Receptie druk bezocht Succes voor Ad win Cortvriendt Frank Verschorre is oppermachtig Spui kraakt Cadzand I Braderieloop Hulst op weg naar oude niveau Wim de Waal soleer naar de overwinning SPORT ZEELAND Jubileum veteranen Hontenisse ATLETIEK Voetballers actief in toernooien Beenbreuk Martin van der Weele in Axel MOTORSPORT ATLETIEK WIELER spatten Vriendschappelijk voetbal WIELRENNEN Atletiekduel RKHAV Hulst AUTO OF Pomphouders in Zeeland zien omzet kelderen Overlast van les- vliegtuigen blijft Antwerpse tunnel al in rode cijfers Hevige kritiek op asielbeleid Schrijfster Beb Vuyk overleden Topbiljarters met schorsing bedreigd j Merijntje DE STEM MAANDAG 26 AUGUSTUS 1991 Van onze sportmedewerker Kloosterzande - De veteranenafdeling van de voetbalvereniging Hontenisse hield een re ceptie en feestavond als afsluiting van de fes tiviteiten rondom het 25-jarig bestaan van die afdeling. Die vereniging binnen een ver eniging kan terugblikken op een geslaagde dag. De feestelijke afsluiting startte met een receptie in de kantine van de W Hontenisse. Nadat de oude glorie overrompeld was door een serenade van het plaatselijke muziekgezelschap Sint-Cecilia en de nodige felicitaties en attenties van voetbalvereni gingen uit de naaste omgeving en plaatselijke clubs in ontvangst had genomen, besteeg een twee tal bekenden het spreekgestoelte. Hontenisse-voorzitter Wies van Kerckhoven bena drukte dat de veteranen een belangrijke en actieve rol binnen de vereniging vervullen en een voor beeld vormen voor menig clublid. Veteranen-voor zitter Luciën Jonkheim prees zijn leden en mede bestuursleden en meldde trots te zijn op het feit dat de vereniging het sportief oogpunt, maar ook het maatschappelijk gebeuren niet uit het oog ver liest. Dat onderstreepte hij door een drietal chec- ques de overhandigen. Zo reikte hij een cheque van 500 gulden uit aan een afgevaardigde van De Ster- re, 250 gulden aan een representant van het plaat selijk Welfarewerk en een bedrag van 700 gulden - 100 gulden per elftal - aan de jeugdafdeling van de W Hontenisse. Die financiën had de veteranenaf deling verzameld bij diverse activiteiten rondom het jubileum. Ih de avonduren zat men aan voor een maaltijd en feestavond in het plaatselijk hotel Van Leuven. Tijdens die avond werden een aantal leden gehul digd. Acht leden kregen een zilveren speld aange boden voor het feit datzij vanaf de oprichting lid zijn van de veteranenafdeling. Dat waren Johan Goossen, Johan van Pamelen (de oprichters van de veteranenafdeling), Ko Janssen, Piet en Bert van Damme, Antoine Raes, Emery van Laere en George Kint. Ook werd Bert Neve gehuldigd voor het feit dat hij al veertig sportief actief is voor de voetbal vereniging. De dames van die jubilarissen werden niet vergeten tijdens deze huldiging. Vermeide naar vlotte winst Hulst - De Hulsterse Braderieloop was de laatste jaren afgezakt naar een bedenkelijk niveau. Wat ooit één van de betere wedstrijden was in het Zeeuwse, was een on dermaatse trimloop geworden. RKHAV blies de zaak dit jaar nieuw leven in, kreeg een aantal Zeeuwse en natio nale toppers aan de start en kreeg met John Vermeule als winnaar weer een waardige triomfator op de erelijst. De Middelburger, die wegens een hardnekkige heupblessure het wereldkampioenschap vanaf de televisie moet volgen, is dui delijk weer op de weg terug. Wellicht tijdig om zijn selectie af te kunnen dwingen voor de Olympische Spelen volgend jaar in Barcelona. In Hulst was hij uiteraard de ge doodverfde favoriet. Een rol die hij volledig waar wist te maken. Bij de eerste van de zeven door tochten liepen Piet Vonck en M'barek Ezhou nog in zijn spoor. Het was trouwens de Ma rokkaan die de wedstrijd open brak. Zijn versnellingen waren teveel van het goede voor Piet Vonck, de man op leeftijd. Hij moest de rol lossen, terwijl Ver meule vrij vlot naar Ezhou toe liep. Dit duo zou bijeen blijven tot de slotronde. Toen stelde Vermeule orde op zaken. Een sterk lopende Ezhou eindigde op tien seconden. De vooraan geloste Vonck zou worden ingelopen door een vier tal, bestaande uit Peter Picavet, Sepp Vermeulen (weer knap lo pend), Jan de Wilde en Kees van Van onze sportmedewerker Terneuzen - Zaterdag werden er verschillende voetbaltoernooien afgewerkt. De eindresultaten van enkele daarvan zijn samen gevat in het volgende overzicht. TERHOLE - De voetbalvereni ging Terhole hield het Honoré Colsen-toernooi, genoemd naar de oud-penningmeester van deze vereniging. Een man die veel voor Terhole heeft betekend. De vijf ploegen werkten een halve competitie af die zeer sportief verliep. HW'24 5 werd winnaar en was duidelijk de beste ploeg, want die formatie won alle wed strijden. EINDSTAND 1. HW'24 5, 2. Clinge 4, 3. STEEN 5, 4. Terhole 2, 5. Terhole 3. KORTGENE - De voetbalver eniging Cortgene hield voor de zeventiende maal het Jan de Looff-toernooi. Winnaar van dit sportieve gebeuren werd Zeelan dia 1. Aanvankelijk zou men met acht ploegen in twee poules van start gaan, maar in laatste in stantie meldden Hoedekens- kerke 2 en Waarde 2 zich af. Daardoor werd besloten om in één poule een halve competitie af te laten werken tussen de res terende-ploegen. Zeelandia won alle wedstrijden. EINDSTAND 1. Zeelandia, 2. Cortgene, 3. SSV'65 3, 4. Colijnsplaatse Boys 3, 5. Bors- sele 2, 6. Kruiningen 5. VOGELWAARDE - De jeugdaf deling van de Vogelwaarde hield geslaagde toernooien voor C-ju- nioren, D-, E- en F-pupillen. EINDSTANDEN C-junioren: 1. Terneuzen, 2. HW'24, 3. STEEN, 4. Hontenisse, 5. Vogel waarde. D-pupillen: 1. Terneuzen, 2. Terneu- zense Boys, 3. Hontenisse, 4. Vogel waarde, 5. HW'24, 6. SDO, 7. STEEN, 8. IJzendijke. E-pupillen: 1. Hontenisse, 2. Ter neuzen, 3. Yerseke, 4. Vogelwaarde, 5. STEEN. F-pupillen: 1. Graauw, 2. Terneu zen, 3. Vogelwaarde, 4. STEEN, 5. Hontenisse. Koeveringe. Vonck toonde zich echter weer een knokker, viel aan en loste zijn gezellen. Hij fi nishte op de derde plaats en werd daarmee tevens de eerste veteraan. Peter Picavet spurtte naar de vierde plaats, gevolgd door Sepp Vermeulen en Kees van Koeveringe. Jan de Wilde zou in de slotmeters door kram pen geplaagd worden en nog voorbij worden gelopen door Jan van Laarhoven, die tweede vete raan werd. Sam Polderman pakte de derde plaats bij de ve teranen. Trimlopers Bij de vrouwen ging de winst naar Irma Heeren. Ook de trim lopers werden in deze nieuwe opzet van het organiserende RKHAV niet vergeten. Het was Frans Daalman uit Breskens die in deze categorie met overmacht zegevierde, voor de Belg André Fierens. Naast de 12 kilometer, waarbij de Molenberg zeven keer be klommen moest worden, stonden er ook nog verschillende kortere afstanden op het programma. Op de 6720 meter (vier ronden) ze gevierde Johan 't Hooft uit Kloosterzande bij de mannen. Joan Stolk uit St.-Kruis was de beste vrouw op deze afstand. De twee ronden (3360 meter) ging bij de mannen naar Theo Rabout uit Zuidzande. Karin Stolk was het snelste meisje. De jeugdloop over 1680 meter werd een 'Veer man-festival'. Rutger, de oudste van het Aardenburgse broeder paar, zegevierde en broer Doe- drik meldde zich als tweede. An- nemarie van Laarhoven kwam als eerste meisje binnen. De belangstelling voor deze Bra derieloop nieuwe versie was met 95 deelnemers niet slecht, maar ook niet overweldigend. Het parkoers liep door de Hulsterse binnenstad, hetgeen voor het pu bliek aantrekkelijk was. Min puntje was het niet verkeersvrij krijgen van het parkoers. Teveel auto's kwamen door de afzetting heen. UITSLAGEN VROUWEN 1680 meter: 1. Annemarie van Laar hoven (Hulst) 6.25, 2. Murielle Reu nis (Hulst) 6.26, 3. Catinka van Waesberghe (Axel) 6.29, 4. Liesbeth Breepoel (Hulst) 6.34, 5. Natasja Pi cavet (Hulst) 6.51. 3360 meter: 1. Karin Stolk (St.- Kruis) 11.30, 2. Maaike van Dijk (Middelburg) 13.05, 3. Rita Kindt (Hulst) 13.15, 4. Annemiek Weemaes (St.-Jansteen) 14.50. 6720 meter: 1. Joan Stolk (St.-Kruis) 25.24, 2. Els den Hamer (Hulst) 27.47. Wedstrijdatletes 11.760 meter: '1. Irma Heeren (Dynamo) 39.34, 2. Jo- pie Daane (Atletica) 42.46, 3. Trees Roegiest (Scheldesport) 44.10. MANNEN 1680 meter: 1. Rutger Veerman (Aardenburg) 5.15, 2. Diederik Veer man (Aardenburg) 5.47, 3. Jimmv Goossens (Kieldrecht) 5.52, 4. Rik van Laarhoven (Hulst) 5.55, 5. Mi- cha Picavet (Hulst) 6.18. 3360 meter: 1. Theo Rabout (Zuid zande) 9.35, 2. Michael Burm (Hulst) 11.15, 3. Steven de Veire (Oostburg) 11.19, 4. Danny de Groote (Gent) 12.14, 5. Wilfried de Vos (Clinge) 13.32. 6720 meter: 1. Johan 't Hooft (Kloosterzande) 21.38, 2. Pierre van Damme (Hulst) 21.52, 3. Jack den Hamer (Hulst) 22.45, 4. Georges Valckx (Ossenisse) 22.50, 5. Wies Martens (Hulst) 23.00. Wedstrijdatleten 11.760 meter: 1. John Vermeule (Dynamo) 33.03, 2. M'barek Ezhou (Dynamo) 33.13, 3. Peter Picavet (Hulst) 34.54, 4. Sepp Vermeulen (Scheldesport) 35.01, 5. Kees van Koeveringe (Atletica) 35.04, 6. Jan de Wilde (AV'56) 36.10, 7. Piet Westerweele (Wielingen) 37.20, 8. Luc Dennis (Atleet'84) 38.13, 9. Joop van Amersfoort (Oudenbosch) 38.18, 10. Rinus Die- leman (Atletica) 38.24. Wedstrijdatleten veteranen 11.760 meter: 1. Piet Vonck (RKHAV) 34.38, 2. Jan van Laarhoven (Sprint) 36.08, 3. Sam Polderman (Atletica) 36.57, 4. Jaap Oele (AV'56) 37.04, 5. Job Matthijsse (Dynamo) 38.40. Trimmers 11.760 meter: 1. Frans Daalman (Breskens) 37.35, 2. André Fierens (Belsele) 39.13, 3. Peter de Waal (Westdorpe) 39.59, 4. Ronny van Acker (Nieuw-Namen) 40.57, 5. Patrick van Remortel (Hulst) 41.11, 6. Sjaak Rogge (Beervelde) 41.19, 7. Ronald Verschelden (Heikant) 41.54, 8. Rob van de Walle (Zuiddorpe) 42.13, 9. Sjaak Vroonland (Lams- waarde) 42.50, 10. Lucien Steyaert (Vogelwaarde) 43.05. Van onze motorsportmedewer ker Axel - Voor Martin van der Weele uit Middelburg, de grote favoriet voor de titel in de 125 cc-klasse, is de acht ste wedstrijd uit de RES-mo- torcrosscompetitie drama tisch verlopen. Zoals altijd gewikkeld in een fel gevecht met concurrent Adwin Cort vriendt, ging Van der Weele met nog drie ronden te gaan in de eerste manche op het Axelse Smitschorrecircuit zwaar in de fout en liep daarbij een dubbele been breuk op. Een gebeurtenis die toch wel een schaduw wierp op de overigens ge slaagde motorsportmiddag, die boeiende duels opleverde. In de 80 cc-klasse blijft Eric van Tatenhove uit Terneuzen met kop en schouders boven de rest van het deelnemersveld uitste ken. Met grote overmacht schreef bij beide manches op zijn naam. Ook Ronny van Hove uit Vogelwaarde bevestigde zijn groeiende vorm weer eens door beslag te leggen op de derde plaats in de eindstand. In de 125 cc-klasse ging de strijd natuurlijk weer tussen Cort vriendt en Van der Weele. In de eerste manche pakte Cortvriendt kopstart, terwijl Van der Weele aanvankelijk nogal moeizaam leek weg te komen. De achter volging die hij daarna inzette bleek uiteindelijk rampzalige gevolgen te hebben, terwijl Cort vriendt daarna onbedreigd op de zege af kon gaan. In de tweede manche miste Cortvriendt, tegen zijn gewoonte in, de start volle dig en was het Fabian Rijckaert uit Temeuzen die daarvan kon profiteren. Cortvriendt wachtte namelijk iets te lang om echt in het tegenoffensief te gaan en daarmee werd de manchezege van Rijckaert een feit. i gagaa Beeld van de strijd in de Axel. In de gecombineerde klasse 250 en 500 cc bleek de Belg Luc van Looy deze keer de sterkste. Ver rassend genoeg klopte hij favo riet bij de kwartliters Peter de Booy uit Kloosterzande. Terug in de 250 cc-klasse leverde Jo han Schelleman uit Axel meteen weer een puike prestatie door als vijfde te eindigen. Grote afwe zige was Jan de Feyter uit Ter neuzen, die door een blessure aan de kant werd gehouden, maar inmiddels zo'n grote voor sprong op de concurrentie heeft opgebouwd, dat zijn titel daar mee niet in gevaar komt. UITSLAGEN 80 cc: 1. Eric van Tatenhove (Ter neuzen), 2. Andy Willems (Waas munster), 3. Ronny van Hove (Vogel waarde), 4. Erwin van Tatenhove (Terneuzen), 5. Peter Rottier (Axel). 125 cc: 1. Adwin Cortvriendt (Axel), 2. Fabian Rijckaert (Terneuzen), 3. Wim Moerdijk (Oost-Souburg), 4. Danny Inghels (Maldegem), 5. Kees Hollander (Hansweert). 250 cc: 1. Peter de Booy (Klooster zande), 2. Ronnie Bos (Vlissingen), 3. Frank Traa (Westdorpe), 4. Jaap van Tatenhove (Terneuzen), 5. Johan Schelleman (Axel). 500 cc: 1. Luc van Looy (Kieldrecht), 2. Hendrik Schouteden (Evergem), 3. Jos MacKielsen (Sleidinge), 4. Bram van Hoeve (Terneuzen), 5. Hans Del- meule (Stekene). Off the road-klasse: 1. Patrick Buyle (Melsele), 2. Tom Meertens (Philip pine), 3. Freddy Willemsen (Hoofd plaat), 4. Luc Everts (Lommei), 5. Jan Buize (Hoek). Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Frank Ver- schorre heeft iets speciaals met de Dowlopen rondom sportpark Oude Vaart. Begin dit jaar won hij er al een halve marathon en afgelopen zaterdag was -hij oppermach tig op de twaalf kilometer. De Bressiaander liep van be gin tot eind aan de leiding en zegevierde in een tijd van 42 minuten en 22 seconden. Daarmee bleef hij de tandem Henk van Tatenhove/Sjaak Boekhout ruim een minuut voor. De beide Terneuzenaren kwa men overigens hand in hand ge lijktijdig over de streep, maar Van Tatenhove werd als tweede geklasseerd. Epe Blaauw, lid van de organiserende Dow Jogging Club, werd op ruim vier minuten vierde. Op de 6,5 kilometer ging de winst naar Terneuzenaar Jean- Pierre Schoonakker. Ook hij liep vrijwel van begin tot eind solo. André Maas kwam op een kleine halve minuut als tweede binnen. Bij de vrouwen zegevierde Ni cole Spruit op de twaalf kilome ter. De Terneuzense triatlete, onlangs nog zesde in het open Luxemburgse kampioenschap op de kwart triathlon, finishte ruim tien minuten voor haar enige concurrente, Gina de Cap. Op de 6,5 kilometer bleek Axelse Katrien de Pooter de sterkste. Zij versloeg Els Zweinstra. De belangstelling voor deze trim loop was overigens aan de ma tige kant. Slechts een veertigtal deelnemers kwam zich in het ge bouw van de Personeelsvereni ging Dow nabij sportcomplex Oude Vaart melden. UITSLAGEN VROUWEN 6,5 km: 1. Katrien de Pooter (Axel) 31.55, 2. Els Zweinstra (Terneuzen) 40.35. 12 km: 1. Nicole Spruit (Terneuzen) 49.50, 2. Gina de Cap (België) 1.00.4. MANNEN 6,5 km: 1. Jean-Pierre Schoonakker (Terneuzen) 27.08, 2. André Maas (Terneuzen) 27.46, 3. Frans de Fey ter (Axel) 28.28, 4. Arnold Morcus (Kloosterzande) 29.00, 5. John van Mil (Terneuzen) 29.15. 12 km: 1. Frank Verschorre (Bres kens) 42.22, 2. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 43.39, 3. Sjaak Boek hout (Terneuzen) 43.39, 4. Epe Blaauw (Terneuzen) 46.37, 5. Tonny Lauret (Zaamslag) 46.49, 6. Joop Bakker (Terneuzen) 48.10, 7. Rinus Reijngoudt (Terneuzen) 48.55, 8. Pe ter Sloot (Kloosterzande) 49.25, 9. Piet Spruit (Temeuzen) 49.50, 10. Jan Locht (Temeuzen) 51.55. JOHN VAN DE AMEELE uit Terneuzen reed in het Belgische' Wondelgem naar een zevende plaats bij de amateurs. SANDY DE MUYNCK uit Sas van Gent eindigde als vierde in Waasmunster. JOOP BROOYMANS kwam als zesde over de meet in Borgloon Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vriendschappelijke wedstrijden die dag afgewerkt werden en die samengevat zijn in dit overzij] was zonder meer de. 8-1-zege van Spui tegen Cadzand opva lend. Zeker als men weet dat beide ploegen in competitieva band in dezelfde klasse uitkomen. Biervliet won met 2-0 VCK en Breskens klopte Zaamslag met 1-3 in eigen huis. SPUI-CADZAND 8-1 - In de ner Bisschop en Eric RKHAV-nestor Piet Vonck pakt de derde plaats bij de senioren in de Braderieloop en werd daarmee de beste veteraan in Hulst. FOTO WIM KOOYMAN openingsfase bood Cadzand, dat nog maar net in training is, nog goed tegenstand en werkte de 1- 0-achterstand weg via Jean-Paul Matteleé. De ruststand van 3-1 had ook nog een redelijk aan zicht. In de tweede helft, toen het eenmaal 4-1 werd, gaf Cad zand zich over en kon Spui uit lopen naar 8-1. Voor Spui scoor den: Henk Koekkoek (3x), Anto nio Riciardi (2x), Humprey Klapwijk, Dikky de Pooter em Adrie Koekkoek. BIERVLIET-VCK 2-0 - Een ge lijk opgaande wedstrijd. VCK was wel wat meer in balbezit en koos voor een zekere en trage opbouw, maar Biervliet was ge vaarlijker met rechtlijnig spel. In de 35e minuut opende Ri chard Burky de score. Kort voor de pauze werd Henk van Doeze laar in het strafschopgebied neergelegd en verzilverde Pa trick Baumgarte de toegekende strafschop. Na rust hetzelfde spelbeeld, alleen ontbraken toen de doelpunten. ZAAMSLAG-BRESKENS 1-3 - De zege van Breskens was wel verdiend door de betere spelop vatting van die ploeg, maar de eerste twee treffers kwamen wel tot stand door slordigheden in de Zaamslag-defensie. In de 32e minuut strafte Jan Ghijsels een foutieve terugspeelbal van Tom Meertens af en scoorde 0-1. Voor de pauze werd het opnieuw door balverlies 0-2 door Michel de Ruysscher. Na rust, toen beide ploegen enkele wissels hadden doorgevoerd, maakte Robin Bui tendijk er 0-3 van en in de slot fase scoorde Tom Meertens uit een voorzet van Jan de Zwarte tegen. AZW-HW'24 2 6-2 - de uitslag spreekt voor zich. AZW was duidelijk beter dan de reserves van HVV'24. Toch kwamen de bezoekers door Eugène de Maagt (strafschop) op voorsprong, maar nog voor de pauze stond AZW aan de positieve kant van de score door treffers van Wer- Na rust liep de thuisploeg naar 4-1 door goals van opniej Werner Bisschop en Peter Wi land, voordat Danny rood 4-2 liet aantekenen. In slotfase scoorde Werner schop AZW's vijfde en derde treffer en bepaalde Wieland de eindstand op 6-2 RIA-APOLLO 2-0 - RIA wast betere ploeg en kreeg beste kansen. Opnieuw streelt Westdorpse formatie met ve inzet en dat werd beloond. Int eerste helft scoorde Anton D 1-0 en halverwege de tweet helft zorgde Patrick Dhot voor de definitieve beslis door 2-0 te scoren. ARNEMUIDEN-STEEN 4-1 Arnemuiden was de gehele it strijd de betere ploeg. In de i ste helft leidde dat overwicht t 1-0 door André Marteijn na aai geven van Piet Goeree. Na ni liep de thuisploeg uit naar door treffers van Chris Schrot vers, André Marteijn en fraaie lob van opnieuw Chn Schroevers. BEVELANDERS-TERNEU- ZENSE BOYS 3-0 - Opnieii kwam Terneuzense Boys nietti scoren. Op zich geen schande tt gen dit een klasse hoger sp lende Bevelanders, maar geeft toch weer het gebrek stootkracht aan bij de Temern naren. Bevelanders had ova gens met veel grotere cijft kunnen winnen als die ploeg w nauwkeuriger met de omgesprongen had. De ruststai was 2-0 door doelpunten van P ter Wolse en Jan Geene (stra schop). In de tweede helft zorgi Pascal Caumertin voor 3-0 CORN BOYS-HULSTEBLO 12-3 - In het verslagje van dei wedstrijd zijn de doelpunten® kers weggevallen. Voor Boys scoorden: Martin Dhaei <4x), Gerben Steijaert (4x), Ma) Maes (3x) en Raymond Elis beth. Voor Hulsterloo: Ingei Hoefnagels (2x) en Stefan Vos. Hengstdijk - Wim de Waal pakte de bloemen in de trimkoe te Hengstdijk. De Axelaar plaatste bij het ingaan van delaa ste ronde een demarrage waarop niemand antwoord had. Et Bijvank probeerde nog wel een antwoord te vinden, maar» hij kwam klasse tekort. -motorcross op het Smitschorrecircuit FOTO WIM KOOYMAN Met zijn tweede plaats was Bij vank overigens wel de eerste A- renner. Hengstdijk, waar ooit de nationale Tourploegen hun op wachting maakten, blijft de wie- Iermicrobe met zich meedragen, want ook nu werd er perfect ge organiseerd, In totaal 35 A- en B-renners kwamen hun rugnum mer afhalen. Traditiegetrouw was Rik de la Ruelle de eerste onruststoker. De Axelaar kreeg de sterke Brabander Johan Pee- men mee, terwijl even verder ook Rinus Slabbekoorn en Wim de Waal aanpikten. Een kwartet dat er voor zorgde dat de zaak al in een vroeg stadium uit elkaar spatte. Achter de vier leiders ontstond een jachtgroep van elf man. Vanuit deze jachtgroep zou Rob Bijvank alleen in een mum van tijd naar de vier vooraan fietsen. De zaak was daarmee in de be slissende plooi gelegd. Rinus Slabbekoorn zou vooraan nog wegvallen, zodat het een finale met vier werd met Wim de Waal als primus. Achter Bijvank spurtte De la Ruelle naar de derde plaats, Peemen achter zich latend. Huib Slabbekoorn zou nog uit de achtervolgende groep geraken en afgescheiden vijfde worden. Johan de Punder en Cor Verplanke ontsnapten eveneens uit de jachtgroep, waarvan Rudi Rabout de spurt won. Ook bij de recreanten een lange vlucht. Danny Soethaert, Bert Begijn, Niek Zweedijk en Barry de Rijcke trokken vrij vlug op avontuur uit. Peter Kouijzer en Eddy de Schrijver slaagden er nog in mee vooraan te komen. Westdorpenaar Soethaert had in de laatste rechte lijn duidelijk de snelste benen, voor Niek Zwee dijk. Bij de recreanten waren er 26 vertrekkers. UITSLAGEN AB-categorie: 1. Wim de Waal (Axel), 2. Rob Bijvank (Westdorpe), 3. Rik de la Ruelle (Axel), 4. Johan Peemen (Rijsbergen), 5. Huib Sla bekoom (Kapelle), 6. Johan de Pu der (Ovezande), 7. Cor'Verplan (Biervliet), 8. Rudi Rabout (Z» zande), 9. Jaap Westrate (Goes),! Henk de Bruijn (Temeuzen), 11.1 nald Smits (Clinge), 12. John 1 Oers (Roosendaal), 13. Rinus Sli bekoom (Kapelle), 14. Jos KM (Hoogerheide), 15. Mare Boel (Oostburg). Recreanten: 1. Danny Soetw (Westdorpe), 2. Niek Zweel, (Waarde)) 3. Bert Begijn (Hoek), - (Lamswaarde), .Sas van Gent), Peter Kouijzer (Temeuzen), 7. Cb Èddy de Schrijver Barry de Rijcke (Sas van A CtCl XXUU1J6U1 A Cl lltunvnp - Zweedijk (Waarde), 8. Omar Boe (Koewacht), 9. Luc Marts (Hengstdijk). Van onze atletiekmedewerker Hulst - Op de accommodatie RKHAV in Hulst wordt woe® dag 28 augustus de zesc laatste wedstrijd van Zeeuwse zomeravondcompe® afgewerkt. Dit voor senioren AB-junioren, terwijl er ook tj aantal nummers voor C- junioren op het staat. Voor de mannen-senioren jongens staat er een sprintt# kamp (100 en 200 meter), 1» meter, kogelstoten en verspn gen gepland. De B-jongens naast de sprinttweekamp 800 meter, kogelstoten en springen. De vrouwen o meisjes komen eveneens in op de sprinttweekamp en W nen daarnaast een 800 B® kogelstoten en hinkstapsp afwerken. De B-meisjes een sprinttweekamp, 400 iw kogelstoten en verspringen C- en D-junioren hebben sprintnummer, middenafsta»" nummer en technisch nun®* verwerken. - De wedstrijden in Hulst bef: nen om 18.30 uur. In het ka van de zomeravondcomp zijn er voor de deelnemers bele punten te verdienen. te koop Wat dacht u van het resultaat] wdten via een ..kleintje" in De|: Bijna 5 van de 10 mannen die De Stem lezen hebben speciale belangstelling voor onze kleintjes" rubriek. .Auto's en motoren" Uw aanbieding in die rubriek kan dus niet missen. Middelburg - De hogere benzi neprijzen hebben voor pomp houders in Zeeland zulke grote gevolgen, dat de provincie op nieuw bij de regering gaat pro testeren tegen het verhogen van de tarieven. Het blijkt dat pomphouders hun omzet zelfs tot zestig procent zien dalen. Sommigen overwe gen hun zaak maar te sluiten, g ZIE ZEELAND-C1 Hoogerheide - De bewoners van West-Brabant en Zeeland zijn nog niet af van het lawaai van de Pilatus PC-7 lesvliegtuigen. Ook al worden de meeste oefen- vluchten straks boven zee uitge voerd, de vliegtuigjes moeten uiteraard nog vertrekken en lan den op vliegbasis Woensdrecht. ZIE ZEELAND - C1 Antwerpen - De bouwers van de Liefkenshoektunnel bij Antwer pen hebben zich flink vergist in hun prognoses over het aantal auto's dat er dagelijks doorheen zou gaan rijden. Ze hadden gerekend op 7000 wagens per dag, maar dat blij ken er slechts 4000 te zijn. Vooral het aantal vrachtwagens valt erg tegen, waardoor er per dag nu al een verlies van 50.000 gulden wordt geleden. Het is daarmee de duurste tunnel in de Benelux. ZIE ZEELAND-Cl Den Haag - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft in een brief aan de Tweede Kamer zware kritiek geleverd op het asielbeleid van het kabinet. De VNG verwacht dat het op sluiten van afgewezen asielzoe kers tot ongeregeldheden zal lei den. Daarnaast vraagt de VNG zich af of het opsluiten van asielzoekers in de strijd is met de grondrechten. ZIE BINNENLAND-A3 Breda - De schrijfster van ro mans over Indonesië en kook boeken met Indische recepten, Beb Vuyk, is op 86-jarige leeftijd overleden. Van Beb Vuyk verscheen vorig jaar 'Kampdagboeken' over haar gevangenschap in een Japans in terneringskamp op Java. ZIE GIDS - D1 Breda - Het al maanden sluime-l rende conflict tussen de Neder landse Biljartbond (KNBB) enj de Vereniging van Grand Prix- Spelers (WGPS) is tot uitbar sting gekomen. Gisteren kondigde de WGPS| aan dat het komende Masters- toernooi driebanden in Bred, zonder inmenging van de KNB) wordt gehouden. Reactie van de KNBB: de spelers die wél in Breda spelen, maar niet op een door ons later te or-B ganiseren Nederlands kam pioenschap zullen daarom ge royeerd worden. ■ZIE SPORT-B1 VANDAAG 2 KATERNEN Achtergrond Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Gids BTV-pr0grarnma's Start '91 A2 A3 A4 A5 deel B deel C deel D D2 deel E Junks zitten met de handen in het haar

de Stem | 1991 | | pagina 16