DESTEM SpOrt k Sdunek een groot psycholoog' Enkelblessure velt Ruud Gullit Blessure Tyson kost Las Vegas miljoenen inden?} HET I Arnold Yanderlijde trots op trainer Navratilova hekelt levenswandel van 'Magie' Johnson aderland in Rot_ elminakade daar «evige ogenblik aan afscheid nemen m n uur of negen i laatste groeten toe n naar Canada 1 JUWELEN MET ALLURE Im York (rtr) - Het afgelas te van het gevecht om de I Wereldtitel boksen tussen Lander Holyfield en Mike I Mffl kost de middenstand L ias Vegas handenvol geld. I pe met honderd miljoen dollar «doteerde partij, vastgesteld |(00r 8 november, vond geen doorgang omdat de uitdager een laantal ribben had gekneusd. „De I casino's in Las Vegas verloren Ihonderden miljoenen", zegt Burt ar, uitgever van het blad I Sydney (anp) - Fritz Sdunek dronk dinsdagavond in het I hotel, waar de deelnemers aan het WK boksen in Sydney I zijn ondergebracht, tevreden een glas bier. Jaspers stmt op Comori Cor Pot krijgt 150.000 gulden SPORTNIEUWS KORT Terugkeer Haldan in tafeltennisploeg Manden en Kooy lang uitgeschakeld UITSLAGEN STANDEN BADMINTON TAFELTENNIS TENNIS GOLF PAARDESPORT VOETBAL SCHAKEN VOLLEYBAL WIELRENNEN ichten: 'Zijn daar ■i ze daar nog in ben bij ons vertrek geschreven op de luizen van IJmui. g november negen faan wij vertrekken van Ome Lens Ie Sjef. "jUWEI-IERS - DIAMANTAIRS - BEËDIGD TAXATEUR J arendstraat 20 oosterhout telefoon 01620-60129 VRIJDAG 22 NOVEMBER 1991 DEEL B 'Boxing Illustrated'. „Iedereen miste de al ingecalculeerde klan dizie. Taxichauffeurs, prosti tuees, vliegtuigmaatschappijen, hotels, noem maar op. Alle ge plande parties moesten worden afgezegd". Het hotel Caesars Palace, waar het gevecht zou plaats vinden, betaalde tien miljoen dollar aan de organisatie. „Dat geld hadden ze er gemakkelijk uit gekregen", aldus Sugar. Tyson's kansen op het heroveren van zijn in januari 1990 verloren wereldtitel in het zwaargewicht zijn mogelijk definitief verke ken. Op 27 januari volgend jaar moet de bokser voor de rechter in New York verschijnen op be schuldiging van verkrachting van een 18-jarig meisje. Hem hangt een celstraf van maximaal 63 jaar boven het hoofd. Holy- field's manager Dan Duva houdt echter nog steeds rekening met een confrontatie tussen de twee boksers, die ooit vrienden wa ren. Hij voorziet een opschorting van het proces zodat in maart alsnog een duel kan plaatsvin den. Intussen bereidt Holyfield zich in zijn woonplaats Atlanta voor op zijn match tegen derde keus Bert Cooper,' die de plaats van de ook al geblesseerde vervanger van Tyson, Francesco Damiani, inneemt. Een gevecht dat in de Verenigde Staten als een farce wordt beschouwd. Cooper is nog nooit op een aansprekende pres tatie betrapt. Wel op het gebruik van drugs. Twee jaar geleden werd hij een maand behandeld in een afkickcentrum. De titelverdediger kan, mits de outsider niet onmiddellijk tegen het canvas wordt geslagen, zijn naam alleen maar te grabbel gooien. De wereldboksfederaties WBA en IBF hebben het gevecht niettemin het predikaat 'wereld titelstrijd' meegegeven. \w* 1 f Uil 4- <b'. r ,j «r «*-* I V •ét |st tegemoet. - foto's archief de si ons sloeg de mechanisat e, overal verrezen nieuwe sti I n en schuren en de wegen we I in verhard tot achter in E hel toe. In een verbazingwe I ind korte tijd tekende de sti I inde welvaart zich af. oen ome Lens en tante Hai eke in 1961 voor een korte v antie terug kwamen gevloge onden ze een ander, veel rijk eelland terug dan ze tien ja erder 'voor altijd' hadden ve iten. Het was voor hen bepaa en schok. Want wat was echtvaardiging voor hun moe ame emigratie? Zij waren in ertrokken om hun kroost oekomst te bieden. Maar hi< ag ineens net zoveel toekomi Iet leek erop dat de familie o o goed op haar comfortabe. loerderij in de vertrouwde Pe ïad kunnen blijven. ïemengde gevoelens tiet 'gemengde gevoelens' 1 'en ome Lens en tante Hannel [terug naar Canada. Tien jaar ter kwamen ze nog eens op kantie en slikten opnieuw i bittere pil. Weer was de we ^aart hier gestegen. In Canai maakten ze het ook goed, da niet van. Maar is het wonder o ome Lens verzuchtte: „Als ik d lgeweten had..." Nou ja, gedane zaken nerae geen keer en intussen is het al maal veertig jaar geleden. Oi Lens leeft niet meer, tante Ha neke zit in een verzorgingstenj en de neven en nichten wisse» elkaar af in vliegvakanties na Nederland. Elk jaar komen wel een paar over om nog e' op hun geboortegrond te verw len. Neef Gerard is er elk jaar meestal in gezelschap van 21 maatje Herman van Bakel (o» spronkelijk Bips) of een van Van Moorsels (Boerdonk). emigrantenzonen komen niet leen in Peelland op vakantift zijn er ook voortdurend op1 naar agrarische nieuwigke») die ze -o ironie- in Can kunnen introduceren. Vaak gaat er iemand van ons naar nada om de overzeese faffl'L den te bezoeken. Gezellig®, eenkomsten zijn dat. Dan w er gezongen van 'Hoe sen0® mijn heide' en zo. Want flW doen ze nog steeds graag, "e ven en nichten. Zo niet" later Mien van ome Lens een couplet heeft toegevoegd afscheidsliedje van toen: „En nu veertig jaren haast 'n mensenleven acht rug kijk ik helemaal m donker op onze emigrate breng ik iedereen de van broers, zusters en ons der mag 't iedereen op He1 heel goed gaan Dat lS nog heel voornaam!" De 44-jarige Duitser vierde be scheiden een nieuw succes in zijn loopbaan als trainer. Nog geen twee uur daarvoor had hij Arnold Vanderlijde voor de tweede maal in diens carrière de eindstrijd zien bereiken van een toernooi om de wereldtitels bok sen voor amateurs. „Wij zijn er nog niet, maar wel een heel eind op weg", waar schuwde hij het optimistische Nederlandse kamp. Dat de laat ste hindernis op weg naar een mogelijke wereldtitel voor Van derlijde de naam Felix Savon draagt, is voor Sdunek geen pro bleem. „Wanneer een bokser in belang rijke toernooien vier keer van dezelfde tegenstander heeft ver loren, is hij psychologisch in het nadeel. Zoals Vanderlijde nu bokst, acht ik hem zeker niet kansloos. Savon heeft ook zijn minder sterke kanten en daar zullen wij vrijdagavond zo veel mogelijk gebruik van maken", voorspelt de man, die elf jaar trainer van de boksploeg van de voormalige DDR was. Sdunek weet wat boksen is. Al op zeer jeugdige leeftijd werd hij op de boerenhofstede van zijn ouders in Lüssqw in Mecklen burg geconfronteerd met die sport. „Mijn vader was een groot liefhebber van boksen. Als we de gelegenheid hadden, waren wij met boksen bezig", herinnert hij zich. „Toch kwam ik pas als ze ventienjarige in aanraking met de wedstrijdsport". Sdunek bokste 129 partijen, waarvan hij 99 won. Een van die winstpartijen leverde hem in 1968 de Oostduitse studenten- we- drie- de ik Van onze sportredactie Berlijn - Dick Jaspers heeft een zware tegen stander geloot in de eer ste ronde van het reldbekertoernooi banden in Berlijn. Ia het prestigeuze hotel Kenpinski treft de Westbra- tander vanavond de Japan ner Comori, Mocht Jaspers de eerste ronde doorkomen, dan ontmoet hij 1 kwartfinales Törbjörn Blomdahl, Zweed toonde zich onlangs a Gent de beste in het eer ste evenement uit de reeks vijf, en heeft in de eer ste ronde in Berlijn theore tisch een makkie tegen de onbekende Duitser Call. Raymond Ceulemans, wiens eerste optreden voor eigen publiek in Gent weMg suc ces opleverde door een ne derlaag in de eerste ronde tegen Jaspers, komt uit te gen de Duitser Thiele. Jaspers heeft één der tegen Comori ge» Hegk dit jaar verloor Istanbul kansloos Desondanks was brorder gisteres vuwuu tiseh over zijn kans£$; „m speel graag tegen hem. ïk heb een gegoede kans, want ®e had ik in Istanbul, on danks die 3-0, ook hem. Aan een ontmoeting met moraoan «we Jaspers nog niet den ken; „Eerst Comori, en dan aen wel wel weer verder" Loting eerste rondes Torhi&o Blvw Comori. Dielis (Bei)-' Bitalk (r* „®a.a§ Lee Carisgen (Den) (Spaj, Zanetti i maal eer- "rfcü titel in het middengewicht op. Het was in het laatste jaar van zijn ingenieursstudie landbouw techniek in Berlijn. Tot 1972 maakte Sdunek vier jaar lang deel uit van het Olympisch boks- kader van de DDR. Door een derde breuk van een hand kwam een einde aan zijn actieve loop baan. Op dat moment begon Sdunek zijn, naar later zou blijken, uitermate succesvolle loopbaan als trainer. Bij SC Schwerin hield hij zich naast zijn part time-studie voor leraar aan de sporthogeschool van Leipzig be zig met de jeugd. „De grote fout, die in veel landen in vrijwel alle takken van sport wordt ge maakt, is dat de beste trainers niet met de jeugd bezig zijn. Op jeugdige leeftijd wordt in de sport de basis gelegd voor een succesvolle loopbaan als top sporter. De sport in de DDR heeft in eerste instantie zijn grote successen te danken gehad aan harde systematische en con sequente training, die weten schappelijk onderbouwd was. Dat nu allerlei verhalen over het gebruik van verboden middelen loskomen, doet mij pijn. Ik ont ken niet dat het gebeurd is in bepaalde takken van sport maar in de bokssport heb ik er nooit mee te maken gehad". Sdunek spreekt met groot res pect over Günther Debert met wie hij van 1979, na vijf jaar de juniorenselectie van de DDR te hebben getraind, tot 1990 de se- niorenploeg van de DDR bege leidde. „Debert is een gesloten man met een ongelooflijke erva ring en een fantastische neus voor talent. Ik heb ontzettend veel van hem geleerd". Fritz Sdunek is een voorstander van een zeer gevarieerde trai ning, hetgeen de Nederlandse boksers in Sydney bevestigden. Arnold Vanderlijde, die Sdunek sedert begin dit jaar als vaste trainer heeft: „Hij heeft een on eindig gevarieerd.programma en Arnold Vanderlijde (rechts): in WK-finale opnieuw tegen Cubaan Felix Savon. is een groot psycholoog, die je vertrouwen geeft. Bovendien be reidt hij je tactisch fantastisch op elke wedstrijd voor. Op de vi deo toont hij je steeds je fouten en zegt dan wat je moet doen". Jo Jöris, al jarenlang de verzor ger en vertrouwensman van de Limburger, legde in 1990 de ba sis voor de samenwerking Sdu- nek/Vanderlijde. „Bij een toer nooi in Frankrijk vroeg Jöris mij of ik zin had trainer te worden bij Leverkusen, de Bundesliga 'club waarvoor Vanderlijde al ja ren uitkwam", herinnert Sdunek zich. „Ik had al een aanbod bondstrainer in Duitsland te worden maar daar hoorde ik niets meer van. Ik ben toen naar Leverkusen gegaan, heb drie da gen rondgekeken en ja gezegd. De club bood mij een vaste baan, die na de eenwording van Duits land voor het merendeel van de inwoners van de vroegere DDR toch niet was weggelegd". Sdunek vertelt in zijn DDR-tijd vele aanbiedingen te hebben ge kregen. „Ik heb vele malen de gelegenheid gehad weg te gaan. In de DDR wist men dat ook en ik heb in die tijd vele malen een waarschuwende vinger gezien. Aan vertrek heb ik echter nooit gedacht omdat het ten koste zou gaan van mijn echtgenote en twee kinderen". Sdunek, die in Leverkusen halve dagdelen zowel als ingenieur als trainer werkt, leverde in zijn DDR-tijd ondermeer vier Olym pische en dertig nationale kam pioenen af. Een maand geleden kon hij in Keulen zijn eerste twee Duitse titelhouders na de hereniging begroeten. Fritz Sdunek is kandidaat voor het bondstrainersschap in Ne derland. „Voorzitter Los heeft mij gevraagd te sollicitern. Dat heb ik gedaan. Over een paar weken valt de beslissing". Sdu nek denkt tot na de Olympische Spelen van Barcelona zijn werk in Leverkusen te kunnen combi neren met dat voor de Neder landse Boks Bond. „Ik krijg van mijn werkgever alle medewer king omdat men begrijpt dat bij voorbeeld gezamenlijk trainen van de boksers van mijn club met de Nederlanders een voor deel is". Milaan -MiwiA Gullit ont breektzrindag waarschijnlijk in de thuiswedstrijd van AC Milan tegen Cremonese. De Nederlandse aanvaller blijkt woensdag in het competitieduel met Genua (1-1) een enkelbles sure te hebben opgelopen. Vandaag onderzoekt de medi sche staf van Milan de ernst van de blessure. Mocht Gullit zondag niet speelklaar zijn dan wordt zijn plaats in de basis ingeno men door Donadoni, die woens dag na rust reeds Gullit verving. Adrie van Tiggelen heeft zich gisteren bij de tuchtcommissie van de KNVB moeten verant woorden voor zijn handsbal in het duel tegen FC Twente (3-3). De verdediger stopte op de lijn een inzet van een Enschedeër en ontving daarvoor van scheids rechter Lammers slechts een gele kaart. De waarnemer meldde het voorval aan de KNVB, waarna de tuchtcommis sie hem in staat van beschuldi ging stelde. Van Tiggelen liet zich donderdag door oud-voetballer Keje Mole naar verdedigen. Vandaag volgt de uitspraak van de mondelinge strafzaak. De Europese Voetbal Unie (UEFA) legt zich erbij neer, dat de hoogste Belgische rechter de vroegere secretaris-generaal Hans Bangerter mede schuldig heeft bevonden aan het Heizel- drama van 1985, waarbij 39 mensen omkwamen. Het Hof van Cassatie bevestigde onlangs een straf van drie maan den voorwaardelijk omdat Ban gerter beter had moeten weten, toen hij het verouderde Heizel- stadion koos als plaats van han deling voor de Europa Cup-fi nale tussen Liverpool en Juven- tus. Voor één wedstrijd zijn door de tuchtcommissie van de KNVB geschorst: Bergkamp, Blind, Vink (allen Ajax), Clayton, Pe ters (beiden Volendam), Graef, Van der Kaaij (beiden VW), Heus (Fey'enoord), De Haan, Hoogma (beiden Cambuur), Van Corstanje (Eindhoven), Eerste ling (Excelsior), MacDonald (Haarlem), Den Haan (NAC), Lok (NEC), Tevreden (Telstar), Uitman (Wageningen). Uli Stieleke heeft gisteren ontslag genomen als bondscoach van het Zwitserse nationale elf tal. De voormalige Duitse inter national gaat als trainer van de Zwitserse topclub Neuchatel Xamax aan de slag. Stieleke slaagde er niet in Zwit serland aan een plaats in de eindronde van het Europees kampioenschap in Zweden te helpen. De competitiewedstrijd St. Etienne-Olympque Marseille moet op last van de Franse voet balbond op neutraal terrein worden overgespeeld. Bij het re guliere treffen vorige maand in Parijs werd Jean-Marie Papin van de bezoekende club bij het betreden van het veld door een bierfles geraakt. De spits kon het duel, met 1-0 door de thuis club gewonnen, niet meemaken. De Franse bond gaf de thuisclub ruim 7000 gulden boete, Mar seille moet 18.000 gulden beta len. André Laurent, voorzitter van St. Etienne, heeft aangekon digd dat zijn club tegen de be slissing in beroep gaat. Tijdens het duel werd ook doelman Bell van de thuisclub door een steen vanuit het vak van Marseille- supporters getroffen. Roger Milla heeft ontkend dat hij wil terugkeren in de selectie van Cameroun. Een krant in Yaounde meldde woensdag dat Milla's naam voorkwam op een lijst met veertig spelers voor de eindronde om het Afrikaans kampioenschap. „Dat verraste me zeer", aldus Milla in een gesprek met de We reldomroep. De ex-voetballer, die al door de minister van sportzaken werd geluk gewenst met zijn voorgenomen rentree, zal in januari in Senegal als ra dio-commentator optreden. RTL 4 zendt op woensdag 11 december de wedstrijd tussen Benfica en Barcelona in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen recht streeks uit. Het duel begint om 22.00 uur. Barcelona is ingedeeld in Poule B met Dinamo Kiev, Sparta Praag en Benfica. De commer ciële televisiezender brengt vol gend jaar ook de overige wed strijden van de club van Cruijff, Witschge en Koeman op televi sie. Op dit moment is niet be kend of die duels ook live op het scherm komen. De spelers van FC Köln heb ben een bankrekening voor de nabestaanden van Maurice Ba- nach geopend. De spits van de Duitse Bundesliga-club kwam zondag bij een auto-ongeluk om het leven en liet een vrouw en twee zoontjes achter. Van onze sportredactie Zeist - Voetbaltrainer Cor Pot heeft via de arbitragecommissie vart de KNVB een vergoeding van 150.000 gulden afgedwon gen bij NAC. In dat bedrag is het salaris begrepen van 9 oktober tot 1 december. Pot werd door NAC op 9 oktober ontslagen. Zijn contract liep door tot 1 juli 1992, De arbitra gecommissie oordeelde dat het contract ontbonden kan worden mits aan Pot een vergoeding van 150.000 gulden werd toegekend. Car Pot FÖTODESTEM/JWANVAN OURP Op initiatief van aanvoerder Pierre Littbarski en Falko Götz werd al een bedrag van 10.000 Mark (circa 11.000 gulden) ge stort. De leiding van PSV behoudt vertrouwen in zowel coach Bobby Robson als manager Kees Ploegsma. „Beiden weten van mij dat ze ons volledig vertrou wen hebben en dat zullen blijven genieten", reageerde voorzitter Ruts gisteren. Ruts distantieert zich ook van uitlatingen, dat Ploegsma al ge wag zou hebben gemaakt van de beslissing om na dit seizoen Robson geen contractverlenging aan te bieden. George Kessler wil volgend seizoen, zodra hij technisch di recteur wordt van Fortuna Sit- tard, doorgaan met Dick Voorn en Tini Ruys, zijn huidige assis tenten. Voorn en Ruys beschik ken nog niet over het hoogste trainersdiploma. Ruys heeft zich inmiddels opgegeven voor de cursus coach betaald voetbal. Kessler roemt de samenwerking met zijn huidige assistent-trai ners die een groot deel van de veldtrainingen op zich nemen. Voorn en Ruys zijn al dertien jaar actief bij Fortuna. Voorn al leen als trainer, Ruys voor een deel als voetballer. Ad Zonderland gaat na bijna' twee jaar Sportclub Heracles verlaten. Verschil van inzicht over de toekomst van Sportclub Heracles is de reden van het ver trek. „In die visie kon ik me niet helemaal vinden. Na goed over leg hebben we besloten uit elk aar te gaan". New York (dpa) - Martina Navratilova heeft in een in terview met de New York Post de levenswandel van Ear- vin 'Magie' Johnson fel gehekeld. De steenrijke basket baller schokte twee weken geleden de Verenigde Staten met zijn publieke bekentenis dat hij besmet is met het HIV-virus, dat AIDS kan veroorzaken. „Indien een vrouw had geopenbaard dat ze met honder den mannen naar bed was geweest, was ze voor hoer en slet uitgemaakt", zei de 35-jarige tennisvedette in het vraaggesprek. „Dat is de dubbele moraal. En het is vre selijk dat het zo is". Tijdens een persconferentie veertien dagen geleden ont hulde 'Magie' Johnson in zijn leven met meer dan hon derd vrouwen naar bed te zijn geweest. Navratilova toonde weliswaar sympathie met Johnson, maar had geen begrip voor zijn levenswandel en uitlatingen. „Hij verkondigt de valse boodschap. Hij zegt dat wisse lende relaties niet erg zijn zolang een condoom wordt gebruikt. Dat is toch hypocriet en zonder moraal. Als ik besmet zou zijn met het virus, zou niemand begrip voor me hebben", meende de Amerikaanse, die dit jaar door de breuk met haar levensgezellin Judy Nelson voor de nodige commotie zorgde, „De mensen zouden het voor oordeel al klaar hebben; ze heeft de ziekte opgelopen omdat ze lesbienne is. De Amerikanen accepteren het wel van Johnson, omdat hij een hetero is", hekelde ze. Den Haag - Paul Haldan maakt volgende week donderdag na een maand zijn come-back in de nationale tafeltennisploeg tij dens de Open Zweedse kampioenschappen in Sundsvall. De 26-jarige Haldan was vier weken niet beschikbaar voor de selectie wegens drukte met zijn werk in Zoetermeer. Den Haag - Marathonschaatsers Piet Manden en Marcel Kooy, die woensdag tijdens de zesde wedstrijd om de KNSB-cup in Deventer geblesseerd raakten, zijn gisteren beiden geopereerd. Manden kreeg halverwege de race een schaats van Lex Caze- mir, die ten val kwam, in zijn rechterbovenbeen. Een stuk dij beenvlees werd weggesneden. Volgens de doktoren duurt het herstel van Manden's blessure zeker zes weken. Marcel Kooy lijkt er erger aan toe. De Aegon-rijder uit Rijssen- hout is gistermorgen in het Academisch ziekenhuis van Leiden geopereerd. Bij Kooy waren zenuwen boven zijn linkerknie doormidden gesneden. Daardoor kan hij twee tenen niet meer bewegen. Kooy zal zeker acht weken uit de roulatie zijn. Glasgow. Open Schotse kam pioenschappen. VROUWEN Enkel, eerste ronde: Coene (Ned) bye, Hoogland (Ned) bye, Van der Knaap (Ned)-Crabo (Zwe).. 11-6 11-1; tweede ronde: Van der Knaap-Hoogland 11-1 12-9, Stuer-Larsen (Den)-Coene 11-9 8-11 11-6. MANNEN Enkelspel, eerste ronde: Pelu- pessy (Ned)-Keck (Dui) 15-12 15- 7, Van Dijk (Ned)-Schanzler (Dui) 15-12 15-8, Bruil (Ned)- Nielsen (Den) 15-12 7-15 15-5; tweede ronde: Hall (Eng/1 )-Pelu- pessy 15-7 15-5, Van Dijk-Axels- son (Zwe/3/4) 15-8 15-12, Bruil- Galt (NZe) 15-7 15-12. Beljavski en Goerevitsj beiden 2, 11. Lautier 1 1/2, 12. Ljubojevic Barcelona. WB-tafeltennis teams. VROUWEN Groep A: China-Sovjetunie 3-0, Zweden-Spanje 3-0; groep B: Ja pan-Frankrijk 3-2, Finland-De- nemarken 3-1; groep C: Zuid- Korea-Tsjechoslowakije 3-0, Joe goslavië-Verenigde Staten 3-0; groep D: Noord-Korea-Hongarije 3-1, Engeland-Australië 3-0. Miyazaki (Jap). Dunlop Phoenix Open. Stand na eerste ronde: 1. Brooks (VSt) 66 slagen, 2. Ishii (VSt), Henke (VSt) 67, 4. Ballesteros (Spa), Martin (Spa), Olazabal (Spa), Lyle (GBr), Kimura (Jap), Hasegawa (Jap) 68, 10. Sluman (VSt), Blake (VSt), McKay (Aus), Omachi (Jap), Yokoyama (Jap), Tze-ming (Tai) 69. CHI Berlijn. Openingsnummer: 1. Simon (Oos) Allez France 0-54,50, 2. Luther (Dui) Classic Times 0-54,52, 3. Fuchs (Zwi) Jogger 0-54,72, 4. Astolfi (Spa) Mr. Currency 0- 55,41, 5. Beerbaum (Dui) Rosella 0-56,06. S-springen: 1. Gundel (Dui) Life is Life 0-39,01, 2. John Whitaker (GBr) Grannusch 0-39,16, 3. Gretzer (Zwe) Marcoville 1- 48,81, 4. Hafemeister (Dui) Bo- nito 4-38,68, 5. Blaton (Bel) Conny 4-39,13. New York. Masterstoernooi vrouwen, 5.5 miljoen gulden. Eerste ronde enkel: Capriati (VSt/6)-Tauziat (Fra) 5-7 6-0 7-6, Novotna (Tsj/8)-Manuela Ma- leeva (Zwi) 6-0 3-6 6-3, Seles (Joe/l)-Halard (Fra) 6-1 6-0; dubbel eerste ronde: Mary Joe Fernandez/Garrison (VSt)-Ma- gers/White (VSt) 6-3 6-2. Johannesburg, WK ATP-dubbels. Groep Bob Hewitt/Frew McMil lan: Jarryd/Fitzgerald (Zwe/ Aus/1 )-Connell/Michibata (Can/4) 7-6 6-4, Galbraith/Wits- ken (VSt/5)-Nijssen/Suk (Ned/ Tsj/8) 7-6 6-2. Belgrado, Internationaal toer nooi. Vijfde ronde: Sokolov (Sov)-Sei- rawan (VSt) 1/2-1/2, Damljano- vic (Joe)-Lautier (Fra) 1-0, Nunn (GBr)-Ljubojevic (Joe) 1-0, Gel- fand (Sov)-Beljavski (Sov) 1-0, Kamski (VSt)-Nikolic (Joe) 1/2- 1/2, Joesoepov (Sov)-Goerevitsj (Bel) 0-1. Stand: 1. Gelfand 4 1/2 pnt, 2. Kamski, Sokolov en Nunn allen 3, 5. Joesoepov, Seirawan, Niko- lic en Damljanovic allen 2 1/2, 9. Belo Horizonte (Bra). Supercup Zuid-Amerika. Tweede wedstrijd: Cruzeiro (Bra)-River Plate (Arg) 3-0 (1-0) - 34. Ademir 1-0, 52. Tilico 2-0, 75. Tilico 3-0. Eerste wedstrijd 0- 2. Cruzeiro wint Supercup. Veracruz (Mex). Vriendschappe lijke interland: Mexico-Uruguay 1-1 (0-1) - 32. Cedres 0-1, 72. Ji menez 1-1. Vrouwen eredivisie: Longa'59- Martinus 0-3. Gent. Zesdaagse Stand na derde dag: 1. De Wil- de/Doyle (Bel/GBr) 149 punten, 2. Holenweger/Stuts (Zwi) 104; op één ronde: 3. Bincoletto/Veg- gerby (Ita/Den) 155, 4. Van Slyc- ke/Günther (Bel/Dui) 152, 5. Pie- ters/Tourné (Ned/Bel) 148.

de Stem | 1991 | | pagina 9