;t b.v. Ji 'Negen Zeeuwen van Oranjeboeiend elgische club wil ritme vasthouden in verband met bekerstrijd Coolegem 25 jaar drijvende kracht veteranen STEEN SPORTAGENDA De Schrijver: 'Volgend jaar gaan we door' EEN DIJK VAN ZEKERHEID. IN MIDDELBURG. Al ff mem Zeeuwse se I koud we^en van me' ge_ SPORT ZEELAND B3 (m/v) Spelregelavond zaalvoetbal SPORTNIEUWS KORT Degradatie vrouwen De Schelde Afscheidswedstrijd George de Bakker Grand Prix badmintonjeugd UEFA-toernooi Terneuzense Boys Districtskampioenschap atletiek UEFA-toernooi Corn Boys Jo David wint 5000 meter verzekeringen ZATERDAG 23 MEI 1992 rd op ruim 30 jaar ervaring in lit de dagelijkse praktijk, a kans van slagen. Doe nu de bon .oekomst naar u toe! itis studiegidsen: snelste weg naar het 31-diploma. Mïenvelop zonder postzegel zenden 4] I OVI, Antwoordnummer 2100, I 3 Maarssen. Hen a PDI (MBO-niveau) AMBI (HBO-nlveau) orn Boys tegen AA Gent „onze sportmedewerker van Gent - Het jubileum 1 de 60-jarige voetbalvereni- jg Corn Boys uit Sas van Gent nog een onverwacht extra utje. Het standaardteam van e vereniging speelt vrijdag 29 j tegen de Belgische sub-top- f AA Gent. j unieke buitenkans voor Corn Boys de feestelijkeheden rondom het ju- i(Utn nog meer op te luisteren. Het .m waarom AA Gent - 'Eigenlijk is het KAA Gent', volgens KAA Gent-fa naat Herman van Ootegem - doet Corn Boys trainer Hans Radt uit te doeken te doen. „Via de vader van onze eerste- elftal-speler Pascal de Koek kwamen de contacten tot stand. AA Gent, en dan met name trainer René Vandereij- ken, bleek wel oren te hebben naar een oefenwedstrijd, maar liet dat totaal af hangen van het programma dat de club nog te wachten stond. Omdat AA Gent in de halve finale van de beker van Bel gië zit, zag hij een oefenduel tussen de twee duels met FC Antwerp wel zitten. Donderdag (hemelvaartsdag, red.) speelt AA Gent de eerste wedstrijd in die halve finale op eigen veld tegen FC Antwerp. De zondag daaropvolgend (31 mei) is de return. Vandereijken vond het oefenduel tegen ons uitstekend pas sen in het licht van die bekerwedstrij den". Volgens penningmeester Herman van Ootegem, een AA Gent-supporter in hart en nieren en lid van de supporters vereniging Gantoise Tippers uit Zelza- te, zal AA Gent met het grootste ge deelte van zijn selectie opdraven. „Als ze die wedstrijd spelen om ritme vast te houden, ben ik ervan overtuigd dat vrijwel de complete eerste elftalselectie aantreedt. Daaronder zijn dan jongens als Eric Viscaal, Frank Dauwen, Mark van der Linden, de 'zwarte parel' Henry Balenga, doelman en internatio nal Zsolt Petiy en Belgische internatio nal Dirk Medved. Het sportieve belang zal bij AA Gent een rol spelen in dit treffen, maar ik denk ook dat het een geste is naar de supporters in het ach terland. Veel AA Gent-supporters ko men hier uit de kanaalzone rond de grens. Het is daarom ook, vermoed ik, dat ze voor een vriendenprijs naar hier komen. Dat moest ook wel, want onze vereniging kan het zich niet permitte ren om financiële risco's te lopen. Die lopen we in dit geval helemaal niet, omdat onze hoofdsponsor door de jaren heen, Cerestar Benelux, zich garant stelt, mocht de recette tegenvallen". Vrijdag 29 mei begint de kersverse kampioen van de eerste klasse afdeling tegen AA Gent om 19.30 uur op sport park De Valcke. De entree bedraagt 7,50 voor volwassenen, 5,00 voor jeugd van tien tot zestien jaar. De jeugd onder de tien jaar mag gratis binnen. 1* 03465-71352.BJ019 Piet van Coolegem onlosmakelijk verbonden met de ve- \temnen van STEEN. - foto de stem/cor j. de boer in het vervaardigen en toeleve- hietprodukten in kunststof (ther- medische, automobiel-, consu- jstrie. ners in de Benelux en (eventueel van afnemers, waarbij hij/zij kan [ische know-how binnen ons be- met name in het zelfstandig ac- i ur richting Werktuigbouw of Che- i marketing-concepten trfbranche il bij ons bedrijf van groot belang (werkt) ;n aan Technoplast B.V., t.a.v. de cedure. 520 - 180 - 340.- 120.- - p.m. - p.m. - p.m. p.m. pm p.m. p.m. 600.- 320.- 140.- 280 - 660- 440- 440- 300- P-"1 Mercedes 207 0 '82 v.a^.pji Mercedes 208 D-X '90 v.a4M'„ p.nv Nissan Bluebird 2.0 Wagon '89 v.a- Nissan Terrano «o-P"1 2.7 DT 4WD '91 v.a- Nissan Patrol Van aao-P-"1 Diesel '86, '87 v.a Nissan Patrol «nfl-P-"1 GR '91 1Jtw' Nissan King wo-P-"1 Cap 2.5 D 4WD '88. '90. '91 v.a Opel Kadett Diesel «30.- P"1 Caravan '86, '89 v.ap."1 Opel Kadett 1.6 D Combo '88 v.a. - pJit Opel Omega 2.3 D Caravan '89 v.a- p m Opel Pick-Up Crew Cab '92 v.ap,m Peugeot 405 Break '89, '90 ,.gp.m Renault 5 Van Diesel '89 ,qq'. p.m Renault Microbus '86 v.a46ö'. p."1 Suzuki Samurai '90, '91 5qq_. pm- Suzuki Vitara JLX '89 v.a76g. p# Toyota Hilux 2.4 0 4WD '90 v.ap.m. Volvo 740.- GL Stat. Car '87 v.a.-- 5Q. p.m VW LT28D Verhoofd'90 v.a««.f* VW Passat TDStat. Car '89 v.a300.p,m VW Polo Van Diesel '90 v.a400.. pP1 VW Taro Diesel '89 Van onze sportmedewerker iSt.-Jansteen - De vetera- nenafdeling van de voet balvereniging STEEN be staat 25 jaar. |Die afdeling en Piet Coole- 1 kunnen in één adem ge noemd worden. Beiden zijn op heden onlosmakelijk elkaar verbonden. Piet wlegem stond ook aan de van deze veteranenafde- -?• Hij vertelt: „Al enkele jaren was er sprake van enig ver loop binnen onze club W STEEN. Ik was destijds trai ner en in de meeste gevallen taakten oudere spelers af als rij plaats moesten maken TO jongere voetballers. Dat gebeurde ook in lagere teams. Dat prikte ons, het bestuur en mijn persoontje. Het is daarom dat we in overleg be sloten om die leegloop, tussen aanhalingstekens, op de van- ""n door een veteranenafde-' i ig op te richten. Op 22 april '567 was het zover. In café Sport hier ter plaatse werden de veteranenafdeling van de *V STEEN opgericht. Uit de directe toeloop van 38 leden hoe groot de behoefte zegt een tevreden te rugblikkende Piet Coolegem. ™j vervolgt: „In die tijd wer den de bestuurlijke zaken ge- 'egeld door Gerard Pieters, Jo vesepoel en mijn persoon, tater kwam daar Jo de Potter ij en nu kunnen we ook op e steun van Mare Verschu- 'en rekenen. Het sportieve eelte bestond uit het spe- van vriendschappelijke I wedstrijden en toernooien. t; speelden vaak tegen Bel- I Wche ploegen en gedurende I® laatste tien jaar is er een a band ontstaan met de «eranen van Deltia uit Gul- I pen. Uit het veteranenvoetbal aook °ns Frans Pleunis-toer- 00j, genoemd naar de oud- j weiman van STEEN, ont- jfa?n ,Dat w°nit jaarlijks in het veteranenteam •r in actie wilde komen '°°;,men deel te nemen in KvJ^'tieverband van de Istan Pe p'oeS Sing van |u 111 laagste klasse van ,zaterdagv°etbal, maar IsL na het kampioen- P laren in de derde'klas se. Vorig seizoen, na 21 jaar, heeft dat team door spelerste kort af moeten haken. Dat vonden we wel jammer, maar het kon niet langer". Piet Coolegem heeft iets met veteranenvoetbal. Zo richtte hij samen met Guust Voet het Oostzeeuwsvlaamse Abra ham-elftal op. Daarin komen spelers uit als Frans. Aude- naerd, Ramon Smet, Guust de Schepper, Jo Lambert, Cees Wissel senior en Alf IJse- baert, om er een aantal te noemen. Zelf was de voorzitter van de veteranenafdeling STEEN al vroeg een voetbalfanaat. „Toen ik twaalf jaar was, voetbalde ik al in de jeugd van Overmaas in Rotterdam. Jaren heb ik daar in het eer ste elftal op het middenveld gespeeld. Dat team speelde toen in de eerste klasse van het amateurvoetbal. Daarna was ik nog een aantal jaren actief als trainer. In 1961 kwam ik in St.-Jansteen wo nen en toen men hier in de streek hoorde dat ik trainer was, klopte Clinge direct bij me aan. Daar heb ik enkele jaren getraind. Dat werd in die periode overigens niet in dank afgenomen door de St- Jansteense voetballiefheb bers, want vooral in die tijd waren Clinge en STEEN nog water en vuur. Tussendoor ben ik ook een jaar trainer van Hulsterloo geweest. Toen ik met het trainerschap stop te, heb ik mijn aandacht vooral op de veteranenafde ling, maar ook op andere ac tiviteiten binnen de voetbal vereniging STEEN gericht. STEEN kan trouwens bogen op de inbreng van een flink aantal bereidwillige mensen. STEEN heeft momenteel een schitterende accommodatie door toedoen van die vrijwil ligers", aldus Coolegem. Het feit dat Piet Coolegem al 25 jaar de motor is waarop de veteranenafdeling STEEN draait, zal niet ongemerkt de revue passeren. Vandaag (aanavng 19.30 uur) wordt een receptie in het kader van het 25-jarig jubileum van de veteranen en Piet Coolegem gehouden in de kantine van de W STEEN. Daarna houdt men een reünie van oud-voet ballers uit Oost-Zeeuws- Vlaanderen. |Wdag K0RFBAL I klasse''pi ^^a-Maassluis (2e l^ctor-AL aanvaftg 16.00 uur. m en thor-togo r16.00 uur. |^4r002^KC (le We>' Zatetda ^NIS jubbe|gH„ 'jijtrietscompetitie Sta p°^U,a,sse: Oame'78- L^'ardo w i se: Oame'78 P-SJEphoek-mltc, Sluis- Zondag landelijke competitie ge mengd: Tweede klasse: Baren- dreacht-Amstelpark 4, Animo- Hoek van Holland, Leeuwen- bergh-THOR Rood Wit, ZTC- Bakkum. Derde klasse: SBOZ- Animo 2. Vierde klasse: Ludo et Emergo-Souburg. Vijfde klasse: DOS-Animo 3, Tilburg 2-HuIster Ambacht. Landelijke competitie mannen: Tweede klasse: 't Halve Maantje- Halfweg. Derde klasse: Apollo S- 't Halve Maantje 2. Vierde klasse: Berlicum-Animo, De Bocht-Hul ster Ambacht. Van onze sportmedewerker Philippine - In hotel Au Port in Philippine werd gister avond de eerste editie van de Omloop van Zeeuws-Vlaan deren voor trimmers met een grootse prijsuitreiking afge sloten. Een vijfdaagse omloop die zeker een succes was want vanuit ren nerskringen waren er alleen maar lovende woorden te horen. „We gaan met dit evenement dan ook door", stelde Eddie de Schrijver, voorzitter van het or ganiserend comité vastberaden in zijn openingstoespraak waarin hij ook de vele sponsors bedankte. Naast de sponsors waren ook de renners in groten getale present in het mosselrestaurant. Nu eens niet in rennerskledij, maar keu rig uitgedost in uitgaanstenue. Geen schijn meer van de bontge kleurde 'bende', die vijf dagen lang door Zeeuws-Vlaanderen trok. Rob Bijvank, winnaar van het eindklassement in de A-cate gorie genoot van zijn sigaartje terwijl Rik de la Ruelle van Ed die de Schrijver naast zijn roze trui voor de knelspurten een keurige zaag uitgedeeld kreeg omdat, zo stelde De Schrijver, 'je elke keer weer wat te zagen had.' Naast een uitgebreide prijzenta- De winnaars van de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers op rij. V.l.n.r. Gerrit Kampman, Kees Beenhakker, ronde-miss Angela de Jonghe, Wim de Waal en Rob Bijvank. - foto de stem/cor j. de boer fel in natura en de geldprijzen was er ook een groot aantal truien wat aan de man werd ge bracht. Dit door rondemiss An gela de Jonghe. In de drie cate gorieën waren er steeds drie te verdienen te weten: geel voor het eindklassement, groen voor het puntenklassement en roze voor de knelspurten. Ook in de D-ca- tegorie was er geel voor de eind overwinnaar. Dit alles onder de muzikale tonen van de Axelse band Lightning. Een truienverdeling die er als volgt uitzag: geel: Rob Bijvank (A), Willem de Waal (B), Kees Beenhakker (C), Ger rit Kampman (D); groen: Marco Smet (A), Wim de Waal (B), Kees Beenhakker (C); roze: Rik de la Ruelle (A), Huib Slabbekooren (B), Henk Peters (C). Het ploegenklassement werd gewon nen door de formatie Arga/Rabo/ Aquavia met Wim de Waal, Rik de la Ruelle, Rudie Rabout, Mark Boe lens, Ronald Smits en Jan van de Linde. Door Jacques Hendriks VAN DE 593 internationals in de geschiedenis van het Neder lands voetbalelftal mogen er dan slechts negen in Zeeland gebo ren zijn, het heeft drie sportjour nalisten er niet van kunnen weerhouden een boeiend boek over dit negental samen te stel len. Oranje-specialist én Zeeuw Matty Verkamman (Trouw), Chris van Nijnatten (Sport In ternational) en Henri van der Steen (Brabants Nieuwsblad) beschrijven in 'Negen Zeeuwen van Oranje' niet alleen de spor tieve carrières van de negen in ternationals maar ook hun per soonlijke geschiedenissen en ge ven daarmee een fraai beeld van de tijd waarin deze 'helden' leef den/leven. Antoine van Renterghem, gebo ren op 17 april 1885 in Goes, was de eerste Zeeuw van Oranje en bracht het in 1906-1907 tot drie interlands. Op de valreep moest de naam van het boek van 'Acht Zeeuwen' in 'Negen Zeeu wen' worden veranderd, omdat de in Zierikzee op 21-4-'68 ge boren Peter van Vossen in maart van dit jaar als speler van SK Beveren verrassend het Neder lands elftal haalde en uitstekend debuteerde in de oefeninterland tegen Joegoslavië. De andere Zeeuwse internatio nals aan wie telkens een hoofd stuk met veel fraai foto-mate riaal gewijd is, zijn Jo Schot (ge boren in Middelburg, een inter land, 1922), Adri van Male (Phi lippine, 15, 1932-1940), Frans de Munck (Goes, 31, 1949-1960), Willem van Hanegem (Breskens, 52, 1968-1979), Jan Poortvliet (Arnemuiden, 19, 1978-1982), Adrie Koster (Zierikzee, 3, 1978) en Danny Blind (Oost-Souburg, 17,1986-..). Alle negen internationals ver dienden hun 'caps' overigens buiten de Zeeuwse grenzen, wat natuurlijk alles met het betrek kelijk lage niveau van de Zeeuwse clubs te maken heeft. Zo kwam Antoine van Renterg hem, de razendsnelle rechtsbui ten, over wie ondermeer dankzij de autobiografie van diens vader veel bewaard is gebleven, uit voor HBS uit Den Haag. De ook in atletiek uitblinkende Jo Schot speelde als middenvoor van Middelburg zijn beste wed strijden altijd tegen de toenma lige topclub NAC en verkaste na een ruzie met zijn club in 1920 dan ook naar Breda, waar hij Freek de Jonge, Danny Blind, Adrie Koster en Jan Poortvliet tijdens de presentatie van het boek 'de negen Zeeuwen van Oranje'. - foto frank viergever meteen het tot nu toe enige landskampioenschap van de 'Pa rel van het Zuiden' mocht mee maken (1921). Zijn enige interland, Zwitser land-Nederland, was geen suc ces. Oranje verloor met 5-0. Op vallend was dat de Zeeuwse pers totaal geen aandacht besteedde aan het optreden van de tweede Zeeuw van Oranje. Peter van Vossen maakt momen teel furore in België, maar ook Frans de Munck, Jan Poortvliet en Wim van Hanegem speelden enige tijd buiten de nationale grenzen. De Munck in Duits land, Poortvliet in Frankrijk en Van Hanegem in de VS. De Munck en Van Hanegem zijn tevens de grootste 'helden' onder de Zeeuwen van Oranje. Eén fragment van een verslag over De Muncks optreden tij dens de 'Watersnoodwedstrijd' Frankrijk-Nederlandse profs in 1953 zegt in het boek alles over 'de zwarte panter', die bij zijn collega's dan niet zo populair mocht zijn vanwege zijn egoïsme en gierigheid, maar wel nog al tijd als de beste Nederlandse keeper aller tijden bekend staat: 'Het stadion vibreerde toen de donkere reus koelbloedig, de armen gekruist zonder zelfs maar op te zien, in zijn kooi bleef staan terwijl de bal een centimeter of twee over de dek- lat stuitte'. De Zeeuw met de meeste inter lands (52), Willem van Hanegem, werd geboren in Breskens, waar hij als baby in 1944 een groot deel van zijn familie verloor tij dens een bombardement. De overige Van Hanegems verhuis den kort daarna naar Utrecht. 'De Kromme' werd natuurlijk het bekendst als de humoristi sche én geniale linksbenige mid denvelder van Feyenoord en van het Oranje-team dat in 1974 bijna wereldkampioen werd. Twee Zeeuwen zijn nog altijd actief en maken zelfs deel uit van de selectie van het Neder lands elftal voor de eindronde van het EK dat op 10 juni in Zweden begint, Danny Blind (Ajax) en eerder genoemde Peter van Vossen, die volgend seizoen voor Anderlecht uitkomt. Gisteren werd het boek in de Walcherse uitspanning 'De Boc- kenborgh' nabij Nieuw en St.Joosland gepresenteerd in aanwezigheid van alle Zeeuwse (ex)-internationals, uitgezon derd Wim van Hanegem. Een deel van de presentatie werd verzorgd door komiek Freek de Jonge. 'Mede omdat het hedendaagse voetbal wordt bedreigd door ra cisme in de stadions, hebben de auteurs besloten een kwart van hun auteursvergoeding van 'Ne gen Zeeuwen van Oranje' te schenken aan de Anne Frank Stichting', meldde de uitnodi ging voor de presentatie. Negen Zeeuwen van Oranje. AUTEURS: Marty Verkamman, Chris van Nijnatten, Henri van der Steen. UITGEVERIJ: De Koperen Tuin, Goes. PRIJS: 34,50 Terneuzen - De commissie van het zaalvoetbalrayon Terneuzen heeft de scheidsrechters Johan van Espen en Theo de Smet be reid gevonden om op donderdag 11 juni een spelregelavond te verzorgen in de kantine van sporthal 't Zwaantje te Terneu zen. De commissie is tot het idee ge komen wegens de forse wijzigin gen in de spelregels die in het seizoen 1992-1993 ingevoerd worden. Men adviseert dan ook alle clubs om aanwezig te zijn. De aanwezigen krijgen van de commissie gratis een nieuw spel regelboekje. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Hulst - Zoals eerder gemeld is in de hoofdklasse van de tennis- competitie voor vrouwen Hulster Ambacht kampioen gewor den. Animo 2 en De Schelde degraderen. In de eerste klasse A zullen Drive en Animo 4 de gang naar de tweede klasse moeten maken. In de eerste klasse B handhaafde Hulster Ambacht 3 zich op het nippertje. Dat team eindigde weliswaar gelijk met De Sprink, maar de onderlinge wedstrijd (4-2-winst voor Hulster Ambacht) gaf de doorslag. In de hoofdklasse dubbel bleek Hoek een goede middenmoter. AGENDA LAATSTE SPEELDAG Hoofdklasse: Hulster Ambacht-Bru-ten 3-3, Animo-Overzande 2-4, Boskreek- Hulster Ambacht 2 2-4, De Schelde-Animo 2 3-3. Eerste klasse A: Souburg-Drive 5-1, Animo 4-Noord-Beveland 3-3, Bathse Kreek-De Bongerd 3-3, Goblin-Yerseke 2-4. Eerste klasse B: Hulster Ambacht 2-SJEF 1-5, Klappers-Golfbreker 2-4, De Sprink-DOS 1-5, Noord-Beveland-Animo 3 3-3. Hoofdklasse dubbel: Souburg-Hoek 3-1, Domburg-Westkaap 4-0, Kruiningen- Souburg 2 4-0, Westerschouwen-'t Halve Maantje 1-3. EINDSTANDEN Hoofdklasse: Hulster Ambacht 30 punten (kampioen), 2. Ovezande 26, Animo 1 25, Boskreek 22, Bru-ten 20, Hulster Ambacht 2 17, De Schelde 16 (degradeert), Animo 2 12 (degradeert). Eerste klasse A: Souburg 33 (kampioen), Yerseke 27, Bathse Kreek 22, Goblin 20, De Bongerd 19, Noord-Beveland 18, Animo 4 16 (degradeert), Drive 13 (de gradeert). Eerste klasse B: Golfbreker 30 (kampioen), DOS 26, SJEF 23, De Klappers 23, Animo 3 19, Hulster Ambacht 3 17, De Sprink 17 (degradeert), Noord-Beveland 13 (degradeert). Hoofdklasse dubbel: Kruiningen 24 (kampioen), Domburg 20, 't Halve Maantje 17, Souburg 1 16, Hoek 15, Westkaap 8, Westersehouwen 8 (degradeert), Sou burg 2 4 punten (degradeert). Vogelwaarde - De voetbalvereniging Vogelwaarde neemt van daag afscheid van trainer George de Bakker. Dat gebeurt op het plaatselijke sportpark met een wedstrijd tussen het kam pioensteam van het seizoen 1984/1985 en het huidige eerste elf tal. De kampioenselectie zal, net als destijds, onder leiding staan van Rinus Zegers. Uiteraard heeft George de Bakker de leiding over de huidige selectie. De wedstrijd begint om 17.00 uur en daarop aansluitend is een feestavond waarop uitgebreid af scheid genomen wordt van De Bakker. Cadzand - De badmintonvereniging BC Schepnet uit Sluis houdt vandaag in sporthal Noorddijk in Cadzand de Zeeuwse Grand Prix voor de jeugd. Na een zestal selectiewedstrijden heeft zich de sterkste jeugd tussen 8 en 18 jaar voor deze eindstrijd geplaatst, die om 9.00 uur begint. Terneuzen - De voetbalvereniging Terneuzense Boys houdt vandaag mei) het jaarlijkse toernooi voor UEFA-elftallen. Het toernooi op het Zuidersportpark begint om 13.00 uur en is om streeks 16.00 uur afgelopen. In poule A komen Breskens, STEEN en Terneuzense Boys A in actie en in poule B treden Oostburg, Terneuzense Boys B en W Hoek aan. Terneuzen - Aardig wat Zeeuws-Vlaamse atleten komen van daag en morgen in actie tijdens de districtskampioenschappen atletiek in Alphen aan de Rijn. Het Terneuzense Scheldesport vaardigt dertien leden af. RKHAV uit Hulst is met zes perso nen present. De voor Atletica uitkomende Theo Rabout brengt het totale aantal Zeeuws-Vlamingen op twintig. Naar het districtskampioenschap gaan van AV Scheldesport: Francois Begijn, Wilbert Murre, Jeroen Verschuren, Remco van de Winkel, An- né Duivendijk, Stefan Marteijn, Etiënne Schuit, Roald Jonkman, Den nis Coppieters, Karin van Opdorp, Mirjam de Vos, Ilse Murre en Roel van Laere. RKHAV: Annemarie van Laarhoven, Bianca Segers, Re becca de Bakker, Erwin Mortier, Stefan de Block en Theo Cappendijk. Sas van Gent - Mede in het kader van het 60-jarig bestaan houdt de voetbalvereniging Corn Boys het jaarlijkse UEFA- toernooi traditioneel op donderdag 28 mei (Hemelvaart). Ook ditmaal kan die vereniging rekenen op een sterke bezetting. De wedstrijden op het sportpark De Valcke beginnen om 12.00 uur en zijn omstreeks 17.00 uur afgelopen. Deelnemende ploe gen zijn: Terneuzense Boys, Corn Boys, Breskens, Hoek, Philip pine en Zaltbommel. Terneuzen - Jo David uit Koewacht won de vijf kilometer op de atletiekbaan van AV Scheldesport te Terneuzen. Hij ver sloeg Hans van de Griendt van de organiserende vereniging, die na een blessure in de opbouwfase zit. Van de Griendt won wel de eveneens op het programma staande 3000 meter. Onder uitstekende weersomstandigheden liet Jo David een tijd van 17.17,8 afdrukken. De show werd echter gestolen door Hans van de Griendt uit Hoek. Halverwege de vijf kilometer deed hij zijn schoenen uit en snelde blootsvoets verder. Bij de vrouwen won Frederique Versluys de vijf kilometer. Op de drie- kilometer ging de winst naar Karin Stolk uit St.-Kruis. UITSLAGEN VROUWEN 3000 meter: 1. Karin Stolk (St.-Kruis) 11.19,4, 2. Yvonne de Grave 12.15,0, 3. Cindy Snoeck 13.13,4 (beiden Terneuzen). 5000 meter: 1. Frederique Versluys (Zuidzande) 20.30,0, 2. Corrie Dekker (Ter neuzen) 21.19,8, 3. Marian Lucieer 29.54,0, 4. Annie de Bliek 30.25,0, 5. Greetje de Hullu 30.50,1 (allen Nieuwvliet). MANNEN 3000 meter: 1. Hans van de Griendt 9.20,1, 2. Francois Begijn 10.18,5 (beiden Hoek), 3. Jan de Jonge 10.55,1, 4. André Maas 11.06,6 (beiden Terneuzen), 5. Willy van Hee (Oostburg) 11.22,1. 5000 meter: 1. Jo David (Koewacht) 17.17,8, 2. Hans van de Griendt (Hoek) 18.04,4, 3. Marco van der Sijpt (Koewacht) 18.47,1, 4. Chris den Exter 18.52,0, 5. Paul Wijnants 18.56,0 (beiden Terneuzen), 6. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 19.00,0, 7. Sjaak den Hamer (Hulst) 19.43,8, 8. Ferdy de Klerk 19.53,3, 9. Joop van Mil 19.56,0 (beiden Terneuzen), 10. Ko den Hamer (Biervliet) 20.05,3. (ADVERTENTIE) ZEEUWS ZEKER. Vraag uw verzekeringsadviseur.

de Stem | 1992 | | pagina 13