Amateurs laten het afweten Titelstrijd in Overslag IDEN: Competitie ZAVIO met zestien teams Titelstrijd derde klasse driebanden 5 WIELER SPATTEN Harde woorden trainer Verstraaten sorteren effect Sterke start Lichtland 2 NAC op goede weg terug Cor Riemens: 4Waar doen we het eigenlijk nog voor?' SPORT ZEELAND I Oefenwinst Vogelwaarde Moeizame zege van Goes j op Zierikzee jedrijfsvolleybal Terneuzen efax Trimmers in open Nederlands kampioenschap SPORTNIEUWS Titelstrijd tafeltennis Hulst Biljarttoernooi SBC Sluiskil Titelstrijd dressuur in Zeeland Open kampioenschappen meerkamp Derde plaats voor Wilbert Murre OREVO start met dertig teams x 58 DE STEM DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1991 X 57 ave en betaalbare bllectie. bns kijken. Van onze sportmedewerker Cadzand - In Cadzand wordt zondag 8 september de West- Zeeuws-Vlaamse sluitings- koers verreden voor ama teurs. Een koers waarbij de renners het af laten weten, want slechts 25 inschrij- vingskaarten vielen bij Cor Riemens in de bus. Riemens, al ruim twintig jaar bij de organisatie betrokken, stelt: de aardigheid gaat er op deze manier echt af. Het is de laatste jaren bedroevend gesteld met de amateurs. Dit jaar hebben we speciaal de AB-categorie op de kalender laten plaatsen, maar als je dan nog slechts een dikke twintig reacties krijgt, zakt je broek wel af. Er is enorm veel werk aan. We gaan deur aan deur, hebben een uiterst sportief publiek en komen ieder jaar fi nancieel weer rond. Nee, echt, ik heb geen hoge pet meer op van de renners. Een domper op ons werk. We hadden juist van deze veertigste editie wat speciaals willen maken. Zo hebben we tussen beide wedstrijden - ook de trimmers komen aan de start - het muziekgezelschap Apollo uit Sluis uitgenodigd. Kortom, een keurig programma. Alleen de hoofdrolspelers laten het af weten." Cor Riemens is dus een oudge diende in het comité, maar hij wordt overtroffen door zijn voorzitter Jan Pleyte. Hij orga niseert in Cadzand al dertig jaar. Riemens: „Jan is gewoon een perfectionist op dit vlak. Hij heeft een keurig draaiboek ge maakt en alles loopt precies vol gens de planning. De laatste we ken is hij iedere avond met de wedstrijden bezig. Juist voor hem vind ik het jammer." De kans bestaat dat er zeker nog wat na-inschrijvingen komen. De amateurs openen de Cad- zandse wielermiddag om 13.30 uur met als opdracht negentig kilometer. Onder de inschrijvin gen wel een aantal bekende kleppers met mannen als Peter Mol, Francois Franse, Jacco Schroevers, Cees Schouwenaar, Richard de Vrieze, Wilfred Geijs, Karei van Goethem, Dennis Me- su, Frank Gommers en Wilfried de Krijger. De trimmers zorgen met als starttijdstip 16.00 uur voor de afsluiting van de wielermiddag. Dit met een wedstrijd over 50 kilometer. Een wedstrijd die meetelt voor het klassement van de Wielertrimbond. Start en fi nish zijn voor beide wedstrijden gesitueerd in de Mariastraat. Triomf van VCY Zeeland Van onze sportmedewerker Sas van Gent - In een vriend schappelijke wedstrijd won Vo gelwaarde met 1-2 van Zaam- I slag. Axel en Hontenisse speel den met 0-0 gelijk. Van onze sportmedewerker Emmen - De provincie Zeeland kan de eerste uitover- winning in het betaalde voetbal vieren. - Vogelwaarde 1-2 - I Vogelwaarde was wat meer in I balbezit, maar Zaamslag was ze- I ker zo gevaarlijk. De thuisploeg [kwam op voorsprong door een [doelpunt van Ronald Dekker. Rudi Raas zorgde ervoor dat Vo- |gelwaarde bij de pauze op ge- lijke hoogte stond. De beslissing [viel pas twee minuten voor tijd. Toen verzilverde Arno Wouters [een toegekende strafschop en bezorgde Vogelwaarde de zege. Axel - Hontenisse 0-0 - Axel was I technisch iets beter en wat meer I in balbezit, maar dat resulteerde 1 niet in opgelegde kansen. Het [spelbeperkte zich vooral tot het [middenveld. Beide ploegen na- men weinig risico. I Van onze sportmedewerker Goes - Pas in de slotfase wist Goes kwalificatie af te dwingen [voor de derde ronde van de be- I kercompetitie voor amateurs. I Tot zeven minuten voor tijd 1 Goes met 0-1 achter tegen I een sterk verjongd Zierikzee. In [deslotfase was de organisatie bij die jeugdige ploeg helemaal zoek a kon Goes alsnog de winst met 2-1 naar zich toetrekken. [Zierikzee begon uiterst fel aan [dit duel en de jeugd stond borg [voor veel inzet. Goes was wel [wat meer in balbezit, oogde ook [technischer, maar kreeg in de [eerste helft niet veel kansen. Bij van de schaarse uitvallen [van Zierikzee kwamen de bezoe- Iteis zelfs op voorsprong. Vol- j8ffls iedereen werd dat doelpunt [van Wim Ravia gescoord in bui- jtenspel-positie. [Goes trok vooral in de tweede [helft massaal in de aanval, maar Zierikzee wist met wat meeval je poort lang gesloten te hou- De druk werd steeds groter B® daardoor viel de organisatie «h de slotfase weg bij het oner- ||wen Zierikzee. Zeven minuten 1()r tijd scoorde Paul Linden- berg de gelijkmaker en in de «ste minuut bracht diezelfde loeier Goes in de volgende ronde |«oor 2-1 te scoren. Wat Vlissingen het afgelopen seizoen niet lukte, presteerde opvolger VCV Zeeland wel door op vreemde bodem te zegevieren. En de 3-1-overwinning in en op Emmen was er eentje die er best mocht zijn. Behaald met goed gedisciplineerd voetbal, gepaard aan een behoorlijke portie wils kracht viel er niets op af te din gen. VCV Zeeland had, afgezien van het gelijke spel tegen FC Wage- ningen, de voormalige club van Emmen-trainer Piet Buter, al leen maar de verkeerde kant van de score gezien. Veel te verliezen was er niet meer. Dus was er weinig reden om in Emmen krampachtig te werk te gaan. Trainer Louis Verstraaten had zijn spelers dat gegeven goed in geprent. „Je weet dat je met een soort veredeld amateurelftal moet opereren. Dus kunnen we in feite vrijuit spelen. Vooraf heb ik de spelers nog wel even voorgehouden dat ze ten aanzien van het collectief een verant woordelijkheid bezitten. Dat naar aanleiding van uitlatingen naar buiten toe. Ik heb dat ik ta melijk harde bewoordingen ge daan en geloof dat het zijn uit werking niet heeft gemist". Verstraaten kon voor het eerst in de competitie met Richard Ver- wey en Paul Schipper in de basis beginnen. Beiden speelden ver dienstelijk, wat in feit voor het hele team gold. De toch bepaald niet kinderachtige defensie van Emmen - voor dit duel slechts twee keer gepasseerd - kon wei nig vat op de Zeeuwse aanval lers krijgen. Wat als snel werd geaccentueerd middels een doel punt in de elfde minuut. Jan de Rijke ontfutselde een Emmer verdediger de bal, speelde breed op Paul Schipper, die het leer vervolgens ijskoud langs doel man Schokker schoof. Een koude douche voor de thuisclub, die amper tien minuten later blij mocht zijn dat scheidsrechter Van der Neut weigerde de gasten een strafschop toe te kennen, toen Schipper deskundig onder uit werd gehaald. Emmen probeerde vooral met lange ballen door het midden de Zeeuwse verdediging te ontrege len, maar dat plan leek tot mis lukking gedoend. Ruim een uur lang bleef Zeeland overeind zon der dat tot het middel van pa niekvoetbal moest worden over gegaan. Toen Emmenaar Wim Volkerink in de 67ste minuut een inzet via de paal in de han den van doelman Jasperse hoek schop zag gaan, werd het echter toch eventjes benauwd. Zeeland leek te veel met de krachten te hebben gesmeten, maar een plot seling door Daan Eikenhout ver zilverde mogelijkheid, hij werd moegestreden onmiddellijk ge wisseld door trainer Verstraaten, bracht de ploeg in een riante po sitie. Kort daarop werd die posi tie nog florissanter, toen invaller Mike But met een droge knal vanaf 20 meter het derde Zeeuwse doelpunt scoorde. Em men deed via de Engelsman Lee Payne nog even iets terug, maar verder liet Zeeland de thuisclub niet komen. Waarna de zege werd bejubeld alsof het een kampioenschap betrof. OPSTELLINGEN Emmen: Schokker, Haak, Volkerink, Hoek, Haverkort, Bosch, De Jonge, Grummel, Scherpen (62. Payne), Van Oostrum, Oosting (76. De Haan). VCV Zeeland: Jasperse, Magito, Van Tour, Le Conté, Belfroid, Dorst, Poortvliet, Verwey (73. Jos Kayser), Eikenhout (76. But), De Rijke en Schipper. Oostburg - De ZAVIO (het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB-zaalvoetbal) gaat ko mend seizoen met zestien teams de competitie in. Churchill Lions gaat weer van start in de regio, dus vijftien teams spelen de in terne ZAVIO-competitie in de Oostburgse sporthal De Veerhoek. Dat betekent in vergelijking met vorig jaar één team minder, Af- pmeuzen - In de eerte klasse A van de Terneuzense bedrijfs- pileybalcompetitie werd met spanning uitgezien naar de confrontatie, de eerste de beste wedstrijd van het seizoen al, ®en de kampioen Dees 1 en de runner-up Lichtland 1. merk van 1690,- voor ir info: 01131-2406. 1 speelde met dezelfde als vorig seizoen. Licht- had zich versterkt met M-divisiespeler en geducht invaller Herman de Ruijter. De F»ste set was aantrekkelijk en ^8 gelijk op. Lichtland 1 'am op een 14-11-voorsprong, jar de afmaker bleef uit en de F' werd met 14-16 ingeleverd, r tweede en derde set was f vuur bij Lichtland opge ld. Met 4-15 en 7-12 werden .^deze sets bij Dees ingele- J reserves van Lichtland zorg- fc We' voor een verrassing, t i® overgekomen uit de le klasse B versloeg Licht- h„, het gerenommeerde 'ftaarkt met 2-1 (16-14, 15- broodje Ben startte het 'en met een uitstekende 3-0- op V&V (15-5, 15-7, 15- tevi ?®Promoveerd uit de ti,..'hlassse A naar de eerste 6 u 'iet ^aar g°ed volleybal Kin, s^echts vijf spelers L tegenstander Zeevla op E ■'"O- „Wij horen beslist in 'sse thuis," was de reac tie van routinier Eddie Roelofs. „Zeker als we compleet aan de bak komen." Deltan had een goede start in de tweede klasse A. Guust de Wae- le, overgekomen van Gemeente 1, voelde zich bij Deltan als een vis in het water. Samen met uit blinker Freddie van Mullem droeg hij het team naar een 3-0- winst op De Hoop (15-7, 15-9, 17-15). PSV 1, dat moest aantre den met een aantal reserves, won tot eigen verrassing met grote 3- 0-eijfers van Beldo (15-5, 15-2, 15-0). OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse B: De Pooter-Ge- meente 1 3-0 (15-1, 15-7, 15-2), Nee- lemans-Scharmga 2 2-1 (8-15, 17- 16, 7-3). Tweede klasse A: WSC 1-Dow 2 1-2 (12-15, 7-15, 15-10). Tweede klasse B: PSV 2-Dow 3 3-0 (15-3, 15-5, 15-2), Lichtland 3-Phi- lips 3-0 (15-9, 15-7, 15-8), Dees 2- Rabo 3-0 (15-3, 15-6, 15-11), Derde klasse A: VC Schelde-Bliek Vos 1-3 (71-5, 15-3, 7-15, 14-16). WSC 2-Gemeente 2 0-3 (4-15, 9-15. 2-15). Derde klasse B: Voorwaarts-Licbt- land 4 2-1 (17-15, 7-15, 8-7), Ge meente 3-VC Notabene 3-0 (regle mentair). gehaakt voor dit seizoen hebben Sampon, ZVH en Zonneweelde. Daar staat tegenover het debute ren van Steenfabriek (kampioen van het OREVO) en Maitre Jean in het KNVB-zaalvoetbal. Beide teams zijn ingedeeld in de tweede klasse, die uit acht teams bestaat en een volledige compe titie speelt. De eerste klasse om vat zeven teams en draait ander halve competitie. „Op die ma nier komen ze toch aan hun trekken. Daarnaast spelen de tweedeklassers een dubbele be kerronde, dus een uit- en thuis wedstrijd, wat voor hen dus ook een extra duel betekent," aldus competitieleider Rik Henry. De ZAVIO start trouwens met die bekerronden voor de tweede klassers op 9 september. Op 16 september staan dan de returns van die eerste bekerronde ge pland. Als scheidsrechters fun geren komend seizoen Bram Ris- seeuw en Tonny de Jonge uit Oostburg, Tonny de Wever uit Schoondijke, Janis van de Voorde uit Cadzand en Kees Boeye uit Aardenburg. COMPETITIE-INDELING Eerste klasse: Van de Bosse, Zagers, Cocq/Edelweis, Dikke van Dale, Frietstal, Vooruit en Erasmus. Tweede klasse: De Ruysscher, Bron Milieu, Leenhouts, Maitre Jean, Markt 15, NMB, Steenfabriek en Verduin. Rob Bijvank, één van de kanshebbers op de open nationale titel bij de trimmers in Overslag. - FOTO DE STEM/DICK DE BOER. Door Eddy de Schrijver Overslag - In Overslag wordt zaterdag 7 september - zowel op Belgisch als Nederlands grondgebied - het open Ne derlands kampioenschap voor vrije liefhebbers/trim mers verreden. Dit kam pioenschap wordt in Zeeland voor de eerste keer verreden. Het feestcomité van Overslag staat voor een ware kracht proef, maar is niet bang voor dit wielerspektakel. „Eigenlijk is dat idee ineens op gekomen tijdens de prijsuitrei king van de vorige trimkoers. Toen werd er door het bestuur van de Wieier Trim Bond het balletje opgeworpen. En zo is dat gaan rollen. We hopen dat er heel wat renners komen afzak ken naar hier," aldus Hubert van Landeghem, zelf trouwens normaliter een van de deelne mers in de B-categorie (renners boven de 33 jaar). Op zaterdag 7 september wordt er dus gestreden om de nationale driekleurtrui. Het is overigens niet denkbeeldig dat een zuider buur met die trui gaat lopen. „Dat kan natuurlijk, want het betreft een open kampioenschap. Dat houdt in dat elke nationali teit van'start mag gaan," aldus Peter van Acker namens de Wie- Ier Trim Bond. Na afloop van het open kam pioenschap worden de eerst aan komenden gehuldigd. Voor de winnaar van de A-categorie en de winnaar van de B-categorie ligt er een kampioenstrui klaar. „Het is een experiment, maar als het aanslaat wordt dit evene ment een traditie. Dan wordt dat een jaarlijks terugkerend kam pioenschap. Ik verwacht er heel veel van," aldus Van Acker, die verder stelt dat het eerste jaar van de Wieier Trim Bond als ge slaagd in de boeken kan worden opgetekend. „Vooral wat het aantal wedstrijden betreft. Een recordaantal en dat terwijl we met een schone lei moesten be ginnen. Voor volgend seizoen ziet het er ook prima uit met een meerdaagse in ons achterhoofd en een hoofdsponsor als de Ver enigde Spaarbank. Dat er dit seizoen twee renners met kop en schouders boven de rest uitste ken is bijzonder jammer. We studeren op het vinden van mo gelijk een betere formule," stelt Van Acker. Zaterdag 7 september gaan de A- en de B-renners om 15.00 uur van start voor hun kampioen- Van onze biljartmedewerker Axelse Sassing/Hoek - Het biljartseizoen 1991-1992 van het district Zeeuwsch-Vlaan deren start vrijdag 6 septem ber met het kampioenschap derde klasse driebanden. Dan opent AC Axel uit Axelse Sassing het seizoen met de eerste partijen van groep A. Een dag later laat DOS uit Hoek de finalisten van groep B opdraven. De wedstrijden in café De Sas sing in Axelse Sassing beginnen vrijdag 6 september om 19.00 uur. In die lokaliteit laat de or ganiserende vereniging AC Axel de finalisten ook zaterdag 7, zondag 8, vrijdag 13 en zaterdag 14 september in actie komen. Op de vrijdagavonden begint men steeds om 19.00 uur en zaterdag en zondag om 13.00 uur. In café-restaurant De Instuif te Hoek treden de finalisten de za terdagen 7 en 14 en de zondagen 8 en 15 september tegen elkaar in het strijdperk. Iedere dag be gint men om 13.00 uur. Groep A bij AC Axel bestaat uit de volgende finalisten met het door hen behaalde algemeen ge middelde: 1. F. Pilaet (De Troubadour Clinge) 0.406, 2. A. Hoogstraate (NASA Axel) 0.357, 3. J. Genetello (HGL/ KOT'86 Sas van Gent) 0.351, 4. M. Roels (De Smickel Hulst) 0.344, 5. A. Picavet (Hulst) 0.390, 6. H. Andries- sen (GBC Groenendijk) 0.386, 7. F. Duerineks (De Smickel Hulst) 0.3518, 8. P. Kentin (Dow Terneu zen) 0.378. Groep B bij DOS Hoek bestaat uit: 1. P. Peeters (KOT Axel) 0.384, 2. W. van Brink (CBC Clinge) 0.387, 3. P. de Kort (GBG Groenendijk) 0.375, 4. E. Verschueren (De Smickel Hulst) 0.378, 5. A. van Esbroek (Ed Hore mans Axel) 0.351, 6. A. Mechielsen (KOT Axel) 0.336, 7. J. Blaakman (BCD Aardenburg) 0.329, 8. J. L. Aerts (De Troubadour Clinge) 0.385. Reserves zijn: F. de Waal (Ons Ver maak Lamswaarde) 0.316, A. Ulijn (TMW Sluis) 0.370 en P. Roegiers (SBC Sluiskil) 0.337. Hulst - In de St.-Willibrordusschool in Hulst v en zaterdag 7 september de Zeeuws-Vlaamse pioenschappen gehouden voor alle categorieën* van deze titelstrijd is in handen van de Hulste' l vereniging Reynaert. Voor zowel de senioren op vrijdagavond als de jt terdag worden door de organisatoren minimaal d^nceercie vingen verwacht van leden van Zeeuws-Vlaamse yiet zéér senioren behoren de gebroeders Van der Hooft en tot de favorieten. ,ewensi Vrijdagavond begint het toernooi voor de senioremel mét uur en zaterdagochtend om negen uur beginnen dt j: aan hun titelstrijd. Inschrijving is mogelijk tot voor aru de zaal. Bondslicentie is verplicht. Sluiskil - De biljartvereniging SBC houdt in het kader 25-jarig jubileum enkele invitatietoernooien. Vrijdag 6 terdag 7 september openen de librespelers dit groots opg gebeuren in hotel-café-restaurant Dallinga te Sluiskil. Vrijdag beginnen de wedstrijden om 19.00 uur en zaterdag wedstrijdleider Bram de Kraker de partijen om 13.00 uur der gaan. Vier spelers uit het deelnemersveld van 24 gaan Qc naar de finaleronde op zaterdag 5 oktober. Deelnemers aan h. libre zijn: G. Pladdet, Ph. Roegiers, P. Rammeloo, M. Roegiers M. Bosch, M. Janse, J. Lindhout, C. Dirven, H. Koekkoek, W. van Limmen, R. Bleyenberg, P. Peeters, J. Holdorp, R. Balie- geer, J. Coppens, W. Devolder, A. Paelinck, P. Sol, C. Smits, J. van Hurk, R. Wiemens, F. Heyens, Th. Voermans, en H. Stein- kamp. Terneuzen - Danzij de inzet van de vier NBVR-verenigingen in Zeeland en de medewerking van de KNF in Zeeland wordt er dit jaar weer een Zeeuws dressuurkampioenschap verreden. Anders dan in voorgaande kampioenschappen is deze titel strijd ook opengesteld voor KNF-leden. Zij kunnen niet alleen rijden voor de winstpunten en de dagprijzen, maar ook een gooi doen naar de kampioenstitel. Gezien het sterke deelne mersveld in Zeeland, zowel bij de NBVR als bij de KNF, be looft het een spannende strijd te worden. Van de vier wedstrijden tellen de beste drie resultaten mee voor de eindrangschikking, waarbij de finalewedstrijd ver plicht is. De wedstrijden worden gehouden op 13 oktober in Kapelle (organisatie RV De Braanjenhoek); 15 december in Bruinisse (organisatie PPC Schouwen-Duiveland); 15 en 16 fe bruari 1992 in Renesse (organisatie RV Renesse) en 1 toten met 3 maart 1992 in Vrouwenpolder (organisatie RV Se-ros). Terneuzen - De Terneuzense atletiekvereniging AV Schelde- sport houdt op zaterdag 7 en zondag 8 september de open Zeeuwse kampioenschappen meerkamp voor C- en D-junioren. De C-jongens werken een achtkamp, de D-jongens en C-meis- jes een zevenkamp en de D-meisjes een zeskamp af. Op zater dag en zondag beginnen de wedstrijden om 11.00 uur. De be langstelling voor deze titelstrijd was begin deze week nog niet overweldigend met in totaal 65 inschrijvingen. Plaats van han deling is de kunststofaccommodatie van het Zuidersportpark in Terneuzen. Arnhem - Tijdens de officieuze nationale kampioenschappen op sportcentrum Papendal eindigde C-junior Wilbert Murre van het Terneuzense Scheldesport als derde op het onderdeel hoogspringen. Hij kwam tot 1.83 meter. Een poging om zijn persoonlijk re cord, dat op 1.85 meter staat te breken, mislukte. Zijn clubge noot Mare Cambeen kwam met de speer tot 43.60 meter. Niet genoeg om de finale te halen. FRANK GOMMERS uit Philippine eindigde in een ama- teurkoers in het Belgische Erpe-Mere op een dertiende plaats. schap op een rondje van bijna 7 kilometer. Het parkoers leidt de renners zowel over Nederlands als Belgisch grondgebied. Onder de deelnemers heel wat bekende namen. Natuurlijk de leden van de Wieier Trim Bond, maar ook niet-leden komen aan het vertrek. In elk geval komen van Zeeuws-Vlaamse zijde Rob Bijvank, Rik de la Ruelle, Rudi Rabout, Mark Boelens, Cor Ver- planke, Adri Manhave, Rudi Bu- zeyn, Mark van Gaever, Cor Ver- vaet, Henk de Bruyne en Ronald Smits aan het vertrek. Gerekend wordt ook op mannen als Ad Po lak, Wim de Waal, Johan Pee- men, Robbie Meijer, Marcel Gunst, Charles Mollet, Ko Sehrier, Robert de Jonge en Jaap Weststrate. „En het rennersveld kan best verrassingen in petto hebben, want we verwachten ook Belgen en renners uit andere provincies van Nederland," stelt Van Ac ker. De deelnemers rijden 80 kilome ter. Ingeschreven wordt er in zaal Snoopy en kleedgelegenheid is er in de plaatselijke school van Overslag. Van onze sportredactie Leeuwarden - Voor NAC is het voetbalseizoen '91/'92 kennelijk gisteravond pas be gonnen. Na drie zware tegenvallers op rij - Veendam, Emmen en als nega tieve uitschieter afgelopen zater dag Heerenveen thuis - vonden de Bredanaars in Leeuwarden de juiste weg terug omhoog. Het plaatselijke Cambuur werd met 1-3 afgetroefd via drie won derschone Bredase treffers. De eerste (en gelijkmaker) op naam van absolute uitblinker bij NAC Jac Koumans. De tweede op die van Pierre van Hooijdonk. En de derde voor rekening van John Lammers, die negentien minuten voor tijd inviel voor de aan zijn knie geblesseerde Marco Sas. Belangrijker echter dan de over winning op Friese grond was het feit dat het NAC van gister avond niet alleen bij vlagen meer dan behoorlijk voetbalde, maar tevens bereid bleek, wan neer nodig (eerste twintig minu ten wedstrijd en beginperiode tweede helft), de mouwen op te stropen. Vergeten waren ineens de praatgroepen van de laatste dagen. Vergeten - voor even? - de fikse kater na het zo ongeluk kig einde van het afgelopen voetbaljaar. Toch kwam NAC's technisch di recteur Cor Pot na afloop niet met een grijns van oor tot oor de perskamer binnen stappen. „Ik ben uiteraard blij voor de jon gens en blij voor de vereniging NAC, maar zelf houd ik toch mijn reserves. De afgelopen week is er te veel rond mijn per soon gebeurd. En daar kan ik niet één-twee-drie overheen stappen. In ieder geval heb ik weer veel geleerd". Cambuur - NAC 1-3 (1-1) - 15. Roembiak, 31. Koumans 1-1, 70. Van Hooijdonk 1-2, 83. Lammers 1- 3. Scheidsrechter: Sterk. Toeschou wers: 7000. Gele kaarten: Sas, Cor- nelissen (beiden NAC). Cambuur: Grim; Elzinga, Hoogma, Steenge (73. De Haan), Abma; Sink- graven, Keizer, Roos; Roembiak (46. Crüden), De Gier, Dantuma. NAC: Karelse; Koumans, Sas (71. Lammers), Schrijvers, Wilnis; Re- mie, Den Haan, Lokhoff, Gabriels (54. Jaspers); Cornelissen, Van Hooijdonk. Van onze sportmedewerker Oostburg - Het recreatieve West-Zeeuws-Vlaamse zaal voetbal begint dinsdag 17 september aan het negen tiende seizoen. Dit met dertig teams, precies hetzelfde aan tal als vorig seizoen. „De belangstelling is er nog steeds. We zagen twee ploegen wegvallen, maar we kregen er weer twee bij, dus kunnen we opnieuw drie poules van tien teams formeren," aldus competi tieleider Rinus van de Voorde, die al zolang het zaalvoetbal in West-Zeeuwsch-Vlaanderen be staat bij de zaak betrokken is. Hij zag de kampioen van het vo rige seizoen, Steenfabriek, over stappen naar de ZAVIO (het KNVB-zaalvoetbal in deze re gio), terwijl Administratief Per soneel stopte. Daarmee valt een ploeg weg die er vanaf het begin bij was. Die plaatsen worden in genomen door Greenpeace en La Porie d'Or. Uiteraard starten deze beide debutanten in de derde klasse, de C-poule. Door het wegvallen van Steenfa briek bleef OBS/De Jonge eer steklasser. Gedegradeerd is al leen Mijnders. Nieuw in de eer ste klasse zijn Aers (dat de oude stek weer inneemt) en Boeme rang, die allebei promoveerden uit de tweede Idasse. In de tweede klasse komen Traas en DNB (het voormalige PZEM) de gelederen versterken na de pro motie uit de derde klasse. Ge meente Oostburg behield door het Steenfabriek-effect het tweedeklasserschap. COMPETITIE-INDELING Eerste klasse: Oud Sluis, OBV, Al- bert Heijn, Rabo, Veteranen, Tem Boys, Attent Boys, OBS/De Jonge, Aers en Boemerang. Tweede klasse: Mijnders, De Block, Kombuis, Rode Leeuw, Amro, Tele- post, Steckelink (voorheen Lekens), Gemeente Oostburg, Traas en DNB. Derde klasse: Riemens, Van de San- de, De Zwart (voorheen FC'83), Van Looy, WOD Cadzand, Chez René, Tramzicht (voorheen FNV Hout bond), La Forte d'Or, Greenpeace en Petrus Paulus.

de Stem | 1991 | | pagina 9