 85/90 31-35, 80/85 35-51, 75/80 63-75, 70/75 47-76, 65/70 52-62, 60/65 31. Goudreinette, 15 ton. Kl. I 95/op 34, 85/95 53, 75/85 53-72. Kavel peren: Conference, 3 ton. 65/75 kl. I 67-76. 55/65 64-75. Triom- phe de Vienne, 2 ton, 80/90 kl. I 79, 70/80 122, 60/70 143, 55/60 91. Bonne Louise, 2 ton: 60/70 kl. I 65-76, 50/60 31. Beurre Hardy, 5 ton: 80/90 kl I 50, 70/80 37-73, 65/70 42, 60/65 38. Totaal appe len 74 ton, totaal peren 12 ton. Zacht fruit: Blok: Bramen drnl. 200 gr. 1.420 ds. Kl. 1-2 69. Kavel Reine vict. 1000 kg, kl. I 200-410. Elsanta 500 gr. 110 ds. Kl. 1-2 140. 250 gr. 500 ds. 110. Van onze correspondent Vogelwaarde - In Vogel waarde worden in het tweede weekeinde van september rond de kennis in Boschka- pelle weer de nodige activi teiten gehouden. In de grote feesttent op het parkeerter rein wordt vrijdag 11 sep tember het bekende Wal halla-popfestival gehouden. In afwijking van vorige edities staat er een Nederlandse top- band op het programma ver meld. De afsluiter van het festi val is Tröckener Kecks, bezig aan de toernee 'Andere Plaats, Andere Tijd'. Sinds de nieuwste cd 'Andere Plaats, Andere Tijd' verscheen in april dit jaar, is de groep nu bezig met een monster- toernee door België en Neder land, waarbij de schare fans al leen nog maar is toegenomen. Voordat Tröckener Kecks het podium betreedt, zijn er drie Zeeuwse bands vooraf gegaan. Om 18.45 uur wordt het festival geopend met de speed-metal- band Paralysis. Zelf omschrijft de groep zijn muziek als 'speed- metal with a lot of power and melody'. Sinds het verschijnen van de cd 'Arctic Sleep' is ook Nick Davies (ex-Thyrus) tot de band toegetreden en heeft de formatie al veel succesvolle op tredens achter de rug. Om 19.45 uur is het de beurt aan de winnaar van het afgelopen winter gehouden popconcours De Zeeuwse Belofte, A no 1 uit Middelburg. Aan dit concours werd door 22 bands deelgeno men. Het feit dat het door een deskundige jury tot meest belo vende band van Zeeland werd De Mallerbent in actie tijdens een van de voorgaande edities van het Walhalla-popfestival - FOTO WIM KOOYMAN uitgeroepen, zegt wel iets over de kwaliteiten van deze jonge band. Om 20.50 uur betreedt de be kende streekband Anything het podium. Bij bijna alle optredens van grote Nederlandse bands in Zeeuws-Vlaanderen stond de band in het voorprogramma. Stond Anything in het verleden in het voorprogramma van Clou- seau (twee keer), Golden Ear ring, Eddy Wally en Corry Ko- nings, nu dan in het voorpro gramma van de Tröckener Kecks. De nummers voor de eer ste cd liggen klaar en Anything hoopt deze dit jaar nog af te ron den. De Tröckener Kecks betreedt om ongeveer 22.00 uur het podium en brengt een optreden van 75 tot 90 minuten. Alle bands spe len op de grote pa-installatie van de Tröckener Kecks. Kaar ten zijn nog verkrijgbaar in de voorverkoop bij Fonobar Neele- mans in Hulst, muziekhuis So nore in Terneuzen. Café Ons Vermaak in Vogelwaarde en de stichting Walhalla, Beukenstraat 5 in Vogelwaarde. Het festival is mede mogelijk gemaakt door de provincie Zeeland, de culturele commissie Hontenisse en vele sponsors. Zaterdag 12 september is er in de feesttent een dansavond met het orkest De Sunny Boys. Tij dens deze avond wordt eveneens opgetreden door Bonny St.-Clai re. Aanvang 21.00 uur. Zondag 13 september is er om 14.00 uur een grote vleeskaarting met de spelsoorten bieden zonder roem en jokeren. Om 20.00 uur kan men terecht in de feesttent voor een gezellig- heidsdartswedstrijd. Hiervoor zijn door de organisatie mooie prijzen ter beschikking gesteld. De danslustigen kunnen even eens terecht want de gehele avond wordt de muziek verzorgd door Harry Baker the Stars. De entree is gratis. Maandag 14 septeber zijn er om 14.00 uur de traditionele gaai- bolkampioenschappenn op twee banen. Gestreden wordt om de Proverko-wisselbokalen. 's Avonds worden de feesten beslo ten met een geweldig slotbal met medewerking van The New Four. Tevens wordt een optreden verzorgd door Hanny. Willibrordus basiliek Huslt. Openingsconcert Zeeland Cul tuurmaand. Werken van M. de Falla, E. Granados, P. de Sara- sate, G. Gershwin en L. Bern stein. Door Emmy Verhey (viool), Carlos Moerdijk (pia no), het Haags Salon Orkest 'Sofa', Marco Bakker (bariton) en Sylvia Leentvaar (sopraan). Gehoord op woensdag 2 sep tember. Door Jeanette Vergouwen Een vleugje van dit en een beetje van dat... het ope ningsconcert van de vierde Zeeland Cultuurmaand had van alles wat. Het pro gramma was geënt op het thema van het Festival van Vlaanderen, dat volgende week van start gaat, met aan dacht voor de muziek van Spanje en Amerika. Voor de pauze een flinke brok Spaanse muziek en in het tweede deel was Amerika troef. Een omkering van de beide pro gramma-onderdelen zou wellicht een meer gelukkige keuze zijn geweest. Het tweede deel was te leurstellend. Het geluid van so listen en orkest werd licht ver sterkt om een betere weergave te verkrijgen in de grote ruimte. Wat verrassend goed uitpakte in het deel waarin violiste Verhey en pianist Moerdijk optraden, kwam irritant over in het ge deelte waarin het salon-orkest en de twee vokalisten optraden. Er viel volop te genieten tij dens het recital voor de pauze. Beide instrumentalisten beschik ken over een fabelachtige tech niek en wisten zich ook op de juiste muzikale wijze in te leven in het karakter van elk muziek stuk. In de Falla's Canciones po- pulares zitten alle Spaanse ele menten: het vurige, de emotie en het sensuele. De beide musici vormden een eenheid en pakten om beurten uit met muzikaal vuurwerk. De Danza Espanole van Granados vergt erg veel van de uitvoerenden. Het is razend moeilijke, doch zeer toeganke lijke muziek die goed getroffen werd. Na een knappe pianosolo (Granados) volgden twee werken van DeSarasate, een vioolvir tuoos die zelf een aantal werken schreef waarin de viool een be langrijke rol speelt. In de Aires Gitanos beperkt de pianobegelei ding zich meestal tot ondersteu nende akkoorden. De Carmen concertfantasie werd effectvol vertolkt, muziek die nog net bin nen de grens van de goede smaak valt. De arrangementen van An American in Paris van Gershwin en The West Side Story van Bernstein waren typisch la Hollandaise. Wat swingt in de originele partituren, werd in de vertolking van Sofa gladjes, het geheel werd te serieus gebracht. Bovendien was de Bernstein se lectie te langdradig en te weinig origineel. Marco Bakker en Sylvia Leentvaar zongen drie aria's en een duet uit de Gershwin-opera Porgy Bess en twee aria's uit Candide van Bernstein. Beide zangers beschikken over een volle stem en een goede dictie maar blijkbaar ontbrak het hei lige vuur. De negrosfeer van Porgy Bess was er niet en de balans tussen begeleiding en zang in het duet: Bess, you are my woman now, was lichtelijk verstoord. De Meditatie 'It must be so' (Candide) werd legato ën ingetogen gezongen, het parodië rende karakter in de Jewel Song ontbrak, het werd wel met de no dige humor gebracht.

de Stem | 1992 | | pagina 17