Braakmanrace met alle toppers ZK meerkamp in Vlissingen sept. «WERKEN Groots opgezet invitatietoernooi in Sluiskil Weinig verrassingen in het jeugdtennis Lilian de Kort finaliste Simon en Carpentier naar tweede ronde Revanche voor Axel SPORT ZEELAND B2 n Franse stijl. 00-20.30 uur) 3rras van het m.m.v. net ur) anten, MERFABRIEK IIELEMAN B.V. Afsluiting Zeeuwse zwemseizoen op de langebaan Bestuur SBC Roel van Laere 'hongerig' aan de start DE STEM WIELER KLASSEMENT HENGEL- RUBRIEK De winde Toernooi Onderdak X 52 1DE STEM VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1991 I Vsn onze zwemmedewarker I Hoek - In het recreatiegebied I De Braakman wordt zater- I dag 31 augustus het Zeeuwse I langebaan-zwemseizoen be- I sloten met de twee kilometer I lage 'Braakmanrace'. Ivoor het eerst telt deze wed strijd mee voor de landelijke I klassementen. De organiserende I zwemclub De Braakman moest daarvoor wel het parkoers dras- I tisch veranderen. Zo moest de Ijtartruimte worden verbreed en leen rechte baan worden aange- I iegd. Door de opwaardering van Ideze wedstrijd is ook de belang stelling gegroeid. Mede door het euzensestraat 28 isfag, tel. 01153-1920 l AL UW MACHINALE goede zwemmen van Arno van de Berghe op landelijk niveau en zijn hoge klassering zijn de top zwemmers min of meer verplicht naar Zeeland te komen. Het treffen tussen de leden van De Zijl/LGB uit Leiden en die van de zwemclub Koewacht, lijkt dan ook niet te vermijden. Koewacht-trainer José van de Berghe is daarover vrij duide lijk; „Ons eerste doel is het win nen van de Zeeland-bekers. Wij zullen ons dan ook niet zoveel aantrekken van de Leidse zwem sters. Als zij ten koste van alles willen winnen, dan doen ze dat maar. Door blessures van Audrey de Booij en Renate Lou- werse is onze positie in de wed strijd duidelijk verzwakt. Dus primair staan nu de Zeeland-be kers. Bij de mannen ligt dat iets anders. Op de schoolslag hebben we nog volop kansen op het na tionale clubkampioenschap en die kans zullen we natuurlijk verdedigen." De meeste eerste plaatsen in de strijd om de Zeeland-bekers staan vrijwel vast. Arno van de Berghe en Ilse Schramm (beiden ZCK Koewacht) en Ilse de Jonge (Scheldestroom Breskens) zullen hun titels prolongeren. Tussen de Koewacht-zwemmers Anton Thoen en Coen de Ridder zal wel flink strijd geleverd worden voor de eindzege. Het verschil tussen hen bedraagt slechts 8 seconden in het voordeel van De Ridder. In het jeugdklassement staan Jaimie Scherbeijn (Scheldes troom) en Pascal Vernaeve (ZCK) er goed voor. PROGRAMMA 11.45 uur: 400 meter vrije slag jon gens tot 10 jaar. 11.50 uur: 400 meter vrije slag meis jes tot 10 jaar. 12.05 uur: 800 meter vrije slag jon gens tot 12 jaar. 12.15 uur: 800 meter vrije slag meis jes tot 12 jaar. 12.25 uur: 1000 meter vrije slag jon gens tot 14 jaar. 12.45 uur: 1000 meter vrije slag meisjes tot 14 jaar. 13.05 uur: 1Ö00 meter vrije slag masters mannen en vrouwen. 13.30 uur: 2000 meter schoolslag mannen. 13.40 uur: 2000 meter schoolslag vrouwen. 14.25 uur: 2000 meter vrije slag mannen. 14.35 uur: 2000 meter vrije slag vrouwen. SBC viert 25-jarig jubileum Do or Peter Snelders Sluiskil - De biljartvereni ging SBC uit Sluiskil be staat 25 jaar. In het kader van dat zilveren jubileum houdt de vereniging een groot invitatietoernooi in september met een afslui tende feestavond in okto ber. Dat moet er garant voor staan dat dit jubi leum niet ongemerkt pas seert. In september 1966 zag SBC het Isvenlicht. „Dat was nog in de kouten barak van Dallinga," zo it voorzitter Guljaam Plad- det. Samen met Anton van Puy- velde en Louis Dallinga is hij al vanaf het begin lid van SBC. .De familie Dallinga begon toen horecabedrijf op de plaats raar nu deze fraai accommoda te staat. Dat was een noodop lossing, maar al vrij vlot konden rij beschikken over twee bil jarts en floreerde onze vereni ging," zegt Pladdet. De grondvesten voor SBC (Sluis- ïïse Biljart Club) werden gelegd ioor initiatiefnemers Louis Dal- Anton van Puyvelde, Jan Corveleijn, Bert van Esbroek, Willy Goethals en Henk Ver- aooy. „Ik ben wel vanaf het be gin lid, maar met de oprichting ieb ik me nooit bemoeid," gaat Guljaam Pladdet verder. „We zijn met twaalf spelers begonnen in de beginjaren steeg dat aantal licht, maar schommelde sok wat. Dat is trouwens steeds ket geval geweest. Na een jaar of tien bereikten we onze piek. hadden we een grote ver- eniging, die op een bepaald mo- Een aantal leden van de jubilerende biljartvereniging SBC bijeen in biljartlokaliteit Dallinga in Sluiskil. ment zelfs 28 leden telde. Dat waren hoogtijdagen." SBC bouwde een naam op bin nen het district Zeewsch-Vlaan- deren van de KNBB (Konink lijke Nederlandse Biljart Bond) waarvan die vereniging spoedig na de oprichting lid werd. De vereniging gold niet alleen als een sterke biljartclub, met klep pers als Louis Dallinga, Tonny van Eenennaam, Henk Vernooy en Theo Tas, maar liet zich ook op organisatorisch gebied gel den. Verschillende malen hield deze club het districtskampioen schap Beker-kader, legde de grondslag voor het huidige Schelde Top Toernooi, blonk in de beginjaren uit in het houden van invitatietoernooien en maakte helemaal naam door twee keer de nationale titelstrijd derde klasse kader 38/2 te hou den. Talent „Dat waren mooie kampioen schappen," blikt Guljaam Plad det terug. Uit geheel Nederland kwamen de deelnemers. We hiel den die nationale kampioen schappen om als vereniging naar buiten te treden, maar ook voor Louis Dallinga. Dat was destijds een speler in opkomst met veel talent. Hij pakte een keer de bronzen medaille in eigen huis tijdens dit nationaal kampioen schap. Louis is altijd de sterkste biljarter van onze vereniging ge weest. Hij heeft enkele keren het Beker-kader gewonnen en werd ook derde tijdens het nationaal kampioenschap libre. Het is jammer dat hij nu niet meer, of nauwelijks nog, biljart." „Nu zijn' onze vaandeldragers Bram de Kraker, Theo Verlinde, Herman Cornelis, Eugène Onge- nae, de in opkomst zijnde Meer- ten Dallinga en de sterke drie bandspeler Karei de Koeyer," gaat penningmeester Philemon Roegiers verder. „In de breedte vormen wij nog een sterke club, al lag het niveau individueel vroeger wel wat hoger. Qua aan tal leden is het de laatste tijd iets minder dan in de hoogtijda gen. We hebben nu 18 leden, maar over het algemeen goede leden. Dat blijkt uit de club avonden, die goed bezocht wor den. Vooral sinds we een nieuw competitie-systeem ingevoerd hebben neemt de animo weer toe." De festiviteiten rondom het 25- Van onze tennismedewerker Kapelle/Kloetinge - In het jeugdtennistoernooi te Kapelle en Kloetinge zijn de voorronden in de vorm van poulewedstrij den inmiddels afgesloten. Op enkele uitslagen na heeft dit geen verrassingen teweeg gebracht. Vandaag neemt men een aanvang met de partijen op het afvalschema. Van onze tennismedewerker Koewacht - Lilian de Kort uit Terneuzen heeft zich ver rassend geplaatst voor de fi nale van het enkel-D2 in het tennistoernooi te Koewacht. Met tweemaal 6-3 klopte zij Tiny Bosman en eerder deze week toonde zij zich sterker dan de eerst geplaatste An gela Hagenaar. In de finale komt zij uit tegen Fabienne Peeters. Bij de mannen-D2 bleef de eerst geplaatste Dirk de Pau gemak kelijk overeind. Met 6-2 6-1 ver sloeg hij Paul de Kort. Wilfried Aper, met plaatsingsnummer twee, werd uit het toernooi ge slagen door Hans van Duyse. Of schoon Aper de eerste set met 6- 0 had gewonnen, was het vervol gens Van Duyse die de bakens verzette en alsnog zegevierde: 0- 6 7-5 6-2. UITSLAGEN MANNEN Enkel-D2, tweede ronde; Paul de Kort-Filip Heireman walk-over voor De Kort. Kwartfinales: Dirk de Pau- Paul de Kort 6-2 6-1, Miel Claes- sens-John Huis 7-5 1-6 7-6, Hans van Duyse-Wilfried Aper 0-6 7-5 6- 2. Dubbel-Dl, tweede ronde: Van Puymbrouck/Van Puymbrouck 7-5 6-2. h de leeftijdscategorie tot en net 10 jaar bij de jongens boekte favoriet Pascal van Poecke twee overwinningen van tweemaal 6- terwijl ook Marjan Ganseman fit Kapelle gemakkelijk over eind bleef bij de 12-jarige meis jes. Ook zij ging over naar het koofdschema met twee zeges van tweemaal 6-0. De favoriet bij de 12-jarige jongens, Dennis van Tuijl, flopte Miels Kole met 6-3 f-2. Bart van Steveninck en Ni- ede Bimmel hadden weinig pro blemen met hun respectievelijke tegenstanders en konden hun fa- 'orietenrol bij de 14-jarigen dan Mk waarmaken, ofschoon Bim- nel het tegen Cordelie Huibregts "iet gemakkelijk had; 7-5 6-3. Corine Davidse en Dennis van 't Westeinde voeren het afval schema aan bij de 16-jarigen. Zij bedden in de aanloop weinig te genstand. UITSLAGEN JONGENS 10 jaar: Pascal van Poecke- Binke 6-0 6-0, Eli Verhage- ^fenjn Evertsen 6-2 6-1, Dennis erschuure-Wouter Volkerie 6-0 6- i Jordy den Engelsman-Dennis Jerschuure 6-0 6-0. M 12 jaar: Dennis van Tuiil-Niels m e 6-3 6-2, Pieter Stroo-Frank tdorp 6-3 6-2, Raymond Barten- Dennis van de Waard 6-0 6-1, Ferry Koen-Marcel Aarts 6-2 6-3. T/m 14 jaar: Bart van Steveninck- Jos Korstanje 6-0 6-0, Johnny Otte- Joost Jumelet 6-0 6-0, Roland Ma- rijs-Laurens Geus 6-1 6-0. T/m 16 jaar: Dennis van 't Westein- de-Joris Schillemans 6-0 6-2, Guido van Poecke-Gerbrand Vroegop 2-6 6-3 7-5, Pascal van Driel-Martijn Pluijmers 6-1 6-2, Maurice van den Hemel-Robbert van Oosten 6-4 6-0. MEISJES T/m 10 jaar: Jeantien van den Dries- Lulia Zaayer 6-3 6-0. T/m 12 jaar: Marjan Ganseman-Els Pikkaart 6-0 6-0. T/m 14 jaar: Nicole Bimmel-Corde- lic Huijbregtse 7-5 6-3. T/m 16 jaar: Nancy Verstraeten-Ju- dith van Langevelde 6-1 6-3. Van onze tennismedewerker Vlissingen - Rob Simon en Serge Carpentier hebben de tweede ronde bereikt op het hoofdschema van het A-ten- nistoernooi van De Schelde in Vlissingen. Simon, die twee jaar geleden de finale in Vlissingen bereikte, had aanvankelijk veel moeite met Joep Hofman. De eerste set ging dan ook naar Hofman met 6-3, waarna Simon met 6-1 in de tweede set weer volop in de wedstrijd was. De beslissende set ging naar de speler met de meeste routine: 7-5 voor Simon. Serge Carpentier vond het alleen maar een meevaller dat hij de eerste ronde zonder kleerscheu ren was doorgekomen. „Vorige week nog had ik een tenniskamp met de jeugd, zodat ik me niet echt heb kunnen voorbereiden", aldus Carpentier, die een arm- blessure overhield aan zijn partij tegen Feike Pieters, die hij met 6-0 7-6 won. Simon komt in de volgende ronde uit tegen Daniël de Jonge, de nummer 60 van de Audi-ran- king, terwijl Carpentier het moet opnemen tegen Hendrik-Jan Zwaagstra. UITSLAGEN MANNEN Eerste ronde: Jeroen van de Heuvel- Arno Otterman 7-6 5-7 7-5, Daniël de Jonge-Maarten Koopman 6-3 6-7 6-3, Rob Simon-Joop Hofman 3-6 6- 1 7-5, Willem de Bruin-Ede Hop penbrouwers 6-3 6-3, Rik Blom-Amr Tawfik 6-2 6-3, Hendrik Jan Zwaagstra-Evert Jan Hulshof 1-6 7- 5 7-6, Serge Carpentier-Feike Pie ters 6-0 7-6, Eddy Bank-Dirk Jan Schouten 5-3 opgave Schouten, Frank Vermeer-Rogier Taphoom 6- 7 6-4 7-6, Marcel Reuter-Peter van Houten 6-3 6-0, Eric Brummer- Marco Maron 1-6 7-5 6-3, Martijn Bok-Hylke Bakker 6-2 6-2, Johan Vekemans-Frank van de Heuvel 6-7 6-1 6-4. VROUWEN Eerste ronde: Ulrika de Jonge- Debby Haak 6-3 6-4, Annemiek van Beest-Vanessa Brilleman 1-6 6-3 6- 1, Marinka Bartels-F. Joosten 6-3 6- 0, Yvonne Basting-Annemarie Mik kers 6-1 6-1, Amy van der Linden- Freekje Maas 5-7 6-4 6-4, Janon Sa- velkoul-Cora Cijvat 6-2 6-1. Van onze biljart mede werker Sluiskil - Het bestuur van 25-jarige SBC is als v°lgt samengesteld: voorzit- w Guljaam Pladdet, secre- atis Pierre Rammeloo, pen- migmeester Philemon Roe- Pers en de bestuursleden arel de Koeyer en Johnny akker. Ere-voorzitter van pe vereniging is Anton van Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Roel van Laere komt komend weekeinde (za terdag 31 augustus en zondag 1 september) met een volle accu aan de start voor de Zeeuwse meerkampkam pioenschappen in Vlissingen. De Scheldesport-atleet zag tot nu toe zijn seizoen de mist in gaan doordat hij tij dens een partijtje volleybal zijn linker-enkelbanden scheurde. Dat betekende dat hij in de maanden februari, maart en april noodgedwongen op non- actief moest. Daarop volgde een geforceerd optreden tijdens de districtskampioenschappen en tijdens nog een paar weinig tot de verbeelding sprekende avondwedstrijden. Nu voelt hij zich sterker dan ooit Van Laere - inmiddels 25 jaar, maar door een goede verzorging zeker nog niet opgebrand - zegt: „Ik ga met enorm veel vertrou wen naar Vlissingen dit week einde. Dat heb ik altijd na een sille periode. Daar komt bij dat ik nu iemand naast me heb die me specifiek begeleidt. Andere jaren was ik maar een beetje voor mezelf bezig." Die persoon is Cees van Oosten, waar Van Laere enorm veel ver trouwen in heeft. „Cees heeft be wezen iets in zijn mars te heb ben. Een erg enthousiaste man. Hij geeft altijd positieve trai ning, al gebeurt dat op papier. Hij is niet steeds in staat om Het zag er voor Van Laere niet rooskleurig uit toen zijn enkel banden in februari knapten. „Gelukkig was het niet mijn rechtse afzetbeen. Normaal ge sproken moet er bij een derge lijke blessures operatief ingegre pen worden, maar we kwamen er te laat achter dat de banden af waren. Met sport-fysiothera- pie is de zaak toch in orde geko men. Ook op dat punt heb ik veel aan Cees van Oosten te dan ken. Hij is immers fysiothera peut." Vorig jaar werd de Schelde sport-atleet - hij heeft een per soonlijk record van 5985 punten, maar bij de junioren scoorde hij ooit 6290 punten - tweede tij dens deze open Zeeuwse kam pioenschappen. Winnaar werd Dennis Kerssens van Zaanland met 6155 punten. Hijzelf reali seerde vorig jaar 5784 punten. Revanche „Ik durf dit jaar de strijd met Kerssens aan. Zoals ik me op dit moment voel, moet ik twee- tot driehonderd punten meer kun nen halen dan vorig jaar. Met name bij het polsstokhoogsprin gen en op de 100 meter moet het nu een stuk beter gaan. Tijdens de training kwam ik met de polsstok al tot 3.50 meter, ter wijl mijn persoonlijk record op 3.20 meter staat. De 100 meter moet ik onder de elf seconden af kunnen leggen. Ook op de 110 meter horden en de 1500 meter moeten er persoonlijke records inziten. De overige onderdelen zijn hetzelfde gebleven. Ik ben uit op revanche op mezelf, na dit tot dusver ellendig verlopen sei zoen. Ik voel me zeker niet opgebrand. Dat is het gevolg van de zaak goed opbouwen. In de jeudgcate- gorieën heb ik mijn lichaam nooit overmatig belast. Voor mijzelf heb ik zelfs het gevoel dat ik nu pas echt begin. Dat is het gevolg van de adviezen van Cees van Oosten." Van Laere is de enige Zeeuw die bij de senioren in actie komt. Naast eerdergenoemde Kerssens zijn Koen Ham van Hellas, met een puntentotaal van 5784 en de twee eerstejaars senioren Eddy Wemhof en Bob Dongelmans, zijn grootste concurrenten. In totaal hebben 23 senioren inge schreven. Bij de A-junioren zijn er vijf deelnemers, met Ingmar Hofman van het organiserende Atletiea als enige Zeeuw. Bij de B-jon gens komt geen enkele Zeeuw AMATEURS: 1. F. Franse (Kwa- dendamme) 373 punten, 2. P. Mol ('s-Gravenpolder) 370, 3. C. Schouwenaar (Kloetinge) 298, 4. R. de Vrieze (Goes) 238, 5. W. Geys (Kwadendamme) 229, 6. T. van der Steen (Bruinisse) 149, 8. P. van Passel (Sluiskil) 144, 9. V. Aarts (Kruiningen) 137, 10. J. Schroevers (Arnemuiden) 117, 11. R. Mobach (Sluiskil) 100, 12. R. Bogaert ('s-Gravenpolder) 92, 13. E. Vereecken (Hulst) 85, 14. E. van Nieuwkerk (Kapelle) 833, 15. J. van Ameele (Terneuzen) 78. JUNIOREN: 1. M. Rommers (Ril land) 94 punten, 2. G. de Punder (Ovezande) 81, 3. L. van der Ploeg (Nieuwdorp) 70, 4. R. Klaasse ('s-Heer Hendrikskinde ren) 58, 5. M. Swartele (Terneu zen) 40, 6. G. van Gessel ('s-Hee- renhoek) 33, 7. R. Lijbaart (Sluiskil) 32, 8. J. Gödde (Elle- woutsdijk) 28, 9. D. Franse (Westdorpe) 25, 10. M. Wage naars (Borssele) 20, 11. F. de Jonge (Zierikzee) 19, 12. W. van Berge (Axel) 16, 13. A. Duijnhou- wer (Brouwershaven) 8, 14. R. Klaasse ('s-Gravenpolder) 6, 15. J. Dagevos (Wemeldinge) 3. NIEUWELINGEN: 1. R. van der Does (Heinkenszand) 106 punten, 2. F. Klaasse (Yerseke) 93, 3. A. van der Ploeg (Nieuwdorp) 74, 4. ex aequo J. de Looff en J. Gun- ther (Yerseke) 28, 6. J. Luteijn (Nieuwdorp), 7. D. Brehm (Wis- senkerke) 19, 8. E. Joosten (Wol- phaartsdijk) 18, 9. D. Venema (St.-Maartensdijk) 15, 10. P. Kraak (Wolphaartsdijk) 14, 11. D. Schout (Sas van Gent) 13, 12. R. Gerards (Zierikzee) 3 punten. jarighe bestaan barsten op 6 september los. Dan start het in vitatietoernooi libre dat SBC houdt en waarvoor 24 bevriende regionale spelers uitgenodigd zijn. Philemon Roegiers, de or ganisatorische kracht achter dit toernooi, zegt daarover: „Vrijdag 13 en zaterdag 14 september komt hetzelfde aantal spelers in actie tijdens het invitatietoer nooi aneoanöen en een week la ter, op 20 en 21 septemebr, tre den twaalf kaderspeler tegen elkaar in het strijdperk. Zo laten we zestig spelers in actie komen. Dat is toch heel wat en het is weer eens iets anders dan de be kende nederlaagtoernooien voor clubs. De vier beste spelers per spelsoort spelen zaterdag 5 okto ber de halve finale en de win naars daarvan de finale. Na af loop is er een goots opgezette feestavond voor de leden van SBC, de deelnemers en genodig den. De wedstrijdleiding van dat toernooi zal op de genoemde da gen in handen zijn van Bram de Kraker. We hopen er iets moois van te kunnen maken." Mooi is in ieder geval de out-fit waarin SBC zich presenteert tij dens elubwedstrijden, officiële wedstrijden en kampioenschap pen. Menig vereniging binnen het Zeeuws-Vlaamse heeft al ge ïnformeerd waar die kleding vandaan komt. „Wij zijn er ook een beetje trots op dat we er zo punctueel bijlopen. Het is een dure out-fit. Onze lokaalhouder Meerten en zijn vrouw Corry hebben, mede in het kader van hét 25-jarig bestaan van hun zaak, zich financieel niet onbe tuigd gelaten toen deze aanschaf ter sprake kwam," aldus Phile mon Roegiers. Dubbel-D2/E, tweede ronde: Blom- maert/Grombeen-Ducheine/Ver- linde 6-1 6-4. Kwartfinales: Pro- voost/Spork-Magnus/Van Kerckho- ven 6-0 6-3. VROUWEN Enke]-D2, halve finales: Lilian de Kort-Tiny Bosman 6-3 6-3. Dubbel-D2/E, tweede ronde: De Nijs/Blanckaert-Ducheine/Hamer- linck 6-1 6-1. GEMENGD DUBBEL Dl-categorie, tweede ronde: Ver- bunt/Bleijenberg-Kool/Nanna 3-6 6-3 6-4, Verschuren/Bouwens-Van Broeck/Blaak 6-4 4-6 6-2. D2/E-categorie, tweede ronde: Spork/Spork-Kerckhaert/Kerck- haert 6-3 6-2. De winde is jaren lang een vrij onbe kende vissoort ge weest. Je ving er weieens een, maar dan was het ook op. De laatste jaren lijkt de terug keer van de winde in vele van onze wateren definitief, nadat bestanden van deze vissoort achteruit gingen door vervui ling en dergelijke. Dat bij wa terwerken, sluizen, stuwen ed dergelijk beter wordt gekeken naar de trekmogelijkheden voor de vis is een winstpunt. Ook de Mark kent een opmer kelijk goed bestand aan winde. Daar zullen uitzettingen door de Baronische zeker niet vreemd aan zijn. De resultaten van uitzettingen van vis wor den weieens betwijfeld, maar in dit geval zeker niet. De winde is een slanke voor nachtige, die te herkennen is aan zijn zilveren flanken met zeer kleine schubben, zijn olijfgroene rug en een grote bek. Over het algemeen zijn windes veel slanker dan voorns. Anders dan de blank voorn hoort de winde tot de viseters en wel op latere leef tijd. Groot worden ze ook, in het gunstigste geval 80 centi meter, maar in de Mark, het Haringvliet en het Hollands Diep zijn lengtes tussen 40 en 60 cm niet ongewoon. Dat het om een sterke vis gaat moge duidelijk zijn, want me nig hengelaar, die met een vaste stok viste, kreeg er vis sen aan, die hem of haar het tuig kostte. Karper wordt vaak gedacht, maar heel wat keren moet dat een winde of een kanjer van een ruisvoorn zijn geweest. De manier om grote windes te vangen is zonder meer met de dobbermatch. Dan heeft men een molenslip tot zijn beschikking om de eer ste runs van de vis op te van gen. Winde is een riviervis en trekt zich van sterke stroom niets aan. Wel zijn ze gevoelig voor trillingen en zichtbaar heid van de visserman langs de kant. Wie windes wil vangen zal anders moeten vissen dan tot nu toe. Met één of twee maden op de haak vang je wel windes, maar die vallen in de categorie snoekbaars-aas. De haak zal trouwens in de no. 12 t/m 6 klasse moeten val len want een vlok ter grootte van een riks, drie of vier mais- korrels of een tiental maden zullen de winde tot aanbijten moeten verleiden. Voer niet met zwaar grondvoer, maar met heel veel worpjes losse hennep, grondvoer met zand, losse maden en wat maïskor rels. Windes vang je, zeker als het grote zijn, nimmer in grote hoeveelheden achtereen. Dan Door Rien van Nunen vang je er weer eens een, dan weer is het tien minuten stil. Blijven voeren met zeer kleine hoeveelheden. Naarmate de avond vordert worden de windes agressiever. We hebben met eigen ogen kunnen aanschouwen dat win des hele scholen kleine vis om singelen en er als makrelen doorheenjagen, links en rechts happend naar alles wat voor de bek komt. Het spreekt vanzelf dat het op zo'n moment niet een hoog geviste broodvlok of dito kluitje maden onmiddellijk prijs is. Men vangt er dan en kele en dan is het weer ge daan, de vis is zeer schuw. Het gedrag van die grote jagende windes kan men vergelijken met dat van goudwindes in een vijver bij het voeren. De winde, een prachtige vis, die gelukkig weer steeds vaker voorkomt in onze wateren. Wie erop wil vissen mag zijn tuigjes gerust maken met 12- 14/100 nylon. Dat lijkt grof, maar als je eenmaal een grote winde aan de lijn hebt gehad denk je daar heel anders over. aan de start en dat geldt ook voor de vrouwen. Sandra Huis- soon van AV'56 uit Goes verte genwoordigt Zeeland bij de meisjes A en bij de B-meisjes be staat die vertegenwoordiging uit drie meisjes. Dat zijn Daphne Jasperse (Atletiea), Davida den Hamer (Scheldesport) en Renate van de Hoek (Delta Sport). In die categorie zijn overigens maar vier inschrijvingen en bij de meisjes A slechts twee. De be langstelling is dus bijzonder pover. Rolden er vorig jaar nog 80 inschrijvingen in de bus bij Nel van de Broek, deze keer slechts 49. Naast deze open Zeeuwse meer kampkampioenschappen, die za terdag om 11.00 en zondag om 10.00 uur op het sportpark Bas- kensburg beginnen, staat er nog een aantal bijnummers op het programma. Voor de senioren A en B is er zaterdag een 400 meter en dat geldt ook voor de vrou wen en meisjes A en B. Zondag kunnen de mannen-senioren deelnemen aan 100, 200 of 1000 meter. De A- en B-jeugd, bij zo wel de jongens als meisjes en de vrouwen, kunnen starten op de 100, 200 of 3000 meter. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Axel heeft zich in het eigen toernooi gere vancheerd voor de nederlaag in de bekercompetitie tegen Clinge. Met maar liefst 5-0 won Axel dit treffen. Het 'vriendschappelijke' duel Oostburg-Wenduine werd tien minuten voor tijd ge staakt bij 2-2. AXEL - CLINGE 5-0. Met deze winst revancheert Axel zich voor het twee dagen eerder opgelopen verlies in de eerste ronde van de bekercompetitie. Axel was gedu- Van onze badmintonmedewerker Zierikzee - Het Zeeuwse bad- mintonseizoen opent traditioneel met het Onderdak-toernooi in Zierikzee. De plaatselijke bad mintonvereniging BC Zierikzee houdt dit toernooi het komende weekeinde, zaterdag 31 augustus en zondag 1 september, voor de twintigste keer. Met 142 deelnemers is er een maximale bezetting. Er wordt gespeeld in de categorieën A2, B, C en D. De A2-categorie met name is met 27 spelers sterk be zet met onder andere de Zeeuwse kampioene Jacqueline van Es. De Zeeuwse troef in de B-categorie is Mariëlle Ridde- rikhof. Het toernooi wordt ge houden in sporthal Onderdak in Zierikzee. Zaterdag wordt gespeeld van 09.00 tot 22.00 uur en op zondag van 09.00 tot 18.00 uur. Wed strijdleider is Aad Meliste en scheidsrechter Levien Vercoute- ren. rende de gehele wedstrijd de be tere ploeg en drukte dat in de eerste helft uit in 2-0 door goals van Joep Frusch (afstandsschot) en Mels Verhelst. Na de pauze hetzelfde spelbeeld. Geert-Jan de Smet zorgde voor 3-0 en 4-0 en Mels Verhelst liet kort voor tijd de eindcijfers noteren. Tus sendoor schoot Elmar Beuzen- berg tegen de paal. SDO - BOSDORP 7-0. De uit slag spreekt voor zich. SDO was op alle fronten beter. In de eer ste helft werd het overigens slechts uitgedrukt met één doel punt, dat door een Bosdorp-spe- ler in eigen doel werd geschoten. Na rust walste SDO over de Bel gische tegenstander heen. De productie bij SDO werd ver zorgd door Elmer van Troost (2 xnieuwe aanwinst Ronny Jonkheim, Theo Eijsackers, Jos Jonkheim en Guido Platjouw. OOSTBURG - WENDULNE 2-2. Dit duel werd tien minuten voor tijd door de Belgische gasten ge staakt, omdat men zich niet kon verenigen met de leiding. In de eerste helft was de provinciale tweedeklasser op 0-2 gekomen, voordat Jurgen de Bakker met een lob de 1-2 ruststand vastleg de. Na rust werd het 2-2 door Rini Dathijn. PHILIPPINE - KERKBRUGGE 2-1. Het spelbeeld was overwe gend gelijk opgaand, maar Phi lippine kreeg wel de beste kan sen. Na zes minuten kwamen de bezoekers op voorsprong door een verdedigingsfout. In de 12de minuut tekende Michel van Craenenbroeck uit een vrije trap voor de gelijkmaker en tien mi nuten voor tijd scoorde Tonny Goossen met een strak afstands schot de winnende treffer. In de slotfase kreeg Philippine overi gens verschillende kansen om de score verder uit te bouwen.

de Stem | 1991 | | pagina 9