Stappersbus nog geen hit )e Stem 'Ik heb een fantastische tijd gehad' ID Alternatief vervoer in Terneuzen krijgt nog tot januari de kans De Binnenstappertjes nieuwe peuterspeelzaal ZEELAND C2 :o BLIJ 4 41 IR m/vj Kunsthandel „De Ark" Frans van Veen „Volpone or the fox" dhr. Reg ten Zijthoff, M. Jas entoonstelling fotoclub Axel Lokale omroep editie zeeland PAPIER VOOR UW PEN Postbesteller Huib Tollenaar stopt na 40 jaar PLAATSELIJK Nfiuws Axel Clinge St.-Jansteen SCHIETINGEN KAARTINGEN WEEKENDDIENSTEN VRIJDAG 4 OKTOBER 1991 ceptie, tinning, re dank, sin de Irichten. t niet te |3, één elding lekenen yen op j wordt s worden of geef |j één van worden aam en etaling [teksten [igeren. i over de £r zich het achtgever terdag Van onze verslaggever Terneuzen - De Stappersbus in Terneuzen, die sinds drie weken in het weekend een alternatieve dienstregeling onderhoudt tus sen het uitgaanscentrum en de buitenwijken, kent een lauwe start. Initiatiefnemer Martien Ulijn, uitbater van The News, The Shuffle en De Mar kies wil de bus tot januari een kans ge ven. Momenteel maken per avond ge middeld zo'n veertig uitgaanders ge bruik van de bus. Stappen er niet meer mensen op de bus, dan is zijn initiatief gedoemd te mislukken. „Het zou heel jammer zijn, want het is voor iedereen positief als het aanslaat". De bus begint zijn rondjes in het week end om 21.30 uur en rijdt dan langs 13 haltes in de buitenwijken. Een retourtje naar de binnenstad kost 4,50 gulden, daarbij zit een consumptiebon van 2,25 gulden die alleen in de drie zaken van Ulijn kan worden gebruikt. De bus rijdt om het half uur en stopt om 4.15 uur. De opzet van Ulijn is om de bus kosten dekkend te maken. Op dit moment moet hij er nog op toeleggen, maar hij wil zijn initiatief toch nog zeker tot het eind van het jaar de kans geven. Hij wijt de geringe belangstelling op dit moment aan de onbekendheid van het project. „Er moeten voor 4,50 gulden, voor een retourtje waarbij ook nog een consumptiebon zit, toch mensen zijn die die bus willen pakken", zegt Ulijn. „Als je alles op een rijtje zet dat hier allemaal 's nachts gebeurt. Er worden fietsen gestolen, vernielingen aange richt en dan heb je ook nog het pro bleem van een glaasje teveel op en het lawaai op straat. Dan is het toch een uitkomst als er een bus rijdt. Je kunt een groep jongeren 's nachts toch beter netjes in een bus hebben dan dat ze op straat lopen te zingen". Ulijn kreeg dan ook alle medewerking van de gemeente en de politie om zijn idee uit te werken. Echt gemakkelijk was dat echter niet. „Er zijn nogal wat regeltjes waar je rekening mee moet houden. Wij mogen bijvoorbeeld niet stoppen op haltes van de ZWN. En we waren ook verplicht er een consumptie aan vast te plakken om van besloten vervoer te kunnen spreken". Het idee werd maart dit jaar geboren toen hij een Life Night Happening or ganiseerde in een van zijn zaken. Hij stelde die avond een bus beschikbaar en dat was een groot succes. Volgende week vrijdag is er weer zo'n avond. Ulijn wil die aangrijpen om de Stap persbus opnieuw onder de aandacht te brengen. (ADVERTENTIE) I bij t 1 BRASSEN] MCE BAAN? i I prgen van onze lees dient aan de vol-' Jjangsvormen, uitste- I jie en liefst enige er- „Ons Aller Huis- Iirecht. heeft het genoegen u uit te nodigen voor een tentoonstelling met werk van landschappen in pastelkrijt, aquarel- en olieverf Tevens exposeren wij een miniatuurtheater van de beeldend kunstenares Cisca Simons uit Utrecht Op zondag 6 oktober 1991 zal om 15.30 uur directeur Concordia Stadsschouwburg Breda ter gelegenheid van beide tentoonstellingen een inleidend woord spreken. Met vriendelijke groeten Veemarktstraat 17 Breda tel. 076-219512 openingstijden: ma. 13.00-18.00 u., di. t/m vrij. 9.00-18.00 u. do.av. 18.00-21.00 u. za. 9.30-17.00 u. Van onze correspondent xel - Fotoclub Axel houdt He 26e clubexpositie in cultu reel centrum De Halle in xel. De tentoonstelling is jperdeeld over dit en volgend veekend. De openingstijden zijn op zater- j van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 18.00 De discussie omtrent de lo- kale omroepen in Oostburg en Sluis verscheen nogal pro minent in de kolommen van De Stem. Daarin worden een aantal zaken gesuggereerd, welke wij puntsgewijs zullen behandelen. 1. De Stichting Omroep Faci liteiten Zeeuwsch-Vlaande- ren is een initiatief van ver schillende omroepen, waar- i onder de Stichting Lokale Omroep Sluis (SLOS) en de j Stichting Oostburgse Lokale Omroep (SOLO). De achter liggende gedachte is oor- ji spronkelijk van wethouder Van Schaik (Axel). Met de j. stichting wordt een facili taire en programmatische sa- f'menwerking beoogd tussen ^.de deelnemende omroepen, waarbij de autonomie van de verschillende omroepen is ge garandeerd. Deze vorm van samenwerking is noodzake lijk, omdat vrijwel geen en kele gemeente in Zeeuwsch- Vlaanderen zich redelijker wijze een eigen lokale om roep kan permitteren van wege de relatief geringe hoe- i veelheid inwoners en de geli- I miteerde financiële middelen. Een goede, informatieve om- roep kost namelijk geld en rvraagt een flinke hoeveelheid organisatie. De Stichting Omroep Facili- teiten Zeeuwsch-Vlaanderen is uitsluitend van en voor de I aangesloten omroepen en be- I oogt niet zelf als omroep in I groter verband te functione- j ren. Voorts is het zo, dat de I zeggenschap in de stichting i geheel in handen is van de Kantoren afneuzen, Hulst en Goes, 'bressen en telefoon- 'ontmers op pag. A2. Openingstijden: [•30-12.30/13.30-17.00 uur. ledactie ■Fneuzen: Rein van der Helm ,"'tie-chef). Frank van •noten, Frank Deij, Cees Jjiaas, Ronald Verstraten, Cor gfeBoer (foto), Ton Koomen fPort). poes: Jan Jansen (provincie pdacteur). fo'st: Eugène Verstraeten editiechef), Harold de psseleijr. fdvertentie-exploitatie Pspecteur Zeeland: C. Menu, T've tel. 09-3291459940. aangesloten groepen. Er is geen sprake van 'verbo den netwerkvorming'. Een vergelijkbaar initiatief als de Stichting Omroep Facilitei ten Zeeuwsch-Vlaanderen (STOFA, regio Schoonhovn) is reeds getoest aan de gel dende wetgeving door het Commissariaat v/d Media en in orde bevonden. De verge lijking met het NOB (Neder lands Omroep Bedrijf), ver woord als: „Een soort Zeeuws-Vlaamse NOB" is juist. De Stichting Omroep Facili teiten Zeeuwsch-Vlaanderen is geen satelliet van enig Bel gisch radiostation. Onoor bare bindingen op ander vlak zijn er evenmin. Uiteraard kiest de Stichting Omroep Faciliteiten Zeeuwsch-Vlaanderen partij in de discussies te Sluis en Oostburg voor respectivelijk SLOS en SOLO, omdat met die twee initiatieven bindin gen bestaan. Het is echter erg jammer dat er op voorhand barricades worden opgewor pen tegen onderlinge samen werking tussen de verschil lende groepen aldaar. Er is namelijk nog nooit serieus overlegd over mogelijke sa menwerking. Te Oostburg zijn destijds de gesprekken niet verder gekomen dan be denkingen van de WOS tegen de inmiddels overleden ini tiatiefnemer van de SOLO, wegens diens banden met Ra dio Noordzee en bedenkingen van de SOLO tegen het voor nemen van de WOS om de gemeenten Sluis, Aardenburg en Oostburg op een hoop te vegen. Te Sluis is zelfs nog nimmer gesproken over sa menwerking of fusie. De Stichting Omroep Facili teiten Zeeuwsch-Vlaanderen zal de betrokken gemeenten en het Commissariaat v/d Media op korte termijn op de hoogte brengen van haar structuur en doelstellingen en standpunten en wacht een eventueel onderzoek met ver trouwen af. Stichting Omroep Facilitei ten Zeeuwsch-Vlaanderen, p/a Beethovenhof 126, Terneuzen. uur. Er worden zo'n 80 foto's van leden tentoongesteld. Het is voor de eerste keer dat de foto's in lijsten tentoongesteld worden. Het afgelopen jaar was voor de Fotoclub Axel van groot belang. Na een bijzonder succesvolle 25e tentoonstelling, waarop twee Poolse fotografen een gastexpo- sitie verzorgden, kreeg men lan delijke aandacht in het fotoblad 'Foto en Doka'. Van onze correspondent IJzendijke - Afgelopen zater dag rond half drie zat het er op. Postbesteller Huib Tolle naar zei de PTT na 40 jaar trouwe dienst vaarwel. Op 23 oktober is de offciële jubi leumdag, maar nu al mag Huib genieten van vakantie. „Ik heb een fantastische tijd ge had bij de PTT. Een fijne groep om mee samen te werken, die echt nog wat voor elkaar over had. We waren altijd in staat zelf problemen op te lossen," zegt Huib Tollenaar, die niet al leen in IJzendijke, maar ook in Hoofdplaat, Breskens en Bier vliet bekendheid geniet als post besteller. Huib Tollenaar begon op vrij jonge leeftijd als postbesteller in Waterlandkerkje. Daarvoor werkte hij bij de boer en was ook nog monteur in Breskens. „Ik werd als hulpbesteller aan genomen door Machiel Poisso- nier. Na de middag werkte ik bij de boer," herinnert de 59-jarige IJzendijkenaar zich. „We had den toen een ronde in en twee ronden buiten de plaats. Ik wilde eigenlijk eerst chauffeur worden, maar dat is er nooit van gekomen. Toen ik de kans kreeg om bij de PTT te komen, werd ik door mijn familie opgehitst. Die kans mocht ik niet laten lopen zeiden ze. Ik wilde het dan toch maar proberen en het beviel me erg goed. Het werd steeds leu ker." Na ruim twee jaar kreeg Huib de kans om in IJzendijke te komen. Daar kwam een plaats vrij en kon hij een volledige betrekking krijgen. „Ik kwam in de vervan- gingsdienst terecht. Bij ziekte of vakantie verving ik in Biervliet, Hoofdplaat, Breskens en Schoondijke. Dat heb ik twintig jaar gedaan. Vooral in de win terperiode was het veel afzien. Door weer en wind je buiten ronde doen, dat viel wel eens te gen. Ten opzichte van toen heb je tegenwoordig een mooi leven. Met al die auto's is het eigenlijk geen werken meer. Contactpersoon Tijdens de buitenronde maakte je de leukste dingen mee. Zeker voordat de brievenbussen aan de weg stonden. Dan kwam je bij boeren over de vloer. Je was een soort contactpersoon tussen hen en het dorp. Je moest voor Huib Tollenaar. „Toen ik de kans kreeg om bij de PTT te komen, werd ik door mijn familie opgehitst. Die kans mocht ik niet laten lopen zeiden ze.- foto de stem cor j. de boer iemand het gas aanzetten, het pensioen meenemen, of een an dere boodschap doen. Ook een praatje maken en een kop koffie drinken hoorde er bij. Nu, met die brievenbussen aan de weg, is het contact weg. Toch heb ik mijn werk altijd graag gedaan. Dikke boeken van postorder-be drijven was zwaar werk, maar het hoorde er bij. De ene dag had je veel en de andere dag weinig post. Als je je werk graag doet heb je daar allemaal geen moeite mee. De weersomstandigheden waren eigenlijk onze grootste tegen stander. In de zomer gaat dat wel, maar in de winter. Vroeger vooral, op de fietst en de brom mer. Door sneeuw en over gladde wegen. Ik ben nog eens post verloren. Het touwtje schoot los en alles viel in de modder. Ik maakte alles zo goed als mogelijk schoon. De mensen maakten daar geen probleem van als je het ze uitlegde hoe dat kwam." Huib kan zich menig regenbui herinneren. „We hadden toen nog geen regenkleding. Wel een cape, maar als die nat was woog dat ding zeker 30 kilo. Het hoorde er allemaal bij. Ook pech. Menig keer heb ik staan mopperen onderweg als er weer eens iets stuk was. De laatste vier jaar heb ik in Hoofdplaat gewerkt. Met de bevolking kon ik goed overweg. Als je vriende lijk bent tegen iemand, dan praat die ander terug." Dat de privatisering en andere organisatorische veranderingen nogal wat teweeg hebben ge bracht, wordt door de jubilaris onderstreept. „De laatste tien jaar zijn de touwtjes strakker aangehaald. Je kreeg gewoon minder tijd om post te bestellen. Zo zijn we ook onze vrije zater dag kwijt geraakt. De laatste weken draaide het best allemaal wat stroef. Binnen onze groep wist iedereen echter wat hij moest doen. Ik was de oudste, maar was geen commandant. We riepen wel eens vaak hard tegen elkaar en dan dacht men dat we ruzie hadden, maar dan hadden we weer wat uigehaald. Ik heb mijn werk altijd graag gedaan, tot de laatste dag toe." Versierd Afgelopen zaterdag hadden zijn collega's hem goed in het zonne tje gezet. Zijn bestelauto was versierd met ballonnen en affi ches. Ook in het postkantoor waren er versieringen aange bracht. „Dat was heel leuk," zegt Huib terwijl hij de affiches laat lezen. „Ik zal me straks wel redden. Ik heb veel hobbies en zal me niet vervelen. Die jongens moeten volgend jaar waarschijn lijk naar Oostburg, dat hoef ik niet meer mee te maken en daar treur ik niet om." Op 24 oktober houdt Huib een afscheidsrecep tie in café De Vriendschap in Hoofdplaat. Vari onze verslaggever Terneuzen - De Binnenstappertjes. Zo heet de vierde peuterspeelzaal van de stichting Samenwerking Peuterspeelza len in Terneuzen die gisteren in multi functioneel wijkcentrum De Triangel werd geopend. De naam is bedacht door Charissa Stan daart, een negenjarig leerlingetje van basis- scool De Triangel dat in hetzelfde gebouw onderdak heeft gevonden. Ze won gisteren twee prijzen. Ze bedacht niet alleen de naam, maar won ook de kleurwedstrijd. Er kwamen meer dan honderd inzendingen binnen. De binnenstad van Terneuzen, zo bleek gis teren uit de woorden van leidster Trees de Theije, heeft jaren op een peuterspeelzaal moeten wachten. De peuters uit de binnen stad zaten noodgedwongen verspreid over de andere zalen. Struikelblok vormde een goed accommodatie. De nieuwbouw van- de basisschool/annex wijkgebouw bood de op lossing. Wethouder mevrouw A. Stahl-Hemelsoet, die gisteren samen met Charisssa de naam onthulde, was er meteen voor të porren toen er sprake was om de peuterspeelzaal in het wijkgebouw onder te brengen. „Ik weet dat behoefte er altijd is geweest. Ik ben blij dat we nu eindelijk een geschikte locatie hebben gevonden", aldus de wethouder gisteren. Dat er voldoende vraag is lijdt geen twijfel. Leidsters Trees de Theije zei dat er nu al een wachtlijst van acht kinderen is. In het zaaltje is er ruimte voor maximaal achttien kinderen. De peuterspeelzaal is geopend op dinsdagmorgen en donderdagmorgen, maar juffrouw Trees kondigde aan dat er na de herfstvakantie twee dagdelen bij komen. „Op welke dagen, dat moeten we nog bekij ken". De opening van het wijkgebouw vorige week en gisteren de peuterspeelzaal gebeurt op een moment dat de drugoverlast in de BINGO - In het Gregorius- centrum is vandaag, vrijdag 4 oktober, een bingo voor oude ren. Aanvang 14.00 uur. DANSEN EN BINGO - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt zaterdag 5 oktober een dans- en bingo avond in het gemeenschaps centrum Malpertuus. Tijdens deze avond wordt er ook een loterij gehouden. Iedereen boven de 50 jaar is welkom. Aanvang 19.30 uur. KAARTING - Café De Smidse met deelanme van 51 personen. Uitslag bieden: 1. A. Coalone, Axel; 2.1. Bracke, Clinge; 3. R. Verschuren, Kloosterzande. Jokeren: 1. V. Vermeulen, 2. M. Hack, bei den Clinge; 3. mevrouw De Bruin, Kieldrecht. DANSAVOND - De Soos voor Alleenstaanden houdt zaterdag 5 oktober een dans avond in De Warande. Deze avond begint om 20.00 uur en de muziek wordt verzorgd door The Williams. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalmiddag in het ge meenschapscentrum De Wa rande. Uitslag: 1. E. de Smet-' L. Herwegh, 2. C. Verweij-D. Kindts. De Klinge het Gasthof - 19.45 u. schieting. St. Jansteen Café 't Centrum -14 u. schieting. Walsoorden Café Rue du Nord - 14 u. prijskaarting. Charissa Standaart, bedenker van de naam De Triangel, legt de letters van dit woord op een projector, waarmee de naam in het groot verschijnt. - FOTO DE stem cor j. de boer binnenstad erg aktueel is. Volgens juffrouw van en het weerhoudt, gelet op de wacht- Trees is daar in de peuterspeelzaal weinig lijst, ook de ouders niet hun kinderen naar van te merken. „Wij hebben daar geen last ons toe te sturen". HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruijc- kere, Brouwerijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 8, Axel, tel. 01155-1666. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zond. 11.30-12 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerck- haert, Kon. Julianastr. 23, Clin ge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond. om 11- 12 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Fortrapastr. 's-Gravenpolder, tel. 01103- 1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 tot zat. 19 u. dokter M. Kooi man, Hogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter H. Slager, Jac. Valckestr. 3, Goes, tel. 01100- 15462. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. 'de Wijs, tel. 01131- 3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath en Kniiningen Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Kuijl, tel. 01135-1343. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Tulpstr. 34, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Cloosterstr. 72. Heinkenszand - Dokter J. For- trie, Clara'spad 31, Heinkens zand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter G. Aar- noutse, Havenweg 16, Nieuw dorp, tel. 01196-12327. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter J. Lips, Gr. Bagij- nestr. 16, Hulst, tel. 01140-11674. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Middelburg - Zaterdag dokter J. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zondag dokter A. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Menu, Graaf Jansdijk B 82, Westdorpe, tel. 01158-1777. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Meijerink, Serlippensstr. 11, praktijk: Beet hovenhof 3B, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Vercauteren, praktijk: Beethovenhof 3B, tel. 01150- 13768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter W.v. Ouwerkerk, tel. 65498. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter A. Mijnlieff, tel. 12525. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen Mevr. H. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. i Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereikbaar, (dringende bood schappen inspreken op ant woordapparaat) Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat) Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht be reikbaar voor dringende hulp verlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan be reiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoope, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10- 12 u. en volgens afspraak. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts J. Kop, Bas- tionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488. Zat. spreekuur in de W. de Zwij gerlaan 2B, Terneuzen: 13.30-14 u. Zat. spreekuur in de Bas- tionstr. 3, Axel: 11-12 u. Zaam slag en zondag vlg. afspraak. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Walstr. 1, Sas van Gent, tel. 01158-3322. Spreekuur za. 10-11.30 u. zo. 12-13 u. en vol gens afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158- 3800. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12- 13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts M.v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkli niek te IJzendijke, en volgens af spraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts A. Bracké, Burg.v. Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 01172-2714, privé: Wulpenlaan 6, Breskens, tel. 01172-2931. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts G. de Mey en T. Dusar- duyn, Tivoliweg 49, Hulst, tel. 01140-14075. Spreekuur zat. 10- 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12- 12.30 u. Walcheren - Tandarts J. de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. Smit, Turf kade 3, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10- 11 en 16-17 uur. Verder uitslui tend voor spoedgevallen en re cepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30- 17.30 u. Voor spoedgevallen bui ten openingstijden is de dienst doende apothekersassistente thuis bereikbaar tel. 01140- 14255. Middelburg - Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Souburg, C.v. Perestr. 1, tel. 61593. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200.

de Stem | 1991 | | pagina 13