BARCELONA '92 Eric Swinkels heeft nog hoop Te veel negens op rapport Van Bekhoven (Slechte start Nederlandse judoka's op Olympisch toernooi Atleten komen niets te kort in Vila Olimpica KORT IN CIJFERS telt teleur BARCELONA '92 deelB Zwarte Dinsdag en Roosendaal KORT basketbal gewichtheffen honkbal voetbal roeien judo (12"7)'spanie -hockey paardesport turnen schieten volleybal schoonspringen wielrennen zwemmen medaille-verdeling [STEM I DINSDAG 28 JULI 1992 B 2 |et (anp) - Het aaneenrij- j van tienen ging beton- jchter Jack van Bekhoven sieren minder goed af dan had gehoopt. De schutter (Achtmaal deed het beter u vier jaar geleden bij zijn lympische debuut in Seoul, 'ar lang niet goed genoeg a de finale van acht te ha- jdigde Van Bekhoven in 1988 Ijt 580 punten als 38ste, in I let, een soort veredelde vuil- I shoop bij Barcelona, schoof hij met vijf punten meer op naar de 25ste positie. Van tevoren was zo'n beetje uit gedokterd dat een score van 590 voldoende moest zijn om de fi nale-serie te mogen schieten in de speciale hal voor de vedetten. „Dat moest kunnen", aldus coach en oud-Olympiër Willy Hillen. „In Milaan bracht Jack het Nederlandse record begin juni naar 593 punten. Net als Jo- lande Swinkels had hij het in zich bij de beste acht te komen. Dat het nu in beide gevallen niet is gelukt, is een geduchte tegen valler". Halverwege lag Van Bekhoven, die twee uur kreeg toegemeten voor zijn 60 schoten en een flesje water en oranje handdoek bin nen handbereik had, maar die nauwelijks gebruikte, op sche ma. Met series van 98, 99 en 98 had hij 295 punten. Kort na het arriveren van chef de mission André Bolhuis, uitgerust met een verrekijker om de roos met het minuscule witte puntje van 0,2 millimeter op tien meter afstand wat beter te kunnen zien, begon Van Bekhoven meer negens te produceren. Na drie 'afzwaaiers' in vier beurten in de vierde serie legde Van Bekhoven het geweer neer om zich even met Hillen op nieuw op te laden. „Ik was mijn concentratie kwijt", zei hij. „Dat lag heus niet aan het publiek, hoor. Als je daar wat van merkt, ben je niet goed bezig. Ik had ge woon het goede gevoel niet meer. Dat kan altijd gebeuren. Je pro beert dan even ergens anders over te praten. Het weer of zo. Dat leidt wat af. Dan kan ik er weer vol op, normaal gesproken. Een donderspeech helpt bij mij niet. Zoiets pakt helemaal ver keerd uit". Van Bekhoven kreeg het juiste ritme niet meer te pakken. De kogeltjes met een doorsnee van 4,5 mm vertikten het te vaak de tien te raken en Van Bekhoven raakte te ver verwijderd van de beoogde 590 punten, die ach teraf gezien inderdaad vol doende waren geweest voor de finale. „Meestal ben ik de tweede helft het best op dreef. Nu was het andersom", aldus Van Bekho ven. „Of ik teleurgesteld ben? Och, de ene keer zit het mee, de andere keer tegen. Zo is dat nu eenmaal. Meer zat er vandaag niet in. Zo simpel is dat. Ik weet niet of ik nog eens naar de Olympische Spelen ga. Ik ga in elk geval nog een jaartje door. Dan zien we wel weer verder". oloeg stelde gisteren in de se- bleef op de 400 meter wissel- in persoonlijk record. Met een perd van de finale, op 200 meter vrije slag in Janssen (beiden 200 meter pde tijden uitgeschakeld. Bul- >or de televisie hebben zitten it werd door het Nederlands :ht bevonden voor uitzending lonale kampioenschappen ir van 54,71 eenhonderdste se- larmee Van Dam in de series vijftiende plaats, van de 71 lovendien had Van Dam een ietere sfeer in de equipe van nu het geval is. De grondige lijkt weggegooid geld te zijn gtafette zetten de mannen van éreldrecord in het Barcelonese henko, Tajanovitsj en Sadovyi onder de vier jaar oude toptijd Van der Lee uitgeschakeld 1972 werd een Israëlische linuut stilte in acht genomen bmgekomen Israëlische sport- - FOTO ANP pseudo-wielrenners lieten meerijden om te protesteren. Het bleken speldeprikken ver geleken bij wat op Zwarte Dinsdag in de tweede Olymp'" sche week gebeurde. Een groep getrainde en gewa pende Palestijnen drong het Olympisch dorp binnen, gij' zelde eerst de Israëlische sportmensen en schoot er twee dood. Later kwamen negen anderen ook om het leven bij Door Frans Oudejans een mislukte bevrijdingsp0" ging op het vliegveld. De we reld huiverde. Het hele gebeu ren lag een dag stil, maar werf toch voortgezet. De vriende lijke Spelen werden van t°"n af grimmig. En zo zou het blij ven. Van de Duitse poging 10 openheid was zo gruwehj misbruik gemaakt, dat de arena van de Spelen duurzaam is veranderd in een fort. b" Mtinchen is nog steeds ntc vergeten. Enkele weken ge,e' den werd in Parijs een functio naris van de PLO vermoor dader onbekend. Het krant" bericht zei erbij dat de man 1972 betrokken was geWfes bij het Olympisch bloedbad e dat hij misschien daarom— de winnaar van de bronzen me- rijd, neemt zowel woensdag aas lag aan de Draai van de Kaai in Irug uit Barcelona, ijziging ondergaan wat betreft de tan Perini is namelijk vervangt als tiende eindigde in het alg hi is in verband met een bevallin jen viertal Bussen aan het vertre :arten, die ook in Roosendaal ac jarcelona - Voor Monique van der Lee duurde het Jlympiseh optreden precies vier minuten, Dennis Raven lield het iets langer vol. Maar medailles zaten er op de jrste avond van het Olympisch judotoernooi niet in mor Nederland. Integendeel, het was gisteravond in een aderend Palau Blaugrana snel inpakken en wegwezen. fonique van der Lee deed dat tier het toeziend oog van IOC- Samaranch, minister d'An- tiia en NOC-chef Huibregtsen, Sierlijk. De Rijense ging met aar persoonlijke trainer Peter tas onmiddellijk naar het Jlympiseh dorp toen duidelijk rerd dat zij niet meer hoefde te tkenen op een herkansing. De Russische Goundarenko Heek tegen de Frangaise Lupino rog zo vermoeid van de inspan- sagen, die zij in haar eerste lartij tegen Van der Lee had ge- iverd, dat zij met een vol punt aderait ging. Dus weg laatste lans op een medaille, die hoog- itvan brons zou zijn. toen, die won van de Fin Salo- 83, zag zijn hoop vervliegen 'm zijn overwinnaar Kubacki rerd verslagen door de man uit iel GOS, Khakhleichev. Het was Monique van der Lee iioraf al duidelijk geworden, it ze het niet erg had getroffen le loting. De Brabantse is net haar 84 kilo bij de zwaarge- lichten een van de allerlicht- tea. En de Russin Goundaren- k aan wie zij voor de eerste 'e was gekoppeld, weegt 112 Schoon aan de haak. Folgens bondscoach Cor van der mocht dat echter niet als acuus gelden voor van der Lee's itschakeling. „Je weet, dat je soort atletes kunt tegenko- I, Monique heeft echter be en dat ze niet bang voor hen !t te zijn. Met haar tactiek, »oe maken en dan scoren, heeft prima resultaten bereikt". Ids dergelijks probeerde de Bra- taltse ook tegen de Russin, die h april in Parijs Europees kam pioene werd. Maar een ingezette shotiderworp kwam er niet N uit en allengs nam Goun- tenko het initiatief over. Te- pover de ene koka van Van der te zette de Russin er twee, plus jffl wazahari. Ofwel een kans nederlaag voor de Neder- tadse. tót de pas negentienjarige Bij tte, die vorig jaar in hetzelfde iwtpaleis nog derde werd op wereldkampioenschappen en t Praag de Europese titel in de BARCELONA '92 Michael Johnson, de grote feoriet voor het goud op de "°1 meter, zal in de Ameri- nse estafetteploeg op de blOO meter starten. Carl Le- ■w mag slechts hopen op een Pietje in de 4xl00-meter- J. Chef-coach Mel Rosen Ut en eventuele start van ttttiis afhankelijk van de pres- '""'s op de individuele sprint. er iemand geblesseerd d, is Carl eerste keus". open categorie behaalde, waar schijnlijk nog een glanzende sportieve carrière voor zich, Dennis Raven gaat nog eens be kijken of hij na de Spelen wel zal doorgaan. Niet het feit, dat hij gisteravond in de tweede ronde door de Pool Rafel Ku backi werd uitgeschakeld, is daarvan de oorzaak. Die moet gezocht worden in de twee 'G's', zoals hij zelf zegt: geld en ge zondheid. Raven (24) tobt al geruime tijd met zwakke knieën en is daar aan enkele malen geopereerd. Hij vraagt zich af of hij nog lan ger een wissel mag trekken op zijn gezondheid. Financieel gaat het hem ook niet erg voor de wind. Eerst raakte hij zijn baan kwijt, vervolgens zijn uitkering. „Ik werljfj als magazijnbediende bij een bedrijf dat reclame met me wilde maken. Maar dan diende ik wel een sponsorcon tract te ondertekenen met daarin een boeteclausule van een ton wanneer ik ontslag zou nemen. Daar had ik geen zin in" Zijn uitkering verspeelde Raven omdat hij te kort gewerkt had. Sinds die tijd leeft hij van zijn werkende vriendin, wat zijn ouders af en toe bijschuiven en een eenmalige bijdrage van de gemeente Zaanstad. Die kreeg hij, toen zijn moeder in de plaat selijke pers uit de doeken had gedaan hoe haar zoon, toch een Olympisch deelnemer, zich fi nancieel moest bedruipen. „Dat vonden de mensen in mijn woon plaats schande, vandaar. Vergis je trouwens niet, er lopen in Ne derland nog veel meer sporters rond zoals ik. Alleen komt het bij hen niet naar buiten. Zij schamen zich er voor te zeggen dat ze geen inkomen hebben". Raven realiseert zich, dat hij na de Spelen een baan zal moeten zoeken. „Ik probeer er een te vinden van 20 uur, zodat ik kan blijven judoën. Als daar tenmin ste van medische zijde geen be zwaar tegen bestaat. Anders maar een van 40 uur in de week en het judo op een lager pitje. Jammer, want het is een prach tige sport. Waarin ik, als mijn knieën het houden, best nog wat zou kunnen bereiken. Per slot van rekening waren dit mijn eer ste Spelen. Ik heb zelfs nog nooit een WK meegemaakt". Monique van der Lee wordt getroost door coach Peter Ooms. Barcelona - De meeste van de 10.632 atleten (7600 mannen en 3032 vrouwen uit 171 landen), die in het atletendorp (Vila Olimpica) verblijven, zijn tevreden over de omstandigheden die ze aantreffen in Barcelona. Alleen sommige echte tap sterren klagen of gaan zelfs niet eens wonen temidden van hun collega's. Ze worden te vaak lastig geval len door handtekeningenjagers en bewonderaars die met hen op de foto willen. Maar dit keer zijn het eens geen lastige fans, maar collega-sporters. In het normale leven beklagen zij zich juist over de privacy die be wonderaars hen ontnemen. Carl Lewis, Mike Powell en de Amerikaanse profvoetballers merkten dat al, toen ze alleen maar even in het dorp kwamen om hun accreditatie af te han delen. De Duitse tennisster Steffi Graf begint zich bijvoorbeeld, in tegenstelling overigens tot haar landgenoten Michael Stich en Boris Becker, steeds minder op haar gemak te voe len. De enige plaats waar zij zich nog een beetje vrij kan voelen, is op de baan, als ze twee uur kan trainen. „Ik raak over mijn toeren van dat dorp", zegt zij onomwonden. „Het moet niet te lang meer duren, want dan vertrek ik naar een hotel. Nergens kan ik me laten zien. Steeds vraagt iemand om een handtekening of om te po seren voor een foto met hem of haar. Ik kan er gewoon niet meer tegen. Zeker van sport mensen had ik zoiets niet ver wacht". De Wimbledon-kampioene ver geet dan wel even dat zij eigen lijk geen haar beter is dan al die collega's op wie ze nu kan kert. Want zaterdagavond tij dens de openingsceremonie in het Olympisch stadion had ze groot plezier, toen ze samen met Earvin 'Magie' Johnson op de foto mocht. Toen vond ze het niet zo erg dat tientallen foto's van haar gemaakt wer den. In het atletendorp zelf is alles gedaan om het de atleten 100 proeent naar hun zin te maken. Natuurlijk klagen velen over de warmte, maar dat is een schoonheidsfoutje, In de ap partementen is immers geen air-conditioning en de kleine apparaten die de ploegleiders op het laatste moment van thuis meegebracht hebben, zijn te klein om echt voor koele lucht te kunnen zorgen. Ook te levisie en telefoon ontbreken op de kamers, maar die staan op andere plaatsen in het dorp ruimschoots opgesteld. Alle mogelijke vormen van re creatie biedt Olimpica. Van ci nema (Total Recall en Bagdad Café zijn succesnummers) tot bowlinghal. Van biljartzaal tot kerk. Iedere dag worden ge bedsdiensten gehouden voor de katholieken, islamieten, joden, protestanten en boeddhisten. Iedere dag treden overal straat-artiesten op. Muziek- en dansgroepen, komedianten en goochelaars. Populair zijn vooral de 'The Village idiots'. De 23 man sterke groep bestaat uit professionele theater-ar tiesten, die speciaal voor de Olympische Spelen een eenheid vormen. En wie het té warm wordt bin nenskamers, kan met een van de vele loopbruggen over de langs het dorp lopende rand weg heen naar het strand. Het mooiste stukje, vlak naast de haven, waar alle zeilboten aan gemeerd liggen, is gereserveerd voor de dorpsbewoners. Een blinkend stukje wit strand van twee kilometer lengte. En aan gezien de temperatuur nog steeds iedere dag boven de 30 graden is, wordt van die gele genheid veel gebruik gemaakt. Barcelona heeft ook veel aan dacht geschonken aan de aan kleding van Vila Olimpica. Dertig hectaren park zijn aan gelegd, 8000 bomen geplant en 15.000 vierkante meter bloem perken aangelegd. Langs de Avenue Icaria zorgen metalen bomen voor schaduw rijke plekjes. De bomen zijn speciaal ontworpen door de beeldhouwers Enrie Miralles en Carme Pinasi. Andere kunste naars hebben bijdragen gele verd in het ontwerpen van 2000 lantaarnpalen, 600 zitjes in verschillende stijlen en 200 vuilnisbakken. Eén ding is in ieder geval wel zeker, de om standigheden in het Olympisch dorp kunnen niet als excuus aangevoerd worden voor een onverwachte nederlaag tijdens deze Olympische Spelen. Daar voor zuilen andere smoezen ge zocht moeten worden. Programma Nederlanders Dinsdag 28 juli, vierde dag ROEIEN: Irene Eijs skif; Anita Meiland, Laurien Vermulst, Marjan Pentenga en Harrièt van Ettekoven dubbel-vier; Sven Schwarz, Niels van der Zwan, Jaap Krijtenburg en Bart Pieters vier zonder; Hans Kelderman, Ronald Flo rijn, Rutger Arisz en Koos Maasdijk dubbel-vier, van 08.00 uur. MILITARY: Twee van het viertal Eddy Stibbe, Fiona van Tuyll, Anchela Ro- hof en Martin Lips, dressuur. SCHIETEN: Hennie Dompeling en Eric Swinkels (mogelijk), halve finale skeet, 09.00 uur. BADMINTON: Erica van den Heuvel 10.00 uur, Eline Coene 10.45 uur en Astrid van der Knaap 17.00 uur, eerste ronde enkelspel. SCHOONSPRINGEN: Edwin Jongejans, voorronde drie-meterplank, 10-00 uur. TENNIS: Brenda Schultz en Paul Haarhuis vanaf 14.00 uur, eerste ronde en kelspel van 10.00 uur. WIELRENNEN: Dirk-Jan van Hameren, kwalificatie sprint, 10.00 uur. In- grid Haringa, kwalificaties sprint, 10.50 uur. Servais Knaven, tweede ronde achtervolging 4000 meter, 18.00 uur. Leon van Bon, kwalificatie klasse mentswedstrijd 20.00 uur. ZWEMMEN: Ellen Elzerman, 100 meter rugslag series, 10.00 uur; Mildred Muis, Marianne Muis, Diana van der Plaats, Inge de Bruijn en Karin Brie nesse, series 4 x 100 vrije slag estafette, 10.00 uur. Finales 18.00. BOKSEN: Arnold Vanderlijde zwaargewicht en Raymond Joval, middenge wicht, eerste ronde, 13.00 uur, Miguel Dias, bantamgewicht, eerste ronde, 19.00 uur. ZEILEN: Stephan van den Berg en Dorien de Vries, Lechner, derde en vier de wedstrijd; Martine van Leeuwen, Europe, Benny en Jan Kouwenhoven, 470; Willem Nico en Gerhard Potma, FD; Mark Neeleman en Jos Schrier, Star; Roy Heiner, Han Bergsma en Peter BurggraaffSoling; Ron van Teylin- gen en Paul Manuel, Tornado, tweede wedstrijd, van 13.15 uur. JUDO: Irene de Kok, - 72 en Theo Meijer, - 95, van 16.30 uur, finales 22.20. HOCKEY: mannen, tweede wedstrijd groep B (tegen Spanje), 18.00 uur. ROLHOCKEY: derde wedstrijd groep B (tegen Brazilië), 19.30 uur. TAFELTENNIS: Mirjam Hooman en Bettine Vriesekoop, eerste ronde dub belspel 20.00 uur. TURNEN: Elvira Becks, keuzestof landenwedstrijd, 20.00 uur. VOLLEYBAL: mannen, tweede wedstrijd groep B (tegen Korea), 21.30 uur. Mollet (anp) - Van de Nederlanders heeft alleen Erie Swin kels nog een kansje op een hoge klassering in het kleiduiven- schieten. De door de wol geverfde Olympiër - hij is aan zijn vijfde Spelen bezig - kon maandag zijn leidende positie van de eerste dag in het skeet echter niet vasthouden. „Het is niet te voorspellen", zei coach Jan Burger. „Eric schoot op positie acht mis. Normaal doet hij die met de ogen dicht en één hand. Maar ik heb toch be wondering voor hem. Hij heeft zich goed hersteld" Na een serie van 24 met één mis ser volgde een ouderwetse reeks van honderd procent. De vuist ging omhoog en Swinkels had zijn oude bravoure terug. „Ik geef het nog niet op. Bij het Europees kampioenschap on langs in Istanbul steeg iemand van de 23ste naar de derde plaats. Dat moet ik ook kun nen". BARCELONA '92 De 48-jarige wapenhandelaar uit Best miste drie keer de oranje geverfde schoteltjes van geperst teer. Hij staat na 150 schoten zestiende met een totaal van 147. Hennie Dompeling ging aan de hitte (33 graden) en spanning ten onder. De Badhoevedorper, oud- Europees kampioen, voegde aan zijn twee missers van zondag er vijf toe. Hij vond zichzelf terug op de 42ste plaats van de zestig deelnemers. Slechts de beste 24 schutters mogen vandaag in Mollet, waar een schitterende accommodatie in 'niemandsland' is neergelegd, terugkomen voor nog eens twee series van 25. De kansen van Swinkels op zijn tweede me daille na het zilver van 1976 in Montreal zijn gering. Hij staat drie punten achter op de Chinese Shan Zhang, die deed wat alle mannen en een handjevol vrou wen niet konden: alle kleidui ven, of ze nu hoog of laag uit het huis werden geschoten, of ze al leen of in combinatie dwarrel den, aan flarden schieten. Haar reputatie was echter bekend. Zhang was op 21-jarige leeftijd, in 1989, al wereldkampioene. Swinkels, vierde in Seoul, had zondagavond nog gezegd dat er na zijn perfecte reeks van 75 schoten op de groene krekelvel- den niet te vroeg moest worden gejuicht. „Het is de ene keer al les, de andere keer niets. Zo gaat dat nu eenmaal in onze sport. Wat dacht je van de hitte, de stress, de slapeloze nacht. Ik ben geen robot". Het oog van de meester met de Beretta haperde al in de eerste serie van gisteren. Twee duifjes vlogen ongehinderd door de wolk hagel en vielen pas op het gras in duigen. De voorzitter van het Olym pisch Comité van Panama is het afgelopen weekeinde opge pakt, toen hij probeerde de hem door het IOC verstrekte vrijkaartjes te verkopen. Meli- ton Sanchez Ribas had 300 toe gangsbewijzen voor verschil lende sportwedstrijden op zak. Het organisatiecomité stelde het IOC op de hoogte en be raadt zich over de tenemen maatregelen. In Barcelona pro beren meerdere officials op deze manier een extra zak centje te verdienen. Afghanistan heeft geen sport lieden naar Barcelona afgevaar digd. Het land, al veertien jaar verscheurd door een burgeroor log, is vertegenwoordigd door de algemeen-secretaris van het Olympisch comité. „Er is geen sprake van een boycot", ver klaarde IOC-medewerkster Mi- chèle Verdier maandag. „Afgha nistan maakt gebruik van het recht op aanwezigheid en niet van deelneming". S MANNEN A: Duitsland-Spanje 83-74 (46-39), {^-Brazilië 93-76 (55-40), Kroatië - »93-76 (55-40), Duitsland - Angola iJV?6"42), Verenigde Staten - Kroatië 4-37). and: Verenigde Staten 2-4, Duitsland 2- Holaïo 2~2' Spanje 1"°' Brazilië 1"0■ ,$*P B: Puerto Rico - China 100-68 (51- GJ). Litouwen - Venezuela 87-79 (38-46), nj® Australië 85-63 (35-31). Stand: 1 Kien iv en GOS 2-4, 3. Australië en St»h!i t co 2"2. 5. Venezuela en China 2-0. 2.2 d' L,touwen 2-4, GOS 2-4, Australië 2.n erto~Bico 2-2, Venezuela 2-0, China Groep B: Nederland - Groot-Brittannië 2-1 (1-1), Nieuw-Zeeland - Zuid-Korea 0-5 (0- Voorronde: Taiwan - Verenigde Staten 5-7, Italië - Cuba 1-18, Puerto Rico - Domini caanse Republiek 7-0, Japan - Spanje 12-0. Stand: 1 Japan, Cuba, Verenigde Staten 2- 4, 4. Taiwan, Puerto Rico 2-2, 6. Spanje, Italië, Dominicaanse Republiek 2-0. (Den) Discovery 48,80, 5. Plumb (VSt) Adonis 49,60, 6. Bouquet (Fra) Newport AA 49,80, 7. Mysegas (Dui) Ricardo 52,00, 8. Villata (Ita) Day Light 54,60, 11. Van Tuyll (Ned) Olympic Bronze 57,60, 21. Ro- hof (Ned) Capo di Capo 62,80. BARCELONA '92 Iflï eindstand: 1. Byung-Kwan (Zko) SWl g <trekkan 132,5-stoten 155,0), 2. Cr Uu (Chi) 277,5 (130+147,5), 3. "■"aiming (Chi) 277,5 (125+152,5). ^HANDBAL Groen x n MANNEN 18-71 fweden - Tsjechoslowakije 20-14 2uidV;sland Brazilië 19-18 (10-10), Cn reDaHongarije 22-18 (11-11). 90s k °.emenië - Egypte 22-21 (10-12), VROUWEN U,*™tolii - Canada 2-0 (0-0), Duitsland 2-2 (2-1) Mannen 95 kg: eerste ronde: Raven (Ned) wint van Salonen (Fin), ippon; tweede ron de: Kubacki (Pol) wint van Raven, ippon; derde ronde: Kakalitsjvili (GOS) wint van Kubacki, koka. Raven uitgeschakeld; halve finales: Kakalitsjvili wint van Csosz (Hon), waza-ari; Ogawa (Jap) wint van Douillet (Fra), ippon; finale: Kakalitsjvili wint van Ogawa, ippon; om bronzen medailles: Douillet wint van Moreno (Cub); yuko, Csosz wint van Van Barneveld (Bel), waza- ari. Vrouwen 72 kg: tweede ronde: Goenda- rertko (GOS) wint van Van der Lee (Ned), wazari; derde ronde: Lupino (Fra) wint van Goendarenko, ippon. Van der Lee uitge schakeld; halve finales: Villanueva (Cub) wint van Lupino, yuko; Zhuang Xiaoyan (Chi) wint van Sakaue (Jap), ippon, finale: Zhuang Xiaoyan wint van Rodriguez, ip pon; om bronzen medailles: Lupino wint van Weber (Dui), ippon; Sakaue wint van Maksymow (Pol), ippon. Military, eerste gedeelte dressuur: 1. Bau- mann (Dui) Alabaster 43,80 strafpunten, 2. Dixon (GBr) Get Smart 44,60, 3. Thomson (GBr) King William 47,20, 4. Haagensen Vrouwen, twee-zonder (eerste drie naar halve finale) eerste serie: 1. Seaton/Max- well (VSt) 7.40,19, 2. Turbey/Batten (GBr) 7.44,99, 3. Motretsjko/Ronjina (GOS) 7.53,89; tweede serie: 1, Goss/Danjou (Fra) 7.43,29, 2. Sastapa/Lamasa (Let) 8.04,79, 3. Snep/Robu (Roe) 8.10,03; derde serie: 1. McBean/Heddle (Can) 7.41,19, 2. Werre- meier/Schwerzmann (Dui) 7.43,60, 3. Ota/ Yamashita (Jap) 7.15,16. Dubbeltwee (eerste drie naar halve finale] eerste serie: 1. Köppen/Boron (Dui] 7.16,74, 2. Oronova/Kamenova (Bul] long/De Groot (Ned) 7.23,59; tweede serie: 1. Zwolle/Rienks (Ned) 6.31,90, 2. Alvarez/Merin (Spa) 6.32,67, 3. Dani/Levai (Hon) 6.42,80; derde serie: 1. Uhrig/Handle (Dui) 6.28,24; vierde serie: 1. Hawkins/Antonie (Aus) 6,24,93. Vier-met-stuurman (winnaars naar finale) eerste serie: 1. Duitsland 6.21,47; tweede serie: 1 Roemenië 6.17,22. Pu (Chi) 461.430 punten, 2. Mirosjina GOS) 411.630, 3. Clark (VSt) 401.910, GROEP A VERENIGDE STATEN - KUWAYT 3-1 to ll. 16. Al-Hadiyah 0-1, 56. Brose 1-1, 79. Lagos 2-1, 85. Snow 3-1. ITALIË - POLEN 0-3 (0-1). 5. Juskowiak Mannen, luchtgeweer, eindstand: 1. Fedkin (GOS) 695,3, 2. Badiou (Fra) 691,9, 3. Rie- derer (Dui) 691,7, 4. Amat (Fra), 691,6, 5. 7.19,53, 3. De Jong/De C (OID) 690,6, 6. Farnik (Oos) 690,2, 7. Foth (VSt) 689,4, 8. Chae (ZKo) 687,8, 25. Van Bekhoven (Ned) 585 tweede serie: 1. Cochela/Lipa (Roe) 7.16,41, 2. Baker/Lawson (NZe) 7.20,49, 3. Luff/ Campbell (Aus) 7.24,14; derde serie: 1. Gu/Lu (Chin) 7.27,62, 2. Zakirova/Frolova (GOS) 7.34,73, 3. Govaert/Bel) 7.41,32. Vier-zonder (winnaars naar finale, overi gen naar herkansingen) eerste serie: 1. Ca nada 6.44,11; tweede serie: 1. Duitsland 6.49,63. Mannen Skiff (winnaars naar halve finale) eerste serie: 1. Chalupa (Tsj) 7.06,01; tweede serie: 1. Fernandez (Arg) 6.59,14, 6. Göbel (Ned) 7,17,75; derde serie; I. Lange (Dui) 7.08,13; vierde serie: 1. Faderbauer (Oos) 6.57,72. Twee-zonder (winnaars naar halve finale) eerste serie: 1 Höltzenbein/Von Ettinghau- sen (Dui) 6.41,65; tweede serie: 1 Van Driessche/Goiris (Bel) 6.38,49; derde serie: 1. Redgrave/Pinsent (GBr) 6.36,53; vierde serie: lvBuzina/Perinovic (Kro) 6.41,37, 2. Van Iwaarden/Compagner (Ned) 6.42,91, 3. Pimenov/Pimenov (GOS) 7.09,37. Dubbeltwee (winnaars naar halve finale) eerste serie: 1. Jonke/Zerbst (Oos) 6.40.19; stand na 150 schoten (eerste 24 ge plaatst voor halve finale): 1. Shan (Chi) 150, 2. Dryke (VSt) 149, 3. Gonzales (Spa) en Yarur (Per) 149, 5. Tsjerkassov (GOS) 148, 6. Buabud (Arg) 148, 7. Graves (VSt) 148, 8. Rossetti (Ita) 148, 9. Toman (Roe) 148, 10. Timofejevs (Let) 148, 11. Torres Rodriguez (Cub) 148, 12. Adamec (Tsj) 148, 13. Justesen (Den) 147, 14. Valter (Tsj) 147, 15. Rossi (Ita) 147, 16. Swinkels (Ned) 147, 17. Xindong (Chi) 147, 18. Korhonen (Fin) 147, 19. Hochwald (Dui) 147, 20. Summers (Aus) 146, 21. Hay (Spa) 146, 22. Arribas (Gua) 146, 23. Austin (GBr) 146, 24 Hlava- Vrouwen, stand na de verplichte oefenstof (resp. sprong, brug ongelijk, balk, vloer, totaal): 1. Miller (VSt) 9,950-9,912-9,887- 9,887-39,636; 2. Boginskaja (GOS) 9,850- 9,925-9,875-9,975-39,625; 3. Onodi (Hon) 9,900-9,900-9,887-9,937-39,624, 4. Miloso- vici (Roe) 9,887-9,937-9,862-9,912-39,598; 5. Goetsoe (GOS) 9,837-9,937-9,887-9,925- 39,586; 6. Bontas (Roe) 9,812-9,900-9,900- 9,950-39,562; 7, Okino (VSt) 9,887-9,850- 9,862-9,900-39,499; 8. Lyssenko (GOS) 9,862-9,862-9,837-9,912-39,473; 9. Vode- nitscharova (Bul) 9,850-9,837-9,837-9,875- 39,399; 10. Li Lu (Chi) 9,812-9,887-9,887- 9,812-39,398; 46. Becks (Ned) 9,750-9,725- 9,587-9,775-38,837. De Chinese Li Lu raakt eentiende punt kwijt omdat de kle- ding niet in orde was overeenkomstig de reglementen van de internationale turnfe- deratie. Landenklassement: 1. GOS 197,507, 2. Verenigde Staten 196,882, 3. Roemenië 196,807, 4. China 195,969, Gele kaart: Swierczewski, Jalocha, Wal- doch (Pol), Luzardi, Favalli, Buso, Marco- lin, Sordo, Albertini (Ita). Rode kaart: Lu zardi, Ricardi (Ita). Stand: 1. Polen 2-4, 2. Verenigde Staten 2- 2, 3. Italië 2-2, 4. Kuwayt 2-0. GROEP B COLOMBIA - QATAR 1-1 (0-6). 62. Po sada 1-0, 89. Souf 1-1. Spanje - Egypte 2-0 (0-0). 56. Solozabal 1-0, 73. Soler 2-0. Gele kaart: Perez (Spa), Abdelrazik, Elsheshity Khashaba (Egy) Rode kaart: Abdelhamid (Egy). Groep B: Denemarken - Mexico 1-1 (0-1); Ghana - Australië 3-1 (1-0). Stand: 1. Spanje 2-4, 2. Qatar 2-3, 3. Co lombia 2-1, 4. Egypte 2-0. Groep C: Colombia - Qatar 1-1 (0-0). Groep D: Zweden - Paraguay 0-0; Ma rokko - Zuid-Korea 1-1 (0-0). eek (Tsj) 146, 42. Dompeling (Ned) 143. Vrouwen, sportpistool, eindstand: 1 Log- vinenenko (GOS) 684,0, 2. Li (Chi) 680,0, 3. Munkhbayar (Mon) 679,0, 4. Skoko (Kro) 677,0, 5. Saloekvadze (GOS) 676,0, 6. Se- karic (IOD) 676,0, 7. Freh (Aus) 675,0, 8. Macur (Pol) 674,0. Vrouwen, torenspringen finale: 1. Mingxia Mannen, stand na de verplichte oefenstof (resp. vloer, voltige, ringen, sprong, brug, rek en totaal): 1 Sjtsjerbo (GOS) 9.900- 9.775-9.900-9.825-9.900-9.700-59.000, 2. Belenki (GOS) 9.875-9.750-9.875-9.650- 9.800-9.825-58.775, 3. Korobtsjinski (GOS) 9.800-9 700-9.800-9.675-9 800-9.750-58,52 5, 4 Misioetin (GOS) 9.800-9.625-9.800- 9.725-9.750-9.800-58.500, 5 Wecker (Dui) 9.750-9.675-9.900-9.625-9.700-9.800 58.450, Landenklassement: 1. GOS 292.650 2. China 290.025, 3. Japan 289.375, 4 Duits land 287.925, 5. Verenigde Staten 286.525, 6. Italië 286.125, 7, Roemenië 285.625, 8. Zuid-Korea 285.600, 9. Hongarije 285.500, MANNEN Groep A: Italië - Frankrijk 3-1 (9-15 15-5 15-8 15-2), Spanje - Canada 3-2 (13-15 15- 7 9-15 15-12 15-13), uitslag Verenigde Sta ten - Japan 3-2 omgezet in 1-3 na protest Japanners. Groep B: Brazilië - Zuid-Korea 3-0 (15-13 16-14 15-7). Mannen kwalificatie 4 km achtervolging: 1 Boardman (Eng) 4.27,357, 2. Lehmann (Dui) 4.30, 054. 3. Kingsland (Aus) 4.31,033, 4. Anderson (NZe) 4.32,253, 5. Ermenault (Fra) 4.33,892, 6. Sundquist (VSt) 4.34,390, 7. Gontsjenkov (GOS) 4.35,057, 8. Petersen (Den) 4.35,904, 9. Ma- thy (Bel) 4.37,288, 10. Beltrami (Ita) 4.39,645, 11. Karsnicki (Pol) 4.39,836, 12. Knaven (Ned) 4.40,436, 13. Baldrian (Tsj) 4.412,724, 14. Alperi (Spa) 4.42,538, 15. Belcourt (Can) 4.43,135, 16. Ehara (Jap) 4.44,412. De eerste acht plaatsen zich voor de kwartfinales. Nummers negen tot en met zestien rijden nog een tweede ronde, die mede bepalend is voor de rangschikking van vijf tot en met zestien. Voor de Neder lander Servais Knaven is de vijfde plaats het hoogst haalbare. I km tijdrit op de baan: 1. Moreno (Spa) 1.03,342, 2. Kelly (Aus) 1.04,288, 3. Hart- well (VSt) 1.04,753, 4. Glücklich (Dui) 1.04,798, 5. Capelli (Ita) 1.05,065, 6. Lan den (Fra) 1.05,157, 7 Andrews (NZe) 1.05,240, 8. Samuel (Tri) 1.05,485, 9. Van Hameren (Ned) 1.05,524, 10. Kojima (Jap) 1.05,994, 11. Veips (Let) 1.06,074, 12. Ki- ritsjenko (GOS) 1.06,137, 13. Meidlinger (Oos) 1.06,509, 14. Stirrat (GBr) 1.06,522, 15. Haamalainen (Fin) 1.06,808. Mannen, 4 x 200 m vrij, Finale: 1. GOS (Lepikov, Pitsjnenko, Taja novitsj, Sadovyi) 7.11,95 (wereldrecord), 2. Zweden (Waliin, Holmertz, Werner, Fro- lander) 7.15,51, 3 Verenigde Staten (Hude- pohl, Stewart, Olsen, Gjertsen) 7.16,23, 4. Duitsland 7.16,58, 5. Italië 7.18,10, 6. Groot-Brittannië 7.22,57, 7. Brazilië 7.24,03, Australië gediskwalificeerd. 400 m wissel. Finale": 1. Darnyi (Hon) 4.14,23, 2. Names- nik (VSt) 4.15,57, 3. Sacchi (Ita) 4.16,34, 4 Wharton (VSt) 4.17,26, 5. Gessner (Dui) 4.17,88, 6. Kühl (Dui) 4,19,66, 7. Marinjoek (GOS) 4.22,93, 8. Fujimoto (Jap) 4.23,86. 100 m vlinder, Finale: 1. Morales (VSt) 53,32, 2. Szukala (Pol) 53,41, 3. Nesty (Sur) 53,81, 4. Knikine (GOS) 53,81, 5. Stewart (VSt) 54,04, 6. Gery (Can) 54,18, 7.Lopez-Zubero (Spa) 54,19, 8. Koelikov (GOS) 54,26. Vrouwen, 200 m school, Finale: 1. Iwasaki (Jap) 2.26,65, 2. Lin (Chi) 2.26,85, 3. Nall (VSt) 2.26,88, 4. Roed- kovskaja (GOS) 2.28,47, 5. Cloutier (Can) 2.29,88, 6. Giguere (Can) 2.30,11, 7. Dalla Valle (Ita) 2.31,21, 8. Peczak (Pol) 2.31.76. 200 m vrij, Finale: 1. Haislett "(VSt) 1.57,90, 2. Van Almsick (Dui) 1.58,00, 3. Kielgass (Dui) 1.59,67, 4. Plewinski (Fra) 1.59,88, 5. Do- brescu (Roe) 2.00,68, 6. Chiba (Jap) 2.00,64, 7. Kiritsjenko (GOS) 2.00,90, 8. Bin Lu (Chi) 2.02,10. o GOS China Ver. Staten Hongarije Zuid-Korea Duitsland Australië Japan Bulgarije Spanje Frankrijk Zweden Italië Polen Cuba Servië/Monten Finland Nederland Roemenie Mongolië Suriname goud zilver brons -6 1 0 3 6 1 X2 5 .2 1 1 200 1 1 3 11 1 1 1 1 1 1 0 100 023 02 1 0 1 1 0 1 0 o, i o 00 1 <f 0 1 00 1 00 1 0 0 1 00 1

de Stem | 1992 | | pagina 7