Bram van de Wege: sterk seizoen Martijn de Bot is de sterkste elgi: Winst Harry Pullens in Eenhoorntoernooi Van de Ameele grijpt opnieuw naast de zege (ijkswaters Johnny Bleyenberg krijgt klop in finale Sluuskille-toernooi KORT PSY wil Philips SV heten ierste overle; School Op I SPORT ZEELAND Triatleet uit Philippine op vierde plaats in tussenstand TENNIS Knappe zege voor Het Zeeuwse Honk Chris Boden beste trimmer TENNIS Wielerronde van Biervliet WIELRENNEN SPORTNIEUWS Numan voor 2,8 miljoen naar PSV IAAF spreekt schorsingen uit UITSLAGEN STANDEN SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL rand in berg ooi Cadzand aangestoken een TGV mgs Breda DE STEM DINSDAG 28 JULI 1992 Van onze medewerker Fred Rabout Philippine - Na vier van de negen wedstrijden die het Zeeuwse Super Prestige- triathlon omvatten, staat Bram van' de Wege op een keurige vierde plaats. Een stand de nog wel wat verte kend is omdat niet iedereen vier wedstrijden heeft ge daan, maar toch mag nu al worden gesteld dat de ranke triatleet uit Philippine één van de revelaties van het hui dige seizoen is. Pas vijf jaar bezig waarvan de laatste drie jaar serieus, laat hij dit seizoen een geweldige pro gressie zien. De 29-jarige inwo ner van het dorp waar het heer lijk mosselen eten is, is eigenlijk een laatbloeier. Geboren en ge- togen in de Terneuzense wijk Othene bestond zijn actieve sportloopbaan welgeteld uit een paar jaartjes voetballem bij de jeugd van Terneuzense Boys. Pas in militaire dienst kwam de sportmicrobe tevoorschijn. „Het voetballen trok me niet. Ik was daar vlug op uitgekeken. Op mijn zeventiende heb ik me een racefiets aangeschaft, maar die heeft meer in de schuur gestaan dan dat ik er op gefietst heb. Pas in militaire dienst ben ik wat gaan hardlopen om de verveling te verdrijven en dat ging eigen lijk best lekker. Mijn eerste op treden in de triathlonsport da teert van 1987 toen ik een keer in De Braakman aan de recrea tieve triathlon deelnam. Het was dat jaar mijn eerste optreden, dus echt serieus kon je dat niet noemen. Ik bleef echter wel trai nen en zo werd het eigenlijk een jaar of drie geleden serieus. Nu denk ik wel eens dat ik te laat ben begonnen, maar die sport bestond in mijn jeugd immers nog niet. De trimlopen zijn ook maar iets van de laatste tien jaar." Hoe het komt dat hij zich dit sei zoen in de voorste rijen in de Zeeuwse wedstrijden manifes teert weet hij zelf niet. „Ik zou het echt niet weten. Ik heb al thans niet het idee dat ik er meer voor doe dan de voorgaande ja ren. Tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen vorig jaar in Se- rooskerke liep het ineens lekker. Ik kwam gelijk het water uit met mannen als Sjaak de Kok en Marlon Roels, toch gevestigde waarden in de provincie. Ik wist niet wat me overkwam. Die lijn kon ik dit seizoen tot nu toe doortrekken. Met uitzonde ring van Kruiningen waar ik tij dens het lopen op de halve triathlon beren heb zien rennen, liep het zelfs als een trein. Dat ik in Kruiningen in elkaar stortte was denk ik nog een kwestie van een brok onervarenheid. Het was pas mijn tweede halve triathlon. Daarnaast was het die dag, 16 mei, erg warm voor de tijd van het jaar en ik vergat het vocht gehalte op peil te houden. Kwam wat versuft van de fiets af en kreeg tijdens het lopen en gewel dige tik uitgedeeld. Dat zijn zo van die dingen die geleerd moe ten worden. In IJzendijke, Heinkenszand en Hoek ging het vrijwel vlekke loos. Met name het zwemmen loopt perfect. Het loopwerk moet nog verbeterd kunnen wor den. Vorig jaar eindigde ik als vijftiende senior, nu sta ik vier de, al zullen er nog wel een paar voor me komen, omdat ze wed strijden achter staan. Met name Adriaan Janisse, Sjaak de Kok, Arjen Hartog en Omar Roels verwacht ik nog. Dat neemt niet weg dat normaal gesproken een plaats bij de eer ste tien een haalbare kaart moet zijn. In Zierikzee en Zoutelande ben ik er niet bij, maar im kom zeker nog aan de vijf verplichte wedstrijden. Het belangrijkste is echter dat ik er enorm veel ple zier aan beleef. Het zoeken naar de mogelijkheden van de eigen body inspireert me, al blijft alles binnen de perken, want er zijn nog meer dingen die het leven aantrekkelijk maken." Van onze tennismedewerker Sluiskil - Hulstenaar Martijn de Bot is de verdiende winnaar geworden van het 'Tweede open Sluuskille- toernooi' van de tennisvereniging Sluiskil. In de finale versloeg hij met niets aan duidelijkheid te wensen over te laten cijfers Johnny Bleyenberg: 6-1, 6-2. aankomen. Deze won ze met 7-5. In de halve finale had Lilian de Jong overigens alle zeilen moe ten bijzetten tegen An Govaert, die maar liefst vier matchpoints onbenut liet. In de D2-klasse stonden Toine Bun en Hervé Lebbink tegenover elkaar. Een fikse voorsprong ten spijt, moest Lebbink met lede ogen toezien hoe Toine Bun als een' 'sluipmoordenaar' met de winst ging lopen. In een partij van bijna vier uur kon Bun het meeste geduld opbrengen en ze gevierde met 2-6, 7-6 en 6-2. In de finale dubbel Dl bleken Ivo Wouters en Eddy Thans con form de verwachtingen de sterk- sten. Zij versloegen in de finale Frans Strooband en Johnny Bleyenberg. In de D2-finale wonnen Gilbert Brandt en Wil- fried Roelandt van het duo Leb- binck/Benjaminsen. In het vrouwendubbel D2 toon den Marleida de Maesschalck en Rita Scheele zich sterker dan Corrie Gommers en Marijke van Buren. De categorie mixed Dl kwam op naam van het koppel Tak/Pieters en het mixed D2 werd in het voordeel van de combinatie Ollebek/Michielsen beslist. UITSLAGEN ME-D1 kwartfinale: Guido Ver- straeten-Eddy Thans 6-3, 5-7, 6-0; Martijn de Bot-Alwin Deij 7-6, 6-3; Peter van Halteren-Pieter de Klerck 6-1, 7-6; Johnny Bleyenbergh-Mi- chael Pieters 7-5, 6-2. Halve finale: Martijn de Bot-Guido Verstraeten 6-3, 6-4; Johnny Bleyen- berg-Peter van Halteren 7-5, 6-2. Finale: De Bot-Blevenberg 6-1, 6-2. ME-D2 kwartfinale: Eric Neve-Ar- jan Michielsen 3-6, 7-6, 7-5; Toine Bun-Berry du Puy 6-2, 6-1; Hervé Lebbinck-Berry Knibbeler 6-2, 6-3; Martiin Benjaminsen-Gilbert Brandt 6-0, 6-1. VE-D1 halve finale: Lilian de Jong- An Govaert 4-6, 7-6, 6-1; PascaÜe Tak-Liesbeth Verbunt 2-6, 6-2, 6-2. Finale: De Jong-Tak 6-4, 7-6. VD-D2 halve finale: De Maes- schalck/Scheelé-Van Doeselaar/Si- monse 6-3, 6-2; Gommers/Van Bu ren-Wieland/Steenbakker 6-2, 6-2. Finale: De Maesschalck/Scheele- Gommers/Van Buren 6-1, 7-5. GD-D1 halve finale: Eyke/Van Hal- teren-Scheele/Asselman 4-6, 7-5, 6- 2; Tak/Pieters-Verbunt/Bleyenberg 6-2, 4-6, 7-5. Finale: Tak/Pieters-Eyke/Van Hal teren 6-2, 7-6. GD-D2 halve finale: Ollebek/Mi- chielsen-Harms/Steenbakker 6-7, 6- 3, 7-6; Steenbakker/Gijsen-De Smit/Du Puy 6-2, 6-2. Finale: Ollebek/Michielsen-Steen- bakker/Gijsen 6-4, 7-6, Hoewel de pas 15-jarige De Bot als ongeplaatste speler de Dl- categorie op zijn naam bracht, kan niet echt van een grote ver rassing worden gesproken. Hij demonstreerde eerder al via twee finales in jeugdtoernooien van Drive (Sas van Gent) en Smash (St.-Jansteen) het nodige in zijn mars te hebben. Zijn overwinning op Johnny Bleyen berg in de finale van het toer nooi te Sluiskil onderstreepte dit nog eens, „Toch had ik niet verwacht dat ik zo ver zou komen. Het ging best wel soepel, maar ik had in de finale wel op meer tegenstand gerekend. In de halve finale te gen Guido Verstraeten was er meer sprake van leuke ralleys, maar de moeilijkste partij was die in de kwartfinale tegen Al- win Deij. Daarin stond ik de eer ste set steeds achter, om uitein delijk toch met 7-4 te winnen in de tie-break," aldus Martijn de Bot. In de finale nam Bleyenbergh vaak via oplopen naar het net het initiatief, maar ging daarbij tegen de rustige De Bot dikwijls in de fout. Martijn de Bot: „Ik speel op andermans fouten." Bij de vrouwen in de Dl-catego- rie moest de Terneuzense Lilian de Jong het in de finale opnemen tegen Pasealle Tak van Vogel vlucht (Vogelwaarde). Na 6-4 in de eerste set voor favoriete De Jong leek de partij snel beslist te worden, temeer omdat Lilian de Jong in de tweede set een 5-1- voorsprong nam en op 5-2 en 5-4 al matchpoints kreeg. De zich van goed gespreid spel bedie nende De Jong kon het karwei echter niet afmaken en liet het uiteindelijk op een tie-break Van onze honkbalmedewerker Terneuzen - Het eerste honkbal team van Het Zeeuwse Honk heeft op eigen veld met 16-13 van Zonhoven gewonnen. Het softbalteam moest het treffen te gen Luchtbal aan zich voorbij laten gaan en kreeg daardoor een nederlaag toegewezen. Beter verging het de vrouwen. In Be- rendrecht werd met 8-7 gewon nen. HET ZEEUWSE HONK-ZON- HOVEN 16-13 - De thuisclub ging in dit treffen matig van start. De Belgische gasten profi teerden daarvan en namen een lichte voorsprong. Na twee in nings stond de score op 6-7. In de derde slagbeurt nam Het Zeeuwse Honk een voorsprong (10-9) om deze vervolgens uit te bouwen naar 15-10. In de ze vende slagbeurt werd het 15-13. Ferley Anastasia, die Kenneth Brooks als werper verving nadat deze op zijn beurt de werpplaats van Leo Dooms over had geno men, stond geen slag meer toe. Het Zeeuwse Honk, dat zonder Hensley Jandroep aantrad, be wees ook nu over een goede eindspurt te beschikken. De nipte 16-13-zege in deze span nende met veel leuke hits en spelmomenten gelardeerde ont moeting was verdiend. BERENDRECHT-HET ZEEUWSE HONK 7-8 - Dit softbaltreffen in en tegen Beren- drecht stond in het teken van Mila Mere. Ondanks dat zij met een knieblessure speelde, werd de Terneuzense 'koningin' van dit duel door prima pitch- en slagwerk. In de zeven gespeelde innings stond Het Zeeuwse Honk steeds nipt voor. Een prima resultaat. De halve finalisten van het tennistoernooi in Sluiskil. - FOTO WIM KOOYMAN. Van onze sportmedewerker Biervliet - De trimkoers in Bier vliet leverde een Brabantse win naar op. Het was Chris Boden uit Wouwse Plantage die vier medevluchters klopte. Vijf man kozen na 18 van de 60 kilometers het hazepad en de rest zag ze nooit meer terug. Het vijftal bestond uit de plaatse lijke man Cor Verplanken, Ro bert de Jonge, Ronald Naaktge boren, Huib Slabbekoorn en Chris Boden. Achter de vluch ters formeerde zich een kwartet om die vroege vlucht ongedaan te maken. Het viertal met Char les Mollet, Sjaak Rommers, Adri Knuyt en Han Dekker slaagde echter nooit in hun opzet want de vijf bleven probleemloos bui ten schot. De rappe Chris Boden klopte alles wat Zeeuws was in eigen huis. Charles Mollet deed dit bij de achtervolgers terwijl ook Mark Boelens zich aan de greep van het peloton wist te ontworstelen. De spurt van het peloton der geklopten werd ge wonnen door Adrie van Loon voor Rik de la Ruelle. Uitslag: 1. Chris Boden (Wouwse Planta ge), 2. R. de Jonge (Heinkenszand), 3. R. Naaktgeboren (Oost-Souburg), 4. H. Slab bekoorn (Kapelle), 5. C. Verplanken (Bier vliet), 6. C, Mollet (Hansweert), 7. S. Rom mers (Rilland-Bath), 8. A. Knuyt (Nieuw en St. Joosland), 9. H. Dekkers (Zaamslag). Van onze tennismedewerker Oostburg - In het Eenhoorn- toernooi te Oostburg kwam op het B-schema titelverde diger Harry Pullens uit Loon op Zand een ronde verder ten koste van Richard Hamelink. De tweede geplaatste won met 6-2 6-2. Verder waren er ook twee-sets zeges weggelegd voor Mario Leenhouwers, Heerlenaar Djal- mar Sistermans, Jeroen Ver straeten en verliezend finalist van vorig jaar, Michel Verberk- moes. In de D-categorie werd de aan voerder van de onderste helft van het schema van 64, Tom Ge- levert uit Oldenzaal, verslagen door Jan Holleman met 7-5 6-2. Bij de vrouwen-C won de Vlis- singse Afke Hartog met ruime cijfers van Emmy Blackman. In de C 30+-klasse won Gemma van Tiggelen na een evenredige verdeling van twee tie-breaks, de derde set met 6-0 tegen Rita de Clerck. In het C-dubbel ge raakten de gebroeders Erwin en Patrick de Man voorbij Cees de Rijken en Jan Goethals. In de mixed-B bedwong de Vlissigse combinatie Marjolein Meulen- berg/Jurjen Mooibroek het duo Sandra van Keulen en Paul Hen- drikse. In de mixed-C kwamen Rianne Menkel uit het Belgische Poppel en Marco Hendriks uit Loon op Zand een ronde verder na winst op het Sasse duo Debby Schelfaut en Rinke van Remor- tel. UITSLAGEN MANNEN ENKEL B eerste ronde: Mario Leenhouwers-Niek van Remortel 6-4 6-1, Djalmar Sister- mans-Menno van den Hout 6-1 6-4, Jeroen Verstraeten-Koen Tuinbeek 6-3 6-1. Tweede ronde: Michel Verberkmoes-Cees Valk 6-4 6-3, Harry Pullens-Richard Ha melink 6-2 6-2. Ceriel Engels-Remco Dhont 6-0 6-0, Barry Boongaarts- Byron Bentley 6-3 7-6, Pieter van Bohemen-Niek Stellenaar 6-1 6-3. Tweede ronde: R. Merkx-Arno van Drongelen 6-1 6-0, Ri chard Hamelink- Hein-Jan Lapidaire 6-0 6-4, Mark-Jan Nijhof-F. van de Pas 7-6 6- 0, Wim Nijsse-Johnny Blackman 6-4 6-1. C 30+ eerste ronde: Piet Maas-Cees de Rijk 6-1 6-7 6-0, Jan Jurry-Johnny Blackman 6-4 6-4. D eerste ronde: Khereyer Maroofi-Chris- tiaan Trapman 6-3 6-2, Remco Dhont- Hans Bouman 6-1 6-4. Tweede ronde: J. Rijsewijck-J Kuipers 6-2 6-4, Arno Maen- hout-Donovan Blackman 6-4 6-4, Dennis Van onze sportmedewerker Fred Rabout Biervliet - Jean-Paul van de Ameele fietst dit seizoen van ereplaats naar ereplaats. Bloemtuilen worden hem schijnbaar niet gegund. Ook gisteren in Biervliet niet waar hij één van de animato ren was van een vroege suc cesvolle vlucht van zes. Nu kwam hij een half wiel tekort tegen Mario van Vlimmeren. „Ik begrijp er niets meer van. Bij het opdraaien van de laatste rechte lijn zat ik in het wiel van Van Vlimmeren want ik wist dat hij de te kloppen man was. Een idealere positie kon ik me nooit wensen. Ik kwam nog dicht maar er niet meer over", aldus de Terneuzenaar. In Biervliet, waar ruim 40 ren ners het rugnummer kwamen af halen, was de zaak al vlug in kannen en kruiken. Zes moedige musketiers gingen al na tien van de 90 af te leggen kilometers aan de haal. Een zestal bestaande uit Mario van Vlimmeren, Wilfred Geys, Jean- Paul van de Ameele, Twan den Braber, Niels van Elzakker en Karei van Goethem. Achter de zes kon men de organisatie nooit op poten zetten, waardoor de kloof in een mum van tijd uit groeide tot een minuut. Rudy van Vlimmeren probeerde het achter de zes even alleen maar zag vrij vlug het nutteloze van deze operatie in. Serieuzer werden de zaken toen Toon van der Steen - bezig aan zijn af- scheidstournee - Rudy van Vlim meren, Franqois Franse en Frank Gommers elkaar vonden. De voorsprong van de zes slonk, al was het met seconden. Tien kilometer voor het eind was dui delijk dat de winnaar toch uit de vroege vlucht tevoorschijn zou komen. Dat werd niet Niels van de El- zakker die zich ondertussen wel zeker wist van de leidersprijs, maar zijn kader doormidden zag scheuren. Hij kreeg vlug een an der rijwiel maar het beste was er ook bij hem af. Het kwartet achtervolgers dook op hem neer en de pechvolle Brabander moest zich met de tiende plaats tevreden stellen. Vooraan had Mario van Vlimme ren duidelijk toch schrik voor een spurt. Twee toeren voor het einde probeerde hij zijn gezellen te verschalken. Het bleek nutte loos en met zijn vieren draaiden ze de laatste rechte lijn op. Karei van Goethem had de rol in die laatste ronde lichtjes moeten lossen. Mario van Vlimmeren startte op kop. En hoe zeer Jean- Paul van de Ameele de pedalen ook geselde, hij werd nog maar eens tweede. Van de achtervolgers toonde Toon van der Steen dat zijn af scheid niet te maken heeft met slijtage want hij won vlot de spurt voor de zesde plaats. Uitslag: 1. Mario van Vlimmeren (Hoeven) 90 km in 2 uur 5 minuten 24 seconden, 2. J.P van de Ameele (Terneuzen), 3. T. den Braber (Fij naart), 4. W. Geys (Kwadendamme), 5. op 19 seconden K. van Goethem (Sluiskil), 6. op 1.01 T. van der Steen (Bruinisse), 7. F. Franse (Kwaden damme), 8. R. van Vlimmeren (St. Willebrord), 9. F. Gommers (Philip pine), 10. N. van de Elzakker (Hoo- gerheide), 11. op 2.02 D. Dubbeldam (Sluiskil), 12. H. Moens (Vogelwaar de), 13. V. Aarts (Kruiningen), 14. A. Polak (Tilburg), 15. P. Heeren (Sprundel), 16. P. van Passel (Sluis kil), 17. A. de Bont (Hoeven), 18. A. Burnett (Nieuw-Zeeland), 19. W. Nieuwenbuis (Nijverdal), 20. R. Dryer (Biervliet. Zeist - Arthur Numan vertrekt voor 2,8 miljoen gulden van FC Twente naar PSV. De arbitrage-commissie van de KNVB heeft dat maandag in Zeist bepaald. Numan spande een procedure aan tegen zijn huidige club, na dat PSV en FC Twente geen overeenstemming konden bereiken over de vergoedingssom voor de middenvelder. De Eindho- vense club bood 2,5 miljoen gulden, van Manchester City kon de Enschedese vereniging het dubbele ontvangen. Numan verkoos echter PSV boven een Engels avontuur. De ar bitrage-commissie, bestaande uit voorzitter Giltay en de leden Nan, De Waard en Bender, vond dat er voor Numan bij PSV sprake is van een sportieve en financiële verbetering. Zijn wens tot ontbinding van de lopende arbeidsovereenkomst werd daarom terecht geacht. Dat FC Twente hem lopende de onder handelingen een verbeterde aanbieding deed, woog niet tegen dat argument op. FC Twente kocht Numan eind 1990 van Haarlem en betaalde destijds 750.000 gulden. De Olympische international had nog een verbintenis tot 1 juli 1994. FC Twente heeft zich inmiddels aangemeld bij de spelersvak bond WCS met de vraag of het mogelijk is Arno Arts aan te trekken als vervanger voor Numan. Arts, voormalig NEC-spe- ler, drukt momenteel als een loden last op de begroting van het naar de tweede divisie gedegradeerde Zwitserse Luzern. Arno Arts heeft in zijn contract staan dat hij voor 750.000 gul den naar Nederland terug mag, behalve wanneer hij naar PSV, Ajax of Feyenoord gaat. Niet alleen FC Twente heeft zich ove rigens gemeld voor Arts, ook Willem II (op zoek naar een ver vanger voor de naar Ajax vertrokken Overmars) is in de markt. Alan Shearer is door Southampton verkocht aan Blackburn Rovers. De debutant in de hoogste afdeling van het Engelse voetbal betaalde voor de aanvaller 11,9 miljoen gulden. Nooit eerder werd in Engeland voor een binnenlandse transfer zoveel geld op tafel gelegd. Tot nu toe was Dean Saunders, die vorig seizoen van Southampton naar Liverpool ging, met een trans ferbedrag van bijna tien miljoen gulden de duurste. De 21-jarige Gert Verheyen van Anderlecht gaat naar Club Brugge. Verheyen tekende een vijf-jarig contract voor Club Brugge. De club betaalde voor Verheyen een recordbedrag, 2,4 miljoen gulden. Rik Hilgers (Vitesse) heeft een tweejarig contract getekend voor de Belgische tweede klasser KV Kortrijk, dat door Jan Boskamp wordt getraind. Het is niet uitgesloten dat Wim Hofkens bij Kortrijk blijft. Hofkens heeft nog steeds geen club voor het nieuwe seizoen en had gisteren een onderhoud met Boskamp. Hofkens speelde vo rig seizoen voor Kortrijk, dat naar de tweede klasse degradeer de. Lowie van Schijndel speelt de komende twee seizoenen voor De Graafschap. De 25-jarige aanvaller van FC Den Bosch had al enkele dagen geleden overeenstemming bereikt met de Doe- tinchemse club. Nu zijn ook de twee betrokken clubs tot een akkoord gekomen over de transfer, waar een bedrag van onge veer twee ton mee gemoeid is. Van Schijndel is de tiende speler die Den Bosch heeft verlaten, nadat de ploeg via de nacompetitie naar de eredivisie was ge promoveerd. Het bestuur van FC Den Haag wil de naam van de club wij zigen in ADO Den Haag. Het reclame-bedrijf Alrecon, dat de club uit de eerste divisie min of meer in eigendom heeft, heeft op de verandering aangedrongen. Voorzitter Nyqvist maakte het voornemen gisteren op de lokale radio bekend. Volgens de directie van Alrecon is de naam FC Den Haag nega tief geladen. Het slechte imago zou het aantrekken van nieuwe sponsors aanzienlijk bemoeilijken. Londen - Natalja Artymova is door de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) voor onbepaalde tijd geschorst we gens het gebruik van verboden stimulerende middelen. De atlete uit het GOS, niet geselecteerd voor de Olympische Spelen in Barcelona, werd op 4 juli na de Grand Prix-wedstrij- den in Oslo positief bevonden. Om welk middel het gaat, deelde de IAAF niet mee. Artymova was vorig jaar de snelste atlete op de 1500 meter. De IAAF schorste ook de Nigeriaanse atleten Charity Opara, Clement Chukwu, Chioma Ajunwa, Tina Iheagwam en Inno cent Asonze. Het vijftal werd na de nationale kampioenschap pen op 11 juli betrapt. De Japanse hinkstapspringer Yoko Morioko werd voor drie maanden uitgesloten van deelname aan internationale wed strijden. Wolfert-Sjors de Lange 6-1 6-2, Duncan Blackman-Mischa Bernard 1-6 6-4 6-1, J. Keulaerds-B. Boongaarts 6-7 6-4 6-1, Niek Stellenaar-R. van de Moere w.o., Jan Hol leman-Tom Gelevert 7-5 6-2. D 30+ eerste ronde: Robin Malcorps-Mark Paridaen 6-2 6-0, Johan Pielaet-Jan Stan- daert 6-2 6-7 6-2, Peter Horn-Tonnie Veerman 1-6 6-0 6-1. Tweede ronde: Peter van Limmen-Wim Vinke 6-3 4-6 6-1. VROUWEN ENKEL C 30+ eerste ronde: Gemma van Tiggelen- Rita de Clerck 7-6 6-7 6-0. C eerste ronde: Afke Hartog-Emmy Black man 6-0 6-2. D eerste ronde: Jette Clement-Marleen de Rijcke 6-4 6-3, Anouk van Straaten- Wendy van Pamelen w.o. MANNEN DUBBEL C: De Man/De Man-De Rijk/Goethals 6-4 6-3, Eikema/Van Zuilen- Andela/Van de Linden 6-3 3-6 6-4, Van Oosterwick/Van de Pas- Delagaye/Nijsse 6-3 6-2. D: Stoutel/Hoogesteger-Gelevert/Gelevert 6-2 6-4. VROUWEN DUBBEL D: Harms/Steenbakker-Dhont/Van de Hooft 6-7 6-0 6-1. MIXED B: Meulenberg/Mooibroek-Van Keulen/ Hendrikse 6-3 6-1. C: Monkel/Hendriks-Schelfaut/Van Re- mortel 1-6 6-1 7-6. Lotto 30: eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 66.666,66 ontvangen; tweede prijs: 5 winnaars, elk bruto f. 14.091,00; derde prijs: 48 winnaars, elk f. 2.201,70; vierde prijs: 2868 winnaars, elk f. 36,80; vijfde prijs: 48.174 win naars, elk f. 5,00. Cijferspel 30: 59 98 20; zes cijfers goed, geen winnaar; vijf cijfers goed, 1 win naar, die bruto f. 10.000,00 ontvangt; vier cijfers goed, 21 winnaars, elk f. 1000,00; drie cijfers goed, 185 win naars, elk f. 100,00; twee cijfers goed, 2175 winnaars, elk f. 10,00. Man (GBr), oefentoernooi: Hudders- field Town-Cambuur 1-0 (0-0). Veendam: VEENDAM - GRONINGEN 1-0 (0-0). Doelpunt: Wïersma. De Lier: LYRA (3e klasse zondag) FEYENOORD 0-11 (0-2). Doelpunten: Fraser (2), Blackson (2), Kipnch, Trustfull, Van Gobbel, De Wolf, Blin ker, Damashin, Metgod. Horst: VELUWS STREEKELFTAL RKC 0-6 (0-2). Doelpunten: Van fliit- tum (3), Van Hoogdalem, Streppel, Aerde. Eindhoven (anp) - PSV ver andert de naam komend sei zoen in Philips SV. In overleg met de UEFA zal de nieuwe naam reeds mogen worden gevoerd in het Europese be kertoernooi. Met de KNVB vindt overleg plaats of de landskampioen de nieuwe naam ook in de Neder landse competitie mag voeren. Dat heeft PSV-voorzitter Jac ques Ruts gisteren meegedeeld tijdens de presentatie voor het nieuwe seizoen. Volgens Ruts is er geen sprake van dat hoofdsponsor Philips op de naamswijziging zou hebben aangedrongen. Net als Feyen oord in Rotterdam wordt PSV volgens hem genoemd naar het Eindhovense stadsdeel waarin het stadion staat, namelijk Phi- lipsdorp. De naamswijziging zou buiten Nederland bijdragen tot meer duidelijkheid. In Duitsland wordt de afkorting PSV volgens Ruts gehouden voor Polizei Sport Verein. „Afkortingen blij ken in het buitenland nogal on gebruikelijk", aldus Ruts. PSV gaat het nieuwe seizoen in met een budget voor voetbal- en stadionzaken van 35 miljoen gulden. Bij elkaar heeft de club 150 mensen in vaste dienst. Bij grote evenementen komen daar tussen 200 en 250 part-timers bij. Momenteel zijn 19.000 sei zoenkaarten verkocht. Ter ver hoging van de service aan het publiek is het reserverings- en controlesysteem volledig geauto matiseerd. De in aanbouw zij®' nieuwe westvleugel van het Phi lips Stadion (kosten 20 mil)®1 wordt op 16 september officie® geopend. Op 1 september vin® de oplevering plaats van elf W' sinessrooms. Ruts zette vraagtekens bij opgeschroefde eisenpaö'1 waaraan een voetbalaccount® datie tegenwoordig moet vol doen. „Het lijkt wel eens aM alleen PSV aan de nieuwe eis» wordt gehouden". De voorzitter rekende voor dat e» en ander zijn club het afgelopen jaar 500.000 gulden heeft geW Hij kondigde aan over de kwes tie met de KNVB en dive® overheden in contact te treden. De toenemende commercie1 ontwikkelingen in de Europ® voetballerij, met name rond i Champions League (laatste i a® Europa Cup I) juicht het bestuur toe. Wel is het volg'* Ruts nodig dat er keuzes wor® gemaakt tussen interlandvoe® en internationaal clubvoet». Het accent komt volgens steeds meer op het laatste teW gen. Op sportief gebied valt volgens de voorzitter voor Europa het nodige recht te v ten. PSV een s tig in de A-selectie, zestien B-selectie en tien uitgel®® dan wel jeugdige voetbalt - Tijdens de winterstop PSV een trip naar Zuid-AfriK ons'» ten. PSV begint aan het seizoen een selectie van 46 spelers: W ti/T in /Ia A_calnntia ^P^tlCn O1 Lenkort ook Ynrtier juweliers JpiJSSINGEL 63-65 BRED, j„onze verslaggever tneuzen - Met een licht gevoel teleurstelling constateerde de (Ctie Zeeland van Rijswaterstaat luren dat nog niet alle radarkas- langs de rijksweg 58 (traject (Skens-Hoek) zijn geplaatst. ikasten maken deel uit van het plan jverkeerssnelheid op de rijksweg te Leren. De eerste van deze kasten aonze verslaggever meuzen - Het Belgische rei idio, Video en Studio (AVS) u| aanderen op de kabel. [stichtingsbestuur voerde on een eerste gesprek met een jl Zeeuws-Vlaamse burge- isters in Terneuzen om te be ien wat de mogelijkheden voorzitter B. de Ko- itk verliep dit gesprek zeer sitief. In september vindt een volggesprek plaats. „Die ge- ekken zijn bedoeld om de vrij te maken voor de on- handelingen met de Zeeuwse beltelevisie Maatschappij ikatel)," zei De Koninck giste- L [S brengt iedere dag een re- teletekst op de buis. Op lerdag wordt een nieuwspro- anma van een uur uitgezon- i. Daarin komen ook regelma- Zeeuwse onderwerpen aan I, „Zo hadden we onlangs een m over het conflieht tussen gemeentebestuur van Zelzate waterschap De Drie Ambach- uit Terneuzen over het ver- de oppervlaktewater vanuit Igië. Een dergelijk onderwerp voor ons ook interessant. Het spijtig dat deze beelden niet in onze correspondent In Cadzand heeft teren korte tijd brand ge- ®d in een berg hooi. itermorgen rond vijf uur werd hand ontdekt in een hoeveel- d langs de Tienhonderdse ddenweg opgeslagen hooi. De alarmeerde brandweer van dzand was het vuur snel 'ster. Het hooi is volgens de ttie opzettelijk in brand ge- bn. Van de dader(s) ont- 'ekt vooralsnog ieder spoor. 1 onze verslaggever n Bosch - Een TGV langs 'da is definitief van de baan. j laat minister Maij-Weggen verkeer nog eens expliciet aan GS van Noord-Bra- nt. w jammer dit op zichzelf ook aldus de minister, die ge rat is voor de Belgische be- aren tegen dit traject. Ook de 1 het vanwege Belgische be aten tegen deze zogeheten F- nant geen aanleiding tot een msoverschrijdend onderzoek ar een TGV-tracé langs Breda, "jroni had EG-parlementariër Cornelissen vorig jaar ge ragd. °rzitter K. van Miert van de Jopese commissie had daar ™ankelijk wel oren naar. Hij later evenwel vanaf, zo at in een schrijven aan Maij- •Sgen, omdat België en Neder- inmiddels mikken op een e bngs Roosendaal, al dan over bestaand spoor. Ne: wi: deri spei liteij Zee| op te wat] spei insjl Yic De zen clu stat hui innl 65(1 nen in ter alm Do wel gel] te mej mi] vod hed uit|| om ku: De| wi VI: Eel af r wa stif Va' T( bi T< vt te at hl E O) n< »an °nze correspondent dp ïfk'>U.rg De actie 'RoHd d hpofr °asisschool Op Dreef vai ruim ƒ3.000 opgebracht.l ouders iet jjen andere belangstelle illra Sten ve*e gesponsorde ki str ar en in de school aan de ang Was eveneens een dn 'ekiiL 111611 werkstukken van I onT ^le bjdens de creativiteij derwerp torenrestauratie w|

de Stem | 1992 | | pagina 8