kernploeg Sporting Walcheren NGS CS ►R TEN' Ganze zwaar in de pro emen Jong Morres verslaat Van Waterschoot fiek Knol geeft Zeeuwse atletiek nieuwe impulsen #1 Titelstrijd kader 38/2 sterk bezet VCV Zeeland moet zonder Pentury naar Eindhoven TOR m/v ZILVEREN SCHOEN 'S SPORT ZEELAND B3 volleybal atletiek I Op dit moment hebben we zes nationale kampioenen. Daar ben ots °P' Die kleine club met I a' potentieel. Kijk, die jongens ef Reisjes zorgen voor de uit straling van de club. Dankzij Bram van der Leden: 'Degradatie zou geen raiMp zijl*' waterpolo biljarten I al rins! Bruiin' Van hem is I hij anri! la?r,en da§ bekend dat De klok horen luiden TOPSCORERS-KLASSEMENT Beroep afgewezen -ÜS ders met kleuters B92 starten er roepen, iet het S Stedelijk [bij voorkeur HBO- netde den decode C-3, I bij een volledig zing van het project Is verdereinformatie (50251. nische ninderheden dan ook tadrukkelijk gezocll naar hn afdeng hder didelijke lus. pjaars. ersoneel Organisatie,! J Eindhoven. jSTEM ZATERDAG 14 MAART 1992 „onze sportmedewerker „ld - Jong Morres heeft Van Waterschoot met 3- l! verslaan voor een verras- gezorgd in de eerste van het Hulsterse be- jfevolleybal. l deze overwinning toonde team van coach Ria Everaert 0p de goede weg te zijn. j Morres bestaat uit meisjes ^14 en 15 jaar. In het be- jjsvolleybal doen zij ervaring om die later uit te bouwen «jer de vleugels van de NeVo- Aangezien de jeugdige ploeg •jkelijlts twee maal traint, is Inmate het seizoen vordert duidelijke progressie in het •tl te zien. In het treffen met Van Water schoot kwam dit duidelijk naar voren. Een ontmoeting waaraan Jong Morres begon met de hoop een setje te kunnen pakken. Het werden er tot eigen verrassing drie. De eerste werd met 15-8 gewonnen. In deze set toonde Barbara Verpoorte aan in een puike vorm te steken. Uiteinde lijk werd zij als beste speelster aangewezen. Dat neemt niet weg dat teamgenotes als Leontien Kouijzer (aanvallend sterk en goed in het verdelen van het spel) en Carolien Coone (ijzer- sterke opslag) eveneens opmer kelijk speelden. Het leidde ertoe dat Jong Morres overheerste. Te meer daar speelsters als Chris tine Scheerders, Annemiek Bracke, die haar opslagen afwis selend kort en diep speelde, Su san Smits en de betrouwbare Marjolein Durinek meegroeiden. Kortom, bij Jong Morres draaide het als een trein. Van Water schoot, dat vierde op de ranglijst staat, verging het minder goed. Bij dit team was de pass veelal goed, maar de verdere verwer king niet. Jong Morres won zo doende terecht de tweede (15-3) en derde set (15-5) en de partij. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Jong Morres-Van Wa terschoot 3-0 (15-8, 15-3, 15-5), SC Morres-Van Damme 2-1 (13-15, 15- 11,15-9), SC Morres 2-Jansenius 0-3 (8-15, 10-15, 7-15), W Heyndrickx- Benetton 1-2 (8-15, 15-11, 14-15), Lybeert/Verstraeten-Stuntmarkt 0- 3 (11-15, 9-15, 8-15). Tweede klasse: CVC 2-Jansenius 2 1-2 (15-2, 4-15, 4-15), A-Markt-CVC 1 3-0 (15-4, 15-0, 15-2), De Sterre- W Heyndrickx 2 0-3 (5-15, 7-15, 6- 15), RVS-Van Wesemael 0-3 (6-15, 2-15, 9-15). MANNEN Superliga: Jong Morres-Broomche- mie 1-2 (15-6, 8-15, 10-15). Eerste klasse: CVC/Doolaege-Smash 2000 0-3 (5-15, 3-15 7-15), Brandax- De Sterre 2-1 (15-0, 14-15, 15-8), W Heyndrickx-ABN/Amro 3-0 (15-6 15-5 15-10). Tweede klasse: Bleyko-'t Jagertje 0- 3 (0-15, 0-15, 0-15), Jong Morres 2- De Vos/Eggermont 1-2 (12-15, 6-15, 15-12), Jansenius-Van Westen 3-Ö (15-4, 15-4, 15-2), Luctor 2-Ambulo 0-3 (4-15, 8-15, 2-15), Luctor 2- Broomchemie 2 1-2 (15-8, 10-15, 5- 15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Jansenius 17-4t, Be- netton 18-42, W Heyndrickx lt»39, Van Damme -1S-29, Van Water schoot 17-27, SC Morres 18-24, Fer- ket en Maat 17-22, Jong Morres 1 18-21, SC Morres 2 18-21, Stunt- markt 17-20, Lybeert/Verstraeten 16-12, SC Morres.3 17-2. Tweede klasse: A-Markt 17-50, Voorwaarts 18-44, Wenzler/Pauwels 17-36, Van Wesemael 17-35, Jong Morres 2 17-35, W Heyndrickx 2 17-33, RVS 18-24, CVC 17-18, 't Hoeksken 19-16, Jans.enius 2 18-14, De Sterre 17-7, CVC 2 18-3. MANNEN Superliga: Broomchemie 7-11, Jong Morres 7-11, Wemolin 5-10, Tref punt 7-7. Eerste klasse: W Heyndrickx 7-16, Luctor 6-15, Smash 2000 7-15, Brandax 7-13, ABN/Amro 7-5, CVC/Doolaege 7-4, De Sterre 7-4. Tweede klasse: Jansenius 18-46, De Vos/Eggermont 18-42, De Trouba dour 18-36, Ambulo 18-32, Rijk 17- 30, Jong Morres 2 19-30, Broomche mie 2 19-28, Jansenius 2 17-26, Luc tor 2 18-22, 't Jagertje 18-14, Van Westen 17-9, Bleyko 17-6. -v ■an onze atletiekmedewerker Koudekerke - Niek Knol stapte in november 1990 als [rainer op bij de Middelburgse atletiekvereniging Dyna mo. De reden van de breuk was het feit dat hij niet meer (iiocht meewerken aan de vervolgopleiding van een aan- 1 talentvolle junioren die hij tot dan toe had getraind. |)at was niet verweven in het systeem van Dynamo, raar iedere trainer een afgebakend terrein heeft. If bent u 3e-jasleerling ril, of op een cg naar pkken. Uiteraal met [den, arbeidsverwaar- jding over ons K-com- i geavanceerde ppara- htie bij te wone personeelsrestalant. fl/isselen. Eindhoven is ee. i wonen en winken. jast het Centraal Sition, I, speciaal voor dae Blen! onderstaande bom te belt u dan de hei 17 05. en, en wel tijdens hl [stenten, dat op shof in Veldhoven. iol werd gesteund door zijn kiipillen, kreeg een paar mensen i en een nieuwe atletiekclub, 'vierde op het kleine Walche- werd geboren. Sporting [ffaicheren presenteerde zich na Biper negen maanden bestaan i manier die in de Zeeuwse (liletieksport nog nooit vertoond ps. In hotel Walcheren te Kou- jdekerke werd een veertienkop- pige kernploeg gepresenteerd. bol, Rotterdammer van origi- streek in 1970 als sportin- ructeur bij het leger in Zeeland eer. Beoefende zelf vele spor- maar geeft toe: „Ik was in enkele tak een topper." [Voetbalde een poosje in een der deklasser KNVB, maar dat was iet dan wel. Wel 'maf' van sport. liddels is het 'kleine man- zetje uit Koudekerke' zoals lorzitter Hans van Tongren van [Sporting Walcheren hem tijdens [de presentatie noemde, al 43 jaar ui heeft een, bloeiende praktijk li de fysiotherapie. bol werd èn wordt door zijn ja-trainers met argusogen bekeken. Dat de samenwerking eet de andere Walcherse atle- |tiekclubs nog niet aan de orde is, rag duidelijk zijn. Toch stellen bol en zijn mede-bestuursleden 5 van Tongeren en Els Kloet lat ze zeker open staan voor sa- mwerking. Vastgeroest M: „Ik kon mijn ideeën bij JDynamo niet kwijt. De jongens Évaarmee ik Nederlands kam- lpioen werd mocht ik niet verder fegeleiden. Dan houdt het voor ®ij op. Ik begin gewoon voor mezelf. De Zeeuwse atletiek zit ■vastgeroest. Er zit veel meer in |lan dat er uit komt. Dat ik ove- [rigens alleen voor de toppers zou pjn, bestrijd ik ten zeerste. We pp begonnen met vijftien leden, Pu hebben we in amper een jaar |i]d zestig leden. Niet alleen top pers dus, maar ook de pure re levant. Ik geniet er van om ■iemand die jaren niets met zijn [lichaam heeft gedaan op gang te "jgen. We hebben ook triatle- i zijn trouwens ook aangeslo- l!> de Nederlandse Triathlon 1, zwemmers en vechtspor- Iedereen die begeleiding vu, op welk niveau dan ook, is |»elkom. We gaan niet ronselen, [maar als je de sporter steunt ko- |»en ze vanzelf. hen hebben we een hoofdspons- dor, Sprint Fhoto, binnen kun nen halen. Daarnaast nog vijf sub-sponsors. Sporten, zeker op een niveau dat buiten Zeeland uit stijgt, kost geld. We willen die jongens en meisjes alle steun geven die we kunnen. Ik ben naast mijn praktijk vele uurtjes bezig. Denk zo rond de tachtig uur per week in zijn totaliteit, maar ik doe het graag. Jarenlang heb ik dat in Zeeland gemist. Ik hoop dat er nog een paar van die gekken opstaan en dat hoeft dan helemaal niet bij Sporting Wal cheren te zijn. Laat er maar wat leven in de brouwerij komen." Enthousiasme Aan enthousiasme geen gebrek dus. De vraag is alleen hoe is dat vol te houden? „We zijn een kwetsbare club," stelde Hans van Tongeren dan ook. „Het draait allemaal om die ene man." Knol erkent die kwets baarheid. „Ik denk echter dat er wel mensen bij zullen komen. Nu al heeft Theo Guillet zich ge meld voor de zwemtraining voor triatleten. Patrick Braam wil eveneens wat doen, evenals Pe ter van Lit. Ik weet niet waar het eindigt, maar ik ben er niet bang voor." Voor de triatleten is de construc tie van Sporting Walcheren ove rigens een uitkomst. Voorheen moesten ze lid zijn van een zwem- en atletiekclub. Bij Knol zit dat binnen één club, wat het financieel allemaal wat aantrek kelijker maakt. Daarnaast heeft Knol vele contacten. Onder meer met de gekende sportarts John IJzerman uit Bergen op Zoom. Een nieuw gegeven binnen de provinciale atletiek is ook het werken met stimuleringspre mies. Een lid van Sporting Wal cheren dat uitzonderlijk pres teert krijgt een envelop met in houd. Als eerste mocht zwemster Melanie Bos die tijdens de pre sentatie in ontvangst nemen. Dit voor haar twee titels tijdens de nationale zwemkampioenschap- pen voor de jeugd. Naast haar bestaat het keur korps van het 'kleine mannetje uit Koudekerke' uit de atleten Chery Abuijs, Tisha Abuijs, Tanja Tienpond, Karin Bastian, Danielle van Cadsand, Lia Me lis, Irma Heeren, Miquel van Tongeren en Bas Schletterer. Voorts de triatleten Niels Koole, Floris-Jan Koole en Peter van Lit en de taekwondo-beoefenaar Nanne Boonstra. Het budget waarmee Sporting Walcheren van start gaat is tien mille, zo deelde Hans van Tongeren mee. Niek Knol, de enthousiaste trainer van Sporting Walcheren, de atletiekclub met het nodige talent. I'wwp— w fai FOTO FRANK VIERGEVER '»'l Van onze waterpolomedewerker Goes - De leeftijd van de mannenpoloploeg van het Goese Ganze begint zijn tol te eisen. Als twaalfde en laatste duikt Ganze het slot van de competitie in met één punt acherstand op het Til- burgse TRB/RES en DZT uit Deurne. De kloof met de rest bedraagt al acht punten en is onoverbrugbaar. Van het trio dat onderaan ben gelt mogen er straks twee afda len naar de tweede klasse van het district. Spelbepaler Bram van der Leden blijft optimist, hoewel hij terdege beseft hoe laat het is. „We hebben 28 maart nog het vier puntenduel in eigen huis tegen DZT. Winnen we die en pakt TRB/RES ook geen pun ten meer dan is het eersteklas serschap behouden. We hebben het dus nog voor een groot ge deelte in eigen hand. Verrassend komt de situatie, waarin we nu verzeild zijn ge raakt, overigens niet. Vorig sei zoen zagen we Paul Post en Arco Wagenvoort wegens werkzaam heden naar andere oorden ver trekken. Daarmee ging veel snel heid verloren. René Kiel kwam terug op het oude nest, maar hij Bram van der Leden, de spelmaker van het Goese Ganze. Hij zegt: „We proberen ons te handhaven, maar degradatie zou ze ker geen ramp betekenen". kon in zijn eentje het verlies niet compenseren. De leeftijd speelt ons parten. Dat is niet van van daag of gisteren. De doorstro ming blijft achterwege. We zijn bij Ganze al zo'n jaar of zes be zig met jeugdtrainingen, maar aanzien er geen competitie voor die jeugd in Zeeland is, blijven er problemen. Natuurlijk, Schelde krijgt het wel voor elkaar. Daar hebben ze het goed aangepakt en plukken er nu de vruchten van. We heb ben tevens het probleem gekend dat door interne strubbelingen binnen Ganze een aantal uitste kende zwemmers en potentiële FOTO FRANK VIERGEVER polospelers naar andere vereni gingen is overgestapt. We zitten dan met een eerste team waar van de gemiddelde leeftijd rftfid de derig jaar schbmmelt. BcrtlfeU- dien een kleine kern van Heflpin man. Pak Piet Schop, inmiddels al 41 jaar. Een waardevolle pion binnen ons team. Dat zekér, maar het geeft wel «an hoe het met de toestroming zit. Of Ganze laatste moet staan? Voor mij niet. We hebben tot feu toe een ongelukkige competitie gespeeld. Tegen ét gen speelden we gfted, gen met minimaal verscf boot in. Pak het duel tegen Schelde, waar we gezien het ver- toonde zeker een punt hadden verdiend. Daar staat tegenover dat we in de cruciale duels tegen de mede-degradatieklanten dus, het laten afweten. Trouwens, volgens mij zou een degradatie geen ramp zijn. Let wel, we gaan spelen om er in te blijven, maar ik ben van mening dat een trapje lager zou beteke nen dat jeugd gemakkelijker in gepast gaat worden. Bovendien is het leuker om te spelen op je niveau en niet iedere keer weer in het bad te duiken met een ne derlaag in het vooruitzicht." De Goese spelmaker is inmiddels ook al 34 jaar. Acht jaar speelde hij hoofdklasse bij ZIAN Vitesse en weet dus wel hoe het spelletje in elkahr zit. Hij heeft vertrou wen in de toekomst. „Er zit heus wel jeugd die binnen afzienbare tijd inzfetbaar is. We moeten ge- woorf eén jeugdcompetitie bin nen 4e provincie krijgen. Dalrom ben blij met de ini tiatieven die dit seizoen mede in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad zijn ontplooid. Een sporter, hoe jong ook, wil wed strijden. spelen en niet alleen trainen. Die toemooitjes hebben het ■eed, gedaan en moeten een aanzet zijn naar een volwaardige jeugdjempetitle.Of Ganze dan ftog emfdistricmeersteklasser bfcrieii w%renzlh heeft, is een open vraag met zekerheid op 28 maart. I Van onze biljartmedewerker I ^UjS' y.Men moet even terug I jn de tijd gaan, wil men zich °g een kampioenschap ka- I m j8'2 van Zeeuwsch- laanderen kunnen herinne- I dat kwalitatief van het- I ni n*veau is als het kam- P oenschap van dit seizoen. I lÜi doaderdag 19 tot en met I 'TTo' o maart vormt brasserie I va,, ji_lc 'n Hulst het decor |wctsnfvea'uitanenStriid' °P diS~ no§ rooskleuriger ge- I kelper ontbreken nog en- I appèl rin6 ,kadersPelers op het IsterWa e eerste Plaats de I Jean p ?u]arter van Zeeland, I 'en Jf6 aaSen CP- spelsoor- I Hik hai ^r,eva eren- Aanvanke- ook Theo Platjouw van AC Axel zich aangemeld voor deze titelstrijd, maar omdat hij in de maanden maart en april diverse kwalificatiewedstrijden en toernooien driebanden moet spelen, paste dit kader 38/2- toernooi niet in zijn programma. Daarnaast zijn nog wel enkele spelers op te noemen die kwali tatief iets aan dit toernooi had den kunnen toevoegen, maar niettemin kan men spreken van een sterk bezet kampioenschap. Grote blikvanger is natuurlijk Johnny Rottier uit Groenendijk. Hij is de laatste jaren de meest succesvolle speler in de spelsoort kader 38/2 en zag slechts een maal de titel aan zijn neus voor bij gaan. Op basis van dat gege ven gaat hij ook nu weer als de grootste kanshebber van start. Toch mag hij ditmaal rekenen op meer concurrentie dan tijdens de laatste edities. Daarvoor moet onder meer Frits Bakker uit Ter- neuzen zorgen. Bij Bakker is het al enkele jaren geleden dat hij aan deze titelstrijd deelnam, maar hij mag goed geacht wor den voor een moyenne van om en nabij de 25.00. Dan is er nog Louis Dallinga uit Sluiskil. Hij maakt zijn rentree op het groene laken. Zeven jaar terug hield hij het biljarten vanwege allerlei beslommeringen voor gezien, maar sinds hij het multifunctio neel centrum 'Het Meulengat' in Sluiskil uitbaat en regelmatig op de biljarts daar kan oefenen, heeft hij er weer zin in. Hoe hij die periode van non-activiteit heeft verwerkt, is uiteraard een groot vraagteken. Met dit drietal zijn de spelers genoemd die driehonderd ca-' ramboles spelen. Daaronder ko men Koos Zwanink en Kurt Ver- straete met een aantal van twee honderd. Zwanink is altijd tot 'een verrassing is staat en eindigt meestal in de top van de klasse ring. Kurt Verstraete is een aan komend talent, dat in Hulst wel eens voor dé verrassing kan zor gen. Vorig jaar werd hij nog Bel gisch kampioen in deze spelsoort met een algemeen gemiddelde van ruim 20.00. Trekt hij de pro gressieve lijn van de laatste ja ren door, dan moet er degelijk rekening met hem gehouden worden. Met het genoemde vijftal zijn op papier de belangrijkste titelkan didaten genoemd, al valt dit kampioenschap jaarlijks op door verrassingen. De andere deelne mers, Cor Verlinde, Marijn Geir- land, Bram de Kraker, Jac de Maat, Dion Bergans en Cees Wissel, kunnen zeker incidenteel onverwacht uit de hoek komen en de titelstrijd daardoor een be slissende wending geven. De deelnemers zijn in twee pou les ingedeeld. Poule A start don derdag 19 maart om 18.15 uur met de partijen Verstraete-Ver- linde en Zwariink-De Kraker. Daarna, omstreeks 19.45 uur, wordt de partij Rottier-Gelrland gespeeld. Is die afgelopen, dan komen de deelnemers vanaf 21.30 uur in actie voor de tweede ronde in deze poule. Poule B start vrijdag 20 maart, eveneens om 18.15 uur, met de partijen Dallinga-De Maat en Bergnians- Wissel. Bakker is, doordat Plat- Yoor een bieding waarbij telkens het zelfde wordt be doeld, gebruiken de Engelsta ligen het woord 'pre-emptive', dat voorkomend betekent; de Francofonen noemen het 'bar rage', dat versperring is, en de Duitstaligen zeggen 'Sper- rung'. Waarom noemen wij het niet gewoon 'hindernis'? Het bod wordt immers gedaan om de tegenstanders te hinde ren in het bieden. Misschien zou bridge in Ne derland voor velen toeganke lijker worden als wij meer Ne derlandse woorden zouden ge bruiken; dat spreekt menigeen veel meer aan. In zo'n bod op 3-hoogte zit een risico en er wordt op voor hand van uitgegaan dat de te genpartij weieens de .manche of misschien nog meer op een spel zou kunnen bieden en maken. Om dan toch een klein beetje veiligheid te hebben, worden er aan dit bod eisen gesteld. De hand zal niet meer dan 10 punten tellen en in de ge noemde kleur moeten min stens zeven kaarten aanwezig zijn. Het bod is gebaseerd op speelslagen en bij gelijke kwetsbaarheid wordt met twee downslagen rekening gehou den. Zijn zij wel en wij niet kwetsbaar, dan wordt zelfs met drie downslagen gere kend. Als men dan down gaat en er is gedoubleerd, zal het dus minder punten kosten dan een behaalde manche van de' tegenstanders. In de zomer van vorig jaar speelde ik in een individueel toernooi in Oostenrijk als Noord twee spellen met 'n jonge man. Dit was er één van: bleerde en daarna paste ieder een. De uitkomst was schoppen 5, die via de 10 van Noord en de boer van Oost in Zuid werd getroefd; de eerste slag was binnen. Hartenvrouw werd door Oost met de heer geno men en de nagespeelde klave ren 5 was voor de aas van Noord. Op schoppenaas en - heer verdwenen de laatste kla veren van Zuid en we hadden inmiddels al vier slagen. Hij troefde schoppen 4 en speelde harten 10 na, die Oost met de boer nam. Nu kwam schop penvrouw, die hij weer troef de, en ons totaal kwam hier mee al op zes. Hij speelde rui ten voor de aas, troefde 'n kla veren en maakte ruitenheer. Hij had inmiddels al negen sla gen bij elkaar gesprokkeld en met Noord aan slag werd dit de eindfiguur. ever kw. A H 1064 4 AHB8 A93 752 5 V942 VB 1086 N W O Z VB983 AHB2 53 H 5 V V1098763 1076 742 Hij opende de bieding met 3 .Ha, waarop West paste. Met mijn 5 vaste slagen overwoog ik 6 Ha te bieden, maar gelet op de kwetsbaarheid begreep ik zijn bod niet. Zou hij den ken dat je alleen maar een ze- venkaart en minder dan 10 punten moest hebben om te hinderen? Daarom bood ik 4 Ha. En jawel hoor; Oost dou- Hij ging heel lang nadenken en mijn tenen kromden steeds meer. Als hij ruitenboer zou spelen, waren we verloren, maar als hij klaveren 9 zou ne men, kon hij zijn contract ma ken. Ik was opgelucht toen hij eindelijk de 9 speelde. Omdat we gedoubleerd waren, scoorde bij een volle top voor ons, waarvoor ik hem bedank te. Dat leek me beter dan hem te zeggen dat ik het met zijn openingsbod niet eens was. Agenda: 15 maart BC'82, Bridge-nacht van Dongen: 21/22 maart BC Dongen-BC '82, Looiers- toernooi. 1. S. Soulimans (Hoofdplaat) met 18 doelpunten. 2/3. J. Broeren (Rillandia) en M. de Groote (SSV'65) met 15 doelp. 4, P. Kamstra ('s-H. Arendsker- ke) met 13 doelp. 5, H. Rietjens (HW'24) met 12 doelp. 6, J. Lambert (Koewacht) met 11 doelp. 7/8. M, Laurens (Middelburg) en J. Mulder (Walcheren) met 10 doelp, 9 t/m 11. R. Weststrate ('s-H. Arendskerke), M. StrijUonk (Steen) en A. Wouters (Vogel waarde) met 9 doelp. 12. t/m 17. A. Thoen (AZW), M. Astrow (Dauwendaele), M. de Kunder (Hoek), M. Schenk (Kloetinge), W. Sabander (Lewe- dorpse Boys) en C. de Jonge (Luctor'8 8) met 8 doelp. 18. t/m 27. P. Doesburg (Goes), D. Rietjens (HW'24), J. Hersel- man (Kapelle), W. v.d. Dries (Ka- pelle), R. Zuydwegt (Kloetinge), F. de Jonge (Kruiningen), M. Jansen (RCS), R. Bun (SSV'65), A. van Haneghem (IJzendijke) en P. Jansen (Zaamslag) met 7 doelp. Totaal van Mark Groote gecorri geerd (met twee doelpunten ver minderd) na controle doelpunten SSV'65. Clubscore 1. 's-Heer Arendskerke met 44 doelpunten. 2. SSV'65 met 36 doelpunten. 3. Rillandia met 35 doelpunten. 4. Kloetinge met 34 doelpunten. Van onze sportmedewerker Vlissingen - VCV Zeeland reist vandaag zonder trainer Bert Pentury naar Eindhoven. Pentury werd afgelopen week geveld door een pittige voor hoofdsholteontsteking waardoor elftalleider Jack Schipper debuteert op de bank. jouw zich heeft afgemeld, die eerste ronde vrij. Daarna, om 19.45 uur, wordt de tweede ronde afgewerkt. Ook zaterdag 21 maart worden er nog poule wedstrijden gespeeld, vanaf 12.00 uur. Zondags begint de or ganiserende vereniging De Smickel op hetzelfde tijdstip aan de kruisfinales. Dan spelen de nummers één en twee uit de poules tegen elkaar. De win naars daarvan betwisten om 18.00 uur de finale en de verlie zers spelen om 16.30 uur de troostfinale. DEELNEMERS Poule A: Johnny Rottier (GBC Groe nendijk) 300 caramboles, Koos Zwa nink (AC Axel) 200, Kurt Verstraete (De Kastelein Eede) 200, Cor Ver linde (Ed Horemans Axel) 150, Ma- rijn Geirland (BW Terneuzen) 150, Bram de Kraker (De Molenhoek Hoek) 150. Poule B: Frits hakker (KOT Terneu zen) 300, Louis Dallinga (SBC Sluis kil) 300, Jac de Maat (KOT Terneu zen) 150, Dion Bergmans (Den Ouden Arend St.-Jansteen) 150, Cees Wissel (Concordia Terneuzen) 150. „We gaan er proberen uit te ha len wat er nog uit te halen valt", stelt Schipper vol optimisme na de zwarte donderdag waarop het VCV-bestuur en bloc aftrad. Schipper: „Een profvoetballer moet zijn werkzaamheden uitoe fenen zolang er werk is. Dat hangt hier weliswaar aan een zijden draadje, maar juist nu moeten de jongens laten zien wat ze waard zijn. Een kwestie van juiste mentaliteit". Schipper („Toch mooi dat ik dit nog eens mag meemaken") moet het wel doen zonder de gebles seerde Jan de Rijke - hij zou contact hebben met BW Den Bosch - Paul Schipper, Huib Meerman en Carlo van Tour. Ri chard Verwei is wegens ziekte absent. Daar tegenover staat de terugkeer na een schorsing van Jos Kayser, terwijl Jan Poort vliet wellicht opnieuw in de ba sis van start zal gaan. Een opnieuw gehavend geheel dus dat zoals de zaken er nu voorstaan aan de laatste zeven wedstrijden in het betaalde voetbal begint. Eindhoven, dat nog een beslissingswedstrijd te gen RBC moet spelen met een periodetitel als inzet, won des tijds in Vlissingen met 0-2. Het zal dus uiterst moeilijk' worden voor Schipper en zijn mannen om een erg tumulteuze week met succes af te sluiten. De wedstrijd aan de Aalsterseweg begint van avond om 19.30 uur. Zeist (anp) - De commissie van beroep van de KNVB heeft het beroep dat Heeren veen-speler Maarten de Jong tegen een schorsing van twee wedstrijden had aangete kend, afgewezen. De Jong had naar aanleiding van een opzettelijke handsbal in de wedstrijd Heerenveen - Heracles op 15 januari twee wedstrijden schorsing door de tuchtcommis- sie opgelegd gekregen.

de Stem | 1992 | | pagina 15