'Zo'm hulpeloos :evoel heb ik og nooit gehad' Anderlecht en KV Mechelen gelijk op RAGEN lüü§ KORT ,erby beleeft flop in eerste duel met Bayern München DRAAIERS FREZERS SPORT B3 B2 KNVB-beker uk van Sion el punt rijker >en rijker mager rtoernooi BELGIE uitslagen plus standen buitenlands voetbal DUITSLAND SCHOTLAND SPORTNIEUWS KORT Belg Smolders stuit Arnouts Julia Negura prolongeert titel Opnieuw ongeval in Fara-rally Hermann wint voor het eerst Wat doen morgenavond v.a. 20.00 uur bij HYDRAUDYNE Bel: 04116-51951 MAANDAG 14 OKTOBER 1991 G: PSV - Ajax, FC Groningen - Vn. RKC - Feyenoord, Sparta - FC Oen C Twente - Roda JC, De Graafschap EERSTE DIVISIE TAG: RBC - Heracles, NEC - Ff Wageningen - Flaarlem, Den Bosch A Eagles - NAC, Telstar - Eindhoven or - TOP, Zeeland - Helmond Sport ur - Veendam, Emmen - Heer gen tweede ronde: Sparta - Go Ahead I 4-1, Telstar - Elinkwijk 5-0, Eindho- I Jsselmeervogels 1 -0, NAC - De Tref- I 5-1, Rozenburg - Heerenveen 0-3 rm - Excelsior Maassluis 2-0, Canv Halsteren 2-2, Cambuur w.n.s, Em- Noordwijk 2-1, Zeeland - Meerssen v., RBC - Quick Boys 5-1, Excelsior- 1-1Veendam - DOVO 3-1NEC - Spij- se 5-0, TOP - Spakenburg 2-1vw '20 3-0, FC Zwolle - Rheden 0-2 Oen r - SW/Dordrecht '90 4-1, MW - De schap 4-0, Helmond Sp - Fortuna Sit- 1-2, Wageningen - Heracles 3-3, Wa gen w.n.s.. !>-gelijk 41: winnende wedstrijden: 5-1 16-25-27, toegevoegde wedstrijd' 21 I jnemers: 2.222, inleg: 10.610,00 ml geld: 6.483,00. 1 jische lotto: winnende getallen: 1 f 17 - 19 - 26, reservegetal: 3, joker- hmer: 5720877. tse lotto: winnende getallen: 8 - 9 -13. 21 -41, reservegetal: 30. li 77:3481724. [nsen van Feyenoord zag za- fion met 2-1 winnen van St. voetballers", oordeelde hij. kelijk worden", vervolgde Isfase maakte Sion zaterdag ploeg wat nadrukkelijk gas 1 kwamen". |b nog eens te bekijken. „Za- :ijnen, Clausen en Calderon. tijd zijn hersteld, wil ik Sion Sion evenals Feyenoord zelf verlies laat er zich wel eentje hn ze met drie man voorin". Jde van het toernooi om de niet kunnen beschikken Van een verwaarloosde kuit- 1 de training hervat. „Ik hoop de bal kan", aldus Jansen, veer inzetbaar zijn", de hoogste Zwitserse klasse net als Grasshopper (0-1 op lx) negentien punten uit veer- Tuwers, stond Sion al na zes- ftweede minuut scoorde Balije erde Alexandre Rey doelman kte Zambrano er 2-1 van. Irde spelers Clausen en Calde- j Iele kaarten, onder meer voor I [diger Sauthier. Bauthier, Brigger, Quentin; Piffa- I I Alexandre Rey, Balije (86. Four- kterdag het vierde competitie- {Worden in het duel tegen FC Ajax in de tweede ronde van na een hectische tweede helft aan de leiding via een treffer »de in de tweede helft de voor- prna de thuisclub diep wegzak- e laatste plaats op de ranglijst .vintig minuten drie tegentref- :hten Homburg op 3-2. Twaalf leun voor de gelijkmaker, t-trainer van Ajax, was bij 1 jrde naderhand zich niet te heb- t tegentreffers, die Erfurt incas- bloeg zich geroepen voor eigen en. Tegen ons zullen ze tactisch (voetballen. Erfurt heeft in de j zien over een zeer sterke verde ons daarop niet verkijken l dan ook dat Ajax een gemak- pinie heerst in Nederland, maar In in elk geval onze ploeg ervan |rieus moet worden genomen' dstrijd tegen Real Madrid heeft I komsten opgeleverd. Zaterdag uren alle beschikbare kaarten luel uit de tweede ronde van de prijzen fors verhoogde, incas- en aan recettes. Het duel in d kijkers gevolgd. De wedstrijd lervroegd naar 19.00 uur in ver' jtzending op televisie. De comp^ nrecht '90 is verschoven naar za- stond aanvankelijk voor zon- terug in de voetbalsport. D® J lenoemd tot manager van de ts kburn Rovers. p derde ronde van het toernooi id in Hilversum verricht, had j 16 en 17 november): rd - MW (wordt naar andere iar, Volendam - TOP, Meerssen 1 mbuur L, Veendam - Vitesse, AJ ig (wordt naar andere datum Heerenveen - PSV, Rheden- RBC - Helmond bp« fcelsior, VW - BW Den Boscn- ..eegt het nationale bekertoernoc ietitie-leider Jan Huijbregts rnken aan een poule-systeem ïlijke opzet wordt ook in Ita" t psv. [voorbeeld aan een poule me1 en VW". De derby's zjln'|,et .keiijker voor het publiek, m its zijn voor amateursclubs, z J lan in de huidige opzet. poorHuub Paulissen Uünchen - „Moet ik een lextra pakje sigaretten neenemen of helemaal niet roken? Blijf ik op de Lank zitten of spring ik [continu langs de zijlijn? Ik reet niet welk type trainer i ben. Zoals altijd volg ik naar gewoon mijn gevoe- ïs". Us voetballer gelouterd en be wierookt maar als trainer niet lens ervaring hebbend met een Schoolelftal, probeerde Sören Lerby met een jongensachtige glimlach zijn twijfels en nervosi- voor de première als 'Chef trainer' van het voetbalinstituut Bayern München te verbergen, nderhalf uur later, na één van jde zwaarste ontgoochelingen uit Eijn voetballoopbaan, hoefde Lerby zijn gevoelens niet eens te lichten. Zonder te roken nvas zijn gezicht asgrauw wegge trokken en lag zijn positie na de lachwekkende vertoning tegen Borussia Dortmund (0-3) reeds bnder vuur. De vlotte babbel en pet rotsvaste zelfvertrouwen naakten plaats voor een hakke- - en nietszeggende analyse, waarbij hij zover wegzakte in Eijn stoel dat het leek alsof hij tiet liefst onder de tafel wou uipen. wist niet waaraan ik begon jen hoe ik zou reageren, maar dat i me vandaag op pijnlijke wijze [duidelijk geworden. Dit gevoel is helemaal nieuw voor me. Ik heb ne nog nooit zo hulpeloos ge doeld", zei Lerby, zich herstel- na de officiële persconfe rentie van zijn sprakeloosheid. Rampzalig Na een rampzalige' seizoenstart net vier thuisnederlagen stak Bayern München medio vorige week ver de nek uit om de spor- 1 teloorgang een halt toe te 'oepen. Jupp Heynckes werd op gezet en het lot van de meest succesvolle Duitse club werd in handen gelegd van de bas 33-jarige, onervaren en on gediplomeerde Lerby. Omdat de Deen bij Ajax, Monaco, PSV en Irie seizoenen Bayern naam had jgemaakt als ontembare aanja- „Het is een risico, maar Sö- •en is een man die de spelers weer kan motiveren", verklaarde manager Uli Hoeness, zijn visie liegen de wil van diverse be stuursleden - doordrukkend. Lerby mocht komen voor een maandsalaris van zo'n 40.000 gulden en hoge premies. Een landstitel of een UEFA Cup le veren hem per stuk meer dan 100.000 gulden op. Een waagstuk dat des te opmer kelijker was omdat Sören Lerby in zijn PSV-tijd meer dan eens verklaarde nooit trainer te wil len worden. „Op de bank zitten en afhankelijk zijn van dat ene schot tegen de binnenkant van de paal. Daar zou ik gek van worden". Lerby leek zijn woorden gestand te doen toen hij een maand gele den een aanbieding van FC Köln naast zich neerlegde. Maar toen Bayern München aanklopte ('dat speelde echt niet, toen Köln mij benaderde', reageerde Lerby op de geruchten dat de komst naar Bayern al langer beklonken zou zijn), vergat hij zijn filosofie en zette zijn werkzaamheden in de vleeshandel van een vriend aan de kant. Haast Een beslissing genomen met zo veel haast, dat Sören Lerby woensdag in München arri veerde met niets meer dan de kleren die hij aanhad, zodat hij op kosten van de club inkopen moest doen. „Bayern is een van de weinig clubs die mij tot dit besluit kon overhalen. Ik heb hier een mooie tijd gehad als speler en voel me nog altijd ver bonden met de club. Ik had niet de illusie dat ik hier op drie da gen tijd iets kon veranderen. Ik ben geen tovenaar. Maar Bayern zal als elke topclub weer over deze slechte periode heenko men". Toch zou een overwinning op Borussia Dortmund een leuke binnenkomer zijn geweest om de critici en de in opstand gekomen, trainersvakbond de mond te snoeren. Lerby's aankondiging dat hij zijn debuut in het Olym- pia-stadion als een finale be schouwde, was aan de spelers groep niet besteed. De verwende en kritiekloze vedetten toonden aan waarom zij door Franz Bec- kenbauer, die vriendelijk be dankte voor de trainersfunctie, als 'doofstommen' werden afge schilderd. Dramatisch Alsof het scenario helemaal op een flop rond Lerby was ge schreven, zetten zijn oud-team- genoten Michael Rummenigge en Flemming Povlsen Dortmund op het spoor van de zege. Voor het dramatisch hoogtepunt zorgden echter de zieltogende Bayern- spelers zelf, toen doelman Hill- ringhaus zijn teamgenoot Münch buiten het strafschopgebied zo hard aanschoot, dat de bal in het eigen doel caramboleerde. Na wat ongetwijfeld als het eigen doelpunt van het jaar in de an nalen gaat, staarde Lerby - die enthousiast coachend langs de zijlijn begon, maar allengs stiller werd - minutenlang wezenloos voor zich, om vervolgens het hoofd tussen de knieën te leggen. Sören Lerby, die voorlopig in een hotel gaat wonen en echtge note Willeke Alberti en de kin deren in het Belgische Hechtel achter laat, weigerde in zijn eer ste dagen bij Bayern als een oli fant door de porseleinkast te lo pen. Hij beperkte zijn inbreng tot individuele gesprekken met de spelers, het afschaffen van kraehtenvretende boslopen, het naar de tribune verbannen van de geblesseerden ('als die op de bank zitten, is dat slecht voor de concentratie') en één tactische wissel. Thomas Berthold keerde terug als libero in de op lijn spe lende verdediging en dat werd een grote flop. Opvliegend Geheel tegen zijn opvliegende natuur in hield Lerby, als speler een man die zijn collega's stijf vloekte, vooral zijn falende ver dediging de hand boven het hoofd: „De verdediging staat goed en over Berthold ben ik te vreden. Ons probleem is het veelvuldige balverlies in de op bouw. Ik wist dat Bayern thuis veel problemen had, anders zat ik nu niet hier". Uit het zicht van de zoemende camera's en ver van de mirco- foons - zelden trok een trainers debuut zoveel aandacht met meer dan honderd media-verte genwoordigers uit binnen- en buitenland - maakte Sören Lerby de indruk dat de afgang tegen Dortmund hem niet hele maal slecht uitkomt. „Ik heb de ploeg nog niet zien spelen, maar duidelijk is dat er heel wat moet gebeuren. Van een gediscipli neerd team is geen sprake en wij zijn niet overal even goed bezet. Daar ga ik nu hard aan werken. Ik moet de ploeg duidelijk pro beren te maken dat voetballen Sören Lerby slaat de ogen neer. Ook onder zijn leiding kwam er geen einde aan de neer waartse spiraal waarin Bayern München zich bevindt. - foto dpa veel leuker is als je punten haalt en wie mijn lijn niet volgt, krijgt problemen. Het is mijn doel om tot de winterstop niet al te veel terrein op de tegenstanders te verliezen. En als het dan nodig is, heeft een club als Bayern al tijd mogelijkheden voor verster kingen". Zaterdag werd in ieder géval duidelijk dat Sören Lerby het nauwelijks slechter kan doen dan wat Bayern - op een toepas selijke dertiende plaats - tot dusver presteerde. Daarom krijgt hij ook nog even het voor deel van de twijfel, met uitzon dering dan van de trainersvak bond, die Lerby van het veld wil weren. „Dat is niet mijn pro bleem", aldus Lerby laconiek. Wat Lerby in de ogen van de cri ticasters veel krediet opleverde, is dat hij in woord in daad dui delijk maakte dat hij de techni sche baas is en niet - zoals werd gevreesd - als stroman van Uli Höness zal fungeren. Geheel te gen de Bayern-traditie in ging Lerby niet zoals zijn voorgan gers naast Höness op de spelers- bank zitten. Lerby en zijn assis tent pakten een stoel en gingen zo dicht mogelijk bij het speel veld zitten, met Höness vijf me ter achter hen op de bank. Het moet Sören Lerby goed heb ben gedaan dat hij na Dortmund verbale steun kreeg van enkele invloedrijke oud-spelers van Bayern. Karl Heinz Rummenigge bijvoorbeeld brak een lans voor de Deen: „Wie denkt dat hij Bayern meteen vanuit de scha duw naar zonneschijn kan bren gen, is naïef. Lerby zal als psy choloog te werk moeten gaan om de ploeg weer zelfvertrouwen te geven. Ik zie hem in staat het stuur om te draaien, waardoor Bayern weer op de goede weg komt". Pang dat hij even snel weer op straat staat als hij binnen is ge komen, is Sören Lerby geen mo ment. „Daar hou ik absoluut geen rekening mee. Bayern kan zich niet belachelijk gaan maken door steeds maar trainers te ont slaan. Ik wilde zelf enkel een contract voor de rest van het sei zoen en dat maak ik af. Ik ben aan deze klus begonnen om te kijken wat ik als trainer kan be reiken. Als ik het leuk vind, ga ik door, maar ik denk niet dat ik dit mijn hele leven blijf doen". Het mooiste van afgelopen za terdag was voor Sören Lerby on getwijfeld dat hij zich kon laten excuseren voor allerlei plicht plegingen, omdat hij twee uur na zijn mislukte vuurdoop in het vliegtuig zat. Op weg naar Ko penhagen, waar hij gisteren het plaatselijke BK, tegenstander in het UEFA-Cup-toernooi, onder de loep nam. „Een weerzien met veel vrienden en daar verheug ik me op. Want wat er ook gebeurt, ik blijf lachen". Brussel (anp) - In de Belgi sche competitie geven An- derlecht en KV Mechelen elkaar voorlopig niets toe. De twee koplopers maakten tijdens de tiende speelronde geen fout. Anderlecht won met 1- 0 bij Waregem, KV Mechelen versloeg AA Gent met 2-1. Club Brugge bleef dankzij een 1 benauwde overwinning op Lo- j keren (3-2) op één punt afstand van het leidende duo. KV Mechelen greep zaterdag- avond in 'Achter De Kazerne' j voor een paar uur de macht. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Eykelkamp had in de I eerste helft weinig te vrezen van AA Gent, dat vooral in aanvallend opzicht een povere indruk maakte. Bij de rust leidde KV Mechelen al met 2-0. Versavel en Emmers maakten de doelpunten. In de tweede helft kwam de voorsprong van de thuisploeg een paar keer flink in gevaar. AA Gent had een een eigen treffer van De- ferm nodig om naderbij tekrui- Pen. Met moeite sleepte Me chelen de minieme marge naar het eindsignaal. Anderlecht kende zondag ook problemen. De komende tegen stander van PSV in het toer- f100' om de Europa Cup voor landskampioenen stuitte in en tegen Waregem op zware te genstand. Pas twee minuten voor tijd brak Degryse het aaie verzet van de middenmo ter. De vleugelspits profiteerde van een foutje bij doelman vandendriessche, die een schot van Nilis foutief verwerkte, nder de toeschouwers bevon den zich Bobby Robson en «ank Arnesen, de technische ,van PSV' en de Belgische ^ondscoach Paul van Himst. ub Brugge kwam bij Loke- a met de overwinning van 3- 2 goed weg. Gezien het spel- beeld had de thuisploeg mini maal recht op één punt. Stae- lens (twee) en Van der Eist troffen doel namens de Brug gelingen, bij wie Hans Galjé onder de lat opnieuw de ge blesseerde Verlinden verving. Standard Luik handhaafde zich eveneens in de subtop. De ploeg van trainer Arie Haan vernederde Cercle Brugge op eigen veld, 1-4. De doelpunten kwamen op naam van de Ne derlanders Van Rooy en Vos, die zijn eerste competitietref fer produceerde, en de Belgen Demol en Asselman. De Kroaat Weber scoorde namens de thuisclub. Germinal Ekeren klom ten 'koste van Lierse SK naar de gedeelde tiende positie. De Ghanees Polley had een groot aandeel in de zege van 4-2. De voormalige Spartaan nam twee doelpunten voor zijn rekening. Het duel tussen Beveren en Eendracht Aalst (1-1) werd ontsierd door twee rode kaar ten. Britsom (Beveren) en Kanu (Aalst) moesten al in de eerste helft naar de kleedka mer. Met tien tegen tien zakte het peil van de toch al matige wedstrijd na de rust naar be denkelijk niveau. Uitslagen: Waregem - Anderlecht 0-1, RWDM - KV Kortrijk 1-1, Cercle Brugge - Standard Luik 1- 4, Lokeren - Club Brugge 2-3, FC Kaiserslautern-speler Wolfgang Funkel voorgrond in duel met Martin Kree van Bayer Leverkusen. - foto dpa Germinal Ekeren - Lierse SK 4-2, Charleroi - FC Antwerp 0-1, KV Mechelen - AA Gent 2-1, Club Luik - Racing Genk 2-0, Beveren - Aalst 1-1 Stand: Anderlecht 10-16, KV Me chelen 10-16, Club Brugge 9-15, Standard Luik 10-13, FC Antwerp 9-11, Beveren 10-11, AA Gent 10- 11, Lierse SK 10-11, Cercle Brugge 10-11, Waregem 10-9, Ekeren 10- 9, Lokeren 10-8, Club Luik"10-8, Genk 10-7, KV Kortrijk 10-7, RWDM 10-6, Aalst 10-5, Charleroi 10-4. Koploper Eintracht Frankfurt in de Bundesliga verspeelde vrijdag tegen Möchengladbach een punt maar blijft aan de lei ding. De club wordt op twee punten gevolgd door het ge promoveerde MSV Duisburg en Leverkusen. De achtervolgers van Eintracht profiteerden nauwelijks. Stutt gart verloor bij Nürnberg (3-4). Leverkusen ging onderuit bij titelverdediger Kaiserslautern, dat na een moeizame seizoen start langzaam weer naar de kop sluipt. De kampioen van vorig jaar kwam na een uur op voorsprong door Witeczek. De gelijkmaker van Nehl volgde direct uit de aftrap. In de slot minuut bezorgde Goldbeck Kaiserslautern de zege. Lever kusen sloot het duel met tien man af; Feinbier kreeg twee keer geel. Leverkusen deelt de tweede plaats, op twee punten van Frankfurt, met het gepro moveerde MSV Duisburg. De nieuweling haalde in Keulen zaterdag een punt weg. Duis burg nam de leiding in de eer ste helft, maar verspeelde vijf minuten voor het einde de voorsprong. Hansa Rostock zakt na een sterke start diep weg. Schalke schoot zaterdag met scherp. De kampioen van de voormalige DDR incas seerde vijf treffers. De door Schalke voor 5,5 miljoen aan getrokken Deen Bent Christen- sen maakte zijn eerste doel punt voor zijn nieuwe werkge ver. Hij was na 42 seconden succesvol. Werder Bremen gleed af naar de elfde plaats op de ranglijst door het verlies te gen Dynamo Dresden. Stutt- garter Kickers kon de sensatio nele overwinning op Bayern München geen vervolg geven. De ploeg verloor met 0-1 van Fortuna Düsseldorf, dat de voorlaatste plaats in de Bun desliga inneemt. Uitslagen: Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 0-0,. FC Nürnberg - VfB Stuttgart 4-3, VfL Bochum - Karlsruher SC 1-3, Bayern München - Borussia Dort mund 0-3, Stuttgarter Kickers - Fortuna Düsseldorf 0-1, Schalke 04 - Hansa Rostock 5-0, FC Köln - MSV Duisburg 1-1, Dynamo Dres den - Werder Bremen 2-1, Ham burger SV - Wattenscheid 0-1, Kaiserslautern - Leverkusen 2-1. Stand: Eintracht Frankfurt 13-18, MSV Duisburg 13-16, Leverkusen 13-16, VfB Stuttgart 13-15, Kai serslautern 13-15, Borussia Dort mund 13-15, Schalke 04 13-14, FC Nürnberg 13-14, Hamburger SV 13-14, Karlsruher SC 13-14, Wer der Bremen 13-13, Hansa Rostock 13-13, Bayern München 13-12, Stuttgarter Kickers 13-11, Wat tenscheid 09 13-11, FC Köln 13- 11, VfL Bochum 13-10, Dynamo Dresden 13-10, Fortuna Düssel dorf 13-9, Bor. Mönchengladbach 13-9. Heart of Midlothian had zater dag tegen het onderaanstaande Dunfermline veel meer moeite dan verwacht de winst binnen te halen en zo eerste te blijven op de ranglijst van de Schotse eredivisie. Het werd op eigen veld 1-0 door een treffer vam Alan McLaren tien minuten voor tijd. Hearts kwam door de zege op twintig punten, één meer dan landskampioen Glasgow Ran gers, dat bij St. Johnstone eveneens een krappe overwin ning behaalde (3-2). Rangers kwam dank zij twee treffers van de Schotse international Ally McCloist aan een voor sprong van 2-0 na de eerste helft. Harry Curran en Paul Wright brachten St. Jonstone na rust op gelijke hoogte, voor dat Scott Nisbet de winst een kwartier voor het einde toch bij Rangers bracht. Bij Aberdeen, dat de derde plaats behield op twee punten van Hearts dank zij een over winning van 3-1 op Airdrieo- nians, werd* de Nederlander Peter van de Ven uit het veld gestuurd. Hij pakte volgens de arbiter in de eerste helft Owen Coyle te hard aan. Ook inter national Roy Aitken van St. Mirren kreeg de rode kaart voorgehouden. Hij beging een 'professionele' overtreding in het duel met Hibernian, dat met 0-1 voor zijn club verloren ging. Uitslagen: Schotland, 12e speel dag: Aberdeen - Airdrieonians 3-1, Celtic - Dundee United 4-1, Hearts - Dunfermline 1-0, Motherwell - Falkirk 4-2, St. Johnstone - Glas- fow Rangers 2-3, St. Mirren - Hi- ernian 0-1. Stand: Hearts 12-20, Rangers 12- 19, Aberdeen 12-18, Hibernian 12- 17, Celtic 12-16, Motherwell 12- 13, Dundee United 12-12, Falkirk 12- 9, St. Johnstone 12-9, St. Mir ren 12-5, Airdrieonians 12-5, Dun fermline 12-1. Spa - De vrij onbekende Belg Smolders heeft Jan Arnouts ge stuit tijdens het BWA-kwalificatiewedstrijd driebanden in Spa. Nadat Arnouts, die zich een weg geworsteld had via een voortoernooi, Rini van Bracht had verslagen, verloor hij in de kwartfinales van de Belg, die zich met de Deen Carlsen recht streeks plaatste voor de wedstrijden om de World Cup. Louis Havermans, die een bevoorrechte positie innam in Spa - hij speelde in een van de vier poules van vier; uit elke poule plaatsten zich twee spelers bij de laatste zestien - slaagde er niet in tot de eindfase door te dringen. Hij verloor in zijn poule met 2-0 (15-9, 15-10) van Weingart en met 2-0 (15-13, 15-8) van Lieberkind, die verder gingen uit de poule. Havermans won alleen met 2-0 (15-6, 15-6) van de Koreaan Kil Yung Mo. Havermans: „Ik speelde goed, gemiddeld 1.200. Als er 1.600 te gen je gespeeld wordt, wordt het echter moeilijk". Spa, kwalificatietoernooi BWA driebanden Achtste finales: Arnouts (Ned) - Van Bracht (Ned) 3-2 (8-15 15-10 8-15 15-6 15- 14); kwartfinales: Mano (Jap) - Kurt Ceulemans (Bel) 3-1 (13-15 15-4 15-10 15- 10), Carlsen (Den) - Kai (Jap) 3-2 (15-12 13-15 10-15 15-5 15-12), Smolders (Bel) - Arnouts 3-1 (2-15 15-14 15-12 15-2), Spoormans (Bel) - Call (Dui) 3-2 (7-15 7-15 15-7 15-9 15-3); halve finales: Smolders - Spoormans 3-2 (15-14 15-6 14-15 9-15 15-6), Carlsen - Mano 3-2 (4-15 14-15 15-13 15-9 15-7). Carlsen en Smolders mogen deelnemen aan wereldbekerwedstrijden driebanden. De Roemeense Julia Negura heft de handen ten hemel na haar zege in het WK 15 kilometer. - foto anp Nieuwegein - De Roemeense Julia Negura heeft zondag in Nieuwegein de wereldtitel 15 kilometer hardlopen voor vrou wen geprolongeerd. De titelstrijd werd in een eindsprint be slist. Negura legde de afstand af in 48 minuten en 42 seconden. De Engelse Andrea Wallace eindigde als tweede in 48.43 en de Duitse Uta Pippig bezette de derde plaats in 48.44. Nieuwegein, WK 15 km vrouwen: 1. Julia Negura (Roe) 48.42, 2. Andrea Wallace (GBr) 48.43, 3. Uta Pippig (Dui) 48.44, 4. Nadesja Iljina (Sov) 48.44, 5. Rosanna Munerotto (Ita) 48.47, 6. Kerstin Pressler (Dui) 49.19, 7. Georgeta State (Roe) 49.21, 8. Lidia Camberg (Pol) 49,24, 9. Conceicao Ferreira (Por) 49.27, 10. Marina Rodtsjenkova (Sov) 49.37, 11. Annmick Clouvel (Fra) 49,38, 12. Manuela Dias (Por) 49.38, 13. Iris Biba (Dui) 49.40, 14. Odile Ohier (Fra) 49.46, 15. Wendy Tice- hurst (Aus) 49,55, 16. Olaru Nuta (Roe) 17. Elana Wiazova (Sov) 50.14, 18. Helena Barocsi (Hon) 50.20, 19. Fatuna Roba (Eti) 50.21, 20. Rosario Murcia (Fra) 50.24, 21. Gitte Karlshoj (Den) 50.26, 22. Birgit Jerschabeec (Dui) 50.30, 23. Isabella Mo- retti (Zwi) 50.33, 24. Felicidade Sena (Por), 25. Allison Rabour (Ita) 50.37, klasse ringen Nederlandse deelneemsters: 29. Wilma van Onna 50.48, 40. Christine Toon- stra 51.37, 54. Marjan Freriks 52.46, 55. Joke Kleijweg 52.53. In totaal 82 loop sters uit 28 landen geklasseerd. Landenklassement: 1. Duitsland 22 punten, 2. Roemenie 24, 3. Sovjetunie 31, 4. Frankrijk 45 (betere derde loopsters), 5. Portugal 45, 6. Italië 63, 7. Groot-Brittan- nië 63, 8. Brazilië 95, 9 Mexico 98, 10. Australië 111, 11. Etiopie 114, 12. Dene marken 117, 13. Nederland 123, 14. Verenigde Staten 126, 15. Spanje 144, 16. Zwitserland 145, 17. India 200, 18. Zimbabwe 213. Caïro - De Belg Christian Tarin, bijrijder van Jacky Ickx, is za terdag bij een ongeluk in de zevende etappe van de Farao-rally zwaar gewond geraakt. Hij liep ernstige brandwonden op en moest per helicopter naar het ziekenhuis van .Assuan worden vervoerd. De Citroen van de Belgen brandde volledig uit. Ickx zelf bleef ongedeerd. Eerder in de rally verongelukten twee coureurs. Cairo, Farao-rally Motoren, achtste* etappe: 1. De Petri (Ita) Yamaha 1.01.48 straftijd, 2. Laporte (VSt) Cagiva 1.02.36, 3. Peterhansel (Fra) Yamaha 1.02.36, 4. Morales (Fra) Stala- van 1.03.52. Algemeen klassement: 1. Laporte 18.38.12, 2. Peterhansel 19.00.45, 3. Magnaldi (Fra) Yamaha 19.18.56, 4. De Petri 19.20.54, 5 Orioli (Ita) Cagiva 19.39.14. Auto's, achtste etappe: 1. Vatanen (Fin) Citroen 39 15 straftijd, 2 Waldegard (Zwe) Citroen 41.46, 3. Ambrosino (Fra) Citroën 44.07, 4. Servia (Spa) Nissan 45.26, 5. Vismara (Ita) Range 46.09. Algemeen klassement: 1. Vatanen 12.05.25, 2. Waldegard 13.48.59, 3. Ambrosino 14.21.00, 4. Vismara 15.55.58, 5. Servia 16.34.47. O Boekelo - De 21ste military van Boekelo is zondag gewonnen door de Zweedse amazone Anna Hermann. Ze verdedigde met het paard Elektra Spirituos haar in de cross verdiende voor sprong in het afsluitende springconcours met verve. Hermann reed tot besluit een foutloze ronde en bleef daardoor de Frans man Didier Seguret royaal voor. Boekelo was haar eerste mili tary-zege. Mandy Stibbe-Jeakins gooide met Autumn Heyday eveneens geen balk af en schoof daardoor op naar de derde plaats in de eindrangschikking. Ze werd daarmee tevens nationaal kam pioene, in navolging van haar man Eddie Stibbe. Anchela Ro- hof, die na de uithoudingsproef de meeste kans leek te maken op de Nederlandse titel, zakte net als de Amerikaanse Cindy Collier ver terug. De Twentse werd slechts 20ste. Boekelo, CCI (int. military) Eindstand: 1. Hermann (Zwe) Elektra Spirituos 35,25 strafpunten, 2. Seguret (Fra) Coeur de Rocker 39,00, 3. Mandy Stibbe-Jeakins (Ned) Autumn Heyday 41,65 (Ned. kampioene), 4. Bouquet (Fra) Newport AA 42,90, 5. Leng (GBr) Chit Chat 43,35, 6. Bodenmüller (Zwi) Orée de la Brasserie 43,40, 7. Hollingsworth (GBr) Solo Performance 43,80, 8. Otto (Dui) Frederick 45,25, 9. Scherer (Fra) Fils de Newport 46,40, 10. Fox-Pitt (GBr) Steadfast 47,30. Nederlanders: 20. Rohof/ Pokerface 58,20, 29. Eddy Stibbe/Balrenny 66,00, 32. Lips/Writzmark 70,20, 44. Mandy Stibbe/Parkview 87,95, 46 Eddy Stibbe/Olympic Kilmacthomas 93,45. Lozeman, Van Leeuwen en Smeulders opgegeven tijdens cross; Nijssen en Duiven- kate niet meer gestart bij springen Landenklasse r 43,35, Hollingovyvxxux./vAwxv. iCuvima.«.v 1U,w, x x The Fisherman 54,95), 2. Frankrijk 152,65 (Seguret/Coeur de Rocker 39,00, Bou quet/Newport AA 42,90, Touzaint/Rodosto 70,75), 3. Zweden 172,85 (Hermann/ Elektra Spirituos 35,25, Christensson/Jued Lad 66,00, Olssen/Kapten Zoom 71,60),- 4. Verenigde Staten 173,05, 5. Zwitserland 206,60, 6. Nederland 221,85 (Rohof/Pokerface 58,20, Lips/Writzmark 70,20, Eddy Stibbe/Olympic Kilmactho mas 93,45), 7. Sovjetunie 244,70, 8. België 260,35, Oostenrijk 293,45, 10. Italië 396,55. meer gestart bij springen assement (beste drie tellen): 1. Groot-Brittannië 134,45 (Leng/Chit Chat llingsworth/Solo Performance 43,80, Fox-Pitt/Steadfast 47,30, Powell/ De Zweedse amazone Anna Hermann in actie tijdens de CrOSS. - foto anp f ADVERTENTIE) I

de Stem | 1991 | | pagina 13