EUR m v" 'ff m nolen bv ERKER :SLEIDER ]BuitensPel Mee met de PSD Ulder aoie ze te stekken zeker? Blazen Zeeuwse babbels In de rouw Bom op Hof van Eede Tellen N HOOF en selectie ZEELAND C5 aal irijf genbosch 'ptee van de y RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN DE STEM ZATERDAG 2 NOVEMBER 1991 le ruimte voor eigen rttig werkklimaat; ronder een auto van de lijk om toezending van an Roozen van Hoof, ran Noord 91B, 013-434748. U ontvangt erdere procedure. ■enden aan de •gionaal Nutsbedrijf eling P&O, bus 400 sch. 'top 10-11-1991. r de functie en ons bedrijf =esakkers,chef-inspectie 9.30 uur) 7' Vergaoruk in Axel, al wa boer was in't land van Ulst most'r ook zijn. Ge zag nie as Mercedessen en BMW's daor bij De Galle op't parkeerterrein, want voor luuks zijn ze wel de boeren, ze kommen gjèrn goed voor d'n dag, maor agge zo ard werk as zulder, dan is da d'iets, vinne kik oor, da wel mag. Naor afloop van zo'n vergaoruk gedraog ieder zijn naor zijnen eigen aord; de die van Desdijk die gaon naor uis, geeneneenen die nog 'n kwartierken naokaort. Die van Klooster gaon ook weg. 'n Alf uur laoter zitte ze dan bij Raos of bij Emerie, want 'n pint drinken doen ze gjèrn, da's geen punt, maor daor'm op 'n ander nie. De die van de Graauw blijven overnachten ad't moet, die zijn nie weg te slaon en meestentijds sluiten de die van Raopenburg ulder daor 'n tijdsjen bij aon. Die keer ook en ge weet oe ofta gaot: de pinten die vallen dan as aogelstenen, nie slim agge nog mee t'auto moet, maor da bezeer duideluk op da mement geenenen. Laoter op d'n aoved, meer as genoegt gedronken, die van Raopenburg naor uis. Raien is geen punt, vinne ze, ze voelen ulder stik voor stik nog ammel eve struis. „Alkogol-kontrolle? Nou toch niemer zeker en die gaon in d'n Bossenblie nie staon! Niksken aon d'and. Eel op't gemaksken maor, dan kant eigeluk nie anders as goed gaon." Aon de deursnaiuk van de Katrienao enees 'n blaut zwaoilicht! Nondiverdomme! D'n eesten ist'r al vees te dichtenbij, die zal vast niemer ontkommen; d'n tweeden en d'n derden zijn ook gezien vaneigen, die maok'n ook eel weinug kans; d'n vierden is n'n slimmerik, die deenkt: ik ontspring daor'm netjes d'n dans! Rap doetij zijn lichten uit en ij zet zijn eigen 'n flink ende op 'n dammegat. Blijven wachten deenktij, want an ze mij pakken..,'k èn al 's n'n bon g'ad.. Da licht blijf maor zwieren, 't oor koud, d'n aoved was lank, eel lank en zwaor, zachtjes zakken diene struisen boer zijn ogen dicht en ij as'n lege baol in makaor. Attij eindeluk wakker schiet, laot't zonneken zijn eigen nog net nie zien. Nondedju waor zijnk? IJ is zo stijf as n'n bout en zijne kop weeg wel n'n kilo of tien. Ah...die vergaoruk en de pelissiekontrolle, ik weet't weer, kerdju is da petet; wa zulle ze thuis nie deenken...n'n flinken dot gas en ij geeft'm van jet! Ofte duvel d'r mee speel! Moe tiene bureman zijn krant nou net uitte bus aolen... „Ulder aoie ze te stekken zeker eeh? Weet'al oeveel agge de man moe betaolen? Wa zedde, geen kontrolle g'ad? In ulder bed geslapen? Wa beesten uitgebroken! En gulder g'olpen mee zijn allen? De pelissie 'n andjen toegestoken?" (omgeving Nijmegen) is jp zoek naar een van medewerkers; h van plantschema's; I jen en bij kwekers. SOMS ZIJN recepties saai en oervervelend. Vaak echter ook gezellig. Je maakt een praatje, nuttigt een drankje en voor je het weet zit je zwaar aan je taks. Dat overkwam ook een recep tie-bezoeker van middelbare leeftijd. Zo goed en zo kwaad als het ging hees hij zichzelf na de nodige consumpties in zijn auto en reed al zwalkend huis waarts. Het rijgedrag trok de aandacht van de politie. Het zwaailicht ging aan, evenals het bordje stop en even later, zo goed en zo kwaad als dat ging, had de receptieganger zijn voertuig rechts van de weg tot stilstand gebracht. Even later boog een agent zich door het ijlings geopende por tierraam. „Hebt u gedronken meneer?", vroeg de agent. kzaamheden; h; andse talen. et belang van de functie; n een natuurreservaat hten aan: 13, 6612 AJ Nederasselt. fen producent van aluminium jatuur en land- en industries itwikkelingen zoeken wij [t voor de functie van Liefkens-zoek-tunnel Kole op het vuur. Thoolse bankemployee: ruim (mee)denkend. Clingse Sherlock Holmes had oude steen snel gevonden. Met die wagen heeft dat Hulster eethuis niks te schaften. Bewoner bejaardenhuis De Molenhof was bijna de sigaar. Automobilist in België staat soms voor het blok. Quilts???? f, In Sluis moeten ambtenaren dus écht werken. Huisdealer Terneuzen kwam bij de politie op de koffie. Al is uw auto nog zo snel, op Zeeuwsvlaamse wegen achterhaalt de dood 'm wel. Kabel-abonnee, let op uw Zeka-tellen! ZWN. Met zo'n busmaatschappij gaat Zeeland het schip in. Pijnlijk: Boerengat tegen de vlakte. In Aardenburg ging veel op de pof. ein team van medewerkers C. draaibanken en bestuurde en iventionele wijze van ngen .d. sturingen ir en M.T.S. waarden en een salaris PaS' :omen, dan zien wij uw sollid' DAT DE nieuwe subsidiever- ording voor verenigingen, in stellingen en groeperingen in Aardenburg een heet hangijzer *as, bleek donderdagavond al uit de grote publieke belang stelling voor de vergadering wan de gemeenteraad. Jtet zat er na de onlangs ge houden vergadering van het Consultatief Overleg van Raadsleden dik in dat het 'oorstel het zou halen. Het col- 'eSe wist zich immers gesteund |Uoor CDA en Gemeentebelan- 18®. Critici als A. Keijmel- It-ambier (PvdA) konden zich moeilijk met de bijna onver mijdelijke nederlaag verzoe nen. Wanhopig herhaalde het raadslid haar bezwaren en toen dat niet hielp, richtte ze haar pijlen op het college. „De raad wordt gewoon buitenspel gezet", luidde haar beschuldi ging- Aangezien de raad nu juist met besluitvorming bezig was, deed die opmerking wat merkwaar dig aan. Of Keijmel zich be wust was van de voetbalterm die ze gebruikte, is niet be kend. Maar burgemeester Jongmans kende de regels in ieder geval ook en floot haar terug. De man achter het loket zit zo waar te zingen. „Goed humeur, vandaag?", in formeer ik. „Altijd meneertje, zo kom ik al m'n dagen door. Pakt u rij drie maar. De dagen doorkomen. Het lijkt me een wat zwaarmoedige om schrijving van het leven. Ook al doe je het zingend. Vanochtend op het veerplein viert de politie feest. Overal lo pen ze, ze moeten naar de over kant. Het is geen alledaagse po litie. De mannen dragen gala uniform of hoe noem je dat. Keurig zwarte jasjes met blin kend witte trosjes touwwerk om één schouder, zoals je ook bij de marechaussee nog ziet. In groepjes van drie staan ze buiten de dienst-Volvo's te wachten, een enkele rookt. En steken handen op naar binnen rijdende autootjes waar andere politiemensen in zitten. Die uni formen, het lijken Franse solda ten, weggelopen uit de slag van Waterloo. Het gehalte aan poli- tiekader op het veerplein neemt snel toe. De eerste rij rijdt op de boot af. En, dat zie je altijd, iemand zit te suffen in de cafetaria en een hele rij auto's staat brommend te wachten tot de sukkel met een rood hoofd als een haas de deur uit rent, haastig zijn auto start en zich hobbelend in de ver keerde versnelling naar de muil van de veerboot rept. Binnen is het weer ouderwets dampig. Vrachtwagenchauffeurs (het is een cliché, maar daarom niet minder waar), te herkennen aan de geruite bloesjes, de zware shag in de borstzak, de knots van een portemonnee in de ach terzak en werkschoenen met sta len punten, eten hun erwtensoep aan de hoge tafel met de bar krukken. Ze praten over diesels, oliedruk en vrachtwagenjatters achter de Alpen. Het pendelpubliek zit al achter de ochtendkrant en de mannen achter het bedienloket schenken razendsnel kopjes koffie. Eén kraan voor zwart, een tweede voor koffie-melk. De handen van de bedienden schieten als flitsen heen en weer tussen de bak met suikerklontjes en de bak met wisselgeld. Elke bestelling die buiten het gewone koffie-koek- krant valt, verbreekt de bedien- routine genadeloos. Een bukje voor een pakje sigaretten, een greep in de glazen vitrine voor een doosje roomboterbabbelaars voor die Duitser, en dan geluk kig weer de koffie zwart. Of met melk. Er zijn bedienden die al inschen ken als ze je gezicht zien. De vriendelijke, met de bruinblonde baard; de aardige, met de zwarte dunne bril. Ze maken scheep vaartgrapjes. „Ziek geweest vannacht? Giste ren zag u er toch nog zo gezond uit". Maar nooit verstoort het contact met de klanten de ijzeren rou tine van de handelingen met de koffiekraan en de gevulde koek. Dan naakt de oever. Mensen stappen in hun auto's. De poli- tiebaasjes rijden achter elkaar de boot af. Door zeven dienst- achterruiten zie je zeven witte touwtrosjes. En een rij stokt, het is de sukkel weer. Zeker te lang op het toilet gezeten. Weer een rood hoofd, weer een te haastig optrekkende auto in te veel toe ren. De buikige PSD-er met mobilo foon en het reflecterende vestje van de wegwerker, dirigeert met drukke gebaren de auto's van de boot. Zijn gezicht toont de ge lukzalige uitdrukking van een mens die door zijn vrouw en z'n baas op z'n kop wordt gezeten maar nu beseft: 'Ze luisteren al lemaal naar me. Ik ben de baas'. Hoera, we zijn weer aan de over kant. Jille I Eindredactie: Rein van der Helm en Eugène Verstraeten. - Bijdragen: Ronald Verstraten. Eigenlijk overbodig, want een fikse alcoholwalm golfde hem al door het geopende portier raam tegemoet. „Jazeker", antwoordde de re ceptieganger doodeerlijk, zes pils en zeven Berenburger". „Ha, wilt u dan maar uitstap pen en even mee naar de pa trouillewagen, dan kunnen wij u een blaastest afnemen", som meerde de agent. „Hoezo", reageerde de auto mobilist verbaasd, „gelooft u me niet?" DE GEEST van voormalig raadslid H. van Rie (D'66) blijft in de Aardenburgse raad zaal rondwaren. Tijdens de vergadering van de gemeente raad, afgelopen donderdag, kreeg een brief over het multi functionele 'De Hof van Eede' de aandacht van raadslid W. Gijsel. De man van Gemeentebelan gen, namens de gemeente lid van het bestuur van De Hof, vond de brief van Van Rie maar niks. Die repte daarin van een 'verziekte sfeer', maar Gijsel bestreed dit. „Misschien kan eens aan Van Rie worden gevraagd om de Hof van Eede en het stichtingsbestuur met rust te laten. Dat zal De Hof ten goede komen", sprak hij. Democraat Wim Westphaal nam zijn partijgenoot Van Rie in bescherming. „De activitei ten voor de jeugd worden sinds de bestuurswisseling behoor lijk belemmerd, soms zelfs on mogelijk gemaakt", beweerde hij. Aan de woorden van de be trokken wethouder W. van Helden, die zei dat uit gesprek ken met het bestuur was geble ken dat het centrum goed draait, had hij geen boodschap. „Natuurlijk zegt een bestuur dat. Het is erg naïef om daarop af te gaan", vond hij. Het publiek zat er donderdag voor een deel likkebaardend en voor een deel geërgerd bij. De zoveelste discussie over het pa radijselijke centrum werd één man toch een beetje teveel. „Die Hof, daar hebben we al plezier van gehad. Ze zouden er beter een bom op gooien. Dat kost meteen ook een stuk minder geld", vertrouwde hij zijn buurman toe. NIET IEDEREEN was in zijn nopjes toen de nieuw opgezette weekmarkt van Axel vorige week feestelijk werd geopend. Sommige marktkooplieden voelen zich benadeeld en hebben alles op haren en snaren gezet de indeling gewijzigd te krijgen. Er werd zelfs gedreigd met een kort geding en van de arob-rechter werd een spoeduitspraak gevraagd. Die viel nadelig uit voor de protesterende marktkooplieden. Met een zwarte vlag aan de grote mast voor het Axelse stadhuis vertolkten zij hun gevoelens. - FOTO.-wim Kooi/man ER WAS al een tijdje naar uit gekeken. Naar die dagtrip voor bejaarden. Of, zoals onze zuiderburen veel sympathie ker zeggen: senioren-reis. De bus van het toeringcarbe- drijf uit de Belgisch-Neder landse grensstreek kwam netjes op tijd op de afgespro ken plaats voorgereden. Zoals gebruikelijk eerst even koppen tellen voor de trip, een rondrit je door het Belgische land, een aanvang nam. Ge lukkig, iedereen aanwezig. De dag verliep voorspoedig. Goed weer, een vrolijke chauf- feur, een aardige reisleidster en leuke plekjes om een kijkje te nemen. De koffie was goed, evenals de andere zaken om de inwendige mens te versterken. Na de laatste stop verzamelde het gezelschap zich weer in de bus. De reisleidster liet even haar blik dwalen óver het ge zelschap. „Tel ik er nu twee te weinig?", vroeg zij zich af. „Rijden maar", klonk het niettemin richting chauffeur. „Ik zal me wel vergissen", dacht zij erbij. Plotsklaps een fel protest van achter uit de bus. Op een bank die even daarvoor leeg was, zaten nu twee leden van het gezelschap. „U heeft niet ge teld, wij hebben dat gecontro leerd. U had twee mensen minder moeten aantreffen, want wij hebben ons express verstopt onder de bank, kijken of u uw werk wel goed deed". 'Een vos verliest wel zijn haar, maar niet zijn streken', dacht de reisleidster. 'Net een schoolklas. Volgende keer maar hardop tellen'. NOORD-ZUID-BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdale- na: zat. 19 u. zond. 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath. H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. Kwadendamme - H. Bonefacius: zond. 10.45 u. le zat. v.d. maand 19 u. Heinkenszand - zat. 19 u. zond. 9.15 u. WEST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 10.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. Dzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zat. 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Pau- lus, Lombardstr. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zat. 19.15 u. OOST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN Clinge - H. Hendricus. vrijd. 10 u. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. St.-Jansteen - H. Johannes de Doper, vrijd. 19 u. zat. 19 u. zond. 9.00 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 11.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19.00 u. Heikant - H. Theresia. zond. 10.30 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zon. 9.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 11.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat. 19 u. zond. 11 en 14 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.30 u. Verrezen Christus: Maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 9.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. PASTORIEDIENSTEN Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pas torie te bereiken. OOST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. J. Eggermont, tel. 01158- 1882, of 01150-88000. KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. G. Claessens, St. Jan steen, tel. 01140-12187. Heel bekend en veel gezongen op bruiloften en partijen is 'Mijn levensloop' op de melodie van 'Toen onze Mop een Mopje was'. Deze versie, er zijn er vele namelijk, stamt uit de collectie van R.R.B-S. te K. Waarvoor dank. MIJN LEVENSLOOP viOJ »ïi'. Toen ik als kind geboren werd Toen was ik nog heel klein En zei de baker tot mijn ma: Het zal wel een jongen zijn. Waaraan dat goeie oude mens, Dat zag zo goed, zo snel, Dat snapte ik als jongen niet, Maar nu, nu snap ik 't wel. Een jaar nadat ik drie jaar werd, O tijd van kinderplezier, Toen was er thuis een zeldzaam feest, Want kijk, toen werd ik vier. Ik kreeg een fluitje van vier cent, Een stok waaraan men likt. Ik heb de zuurstok weggegooid En het fluitje ingeslikt. Ik werd een man van twaalf jaar Toen volgde pa's bescheid: Ik moest naar de Hogerburgerschool; Toen kwam de moeilijkheid: Ik weigerde zijn zin te doen, Al was't nie bonafide! Ik wilde, misschien al kinkt het raar Naar een huishoudschool of zo. Studeren was voor mij geen kost Ik moest toen in een vak En koos het nobele beroep Bereider van gebak. Maar na een maand van koekjeslucht Moest ik naar huis toe gaan, Want ik had in een krentenbrood Een krent teveel gedaan, Toen werd ik herenkapper ja Maar kreeg ook daar congé, Want als ik snor of baard afschoor Nam ik ook de wortel mee. Ik heb mij bij Carena toen Als bokser aangemeld Van die ontmoeting ben ik nu Nog niet geheel hersteld. Doordat ik zoveel trappen kreeg Van schoenzool en van hak, Dacht ik dit is je kans hoor... Probeert het laarzenvak. Maar ook voor deze arbeidsproef, Was één dag net genoeg, Daar ik al de rechterhakken Onder de linker schoenen sloeg! Een paar jaar later, ik was toen Net twintig jaren oud, Toen opende ik een grote zaak In zilverwerk en goud. Toen ik de deur geopend had Verscheen er een agent Die stuurde mij voor twee jaar naar Een zeker logement. In alles had ik tegenslag Ik wist geen uitweg meer. Toen ging ik naar een dokter toe En zei tot hem: „Meneer, Welk vak zou mij het beste gaan? Het is ene hele toer!" Het antwoord luidde kort en goed: U deugt alleen voor boer!" Pegam.

de Stem | 1991 | | pagina 21