Vliegverbod in Zuid-Irak Voor Wie Zh Eerste Bril Altijd Kwijt k VN vraagt Nederland 1.500 Bosniërs op te nemen CRI wil strengere aanpak hennepteelt Geallieerden zullen elk Iraaks gevechtstoestel neerhalen Homo-protest tegen Bush Raadsels rond dodelijke steekpartij D2 UNITED COLORS OF BENETTON. Leger Georgië neemt hoofdstad Abchazië in Pemle PearleExpress Pearle Is Kijkplezier. Massale vogelsterfte door botulisme in Haringvliet twijzèr 36 96.46 vrouwen] 06-96.94 zappsex 06-96.92 06-96.30 -340.340.90 hillen („bekende ransman erongelukt A16 'euter gestikt lij spelen lomerbus in trek lij toeristen ipkowschijf foor VPRO-duo üjmegen: drie graten uitgebrand 1 DEZE KRANT: Merijntje (De Tweede Bril Gratis.) woensdag 19 augustus 1992 Vliegveld Sarajevo gesloten na beschieting Brits toestel door Serviërs Portemonnee in rook op? Slachtoffer bezwijkt in ziekenhuis zonder gesproken te hebben ^"thetdatjir^ de Chick staat?" want ik vind het lei,, tend als iedereen zo W... kan kijken P.33Q.63To graag een keer aan doen..." "Wat toe- i ookl" De heetste mute beluisteren on .0.321.04 15 Te lekker zachtèrT". nsexym,"zegtzenJ le stem. "Als jij bij me I ik helemaal geen man I terneuzen hulst sluis Hoofdstraat 91 Steenstraat 34 C'otc' 7 DE STEM LEI 0.321.00 een nymfomane. it van geen ophouden I |nkt maar aan één om zijn ze operators! I 0.329.50 ar op hetkopieerappa-l ef," zoeft de machine I freunt zij, "Ssst," f 20.325.53 BO Boxen CO Contact Oproepen Kg 6 Groepssex t ra HO Homo Irsex LE Lesbisch SPSexplezier* e ITS Triosex 06-320.322.74 06-320.329.99 06-320.330.18 06-320.330.88 06-320.330.91 .330.95 (75 ct. p.m.) RANSE LES lippenstift it de verhalen doorspoelen |]e draaischijf of druktoets 37,5 c.p.h.m. ifspraakje met 'n meisje naar haar telefoon- ner. Bel: 06-9502 (75 c.p.m.) bed met een lekkere Spreek af op: '6-9511 (75 c.p.m.) as Sexdating maak 'n ak met haar meisjes Bel: 06-350.222.28 (50 c.p.m.) wilde Evelientje niet, toen ze haar rokje liet jen... I 06-9530 (75 c.p.m.) J-Sexcontact. Direct hete meid aan de lijn: 06-9755 (75 c.p.m.) tjn genoeg meiden die het bed in willen. Luis- ■laar dp: 06-9603 (75 c.p.m.) Een beurt voor de klas 18 jr. Perverse sex m. jonge meiden 18 jr. onze verslaggever LDe Bredase politie moet «gissen naar de omstandighe- j waaronder een Franse auto- Mist gistermorgen om het le- «kwarn nadat hij op de Al 6 hoogte van knooppunt Gal- jvan de weg raakte en in een jotbelandde. wordt daarbij rekenmg ge- Wen metde mogelijkheid van j (»erkeers)ongeval. Maar ge- B het welig tierende drugstoe- jne tussen Rotterdam en jord-Frankrijk sluit de politie [dit stadium van het onderzoek )dere mogelijkheden nog niet Marokkaanse passagier Echt het er levend van af, ar die kon gisteren het onder uit nog niet op scheut helpen Is gevolge van tolkproblemen j het verhoor, steravond werd het Franse nsulaat ingeschakeld om de Me te helpen bij de vaststel- g van de identiteit van het Kchtoffer dat geen papieren bij Eeh had. Het onderzoek ge ïnde in samenwerking met de jtterdamse politie. In de ha mstad werden in de raadsel- itige zaak gisteravond nog agelijke getuigen gehoord. ttaaal - De 15 maanden oude Godrie uit Achtmaal is aandagavond bij het spelen in tuin van haar ouderlijk huis che wijze om het leven ikomen. Het meisje was met t hals verstrikt geraakt in koord van een tuinparasol, moeder trof het kind om half fht levenloos aan en heeft sa- Bi met haar man nog getracht 'it meisje te reanimeren, wat shter niet mocht baten. Idzand - De Zomerbus Zee- ind slaat goed aan bij de toeris- !n.In de eerste vijf zomerweken at de bussen rondreden (tot 1 jigustus) maakten duizenden Kristen meer gebruik van de «s dan in dezelfde periode vo- Igjaar. De Zomerbus Zeeland is si project van de overheid, treekvervoerbedrijf ZWN, bus- iiderneming Carlier en de jeeuwse recreatie-ondernemers. SE ZEELAND - C1 pilversum - De Zilveren Nip- FWschijf 1992 is gewonnen wr het VPRO-duo Maarten Jthmidt en Thomas Doebele por hun documentaireserie '4 een klas apart'. De prijs jaarlijks toegekend door fn jury van tv-critici. De Zilve- p Eeiss Microfoon gaat naar de pOS-serie 'Een leven lang', faarin radioportretten worden Ingezonden van oudere kunste laars en wetenschappers. 'ijmegen - Ruim 30 huizen, sa- drie straten vormend van P s|oopwijk in het Willems- pvartier in Nijmegen, zijn gis- pavond uitgebrand. De wijk is [i drie weken lang elke avond P-oneel van kleine brandjes. P "rand van gisteren moet op pen plaatsen tegelijk zijn aan- KStoken Den Haag Sarajevo - Op verzoek van de VN komt op korte termijn een grote groep Bosnische mannen als ont heemden naar Nederland. De Nederlandse regering over legt op het ogenblik met een an der Europees land over het lot van deze ongeveer 1.500 man nen. Ze zouden in het grensge bied tussen Bosnië en Kroatië in de problemen zijn geraakt. Dat heeft secretaris-generaal 'uera ueA upi '6 'jadraAtuftips 'S !E}S z 'supw 43° 1 Grosheide van het ministerie van justitie gisteren meegedeeld. De vluchtelingen-organisatie van de Verenigde Naties, de UNHCR, heeft een beroep op Nederland en nog een ander land gedaan om deze mensen - waarschijnlijk dienstplichti gen - zo snel mogelijk op te ne- De UNHCR heeft Nederland ook gevraagd een groep vluchtelin gen toe te laten die ergens in het voormalige Joegoslavië, samen gepakt in tien bussen, op de vlucht zijn. Vandaag vindt bovendien over leg plaats over de opvang van een grote groep vluchtelingen waarvoor de stichting Bosnië zich de laatste dagen heeft inge zet. Die groep, ongeveer 1.700 personen, bevindt zich al twee weken in een barakkenkamp in de Kroatische hoofdstad Zagreb. In Bosnië werd gisteren de luchthaven Sarajevo enige uren gesloten nadat een Brits toestel door Serviërs was beschoten. De piloot van de Hercules-130 van de Royal Air Force las op zijn elektronische apparatuur af dat een doelzoekend radar op zijn toestel was gericht. Hij haalde 'gevaarlijke manoeuvres' uit op de startbaan om te voor komen dat het toestel geraakt zou worden. Het opperbevel van de VN-vre- desmacht heeft de Servische mi- Soechoemi (rtr/afp) - Georgische troepen en tanks hebben gisteren Soechoemi, de hoofdstad van de autonome republiek Abchazië, ingenomen. Tijdens de verkiezingsbijeenkomst van de Republikeinse Partij in de Amerikaanse stad Houston protesteerden honder den homosexuelen tegen het aids-beleid van de regering-Bush. Met slogans als 'George Bush, je maakt me misselijk' trokken de demonstranten naar het gebouw waar de Republikeinse Conventie plaatsvond. Daar kwam het tot een massale vecht partij met de politie. - roro afp Een voorlopige militaire raad heeft de macht overgenomen en het parlement, dat in juli de on afhankelijkheid uitriep, is ont bonden. De regerende Staats raad van Georgië toonde zich evenwel bereid een referendum over de toekomst van het gebied te houden. De Georgische Nationale Garde beheerst alle officiële gebouwen in de stad, evenals het vliegveld, de haven en de tv-toren, waar zij een eind maakten aan uitzendin gen in het Abchazisch. Boven het gebouw van het Abchazische parlement werd de Georgische vlag gehesen. In de stad zijn de noodtoestand en een uitgaansverbod afgekon digd. Bij de zware gevechten van de afgelopen vijf dagen zijn vol gens de Abchaziërs meer dan 50 doden en 200 gewonden geval len. Het Abchazische parlement haalde zich verleden maand de woede van de Georgische autori teiten op de hals door een grond wet uit 1925 in ere te herstellen waarin Abchazië wordt om schreven als een onafhankelijke staat. ZIE OOK ACHTERGROND - A2 (ADVERTENTIE) vandaag 2 katernen Achtergrond °ln|)enland Buitenland «onomie/Beurs bport beland Gids ^•programma's A2 A3 A4 A5 deel B deel C deel D Dl CRI wordt cru Van onze verslaggever Breda - De 41-jarige Breda- naar J.D. is gisterochtend vroeg overleden aan de ge volgen van diverse messteken die hij vermoedelijk kort te voren ergens in Breda of om geving had opgelopen. Een spoedoperatie mocht niet meer baten. Een inderhaast door de officier van justitie opgeroe pen recherche-bijstandsteam van 15 mensen zat tot gister avond nog met de handen in het haar, omdat men op dat moment over geen enkele aanwijzing be schikte over de plaats waar het slachtoffer zijn fatale steekwon den opliep noch over de omstan digheden waaronder de steek partij moet hebben plaatsgevon den. Het slachtoffer meldde zich kort na middernacht in de ongeval len-polikliniek van het Ignatius Ziekenhuis, maar zakte daar in elkaar en verloor het bewustzijn zonder iets te kunnen zeggen. Hij werd onmiddellijk naar de operatiekamer vervoerd voor een spoedbehandeling. Die medische hulp bleek echter vergeefs om dat de man tijdens de operatie aan zijn verwondingen bezweek. De inmiddels gealarmeerde poli tie vond op de parkeerplaats voor het ziekenhuis de auto van het slachtoffer, een drie jaar oude rode Seat Marbella. Daarin trof men als enige aanwijzing een tank-bon, als gevolg waar van het onderzoek zich de eerste uren van de dag vooral toespit ste op benzinestations in Breda en omgeving. Wie nu 'n bril bij Pearle koopt, krijgt er een complete bril gratis bij. Maar wel graag even deze adverten tie meenemen. Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte voorwaarden. Bergen op Zoom, Kremerstraat 16 - Hulst, Stationsweg 13 - Oosterhout, Arendshof 1 - Roosendaal, Nieuwe Markt 3A - Terneuzen, Noordstraat 63 - Tilburg, Heuvelstraat 100 Pearle Express Breda: Houtmarkt 1 losse nummers: maandag t/m vrijdag: 1,50 zaterdag: 1,80 132ste jaargang I I I I I lities direct daarna laten weten dat de beschietingen een vol gende keer beantwoord zullen worden. Een luchtaanval op Ser vische stellingen in de buurt van het' vliegveld zou dan tot de mo gelijke opties behoren. Groot-Brittannië heeft zich gis teren bereid verklaard 1.800 manschappen aan grondtroepen naar Bosnië-Hercegovina te stu ren als de Veiligheidsraad zou besluiten dat de inzet van mili tairen noodzakelijk is. Londen (rtr) - De geal lieerden hebben gister avond een algeheel vlieg verbod ingesteld in het luchtruim boven Zuid- Irak. Dat heeft gisteren de Britse re gering bekend gemaakt. Londen besloot gisteren na een zes uur durende spoedzitting in te stem men met het Amerikaanse voor stel voor een veiligheidszone voor de shi'itische bevolking in Zuid-Irak. Frankrijk was al eer der met het plan voor een vlieg verbod akkoord gegaan. Volgens een hoge functionaris wil Groot-Brittannië de ko mende dagen toezicht gaan hou den op het luchtruim boven Zuid-Irak, in samenwerking met Frankrijk en de Verenigde Sta ten. Daarvoor zullen Tornado gevechtsvliegtuigen worden in gezet. „Als we een Iraaks toestel vin den in het luchtruim boven Zuid-Irak zullen we het neer schieten", aldus de functionaris. VN-inspecteur Smidovitsj maakte gisteren bekend dat de Iraakse autoriteiten zijn team belangrijke nieuwe informatie hadden gegeven over verschil lende programma's met betrek king tot de ontwikkeling van een eigen Iraakse versie van de lange-afstandsraketten van het type Scud. VN-deskundigen pro beren al maanden hier uitsluitsel over te krijgen. „Ons onderzoek was met name gericht op ballistische raketten", aldus Smidovitsj, „maar wij hebben ook wat verheldering ontvangen over andere program ma's, chemische, nucleaire en biologische. Wij hopen na de analyse enkele hiaten die nog bestaan te kunnen opvullen". De tankstations 'Galgenveld' en 'Kalix Berna' langs de rijksweg A27 onder Oosterhout bijvoor beeld werden urenlang afge grendeld om de technische re cherche in staat te stellen ter plekke een onderzoek in te stel len naar mogelijke sporen. Rond het middaguur moest het rechercheteam helaas conclude ren dat die onderzoeken geen enkel resultaat hadden opgele verd. Hoewel het onderzoek gis teravond nog in volle gang was, lijkt de zaak op dood spoor te zitten. In het belang van het onderzoek wilden politie noch justitie gis teravond nadere mededelingen doen. Maar een politiewoord voerder voegde daar aan toe: „We zitten momenteel met veel meer vragen dan antwoorden." Ondanks de forse prijsverhogingen neemt sinds 1990 het aantal rokers voor het eerst sinds jaren weer toe. Op 1 januari worden de prijzen van sigaretten en shag nog verder opgeschroefd. Waar ligt de grens voor de consument? ZIE BINNENLAND-A3 Het wordt vandaag een dag met wisselende bewolking met een kleine kans op wat regen. Weinig wind uit verschillende richtingen. Van onze Haagse redactie Den Haag - De Centrale Recherche Informatiedienst (CRI) dringt bij minister Hirsch Ballin (Justitie) aan op een stren gere aanpak van de professionele zaadteelt en verbouw van hennep in Nederland. Het is de CRI er om te doen een duidelijke scheiding aan te bren gen tussen handelaren die voor zuiver agrarische doeleinden kweken, en handelaren die het om de marihuana te doen is. Uit onderzoek heeft de CRI ge concludeerd dat 'Nederwiet' vanwege de goede kwaliteit ge makkelijk kan cuncurreren met buitenlandse cannabisproduk- ten. De kwaliteitsverbetering is met name het gevolg van zaad veredeling. Door 'die betere concurrentiepo sitie van de 'Nederwiet' bestaat de kans dat grote drugscrimine len zich in de nabije toekomst meer gaan toeleggen op de han del in Nederlandse hasj en mari huana. Uit het onderzoek is ook geble ken dat de teelt van hennep in Nederland aanzienlijk is toege nomen. Zo trof de politie vorig jaar 54 hennepkwekerijen aan, tegen vijf stuks in 1990. De provincies Noord- en Zuid- Holland kweken de meeste hen nep: vorig jaar trof de politie er daar 27. In Gelderland werden er vijf ontdekt, in Brabant vier en in Limburg nog minder. Probleem bij het aanpakken van de hennepteelt is, dat de teelt voor zaadwinning of vezels niet illegaal is. Boeren mogen hen nepplanten ook gebruiken om de wind op hun land tegen te hou den. Hennepkwekers die strafrechte lijk vervolgd worden, beroepen zich altijd op deze voorwaarden. Als de rechter de kweker in het gelijk stelt, moet bovendien schade betaald worden voor de eventueel vernietigde oogst. Hellevoetsluis (anp) - Op de slijkplaten in het Haringvliet zijn sinds vorige week zeker 1.500 dode watervogels gevonden. Uit een onderzoek van het Centraal Diergeneeskundig Instituut (CDI) in Lelystad blijkt dat de dieren gestorven zijn aan botulisme. Rijkswaterstaat en enkele gemeentelijke diensten ruimen momenteel de kadavers op. De vogels in het Haringvliet blijken te zijn gestorven aan het zogenoemde type C botulisme, dat niet gevaarlijk is voor mensen. Om te voorkomen dat er zich op de kadavers een vorm van botulisme ontwikkelt die wel schadelijk is voor mensen, moeten de dieren zo snel mogelijk worden verwijderd. „Zolang de kans bestaat dat er be smette vogels in het water liggen, kan er uit hygiënisch oogpunt be ter niet worden gezwommen in het Haringvliet", aldus een CDI- woordvoerder. GRATIS Een echte Parker Roller-pen met de naam van uw keuze erin gegra veerd. Dat krijgt u cadeau als u ons een nieuwe abonnee rijker maakt. De nieuwe abonnee wordt zelf ook hartelijk verwelkomd. Deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Technische rechercheurs zoeken bij tankstation Kalix Bernalangs de A27 naar mogelijke sporen van een steekpartij. foto willem blauw Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres:11 Po.stcode: Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per. kwartaal acceptgiro82.20 maand automatisch27.30 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode: kwartaal automatische, 79.70 bank/gironr - Plaats: In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ont vangen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postze gel naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. DE STEM. EEN KRANT DIE JE WAT ZEGT. V

de Stem | 1992 | | pagina 1