jege stranden, volle dorpen 100.- PLAATSELIJK NIEUWS 45. 70. INEMAREL Als de zon het laat afweten, |ngt de Zeeuwse wind de 'zomerblues' 45.- 'V uitgids ZEELAND C3 m jmer uitgezonderd) 30% korting iterschap Drie Ambachten (ENDMAKING 5$E9NI FILMS EXPOSITIES SCHIETINGEN KAARTINGEN Burgerlijke stand Zeeuws-Vlaanderen Aardenburg ISTEM DINSDAG 28 JULI 1992 EN GOEDKOPER EN GOEDKOPER EN GOEDKOPER! EN GOEDKOPER AAT 51 4531 GC TERNEUZEN estuur van het waterschap De en maakt bekend, dat vanaf nde 14 dagen voor een ieder :he dienst (afdeling waterkerk' van het waterschap ter inzage verbetering/verbreding van de itraat in de Mosselpolder te lengte van 1.840 m, gelegen e Sas van Gent. bbenden bestaat de mogelijk' n in te spreken, waartoe gedu- noemde termijn schriftelijke re- worden gezonden aan het da- r van het waterschap, Korte Postbus 1107, 4530 GC Ter- >8 juli 1992. dagelijks bestuur voornoemd, Gosselaar, dijkgraaf. Romijn, griffier. MM' jijjj. x,; X 'ri. i- tfi ifa iiA, P-4 v - zs utuuifumuuMmituu'^" 0N, zand en zee. De drie bekende Z'ts van het toeristisch ■imago van Zeeland. Wanneer één Z'tje echter verstek laat ligaan, blijft er van de andere weinig te genieten over. Soms ie van die dagen, dat de zon uitslaapt onder een dekbed van som- wolken. Het toeristisch leven aan de kust verandert dan volko- Twee verslaggevers gingen op zo'n loodgrijze dag naar het id. Zomer in Zeeland, een file in Oostburg, de wind zingt de zo- Bues, en hoe moeilijk het is een biefstukje-friet te bestellen in land-Bad. De zee is grauw en toont schuimkoppen. Zomer in Zeeland lijkt wel herfst vandaag. - foto archief oe stem EN GOEDKOPER EN GOEDKOPER twze verslaggevers ivan den Broek en Cees Maas IIS zo'n dag dat de zon uit- ft achter dikke grijze wol- en slechts af en toe eens iwt, waarna het strand kort- idig in het licht wordt gezet, waait hard. Windkracht zes Paviljoen Tien. Een strand- aurant in Breskens. De pias terrasstoelen zwiepen nu al derde maal om, het ser- ertje zucht en zet ze maar aan de tafeltjes. Voor het 4 dat niet komt, want druk nauwelijks hier vandaag, .en schol kun je hier eten, l-vijftig, een stel uit Gro- lepelt naast ons lusteloos ijscoupe. Drie korte broe inet een Duits accent blade- verderop in de Frankfurter «ine, een schooljongen een ijsje halen. Het perso- hangt werkeloos aan de bar. Ie wolken stuifzand waaien het strand. Schelpen en itjes liggen als bobbeltjes op bruingrijze vlakte. Wande- in regenjassen. Zilver- iwen hangen op twee meter 'e doodstil op de thermiek nog warme zand. De zee {rauw en toont schuimkop- i Zomer in Zeeland lijkt wel fst vandaag. i enkeling waagt het toch. ie heb je altijd. Daar, twee sjes, krampachtig in badkle- I, huiveren hun middag weg er een windscherm. Betaald 'de zon, gehoopt op de zon, zonnen zullen we, denken Maar de vrouw trekt uitein- een deken over haar be- Echt koud is het niet, maar en op de wind bepaald kil. is het vandaag. Van ens tot Cadzand-Bad, de ®den zijn nagenoeg leeg op I wandelaars en hollende fa na. Een paar windsur- tze scheuren over de golven, 'aders met ander modern Hdvermaak: de bromvliegers. ■fas zijn het, met kleurige ptffl die capriolen maken op "ind en een gebrom veroor zaken als zat je naast een moto- cross-terrein. W andelwagentjes Ja, hoe leger de stranden, des te voller de dorpen aan de kust in Zeeuws-Vlaanderen. De straffe wind houdt de meeste toeristen weg bij de zee. Een aantal ver kiest een fikse wandeling door de tochtige duinen, maar veruit de meeste vakantiegangers zoe ken hun vertier in dorpen als Oostburg en bij de haven van Breskens, of in het Belgische achterland. De eigenaren van strandpavil joens krabben zich nu achter hun oren, want zodra de zon zich schuilhoudt, lopen de in komsten snel terug. Maar er is nog geen man overboord, de zo mer in Zeeland is nog jong en forse omzetten lonken nog volop. De wandelpaden in de duinen zijn van een hoog gehalte aan wandelwagentjes. Déér lopen de honderden recreanten met hun recreantenkinderen. Allemaal in korte broek op plastic slippers, hét vakantie-uniform van de moderne kusttoerist. Je hoort Vlaams, je hoort Frans, Neder lands met alle accenten, maar vooral hoor je Duits. Je ziet ze in duinen, maar vooral in de dorpen achter die duinen. Daar huren ze die mal geverfde fietskarren, om met het hele ge zin bij wijze van recreatieve ont spanning een eindje tegen de wind in onderaan de dijk te rij den. Vaders met rode hoofden van de inspanning leveren de karren weer in, bij het carrou selletje in het hart van Cadzand- Bad. De campinghouders hoor je al helemaal niet klagen, de meeste campings zitten bomvol, voorna melijk met Nederlanders, Belgen en Duitsers. En blijven de wel kome gasten wat dichterbij hun tent op zo'n dag dat de zon uit slaapt, dan betekent dat voor de campinghouder juist vaak een extra zakcentje uit de opbreng- ^r~ i 4 i - - - 4 - v; - 7 Betaald voor de zon, gehoopt op de zon, dus zonnen zullen ze. Krampachtig in badkleding, huiveren ze hun middag weg achter een windscherm. fqjq wim kooijman rritsi 'x t )Jfraffe wind houdt de meeste toeristen weg bij de zee. Een 01 verkiest een fikse wandeling door de tochtige duinen, r heruit de meeste vakantiegangers zoeken hun vertier in rPen. - foto wim kooijman sten van de aanwezige voorzie ningen als winkel en snackbar. Ook de stalletjes bij de vissers- haven van Breskens doen goede zaken. Honderden mensen ko men een kijkje nemen bij het visserijmuseum, zetten de aan gemeerde kotters op de foto en laten zich na gedane zaken een lekker visje als lunch of tussen doortje welgevallen. Feuerwehr Een enkeling heeft een wel heel inventieve manier bedacht om de kosten te drukken. Gewoon met de dienstauto van de Duitse Feuerwehr op pad gaan. Geen sterveling die ervan opkijkt, geen duinbrandje te blussen. In de haven is het gezellig druk, verderop zingt de harde wind haar zomerblues met het stuif zand. Het beeld bij strandpaal 19 roept eenzelfde somberheid op. Alleen wordt hier het opge spoten strand ook bevolkt door een stel loslopende honden. Ken nelijk zijn de eigenaren recht streeks uit de zee komen wande len, want wie het gangbare duinpad neemt, kan het bord met een aanlijngebod (voor de preciezen onder ons: artikel 27, lid c van de politieverordening) tussen tien en zeven uur niet over het hoofd gezien hebben. Maar alla, zand erover. Op naar de toeristenplaats bij uitstek, Cadzand-Bad. De slin gerwegen raken al wat voller, dat belooft veel goeds. Het ge meentebestuur getuigt van enig historisch besef. De boulevard in deze badplaats dient als hard bewijs. Griekse zuilen langs beide kanten van de weg, moe ten het flaneren op deze avenue- in-pocketformaat aangenamer maken. Over smaak valt niet te twisten, maar de vraag blijft, welke onverlaat die hoofden van goden en godinnen van de zuilen heeft gestolen. Of zijn deze zui len slechts de jongste loot aan de stam van de schier oneindige verkeersremmende maatregelen? De neiging tot slalommen moet driftig de kop ingedrukt worden. Biefstukje-friet In Cadzand-Bad is het redelijk druk, hoewel nog zat terras stoeltjes staan te wachten op gasten. Dit plekje moet alles hebben voor de verlangende kusttoerist, denk je. Anders zou den er nooit zoveel rondslente ren. Maar een eenvoudig mid dagmaal bekomen, levert al di rect problemen op. Hamburgers, friet en gebakken vis genoeg, in de kramen onder de dijk. Maar even lekker zitten achter een simpel biefstukje-friet, dat is een ander verhaal. We proberen twee restaurants, voor we in het derde maar ge noegen nemen met een saté'tje- brood. O, sjieke hapjes zijn er volop in Cadzand-Bad. Met gar naaltjes, met krab en uitgelezen vleesgerechten op de Grote Kaart, waar je dus minmaal twee uur voor moet gaan zitten. Maar een snel biefstukje-friet? Niet gevonden vandaag en toch behoorlijk hongerig en grondig gezocht. Eén blik nog, op het strand van Cadzand-Bad, is voldoende om te zien dat de toeristen ook deze kust de rug hebben toegekeerd. Op de terugweg blijkt dat zij zich massaal verstopt hebben in het rustieke dorpje Oostburg. Op de doorgaande route door de dorpskern is zowaar een file te ontwaren. In de auto, op naar de dorpen, uit de auto, een winkel bezoekje, een drankje en een hapje en weer in de auto: zo ziet het dagprogramma van de toe rist eruit, als de zon weigert haar gedachten te laten schijnen over het leven van een dagjes mens. GOES Grand Theater 20 u. Flodder in Amerika. HULST Koning van Engeland 14,19 en 21.30 Flodder in Ameri- Ra 14,19 en 21.30 u. Lethal weapon 14,19 en 21.30 u. Beethoven. 19 en 21.30 u. Basic instinct. 19 en 21.30 u. Freddy's dead. TERNEUZEN Luxor Theater 20 u. Flodder in Amerika. 20 u. Beethoven. VLISSINGEN Alhambra 1 -19 en 21.30 u. Flodder in Amerika. Alhambra 2 -19 en 21.30 u. Lethal weapon 3. Alhambra 3-19 en 21.30 u. Wayne's World. Alhambra 4 -19 u. The band that rocks the cradle. 21.30 u. Basic instinct. ANTWERPEN Rex-12,14,16.20,18.40 en 21 u. Basic instinct. Rex-Club-12,14,16,18, 20 en 22 u. Stop or my mom will shoot. Odeon 1 -14,16.30,19 en 21.30 u. The silence of the lambs. Odeon 2-14,16.30,19en 21.30 u. Desperate hours. Odeon 3-14,17.15 en 20.30 Hook. Odeon 4-14,16.30,19 en 21.30 u. Medicine man. Rubens-14,16.30,19 en 21.30 u. Batman returns. Quellin 1-14,16 en 18 Ned. versie: 20 en 22 u. Eng. versie: Peter Pan. Quellin II -14,16.20,18.40 en 21 u. Straight talk. Quellin III -14,16.20,18.40 en 21 u. Rush. Metro 1-14,16.20,18.40 en 21 u. Flodder in Amerika. Metro II -14,16,18,20 en 22 u. Beethoven. Brabo -14,16.20,18.40 en 21 u. Final analysis. Tijl -14,16,18, 20 en 22 u. Star trek: het onontdekte land. Wapper-14,16,18,20 en 22 u. My girl. Sinjoor-14.20,16.40,19 en 21.20 u. Flodder in Amerika. Ambassades Club 1 -14,16, 18,20 en 22 u. Deceived. Ambassades Club 2 -14,16, 18,20 en 22 u. The last boyscout. Ambassades Club 3-14,16, 18,20 en 22 u. Gladiator. Ambassades Club 4-14, 16.20,18.40 en 21 u. Cape fear. BRUGGE Complex Zwart Huis 20 u. Basic instinct. 20 u. Gladiators. 20 u. Stop or my mom will shoot. Memling 14.30 en 20 u. Flodder in Ameri ka. Van Eyk 14.30 en 20 u. Batman returns. Zie zaterdag. KAARTINGEN Hulst - Zaal De Kroon, 46 perso nen. Jokeren: 1. J. van Kerkho ven, 2. mevrouw Pauwels, 3. R. de Vos. Bieden: 1. A. Nijs, 2. P. Haulez, 3.1. de Winkel. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man, 52 personen. Bieden: 1. A. de Winkel, 2. Th. van Cau- teren, 3. J. Schalje. Jokeren: 1. mevrouw Asselman, 2. mevrouw Haulez, 3. mevrouw Freyser. Hulst - Bond voor Ouderen, zaal De Lieve, 44 personen: 1. W. Bos- land, 2. mevrouw Gijsel, 3. K. Keyzer. Hoek - Camping De Braakman, 52 personen. Bieden: 1. J. Bauw- mans, 2. R. Lakerveld, 3. B. Zwa- nig. Jokeren: 1. P. Oosting, 2. J. van de Straten, 3. J. van de Stra ten. Graauw - Bond voor Ouderen, zaal gemeenschapshuis, zeven tien personen: 1. C. Pauwels, 2. L. Jaarsveld, 3. mevrouw Cam- penhout. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 22 personen. Jokeren: 1. me vrouw Dupont, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw De Kok. Bie den: 1. H. van de Bergen, 2. G. van Acker, 3. P. Jonkers. Hulst - Zaal Time Out, 21 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Long, 2. J. Bertram, 3. mevrouw Domi- nes. Bieden: 1. A. de Winkel, 2. B. van Meurs, 3.1. de Winkel. Kloosterzande - Zaal De Kom buis, dertig personen. Bieden: 1. J. van Laare, 2. E. Baart, 3. J. Martinet. Jokeren: 1. mevrouw Rodrigo, 2. mevrouw Pauwels, 3. P. de Waal. Hulst - Zaal Blommaert, 28 per sonen. Bieden: 1. mevrouw Ele- geert, 2. H. van de Berg, 3. C. Smit. Jokeren: 1. mevrouw Do- mines, 2. F. Buys, 3. mevrouw De Bruyn. Hengstdijk - Camping De Vogel, vijftig personen. Bieden: 1. J. Aubel, 2. R. de Wilde, 3. me vrouw De Deyn. Jokeren: 1. L. de Ruyter, 2. E. van Gink, 3. me vrouw De Cock. Hoek - Camping De Braakman, 54 personen. Bieden: 1. J. van Oostende, 2. C. Oosterling, 3. T. van Oostende. Jokeren: 1. me vrouw Boerjan, 2. F. Kobben, 3. J. van de Straten. Hengstdijk - Camping De Vogel, dertig personen. Bieden: 1. P. Sa- man, 2. A. van Gink, 3. C. Burm. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Van Goethem, 3. me vrouw Van de Ende. SCHIETINGEN Ossenisse - Camping Mussenist, 34 schutters. Hoge vogel: G. Pies- sens, eerste zijvogel: J. de Kort, tweede zijvogel: A. Schelkens, grootste aantal (3): P. Waumans en G. van de Bosse. Meerdonk - Zaal Astoria, 31 schutters. Hoge vogel: J. de Bin, eerste zijvogel: F. Vermeire, tweede zijvogel: G. Herwegh, grootste aantal (3): B. Verley. Walsoorden - Bejaardenschie- ting, zaal Rue du Nord, zestien schutters. Hoge vogel: F. de Kint, beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (5): J. Maas. Verrebroek - Zaal Terminus, 26 schutters. Hoge en beide zij vo gels: D. van Driesche, grootste aantal (5): E. de Wilde. Ossenisse - Camping Mussenist, 32 schutters. Hoge vogel: S. Maas, eerste zijvogel: P. Wau mans, tweede zijvogel: Ph. Thijs, grootste aantal (5): R. Schubber. Ossenisse - Camping Zeemeeuw, dertig schutters. Hoge en tweede zijvogel: E. van de Kelen, eerste zijvogel: M. van Rooyen, grootste aantal (6): J. Vercauteren. Meerdonk - Zaal Astoria, 31 schuttrs. Hoge en eerste zijvogel: J. Hermans, tweede zijvogel: F. Maayer, grooote aaaal (4): R. Bo- gaert. Ossenisse - Camping Mussenist, 27 schutters. Hoge vogel: O. de Bruyne, eerste zijvogel: Ch. van Keer, tweede zijvogel: P. Wau mans, grootste aantal (5): F. van Eekhout. Zuiddorpe - Bejaardenschieting, zaal Gemeentehuis, twintig schutters. Eerste hoge vogel: R. D'hondt, tweede hoge en eerste zijvogel: H. D'hondt, tweede zij vogel: E. Kronenburg, grootste aantal (5): M. de Cock. De Klinge - Zaal Statie, 24 schutters. Hoge en eerste zijvo gel: S. de Blok, tweede zijvogel: R, Thijsseii, grootste aantal (5): W. Martens. Hulst - Zaal De Kroon, 46 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: M. Lourensen, tweede hoge vogel: L. van Delft, eerste zijvogel: P. van de Branden, tweede zijvogel: J. van Damme, grootste aantal (5): H. Meeuwsen. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Herwegh, tweede hoge vogel: A. de Waal, eerste zij vogel: R. de Rijk, tweede zijvogel: T. Crombeen, grootste aantal (5): P. van Delft. Zuiddorpe - Bejaardenschieting, zaal Gemeentehuis, 29 schutters. Eerste hoge vogel: R. Audenaer- de, tweede hoge vogel: J. van Damme, eerste zijvogel: H. D'hondt, tweede zijvogel: M. van Hoeke, grootste aantal (65): E. van Hoeke. De Klinge - Zaal De Grens, 55 schutters. Wip 1: hoge vogel: G. Ruymbeek, beide zij vogels: W. Cuyper, grootste aantal (9): J. van Dale. Wip 2: hoge vogel: P. Bogaert, eerste zij vogel: J. Her mans, tweede zijvogel: G. Maas, grooote aaaal (7): E. vanRoeyen. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, dertig schutters. Hoge vogel: R. vande Kelen, eerste zij vogel: L. van Eekhout, tweede zijvogel: A. de Smet, grootste aantal (6): J. Sinave. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 22 schutters, beide hoge vogels: M. Suy, beide zijvogels: R. D'hondt, grotoste aantal (7): R. Simon. Nieuw-Namen - Zaal Taxi, 25 schuttere. Eerste hoge en tweede zijvogel: R. Verschoten, tweede zijvogel: F. de Vos, eerste zijVo- gel: K. Weemaes, grootste aantal (4): A. D'Hondt. Verrebroek - Zaal Terminus, 21 schutters. Hoge vogel: E. Cornee, beide zijvogels: D. de Bakker, grootste aantal (10): W. Baetens. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 25 schutters. Hoge en eerste zij- vogel: R. de Kort, tweede zij vo gel: E. de Kort, grootste aantal (12): P. Neve. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 35 schutters. Hoge vogel: J. de Waal, beide zijvogels: L. van Kerkho ven, grootste aantal (4): O. de Moor. Hulst - De Batavieren, twintig schuttere. Eerste hoge vogel: E. de Deckere, tweede hoge en vierde zijvogel: F. Herwegh, eer ste zijvogel: L. Vermeulen, tweede zij vogel: E. van Eetveld, derde zijvogel: B. Esseling. Je hoort Vlaams, je hoort Frans, Nederlands in alle accenten, maar vooral hoor je Duits... - foto de stem/cor j. de boer Geboren: Gerrit, zv B. Pruijssen en F. Ostermeier; Yoran, zv J. Pladdet en R. Aarssen; Adriana, dv M. Kolijn en A. Oppeneer; Aamir, zv B. Syeda en A. Syed; Nadine, dv C. Dieleman en J. de Kraker. Getrouwd: Adrianus van 't Hof en Debora Stal; Patrick van den Dries en Petra de Brauwer; Pas cal van Hurck en Annette Nieuwdorp. Overleden: Janna van de Winc- kel, 84, wed v D. de Feijter; Cor- nelis de Jonge, 41; Suzanna Stof fels, 68, wed van J. Welleman; "Anna Michielsen, 68, ev C. Huijs- sen. CHEMOCAR - In de ge meente Aardenburg wordt vrijdag 31 juli het chemisch afval opgehaald door de che- mocar. Het afval moet aange boden worden in de ver strekte milieubox. Is men niet thuis als de chemocar langs komt dan wordt gevraagd de box aan de buren te geven zo dat toch afgifte kan gebeuren. De box mag in geen geval op straat worden gereed gezet. Overigens kan men in Aar denburg het klein chemisch afval ook kwijt op het terrein van gemeentewerken aan de Markt, elke eerste maandag van de maand van 09.00 tot 12.00 uur. OUD PAPIER - Leden van de Aardenburgsche Fanfaren halen vrijdag 31 juli vanaf 18.00 uur weer oud papier op.

de Stem | 1992 | | pagina 13