bersAuto*s Weer 58 Barcelona-gangers aangewezen Europacup-voetbal vroeger op gang Tweede nederlaag voor Edberg oninger wordt legendarisch in Barcelona toschge wilde geen spuit eri, zonder jeeft u nu én van flaxi Nacht, ocket egkruisjes. verstaat n u beseft srtrouwen verband. ROVER DONDERDAG 21 MEI 1992 DEEL B ijfjaar ederlandse oelpunten r v Aanwijzen Rechten SPORTNIEUWS KORT Van Basten en Rijkaard tegen Foggia Smits in voorlopige groep Wiel Beenhakker wil weer manager zijn Vijftiende dode na voetbalramp Amateurclub erft fortuin Golfer gebeten door slang UITSLAGEN STANDEN ATLETIEK VOETBAL BASKETBALWIELRENNEN 8-12 4811 EZ Breda tel. 076-218989 rijs b- Officieel Rover dealer voor de REGIO BREDA DE STEM SOOrt jal (anp) - Het NOC- j heeft na verschil- tealificatie-)wedstrij- jn de afgelopen weken „•porters in acht takken ,rt definitief aangewe- Barcelona. De mees zijn roeiers. Het NOC :jj de voordracht van arathonlopers Tonnie e5 Anne van Schup- i Olympische deelnemers Lok skiffeur Frans Gö- a wie na de Hügelregatta «lopen weekeinde in Es- enige onzekerheid be- Bbel is tweevoudig we- pioen bij de lichte 'Alleen de zware skif- Lj Olympisch. De voordrachten van de Konink lijke Nederlandse Roeibond wer den allemaal overgenomen door het NOC, zowel de genomi neerde boten als de potentiële kandidaten. Het gaat om de vrouwen dubbelvier (Harriët van Ettekoven, Anita Meiland, Mar jan Pentenga en Laurien Ver- mulst), de vrouwen dubbeltwee (Rita de Jong en José de Groot), de mannen dubbeltwee (Nico Rienks en Henk-Jan Zwolle), de mannen dubbelvier (Rutger Arisz, Ronald Florijn, Koos Maasdijk en Hans Kelderman), de mannen vier zonder (Sven Schwarz, Jaap Krijtenburg, Niels van der Zwan en Bart Pe ters), de mannen twee zonder (George van Iwaarden en Kai Compagner). De roeiploeg wordt gecompleteerd door twee nader aan te wijzen reserves. Twee sportploegen werden in de vergadering van dinsdag formeel aangewezen: de nationale vol- Ieybalploeg (twaalf man) plaat ste zich afgelopen weekeinde ten koste van Polen. De waterpo- loërs (dertien man) deden dat een week eerder in Canada. De handboogschutters voor Bar celona zijn Jacqueline van Ro- zendaal, Christel Verstegen en Sjan van Dijck bij de vrouwen, Erwin Verstegen, Henk Vogels en Berny Camps bij de mannen. De overigen: Irene de Kok (ju do), Paul Haldan (tafeltennis), Nicole Muns-Jagerman (tennis), Eline Coene, Erica van den Heu vel en Astrid van der Knaap (badminton). Zij wisten al enige tijd dat ze mogen meedoen. De Haagse marathonloopster Anne van Schuppen voelt zich bestolen, onrechtvaardig behan deld, na de afwijzing van haar voordracht. Ze bleef op 10 mei tijdens de marathon van Utrecht met 2.33.40 ruimschoots onder de limiet (2.34.00), maar ze liep die nadat de kwalificatieperiode was afgelopen. Tonnie Dirks eindigde op 12 april met een tijd van 2.12.45 als dertiende in de marathon van Londen. Het NOC meent dat die klassering niet kan worden ge zien als een indicatie van een kans op een plaats bij de beste acht, of zelfs de beste twaalf, tij dens de Olympische Spelen. Bo vendien is in aanmerking geno men dat Dirks ruim een minuut verwijderd bleef van de NOC- richttijd, die op 2.11.30 stond. Directeur Arie Kauffman van de KNAU over de NOC-beslissing. „Onbegrijpelijk. Wij hadden alle vertrouwen in beide kandidaten. Van Schuppen heeft de limiet gehaald en had de komende we ken in andere wedstrijden kun nen aantonen dat ze voldoende hersteld is. Ik weet nog niet of we nadere stappen gaan onder nemen, we wachten eerst de schriftelijke argumentatie van het NOC af". De Olympische familie van Ne derland bestaat nu uit 129 ze kere leden: 32 hockeyers, 24 vol leyballers, 21 roeiers, dertien waterpoloërs, tien judoka's, zes handboogschutters, zes tennis sers, vijf boksers, vier atleten, drie badmintonsters, drie tafel tennissers, een kanovaarder en een turnster. oemail maakt droom waar en - De kogels van Ronald Koeman hebben nog al eer kracht dan koele strafschoppen. Met een raket twintig meter knalde de 29-jarige Nederlandse Ivan FC Barcelona zijn ploeg gisteravond in hoger inuten voor het einde van aiging in de Europa Cup- mor landskampioenen te- apdoria Genua doorbrak n de patstelling. Daarmee ie belangrijkste Europese ie bestemming die daar- erreweg het meest in aan- igkwam: 1-0. Barcelona, op weg naar et gisteravond in oranje s nieuwe bekerhouder cup weer wat mooier jaar toen het gokken Échoppen voor Rode Ster lonend bleek. Temid- in de wedkantoren van ley hing de dreiging van iombola gisteravond op ia de lucht. Koeman ver- ie dat met een vrije die door Sampdoria te- «erd aangevochten. De ge- werd met de triomf 1 én - De laatste vijf sei- an zijn alle doelpunten let Europese toernooi i landskampioenen ge ld door Nederlanders. Basten, Gullit, Rijk en Koeman, de grote van het Nederlandse Hal, bezorgden AC Mi- et Barcelona de beker. ■Hitste niet-Nederlandse Iers in een finale (afge- van strafschoppense- a gelijke spelen) vielen W, toen FC Porto met "on van Bayern Mün- onder meer door het Hilarische hakballetje de Algerijn Madjer. In •bleef PSV - Benfica 0- Eindhovenaren, met m, wonnen de straf- oppen. Igende twee seizoenen AC Milan de beker. 3 door een zege van 4-0 '"aua Bukarest. Van en Gullit scoorden twee keer. In 1990 Frank Rijkaard de si treffer tegen Benfica. «mdstrijd van 1991 tus- I Me ster Belgrado en fopique Marseille ein- aer in 0-0, de Joego- namen de straf- 'PPen beter. Woensdag onden was de vierde Nederlandse voetbal- j™ald Koeman, aan de een finale te beslis- - Richard Witschge miste de Europese finale ddjb Cel°na en Sampdoria wegens een blessure aan J® doet pijn sinds de wedstrijd van afgelopen zaterdag", dewu m Spaanse dienst voetballende Amsterdammer, jnbune van het Wembley-stadion. De ernst was moeilijk -natten. „Maar ik kon absoluut niet spelen", ge weigerde een injectie. „Ik had zeker in de basis ge- fflaar met het oog op de Europese titelstrijd wilde ik Toom Koopcentrum Etos Kruidt q co loPen. Ik meld me maandag voor het trainingskamp jBy.tk vind het niet vreemd dat ik ben geselecteerd, ut bij Barcelona niet wekelijks in de basis sta. Ik heb 22 «espeeld dit seizoen. Niemand kan spreken van een ge- 'C/^rijdrimte". se meldt zich samen met ploeggenoot Koeman maandag l'Ctui f?l k'i de selectie van het Nederlands elfal. Van trai- L., W heeft hij toestemming het hele trainingskamp mee Na de wedstrijd van woensdag tegen Oostenrijk TOian terug naar Barcelona, om het slot van de compe ls maken. De Spaanse competitie duurt tot 7 juni. a maakt kans op het kampioenschap. van Barcelona wel gediend. En de beker was voor invaller-oud gediende Alexanso, die bij zijn afscheid de eer voor dat ceremo nieel kreeg. Koeman verwierf zich met zijn voltreffer tevens de onderschei ding als beste speler van de fina le. Vier kinderziekenhuizen in Barcelona mogen de prijs van ruim 130.000 gulden delen. De beslissende treffer bracht ook een vreugde-explosie teweeg bij Koeman, die op het veld na af loop tranen van blijdschap huilde in de armen bij Johan Cruijff. Als technisch directeur van FC Barcelona haalde Cruijff in Lon den, 21 jaar na zijn eerste cup als Ajax-speler, voor het eerst de landskampioenenbokaal binnen. Zijn derde Europese coach-suc- ces na de twee zegepralen bij de bekerwinnaars met Ajax (1987) en Barcelona (1989). Koeman kan met de cup nu ook met opgeheven hoofd het EK met Oranje binnengaan. Zoals hij gisteravond een stempel op het spel drukte, hoeft aan zijn positie in het Nederlands elftal nog niet getornd te worden. Niet alleen zijn doelpunt was van hoog kaliber, ook zijn passes en positiekeuze waren dik in orde. Met de ontknoping krijgt het Europese clubvoetbal voor het eerst sinds 1966 weer een Spaans bewind. Na het einde van de hoogtij van Real Madrid kon ook FC Barcelona nimmer de troon bestijgen. Met de Koe- man-knal van gisteravond door brak het een jarenlange ban. Koeman knalde Barcelona daar mee tevens in de eregalerij waar Juventus en Ajax, sinds vorige week, pronken met succes in alle drie Europese bekertoernooien. Maar de autoriteit die AC Milan enkele jaren geleden nog uit straalde, ontbrak gisteravond toch ook bij FC Barcelona. De nieuwe EC-houder ontpopte zich als een heel behoorlijke ploeg met attractieve voetballers als de grillige maar te veel kansen missende Bulgaar Stoichkov, Koeman, de gisteren te weinig renderende Laudrup en de vaar dige Bakero. De rest is veelal middelmaat die zo inwisselbaar is. De superioriteit waarmee in het verleden ploegen als Real Madrid, Inter, Ajax, Bayern Munchen en Liverpool regeerden ontbrak ook bij Barcelona, dat de oranje shirts na het slotsig naal snel inruilde voor het ver trouwde blauw-rood. Bij de vreugdetonelen, uitbundig begeleid door 25.000 Spaanse supporters, waren alle herinne- Salinas (nummer 7) zaait paniek in het strafschopgebied van Sampdoria, waar Cerezo en Vierchowod de gevolgen afwachten. - FOTO AP ringen van de trage aanloop ver vaagd. Na de dorre finale van vorig jaar, door Rode Ster via strafschoppen gewonnen, had de 37ste eindstrijd gisteravond een lange warmingup nodig om op toeren te komen. Alleen de Italiaanse loper Lom- bardo forceerde openingen, de overigen kwamen voor de rust niet verder dan wat pionnenge- schuif in het schaakspel. Hoewel Barcelona de beste bedoelingen etaleerde kon het Samp zelden in verlegenheid brengen. Doel man Pagliuca schroeide zijn vuisten alleen aan een kogel van Koeman. Op een kopbal van Stoichkov reageerde hij even eens kordaat. Het duel kreeg pas extra dimen sies nadat Cruijff halverwege de rijen bij Barcelona zowel voorin als achteraan anders had ge rangschikt. Met de geslepen Bul gaar Stoichov in het aanvalscen- trum en Laudrup vanaf de lin kerkant kregen de offensieve ac ties van de -Spaanse ploeg meer scherpte. Twintig minuten duurde het het voordat Sampdo ria zich daarop had ingesteld. Toen had Barcelona zijn kansen via de stramme Salinas en Stoichkov (kopbal op de paal) verprutst en glipte Vialli weer enkele keren rap door de Spaanse linies. Het scheelde niets of Vialli had toen Barce lona al de pin op de neus gezet. De nipte missers van Vialli ble ken de redding van Barcelona. Terwijl Sampdoria, de nummer zes van Italië, zich in de verlen ging steeds nadrukkelijker op strafschoppen ging richten, bleef Barcelona ijveren voor een over tuigender finish. Het vizier van Stoichkov bleek gisteravond te onzuiver daarvoor, dat van Koe man niet. SAMPDORIA (ITA)-BARCELONA (SPA) 0-1 (na verlenging). 112. Koe man 0-1. Scheidsrechter: Schmidhu- ber (Dui). Toeschouwers: 70.889. Gele kaart: Mannini, Vierchowod, Katanec (Sampdoria), Bakero (Bar celona). SAMPDORIA: Pagliuca; Mannini, Lanna, Pari en Vierchowod; Lom- bardo, Katanec, Cerezo en Ivano Bo- netti (76. Invernizzi); Mancini en Vialli (100. Buso). BARCELONA: Zubizarreta; Ferrer, Koeman, Nando en Juan Carlos; Eusebio, Guardiola (112. Aiexanco) en Bakero; Salinas (67. Goicoechea), Laudrup en Stoitsjkov. Van onze verslaggever Londen - Nederlandse clubs zullen nog niet worden betrok ken in de voorronde waarmee het nieuwe Europacup-voet- balseizoen al in augustus op gang komt. De politieke ontwikkelingen in Oost-Europa maken in alle drie toernooien een serie voorwed strijden noodzakelijk waarbij steeds maximaal zestien clubs in actie zullen komen. De nieuw toegelaten bonden zijn: Kroatië, Slovenië, Estland, Letland, Litouwen, Georgië, Oekraïne, en Faroër-eilanden. Bovendien is Israël op uitnodi ging van de partij in de toer nooien van landskampioenen en bekerwinnaars. Liechtenstein zal voor het eerst zijn vertegen woordigd bij de beerwinaars, terwijl Wales de gelegenheid krijgt in 1993 deelnemers aan te Dusseldorf (reuter/sid) - Ste fan Edberg heeft binnen drie dagen zijn tweede nederlaag geleden op gravel/Maandag verloor hij van Emilio San chez, woensdag van Guy For get. Zijn verlies luidde de tweede nederlaag in van het Zweedse team, titelverdedi ger van de wereldbeker. Zweden werd door de 1-2 tegen Frankrijk uitgeschakeld voor prolongatie van de Cup in het Vh miljoen gulden landentoer- nooi in Düsseldorf. Edberg lachte er om. Een zuinig lachje, dat wel, maar de nummer twee van de wereld kon er absoluut niet mee zitten. Hij moet vanaf maandag pieken in Parijs. Op Roland Garros, waar hij al twee dagen getraind heeft. De Open Franse is zijn voornaamste doel van dit seizoen. „Als ik dat toer nooi win", mijmert hij, „behoor ik tot de allerbesten in de ten niswereld. Dan heb ik alle grand slams gewonnen". In Hamburg won Edberg twee weken geleden na zes jaar weer een toernooi op gravel. Het was voor hem de bevestiging dat zijn service-volley spel op gemalen baksteen kan gedijen. In Düssel dorf loopt zijn spel niet. Emilio Sanchez wees hem er maandag op, Guy Forget deed het woens dag dunnetjes over (7-5 6-4). Het was Forget's derde opeen volgende overwinning op Ed berg. Gustafsson trok de stand gelijk door de overwinning op Delaite (6-3 7-5). Het dubbel Le- conte/Forget deed Edberg/Jar- ryd de das om. Vooral Leconte, nummer 200 van de wereld, was voor 11.400 toeschouwers voor beeldig op dreef (6-3 6-4). Frankrijk bleef ongeslagen door de zege. Net als Spanje dat Zwitserland met 3-0 van de baan joeg. Sanchez versloeg in een marathon Hlasek, Bruguera ontregelde het opslagkanon Ros set. Het dubbel Sanchez/Casal maakte van de onbelangrijke dubbel tegen Hlasek/Rosset een prestige-duel. Vrijdag strijden Frankrijk en Spanje in het onderlinge duel om de finaleplaats. UITSLAGEN Düsseldorf. Mannen, landentoernooi, 2,5 miljoen gulden. Derde dag. Rode groep: Spanje-Zwitserland 3-0; Emilio Sanchez- Hlasek 3-6 6-1 6-4, Bruguera- Rosset 7-5 6-2, Sanchez/Casal-Hlasek/Rosset 6-7 7-5 6-4. Frankrijk-Zweden 2-1; Forget-Edberg 7-5 6-4, Delaitre-Gustafsson 3-6 5-7, Forget/ Leconte-Edberg/Jarryd 6-3 6r4. Stand: 1. Spanje, Frankrijk 2-4 3. Zwe den, Zwitserland 2-0. Luzern. Vrouwen, 280.000 gulden, tweede ronde: Fauche (Zwi)-Provis (Aus) 6-2 6-3, Zardo (Zwi)-Dechaume (Fra) 6-3 6-2, Fra- zier (VSt)-Krupova (Tsj) 7-6 6-0, Hack (Dui)-Maleeva (Zwi) 6-4 6-3. Straatsburg. Vrouwen, 280.000 gulden, tweede ronde: Wiesner (Oos)- Paradis (Fra) 2-6 6-0 6-2, Fulco (Arg)-McNeill (VSt) 6-4 7-5, De Swardt (ZAf)-Date (Jap) 7-6 6-3. Bologna. Mannen, 450.000 gulden, tweede ronde: Koslowski (Dui)- Koevermans (Ned) 1-6 6-3 6-3. melden bij de landskampioenen en het UEFA Cup-toernooi op voorwaarde dat Wales een eigen competitie krijgt. Op basis van het puntenklasse ment zal de Europese voetbal unie de clubs aanwijzen die een voorronde moeten spelen waarna de toernooien vanaf de eerste ronde met respectievelijk 32 (landskampioenen en beker winnaars) en 64 (UEFA Cup) vervolgd kunnen worden. De Nederlandse clubs PSV (lands kampioenen), Feyenoord (beker winaars), Ajax, Vitesse en FC Groningen (UEFA Cup) hebben alle voldoende punten verzameld en zullen gevrijwaard blijven van de voorronde. Clubs uit Kroatië als Dinamo Zagreb en Hajduk Split en Dynamo Kiev (Oekraine) behouden hun punten en zullen eventueel ook niet in de voorronde hoeven uit te ko men. Kroatië, Oekraine en Geor gië hebben volgend seizoen slechts recht op een deelnemer in het toernooi om de UEFA Cup. De rechten van de Sovjetunie en Joegoslavië, met elk twee clubs in de UEFA Cup, zijn overgedra gen aan Rusland en de nieuwe republiek Joegoslavië. Met het oog op de toekomst houdt de UEFA rekening met een nieuwe uitbreiding van het aantal deelnemers door aanslui ting van de voetbalbonden van de vroegere Sovjet-republieken Moldavië, Wit-Rusland, Arme nië, Azerbeidzjan, Kazachstan, Kirchizië, Tadschikistan, Oezbe kistan, Turkmenistan. Milaan - Marco van Basten en Frank Rijkaard maken de Ita liaanse competitie af. Het tweetal speelt zondag mee in slot wedstrijd van AC Milan bij Foggia. Maandag melden zij zich, met Ruud Gullit, bij de selectie van het Nederlands elftal in Noord wijk. Van Basten en Rijkaard verkeerden in de veronderstelling dat het vriendschappelijke duel tegen Brazilië, dinsdagavond in San Siro (0-1), hun laatste wedstrijd van dit seizoen voor AC Milan was. Trainer Capello had de twee min of meer vrij ge steld van de laatste competitiewedstrijd. Rijkaard wilde dins dagavond na de wedstrijd direct met de auto naar Nederland rijden en enige dagen vakantie nemen alvorens de voorberei ding op de EK-eindronde in Zweden ter hand te nemen. Berlusconi weigerde evenwel de internationals te ontslaan van hun verplichtingen. De miljonair wil het seizoen ongeslagen beëindigen met de Nederlanders. Voor Gullit is het duel tegen Foggia noodzaak om ritme op te doen na zijn meniscus-opera tie. Van Basten en Rijkaard draven zondag op bevel van de baas op. Overigens vielen Van Basten en Gullit in de rust van de wedstrijd tegen Brazilië uit. Den Haag - Rik Smits is opgenomen in de voorlopige selectie van bondscoach Randy Wiel voor het Pré Olympisch Toernooi basketbal, dat in juni wordt gehouden in Spanje. De miljonair van de Indiana Pacers heeft de Amerikaanse profcompetitie met geblesseerde knieën afgesloten en wacht op de resultaten van een medisch onderzoek voor hij beslist over deelneming. Madrid - Leo Beenhakker wil de functie van trainer bij Real Madrid inruilen voor die van manager. Volgens voorzitter Ra mon Mendoza van de Spaanse koploper heeft de Nederlander dat verzoek bij hem neergelegd. Mendoza heeft tijdens een interview met Radio Nacional de Espana toegegeven dat Beenhakker hem gevaagd heeft de taak van trainer aan een ander over te laten en terug te mogen keren op de stoel van technisch manager. Ook in de Madrileense kranten Marca en AS bevestigt Men doza zijn uitspraken. Beenhakker keerde in het begin van afgelopen seizoen Ajax de rug toe en vertrok naar Madrid, waar hij eerder grote succes sen vierde als trainer. Vooralsnog was hij een soort coördina tor. De hoofdmacht presteerde uitstekend onder leiding van de Joegoslavische oefenmeester Antic. Toen het even minder liep, wisselden beiden van functie. Beenhakker had geen commen taar op geluiden als zou hij nu wederom rouleren. „Over mijn toekomst bij Real wordt na afloop van de competitie gespro ken", zei hij. As noemt Antic reeds als opvolger. Bastia - Ruim twee weken na dato heeft de ramp in voetbalsta dion Furiani van Bastia een vijftiende dodelijk slachtoffer geëist. Het gaat om de 23-jarige vrouw Marie-Pierre Campana. Dat heeft een woordvoerder van het ziekenhuis in de Corsi- caanse stad woensdag gezegd. Het ongeluk gebeurde op 5 mei toen een noodtribune, gebouwd voor de halve finale in het bekertoernooi tussen Bastia en kam pioen Olympique Marseille, instortte. Campana was door de autoriteiten al twee keer per ongeluk als dood opgegeven. Het aantal slachtoffers werd vlak na de ramp te hoog ingeschat door de verwarring. De vrouw bevond zich sinds het ongeluk in coma. De officiële balans van het ongeval is nu; vijftien doden en 1307 gewonden, van wie 248 nog in het ziekenhuis liggen. Van ongeveer vijftien supporters is de toestand volgens de medici kritiek. Vlaardingen - De Vlaardingse amateurvoetbalclub Zwaluwen is door een grote erfenis een vereniging in bonus geworden. Dezer dagen werd bekend dat de broers Jaap en Wim Rooden- burg, die zich tientallen jaren inzetten vor de jeugd van Zwalu wen, hun gehele vermogen van 550.000 gulden aan de club hebben nagelaten. De broers waren bij Zwaluwen altijd met de jeugd in de weer. De club is van plan een stichting op te richten, die het geld gaat beheren. Verwacht wordt dat er na afdracht aan succes sierechten 3'A ton overblijft. Wentworth - De golfer David Feherty is woensdag tijdens de training gebeten door een slang. Op de twee van de twaalfde hole op de banen van Wentworth werd de Noordier door een adder in de vinger gebeten. Feherty maakte de training met zijn partner Torrance voor het Britse PGA-kampioenschap af. Na verloop van tijd zwelde de vinger stevig op, waarna de Noordier zich op advies van de toernooi-arts in het ziekenhuis meldde. Snelwandelen Sint Oedenrode, 20 lun.: Burnsley (GBr): Burnsley (2e divisie)- 1. Van Beek (RWV Rotterdam) Ajax 0-1 (0-0). 70. Tuhuteru 0-1. Toe- 1.28.35.3 (Nederlands record), 2. Sowa schouwers: 11.000. (Lux) 1.28.49, 3. L. Nicque (Bel) Bukarest. WK kwalificatie, groep 4: 1.36.56, 4. Plasman (OLAT Sint Roemenië-Wales 5-1 (5-0). 5. Hagi 1-0, Oedenrode) 1.37.58, 5. Van Andel 7. Lupescu 2-0, 24. Lupescu 3-0, 31. (RWV) 1.38.48, 6. Koenis (De Lat Am- Balint 4-0, 35. Hagi 5-0, 51. Rush 5-1. sterdam) 1.41.22. Scheidsrechter: Baldas (Ita). Toe- 10 km.: 1. Huntjens (Unitas Sittard) schouwers: 23.000. 47.45, 2. Van de Knaap (RWV) 49.23, 3. STAND Rohner (Unitas) 54.45, 4. Leermakers Roemenië2 2 0 0 4 (12-1) (Attila Tilburg) 55.33, 5. Collinet (Bel) België1 1 0 0 2 1-0) 55.48, 6. Van de Wittenboer (OLAT) Cyprus1 0 0 1 0 0-1) 57.57. Wales1 0 0 1 0 1-5) Vrouwen: 1, Ceulemans (Bel) 51.31, 2. Faröer1 0 0 1 6 0-7) De Wolf (Bel) 56.52, 3. Ichard (Fra) Tsjechoslowakije0 0 0 0 0 0-0) 57.37. Eerstvolgende wedstrijd: Faeröer-Bel- gië (3 juni). Amerikaanse profcompetitie, tweede ronde playoffs: Chicago Bulls-Cleve- Binche (Bel). Profs. 1. Wampers (Bel) land Cavaliers 103-89 (Chicago leidt 167 km in 4.37,2. Herinne (Bel) 0.02,3. playoff, best-of-seven, met 1-0) Port- Haghedooren (Bel) 0.31, 4. Heylen land Trail Blazers-Utah Jazz 119-102 (Bel), 5. Farazijn (Bel) 0.36, 6. Jo (Portland leidt met 1-0). Planckaert (Bel) 0.52, 7. Lilholt (Den), 8. Van Brabant (Bel), 9. Naessens (Bel), unPI/rv *0- Mattheus (Bel), 18. Van Loenhout, HUUftbY28. Hoffman. Cardiff. Oefenwedstrijd, mannen. Wa- i ir»i|n01/C\/ les-India 0-4 (0-4). 12. Jagbir Singh 0- iJonUvixtY 1 (sc), 16. Didar Singh 0-2, 24. Chakil Ahmed 0-3 (sb), 32. Didar Singh 0-4 Noordamerikaanse competitie. Stanley Cup, playoffs: Wales Conference: ™~777" Pittsburgh Penguins-Boston Bruins 5- R H H A K F M 2- Pittsburgh leidt playoff (best-of-se- UUI ven)met2-0. Madrid. Internationaal toernooi. Tweede ronde: Romero (Spa)-Granda iA1 (Per) Vi-Vt, Epitsjin (GOS)-Zsuza Pol- SPORTPR JSVRAGFW gar (Hon) 1-0, Judith Polgar (Hon)- niUO V nrtUElM Magem (Spa) 1-0, Karpov (GOS)-Salov (Spa) 1-0, Jadoesin (GOS)-San Se- DUITSE MIDWEEKLOTTO gundo (Spa) 0-1. Trekking A: 2-17-26-29-46-49. Stand na twee ronden: 1. Judith Pol- Reservegetal: 9. gar, Karpov en Epitsjin 2 punten, 4. Trekking B: 9-15-16-31-39-49. San Segundo, Joedasin en Granda 1,7. Reservegetal: 23. Romero en Zsuza Polgar '/a, 9. Salov en SPIEL'77 Magem 0. 3 3 3 8 3 15.

de Stem | 1992 | | pagina 9