NAVO-interventie op til SIERGRINDVLOER? Tranen bij Zwerver na bereiken finale PIET KERKHOF OQO Lidstaten bespreken zending 100.000 soldaten en vliegtuigen 'Opvang vluchtelingen schaamteloze vertoning' BARCELONA '92 Oplossing Merijntje SATELLIETONTVANGST ÏEXWIJZER Inbreker krijgt lift van politie ledaillewinnaars aar koningin Nieuwe Sensatie! Sadomeisjes Live Apart! 06-96.58 (t gpnjl rschillen IN DEZE KRANT: I Achtergrond Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Kampeerboeren net rust laten' ïreukink naar Spaanse ploeg lalfjaarwinst Unilever hoger [erdrag chemische papens rond Vluchtelingenwerk en kerken doen appèl op Nederland en Europa Bush kent eigen land niet Delibas naar finale Sergej Boebka faalt Capriati verrast Graf rcelona moet je over de Ramblas geslenterd hebben, anders ben je niet echt in de Catalaanse hoofdstad geweest Als Stem-lezer moet je hebben deelgenomen aan de Sportpuzzel, anders is uw Sportzomer niet compleet. De terugkeer van de lamsoor Ooit was de zoute groente lamsoor in Zeeland arme-luiseten, Na jaren van vergetelheid keert lamsoor nu terug op het bord als exquise lekkernij. j is nog heel oneivaien [in haar fantasie heeftte pp sexgebied al nteege- It. Nu gebeurt het einden t echt... [-320.323.03 j escort-girls of eivareiT |/rouwen? Sexshop-infor- i of prijsindicaties? Het» haal te vinden in openhar- interviews op: -320.322.90 lekker blondje en een se» <se verwennen hem met massage zoals hij nog it gehad heeft. "Je mag met ons doen..." -32O.322.O0 5 je?" vraagt de personeels Jf. "Nee," zegt het tiepje eesd, terwijl ze aan haai .e rokje frummelt. -320.325.53 kan ik een escort-meisj den? Waar is het allerbeste fes? Je krijgt antwoord ~-320.322.02 reeds v.a.1UU ELECTRONICS i - mi B.V. Axelsestraat 90 Temeuzen Tel. 01150-17729 t v. antennes C.A.-installaties conslructiemasten communicatieapparatuur DESTE 0Adressen*BO Boxen* l Bizar CO Contact Oproepen i D Dating G Groepssex i J H Hetero HO Homo JR Horrorsex LE Lesbisch I Sado SF Sexplezier u Travo TS Triosex r Voyeurisme 06-320.322,74 btapart)... 06-320.329,99 takjes06-320.330.18 |n06-320.33088 06-320.330.91 16-320.330.95 (75 ct. p.m.) 'Vrijgezelle meiden wille ook weieens een keertje 06-320.320.32 (100 c.p.m.) De 24-uurs Slippertjeslijn, meisjes zoeken sexcontact 06-320.320.36 (75 c.p.m.) In haar korte rokje staat Ma- rietje te liften 06-320.320.95 (75 c.p.m.) Sex voor Twee, direct con tact met hete meisjes 06-320.322.33 (75 c.p.m.) Voor jonge meisjes bel Meisjescontact: 06-320.330.66 (75 c.p.m.) Dames die zich ovei vervelen zoeken Sexconl 06-320.330.79 (75 c.p.m.) Direct apart met een heet meisje Bel 06-320.330.81 (75 c.p.m.) meid. Spreek af op: 06-9511 (75 c.p.m.) Debbies Sexdating maak afspraak met haar meisjes Bel: 06-350.2224 (50 c.p.m.) Eerst wilde Evelientje maar toen ze haar rokje zakken...06-f (75 c.p.m, Privé-Sexcontact. Dii een hete meid aan de I 06-9755 (75 c.p. Er zijn genoeg meiden ook het bed in willen. I ter maar op: 06-! (75 c.p.m.) Kan onze verslaggever gjlze - Een voortvluchtige inbreker kon zich gister ochtend wel voor het hoofd slaan toen hij een lift ac cepteerde van wat een poli tieman bleek te zijn. De Tilburger was enkele uren daarvoor door de poli tie betrapt toen hij met zijn at aan het inbreken was u, vrachtwagens op een parkeerterrein langs de A58 ter hoogte van Gilze. De tnee sloegen op de vlucht, maar de politie kon toch een van de inbrekers aan houden. De zoektocht naar de tweede man bleef zonder resultaat. Toen een van de agenten la ter in zijn eigen auto langs het parkeerterrein kwam, stond daar de voortvluch tige te liften. „Ik wist dat hij het was. Ik heb hem meegenomen en gezegd dat ik van de politie was. Hij zei niet veel. Niets eigen lijk", aldus de agent, die de verbouwereerde inbreker op het bureau afleverde. heerlijk Onmiddellijk apart meteen, sado/s. m-meisje, wacnt niet, maar bel onmiddellijk! I VANDAAG 4 KATERNEN Sportzomer «eland IZomereditie [Weekendgids Strips en puzze|s "'V-programma's nagazzi A2 A3 A4 A5/A6 A6 deel B B5 deel C deel D D3 D4 D5 D6 De politie is je beste vriend orps 'ueui uba rapnoips [jpmap 'uBUI UBA JBBt( 'jolt UCBl? I ri]dBjBd 'sirpaji a^iapnil'f I losse nummers: maandag t/m vrijdag: 1,50 zaterdag: 1,80 132ste jaargang ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1992 I I I I Barcelona - Ron Zwerver huilde. Wel een kwartier lang. Hij riïde van emotie na de ondubbelzinnige winst (3- 0) van het Nederlands man- nenvolleybalteam op Cuba. Eerst in de armen van aan voerder en vriend voor het leven Avital Selinger, later bij vriendin Jacky. Zijn Olympische Spelen zijn ver zilverd. „We zijn al zeker van zilver. Dat geeft al een gigan tisch gevoel. Nu moeten we de knop omzetten en de accu opla den voor de finale. Over de af loop kan ik geen zinnig woord Edwin Benne, Ron Zwerver en Jan Posthuma schreeuwen het uit van vreugde na het winnen van de halve finale volleybal tegen Cuba. zeggen. Tegen Italië werd de wedstrijd door één punt beslist. Daarom is sport zo mooi", aldus de Nederlandse hoofdaanvaller, die zes jaar met hart en ziel be zig is geweest voor deze Olym piade en gisteren een belangrijk aandeel had in de eclatante zege. Bijna niemand kon slapen in de nacht voor de confrontatie met Cuba. Martin Teffer zat om 03.00 uur rechtop in bed. Hij stak een sigaret op. Nog geen 12 uur later was Cuba weggevaagd, was Nederland geplaatst voor de Olympische finale, waarin Bra zilië zondag (aanvang 13.00 uur) tegenstander is. Als laatste verliet de Amster dammer de sporthal. Verslagen en helemaal alleen had even daarvoor de Cubaanse 'Zwer ver', Joël Despaigne, de zaal ver laten. Ook hij huilde, maar an ders dan Ron Zwerver. ZIE VERDER SPORT - B1 lostburg - De drie Westzeeuws- aamse landbouworganisaties IBTB, ZLM en NCB) willen dat gemeente Oostburg de kam- eerboeren met rust laat als deze iet meer dan 15 standplaatsen hun terrein hebben en er ei ns binnen de gemeente geen atsen beschikbaar zijn. ZIE ZEELAND - C1 en Haag - Koningin Beatrix Sexafspraakje met 'n mei* left alle Nederlandse medaille- vraag naar haar teleta ima^s bij de Zomerspelen in nummer Bel: 06-95( 1. 1 (75 c.p m.) arcelona uitgenodigd voor een Duik in bed met een lekken pstelijke bijeenkomst. De po- umklanten van Oranje worden uisdagmiddag op paleis Huis a Bosch in Den Haag ver acht. Ian Sebastian - Erik Breukink left vandaag een afrondend ge brek met de Spaanse ploeg ON- X waarbij hij een 2-jarig con tact wil afsluiten. Breukink zou tj ONCE in twee jaar vier mil ieu gulden gaan verdienen. (otterdam - De nettowinst van fct levensmiddelenconcern Uni- jver is in het eerste halfjaar ten bzichte van dezelfde periode 1991 met 4 procent gestegen, prekend volgens constante jersen, zonder invloed van wis- 'ikoersveranderingen, is de net bast met 7 procent vooruitge- Mï ECONOMIE-A5 pève - Na 24 jaar van onder- Indelen is gisteren de defini te tekst klaargekomen van ft verdrag over de chemische ppens. Het behelst een verbod J> de ontwikkeling, de produk- |e. het bezit en het gebruik van Temische wapens. IZIE BUITENLAND -A4 Ontzetting bij de Bosnische vluchtelingen in de Willem I-kazerne in Den Bosch bij het zien van de tv-beelden van de concen tratiekampen. - FOTO ANP Van onze verslaggever Rinze Brandsma Amsterdam - „Er staan weer treinen met vluchtelingen aan de grens, net als in de tijd van de jodenvervolgingen in de jaren voor de Tweede Wereldoorlóg. Joegoslavië roept om een Nederlands antwoord." Teleurgesteld en boos over de terughou dende en afwachtende reactie van de Neder landse en andere Europese regeringen doen de Nederlandse organisaties voor vluchte lingenhulp een Europees appèl. Zij willen dat Europa Joegoslavische vluch telingen ruimhartig opvangt, in plaats van ze mondjesmaat toe te laten. Dat de meeste Europese landen 'de deur op slot gedaan hebben' vindt het Vluchtelingenwerk een 'schaamteloze vertoning'. De Nederlandse regering wordt gevraagd, om te beginnen 3.000 Joegoslavische vluch telingen uit te nodigen om hier als gast te komen. Volgens de appellanten heeft een recente en- quete uitgewezen dat 80 procent van de Ne derlandse bevolking vindt dat ons land ruimhartig Joegoslaven moet toelaten. „Het wordt dus tijd voor een hartverwar mend beleid, een politiek van open deuren, in plaats van visumverplichtingen en rege lingen in de sfeer van 'tijdelijk uitstel van uitzetting'. Wij mogen de zaak niet door la ten etteren," aldus J.N. Scholten, voorzitter van de Vereniging Vluchtelingenwerk. Volgens hem is er het begin van een brede beweging in ons land die de deuren voor Joegoslavische vluchtelingen open wil zet ten. Steeds meer particulieren melden zich om mensen in huis te willen nemen. Scholten: „Wie had het nog voor mogelijk gehouden dat nu in Europa concentratie kampen zouden voorkomen? Met de val van het nationaal-socialisme en het stalinisme dachten we dat dergelijke barbarij niet meer zou kunnen. De zogenaamde etnische zuive ringen zijn een vorm van racisme. Een af schuwelijke term, die staat voor moordpar tijen, gruwelijke schendingen van volken rechten, waarvan onschuldige mensen het slachtoffer zijn." „Zolang Europa en de Verenigde Naties niet interveniëren in de strijd moeten we helpen met het opvangen van vluchtelingen. Een historische plicht van Europa." Het Europees appèl wordt ondersteund door de hervormde, gereformeerde, joodse en rooms-katholieke kerken en door politieke grijze eminenties als prof. W. de Gaay Fort man (CDA), mr. Max van der Stoel, prof. J, Glastra van Loon (D'66) en mevrouw mr. L. Barendsen (WD). Ook volkenrecht-deskun dige prof. Theo van Bóven onderschrijft het appèl. Het appèl van Vluchtelingenwerk heeft de volgende uitgangspunten: 1. stop de etnische zuiveringen (de VN en de Europese landen moeten daar hun uiterste best voor doen); 2. hulp voor de slachtoffers van de oorlog in Joegoslavië, zolang de oorlog voortduurt, met tijdelijke bescherming in Europse lan den en ruimhartige opvang; 3. nu al werken aan een rampenplan voor de winter en 4. een herstelplan voorbereiden voor na de oorlog. Het Nederlandse parlement komt, net als het Europese, volgende week bijeen om over het Joegoslavische vluchtelingenprobleem te praten. Van de Europese landen hebben Duitsland (met 200.000), Zweden (55.000), Hongarije en Oostenrijk (beide 50.000), Zwitserland (17.500) en Turkije (15.000) de grenzen voor vluchtelingen uit het voormalig Joegoslavië het verst opengezet. Nederland herbergt er tot nu toe 6.300. Relatief weinigen vonden een plek in België (870), Frankrijk (ruim 1.000) en Groot-Brittannië (1.300). (ADVERTENTIE) DONGEN Lage HamrntSClS^Tel.; 01623-20000 Oklahoma City (ap) - Vice-president Dan Quayle heeft moeite met spellen, maar zijn baas president George Bush kent zijn topografie niet. Tijdens een campagnebijeenkomst in Colorado betitelde Bush zijn tegenstander Bill Clinton als 'de gouverneur van een zekere staat... gelegen ergens tussen Texas en Oklahoma'. Een blik op de kaart leert dat tussen deze twee staten alleen de Red River en enkele zandduinen liggen. Voor Bush is de vergissing extra pijnlijk, omdat de president 25 jaar in Texas heeft gewoond. Aanhangers van de gouverneur van Arkansas, dat ligt tussen Loui siana en Missouri en ten oosten van Oklahoma, waren er als de kip pen bij om politieke munt uit de zaak te slaan. „De man die beloofde Amerika's onderwijs-president te zijn kent zijn topografie niet eens", schamperde Bill McDonnell, campagnelei der van Clinton in Oklahoma. ZIE SPORT-DEEL B Van onze correspondenten Bert Schampers en Mark de Koninck Brussel - De NAVO-lidsta- ten werken aan concrete plannen om militair tus senbeide te komen in Bos- nië-Hercegovina. Gespro ken wordt van het sturen van 100.000 man grond troepen, die de konvooien met hulpgoederen en voed sel moeten gaan bescher men. Op het hoofdkwartier van de NAVO in Brussel wordt druk overlegd over de militaire moge lijkheden, die die einde kunnen maken aan het bloedvergieten in het voormalige Joegoslavië. Een van de opties is om de mari ne-surveillance in de Adriati- sche Zee, die NAVO en Westeu- ropese Unie samen met een be scheiden vloot uitvoeren, om te zetten in een zeeblokkade. Oorlog Indien de VN-Veiligheidsraad het eens wordt over een nieuwe resolutie, die de VN meer be voegdheden geeft om op te tre den, kan de NAVO worden ge vraagd de zware wapens van de Serviërs te neutraliseren en in het uiterste geval zelfs uit te schakelen. De NAVO zou verder een rol kunnen spelen bij het instellen van veiligheidszones, waar vluchtelingen worden opgevan gen. Deskundigen vrezen echter dat in beide gevallen het gevaar van een oorlog levensgroot is. In Brussel wordt ook de moge lijkheid van grootschalig mili tair ingrijpen open gehouden om de Serviërs uit de door hen be zette gebieden te verdrijven. Maar dat is, zeker wat de situa tie in Bosnië-Hercegovina be treft, een hachelijke onderne ming. Druk Door de vertoning van de televi siebeelden van concentratiekam pen is de druk op de Ameri kaanse president Bush om mili tair in te grijpen in Bosnië ver der toegenomen. Bush blijft ech ter weigerachtig. Gisteren maakte hij duidelijk dat hij geen Amerikaanse grond troepen in de Balkan wil inzet ten. Wel liet hij de mogelijkheid open dat de VS samen met ande ren vanuit de lucht acties uit voert tegen Servische stellingen, maar alleen indien de Veilig heidsraad om zulk optreden zou vragen. En uitsluitend met het beperkte doel om het transport van hulp goederen naar Serajevo te ga randeren en de inspectie van kampen door functionarissen van het Rode Kruis mogelijk te maken. Bezwaren Binnen de Veiligheidsraad van de VN bestonden gisteravond nog steeds sterke bezwaren te-' gen het aannemen van een 'ge- weldsresolutie' inzake Bosnië. Diverse lidstaten beschouwen de strijd daar als een burgeroorlog en niet als een geval van inter nationale agressie van het ene land tegen het andere. VERVOLG OP BUITENLAND - A4 ZIE OOK ACHTERGROND - A2 ZIE ACHTERPAGINA SPORT - B5 1 M ZIE ZOMEREPITIE - DEELD FOTO DE STEM/CORJ. DE BOER Vandaag drukkend warm, op onweersbuien. Ook zondag moet op onweerachtig weer gerekend worden. Kans op windstoten bij onweer. (ADVERTENTIES) Perfect korre/tapijt uit Kaatsheuvel vloert elke vloer! Vraag onze brochure: Een echte Parker Roller-pen met de naam van uw keuze erin gegra veerd. Dat krijgt u cadeau als u ons een nieuwe abonnee rijker maakt. De nieuwe abonnee wordt zelf ook hartelijk verwelkomd. Deze krijgt pJe krant de eerste twee wéken gratis. L Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: C kwartaal acceptgiro82.20 maand automatisch27.30 De Parkerpen zenden aan: Naam:i Adres: Postcode: Plaats:. kwartaal automatisch... 79.70 bank/gironr In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters)1 De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ont- o vangen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postze- co gel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. co

de Stem | 1992 | | pagina 1