Discussie over haalbaarheid Othene Wet 1<1 Dorpsvereniging Groede wil zwembad dolgraag open houden GELUK IS NOG 4 DAGEN TE KOOP PLAATSELIJK NIEUWsl J. de Recht< Terneuzense commissie schoorvoetend akkoord met structuurschets ]Vatuiu*bescli< Oostburg ont Reuzenhoeksedijk bekijkt 'Othene' met argusogen 'Nieuwsgierig naar verpleging van dit moment' Aankoop van beeld vormt aanzet tot beeldenroute Ambulancedienst blijkt nu toch goed te werken Ledeltheater b ZEELAND A. de Brouwer weg bij Sluiskils Contactorgaan Herintreedster T. de Blok-van Herpen blikt terug op cursus GEEN MOOIER LOT DAN 'N STAATSLOT. Speelgoedbeurs Bruintje Beer Hoek Westdorpe Sluiskil EXAMENS Discussie in Terneuzense commissie JE TIJD OPTIMAAL BENUTTEN' IS STUDEREN MET'N HYUNDAI gerrit 3e jonge axel Klachten van WD loos alarm Vastenactie in kanaalzone verloopt goed Historisch moment voor DE STEM VRIJDAG 13 MAART 1992 DÉ STEM Van onze correspondent Groede - De dorpsvereniging van Groede zou graag zien dat het zwembad in Groede ook dit seizoen weer gewoon open bleef met be-, hulp van de vele vrijwilligers. Ge zien de huidige richtlijnen vanuit de provincie is dat financieel bijna niet haalbaar. De kosten worden op 900.000 gulden geraamd, wat neerkomt op 48 gulden per inwoner van Oostburg. „Gezien deze kosten moet je politieke moed to nen en dan vinden wij van Dorpsbelan gen en Toerisme (D T) zo'n investe ring niet verantwoord", aldus D T- raadslid L. Baarends. Hij deed deze uitspraak gisteravond in de Wulpenhoek waar de dorpsvereni ging van Groede haar algemene jaar vergadering hield. Baarends zat in een panel met andere politieke vertegen woordigers van de partijen uit Oost burg, inclusief burgemeester J. Kruize. Dorpsvereniging-voorzitter Paul Sar- neel smeekte de gemeente om het bad open te houden. „Het voorziet in een behoefte, vooral ouders met kinderen. Een camping uit de buurt heeft zelfs een heleboel kaarten vorig jaar opge kocht en weggegeven aan de toeristen." Sarneel is met andere mensen uit Groede zelfs bereid om de handen uit de mouwen te steken om zelf veel aan het bad te knutselen. Het PvdA-raadslid L. Wille merkte tij dens de discussie op dat indien men alle zwembaden in de gemeente Oost burg wil open houden hier een finan cieel plaatje aanhangt. „De lasten voor de burgers van Oostburg zullen dan niet gering omhoog gaan. Je zult een fi nancieringsbasis moeten zoeken." De PvdA staat niet op het standpunt dat alle baden open moeten blijven, wel dat het zou moeten kunnen. De WD nam bij monde van A. Rosen- daal een iets ander standpunt in. Na melijk dat die financieringsmiddelen binnen de begroting van Oostburg ge zocht moeten worden. Ook hij vindt de investering buiten alle proporties. „Misschien kan de toerist meebetalen. Het moet niet zo zijn dat burgers mee betalen die niet zwemmen." Van onze verslaggever Terneuzen - Terneuzen zette gisteren schoorvoetend een stap over de Otheense Kreek. De leden van de raads commissie Vrom gingen wel in grote lijnen akkoord met de structuurschets van de nieuwe stadswijk Othene oostelijk van Terneuzen, maar over de financiële conse quenties zal nog menige noot gekraakt worden. De discussie over het geld speelt zich voornamelijk af tijdens de komende voorjaarsnota, maar de commissieleden lieten niet na al vast een schot voor de boeg te geven. Vooral de fracties van Groen Links, D66 en GPV/RPF zullen nog heel wat water bij de wijn moeten doen om helemaal over de brug te komen. Het hele plan in, grofweg, de Nieuwe Othenepolder en de ter reinen oostelijk en zuidelijk daarvan bestaat uit de bouw van 2700 woningen in de komende twintig jaar. Voor de eerste tien jaar wordt een bestemmingsplan gemaakt voor vijftienhonderd huizen, gebaseerd op de bouw van 150 per jaar. Vermoedelijk wordt halverwege volgend jaar begonnen met de eerste negen honderd huizen. In de structuurschets wordt aan gegeven wat de mogelijkheden voor het gebied zijn. Gerekend is een gemiddelde prijs van twee honderd gulden per vierkante meter. Maar het totale plan kost veel meer omdat alle voorzienin gen, zoals wegen en de riolering, nog aangelegd moeten worden. Als gedurende twintig jaar jaar lijks een tot twee miljoen gulden uit de algemene middelen wordt gehaald, is er geen wolkje aan de lucht. Dan is alles betaald. „We willen nu eenmaal eerlijk spel spelen door nu al van die kosten uit te gaan", zei wethouder J. van Rooijen. Grootschalig Vooral R. Arends (D66) en F. Hamelink (GPV/RPF) vonden het plan aan de grootschalige kant. Arends vroeg zich af er be langstelling bestaat voor zoveel woningen zonder daarmee de kwaliteit van andere Terneu zense wijken geweld aan te doen en Hamelink miste alternatieven om de prijs te drukken. Want twee miljoen gulden halen uit de algemene middelen betekende volgens hem, en trouwens ook volgens de overige fracties, dat de burger moet meebetalen. De fracties vertaalden dat in een verhoging van de belastingen. Het CDA had daar niet zoveel moeite mee, omdat in de ogen van G. Dijkhuis iedere Terneu- zenaar weet dat bijvoorbeeld de onroerend goed belasting in an dere gemeenten fors duurder zijn, maar toch. Of zoals A. van Himme (Groen Links) zei: „Andere partijen stappen wat makkelijk over een belastingverhoging heen. Onze inzet is daarom dat het plan Othene geen sprong in het diepe mag worden. We stemmen daarom alleen met het plan in als het geheel kostendekkend is zonder daarbij de overige inwo ners te betrekken." Wandelgebied De PvdA is naast het CDA ook best bereid om de burger mee te laten betalen, maar dan moet daar wel iets tegenover staan. W. van Walraven wees daarom op het belang van de kreek. Dat moet volgens hem een wandelge bied blijven. W. Gosselaar (WD) toonde zich wat geduldiger over de finan ciële gevolgen. Hij was tevreden over de kwaliteit van het plan en de combinatie van de geva rieerde bouw met behoud van het landelijk karakter. Van onze verslaggever Terneuzen - De bewoners van het rijtje woningen aan het be gin van de Reuzenhoeksedijk in Terneuzen kijken met argus ogen naar de bouw van de nieuwe stadswijk Othene. Deze woningen moeten namelijk worden gesloopt om de dijk ge schikt voor het bestemmingsverkeer te maken. „Die beslissing kwam voor ons als een donderslag bij heldere hemel", zei J. de Kubber namens alle bewoners gisteren tijdens de vergadering van de raadscom missie Vrom. De commissieleden spraken gisteren over de struc tuurvisie, waarin in grote lijnen staat hoe de nieuwe wijk ooste lijk van Terneuzen eruit komt te zien. De aanpassing van de dijk be staat onder andere uit een ver breding van de weg. „Maar de gemeente zei ons dat wij niet bang voor de nieuwe wijk hoe ven te zijn", aldus De Kubber. „Met die gedachte in ons achter hoofd investeerden we in onze woningen. We gingen daarbij niet over een nacht ijs. En nu is besloten om tot sloop over te gaan. Anders kan ik het niet Van onze verslaggever Sluiskil - Na twaalfeneenhalf jaar secretaris te zijn geweest van het Contactorgaan Sluiskil heeft A. de Brouwer afscheid ge nomen. Zij wordt opgevolgd door R. van Beveren. Ten overstaan van een twintigtal genodigden bedankte F. Saerens, voorzitter van het uit vijftien le den bestaande contactorgaan, haar voor haar jarenlange inzet. Van de aanwezige oud-voorzit ters namen R. Lindenberg en K. Vinke het woord en bedankten haar voor de fijne samenwer king. Na afloop van dit officiële ge deelte werd de scheidende secre taris een muzikaal onthaal aan geboden door Drumband De Zwaluw. noemen. U treft ons in onze ziel. Want iemand bouwt toch maar een keer in zijn leven een huis. Mijn eigendom is voor mij in middels miljoenen waard." Hij overhandigde de commissie leden vervolgens een aantal al ternatieven om de Reuzenhoek sedijk te laten zoals hij nu is. Wethouder J. van Rooijen be loofde, mede op aandringen van enkele commissieleden, om de alternatieven zeker te bekijken. „Ik zeg de bewoners toe dat de alternatieven door de deskundi gen worden beoordeeld. Want ik ben zeker niet met een blijmoe dig hart naar de bewoners ge gaan om ze de bedoeling te ver tellen. Je moet de dijk nu een maal verbreden. En dan is het eerlijk om naar de bewoners toe te gaan." De Reuzenhoeksedijk is een van de drie ontsluitingen die de nieuwe wijk vermoedelijk zal krijgen. Volgens de schets wordt de Churchilllaan ter hoogte van verpleeghuis Ter Schorre over het afwateringskanaal doorge trokken en wordt een nieuwe weg in de richting van rijksweg 61 aangelegd. W. Gosselaar (WD) was ver baasd dat Rijkswaterstaat zo ge makkelijk instemde met een aansluiting op deze rijksweg. Volgens hem wordt op die ma nier een onveilige situatie ge schapen. F. Hamelink (GPV/RPF) meende dat de nieuwe wijk wel met wat minder ontsluitingen uit de voe ten kon. Of dat er tenminste naar alternatieven gezocht zou worden om het verkeer op een andere manier de nieuwe wijk in en uit te laten rijden. Maar daar voelde Van Rooijen niet veel voor. „Je moet zeker de geschet ste aansluitingen houden. An ders zou de nieuwe wijk een soort wormvormig aanhangsel van de stad worden". De klas van de herintredende verpleegkundigen voor het laatst samendus nog even op de foto. - foto de stem cor j. de boer Van onze verslaggever Terneuzen - Nieuwsgierigheid naar de ziekenhuisverpleging van dit mo ment. Dat was de motivatie van de dertien vrouwen om aan de cursus herintreders verpleegkundigen deel te nemen. Deze cursus werd van 1 ok tober tot 21 februari gehouden op In fra Scaldem, de opleiding voor ver pleegkundigen, in Terneuzen. Be doeld voor vrouwen die lang geleden in het ziekenhuis werkten en die nu weer terug in de verpleging willen. Door de cursus werd de kennis weer op peil gebracht. Alle dertien cursisten kregen gisteren als kroon op het werk een certificaat. Voor herintreedster T. de Blok-van Herpen was dat reden voor een terugblik op de school banken. De groep kwam op 1 oktober volgens haar nogal onwennig, maar verwachtingsvol terug in de klas. Het was immers al weer zolang geleden en lang niet iedereen kende elkaar. „Wel was ieder van ons een 'pleeg' in hart en nieren en, hoewel tijde lijk andere zaken onze volle aandacht vroegen, is de liefde voor het vak nooit overgegaan." De verwachtingen waren hoog gespannen. De groep liep rond met ideeën over het opfrissen van kennis op het gebied van de anatomie, fysiologie, pathologie, ver pleegkunde en vooral heel praktisch ge richt verpleegtechnisch handelen. „Maar we kregen: verpleegkundige theorieën, vi sies op gezondheid, ziekte en verplegen, verpleegkundige modellen, verpleegplan- nen en vormen van zorg en verpleegkun dige rapportage. Dat was in het begin wel even slikken. Maar niet alleen voor ons, denk ik. Onze docenten zullen zich onge twijfeld wel eens hebben afgevraagd wat ze met ons aanmoesten. We zijn beslist een heel lastige klas geweest: ongedisci plineerde kletskousen en nog heel kritisch bovendien." Toch ervaarde zij de verstandhouding met de docenten als heel plezierig. Ze vond het alleen jammer dat ze over weinig zie kenhuiservaring, met name in de zieken huizen van de ziekenhuisgroep Zeeuwsch- Vlaanderen, beschikten. Concrete vragen bleven onbeantwoord. Daar kwam verandering in toen de scho lieren twee weken op stage gingen. Zowel in streekziekenhuis De Honte als in het Oostburgse Antoniusziekenhuis. „Tot onze eigen verrassing ontdekten we dat al die kennis van anatomie, pathologie en verpleegkunde toch niet zover was wegge zakt als we gevreesd hadden, maar ook dat de nieuw verworven kennis ons goed van pas kwam." De ervaringen van de stagiaires op de ver schillende afdelingen en in de twee zie kenhuizen liepen nogal uiteen. Unaniem was de groep van mening dat er in de ba- sisverpleging weinig veranderd is. Maar de cursisten merkten ook dat de verpleeg kundige van vandaag erg veel tijd kwijt is aan administratieve zaken, tijd die niet aan de rechtstreekse zorg voor de patiënt gegeven kan worden. Verder moesten de stagiaires in De Honte volgens De Blok wennen aan het systeem van patiënten toewijzing. „Ze misten daardoor het totaal overzicht, evenals de 'teamgeest omdat er geen gezamenlijke patiënten-overdracht is aan het begin van de diensten. En de sfeer werd als nogal zakelijk ervaren." Voor de vijf stagiaires in het Antonius lag dat volgens haar anders. „Teamverpleging is voor ons oudgedienden bekend terrein, de collegialiteit werd uitstekend ge noemd, evenals de zorg voor de patiënt en de sfeer. De kleinschaligheid en het ons- kent-ons gevoel zal daar zeker mee te ma ken hebben. Een van de stagiaires noemde het Antoniusziekenhuis 'het neusje van de zalm"'. De cursisten kregen als bagage een zeer uitgebreid praktijkleerdoelenboek mee. „Er is beslist veel tijd en zorg besteed aan de samenstelling en met name op een af deling in Oostburg is dit door de praktijk begeleider samen met de stagiaires heel serieus besproken. Het is jammer van alle tijd en het vele werk dat dit boek geen verdere rol in de beoordeling heeft ge speeld." Na de stage kwamen de cursisten terug in de klas. De laatste onduidelijkheden wer den weggewerkt waarna op 21 februari de eindtoets wachtte. „Ik hoef de docenten niet te vertellen dat de sfeer van spanning en zenuwen net zo erg was als bij een groep leerlingen voor het eindgesprek. Ondanks rode koontjes, schrijfkrampen en blackouts, haalde iedereen de éind- streep." (ADVERTENTIE) U kunt nog t/m dinsdag 17 maart een staatslot kopen. Voor staatsloten kunt u terecht bij de bekende verkoopadressen. Deze vindt u in de Gouden Gids onder 'Staatsloterij'. Of bel 06- 9595 (50 ct p/m). Van onze verslaggever Terneuzen - Peuterspeelzaal Bruintje Beer aan het Rivierenpark 88a in Terneuzen houdt donderdag 2 april een kinderkleding- en speel goedbeurs. Vanwege de enorme belangstelling is de opzet van deze beurs veran derd. Speelgoed en schone, gangbare zomerkleding moeten thuis zelf geprijsd en genummerd worden. Een klantnummer en prijslijst kan worden opgehaald op maandag 23 maart en dinsdag 24 maart tussen 19.30 en 20.30 uur in de peuterspeelzaal. Inleveren van de kleding kan alleen via afspraak. De verkoop is donderdag 2 april van 18.30 tot 20.30 uur in buurthuis Het Rivierenhuis, gelegen naast de peuterspeelzaal. Van de op brengst is zestig procent voor de verkoper en veertig procent voor de speelzaal. De raadcommissie cultuur zette gisteravond wat vraagtekens bij het plaatsen van het beeld van Ferket, dat hij gratis ter be schikking wil stellen, nu een to taalvisie nog ontbreekt. „Spannen we het paard niet achter de wagen", vroeg E. Kerkhaert (PvdA) zich af. „Eigenlijk wordt ons een beeld in de maag gesplitst. Een visie ontbreekt. We moeten eerst maar eens een kader scheppen. Maar het is een sympathiek ge baar van de kunstenaar. Wij vin den echter de plaats waar het beeld moet komen, op het groen nabij de veerhaven, een te mar kante plaats voor een toch tradi tioneel beeld." Wethouder W. de Zeeuw van Cultuur zei te verwachten dat de cultuurnota dit jaar gepresen teerd kan worden. „In de decem- ber-raad heb ik reeds gezegd dat een beeldenroute in de pijplijn zit. Het is een wens van de CURSUS - Bij voldoende deelname houdt buurthuis De Hoekse Rakkers een cursus Pergamano. Pergamano is werken met perkamentpa pier. De cursus wordt gege ven op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur en bestaat uit tien lessen. Voor inlichtingen of voor opgeven kan men zich wenden tot Thera Kos. Te vens kan men zich opgeven voor de cursus koken. DUIVENVERKOOP - Ten bate van de kas van duiven- maatschappij De Volharding wordt zondag een verkoping gehouden van aan de vereni ging geschonken jonge duiven en of een bon daarop rechtge- vend van gekende postdui- venhouders uit de regio. De verkoping is in het clublokaal I van De Volharding, café 'j| Oud Raedhuis en begint 11.00 uur. CURSUS - Het Sociaal Kul-1 tureel Initiatief gaat dinsdag 17 maart van start met een cursus Engels. De cursus wordt gegeven door docente f Riet de Kort uit Zaamslag, die wordt bijgestaan door coörinatrice Ria Tieleman. De lessen worden in principe g geven op dinsdag, aanva 19.00 uur. Wegens overweldj! gende belangstelling kan tweede groep de cursus vlo-1 gen van 20.00 tot 21.00 uur. Hiervoor staan nog enkele I plaatsen open. Belangstellen den kunnen contact opnemen met Ria Tieleman, Rentmees- terstraat 1. Rosmalen - Modevakschool E.N.S.A.I.D. Modinette: Rita Scheele-Bleijenbergh, Axel en Brenda Marossi, Westdorpe. Nijmegen - Hogeschool. Voedingskunden en diëthiek: Netty de Graaf, Terneuzen. Van onze correspondent Terneuzen - Met het voorstel tot het plaatsen van een beeld houwwerk van kunstenaar C. Ferket aan de Scheldeboule- vard neemt het Terneuzense college een voorproefje op de cultuurnota, waarin plannen opgenomen zijn te komen tot een beeldenroute door Terneuzen. voeren naar aanloopproblemen, maar die zijn nu achter de rug. Er zijn bij de CPA geen officiële klachten binnengekomen. Dat antwoorden B en W van Terneuzen op vragen van de WD-fractie. WD-fractievoor- zitter P. Broekhuysen had vorige maand heel wat op te merken over die dienstverlening van de CPA, die voor de verhuizing van de Alarmcentrale naar Vlissin- gen vanuit Zeeuwsch-Vlaande- ren werd geregeld. Communicatie Het zou onder meer slecht ge steld zijn met de onderlinge communicatie. „De verkeerde mensen worden opgepiept en verkeerde ambulances worden ingezet", zo luidde zijn informa tie. Het zou voor een burger in nood wel- eens slecht af kunnen lopen door die verminderde ser vice, opperde hij. „Wellicht wordt dit mede veroorzaakt door de onbekendheid van het gebied. Maar nu de CPA al ruim een half jaar bezig is vanuit Vlissingen mag je verwachten dat er geen sprake meer kan zijn van aan loopproblemen", aldus Broek huysen in februari. Dokter W. Fraanje, betrokken bij de CPA, vond dat de WD veel te hoog van de toren blies. Er kunnen zich wat aanlooppro bleempjes hebben voorgedaan, gaf Fraanje toe, „maar dat er sprake zou zijn van een kwalijke achteruitgang is pertinent niet waar. De burger in Zeeuwsch- Vlaanderen hoeft echt niet bang te zijn", verzekerde hij. Geen reden B en W van Terneuzen hebben op verzoek van de WD de zaak onderzocht, maar vinden net als Fraanje dat er geen reden tot on gerustheid is. „De CPA heeft zich naar aanleiding van de kranteberichten tot de ambulan cedienst van streekziekenhuis De Honte en de ziekenhuisorga nisatie gewend om te praten over de vermeende klachten. In- (AD VERTE NTIE) schenker om dit beeld, een manspersoon voorstellend die over de zee tuurt met opzij visse- koppen en drie vogeltjes op de kop, gemaakt van Belegemse steen, te plaatsen op de Schelde- boulevard. Dit kan mijns inziens goed, gezien de relatie die het beeld heeft met het water en het monumentale karakter ervan." De kosten voor het plaatsen van het beeld bedragen voor de ge meente tussen de vijfduizend en zesduizend gulden. Jaarlijks komt daar 1400 gulden bij voor onderhoud van het omringende groen. CDA en WD gingen akkoord met de schenking van het beeld werk terwijl SGP, Groen Links en PvdA het nogmaals in de fractie wilden bespreken. In ieder geval gaat de commissie binnenkort het beeld in Melle (België) eens van dichtbij bekij ken. HYUNDAI PERSONAL COMPUTER zorgt voor tijdwinst bij je studie. Ziet er prachtig uit, is snel en... past perfect in je studiebudget. Kom eens langs voor meer informatie. H M t i t t Van onze verslaggever Terneuzen - Loos alarm. Er valt op de dienstverlening van il Centrale Post Ambulancevervoer (CPA), nu die vanuit Vlij singen wordt geregeld, niets aan te merken. Eventuele klachten zijn terug te middels is duidelijk gewordel dat de ambulancedienst zitll mondeling heeft gedistantieerd! van de in de pers verschenen bel richten", schrijven B en W aal Broekhuysen. De noodkreet van de WD b een vervolg in de eerstvolgende! vergadering van het bestuur van de CPA. Wethouèl P. Hamelinck in de Terneuzensl vertegenwoordiger in dat be| stuur en zal de kwestie nog e aankaarten. Van onze verslaggever Sas van Gent - De Vastenactitl in de kanaalzone kent een prima start. Met name de verkoop i tweedehands kleding, jaarlijks! goed voor een gemiddelde op-I brengst van 8.000 gulden, looptI na een week boven verwachting. „We hebben nu al meer d tweeduizend gulden binnen haald en zijn nog maar pas be-l zig", zegt R. Jansen, secretansI van de Vastenactie Kanaalzontl Het streefbedrag van de actie ii| 50.000 gulden. De actie, die in samenwerking! met Sas van Gent, Terneuzeif Axel, Westdorpe, Zandstraat! Philippine, Sluiskil en Zuid-I dorpe wordt gehouden, is ditr jaar bedoeld om in Tanzaffll twee bruggen te kunnen bou-p wen. Er moeten in totaal eenvoudige bruggen worden ge-I bouwd om de mensen in de ore-1 geving van Mamba het contact I met de buitenwereld te laten on- T derhouden. De vastenactie heet I er al vier gefinancierd. Janstsl verwacht er dit jaar twee te kffl-1 nen bouwen in Tanzania. Zaterdag 28 maart start oitl 13.00 uur in het kader van óf| Vastenactie een gesponsorde T fiets-in vanuit zes kanaaldorp» Axel en Zuiddorpe hebben I eigen tocht. Van onze verslaggever Hoofdplaat- NatuurbeschermingsveJ puumpje en de ZMF willen niet da! tuur in het toekomstige recreatiegebi| gemaal bij Hoofdplaat opgeofferd wo recreatiewoningen. ne natuurbeschermers hebben op zich nil pnjge verblijfsrecreatie, maar zien die h tornen in het oosten van het gebied, teger pl3&t asn. I Van onze correspondent Breskens - Negen jaar lang bekleedde J.B.M. de Rechter uit Breskens bij de Algemene Woningbouwvereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen (AWWZV) een bestuursfunc tie. De laatste zeven jaar was hij voorzitter. Met ingang van 1 juni aanstaande wordt hij directeur van de woning bouwvereniging. Daarmee krijgt deze kleine, 1330 woningen tellende, ambitieuze woningcorporatie voor het eerst in haar geschiedenis een full time directeur. Een directeur, die er zin in heeft en die een dui delijke visie naar buiten brengt. „Het accent komt straks te lig gen op het sociaal ondernemer schap", zegt De Rechter. „Er ligt een grote taak in de bejaar denoorden. Hier zullen grote veranderingen plaatsvinden", voorspelt hij vanuit zijn kantoor in het nieuwe pand van de AWWZV op de hoek van de Parklaan-Langeweg in Bres kens. Negen jaar geleden werd De Rechter door een kennis, een be stuurslid van de AWWZV, bena derd voor een bestuursfunctie bij de woningbouwvereniging. Hij werkte op dat moment als hoofd belegging bij de Rabobank in Oostburg, „Ik was net gestopt met een paar studies en zocht een nieuwe invulling van mijn avonden. Zij zochten een 'goeie bestuurder'. In hun achterhoofd hadden ze toen al dat ze mij la ter wilden benaderen voor het voorzitterschap." Harde leerschool En zo gebeurde het ook. Na twee jaar volgde De Rechter F. Baar ends op als voorzitter aangezien niemand anders stond te drin gen. Het werd een harde leer school, zoals hij het typeert. „Het viel in het begin zeker niet mee. Als leek wist ik nergens van. Het moeilijkste vond ik het omgaan met de overheden. Die vergaderden op een hele andere manier dan ik gewend was en vaak vroeg ik naar de verkeerde mensen. Zulke dingen vergen tijd. Gelukkig zat ik ook in het gewest Zeeland van de Natio nale Woningraad (NWR), zodat ik toch van veel dingen op de hoogte was." Al pratende met de NWR kwam de laatste tijd het punt naar vo ren om een stukje hobbyisme om te zetten in een full-time baan. „Door alle nieuwe regelgevingen was het ook allemaal zeer moei lijk te combineren met mijn hui dige baan. Ik heb toen bij ons bestuur het directeurschap aan gezwengeld. Toen is buiten mij om het balletje gaan rollen." De AWWZV krijgt dus een di- De gesel recte mark voon de d( ren, zeer gaan Niei Hij trend AWW ten Van onze verslaggever Oostburg - In de afgelopen jaren zochten meer mensen het Ledelthea I m Oostburg. Ook het aantal voorstell gen nam toe. Vooral de bioscoop is v beterd. Deze kan de komende tijd v der worden uitgebouwd met het oog kinderen en toeristen. Oranjestraat 5 Tel. 01155-2710 Fax 01155-4 I Dat zijn enkele conclusies uit het evalua 1 verslag over 1990 van het theater. Begin I laar stelde de gemeenteraad bovenop reeds eerder gevoteerde ton een extra rag van twintigduizend gulden bescl aar om het beheer en de exploitatie van ne^deltheater rond te krijgen. Met als v( I e ^at 199° een proefjaar zou zijn, a afloop geëvalueerd zou worden. Het ag wordt 24 maart behandeld door de en van de Oostburgse raadscommissie Y I Z13n- j 5* boekte het Ledeltheater negen i„er.een uitverkocht huis. Naast de thea I riii- °°k de bioscoop een bek e j°i- Jarenlang stond het Ledelthe vor j als een sexbioscoop. Maar mei er j erilJg van de zedenmoraal in Be moa aank°°P van het theater door de e behoren deze films tot het verlei

de Stem | 1992 | | pagina 16