Weer Leontien van Moorsel ws KORT iVRAGEN ieyteam ïje opnieuw Heinrich Trumheller verrast Duitsers «BK», Petra Grimbergen derde vrouw voor OS Barcelona KORT J(DSV) blijft zich keihard op- Irid Strauss, die zich van geen jiys hoeft na goud, zilver en brons op NK met niemand meer rekening te houden B: SPORT MAANDAG 29 JUNI 1992 B3 ibuur t positie ir Lage Landen Wraak Niet beter Monique Knol in de tang bij nationale selectie Johan Museeuw Belgisch kampioen SPORTNIEUWS KORT Timman krijgt toch deel van miljoen Tuur wacht vergeefs op tegenstander Sanderson ook voor vijfde keer naar OS Federale rechter houdt Barnes buiten SPORT Voetbal Franse ploegen voor Tour samengesteld Jrtin Cruyff gecontracteerd Ig bij Ajax geen nieuw con-1 oeslist of hij in Leeuwarden lenis tekent. Irde Friese club verzekerde! aller Mark Oosterhof, even- Imateur tweedeklasser Wol- gecontracteerd. De 21-jarige I Tandringen van Johan Cruyff f I van Hadjuk Split was te- br 200 miljoen pesetas (vier lig dat Vucevic nog een sei- rven. jitse middenvelder van Inter i e, speelt het komend seizoen .jagoza. Uit die stad is zijn i Ie ook Barcelona belangstel- i twee seizoen een bedrag van lilden). Vervoort, die afgelopen sei- Ascoli, heeft een contract rd Luik, de club van trainer [ge Schot Ray McKinnon ge balde Dundee United 2,5 mil. ■ddenvelder. fcrosser Donny Schmit heeft k van het seizoen gewonnen, chmit zijn leidende positie in |urrenten, Alessandro Puzar i crossen, is het waarschijn- kwartliterklasse voor het na gaat. John van den Berk br Yamaha. J zevende van twaalf Grand Noord-Ierland. Door twee ireur uit Oss de tiende plek fite eerste manche, die hij als t kon voltooien. In de tweede leure trio Schmit, de Italiaan Bten voorgaan. Evertsen ver- jhe zowaar op kop. Dit keer zar en Moore hem uiteinde- Jrampas Parker, een Ameri- ;t hij met een knie een paaltje ter Evertsen speelden de ove- rol. Gert-Jan van Doom ein- fclie van Wessel en Erik Schut plijven zitten. I Dobb (GBr) kawasaki, 3 Puzar (Ita) CBr) Honda, 6. Moore (VSt) Yamaha, bore, 4. Evertsen (Ned) Kawasaki, 5. la. I, 4. Evertsen, 5. Schmit, 6. Bervoets, 1 Moore 40, 4. Herring 31, 5. Evertsen J74, 2 Puzar 237, 3. Moore 225, 4. Par- famaha 156. Lucky Tilly heeft zondag op ii gedoteerde draverij om de bnnen. Dat verbaasde niet al- pikeur Torbjöm Jansson, die dee dat de tweede plaats het erd Incredible Crafts met de pter voor de finish de kop van maar bij de laatste bocht bt Queen L met Reijo Liljen- 1. „Hij zat er zo gemakkelijk Queen L in de rechte lijn mij 1 later. Maar Queen L kwam Idible Crafts waagde nog een Iste honderd meter strandde. Er met Helmuth Beckemeyer. ner Jan Karlsson heeft zon- fe beste wereldtijd neergezet, valificatiestrijd voor de ko- |3. De oude toptijd stond op Iph, die twee jaar geleden op Jrole op 10 maart een te hoog Ie verhouding met epitestoste- Tïike 6:1 zijn. Bij Strauss werd ar op zes maanden schorsing E in Bochum werd zondag be- 100 m) dinsdag niet bij het Jineren voor Barcelona. De 23- Magdenburg heeft aangekon- >en te zullen ondernemen. Om tse kampioenschappen had zij 3 - 14 - 15 - 19 - 24 - 42; reserve getal: 37.Supergetal: 5. Spiel 77: 7766382. Belgische lotto: winnende getal len: 4 - 22 - 26 - 27 - 28 - 33; re servegetal: 19. Jokemummer: 2553807. Oltmans had het strafcornerka- non van Amsterdam, die volg®" seizoen bij HGC speelt, als li bero geposteerd in de plaats j®" Annemieke Fokke. Daniël» Koenen stond daardoor als rechtsachter in de basis. Op 6 middenveld werd aanvoerster Carina Benninga geflankeerd door Carole Thate, vorige we® in Tilburg opgeroepen in plaats van Lejeune, en Jeanne" Lewin. Fokke, Noor Holsboer e Mieketine Wouters bleven v0°, het tweede duel aan de kaïu Martine Ohr mocht terugkere_ naar haar vertrouwde rechtse® tenplaats. Wietske de Ruiter ee* gon op links. SPANJE - NEDERLAND 0-1 (°'®J Doelpuntenmaakster: Lejeune- der Ben (se). NEDERLAND: Toxopeus; Koe"® Lejeune-Van der Ben, Steenberg en Van Nieuwenhuyze-Leen Thate, Benninga en Levvin; Wolff en De Ruiter (Vinke). Selectie slaat hard toe |/jn onze verslaggever Ad Pertijs Heerssen - Bovenop de Lange Raarberg genoot bonds- ioach Piet Kuys intens van het succesvolle optreden van Eijn nationale selectie tijdens de nationale titelstrijd voor amateurs. let Rob Compas als nieuwe ampioen en Erik Dekker en (art Voskamp als diens secon- iten op het erepodium hoefde iiys voor een keer eens niet in iet defensief te gaan. heb toch altijd al gezegd dat te voor 90 procent op schema en dat ik in het voorsei der geen moment in paniek ben paakt. Zie hier het bewijs", irak hij glunderend. 'oor het eerst dit seizoen ook Kuys de lachers op zijn „Vrijdagavond had ik een Itruilofsfeest. Ik heb de jongens dat dat een gunstig voor den was. Toen ik in 1977 zelf ipioen werd, had ik de avond [laarvoor namelijk ook een brui loftsfeest en de avond voor ik Esschede-Munster won ook. toen mijn zuster aankondigde Lp 26 juni te trouwen, zag ik di- rect de link met het NK." [Lachen kon Kuys ook omdat hij [aa het eelantante succes van za- lag als bondscoach weer ste in het zadel zit. Niet alleen 'solliciteerde hij publiekelijk een verlenging van zijn contract ('Het liefst met twee jaar, want er komt een goede lichting aan'), de Oostbraban- lers hoeft zich de komende da gen bij het formeren van de Olympische selectie in ieder ge val niets meer aan te trekken van de andere ploegen. Hoewel hij met de hand op hart ver klaarde buiten de nominatie van Dekker nog geen enkele beslis sing te hebben genomen, gaf Kuys wel toe 'dat deze uitslag het een stuk gemakkelijker maakt'. Daarbij liet Kuys door schemeren dat de renners van buiten de selectie zich geen illu sies meer hoeven te maken. „Waar ik zo blij mee ben, is het weer. Vergelijkbaar met dat wat ons straks in Barcelona te wach ten staat. Mijn jongens hebben aangetoond onder dergelijke omstandigheden overeind te blijven." Het zou de ultieme wraak zijn op Koga Miyata, wiens ploeglei der Egbert Koersen na ieder suc ces (Olympia's Tour, Teleflex- tour en meer dan 15 klassieker- overwinningen) liet weten dat juist zijn jongens naar Barcelona moesten. „Ik heb altijd gezegd dat die wedstrijden op het vlakke ons niet interesseren. Internationaal stellen die niets voor. Ik baal er dan ook van dat een jongen, die hier een of andere onbeduidende wedstrijd wint met grote foto's in de kranten komt, terwijl je de overwinning van Erik Dekker in de Henninger Turm en zijn goede prestaties in de Ronde van Oostenrijk met moeite in een en kel regeltje terugvindt in die zelfde bladen. Dergelijke inter nationaal aansprekende succes sen, worden hier in dit land on dergewaardeerd," vindt Kuys. Geen wonder dat de grijs-rode brigade van Kuys afgelopen za terdag op haar favoriete terrein op scherp stond om de pedaal ridders van de lage landen een lesje te leren. „Ik heb vrijdagavond het fijnste gesprek gehad met mijn jongens sinds drie jaar", riep Kuys na af loop vol trots. De tijdens die bij eenkomst uitgestippelde tactiek werd door zijn renners perfect uitgevoerd. „Opzet was om de koers vanaf het begin hard te maken. Daarin zijn we dus voor treffelijk geslaagd", aldus de coach. Achtereenvolgens Van Bon, Tak en Compas schudden zo hard aan de boom, dat het de concurrentie grijs en rood voor de ogen werd. In iedere ontsnap ping was de nationale selectie veruit het sterkst vertegenwoor digd en in de zinderende finale deelden Compas, Voskamp, Dek- Rob Compas nadert als eerste de eindstreep van het NK op de weg voor amateurs. Compas versloeg zijn medevluchters Bart Voskamp (rechts) en Erik Dekker (midden) in de sprint lichtjes berg-op. - foto anp ker en Groenendaal de gena deklap uit. Uiteindelijk kwamen' in de laatste ronde Voskamp en Dekker voorop. Compas kon het zichzelf veroorloven om zonder dat iemand daarvan kon profite ren naar de twee leiders toe te rijden. „De eindsprint moest toen maar de beslissing brengen, vonden we", zei de latere win naar na afloop. Ondanks een eerdere solo van bijna 50 kilo meter klopte Compas zijn ploeg genoten in de spurt berg-op op kracht. De overwinning van Compas had Kuys in ieder geval niet be ter uit kunnen komen. Dekker (wegwedstrijd) en Voskamp (100 kilometer ploegentijdrit) waren al zeker van uitzending, en geen mens die het de bondscoach kan verbieden om ook de nationale kampioen mee te nemen. De eni ge, die nog echt overtuigd moet worden is Kuys zelf. „Rob rijdt hier inderdaad sterk, maar over de rest van zijn sei zoen ben ik eigenlijk niet zo te vreden", hield de Vlijmenaar nog even een slag om de arm. Blijft over het derde en laatste ticket voor de Olympische weg wedstrijd. Kuys wilde alleen kwijt dat Van Steen (uit koers genomen wegens aanhangen bij de materiaalwagen), Van de Meulenhof, Ophof en Thebes (met hem reed de gehele Koga- ploeg zaterdag achter de feiten aan), Bok en Van der Vliet het nu wel kunnen vergeten. Blijven uit zijn eigen groep over Groe nendaal en Tak. De Westbraban der moest vanwege hoofdpijn (nog altijd het gevolg van een valpartij in de Ronde van Zwe den) op last van de rondearts de koers verlaten, maar Kuys was zeer te spreken over het werk dat Anton Tak deed voor de ploeg. „Anton was met Compas, Dek ker en Groenendaal aangewezen als beschermde renner. Op het moment dat hij voelde dat hij niet optimaal was, offerde hij zijn eigen kansen op en is direct in dienst van de ploeg gaan rij den. Zoiets vind ik klasse." Of het de Westbrabander een knechten-ticket voor Barcelona oplevert, zal dinsdagavond blij ken wanneer Kuys zijn defini tieve ploeg bekend maakt. „De kans voor Tak is uiteraard klein, maar hij is voor mij zeker nog niet afgevallen." UITSLAG 1. Rob Compas (Venhuizen) 203 km in 5.04.37, 2. E. Dekker (Hoogeveen), 3. B. Voskamp (Wageningen), 4. J. den Braber (Rotterdam) op 0.16, 5. M. Kras (Hoorn), 6. H. Reessink (Stokkum), 7. R. Groenendaal (St. Michielsgestel), 8. R. de Poel (Dor drecht), 9. J. Wolfkamp (Raalte), 10. R. Poels (Veldhoven), 11. R. Thebes (Rosmalen), 12. A. Farenhout (Spij- kenisse) 0.30, 13. P. Kil (Losdorp), 14. S. ióiaven (Zevenaar) 1.34, 15. L. van Bon (Apeldoorn) 2.57, 16. G. de Leeuw (Ermelo), 17. E. Rutte (Ul- venhout), 18. J. Bol (Hoeven), 19. R. Withag (Doetinchem), 20. J. Boven (Woldendorp) 4.11, 21. M. Lotz (Val kenburg) 5.30, 22. I. van Elburg (Ommen), 23. K. Moerenhout (Acht huizen), 24. E. Vereecken (Hulst) 5.43, 25. M. van der Vliet (Den Haag) 6.17, 28. N. van Elzakker (Hoogerheide), 45. M. Remijn (Wil- helminadorp) op 1 ronde, 48. T. Schalk (Galder), 57. J. van Cadsand (Sluiskil), 59. J. van der Toom (Ze venbergen), 60. H. de Vries (Breda). Van onze verslaggever Meerssen - Olympisch kam pioene Monique Knol heeft voor het tweede opeenvol gende jaar de kracht van de nationale selectie onder vonden. De ploeg van Piet Hoekstra maakte front tegenover de vrouw, die al twee jaar pro beert het fietsen van de 'zwak te' sexe sterk te maken. Knol verloor, kreeg slechts de bronzen medaille achter Leon tien van Moorsel en Petra Grimbergen. Daarmee stonden dezelfde vrouwen.op het ere podium als in 1991, toen de volgorde Grimbergen, Knol, Van Moorsel was. Op de derde wegtitel bij de vrouwen van de wereldkam pioene, die bij de Spelen ook de achtervolging zal rijden, was niets aan te merken. De sterkste won, de beste uit de machtigste ploeg, die het spel bepaalde. Het spelletje ging alleen tegen Monique Knol, in de afgelopen maanden al winnaar van acht tien koersen. Tegen het aan trekkelijkste snoepje van Ja- min wilde de nationale ploeg óch verzekeren. Door middel van een harde koers, een woege aanval. Hoekstra's meiden wisten dat sportvrouw Knol niet in een vroegtijdige nederlaag zou be esten. Eén van het viertal Pe tra Grimbergen, Lenie Dijk te, Manon de Rooy, Astrid Leontien van Moorsel gaat als Nederlands kampioene over de finish. Schop zou het sloopwerk doen, de poten onder de stoel van Knol wegzagen en tegelijker tijd Van Moorsel in de fauteuil plaatsen. Een speling van het toeval wees de verdedigend kam pioene Grimbergen aan. In de tweede ronde, na tien kilome ter, begon zij de strijd. Knol reageerde op de eenzame vluchtster, kreeg Dijkstra en even later ook Van Moorsel aan haar wiel. Grimbergen nam een minuutje, bijna twee zelfs. Knol geteisterd door her haalde plaagstoten van Dijk stra en Van Moorsel haakte in de voorlaatste ronde af, een paar minuten na Dijkstra. „Eén tegen allen is een onge lijke strijd. Ik wilde in ieder geval naar het podium, maar ik had geen maatjes om mij te helpen, ik heb goed gereden", constateerde zij terecht. Van Moorsel ging alleem_door, werkte in anderhalve ronde van bijna negen kilometer een achterstand van één en drie kwart minuut weg en liet Grimbergen vervolgens staan. „De sterkste heeft gewonnen",, constateerde de onttroonde kampioene. Om er met een glimlach aan toe te voegen: „Het was ook iets anders dan vorig jaar. Toen moesten er nog twee rondjes gereden wor den bij mijn aanval, nu waren er nog niet eens twee van de negen gereden." Een wereld van verschil. Ook voor Leontien van Moorsel, die met de regenboogtrui om haar ranke lijf trots en ongenaak baar kampioen werd. Met een gemeende en eerlijke veront schuldiging naar Monique Knol. „Wij moesten de koers hard maken, de vaart er in houden, anders raak je haar nooit kwijt. Toen dat gelukt Astrid Schop, Ingrid Haringa en Petra Grimbergen (v.l.n.r.) verdelen het start- en prijzengeld na het NK op de weg in Meerssen. F0T0 ANP was, riep Hoekstra: 'Alles of niets'. Ik heb toen maar alles gegeven." UITSLAG 1. Van Moorsel (Boekei), 87,7 km in 2.21.24, gemiddelde snelheid 37,479 km/u, 2. Grimbergen (Rijnsburg) 0.20, 3. Knol (Amers foort) 2.54, 4. Lenie Dijkstra (Jou- re) 2.57, 5. Schop (Amsterdam) 3.57, 6. Haringa (Hoofddorp), 7. De Rooij (Amsterdam), 8. Hillenga (Finsterwolde) 4.00, 9. Van de El zen (Boekei) 4.02, 10. Beks (Wouw) 4.04, 11. Minnee (Amsterdam) 4.06, 12. Margartha Groen (Nieuw-Lekkerland) 4.28, 13. Van der Giessen (Hoog-Blokland), 14 Van den Berg (Amersfoort), 15 yan Hest (Tilburg), 19. Van Til burg (Halsteren), 33. Den Ouden (Galder) 4.35. 93 Vertrekkers, 37 geklasseerd. onze verslaggever —'da - De strijd om de na sale wegtitel voor profes- '°nals heeft niet alleen in efeland een verrassende iifaioping gekregen. et Duitse kampioenschap naar de negentienjarige Hsinrich Tmmmheller. renn ere 'anHen veroverden tip a met een grotere reputa- rain ioationale trui> zoals Indu- m™ 'Hpa), Museeuw (Bel), Le- MaJ Wegmüller (Zwi) en or> i—1Giovannetti werd na Italiaans kampioen Fnnri!? sPrintduel met Faresin. De T?est Werd derde. van Duitsland srennen een in jectie uit het Oosten gegeven. Kampioen Tmmmheller is ech ter veel oostelijker opgegroeid dan de DDR. Trumheller kwam twee jaar geleden uit Naltsjik in Georgië naar de Bondsrepubliek, reed één jaar als amateur en maakte dit seizoen de overstap naar een Zwitserse profploeg. De afgelopen week reed hij een opmerkelijke Ronde van Zwit serland, waar hij als zesde ein digde. Op de Sachsenring bij Chemnitz trof de jonge Duitser veel van zijn ploeggenoten in het geza menlijke kampioenschap van Duitsland en Zwitserland. Weg- müller was het sterkst en kwam met een voorsprong van drie mi nuten op Tmmmheller alleen over de streep. In Spanje won Indurain de titel letterlijk op de laatste meter. Ion Unzaga leek in Oviedo zeker van de winst, richtte zich echter te vroeg op, waardoor de winnaar van de Tour en de Giro hem nog net voorbij kon gaan. Johan Museeuw kon in de finale van het Belgisch kampioenschap rekenen op massale steun. Zijn ploeg was op het volmaakt vlakke parkoers in Peer met acht man vertegenwoordigd in een kopgroep van ruim dertig man. Sergeant trok de sprint aan en zelfs Capiot kon daarna niet meer het wiel van de nieuwe kampioen houden. In het Italiaanse kampioenschap hadden de favorieten Bugno en Chiappucci slechts oog voor elk aar. Het tweetal was daardoor nauwelijks betrokken bij de wedstrijd. Bugno's ploeggenoot Marco Giovannetti ontsnapte in de laatste ronde met Gianni Fa resin en won zijn eerste titel af getekend in de sprint. Luc Le blanc werd voor het eerst kam pioen van Frankrijk na een ge slaagde solo. Op de streep had hij bijna een halve minuut voor sprong op ploeggenoot Thierry Marie en iets meer op het viertal Colotti, Fignon, Dojwa en Viren- que. UITSLAGEN PROFS Zwitserland (Chemnitz): 1. Wegmüller 224 München - De beide grootmeesters Jan Timman (Ned) en Nigel Short (GBr) krijgen toch de één miljoen Zwitserse frank, die hun als finalisten van het kandidatentoernooi in het vooruit zicht was gesteld. De Duitse fabrikant van schaakcomputers Hegener en Glaser had destijds die prijs uitgeloofd voor degene, die zich als eerste Westeuropese schaker binnen zes jaar zou opwerken tot uitda ger van Gari Kasparov. Gezien de overmacht, die de Oosteuropese schakers ten toon spreidden, leek het een goedkope publiciteitsstunt. Sinds 1972 waren in de tweekamp om het wereldkampioenschap uitslui tend schakers uit de Sovjetunie aangetreden. Bij de halve fina les van het kandidatentoernooi dit voorjaar in Linares won Timman echter van Joesoepov en Short van Karpov, waarmee in één klap vaststond dat de eerstvolgende uitdager van Kas parov uit West-Europa zal komen. Quinto do Lago - Regilio Tuur heeft zaterdag in het Portugese Quinto do Lago vergeefs op zijn tegenstander gewacht. Hij zou optreden in het bijprogramma van het WBO-wereldti- telgevecht in het supermiddengewicht tussen Chris Eubank (GBr) en Ron Essett (VSt). De Colombiaan Juan de la Cruz-Es- tupinan, die als zijn tegenstander was gecontracteerd, kwam echter niet opdagen. Zijn inreisvisum zou niet in orde zijn be vonden. Het titelgevecht werd door Eubank op punten gewonnen. De Brit kondigde aan aan op 26 september op het terrein van Queens Park Rangers tegen zijn landgenoot Nigel Benn te zul len uitkomen. Aanvankelijk had Eubank voor dat gevecht een gage gevraagd van ruim twee miljoen gulden, maar toen Benn hem een lafaard noemde, werd de vraagprijs verlaagd. Birmingham - Kleiduivenschieter Eric Swinkels is in Barce lona niet de enige sporter, die voor de vijfde keer aan de Olym pische Spelen deelneemt. Zaterdag kwalificeerde de Britse speerwerpster Tessa Sanderson zich voor de vijfde maal voor het grootste sportevenement ter wereld. Ze is de eerste Britse sporter, die een dergelijke prestatie levert. Sanderson (36) won in Birmingham met haar eerste worp van 63,26 meter de Britse kwalificatiestrijd voor de komende Zo merspelen. Voor veel mensen is één keer deelnemèn aan de Olympische Spelen al een droom", zei de taaie atlete. „Vijf keer is wel even iets anders. Ik heb trouwens een goede kans op de gouden medaille. Ik weet, dat ik daarvoor de kwaliteiten heb." Charleston - Een federale rechter in Charleston (West Virginia) heeft de wegens dopinggebruik tot 7 augustus geschorste Ame rikaanse kogelstoter Randy Barnes geen toestemming gegeven uit te komen bij de Olympische kwalificatiewedstrijden van de Verenigde Staten. Een plaatselijke rechter had eerder Barnes toestemming gege ven deel te nemen en de uitsluiting door de Amerikaanse atle- tiekorganisatie TAC en de internationale federatie IAAF on rechtmatig genoemd. De federale rechtbank stelde Barnes echter donderdag in het ongelijk. In zijn uitspraak bepaalde rechter John Copenhaver dat de atleet niet de volledige rechtsgang binnen de nationale en de internationale atletiekorganisaties had gevolgd om zijn schorsing ongedaan te maken. Van onze verslaggever Meerssen - Het NOC heeft de voordracht van de KNWU over genomen voor de Spelen van Barcelona. Vier vrouwen en dertien, of veertien, mannen zullen Neder land Olympische vertegenwoordigen. Zaterdag werd na het wegkam- ter, de mecaniciens De Wit en pioenschap voor de vrouwen be slist dat de vacante derde plaats - Leontien van Moorsel en Moni que Knol waren al zeker - naar Petra Grimbergen gaat. Ingrid Haringa rijdt de sprint op de baan, Leontien van Moorsel ook de individuele achtervolging. De amateurploeg is nog niet rond. Zeker van de wegwedstrijd is Erik Dekker, de twee andere renners worden later aangewe zen. De ploeg ziet er verder ais volgt uit: 100 km ploegentijdrit: Bart Vos kamp, Jaap ten Kortenaar, John den Braber, Pelle Kil en Jos Wolfkamp, één van de vijf zal afvallen; ploegachtervolging: Marcel Beu- mer, Niels van der Steen, Erik Cent, Gerben Broeren en Bart Veldkamp, één van de vijf zal af vallen; individuele achtervolging: Ser- vais Knaven; kiassementswedstrijd: Leon van Bon. Voor de 1000 meter tijdrit is Jan-Dirk van Hameren voorge dragen, met René Vink als moge lijke tweede kandidaat. In de komende week moet één van de twee aan de kwalificatienormen voldoen. Het NOC nam ook de voordracht van negen begeleiders over, de ploegleiders Kuys (weg ama teurs), Hoekstra (weg vrouwen) en Geserick (baan), de soigneurs van de drie selectiegroepen De Jong, Van Engelen en De Mees- km 5.46.00, 2. Machler 3.48, 3. Zberg 6.41. Duitsland (Chemnitz): 1 Trumheller 224 km 5.49.00, 2. Aldag 0.29, 3. Hundert- marck, 4. Henn 0.48, 5. Heppner 2.38, 6. Matt we w. België (Peer): 1. Museeuw 252,7 km 5.43.00, 2. Capiot, 3. De Vos, 4. Heynde- rickx, 5. Moreels, 6. Edwig van Hooy- donck, 7. Vermote, 8. Huyghe, 9. Priem, 10. Frankrijk (Avize): 1. Leblanc 249,9 km 6.29.25, 2. Marie 0.26, 3. Colotti 0.35, 4. Fignon, 5. Dojwa, 6. Virenque, 7 Rué 0.40, 8. Bourguignon 1.56, 9. Lemarchand, 10 Pichon 2.20. Spanje (Oviedo): 1. Indurain 247 km 6.58.02, 2. Unzaga, 3. Hernandez, 4. Mau- leon 0.06, 5. Uriarte 0.32, 6. Ruiz Cabesta- ny, 7. Diaz, 8. Rodriguez, 9. Chozas, 10. Alonso. Italië (Olbia): 1. Giovanetti 246 km 6.40.02, 2. Faresin, 3. Fondriest 0.29, 4. Ballerini, 5. Gotti, 6. Botarelli, 7. Borto- lami 0.52, 8. Elli, 9. Roscioli, 10. Di Basco, 13 Chiappucci, 24. Bugno, 25. Chioccioli. Oostenrijk: 1. Maier 200 km 5.19 00. Portugal (Maia): 1. Mota 216 km 2.56.59, 2. Silva 0.55, 3. Abreu, 4. Mendes 1.04, 5. Pe- reira. vrouwen Frankrijk (Avize): 1. Longo 73,5 km 1.58.22, 2. Clignet op 6.24, 3. Leboucher, 4. Marsal. AUSTRALIË heeft tijdens de toemee door Zuid-Amerika de tweede nederlaag geleden. Uru guay zegevierde met 2-0 dankzij treffers van Martinez en Larrea. Eerder bleef Argentinië met de zelfde cijfers Australië de baas. DE FIFA heeft Andy Möller een boete van ruim 25.000 gulden kwijtgescholden. De Duitse in ternational van Eintracht Frankfurt was die straf opgelegd na incorrect handelen tijdens de transferbesprekingen met Ju- ventus. Felix en chef d'equipe Atsma. Tijdens een persconferentie za terdagmiddag vertelde Atsma dat de KNWU alsnog 25.000 gul den zal uittrekken voor de voor bereiding van de ploegen. Een mogelijkheid is dat die training in Spanje zal plaats vinden om een betere gewenning mogelijk te maken aan de zeer hoge tem peraturen, die eind juli-begin ausgustus in Barcelona verwacht worden. Vrouwencoach Hoekstra legde uit dat Leontien van Moorsel en Monique Knol al lang zeker wa ren van hun aanwijzing. „Vóór de wegwedstrijd heb ik gezegd dat de derde plaats open was, hoewel Lenie Dijkstra een streepje vóór had op de anderen. De groep wist dus dat degene, die niet aanviel, maar bijvoor beeld slim naar een derde plaats zou sprinten, niet mijn favoriet was. wilde een aanvalster. Pe tra Grimbergen heeft dat ge daan, Lenie Dijkstra heeft de kans gemist het gat dicht te rij den. Daarom heb ik voor Grim bergen gekozen." Avize (afp) - Na afloop van het kampioenschap van Frankrijk in Avize werden de drie Franse ploegen voor de Tour de France samengesteld. Alleen bij RMO is nog een twijfelgeval over de ne gende plaats. Castorama: Luc Leblanc, Domi nique Amould, Jean-Claude Ba- got, Thierry Bourguignon, Jacky Durand, Yvon Ledanois, Thierry Marie, Jean-Cyril Robin en Ge rard Rué. RMO: Charly Mottet, Eric Cari- toux, Thierry Laurent, Pascal Lino, Christophe Manin, Ronan Pensee, Dante Rezze, Marcel Wust (Dui). Kandidaat voor de laatste plaats: Jean-Philippe Dojwa, Frederic Vichot en Mauro Ribeiro (Bra). Z: Greg LeMond (VSt), Eric Boyer, Thierry Claveyrolat, Jean-Claude Colotti, Bruno Cor- nillet, Gilbert Duclos-Lassalle, Atle Kvalsvoll (Noo), Francois Lemarchand en Jérome Simon.

de Stem | 1992 | | pagina 11