3938 4 Grond Domeinen is vrij van gif O N DEN BERG Modder-car-race boeit publiek nog steeds Na afloop bleven in IJzendijke de terrassen lang vol POLITIERAPPORT RoC [Gemeente Oostburg wil terrein kopen voor bouw van woningen College Oostburg tegen bouw loods bij Cadzand Oranjeplein-feesU'ii slaan aan bij schooljeugd Goede sfeer en exotische kostuums in Sas FUMERIE BOETIEK SLEYENBERGH fr-%! jedereen wil wel een intelligente thuiswacht. DE STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 22 JUL11991 ROTHETICUS KUNSTGEBITTEN BITTEN REPARATIE ERDAG 25 JULI a.s. -ADVIESDAG VOOR DEZE DAG :N AFSPRAAK JS VOLGEN CT DBASE TE Q&A 1AFICS TYPEN 90.- ;en vanaf ƒ490.- 125.- instituut DICO 1,00 Draften Blues op Perkpop Axelaars lopen verder uit bij competitie Sterritten »rrit Le jonge axel Vakantieweek in Groede Banden lek Diefstal bromfiets Papieren gestolen Diefstal motor Inbraak Inbraak bij fokker PLAATSELIJK NIEUWS Hulst Fietssloten IJzendijke PAPIER VOOR UW PEN I A3 T6 Reg. nr. 23 r terwijl u wacht. estdorpe 01158-1280/3870 llergene cosmetica Dm de risico's op allergie te minimaliseren. :rkrijgbaar bij: REFPUNT-HULST 01140-13880 ;emt geen vakantie zomermaanden naar u toe >ussen kunt volgen. anbod van cursussen en ur gedurende de cursus in hebben wij ook speciale pelen en leren op een leuke ze cursusaanbod: et zeker niet te laten. 1 PC in bruikleen nemen) ve kunt u contact i Van onze correspondent BRESKENS - De modder- I car-race blijkt nog steeds een publiekstrekker te zijn. De I mensen zien graag de auto's met flink veel vaart de mod der induiken, om dan de modder alle kanten op te zien spetteren. Ongeveer duizend toeschouwers waren zaterdag op het industrieterrein Delta Hoek in Breskens aanwezig "om een dertigtal moddervre- ters aan het werk te zien. ook nu weer werden ze niet te leurgesteld. In drie manches kwamen de standaard 1600 cc, boven de 1600 cc, de specials en de vier keer vier uit. Alleen van de vierwiel-aangedreven auto's bleef er slechts een over van de vier, de anderen waren door pech uitgevallen. Boeiend blijven iedere keer weer de specials. Deze opge voerde krachtpatsers zijn door de rijders tot amusante of vreemdsoortige voertuigen om gebouwd. Grote pechvogel was zaterdag Bressiaander Johnny Albregtse. Met zijn 'wild thing' schoot hij in de eerste manche als enige met een snelste tijd on der de zes seconden door de modderbak. De tweede manche verliep ook nog goed, maar de fi nales haalde hij niet meer door materiaalpecht, waarmee zijn auto getemd was. Enige vrouwelijke deelneem ster was Viviane Vercruijsse uit IJzendijke, die zich tussen het imannengeweld goed staande hield. Het gelukte haar in Bres kens om voor de eerste keer he lemaal door de modderbak te komen. Of, zoals het professio neel uit de speaker klinkt 'ook voor haar een volle bak', De deelnemers hadden eerst een aanloop gehad van zo'n 60 meter, en moesten vervolgens een 25 centimeter diepe modder bak van 20 meter lang doorploe gen. Uiteraard ging het om de snelste tijd. Naarmate de finales in zicht kwamen werd de mod der steeds zwaarder gemaakt. Wim Hendriks uit Eede werd de grote winnaar van de grote mod der-car-race van Breskens met zijn Renault. Secretaris Bart Versluijs kan terugkijken op een geslaagd eve nement: „Het moet een liefheb berij blijven voor iedereen. Sponsors worden dan ook ge weerd. Het is gezellig. Iedereen kent iedereen". Dat bleek ook wel want wat is er leuker dan na afloop een ander in de modder te gooien?. UITSLAG Standaard tot 1600 cc: 1. Anne Schol (Nieuwvliet), 2. Huib Moer man (Philippine), 3. Ronny van de Kerkhove (Waterlandkerkje). Standaard boven 1600 cc: 1. John van Ommen (Breskens), 2. Johnny van Limmen (Groede), 3. Johnny Doens (Biervliet). Specials: 1. Wim Hendriks (Eede), 2. Jack de Nood (Waterlandkerkje), 3. Mark den Hollander (Schoondijke). Superfinale standaard en boven de 1600 cc: John van Ommen. Grote finale: Wim Hendriks. De volgende modder-car-races zijn op 17 augustus in West-Kapelle en op 21 september Schooneveld, Bres kens. I ïan onze verslaggever I OOSTBURG - De bouw van woningen op een deel van het I terrein van de voormalige BB-commandopost in Oostburg [kan zonder problemen plaatsvinden. Uit onderzoeken is ge- I bleken dat de bodem van het terrein niet vervuild is. I De gemeente Oostburg wil de zakelijk oogpunt een goede zaak DEZE HELE WEEK: Nivea zonne: hrandmilk, factor 4, flacon 250 ml., met gratis strandbal MRStr 6,95 Heren: Sn sokken. gedessineerd, 90% acryl/10% polyamide, per 3 paar -LR95 7,95 .TRA SPAARZEGELS: oyal 2,99 óiS Dobbelman. - n pak 1,25 kg. 8,3? pak 2,5 kg. 15,99 met 15% gratis inhoud. I grond dan ook kopen van de [dienst Domeinen. Die bood eer- der de grond te koop aan. In een [notitie aan de commissie open bare werken stelt het college voor de koop te sluiten. De aankoop van het lapje rond tussen het Tragelwegje en 4e Grote Beer in Oostburg kwam i die commissie al eerder ter [sprake. Toen adviseerden ver- schillende commissieleden eerst J een bodemonderzoek te doen. Een eerste onderzoek naar bo- demverontreiniging leverde op dat er sprake was van een ver- hoogde concentratie aan de stof- Ffen cadmium en zink. Het Rijk [liet daarop een tweede onder- boek instellen. Daaruit bleek dan weer, dat de grond maar een kleine verhoogde concen tratie cadmium bevatte. Het [rapport van het vervolgonder zoek concludeerde uiteindelijk [dat een verder onderzoek niet I nodig was. Volgens het rapport is het terrein zonder risico's voor I de volksgezondheid in te richten I voor woningbouw. De opname van een vrijwa- I ringsclausule in het koopcon tract, waar binnen de gemeente eerder over is gesproken, is niet mogelijk, laten B en W nu aan de commissie weten. Als Oostburg de grond koopt, neemt zij van de Staat het risico van eventuele vervuiling over. Het college van Oostburg ziet I dat echter niet als een bezwaar en wijst er op dat de aankoop uit Van onze verslaggever PERKPOLDER - Voor de vierde I maal vindt vrijdag 26 juli bij pa- Iviljoen De Perk in Perkpolder I het popfestival Perkpop plaats. I Dit jaar treden vanaf 20.00 uur I drie bands op. [De groepen die optreden zijn Charmin' Children, Second Sight en de Draften Blues Soul Revue. De toegang is als altijd gratis. is. De dienst Domeinen vraagt voor het stuk grond een prijs van 74.000 gulden. Dat geld, zo ver wacht het college, haalt de ge meente er gemakkelijk uit bij het in exploitatie brengen van het gebied. De leden van de commissie openbare werken, bouwbeleid en verkeer komen overigens pas op woensdag 28 augustus bijeen om advies uit te brengen over de aankoop. Dat komt omdat de aanvankelijk geplande vergade ring van aanstaande woensdag in verband met vakanties is af gelast. Van onze correspondent SCHOONDIJKE - Schoondijke, met het plaatselijke Freew- heel'79 als organistor, was de af stempelplaats van de elfde ster- rit in het kader van de Zeeuws- Vlaamse sterrittencompetitie. Het was leider TC Axel, die aan het langste eind trok en de lei dende positie verstevigde. Met ruim dertien minuten verschil bouwde het de stand in het klassement verder uit en de Axelaars lijken op weg naar de titel. Als tweede eindigde RTC Delta uit Terneuzen, terwijl De Wielertoerist met een derde plaats genoegen moest nemen. St.-Aloy, dt vierde werd, hand haafde zich op de tweede plaats in het algemeen klassement. In Schoondijke kwamen 114 deel nemers hun kaart afstempelen. De uitslag van de sterrit van Freewheel was: 1. TC Axel 89.92 punten, 2. RTC Delta 76.60, 3. Wielertoerist 64.60, 4. St.-Aloy 59.98, 5. TIO 40.24 punten. De stand na elf sterritten is: 1. TC Axel 882.56 punten, 2. St.-Aloy 752.60, 3. RTC Delta 702.74, 4. Wielertoerist 582.80, 5. TC Sas van Gent 388.40, 6 HAS 384.46, 7. Free wheel'7 9 296.20, 8. TIO 290.89, 9. TC Breskens 284.45, 10. TC Westdorpe 125.00 punten. Van onze verslaggever - I OOSTBURG - P. Mabelis uit Cadzand mag van de gemeente Oostburg alleen een bedrijfsloods bouwen aan de Ringdijk [Noord als hij het terrein omzoomt met een een vijf meter brede groengordel. Dat is het standpunt van B en W Ijan Oostburg. De gemeente wei de eerder al een bouwvergun- ig voor de loods aan Mabelis, omdat de bouw daarvan niet Past in het gemeentelijk beleid. «Het bedrijfsterrein is opge- I aomen in het gebied, waarover <je ideeënschets ten aanzien van I ie kust zich uitstrekt". De bouw i de loods blokkeert volgens B I ffl W de gedachte ontwikkeling I [an het gebied langs de Ringdijk "oord. Alleen als Mabelis een groen- gordel van vijf meter breed rond aet terrein aanlegt, mag de loods er komen, stelt het college dui delijk. Mabelis is op zijn beurt °ok duidelijk geweest tegenover re gemeente. Hij zegt dat hij niet I «n en wil voldoen aan die eis. be kwestie prijkt op de dgenda van de commissie pla- nolgie in Oostburg. Het duurt overigens nog even voor de com missieleden hun advies aan het college uitbrengen. Want de eer der geplande vergadering van woensdag 24 juli is verplaatst naar woensdag 28 augustus. Ook de familie Jacobs uit Groede krijgt nul op het rekest van de gemeente. Die wilde een huis bouwen aan de Nieuwe- sluisweg in Breskens. Maar de grond heeft de bestemming 'tuin' en de gemeente is niet van plan die bestemming te wijzigen. Vol gens het college past de bouw van de woning in het buitenge bied alleen als de bouwer be roepshalve binding heeft met het gebied. Los daarvan is er sprake van strijd met provinciale richt lijnen, die de bouw van burger woningen in het buitengebied verbieden. „Nieuwbouw is uit den boze", zegt het college. (ADVERTENTIE) Erkend Uneto Htedil Beveiligings ei®' Installateur Elektronische beveiliging Oranjestraat 5 Tel. 01155-2710 Een flinke mep... FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent BRESKENS - De jeugd van Breskens blijft nog steeds te porren voor spel letjes, ook al hebben ze er een heel schooljaar opzitten. Dat bleek zater dagmiddag wel tijdens de eerste Oranjeplein-feesten. Ongeveer 150 kinderen van alle drie de basisscholen hadden op de eerste vakan tiedag nog puf genoeg om slagbal te spe len en een zeskamp af te werken. Om 13.00 uur begon het programma op het plein met een poppenkast voor de klein sten waar ruim zeventig peuters van ge noten.-Daama-was het de beurt" aan de groepen 4, 5 en 6 voor een partijtje slag bal. Het comité Oranjeplein maakte vier groepen van tien kinderen die een uur lang tegen elkaar streden. De middag werd afgesloten met leerlin gen van groep 7 en 8 voor de zeskamp. Op het asfalt werden onder andere zaklopen, skilopen en ringsteken gedaan door vier groepen van zes kinderen. Op het grasveld ernaast moesten ze nog zeilkruipen en touwtrekken. Met het warme weer was het brand- weerspel een welkome verademing. Met de brandspuit moest een emmer gevuld worden en een bal aan een touw verder gespoten worden. Het comité was zeer te vreden over de opkomst. Voor volgend jaar hebben ze al hun plannen klaar liggen. Comité-lid J. Huigh: „Deze spelletjes kwamen in de plaats van hetgeen op Koninginnedag was georgani seerd. Toen viel het wat in het water door het slechte weer. Dit kwam bij ons ineens ook zomaar op. Met de Oranjevereniging en de andere verenigingen willen we een plan opstellen om vanaf mei iedere maand wat te organiseren". De Breskense jeugd zal het niet erg vinden. Zij kregen alle maal een tractatie, en na afloop een her inneringsmedaille. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Veel pu bliek, een goede sfeer, exoti sche kostuums, goede muziek en - niet te vergeten - rede lijk zomerweer. Dit waren het afgelopen weekeinde de ingrediënten voor een ge slaagde start van het zeven tiende Internationaal Folk lore Festival Zeeland. Een festival dat zich dit jaar vol gens Rudy Clemminck, program maleider van de stichting Sas Folkloreweek, kenmerkt door „minder spektakel, maar meer sierlijkheid en verfijning". Cempaka Sari In tegenstelling tot andere jaren zijn deze week meer groepen van buiten Europa te gast in Sas van Gent. De grootste bijdrage aan gratie en sierlijkheid levert vooral de Malaysische groep Cempaka Sari, afkomstig uit Kuala Lumpur. De fraai ge kleurde kostuums van de Malay sische dansers schitterden giste renmiddag op de markt in Sas van Gent in het zonlicht. Ook de koperblinkende instrumenten van de begeleidende muzikanten gaven het optreden met hun in heemse klanken de exotische di mensie. De uit zes muzikanten be staande Boliviaanse groep Kol- lasuyu-Nan bracht dit week einde de Sassenaren met hun muziek in de sfeer van het Zuid- amerikaanse Andes-gebergte. Uitwisseling De groepen traden zaterdagmid dag voor het eerst op. Zaterdag avond was er in het kader van de culturele uitwisseling tussen Zeeuws- en Belgisch-Vlaanderen een gala-avond in evenementen centrum de Vlaanderen. Daar traden voor een volle zaal zowel de buitenlandse gastgroepen als Een Oostenrijkse dansgroep in actie FOTO WIM KOOYMAN de Vlaamse op. Een programme ring, welke naar het idee van een deel van het publiek niet garant staat voor een gezonde opbouw van de sfeer, maar wel tegemoet komt aan het uitwisselingska rakter. Zondagmiddag was de pro grammering met alle buiten landse groepen en slechts één re gionale folkloregroep, evenwich tiger. De Vlaamse groepen lever den op Belgische folklore-festi vals hun bijdrage aan het veer tigjarig ambtsjubileum van hun koning. De zondagmorgen ge houden oecumenische kerk dienst in de rk-kerk was volgens Rudy Clemminck zonder meer geslaagd. „Zelfs de uit moslims bestaande groepen uit Turkije en Maleisië leverden vanuit hun overtuiging een prima bijdrage aan de dienst". Het zeventiende folklore-festival van Zeeland verloopt overigens voor de organisatoren volledig naar wens. De opvang van de buitenlandse dansers in de gast gezinnen levert geen noemens waardige problemen op en de onderlinge sfeer is erg ontspan nen. Vandaag worden delegaties van de groepen ontvangen door het Sasse gemeentebéstuur. Van middag om 14.00 uur is er een voor ieder toegankelijke voor stelling in de Vlaanderen. Dins dag treden de groepen op voor ouderen en is er een voorstelling op recreatiecentrum de Vogel te Hengstdijk. Woensdag 24 juli geven de groepen een festival voorstelling in de Braakman. Van onze correspondent GROEDE - De Kindervakantie week in Groede begint vandaag, maandag. Om 10.00 uur is er een lawaaioptocht met aansluitend een ballonwedstrijd. Vanaf 14.00 uur zijn er voor de kinderen spe len in het zwembad. Dinsdag kunnen belangstel lenden terecht voor een puzzel- tocht. Zaklopen en allerlei hin dernissen staan op het middag programma. Omstreeks 19.30 uur gaat de trimloop van start. Woensdag staat straattekenen en kunst op het programma, terwijl 's middags de jeugd terecht kan voor stokbrood bakken bij de Groedse Duintjes. TERNEUZEN - In de nacht van zaterdag op zondag wer den van de personenauto van P. van H. uit Terneuzen twee banden lek gestoken, schade circa 500 gulden. Het voertuig stond geparkeerd aan de Van Abeelestraat in Terneuzen. TERNEUZEN - Zondagmor gen tussen 8.00 en 9.00 uut is in de Noordstraat de bromfiets van J. de K. uit Terneuzen ge stolen. TERNEUZEN - Uit een gepar keerde auto aan de Oude Vaart zijn in de nacht van zaterag op zondag allerlei waardepapie ren gestolen. Eigenaar E. E. zpou zondag op vakantie gaan en had de zaterdag al alles in de auto gepakt. ZAAMSLAG - In de nacht van zaterdag op zondag werd uit een schuur van de familie De P. aan de Veerstraat in Zaam- slag een buitenboordmoter ontvreemd. CADZAND - In de nacht van zaterdag op zondag werd een inbraak gepleegd in de Midget- golfbaan in Cadzand-bad. De eigenaar mist enkele tiendui zenden guldens aan materiaal. AXEL - In de nacht van don derdag op vrijdag is ingebro ken in een schuur aan de Hul- sterseweg, eigendom van de paardenfokker N. S. uit Axel. Meegenomen werden drie lede ren zadels, vier hoofdstellen, twee halsters en vijf rijzweep jes. De waarde van de gestolen spullen bedraagt ongeveer ƒ6.500. FIETSEN - De rijkspolitie te Hulst houdt deze week een kijkweek voor fietsen. Zij die hun rijwiel kwijt zijn geraakt kunnen vanaf vandaag tot en met vrijdag 26 juli terecht aan het politiebureau in Hulst. Zij die reeds eerder aangifte heb ben gedaan van vermissing worden verzocht het aan hen verstrekte aangiftebiljet mee te brengen. Dit is echter niet noodzakelijk. Wel moet alsnog eerst aangifte worden gedaan. De gestalde fietsen zijn te be- DE Stem bericht over de ma tige belangstelling voor goed kope fietssloten. Het arti keltje verdient enig commen taar. Het zou uw correspondente sieren wanneer ze niet klak keloos opschreef wat een po litiefunctionaris kwijt wil. Iedere Zeeuw, voorzover hij op de hoogte was van dit plan - en dat blijken er bij navraag niet zo heel veel zijn - had haar kunnen ver tellen dat een dergelijk plan niets zou opleveren. Het mankeert ons Zeeuwen niet aan sloten op onze fietsen, maar aan het besef dat het Zeeland waar alles in ge- moede ging, niet meer be staat. Schuurtjes konden niet op slot en achterdeuren wer den vaak vergeten. Het is dus een beetje goed koop, en weinig gefundeerd om te roepen dat Zeeuwen te zuinig zijn om een goed fiets slot te kopen, of om 1,50 uit te geven voor registratie. Enige jaren geleden zijn in alle dorpen alle aangeboden fietsen gegraveerd. Er was getuige de pers overgrote be langstelling voor en er werd door veel mensen in de rij op hun beurt gewacht. Nu, omdat wij dus ZUU- NIG zijn, zijn de meeste van die fietsen, hoewel ze dage lijks bereden worden, nog ir goede staat. Bovendien wor den nieuwe fietsen gratis ge merkt, dus waarom zou je zichtigen elke dag tussen 9.00 en 17.00 uur. BOLLING - Bolclub Molen- zicht hield een folkloristische bolling waaraan 75 personen deelnamen. Uitslag: 1. W. Cornelis-Th. Ver- meulen-G. Pauwels, 2. S. Ver- meire-P. Corijn-A. de Meijer, 3. R. van Limmen-A. Baeke-C. Veraart en J. Vermeulen-J. Provoost-A. Ferbuyt. De uitslag van de buiten- bolling was: 1. R. Vermeulen-A. de Caluwé-A. de Schipper, 2. A. de Baere-A. Claeys-P. Verstraete. - dan 1,50 uitgeven. Ook het feit dat de politie meer succes boekt met de oplossing van diefstallen staat een beetje in een verkeerd daglicht. Hoe- ;wel de politiefunctionaris het H maar terloops aanhaalt, komt dat zeker niet omdat de Zeeuwen alerter reageren, maar dat de politie nu inziet dat bij een klacht niet na drie keer bellen de tweede of derde dag gereageerd moet worden maar METEEN Want juist omdat wij ZUU- NIG zijn, denken we na drie keer voor niks een kwartje verbeid te hebben 'bekijk het maar'. Het zou fijn zijn als uw correspondente wat meer achtergrondwerk deed in plaats van een uitgekauwde strijdkreet te gebruiken. Wat een politieman vertelt is zijn zaak; van een krant waar je voor betaalt verwacht je evenwel objectiviteit. Sint-Maartensdijk, Mevr. A.J. Bos VERVOLG VAN PAGINA ZEELAND 1 DE kerk zat bomvol en het pu bliek genoot met volle teugen. Degenen die niet in de kerk za ten genoten van de jaarmarkt of het ringrijden. Het werd in de loop van de middag druk en gezellig. De ter rassen zaten vol, er moest zelfs nog worden gewacht voor men een stoel kon veroveren. De boi lers en de handboogschutters waren toen al van start gegaan. Theo Vermeulen won samen met zijn partners Willy Cornelis en André Pauwels de eerste prijs, terwijl Geert Neukermans win naar werd bij het handboog- schieten. Een van de hoofdprij zen tijdens deze folkloristische dag ging naar George de Boevere en loper Jordy de Boevere. Zij wonnen de duivenloopvlucht. Ramon Vader won het ringrijden te paard, terwijl het ringrijden met versierde sjezen werd ge wonnen door Bram en Angelina Francke. Hilariteit Petit Paris heeft de twintigste Folkloristische Dag achter de rug. „Het was heel gezellig en het publiek heeft genoten en daar gaat het tenslotte allemaal om," zei Pol van de Vijver zater dagavond met een hese stem. Burgemeester Kruize en zijn echtgenote genoten tijdens deze dag ook met volle teugen. Kruize probeerde bij het ringrijden met versierde sjezen ook een ring te steken, dat mislukte tot hilari teit van het publiek. Mevrouw Kruize deed dat stukken beter en was de winnares van deze on derlinge strijd. Na afloop bleven de terrassen nog lang vol. De diverse uitslagen zijn: ringrijden te paard: 1. Ramon Vader, 2. Arno Francke, 3. Sjacco de Visser, 4. René Provoost. Ringrijden met Versierde sjezen: 1. Bram en Ange lina Francke, 2. Adrie en Natasja Verhage, 3. Leo en Mieke de Visser, 4. Gerrit van de Driest en Paulien Meijers. Mooiste versierde sjees: Leo en Mieke de Visser. Duivenloop vlucht: 1. George de Boevere met lo per Jordy de Boevere. Bollen: 1. Willy Cornelis-Theo Vermeulen-An- dré Pauwels. Handboogschieten: 1. Geert Neukermans. Reizen: Celina Leijnse, Hoofdplaat en tweede onbe kend. Werkend trekpaard met 580 kg: 1. A. Dellaert, IJzendijke. Polle pel ringrijden te paard: Edward Dingemanse.

de Stem | 1991 | | pagina 7