raf slaat zich stuk op Capriati mm Voorzichtig PSY start met winst nkel/ Fsruimte Kim Langeraert in topvorm Theo Rabout wint voor eigen publiek luidafrikanen Norwal en Ferreira koesteren zilveren medaille walific atie wedstrijd springruiters farce Axel speelt tegen Sluiskil SPORT ZEELAND B4 'j. R. Borgers Sluis e bekendmaking 'ranse winnaar in Aagtekerke Ajax verliest op Amsterdam-toernooi van Dortmund na strafschoppen felsen winnaar f1 Buggenhout r - BRIDGERUBRIEK Contract DE STEM WIELER KLASSEMENT SPORTNIEUWS KORT Anderlecht start met royale zege FIFA zoekt oplossing inzake Maradona Banesto onderhandelt met Fondriest iE STEM ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1992 extra inkomen ook '.e hypotheek verhos. t het geld dat we djl gen willen we eent ben'. fl. te Bergen op z0 tntwoord kan zonder a ;iden. Bij een extra i jmaar bijvoorbeeld ooj] komen dat in de loopJ J. sterk is gestegen, is f hg van de hypotheek tal haalbaar (aannem le waarde van het huis] bging toelaat). Indient ige hypotheekbank dit] niet toestaat, is een t» Itheek bij een andere gn [rekker als alternatief a laatste geldt ook als de j je hypotheek onder ge- Sitegarantie was verstrel tij in bijzondere situatie Jtscheiding, overlijden) ijl ■ioging in het algemeen J jestaan. Wel is het soms] Bk dat eerder afgeloste! gen opnieuw worden op een. Ook daar moet dee |nte overigens toester fgeven. Lelona (anp) - Piet Norwal Wayne Ferreira koesterden ■n zilveren medaille. De eerste uidafrikaanse bij de Spelen ta Barcelona. „Wij hebben fee prijs voor ons land gewon- L Dit is heel anders dan een Lernooi uit het circuit, dat Ll je bijna iedere week, maar Dlvmpisehe Spelen komen maar !n keer in de vier jaar voor en oor ons maar eens in de 32 Lr", glunderde Norwal. ie eerste finaledag bracht, na de winst i Becker en Stich op de Zuidafrika- fcn, ook een echte verrassing. In de „tien jaren van haar leven had Jenni- jr Capriati nog nooit een Grand Slam- ternooi gewonnen, nimmer Steffie traf verslagen. Gisteren werd zij, na La twee uur, met goud beloond voor En partij tennis waarin onverzettelijk heid meer betekende dan ervaring. In vijftien Olympische singles was Steffi Graf ongeslagen gebleven, had zij drie sets afgestaan, in Barcelona maakten haar tegenstanders in vijf wedstrijden zeventien games, in de zesde Capriati vijftien. Graf sloeg zich stuk op de bewegende Amerikaanse muur op de achterlijn aan de andere 'kant van het net, 6-3 3-6 3-6, een ne derlaag die vooral op rekening van haar fouten geschreven kan worden. Piet Norwal en Wayne Ferreira zijn een ervaren dubbel, zij reizen al dertig maanden samen de wereld rond. Boris Becker en Michael Stich zijn toppers in het enkelspel. „Maar zij hebben na tuurlijk ook wel eens dubbels ge speeld", vond Ferreira. „Wij hebben twee sets in de tie-break verloren", voegde Norwal toe. „Dat is een beetje pech. Wij hadden Zuid- Afrika graag goud gegeven. Wij hebben er in ieder geval alles voor gedaan". „De tennismedaille, voorlopig de eni ge", lichtte Ferreira toe, „heeft te ma ken met de situatie van de sport in ons land. Wij hebben, zij het met beperkin gen, altijd de kans gehad internationaal te tennissen. Wij kennen de sfeer, wij kennen onze tegenstanders. Binnen onze ploeg waren wij zeer bevoor recht". „De meeste anderen uit ons land had den hun tegenstanders, voor zij in het Olympisch dorp kwamen, nog nooit ge zien. Zij waren onbekend met de voor bereiding op een top-sportevenement, zij wisten niet of zij goed genoeg waren voor de Spelen. Zij misten iedere erva ring. Hopelijk zijn zij over vier jaar net zo ver als wij". „Het grote verschil met de ATP-tour", vond Norwal, „is dat je daar als indi vidu speelt, bij de Spelen sta je er voor Zuid-Afrika, dat geeft een heel ander gevoel, het is moeilijk onder woorden te brengen. Ik doe ruim vier jaar mee in het internationale tennis en ik heb ook gemerkt dat een boycot bestond. Het was natuurlijk niets in vergelijking tot de afstand die de andere Zuidafrikaan tot de sportwereld hadden. Maar ook wij konden misschien maar één-derde van de landen van de wereld bezoeken. De overige waren gesloten voor ons. Pas dit jaar is het anders. Wij worden niet meer geweigerd, wij spelen niet meer onder een andere landsaandui- ding dan Zuid-Afrika". „Vroeger moest je je stil houden. Nog dit jaar waren er in Melbourne, bij de Open Australische, demonstraties van anti-apartheidsgroepen. Dat is voorbij. Ik ben hier, met Wayne, tweede gewor den, het is een mooiere prijs, dan de eerste plaats in Key Biscane vorig jaar". Ferreira spreekt van huis uit Engels, Norwal Afrikaans. Dat is geen barrière. „Maar die zijn er helemaal niet in onze ploeg. In de groep was de meerderheid blank, dat is geen politieke uitspraak, want ik ben sportman, maar het is een feit. Maar er was geen scheiding, wij trokken samen op en over vier jaar zul len Zuidafrikanen beter presteren. Zal de belangstelling groeien. Ik heb in Barcelona meer Nederlandse journalis ten gesproken dan Zuidafrikaanse". De twee oud-Wimbledonkampioenen uit Duitsland hadden het moeilijk, al hadden beide 'spannen' (zoals Norwal het noemde) een even sterk nationaal gevoel. Becker en Stich lieten dat na Kun overwinning in vier sets ook heel duidelijk merken. Steffi Graf kwam daar niet aan toe. Omdat Capriati („Ik heb goed gespeeld, maar het was niet de beste partij uit mijn loopbaan") nagenoeg alles haalde, moest Graf de lijnen zoeken. Capriati dwong daardoor fouten af en het aantal groeide naarmate de slopende hitte de krachten meer aantastte. Graf werd voortdurend op haar verdedigende backhand aangevallen en doorstond die confrontatie niet omdat de Ameri kaanse tiener harder sloeg, van de ach terlijn de druk op peil kon houden en ballen haalde die Steffi Graf tegen iedere andere vrouw een punt zouden hebben opgeleverd. few.» M4 gelmakers Hypotheken Breda B.V. I asséveld 3A, 4811DH Breda t het Turfschip Tel. 076-22 53 77, Fa*: 076-20 09 !I| 30 te Breda |73-120911 Notaris I Postbus 50, 4570 AB Axel augustus 1992, des avonds van de heer A. de Scheppf Axel, Nieuwstraat 30, i® juli jongstleden aangekoW lanbehoren, erf en tuin, staan p Koewacht, gemeente Axel, pal bekend gemeente Axel pot 11.41 are en nummer lanbehoren, schuren, erf, 6® en gelegen te 4566 AB HeuJ1 iehoefijzersstraat 20, kadas ixlst sectie N nummer 586, 1 d, met een daarop si nt, gemeente Hulst, aan. astraal bekend gemeente groot 2.45.70 hectare. IT NIET DOOR. taande t* del" li van Sluis brengt ter °Per,brff! leden gedurende drie tnaa"7,e- inzage ligt op de afdeling -WJ e Zaken in het stadhuis, ie bij raadsbesluit van 23 «p wijziging van de Algeo)® 3 lening. Deze wijziging tr?e°el. ning van deze publicatie i 992 jrgemeester van Sluis, Everaers. ,rcelona (anp) - Het publiek, dat vrijdag in de Real Club de tlo afkwam op de kwalificatiewedstrijd voor springruiters, jelde zich danig bekocht. De belangstellenden konden vrij- rel uitsluitend kijken naar 'brekebenen' uit Korea, Colombia andere landen zonder hippische traditie, die het zware ircours bijna zonder uitzondering afbraken. ie toppers bleven wijselijk weg. „Dat is niet te verkopen ten op- iet was namelijk niet verplicht zichte van het publiek, dat zijn dure geld neertelt en de favorie ten aan het werk wil zien" „Een zwarte dag voor de hippi sche sport". Zo ver durfde de Belgische springruiter/televisie commentator en kenner bij uit stek Eric Wauters wel te gaan. „Hoe komt de hippische federa tie op zoiets stompzinnigs? Heb ben ze dan helemaal geen ver stand?" Ook Max Amman, de Zwitserse PR-man van de FEI, had er geen goed woord voor over. „Ik heb het al vaker ge zegd. Bij de FEI doen ze maar wat. Een comité stelt de regels op en niemand kijkt verder dan zijn neus lang is. De paardesport staat toch al in discussie op de Piet Raymakers (Ratina.. Olympische Spelen. Dit doet er en Jan Tops (Top Gun) kon- zeker geen goed aan", len hun paarden met een gerust art op stal laten staan, lans Hom: „Wij kwamen er ook ias heel laat achter, dat deze rogelijkheid bestond. Je kunt inze ruiters niet kwalijk nemen lat ze wegblijven als het niet :ht hoeft. Het is heet, de bodem nogal slecht en de hindernis- ai zijn niet misselijk. We zou- len wel gek zijn als we nodeloze isico'sgingen lopen", laar ook de bondscoach zei iets te begrijpen van de na iul (1988) gewijzigde regels. de start te verschijnen en (en rekensommetje had hen ge- jerd dat het verworven punten- (jtaal van de landenwedstrijd 1 dinsdag borg staat voor een llaats in het laatste onderdeel n zondag. Daarvoor mogen 45 fcmbinaties terugkomen, die leer helemaal van voren af aan nen. In de tweede en laat je" ronde van de slotdag keren e twintig hoogst geklasseerden lerug. foutje, bedankt. Dat was onge ler de reactie van het Neder- ise kamp op de merkwaar- kronkel in de reglementen lan de Internationale Hippische federatie. Jos Lansink (met De Nederlandse dierenbescher ming zal wel blij zijn met deze toestanden. De dierenbescher ming had de Nederlandse dele gatie gisteren per fax gevraagd de paarden te sparen voor het zware parkoers met vijftien hin dernissen en achttien sprongen. Door deze toevallige omstandig heden kon Jacques van Leeu wen, directeur van de Neder landse Hippische Sportbond, per kerende fax aan het verzoek vanuit Nederland voldoen. Uitslag: 1. F. Franse (K'vadendam- me) 80 km in 1.53.17, op 7 sec. J. van de Ameele (Terneuzen), 3. op 15 sec. E. de Crom (Hoogerheide), 4. J. de Crom (Woensdrecht), 5. T. den Braber (Fijnaart), 6. J. Goedendorp (Oudshoorn), 7. T. van Passel (Sluis kil), 8. op 16 sec. Ruud Zijlmans (Roosendaal), 9. A. de Bont (Hoe ven), 10. op 22 see. P. Mol (Kapelle), 11. R. Tak (Oudenbosch), 12. C. Schouwenaar (Kloetinge), 13. R. van Vümmeren (St. Willebrord), 14, K. van Goethem (Sluiskil), 15. E. van Loo (Ouwerkerk), 16. W. Raas ('s- Heerenhoek), 17. E. van de Boom (Dongen), 18. P. Heeren (Sprundel), 19. M. van den Elshout (Made), 20. op 1.07 P. Coehorst (Tilburg). an onze wielersportmedewerker agtekerke - Met een korte solo is Francois Franse vrijdag- vond winnaar geworden van de dertiende wielerronde in agtekerke. In de laatste ronde ontsnapte de Zeeuw uit een opgroep van zeven. Franse onderstreepte daarmee zijn oede vorm van de laatste weken. ean-Paul van de Ameele, ook "gekomen uit de kopgroep in e slotronde, legde knap beslag p de tweede plaats, a deze koers voor A- en B-ama- eurs kwam het spel al vroeg op e wagen. Reeds in de eerste ki- imeters werd de ruimte opge- pdit door Francois Franse, Eric Crom, Rudy van Vlimmeren Ruud Zijlmans. Een viertal geruime tijd voorop draafde Mt 25 seconden winst. Achter "e leiders trachtten Peter Hee- en Toin den Braber de ande- tot meer spoed te manen, "aar zij kregen kreeg steun. Pas: a.fkoers kwam er een serieuze lent op gang, onder aanvoering M Peter Mol, Patrick van Pas- en Jean-Paul van de Ameele. voorsprong van de koplopers ion toen snel te slinken en na Wometer kwam er een fusie - stand. Het spel kon dus van "en af aan beginnen, et nog 25 kilometer te gaan Prongen weg: Toine den Braber, ta en Erie de Crom, Franpois ®e'Jan Goedendorp, Patrick 1 p.assel en Jean-Paul van de irJf zevental was de tku 're'n vertrokken. De iJkt i c ^regegen weliswaar n„ u seconden op een groep jmaar dit bleek genoeg, n ri! ,marrages in de kopgroep de slotfase sorteerden geen ef- 'aai;! Franse het bekende piJ! Za®' Eric de Crom werd T9" van de leidersprijs. Amsterdam (anp) - De eer ste avond van het Amster dam 717-toernooi heeft weinig spektakel opgele verd. Met spel zonder opwinding openenden PSV en AS Roma het toernooi. Een snel doelpunt besliste de strijd in Eindhovens voordeel, 1-0. Verder gebeurde weinig opzienbarends. Ajax had het moeilijk met de Duitse topclub Borussia Dort mund. Met 1-1 na 90 minuten kwamen de Amsterdammers redelijk goed weg. Dat Dort mund won na strafschoppen was niet geheel ten onrechte. Voor PSV scoorde Thomas Thorninger na zestien minuten de enige treffer. De jeugdige Deen verving de geblesseerde Kieft. Hij was een van de twee nieuwelingen in de ploeg van de landskampioen. De andere, de officieel nog niet door FC Twente vrijgegeven Numan, speelde aan de linkerkant. Westerhof heeft gekozen voor een systeem met twee spelver delers. Naast Numan (links) is dat de toch gebleven Vanen burg aan de andere kant. „Een spelverdeler is gemakkelijker af te stoppen. Daarom deze op lossing. Twee creatieve mensen op de flanken", zei de van Gro ningen gekomen Westerhof. Tevreden over PSV tegen AS Roma - met de nieuwelingen Benedetti (Fiorentina), Mihaij- lovic (Rode Ster) en Caniggia (Atalanta) - was Westerhof niet. Vooral in het laatste kwartier had hij zijn ploeg on nodig in problemen zien ko men. „Toen bleek dat we niet de kracht hadden voorin nog een doelpunt te maken, hadden we in de slotfase voor zekerheid moeten kiezen. We hebben nu echter veel te veel risico's ge nomen. Voor hetzelfde geld had Roma een paar keer ge scoord. We hebben veel te veel kansen weggegeven". Romario (9) in gevecht om de bal met de Roma-speler Luigi Garzya (2). - FOTO ANP Bij de eerste kennismaking met het thuispubliek kende het 'nieuwe' Ajax geen verrassin gen. Op de plaats van Winter speelde Vink, op die van Van 't Schip stond de Deen Petersen, later vervangen door aankoop Overmars. Voor het overige heeft Van Gaal de succesfor matie van vorig seizoen intact gelaten, zij het dat gisteravond Groenendijk speelde op de plaats van Kreek. Flitsend als in het vorige sei zoen waren de Amsterdammers nog niet. Ajax had als altijd aanvallende bedoelingen. Bo russia Dortmund daarentegen kreeg de beste mogelijkheden. Bij rust leidde Ajax, dankzij een treffer van Bergkamp. Na de hervatting zette de nummer twee van Duisland was krach tiger aan met een imponerende spitsenduo Chapuisat en de Deense -EK-ster Povlsen. Het leidde in de 55ste minuut tot de gelijkmaker, ingekopt door Chapuisat, Zwitser van ge boorte, topschutter van Dort mund. Strafschoppen werden daardoor noodzakelijk. In de reeks van vijf maakten de Duitsers geen fout, bij Ajax schoot De Boer wat nonchalant tegen de paal. Dat was het ver schil. Het resultaat had tot gevolg dat Ajax zondagavond het toernooi afsluit met de wed strijd tegen PSV. Eerder op de dag spelen AS Roma en Borus sia Dortmund tegen elkaar. Technisch directeur Van Gaal liet zich naderhand kritisch uit over het spel van Ajax. „Het was niet best. Ajax heeft niet als ploeg gevoetbald. We heb ben de tegenstander te veel de kans gegeven uit te breken". Van Gaal had liever niet tegen PSV gespeeld. „Sportief gezien maakt het me niet zoveel uit, maar commercieel is het niet zo verstandig. Op 6 september spelen we alweer tegen elkaar. Bovendien is een toernooi als dit interessant voor de interna tionale contacten". PSV - AS ROMA (ITA) 1-0 (l-O). 16 Thorninger 1-0. Scheidsrechter: Blan- kenstein. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Mihaijlovic (AS Roma). PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Van Tiggelen, Popescu, Heintze; Vanenburg (82. Beerens), Koeman, Numan (82. Schreuder), Ellerman (63. Linskens); Thorninger en Romario. AS ROMA: Cervone; Benedetti, Garzya, Comi (66. Tempestilli), Carboni (63. Pia- centini); Hassler, Bonacina, Giannini, Rizzitelli (54. Salsano); Mihaijlovic en Caniggia. AJAX - BORUSSIA DORTMUND (DUI) 1-1 (1-0). Borussia Dortmund wint na strafschoppen, 5-3. 38. Bergkamp 1-0, 55. Chapuisat 1-1. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Schulz en Zore (Dortmund). AJAX: Menzo; Siloov, Blind, De Boer; Vink, Bergkamp, Jonk, Groenendijk (82. Davids); Petersen (62. Overmars), Pet- tersson en Roy. BORUSSIA DORTMUND: De Beer, Ku- towski, Reuter, Grauer, Schulz; Lusch, Zore, Posschner (82. Karl), Reinhardt; Chapuisat (82. Sippel) en Povlsen (82. Mill). Axel - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Axel speelt van avond (zaterdag 8 augsutus) om 19.00 uur op eigen terrein tegen Sluiskil. Aanvankelijk zou Sluiskil op deze dag tegen Breskens spe len, maar omdat beide ploegen elkaar treffen in de eerste bekerronde op 25 augustus,heeft men in overleg het oefenduel afgelast. Van onze atletiekmedewerker Zuidzande - Theo Rabout won voor eigen publiek de 7,2 kilo meter lange Dorpsloop in Zuidzande. hr«77"* Roosendaler Jo- irofkn won gisteren de Belgische plaats eMRoosp!iJue],' 8ry!'ioers: 1. Johan Mel on»,, Fnso„ m £m' in 351 17. 2. Bel), 4 '?;°n (Bel), 3. Patrick Dewael 4riül (Gost i r fV0S 5 Andrej ^'heidei. Jac van der Poe' (Hoo- Van onze sportmedewerker Cadzand - Kim Langeraert uit Sas van Gent verkeert momenteel in uitstekende vorm. Na eerder mummer twee, Raymond Quakelaar uitgeschakeld te hebben, had hij in de tweede ronde ook geen moeite met Frank Wille uit Sluiskil. Daardoor plaat ste Langeraert zich voor de halve finale in enkel B. Dat deed overigens ook Patrick Marteyn uit Hoofdplaat. De als vierde geplaatste speler klopte Cas Teijssen met 6-2 en 6-3 en treft nu in de halve finale de al genoemde Kim Langeraert. Bij de mannen enkel Dl kwalifi ceerde Pieter van Bohemen uit Groede zich voor de halve finale door Stefan Hesing met 6-0 en 6-3 te verslaan. Bij de mannen enkel D2 dwong Byron Bentley uit Sluis een halve finaleplaats af ten koste van Robin Nagel- kerke uit Terneuzen. Dat ge beurde overigens na een enerve rende en gelijkopgaande partij. De setstanden spreken voor zich: 7-5, 7-6. In deze categorie plaat ste ook de Wim de Groote uit Nieuwvliet zich voor de halve eindstrijd. Het Westzeeuwsvlaamse treffen bij de mannen enkel D 3 5-plus tussen Jan Standaert uit Cad zand en Tonny Veerman uit Aar denburg werd door Standaert gewonnen met vrij overtuigende 6-2 en 6-3-cijfers. Debby Schel- faut uit Sas van Gent kwam in de vrouwen C-groep niet in actie vanwege een blessure. In die groep was er wel succes voor Ria Sterrenberg uit Terneuzen. Zij plaatste zich voor de finale door Yvette Takken in een driesetter te verslaan. Na 5-7-verlies in de eerste set trok Sterrenberg dui delijk het initiatief naar zich toe en won de daaropvolgende twee sets met 6-4 en 6-1. UITSLAGEN ME B: Wille-Langeraert 0-6, 1-6, Van Es- Van Gelderen 0-6, 3-6, Marteijn-Teijssen 6-2, 6-3. ME Cl: Gelevert-Thuis 3-6, 4-6, Wentink- Van Es 0-6, 0-6. ME C2: Bouwhuis-De Paepe 7-5, 6-2, Rik- ken-Van Rijsewijk 6-1, 6-0, Treur-Tuin- beek (opgave Treur), Jager-Klingen 3-6,1- 6. ME Dl: Kathmann-Van Hees 4-6, 6-2, 7-5, Kessels-Knobben 7-5, 3-6, 6-2, Horn-Kooy 3-6, 1-6, Pompen-De Heus 6-1, 7-5, Reijn- ders-Schtlmmer 6-2, 2-6, 2-6, Van Schijn- del-Friedrich 2-6, 2-6, Vrasdonk-Hesing 4-6, 1-6, Van Bohemen-Beelen 7-5, 6-2, ATLETIEK Morel-Friedrich 1-6, 2-6, Kathmann-Kes- sels 2-6, 2-6, Kooy-Pompen 6-3, 6-4, He- sing-Van Bohemen 0-6, 3-6. ME D2: Reynders-Kuiper (opgave Kuiper), Bentley-Nagelkerke 7-5, 7-6, Smudde-De Groote 1-6, 6-7, Nagel-Trapman (opgave Nagel). ME D 35+: Hom-Stader 6-1, 6-1, Veer- man-Standaert 2-6, 3-6. VE C: Broertjes-Rompa 6-1, 6-0, Tazelaar- Sterrenberg 6-2, 4-6, 2-6, Takken-Schel- faut (walk over Takken), Sterrenberg-Tak- ken 5-7,6-4, 6-1 VE Dl: Van Dijk-Rompa 6-2, 6-0, Jansen- Van de Hilst 6-1, 6-2, Deguelle-Hendrikx 6-1, 6-4, Van Dijk-Jansen 1-6, 4-6. VE D2: Van Nienhuis-Noortman 3-6, 2-6, Rijnen-Stellenaar 7-5, 6-2, Van der Eist- De Rijcke 6-2, 6-1, Deconinck-Noortman 6-1, 6-3. MD B: Gelevert/Gelevert-Kathmann/De Lijser 6-1, 6-3, Broekx/Leenhouts-Lange- raert/Van Gelder 4-6, 3-6, Vrasdonk/Seen- Bothof/Van Onna 2-6, 3-6. MD C: Dieleman/Klooster-Gelevert/ Bouwhuis 1-6, 4-6, Van Remortel/Van Re- morttel-Büth/Friedrich 7-5. 1-6, 1-6, Schümmer/Schümmer-Büth/Friedrich 6-7, MD D: Klooster/V ercruysse-Claeren/ Dirkx 6-0, 6-1, Knobben/Smudde-Lison/ Van Wanrooy 7-5, 6-3, Moeliker/Moeliker- Preuss/Preuss 1-6, 2-6, Treur/Vrasdonk- Gelevert/Gelevert 6-1, 6-1, Venne/Vering- meijer-Nagel/Damen 3-6, 3-6. VD B: Blokpoel/Knobben-Spekreijse/Van de Kolk 2-6, 2-6. VD C: Sterren berg/Tazelaar-Lison/V an Wanrooy 6-1, 6-3. GD C: Dijkman/De Wit-Baas/Deconinck 5~6 4 I^Kken/Thuis-Jansen/Klingen 7- GD D: Stader/Stader-Hendrikx/Kessels 0- 6, 2-6, Holweg/Noortman-Klaaysen/Spie- renberg 6-2, 6-0, Klaver/Standaert-Kooy/ Venne 6-1, 6-2, IJsebaert/Morel-Preuss/ Preuss 1-6, 4-6, KLaver/Standaert-Op- dam/Jansen 2-6,1-6. De Zuidzandenaar had in de plaatselijke ronde van 600 meter nog het gezelschap van Patrick van Quekelberghe, Frank Ver- schorre, Cor Koekkoek, Peter Jansen en Bert de Ruysscher, Na de eerste grote ronde was het duidelijk dat de strijd zou gaan tussen Rabout en Van Quekel berghe. Rabout had op dat mo ment .een voorsprong van een dertigtal meters op de atleet uit Aardenburg. Deze zou in de slot ronde met leverklachten van het strijdtoneel verdwijnen. Peter Jansen meldde zich als tweede in de Dorpsstraat. Frank Ver- schorre kwam als derde binnen. Bij de vrouwen liep Trees Ver- meersch uit Sas van Gent lang in winnende positie. Zij verdween evenwel uit de wedstrijd, waarna Marianne de la Ruelle de winst pakte. Op de 3800 meter won Norbert van de Hemel, voor een in de slotfase sterk terugkerende Jacco Luteijn. Frederique Ver- sluys pakte voor eigen publiek de winst bij de vrouwen op deze afstand. De Zuidzandse hield knap stand tegen een verbeten vechtende Joan Stolk. Bij de jeugd won Stefan Krijnen bij de jongens en werd Katja Broers uit Venray eerste bij de meisjes. In totaal namen 115 mensen aan het evenement deel. UITSLAGEN JEUGD Jongens 1200 meier: 1. Stefan Krijnen (Oostburg) 4.09, 2. Rutger Veerman (Aardenburg) 4.14, 3. Lennaert Asveld (St.-Oedenrode) 4.33, 4. Jeroen Zeegers (Breskens) 4.46, 5. Dennis Houben (Maastricht) 4.49. Meisjes 1200 meter: 1. Katja Broers (Venray) 4.17, 2. Evelien de Visser (Oost burg) 5.13, 3. Cindy Provoost (Schoon- dijke) 5.14, 4. Riska Woutersen (Oost burg) 5.16, 5. Suzan Lucieer (Nieuw vliet) 5.17. VROUWEN 3,8 kilometer: 1. Frederique Versluys (Zuidzande) 14.41, 2. Joan Stolk (St.- Kruis) 14.58, 3. Ester de Kam (Water landkerkje) 18.57, 4. Magda Duysserinck (Oostburg) 19.13, 5. Marian Lucieer (Nieuwvliet) 19.34. 7,2 kilometer: 1. Marianna de la Ruelle (Terneuzen) 28.15, 2. Neeltje de Kraker (Nuenen) 34.23, 3. Nelly Venmans (Til burg) 34.51, 4. Fien Asveld (St.-Oeden rode) 36.30. MANNEN 3, 8 kilometer: 1. Nobert van den Hemel (IJzendijke) 12.45, 2. Jacco Luteijn (Oostburg) 12.50, 3. Darwin Kint (Ter neuzen) 13.32, 4. Carlos Verbuyt (LJzen- dijke) 14.02, 5. Johnny van Os (Breskens) 14.20. 7,2 kilometer: 1. Theo Rabout (Zuidzan de) 22.42, 2. Peter Jansen (Terneuzen) 23.25, 3. Frank Verschorre (Breskens) 24.02, 4. Cor Koekkoek (Axel) 24.10, 5. Piet Gans (Axel) 24.21, 6. Frans Daal- man (Breskens) 24.28, 7. Chris den Exter (Terneuzen) 24.32, 8. Erik van Nevel (België) 24.32, 9. Bert de Ruysscher (Aardenburg) 25.03, 10. Albert Ingels (IJzendijke) 26.09. DE sec,,™ van het district West- Brabant vertelde mij onlangs dat de BC Con tract zich had aangesloten bij de bond. Dat was genoeg re den om eens aan hun zomer- avondbridge mee te doen, te meer omdat ik daarmee de kans had met bedoelde secre taris, Thea de Jonge, te kun nen spelen. Zelden kwam ik op een avond zoveel grillig verdeelde handen tegen als juist toen. Het begon al met dit spel: OW kw. A H 7 642 B98 742 10 V B 5 r AHVB982 106 5 N W O Z 4 3 r 7653 HV3 B9732 4 1098 4 104 4 A 6 AHV864 door Ruud van den Bergh De voorzitter van het district was er ook. Hij was in de stemming voor zomeravond- bridge en vond als Zuid een creatieve manier om 4 Sch te maken op weer zo'n grillig verdeeld spel. N en Z kunnen gemakkelijk 4 Ha maken. De eerste drie sla gen zullen voor OW zijn met schoppen aas, heer en een schoppenintroever, maar de volgende tien slagen zijn voor NZ; dat is +420. O en W kun nen redden met 4 Sch en er zal dan worden gedoubleerd. Na klaveraas in de eerste slag zal West klaverheer troeven: Noord zal overtroeven. Nu ruiten naar het aas van Zuid en ook klavervrouw zal wor den overtroefd. Zuid krijgt nu ook nog een troefslag en het resultaat is twee down. Dat is - 500 in deze kwetsbaarheid en dus niet voordelig. 4 Rui lijkt dan voor OW winstgevender, hoewel dat contract ook down gaat. Na klaveraas kan West klaverheer met ruitenboer troeven, maar als Zuid met ruitenaas aan slag komt, krijgt Noord met ruiten-10 alsnog een klaverintroever. Als er ge doubleerd is, is -200 toch nog geen slechte score. Maar er waren OW-paren die positief scoorden op dit spel, want NZ had alsnog 5 Ha geboden en was down gegaan. 5 SA is voor NZ niet te verliezen, maar wie komt nog in dat bod? BC Contract heeft haar speel avond op donderdag in De Posthoorn in Breda. De club van voorzitter Van Huiten heeft tachtig leden en men wil een gezelligheidsvereniging blijven. Nestor Gerritsen zegt dat het aansluiten bij de bond het behoud van de vereniging betekent. De club zou vergrij zen en er komt te weinig toe stroming van jongeren die veelal uitsluitend bij erkende clubs gaan spelen. 4 A 7 V V 53 VB 8652 V 9 4 52 4 V9 V 1074 N AB9 73 w n 862 B 8 7 432 z A94 H10 4 H B 108643 r h H10 A6 5 Noord had met 1 Rui geopend en na het 1 Ha volgbod van Oost was 4 Sch al gauw het contract dat Zuid moest spe- len. Dat is geen al te moeilijke opgave en de meesten kozen ervoor om hartenaas met de heer eruit te dwingen. Dan kon een klaververliezer op hartenvrouw weg en waren er slechts drie verliezers, in elke zijkleur een. Bij de voorzitter kwam West uit met harten voor het aas van Oost. Harten 2 werd nagespeeld voor de vrouw van Noord, maar uit Zuid was hierop ruitenheer! weggedaan. Nu volgde ruiten 2 en Oost dook, omdat hij an ders alle ruitens van Noord hoog zag worden. De slag was voor ruiten 10 en er gingen al leen nog twee klaversiagen verloren. Hij was met tien sla gen tevreden en niet hebberig, Koewei er nu een overslag mo gelijk was. Na klaveraas en een weggegeven klaverslag kan de derde klaver in Noord hoog worden getroefd. Zonder risico voor het contract kan dan de schoppensnit worden genomen en dat levert elf sla gen op. Gewoonlijk speelt hij zo, maar hij was nu een avondje uit. Agenda: zondag 20 september Breda Rolerisuit-toernooi. Amateurs: 1. F. Franse (Kwaden- damme) 341 punten, 2. C. Schou wenaar (Kloetinge) 261, 3. D. Dubbeldam (Sluiskil) 259, 4. W. Geys (Kwadendamme) 198, 5. J. van Ameele (Terneuzen) 188, 6. P. van Passel (Sluiskil) 149, 7. V. Aarts (Kruiningen) 144, 8. T. v.d. Steen (Bruinisse) 129, 9. T. van Goethem (Sluiskil) 124, 10. D. Mesu (Middelburg) 91, 11. W. Raas ('s-Heerenhoek) 86, 12. J. van Schaik (Oost-Souburg) 79, 13. J. van Cadsand (Terneuzen) 67, 14. T. Vermeulen (Goes) 63, 15. J. Schroevers (Arnemuiden) 62 fjunten. Junioren: 1. F. Klaasse (Yerseke) 71 punten, 2. G. de Punder (Ove- zande) 59, 3. G. van Gessel ('s- Heerenhoek) 40, 4. F., de Jonge (Zierikzee) 26, 5. P. Kraal (Wol- phaartsdijk) 23, 6. R. v.d. Does (Heinkenszand) 21, 7/8. R. Klaasse ('s-Gravenpolder) en M. Wagenaars (Borssele) 19, 9. D. Schaut (Sas van Gent) 18, 10/11. D. Verduin (Zuiddorpe) en J. de Looff (Zierikzee) 17, 12. J. Lu teijn (Nieuwdorp) 13, 13. J. Gun- ther (Yerseke) 1 punt. Nieuwelingen: 1. D. Brehm (Wis- senkerke) 35 punten, 2/3. S. Da gevos (Middelburg) en H. Visman (Terneuzen) 28, 4/5. E. Joosten (Wolphaartsdijk) en E. de Dreu ('s-Gravenpolder) 16, 7. B. van Schilt (Axel), 8. A. van Schilt (Axel) 6 punten. De uitslag van de Ronde van Aagtekerke is nog niet in de stand van de amateurs verwerkt. Lommei - Anderlecht heeft met ruime cijfers de openingswed strijd van de Belgische competitie gewonnen. Debutant Lom mei werd vrijdagavond op eigen veld met 4-0 verslagen. Het eerste duel trok ruim 30.000 toeschouwers. Emmers scoorde halverwege de eerste helft. Na de rust bouw den Boffin, Bosman en Versavel de score uit. Peter van Vossen, overgekomen van SK Beveren, speelde een goede wedstrijd. Barcelona - De FIFA denkt een oplossing te kunnen vinden in het geschil tussen Diego Maradona en Napoli. Dit heeft alge meen secretaris Sepp Blatter van de wereldvoetbalbond vrij dag in Barcelona gezegd. Volgende week dinsdag vindt in Zurich een gesprek plaats tus sen Napoli, de FIFA en Maradona's zaakwaarnemer Marcos Franchi. De gevallen voetbalster staat nog tot volgend jaar juni onder contract bij de Italiaanse club. De Argentijn wil ecKter na zijn schorsing van vijftien maanden wegens het gebruik van cocaïne zijn loopbaan bij een andere club voortzetten. „Wij hopen dusdanig te kunnen bemiddelen dat Maradona zijn carrière kan hervatten bij een andere ploeg", zei Blatter. Olympique Marseille en Sevilla hebben al enige tijd interesse in de 32-jarige ex-international, die afzag de finale van het Olympisch voetbaltoernooi tussen Polen en Spanje te bezoe ken. San Sebastian - De ploegleiding van Banesto, met tweevoudig Tour-winnaar Miguel Indurain als kopman, heeft de Italiaan Maurizio Fondriest van de ploeg Post een 2-jarig contract aan geboden. Vandaag, na de Spaanse wereldbekerwedstrijd San Sebastian- San Sebastian, zullen beide partijen onderhandelen over een eventuele overeenkomst. Fondriest, vorig seizoen winnaar van het klassement om de we reldbeker, heeft ook een nieuwe aanbieding van Peter Post op zak. Banesto heeft ook interesse getoond in een andere Italiaan, Massimo Ghirotto, een knecht van Claudio Chiappucci.

de Stem | 1992 | | pagina 13