Leontien van Moorsel wint Van Dijken wint Wielerweekend Duyn, Van Dijken en Van der Helm pakken ritzeges Manon de Rooij pakt ritzege in Breskens Pont opnieuw spelbreker Ooi Resultaten van Zeeuws- Vlaams Wieier weekend SPORT ZEELAND WIELRENNEN WIELRENNEN Werkploeg Vogelwaarde erg boos Veenstra en van de Boogaard op de vuist Opmerkelijk Wielrensters konden niet over Rode vlag voor Kooy Versterking voor Theo Middelkamp 'arieven Deltan auwelijks hoger Jagen over lawaai eeft geen effect rojectgroep op verkeer ritse gijzelaars [ch vrijgelaten ïrstel economie [rloopt erg traag pntrale Bank EG et in Amsterdam lij-W eggen pakt ïrfietsers aan ier: geen proef licht overdag Merijntje DES: Zit goe DE STEM Van onze medewerker Eddy de Schrijver Breskens/Zuiddoprpe Leontien van Moorsel uit Boekei reed een uitstekend Zeeuws-Vlaams Wielerweek end en schreef dat op haar naam. Zo vlak voor de vader landse titelstrijd is ze klaar voor de grote karweien die komen gaan. „Ik heb de laatste tijd veel ge traind en de resultaten geven me hoop. De Olympische Spelen zie ik zitten en wedstrijden als deze passen precies in mijn opbouw. Ik vind het een mooie ronde. Het beviel me uitstekend," aldus Van Moorsel, die sterk afgetraind aan de finish in Breskens haar zegje deed. Monique Knol, in Nederland haar grootste rivale, miste in de laatste rit de slag. Het enige smetje op 'de ronde' was het even verkeerd rijden van enkele vrouwen. Een kinder ziekte die mogelijk in een ver volg wel weggewerkt zal wor den. In Breskens ging de over winning naar Manon de Rooy. Zij liet Van Moorsel achter zich. In Zuiddorpe was er een one- woman-show van Leontien van Moorsel. Ze zette aan en reed zo van haar concurrenten weg. In Breskens reden de vrouwen een rit door het Zeeuwse land waarin ook enkele kasseienstro ken waren opgenomen. Twaalf vrouwen scheiden zich al snel van de rest van het uitgedunde veld af. Dat waren natuurlijk Van Moorsel, De Rooij, Dijkstra, Nederlands kampioene Petra Grimbergen, Monique de Bruin, Marina van Hest, de Belgische Heidi van de Vijver - de sterkste Belgische Christel Werckx stuurde haar kat -, Cora Beks, Trudy van Elzen, Ingrid Harin- ga, Astrid Donkersloot en Hester Marieke Kroes. De twaalf bleven niet bij elkaar, want Manon de Rooy en Van Moorsel zetten aan en waren gevlogen. Het leverde de talentvolle De Rooij een mooie overwinning op. De zege van Van Moorsel kwam niet in gevaar. Marina van Hest liet duidelijk zien uit het goede wielerhout te zijn gesneden, want zij nestelde zich op de derde stek. Monique de Bruin kon het teleurstellende optreden •van Monique Knol wat verbloe men. Knol en Van Moorsel zijn eigenlijk de beste vrouwen van Nederland en kunnen dat ook aan de microfoon dat duidelijk laten blijken, want de beide vrouwen bekampten elkaar op dat onderdeel net zo hard als op de fiets. Het Zeeuwse vrouwen- wielrennen staat nog duidelijk ijl de kinderschoenen al sloegen de Middelkamp-vrouwen geen modderfiguur. Vooral in de eer ste etappe konden ze nog van zich doen spreken. Zaterdag vochten de vrouwen tussen Sluiskil en Zuiddorpe ook al een fel duel uit. De verschillen waren bijzonder groot, maar dat is in het vrouwenwielrennen de normaalste zaak van de wereld. Van Moorsel ging in het zicht van de gemeente Axel aan de haal en ondanks verwoede po gingen van Knol, Van de Vijver en Dijkstra bleef Van Moorsel vooruit. De kampioene zege vierde met stijl en was toen eigenlijk al zeker van de over winning in deze tweedaagse. Monique Knol toonde zich in de spurt snel en werd tweede. Petra Grimbergen legde beslag op de derde plaats en Heidi van de Vij ver werd vijfde. Daarmee hield ze de Belgische eer hoog en daarmee ook de buitenlandse af vaardigingen, want die viel eigenlijk wat tegen. Niet alleen in kwaniteit, maar ook in kwali teit. Het Wielerweekend voor vrou wen werd toch als geslaagd aan gemerkt door de organisatie. Ook het publiek genoot duidelijk van de komst van de vrouwen en dat is ongetwijfeld een stimulans om ook met vrouwen verder te gaan. Door onze medewerker Eddy de Schrijver Zuiddorpe/Vogelwaarde/Breskens - Patrick van Dijken uit Dodewaard schreef de vijfde editie van het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend op zijn naam. De basis werd ge legd in de tijdrit in Vogelwaarde. Daar reed hij een knappe tijd en voor insiders was dat geen verrassing. „Ik kan redelijk goed tijdrijden. Van de vijf zeges be haalde ik er vier in een tijdrit. Ik heb de kat uit de boom kunnen kijken, omdat de andere ploegen het vuile werk opknapten. Dat was in mijn voordeel. Maar toen ik hoorde dat de leiders negen minuten voorsprong had den, kreeg ik het toch even benauwd," aldus de 21-ja- rige laureaat, die nog steeds hoopt voor de 100 kilometer tijdritploeg voor de Olympische Spelen in aanmerking te komen. ste vijftig kilometer gebeurde er zoveel, dat de rit nog een leuk kijkspel werd. De spurt in Bres kens leverde een overwinning op voor Jan-Willem van der Helm. Hij kon de vallende Wietse Veenstra en Niels Boogaard ont wijken. Op de streep werden de vluchters van het eerste uur bijna teruggepakt. Zaterdag won Jeroen Duijn de eerste etappe Sluiskil-Zuiddorpe en in Vogel waarde was Van Dijken een klasse apart. De koninginnerit - op papier al thans - verliep eerst bijzonder saai. Dat was de schuld van de mannen in het peloton die zes renners hun gang lieten gaan. Boogaard, Fahrenhout, Van der Helm, Veenstra, Wemink en de Zeeuw Marcel Remijn verston den elkaar en reden in een mum van tijd een voorsprong van 3 minuten en 10 seconden bij elk aar. Dat leek al erg veel, maar de volgers geloofden hun oren niet toen de voorsprong binnen tien kilometer naar 5.40 opliep. Na precies 103 kilometer koers lie ten de chrono's een voorsprong van 7.40 noteren. In Sas van Gent hadden de zes vluchters een maximale voorsprong opge bouwd van 9 minuten en 20 se conden. „Op dat moment moest ik aan de Ronde van Midden- Zeeland denken. Maar gelukkig werd het peloton nog wakker en werd de wedstrijd erg boeiend," aldus organisator Henk Remijn- De laatste etappe leek eerst op een slaapliedje, maar in de laat- Van onze sportmedewerker Vogelwaarde - De gezichten van sommige leden van het wielerco- mité Vogelwaarde, dat al enkele jaren de tijdrit voor z'n rekening neemt in het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend, stonden op on weer. Vorig jaar nog mochten deze noeste werkers wel op ko men draven voor een maaltijd in het dorpshuis van Vogelwaarde, natuurlijk samen met tal van an der genodigden. Nu werd deze ploeg echter overgeslagen. „En dat is sommigen, zeg maar gerust de meeste leden, in het verkeerde keelgat geschoten," aldus voorzitter Frank van Bel len, die zelf ook niet zo tevreden kon zijn over deze gang van za ken. „Wij doen er alles aan om de zaken netjes te regelen, dan mogen we dat ook aan de andere kant verwachten. Dat de werk ploegleden boos zijn, omdat ze zich nu gepasseerd en gebruikt voelen, kan ik best begrijpen. We moeten de zaak even laten rusten, want als ze nu zouden vragen om volgend jaar de tijdrit weer te organiseren, dan zou de schaal een negatief resultaat la ten zien. Dus even laten bezin ken, maar ik denk dat de organi satie dit natuurlijk niet zo had mogen doen." Toen het eten op tafel kwam was iedereen gevlo gen in Vogelwaarde. De noeste vrijwilligers van Vogelwaarde gingen met zweetdruppels ver der. Maar innerlijk zat er duide lijk wat verkeerd. In elk geval kon het niet het eten zijn, dat verkeerd was gevallen.... Van onze sportmedewerker Breskens - Wietse Veenstra en Niels van de Boogaard gingen met elkaar op de vuist, direct na de tumul- teuze tuimeling van beide renners op een honderdvijf tig meter van de finish in Breskens. Veenstra trok de spurt aan en week iets uit. Van de Boogaard haakte daardoor in de fiets van Veenstra en werd een paar lengten mee gesleurd. Toen Van de Bo gaard bekomen was van de schrik, sloeg hij als een bokser Wietse Veenstra in het gezicht. Die verweerde zich natuurlijk ook en op dat moment sprongen er en kele supporters tussenin. Veenstra moest al wande lend met de fiets over de streep, want anders kostte dat hem de rode trui. Dat deze zaak nog een staartje krijgt, lijkt vooralsnog dui delijk. De vechtersbazen werden immers ook geregi streerd door de camera's van de NOS. Niels Bogaard verzette veel werk in de kopgroep en eigenlijk was dat opmerkelijk. Hij reed in de eerste rit als een dood vogeltje rond en arriveerde in een van de laatste groepen. Egbert Koersen liet hem maar begaan. „Als ik te veel aan zijn hoofd zeur werkt dat avrechts. Nu heb ik nog kans dat hij zich herstelt," liet de coach van Boogaard weten. En de wederopstandig van Boog aard kwam er. De zes leiders gingen goed de kasseien over. Daarvoor hadden de leiders al een paar keer ge spurt voor bonificatie-seconden. Van der Helm en Fahrenhout stonden welgeteld twee tellen van elkaar verwijderd na de etappes op zaterdag. Dat leek de doorslag te geven, maar de vluchters van het eerste uur kwamen later bedrogen uit. Marcel Remijn leek rustig mee te peddelen, maar moest toch de beurten verzaken. Op de voor laatste kasseienstrook kwam hij in moeilijkheden. Eerst leek dat op materiaalpech, maar later werd duidelijk dat Remijn aan het eind van zijn latijn was. Hij moest moegestreden de anderen laten gaan en werd zelfs voorbij gevlogen door het aanstormende peloton. Dat was op drift ge raakt en knabbelde elke kilome ter seconden af van de voor sprong. De vijf overgebleven koplopers kregen het op de heu pen toen Niels Boogaard een lekke band kreeg. Hij kreeg snel een ander voorwiel en werd uit stekend teruggebracht door eerst de neutrale materiaalwagen en later bij Biervliet kwam de wed strijdleiding nog een handje toe steken door voor Boogaard te gaan rijden, zodat hij een uitste kende springplank kreeg om op nieuw aan te sluiten. Het aanstormende peloton werd Jan-Willem van der Helm zegeviert in de laatste etappe van het Zeeuws-Vlaams Wielerweek end in Breskens. - foto de stem/cor j. de boer bij IJzendijke nog in de war ge bracht. Een deel van dat peloton reed rechtdoor in plaats van rechtsaf. De groepen kwamen weer samen, al bracht dat wel paniek in de tent. In Hoofdplaat was de voorsprong geslonken tot 2 minuten en toen kregen de vijf leiders het bijzonder moeilijk met de wind in het gezicht. In de laatste kilometer leek het pelo ton op de vluchters neer te strij ken, maar uiteindelijk bleven de leiders net buiten schot. Wietse Veenstra haakte in het wiel van Boogaard en dat bete kende geen zege voor de snelste man uit de kopgroep. De drager van de rode trui kwam al wan delend over de streep. De over winning ging naar Jan-Willem van der Helm. Het peloton kwam net te laat en dat was het geluk van Van Dijken, want de bonificatie-seconden waren al weg. Van Dijken bleek uiteinde lijk de beste rekenaar. „Soms moet je wel met je hoofd rijden en niet alleen met de benen," al dus Van Dijken, die zich ook al in de ouverture van Olympia's Toer in de internationale kijker reed. Wietse Veenstra won dus de rode trui van de tussensprints en de witte trui ging naar Jeroen Duyn. Zaterdagmiddag stond tussen Sluiskil en Zuiddorpe de eerste etappe op de rol. De weergoden waren de renners te gunstig ge zind. Niemand leek kans van slagen te hebben. De Zeeuws- Vlaming Russel Dryer ging nabij de Kijkuit onderuit en kampt nu met pijnlijke ribben. Zijn fiets was helemaal aan diggelen. Guus Barhorst kon niet meer remmen en uiteindelijk koste hem dat zijn kop, want hij mocht niet eens meer de laatste ronde meerijden en kon er dus een kruis over maken. Eerst kwamen veertien renners voorop. Later sloten nog zo'n twintig manschappen aan. Bij de leiders Peter Mol en John van den Ameele uit Temeuzen. Hij reed een uitstekende wedstrijd, maar opnieuw werd duidelijk dat zijn tijdrit niet het beste on derdeel is. De leiders bleven bui ten schot, al kwam er uit het pe loton een viertal renners geslo pen, met daarbij een sterk rij dende Karei van Goethem. Zij bolden binnen op 1 minuut en 41 seconden van de kopgroep. In de spurt voor de overwinning toonde Jeroen Duyn zich de snelste. Hij klopte Allard Engels, Jeroen Blijlevens en Laurens Koster. Peter Mol werd knap zesde. John Paul van den Ameele werd 28e in dezelfde tijd als de winnaar. Zaterdagavond stond in Vogel waarde de individuele tijdrit op het programma. Patrick van Dij ken was iedereen te snel af en reed met een gemiddelde snel heid van bijna 48 kilometer. Met deze klinkende tijd legde hij de basis voor de uiteindelijke over winning in het vijfde Zeeuws- Vlaamse Wielerweekend. Arnold Stam werd op drie se conden tweede en Servais Kna- ven derde op zeven seconden. Deze Koga-renner leek een goede uitgangspositie te hebben voor de zege, maar ook Knaven kwam niet zo uit de verf. Peter Mol werd in de rit tegen de chro no's 24e en Remijn 26e. Wietse Veenstra lopend met fiets over de finishlijn in Bres kens. Veenstra, winnaar van de rode trui in het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend, kwam ten val in de eind sprint. - foto de stem/cor j. de boer Jeroen Duyn gaat zegevierend over de finish in de eerste etappe van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend bij de amateurs in Zuiddorpe. - foto de stem/cor j. de boer MAANDAG 15 JUNI 1992 COMBÏ Van onze sportmedewerker Sluiskil - De opkomst bij de vrouwenwedstrijd in j Zeeuws-Vlaams Wielerweekend viel wat tegen, daar was voor sommigen wel een oorzaak voor a wijzen. De pont gooide nog maar eens roet in het eten' Enkele vrouwen, onder wie Petra de Bruin, konden niet n. mee en moesten wachten. De organisatie zag het met ledeot aan en kon niets anders doen dan op tijd vertrekken. De a wen konden op deze manier wel wat van Zeeland zien, n, dat was zeker niet de bedoeling. De ploeg van Tsjechosloil kije, de formatie die door Eddy Leenknegt uit Kloosterzandtl shirts werd gestoken van Atlas, was gehalveerd aangeki „Drie vrouwen zijn teruggekeerd naar hun land, toen ze trokken geraakten bij een ongeluk, maar het is moeilijk ei municeren met die vrouwen. Die spreken alleen hun ei taaltje en daar begrijp ik niet al te veel van. Met wat kunst'jj vliegwerk hebben we nu de vrouwen toch bijvoorveeld den kunnen wijzen naar de startplaatsen," aldus Leenknegt. Van onze sportmedewerker Temeuzen - De uitslagen van het afgelopen week einde gehouden Zeeuws- Vlaams Wielerweekeinde zien er als volgt uit: ZATERDAG RIT IN LUN Vrouwen: 1. L. van Moorsel (na tionale selectie) 97 km in 2.29.01, 2. op 24 sec. Monique Knol (Ja- min), 3. P. Grimbergen, 4. L. Dijk stra (beiden nationale selectie), 5. H. van de Vijver (nationale selec tie België), 6. M. de Rooij (natio nale selectie), 7. op 32 sec. P. van de Giessen, 8. op 3.14 M. de Bruin (beiden Jamin), 9. op 3.21 M. van de Wiel (individueel), 10. op 3.26 P. Magermans (België), 11. M. van Hest (DJR), 12. A. Cooreman (Bel gië), 13. Avan Smoorenburg (Ja- min), 14. C. Beks, 15. T. van Elzen (beiden individueel), 16. S. Snijers (België), 17. H. Vos (individueel), 18. Ch. van Geffen (Jamin), 19. V. Schuurman (België), 20. M. de Koeijer (individueel), 34. W. Rijk (Middelkamp), 51. A. van den Dries (Middelkamp). Mannen: 1. J. Duyn (Westland Wil Vooruit) 134 km in 3.09.25, 2. A. Engels (PWZ Emmen), 3. J. Blijle vens (Koda Miyata), 4. L. Koster (Swift/Casba), 5. E. van der Heide (Giant), 6. P. Mol (Swift/Casba), 7. A. Vierhouten (Volendam), 8. A. Wolke (SC Cottbus), 9. M. Gerrit sen (Dextro), 10. W. van Riel (Europolis), 11. R. Vaessen (Koga Miyata), 12. F. van de Werf (Giant), 13. P. Rasch (Jonge Ren ner), 14. M. Kras (Moone Glas), 15. M. Schalkers (Swift/Casba), 16. P. Pozarlik (nationale selectie Polen), 17. R. Jackel (SC Cottbus), 18. P. Ommen (Pijnenburg), 19. R. Froeling (Europolis), 20. P. Kops (Dextro), 28. J. van de Ameele (Europolis), 35. Karei van Goe them (Z-Vlaanderen), 44. J. van Cadsand (Impac/Tijs), 54. V. Tim mermans (Swift-Casba), 61. M. Remijn (Jonge Renner), 77. R. Mo- bach (Z-Vlaanderen), 80. J. For- trei (Z-Vlaanderen), 87. M. de Jaeger (Z-Vlaanderen), 103. O. Hofstee (WV Breda) Tijdrit: 1. P. van Dijken (Groene- woud) 11,5 km in 14.22,69, 2. A. Stam (Luchtschip) 14.25,48, 3. S. Knaven (Koga) 14.30.13, 4. P. Rasch (Jonge Renner) 14.31,52, 5. M. Gutte (Luchtschip) 14.33,13, 6. R. Jackel (Cottbus) 14.33,18, 7. M. Luppes (Unigram) 14.39,32, 8. D. van der Meiden (Westland) 14.41,45, 9. J. Duyn (Westland) 14.44,32, 10. A. Lagerwey (Jonge Renner) 14.47,57, 11. N. Boogaard (Koga) 14.51,13, 12. R. Froeling (Europolis) 14.52,17, 13. F. Ker sten (Zuiden) 14.53,35, 14. F. Startman (Giant) 14.54,88, 15. M. Kras (Moone) 14.55,00, 16. D. Overgaag (Westland) 14.55,88, 17. A. Engels (Emmen) 14.57,01, 18. H. Tissingh (Unigaren) 14.58,67, 19. D. Hey (Europolis) 14.59,96, 20. E. Naberman (Giant) 15.00,92, 24. Peter Mol (Swift) 15.03,67, 26. M. Remijn (Jonge Renner) 15.08,00, 58. J. van Cadsand (Im- pac) 15.34,30, 63. J. van de Ameele (Europolis) 15.36,36, 78. K. van Goethem (Z-Vlaanderen) 15.55,65, 88. R. Mobach (Z-Vlaan- deren) 16.05,59, 98. V. Timmer mans (Swift) 16.18,76, 111. J. For- trei (Z-Vlaanderen) 16.38,48, 112. M. de Jaeger (Z-Vlaanderen) 16,40,93. ZONDAG RIT IN LUN Vrouwen: 1. M. de Rooij 104 km in 2.45.13, 2. op 4 sec. L. van Moor sel 3. op 7 sec. M. van Hest, 4. op 25 sec. L. Dijkstra, 5. op 27 sec. M. de Bruin, 6. H. van de Vijver, 7. op 35 sec. T. van Elzen, 8. C. Beks, 9. I. Haringa, 10. A. Don kersloot, 11. P. Grimbergen, 12. H. Kroes, 13. op 41 sec. M. Knol, 14. P. Magerman, 15. V. Schuur man, 16. S. Snijers, 17. H. Vos, 18. Van onze sportmedewerker Breskens - John Kooy, de man achter het amateur- wielrennen van de KNWU, was te gast in het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend. Hij wilde duidelijk opvallen, want divers keren reed de auto waarin hij zat ploegleiders in de weg en ook de persauto's moesten het een paar keer ontgel den. Te pas en te onpas reed de auto achter de leiders of reed de auto tussen de ma teriaalwagens. Een man die niet kijkt naar rangen en standen is jurylid Frank de Bruycker. De Westzeeuws- vlaming bekeek het kami kaze-rijden eens en toonde onmiddellijk de rode vlag. Daarna was Kooy ineens veel rustiger en hield hij zich aan de codes die in een dergelijk evenement gelden. Van onze sportmedewerk" Sluiskil - Theo Midfl doet het erg goed motieklas en wil zich w ken met enkele ners. Marcel Remijn1 van die renners. Mo® rijdt Remijn voor D£ Renner, maar hij overstap naar zeker tot de mogchf behoren. Remijn was goed op c Zeeuws-Vlaams Wielecj1^. Hij zat lange tijd in de maar moest die op 20 voor het einde laten gaalJ'j Ook Eric de Crom staayj verlanglijstje van Theo kamp en het ziet er naa ook hij volgend jaar «p clubtruien van Middel» kunnen gaan drage® mijn en De Crom z®i kamp in de breedte sterker kunnen zijn. Fotosnelservice uit eigen a Foto- en videocamera ver voor portretten en report. Vrijstraat 5 4524 CE Sluis Tel. 01178-1238 Burchsti 4501 BJ tel. 0117 M. de Koeijer, 19. N. den Oudt, 20. A. van 35. A. van den Dri«l 37. W. Rijk. Eindklassement: 1. L. van Mot. 5.13.47, 2. M. de Rooij 5.14.23"L L. Dijkstra 5.14.55, 4. P. Grimbeï gen 5.15.03, 5. M. Knol 5.15.03 |f H. van de Vijver 5.15.04,7.P. J de Giessen 5.15.22, 8. M. van He?' 5.17.42, 9. M. de Bruin 5.17.501| T. van Elzen 5.18.15, 11. C.Be 5.18.15, 12. I. Haringa 5.18.15,1 A. Donkersloot 5.18.15, 14. j Kroes 5.18.15, 15. M. van de Wil 5.18.16, 16. P. Magerman 5.ifl 17. V. Schuurman 5.18.21,18,0 Snijers 5.18.21, 19. H. Vos 5,18.1 20. M. de Koeijer 5.18.21,35.1 Rijk 5.18.56. Puntenklassement: 1. L. Moorsel 48 punten, 2. M. deitaj 40, 3. L. Dijkstra 38 punten. Sprintklassement: 1. M. Knol lij 2. L. Dijkstra 13, 3. P. Grimba gen 12 punten. Ploegenklassement tweede eti)^ pe: 1. Nationale selectie 8.16.08,1 DJR 8.16.56, 3. Nationale s België 8.17.28. Eindklassement ploegen: 1. Natio I nale selectie 15.43.59, 2. Jami 15.48.41, 3. Nationale selectie Be gië 15.51.47. AMATEURS Rit in lijn: 1. J. van der Helm lil km in 4.26.58, 2. J. Werminkflf litaire Selectie), 3. A. Farenhi (Giant), 4. J. Duyn, 5. T. Teut (PWZ Emmen), 6. G. de I (Giant), 7. F. Veenendaal (Luchl schip), 8. A. Vierhouten (Void dam), 9. L. Koster (Swift/Casba 10. M. Gerritsen (Volendam), ij P. Kops (Volendam), 12. A. Ev$ (PWZ Emmen), 13. S. van Ameele (Europolis), 14. T. Schi (Impac/Thijs), 15. A. Theus(Eui) polis), 16. P. Rasch (De Jod Renner), 17. E. van der Heida (Giant), 18. P. Appeldoorn (W den), 19. F. van der Werf (Giaaj 20. M. Zijlaard (Militaire f tie), 41. J. van Cadsand (Impai Thijs), 51. P. Mol (Swift/Cas' ,55. R. Mobach (Z-Vlaanden 60. K. van Goethem (Z-Vlaan ren), 91. M. De Jaeger (Z-Vlaa deren). Individueel eindklassement: IJ van Dijken (RTC Groenevd 7.50.45, 2. J. Duyn (Westland J Vooruit) 7.50.47, 3. R. Jackel(3 Cottbus) 7.50.53, 4. S. Knad (Koga Miyata) 7.50.53, 5. (Jonge Renner) 7.50.54, 6. A, B gels (PWZ Emmen) 7.51.05,7.j Lagerwey (Jonge Renner) 7.511 8. R. Vroeling (Europolis) 7.511 9. M. Kras (Moone Glas) 7.51.1 10. E. Naberman (Giant) 7.51J 11. W. van Riel (Europo' 7.51.24, 12. P. Mol (Swift/Ca 7.51.26, 13. J. Blijlevens (i Miyata) 7.51.30, 14. R. Vaess (Koga Miyata) 7.51.36, 15- Gerritsen (Volendam) 7.51.40,1 L. Koster (Swift/Casba) 7.511 17. M. Schalkers (Swift/Car 7.51.42, 18. A. Vierhouten (Voj dam) 7.51.43, 19. J. VanderHa (PWZ Emmen) 7.51.47, 20. H der Wolf (Europolis) 7.51.51,2tJ van de Ameele (Europo| 7.51.59, 42. K. van Goethemfl Vlaanderen) 7.53.59, 56. Cadsand (Impac/Thijs) 7.54] 62. R. Mobach (Z-VlaanderP 7.55.03, 84. M. de Jaegr Vlaanderen) 8.00.33. Puntenklassement: 1. I (Westland Wil Vooruit) 56 p% 2. A. Engels (PWZ Emmen 351 P. Rasch (Jonge Renner) 32 pi ten. Ploegenklassement derde e»Pl 1. PWZ Emmen 13.20.54, 13.20.54, 3. Volendam 1SJM1 Militaire Selectie 13.20.54ij Europolis 13.20.54, 19. Zee Vlaanderen 13.22.11. Eindklassement ploegen: 1 Miyata 23.33.32, 2. Eui - 23.34.01, 3. Giant 23.34.2JJ Swift/Casba 23.34.50, 5, DfJJ Renner 23.35.16, 17. Vlaanderen 23.45.55. Sprintklassement; 1. W.Vee 30 punten, 2. A. Engels 18. Duyn 10 punten. liddelburg - Nutsbedrijf Deltan J de tarieven voor gas, water i stroom volgend jaar nauwe- L verhogen. De aandeelhou- Ls van het Zeeuwse nutsbe- |jf stemden hier gisteren in liddelburg mee in. ZIE ECONOMIE - A5 Ijurg - Klagen over geluids- jferiast bij Defensie heeft geen 5e*I effect. Tot die conclusie ramen Brabantse actievoer- s gisteravond op een bijeen- mst in Tilburg. Oplossing zou jgens hen kunnen zijn dat de Itrole op en de klachten over {geluidsoverlast voortaan door Ifhankelijke instanties wor- behandeld. neuzen - De projectgroep ■richt Verkeers Toezicht' gaat iberen het verkeer in Zeeuws- ianderen veiliger te maken. moet onder meer gebeuren controle, voorlichting en ne aanpassingen van wegen. fclE ZEELAND - Cl uth - De laatste Westerse {elaars in Libanon, de Duit- Strübig en Kemptner, zijn taravond door hun ontvoer- vrijgelaten. De twee man- hebben ruim drie jaar vast- eten. flE BUITENLAND-A4 el - De wereldeconomie be- uit de recessie de raken, ar het herstel verloopt veel ger dan verwacht, meldt de S, het overkoepelende orgaan de centrale banken. Vooral inflatie baart de banken lzorgen. (IE ECONOMIE - A5 i - Amsterdam ziet de vesti- van de toekomstige Euro- J centrale bank aan zijn neus (rbijgaan. De zetel van de Ik wordt hoogst waarschijn- r^TTl Tl f Bonn, melden Duitse kran- VFIAI. ]- Van onze ver 5 Haag - Minister Maij-Weg- 1 zint op maatregelen om het gar van opgevoerde snorfiet- [te keren. Ze denkt aan meer slagnames van snor- en Mietsen, waaraan gesleuteld ten helmplicht voor jonge fietsers, zoals het CDA sug- ert, wil Maij niet. Dat is vol- Justitie nauwelijks te con- iren. Haag - De Tweede Kamer niet akkoord met een proef fenelux-verband om automo- r en te verplichten overdag ment te voeren. Er zitten vol de Kamer te veel risico's Kamer gaat er wel mee i d nis Maij de automobi- I j°Pr°ept vrijwillig overdag [dimlicht te rijden. Breda - Bij e zigt zijn twe moest met sa is buiten leva De 56-jarige] stok met vie daarvan wilc aantal gepar daarbij schac Hoewel het j de vier inzitt terug met een volgens de pc Wat precies maarerontst Volgens getu een 54-jarige politie opgepJ Elke zateil prachtige LDEZE KRAIMT: flNDAAO 2 KATERNEN Achtergrond l'dnenland fnitenland pconomie leurs ■Port cee|and fids A2 A3 A4 A5/A6 A6 deel B deel C deel D ueei u Programma's D2 GOSsie DOE ME (en 5,- kortir for Men). Dl gemaakt van Lycra Ook ven ze perfec Slogst Luxe valt buit Aanbieding tot 30 "gedep handelsmerk van t

de Stem | 1992 | | pagina 18