HALVE PRIJS WE DE KANTIE? LEStem PLAATSELIJK DAG KLAPPER GELEGENHEID Politie treedt op tegen oerendhard en met veel pk's heen en weer crossen Oldtimer zweefvliegtuigen in Axel de lucht in mogelijkheden |8ondententoonstelling ii Mieras in Axel Cursuscentrum Terneuzen »ekt andere cursusruimte Axelse Indiëganger krijgt Draaginsigne Gewonden Dependance scliippersbeurs in Willemstad geopend ZEELAND C2 f-ubriek om te zoenen 1 tor particulieren IWTJES )UWD foor particulieren Iliolengemeenschap Weistede sluit iT HEM MAAR JEZELF ERMING. BEL: 030-331335 CITROËN teurZeeiand: Automobilist rijdt tegen verkeersbord Jongeren betalen schade direct uit eigen zak NIEUWS Kloosterzande Ossenisse St. Jansteen Axel SCHIETINGEN KAARTINGEN DINSDAG 26 MEI 1992 ens, bedankje, jubileum, receptie beboorte, verloving, overwinning,' Ixamen, Abraham, openbare dank 5 maar door, mag best eens in de jvel op de pagina familieberichten. dat niet en duur hoeft het niet te b per regel of kolom 2,21één Ite regel verplicht a 2,79. Ilaatsen van een foto of afbeelding formaat van 35 x 45 mm rekenen 1,42 toeslag. Overige tarieven op Bij niet contante betaling wordt j adm. kosten berekend. Foto's «et geretourneerd. Bel 076-236442 tekst 2 dagen vóór plaatsing af bij nze kantoren. Schriftelijke opgaven I uitsluitend geaccepteerd indien adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. ouden ons het recht voor teksten lopgaaf van redenen te weigeren. 1 uitgever klachten bereiken over de j/en tekst behoudt de uitgever zich lecht voor om de naam van de prachtgever bekend te geven. Verenigingsnieuws lend op 2 kolom op donderdag sn: Farid Itricia Ly- lo Voogdt, vhof. en Astrid loosterzan- 992. TIJDELIJK lenwerking met de Stichting Ideële Reclame.) anpak motorrijders Hulst Lwe verslaggever M - De rijkspolitie in Hulst Ijt strenger optreden tegen icho-motorrijders. Wie in de uenstad gesnapt wordt met i uitlaat die te veel lawaai t krijgt een boete van 150 Jijen en raakt zijn kenteken Lelijk kwijt. Belgische motor- Ijers moeten ter plekke beta- j anders wordt hun voertuig [beslag genomen. Het oerendhard heen en weer gerij van motoren, het met veel pk's optrekken, en het hinderen van het winkelend pu bliek heeft het afgelopend weekeinde tot boze telefoontjes bij de politie ge leid. „Mensen vroegen ons verbaasd af waarom wij daar niet tegen optreden. Ze maken niet zomaar een rondje door de binnenstad maar blijven constant heen en weer rijden," aldus een woor- voerder van de rijkspolitie in Hulst. Mooi weer De aanpak van Hulst krijgt wellicht navolging in heel Midden-Zeeuws- Vlaanderen maar het probleem speelt zich volgens de politie toch met name in Hulst. In het koopstadje zijn meer dere cafés die als onmoetingsplaats voor motorrijders worden aangemerkt. Het gevolg is dat het, met name bij mooi weer, een komen en gaan van mo torrijders is. Omdat wettelijk het aantal toegestane decibels voor motorrijders niet is vast gesteld hanteert de politie in Hulst een eenvoudig criterium. „De uitlaten van de motoren moeten er uitzien zoals ze uit de fabriek komen. Is er mee ge knoeid, zit er geen demper op, dan krij gen ze een bekeuring." De actie tegen de 'stoere' motorrijders is gisteren ge start. Luidruchtig Lukt de politie het om het luidruchtige motorverkeer in Hulst aan banden te leggen dan blijft de binnenstad nog met een probleem zitten, de parkeeroverlast in de Gentsestraat. Het verkeerd ge bruik van de parkeervakken, -winke liers parkeren hun eigen auto's op de los- en laadsplaatsen-, is een tweede bron van ergernis die de aantrekkelijk heid van het koopstadje ondermijnt. Het brengt niet alleen het laad- en Ios- verkeer in de problemen. Het nodigt ook andere automobilisten uit tot fout- parkeren. B en W van Hulst, die de be trokken winkeliers hebben aangeschre ven, hebben nog geen idee om voor dit probleem een wettelijke oplossing te bedenken. LIEVE OPA EN om Bedankt voor die fiji week logeren, ten pappa en mamma Amerika waren. Kus Carmen en Lissa. I (an onze correspondente Ijxel - De deuren van de hardappelhal Mieras aan IOudeweg in Axel gaan I zaterdag 30 mei om 10.00 I sur wijd open. Dan is er I voor de twaalfde keer een I ionden tentoonstelling. 1 Burgemeester W. de Graaf I verricht de officiële ope ising- hen dergelijke tentoonstelling wordt niet vaak georgani- erd in Zeeuws-Vlaanderen. e tentoonstelling is georga- seerd door Louise Mieras limde hondentrainingsschool |a door Jo Sturms, penning- heester van de Kynologen- Itlub. Er zijn reeds honderd- 1 vijftig honden ingeschreven, [lie door de keurmeester be- keken willen worden. e eigenaren van de deelne- I mende honden weten dat ge- |let wordt op de schoonheid de vacht, het goede luis- I leren en de loopvaardigheid I ran hun dier en dat er ook I een beoordeling is van de to- trie schoonheid van hun dier. I foor de keuring heeft de or- Iganisatie van de internatio- i show keurmeesters uit I België en Nederland aange trokken. De mooiste hond krijgt als winnaar een beker, maar ook deelnemers die buiten de prij zen vallen krijgen een aan denken aan de show en een pak hondenvoer. Dit laatste presentje wordt geschonken door hondenvoerfabrikanten die dit evenement sponsoren. De keuring is een serieuze aangelegenheid, maar de jeugd krijgt ook de kans om met hun huisdier deel te ne men aan de show. In de na middag is er een soort parade van honden met hun jeugdige eigenaren die zich verkleden. Hun outfit moet min of meer overeenkomen met de her komst van hun dier. Zo kan een deelnemer met een Duiste herder kiezen tussen her derskleren of Duitse kleder dracht. Ook is er een show voor puppies. In de hal worden enkele in formatiestands opgesteld. Bij een ervan kunnen de liefheb bers alles te weten komen over de hondentraining. Een andere stand wordt bemand door mensen van het Rode Kruis. Verder is er een kraam waar het publiek een indruk krijgt van alle toebehoren voor de hond. Van Hemelvaartsdag tot en met de zondag erna zijn deze oldtimers boven Axel te zien. »tl-Vandaag geeft het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Iwpsoefening (CBB) Terneuzen in de Weistede in Axel de ïtste cursus kantoorpraktijk/tekstverwerking. In juli sluit I Weistede definitief. TIE, MA T M VRIJ 09 00-17.00 UUR. 19 0022.30 UU I verzorgt sinds 1988 in pws-Vlaanderen opleidingen 7 werkzoekenden, die inge geven staan bij een arbeids- pau. Voor deze opleidingen Jid vaak gebruik gemaakt van Ischolengemeenschap De Wel ti! in Axel als uitvoeringslo- It, f Weistede heeft volgens de pelijke normen te weinig pingen, Het CBB Terneuzen, scholingsinstituut zonder locatie, moet dus op zoek t een geschikt onderkomen. I CBB verzorgt momenteel i cursussen in Terneuzen, tslburg en Axel. Zoals de Rkelcursus metaal-, een adm- patieve opleiding, basisken- p computergebruik, en een op- Ipeursus motorvoertuigen- itaiek. Binnenkort start in Fieuzen in het Centrum Vak- leiding een schakelopleiding lie bouw. Hiervoor zijn nog patsen vrij. T> ie cursussen die het CBB zijn geen kosten ver- l-iden. Leermiddelen worden Ippkleen gegeven en reiskos- (AD VERTE NTIE) Autobedrijf Walther de Block, p"0utdijk2-4, Hulst Tel 01140-12058 1 service is pas goed, als u dat vindt! -""toren P'oeuzen, Hulst en Goes. T essen en telefoon- f ers op pagina A2. Ijtoingstijden: ^''2.30/13.30-17.00 uur. Jisctie Ez®n: Rein van der Helm li;nHrC e"' Frank van Cooten, L„Ueii. Cees Maas, Cor de Ton Koomen L. ;Rarold de Puijsseleijr. I! s: Jan Jansen KcCleredacteur>- k Q^.u9ene Verstraeten rv,editiechef) r:Sentie"exP|oitatie ("ïe'el. 09-3291459940. om ten worden vergoed. Tevens wordt een tegemoetkoming in de kosten voor kinderopvang gege ven. Van de dertien cursisten (herin tredende vrouwen) zijn er twaalf geslaagd. Eén cursist heeft her examen. Geslaagden: J. de Bruijne, B. de Coninck, I. de Graaff, M. Jans sen, M. van Kerckhove, M. Laf- feber, A. Sewraj, M. Sterenborg, A. M. Stolk, J. Timmerman, H. Tuin, R. Vernimme, H. van den Wildenberg. Hulst - Een automobilist uit Kloosterzande raakte in de nacht van zondag op maandag bij een eenzijdig verkeersonge val gewond. Met enkele gebroken ledematen en een hoofdwond werd hij per ambulance overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Het ongeval ge beurde nabij de Verrekijker op rijksweg 60, waar de man de voor hem linkerrijbaan terecht kwam. Daarbij ramde hij een verkeersbord van de ANWB dat op het dak van zijn voertuig te recht kwam. De man, die vol gens de politie onder invloed verkeerde, weigerde een bloed proef. Tegen hem is een proces verbaal opgemaakt. Tholen - De Thoolse politie is de vernielingen die groepen jonge lui in het weekeinde aanrichten zat. Zo mogelijk wordt de Tik op stuk'-methode toegepast. Vrij dagnacht was het weer zover. Een groep van vier jongeren rukte de plantenbakken in de Kerkstraat en de Boterstraat leeg. De inhoud deponeerden ze op de stoep. C. de J. (21) en M. M. (21) wer den direct gearresteerd. A. van D. (21) en A. S.(18) greep de po litie zaterdag in de kraag. De schade van driehonderd gul den is inmiddels door hen uit eigen zak betaald en de gedu peerde middenstanders hebben het geld van de politie gekregen. „We hopen dat dit Tik op stuk beleid helpt," aldus de politie woordvoerder. Van onze verslaggever Axel - Axel stuurt op Hemelvaartsdag oldtimer auto's de straat op maar ook boven Axel zijn op die dag 'oudjes' te zien. De vereniging van Historische Zweefvliegtuigen houdt 28, 29, 30 en 31 mei nationale ontmoetingsdagen voor vliegers die zo'n oud kistje in bezit heb ben. De oldtimers gaan elke dag vanaf 13.00 uur de lucht in. In totaal komen volgens Piet Mout, be stuurslid van de Nico-Baby Vriendenclub (gastheer dit jaar), en lid van de Eerste Zeeuws Vlaamse Aero Club (EZAC) zo'n 25 toestellen van de meest uiteenlopende soort naar Axel. Aan de naam van de organiserende Nico- Baby Vriendenclub zit een hele geschiedenis vast. Piet: „Toen de EZAC 26 jaar geleden werd opgericht was het eerste toestel dat wij aankochten een Grünau Baby lib. Dat was toen ook al een redelijk gedateerd toestel, maar we hadden ais jonge club nog niet zo veel geld. In 1975 raakte het toestel bij een harde landing zo goed als totall-loss maar Nico Hoenkamp wist na vele uren het toch weer luchtvaardig te maken. In 1986 wilde de EZAC er van af omdat het toestel inmid dels hopeloos verouderd was. Maar er is een vriendenclub opgestaan om het toestel voor Axel te redden. De kist was toch te zeer ver bonden met het ontstaan van de club om hem zomaar van de hand te doen vond de club. Het toestel is vervolgèris gedoopt naar Nico, die het na de ongelukkige landing toch weer in de lucht wist te krijgen." Verleden De toestellen die rond Hemelvaart naar Axel komen hebben allemaal een eigen ver leden. De meeste toestellen zijn gebouwd tussen de Tweede Wereldoorlog en 1960. Toestellen die na 1960 zijn gebouwd worden niet als oldtimer aangemerkt. De Nico-Baby is in 1953 gebouwd. Ondanks de oprukkende technologie die ook in de zweefvliegvaart zijn opmars heeft ge maakt is de animo om in de oude houten en linnen kisten te vliegen groot. Ze kunnen minder presteren dan de moderne kunststof zweefvliegtuigen maar het gaat volgens Piet Mout meer om het karakter van het vlieg tuig. Kistjes „Net zoals bij de auto's van deze tijd lijken Van onze verslaggever Axel - Axelaar G. van Wan- rooy heeft gistermorgen er kenning gekregen voor zijn optreden in Nederlands-In- dië, kort na de oorlogsjaren. Van Wanrooy kreeg in de raadszaal van het stadhuis in Axel het zogenaamde Draag insigne Gewonden uit han den van burgemeester W. de Graaf. Van Wanrooy diende kort na het eind van de Tweede Wereldoor log in Nederlands-Indië om daar zoals hij het gisteren zelf uit drukte 'na de Japanse bezetting de orde en rust te herstellen'. Van Wanrooy verloor er zijn beste vriend en keerde in 1948 ziek terug naar Nederland. Hij is nooit helemaal hersteld van zijn dienstjaren in Nederlands-Indië. Nog steeds wordt hij door nacht merries geplaagd. Ook de Tweede Wereldoorlog in Nederland heeft diepe sporen in zijn persoonlijk leven getrokken. Hij werd als vijftienjarig jon getje tijdens een Duitse razzia in Oosterhout gevangen genomen en in Duitsland te werk gesteld. Hij wist te ontsnappen en keerde terug naar Nederland. Aan het eind van de oorlog, in 1944, meldde de toen zestienjarige Van Wanrooy zich bij de OVW'ers (oorlogs vrijwilligers) en werd samen met achthonderd Neder landers ingedeeld bij een En gelse Brigade die betrokken was bij de bevrijding van Nederland. Hij wist door een leugentje over zijn leeftijd (je moest achttien zijn) bij de vrijwilligers te ko men. De gedecoreerde voerde in datzelfde jaar ook landingen mee uit op Walcheren. - FOTO ARCHIEF DE STEM al die plastic toestellen sterk op elkaar. De houten en linnen kistjes dragen het kenmerk van geringere kennis van aërodynamica en de beperkingen die de to.enmalige materia len de constructeurs oplegden. Iedere con- /9 structeur zoch naar een oplossing en steeds werden andere compromissen gesloten met als gevolg sterk in uiterlijk verschillende toestellen. Dat geeft iedere kist zijn eigen karakter, niet alleen in vliegeigenschappen, maar ook in uiterlijk. En dat spreekt toch nog altijd een heleboel mensen aan," Knutselaars De toestellen hebben ook grote aantrek kingskracht op de knutselaars onder de zweefvliegers. De moderne toestellen laten de techneuten weinig speelruimte, zegt Piet. „Eigenlijk zijn veel liefhebbers van histori sche vliegtuigen modelbouwers die ook nog eens graag vliegen en dat dus maar in hun eigen knutselwerk doen. Maar let wel, de veiligheid is gewaarborgd. Alle toestellen hebben het benodigde bewijs van Lichtvaar digheid van de Rijksluchtvaartdienst." Belangstellenden kunnen de dagen rond He melvaart om 13.00 uur terecht op het zweef- vliegterrein van EZAC. Entree is gratis. KVO-REIS - De jaarlijkse voorjaarsreis van de KVO wordt vandaag. Plaats van bestemming is dan Leerdam, waar een bezoek gebracht wordt aan de glasfabriek en het glasmuseum, 's Middags wordt onder leiding een stadswandeling gemaakt door Buren waar men ook een be zoek brengt aan een aantal historische gebouwen. Voor de terugreis is er nog gelegen heid om te winkelen. CLUBWEDSTRIJD - De ka rabijnclub De Reizende Kogel hield een clkubwedstrijd waaraan 12 personen deelna men. A-klasse: 1. N. Boogaert 400 punten. B-klasse: 1. J. de Waal 320 punten. C-klasse: 1. A. Broere 309 punten. KOERSBAL - Recreatiecen trum Hof ter Nesse, organisa tie Bond voor Ouderen met 11 personen. 1. J. Sehrauwen, 2. E. de Maat en R. Reyns-De Kort, 3. A. Rottier en M. de Maat-De Waal. KOERSBAL - De Warande, organisatie Katholieke Bond voor Ouderen. Uitslag: 1. A. van Remoortere-P. Rombaut en E. de Smet-W. de Windt, 2. Th. Kints-E. de Windt, 3. M. van Bunder-M. Taelman. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marjolein, dv R. Ruben-Jongmans; Angelique, dv J. Bakker- Riekwel; Tara-Maria, dv C. Tangelder-Schipper. Ondertrouw: C. Witte en W. Servaas; P. Sponselee en J. Jansen. Getrouwd: M. Vives Batista en M. Facendo Redondo, Axel; J. Smeenk en M. de Feijter, Amsterdam; K. Y. To en Y. Wang, Axel; W. van Lan- gevelde en A. Naeije, Axel. KAARTINGEN Oostburg - De Bridgesociëteit Oostburg speelde de tiende wed strijd van de voorjaarscompeti tie. Uitslag groep A: 1. heren Pie- ters-Ramondt, 2. heren Van Dae- le-Visser, 3. mevrouw Rosseel-de heer Lako. Groep B: 1. echtpaar Rosenkranz, 2. heren Gijs-Ver- E aaien, 3. mevrouw Te Beek-de eer Brasser. Uzendijke - De IJzendijkse Brid geclub hield de vijfde wedstrijd van de voorjaarscompetitie. Uit slag groep A en B: 1. dames Kock-Keeman, 2. dames Van Poelje-Den Doelder,3. mevrouw Rak-de heer Arnoldi, 4. dames Van Waterschoot-Zwartelé, 5. dames Post-Van Mieghem, 6. da mes Sturm-Marquinie. Hulst - Zaal De Kroon met 32 personen. Bieden: 1. mevrouw Reyers, 2. J. Hermans, 3. B. van de Bos. Jokeren: 1. mevrouw Taalman, 2. mevrouw Rietjens, 3. mevrouw Van Iteghem. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man met 48 personen. Bie den: 1. A. Geelhoed, 2. J. Marti net, 3. L. van Goethem. Jokeren: 1. P. de Waal, 2. R. Warrens, 3. mevrouw De Waal. Hulst - Zaal De Lieve, organisa tie bond voor ouderen met 40 personen. Uitslag: 1. mevrouw Heyerman, 2. L. de Vos, 3. me vrouw Gijsel. Terhole - Zaal De Kroon met 40 personen^ Bieden: 1. P. Pauwels, 2. L. Jaarsveld, 3. E. Dankaert. Jokeren: 1. mevrouw Pieters, 2. meivrouiw De Kesel, :3;, mevrouw Van Goethem. Kloosterzande - Zaal De Kom buis met 26 personen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. mevrouw Lu- casse, 3. mevrouw Hoop. Joke ren: 1. P. de Waal, 2. E. van Voo- ren, 3. mevrouw Pauwels. Hulst - Zaal Time Out met 16 personen. Bieden: I. P. van Spaandonck, 2. A. de Winkel, 3. mevrouw Leemput. Jokeren: 1. mevrouw Van Delft, 2. mevrouw Long, 3. mevrouw Van de Lee. Graauw - Zaal Gemeenschaps huis, organisatie bond voor ouderen met 28 personen. Uit slag: 1. G. Maerman, 2. A. Boone, 3. A. Regenmortel, 4. mevrouw van Hooye, 5. mevrouw De Bruijn. Stand kampioenschap: 1. C, Boone, 2. A. de Bruijn, 3. A. Boone. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, or ganisatie bond voor ouderen met 25 personen. Bieden: 1. mevrouw Elegeert, 2. C. Smit, 3. J. Schaal- je. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. mevrouw Van Goe them, 3. mevrouw De Bruijn. Hulst - Zaal Blommaert met 20 personen. Bieden: 1. L. Jaarsveld, 2. J. Rietjens, 3. K. Hermans. Jo keren: 1. mevrouw Smit, 2. F. Buys, 3. mevrouw Boogaert. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man met 40 personen. Bie den: 1. mevrouw De Waal, 2. me vrouw Hoop, 3. J. den Engels man. Jokeren: 1. E. van Vooren, 2. W. van Smale, 3. mevrouw De Bruijn. Hoek - Camping De Braakman in kantine Het Trefpunt met 48 personen. Bieden: 1. G. Boerjan, 2. T. van Driel, 3. D. Reyers. Jo keren: 1. L. de Ruyter, 2. me vrouw Boerjan, 3. mevrouw Van Luxemburg. Hengstdijk - Camping De Vogel met 36 personen. Bieden: 1. me vrouw Goossen, 2. mevrouw Hoop, mevrouw Hemelaar. Joke ren: 1. mevrouw Van Goethem, 2. mevrouw De Poorter, 3. me vrouw Van Enden. SCHIETINGEN Hulst - Zaal Blommaert met 15 personen. Hoge vogel: J. Merlin, eerste en tweede zijvogel: H. de Vos, grootste aantal (7): W. Cuy- per. De Klinge - Zaal Gasthof met 36 personen. Hoge vogel: W. Pau wels, eerste zijvogel: L. van Duys, tweede zijvogel: J. van Goethem, grootste aantal (7): J. Uitenhouwen. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, koningsschieting met 26 perso nen. Koning: M. de Cock, eerste en tweede minister: A. van Waes. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 25 personen. Hoge vogel en eerste zij vogel: J. van Damme, tweede zijvogel: F. de Meijer, grootste aantal (5): M. Kont. Lamswaarde - Zaal de Lamso ren, bejaardenschieting met 26 personen. Hoge vogel: L. van Waesberghe, eerste zjvogel: G. van Meelen, tweede zijvogel: J. Sponselee, grootste aantal (5): A. Tieleman. De Klinge - Zaal De Statie met 39 personen. Hoge vogel: G. Maas, eerste zij vogel: G. de Boey, tweede zijvogel; 'LJ. MeerscHaert;- grootste aantal (5): M. Piessens. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, bejaardenschieting met 25 perso nen. Eerste en tweede hoge vogel en eerste en tweede zijvogel: J. de Waal, grootste aantal (5): Th. de Caluwé. Hulst - Zaal De Kroon met 34 personen. Hoge vogel: P. van Rij- sewijk, eerste zij vogel: G. Her- wegh, tweede zijvogel: J. Dobbe laar, grootste aantal (7): P. Boën- ne. De Klinge - Zaal De Statie met 32 personen. Hoge vogel en eer ste zijvogel: N. de Kint, tweede zijvogel: J. Piessens, grootste aantal (5): R. Thijssen. Koewacht - Zaal De Oude Molen met 61 personen. Hoge vogel: J. de Schrijver, eerste zijvogel: F. Martens, tweede zijvogel: G. van Petegem, grootste aantal (7): B. Crombeen en D. de Jaecq. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 14 personen. Hoge vogel: B. Audenaerd, eerste zij vogel: R. d'Hondt, tweede zijvogel: M. van Hoeke, grootste aantal (6): D. Audenaerd en M. van Hoek. Meerdonk - Zaal Astoria met 27 personen. Hoge vogel: P. de Waal, eerste en tweede zijvogel: O. Picavet, grootste aantal (5): B. Kessels. Axel - Ons Vermaak, schieting staande wip met 48 persoen. Wip 1: eerste hoge vogel: mevrouw Verstraeten, tweede hoge vogel: J. Verschraegen, eerste zij vogel: O. van Laere, tweede zijvogel: M. de Cock, derde zijvogel: Chr. Vermandei, vierde zijvogel: W. de Munck. Wip 2: eerste hoge vogel en tweede zijvogel: J. Ferket, tweede hoge vogel: G. Suy, eerste zijvogel: F. de Dijker, derde zij vogel: J. Roeland, vierde zijvogel: W. Toen. HULST - Café de Blaauwe Hoeve, 13.30 u. schieting voor bejaarden. KLOOSTERZANDE - Café de Reizende Man, 19.30 u. biefstukkaarting. KOEWACHT - Café 't Hoekske, 13.30 u. schie ting voor bejaarden. ST. JANSTEEN - Café Sport, 14 u. kaarting. SAS VAN GENT - Clubgebouw De Regenboog, 14 u. bingo en verloting ANBO. Burgemeester W. de Graaf feliciteert G. van Wanrooy met het Draaginsigne Gewonden. FOTO WIM KOOVMAN Zij moesten in de omgeving van Veere aan land zien te komen. Een hachelijk avontuur. Van Wanrooy en zijn kornuiten wis ten onder zwaar granaatvuur toch de kust te bereiken. „Wij kwamen te liggen in de Duitse bunkers van Fort Hamster, in de duinen tussen Domburg en Vee- re. Walcheren stond onder water en de rottende en stinkende ka davers van koeien lagen overal in de Duitse mijnenvelden tus sen het prikkeldraad," weet Van Wanrooy zich nog te herinneren. Hij trok vervolgens Duitsland mee binnen tot volledige over gave van de Nazi's een feit was. Burgemeester W. de Graaf keek gisteren met respect terug op het heldhaftige gedrag van Van Wanrooy. De opstelling van het kabinet om de voormalig Indië- gangers, die bij hun terugkomst in Nederland op geen enkele wijze erkenning hadden gekre gen, met terugwerkende kracht te onderscheiden steunde hij volledig. Van onze verslaggeefster Willemstad - N. Deen, be stuurslid van de Toerbeurt- vereniging Noord-Zuid, denkt dat er nog deze week schippersacties tegen vracht verkeer buiten de beurs om komen. Deen zei dat gisteren, vlak voor de opening van een dependance van de Rotterdamse schippers- beurs op het schip Ravie in Wil lemstad. De opening van de schippersbeurs werd ook bijge woond door schippers die in de haven van Terneuzen liggen te wachten op een vracht. „Wat de schippers doen, is hun eigen zaak," zegt Deen. „Als wij een actie organiseren, hebben we zo een kort geding aan onze broek. Door de beurs hier naar toe te brengen, kunnen schippers die op wacht liggen bij het Vol kerak hun collega's aansporen tot aansluiting." Voor de opening van de schip persbeurs had Noord-Zuid een beroep gedaan op Frans Pever- nagie, secretaris-generaal van de Europese Schippers Organisatie (ESO) uit Brussel, en op Leen de Waal van de Algemene Schip pers Vereniging. De Waal staat ook helemaal ach ter het opzetten van een beurs in Willemstad en de eventuele ac ties die daarmee mogelijk wor den. Bij de Volkeraksluizen heb ben gisteren tien schepen aange meerd. Volgens Deen wordt met het benaderen van de, voorna melijk Belgische, schippers die niet aangesloten zijn gewacht tot hun aantal wat gegroeid is.

de Stem | 1992 | | pagina 13