RIA is kansloos in Westdorpe LAGEN In mannenenkel BI op Kikker-toernooi te Aardenburg Evelien Sturm pakt goud in Vlissingen Zege op SW/Dordrecht morele opsteker RBC De Klerk verrassend winnaar in Sluis pESTEM SPORT 5 MAANDAG 22 JUL11991 HONKBAL MOTORSPORT SCHIETEN SOFTBAL VOETBAL VOLLEYBAL WATERPOLO WIELRENNEN ZEILEN VCV Zeeland bereidt zich voor op competitie Van Remortel moeizaam naar winst PAARDESPORT T2 (Fra), Lovey (Ned), Reiter (DUjJ Vrouwen: 1. Knuth (Spa) 297 Hagemann (Ned) 300, 3. Fehlaui» (Dui) 307, 18. Vidor (Ned) 326. Southport, Open Britse titelstrijd Eindstand: 1. Baker-Fich (Auc\ 272 (71-71-64-66), 2. Harwood (Aus) 274 (68-70-69-67), 3. Co,, pies (VSt), O'Meara (VSt) 275 s Mudd (VSt), Tway (VSt), Dai-Cv (Ier) 277, 8. Parry (Aus), 9. Nor- man (Aus), Langer (Dui), Balleste. ros (Spa) 279. Uitslagen hoofdklasse: Sparta Pirates 3-2 (11 innings), HCAWT- Nicols 2-5, Spartaan - Neptunus 5-20, Kinheim - ADO 10-0, Pj0. niers - Quick 9-6. 5.21, Poznan (Pol), WK speedway voor teams Eindstand: 1. Denemarken 28 pun ten, 2. Zweden 24, 3. Noorwegen 19, 4. Duitsland 18, 5. Tsjechoslo- wakiie 18, 6. Italië 10, 7. Polen 9. Reutlingen (Dui), GP motocross 500cc Eerste manche: 1. Jobé (Bel) Hon da, 2. Thorpe (GBr) Kawasaki, 3 Liles (VSt) Kawasaki, 4. Whatley (GBr) Kawasaki, 5. Smets (Bel) I Honda, 6. Wheeler (GBr) KTM, 10. Van der Ven (Ned). Tweede manche: 1. Thorpe, 2. Jacky Martens (Bel) KTM, 3. Sul- zer (Oos) Honda, 4. Whatley, 5. Bartolini (Ita) Husaberg, 6. Banks I (GBr) KTM, 7. Van der Ven, 23, Hulsen (Ned). Stand WK na achttien manches: 1. Jobé 199 punten, 2. Martens 186, 3. Geukens (Bel) 137, 4. Nicoli (GBr) 132, 5. Liles 119, 6. Pantilla (Fin) 117, 13. Van der Ven 56, 16, Hulsen 51. Bologna. EK Mannen, bewegend doel: 1. Jako- sits (Dui) 397 punten (wereldre- I cord), 2. Solti (Hon) 393, 3. Tri- coire (Fra) 393. Snelvuurpistool: 1. Schumann I (Dui) 890, 2. Koesmin (Sov) 880, 3. Kaczmarek (Pol) 878. Vrouwen, kleinkaliber, liggend: 1 Letsjeva (Bul) 596, 2. Francki (Joe) i 594, 3. Leskiw (Sov) 594. Haarlemse softbalweek Uitslagen, zaterdag: Nederland - Taiwan 2-5, Italië - Nederlandse Antillen 0-1, Nederlandse Antillen - Whiteford Sharkes (VSt) 1-0, Ita lië - Taiwan 1-0. Zondag: Nederland - Italië 1-0, Whiteford Sharks - Taiwan 1-0 (12 inn.), Nederlandse Antillen - Ne derland 0-2, Whiteford Sharks - Italië 1-5. Stand: 1. Ned. Antillen 3-4, 2. Ne derland 3-4, 3. Italië 4-4, 4. White ford Sharks 3-2, 5. Taiwan 3-2. Copa America Brazilië - Colombia 2-0 (1-0). 29. Renato 1-0, 76. Branco (straf schop) 2-0. Toeschouwers: 25.000. Argentinië - Chili 0-0. Toeschou wers: 65.000. Stand: 1. Argentinië 2-3, 2. Brazi lië 2-2, 3. Chili 2-2, 4. Colombia 2- L Dublin (Ohio), kwalificatie Olym pische Spelen CONCACAF: Verenigde Staten - Panama 7-1 (4-0). Zinnowitz.(Dui), vrouwen: Duits land - Nederland 2-3 (16-14 10-15 15-5 9-15 13-15). Van Meerwijk. AWlJJJJdJ I Door Peter Snelders IfESTDORPE/TERNEUZEN I. „Je kunt er geen zinnig Ivoord over zeggen. Als je [deze 0-8-winst plaatst naast het resultaat dat Lokeren vo- |tige week tegen deze ploeg neerzette, dan kun je stellen het niet slecht is. Maar zegt allemaal niets. Iiedereen weet dat je wed strijden in de voorbereiding, |zeker in de beginfase, niet d kunt beoordelen," Ijtelde manager-speler Jan [j poortvliet van VCV Zeeland, i het gewonnen duel tegen laidelingseersteklasser RIA. [poortvliet trad zelfs nog even in [details om aan te geven waar het Iverschil tijdens wedstrijden in voorbereidingsperiode kan ten. „Lokeren won hier met 0-6, maar wie weet hoe hard die ploeg juist die dag nog getraind heeft. Gaat het voluit, of pro beert het iets uit? Dat zijn alle maal factoren die in dit stadium van de voorbereiding een grote rol spelen. Is Lokeren uitgerust en speelt die ploeg scherp en voluit dan hadden het hier mis schien wel ruime dubbele cijfers kunnen zijn." VCV Zeeland (Voetbal Combi natie Vlissingen Zeeland) is aan het karwei begonnen met heel wat nieuwelingen. Maar liefst 18 nieuwkomers telt die ploeg en met het arsenaal van vorig sei zoen houdt dat in dat de selectie momenteel uit 35 personen be staat. Een fors aantal, dat naar mate de competitie nadert, te ruggebracht wordt naar onge veer twintig spelers. In de eerste helft kon VCV Zeeland niet im poneren. De ploeg was wel veel sterker dan RIA en constant op de helft van de thuisploeg te vin den, maar kreeg geen enkele uit gespeelde kans. Dat die forma tie, waarbij overigens vaste waarden als Carlo van Tour, Jan Poortvliet en Romeo van Aerde (herstellend van zijn beenbreuk) niet meespeelden, toch met een 0-3-voorsprong kon gaan rusten, was te danken aan afstandsscho ten. Eerst poeidere de beste man van het veld, Huib Meerman, van dertig meter de bal achter RIA-doelman Danny de Vrieze en later in die eerste helft in res pectievelijk de 19e en 28e mi nuut tekende Ron Proos met fraaie treffers vanaf de rand van het strafschopgebied voor 0-3. Richard Verwei raakte de paal. Na de pauze vlotte het spel bij de Vlissingse formatie beter. Men had enkele wissels doorge voerd, maar of daar die spelver- betering aan toegeschreven mag worden is de vraag. Eerder ont stond de indruk dat RIA op zijn tandvlees liep - begrijpelijk voor een ploeg van dat niveau - en dat de gaatjes niet meer tijdig gedicht konden worden. Kort na rust scoorde Jan de Rijke - ook goed spelend - na aangeven van Mike But 0-4 en na een kwartier maakte de de zelfde De Rijke er 0-5 van. Uit een voorzet van Ron Proos scoorde Mike But 0-6 en in de laatste vijf minuten was het de hardwerkende spits Daan Eikenhout die 0-7 liet aanteke nen en zorgde Huib Meerman voor 0-8. Adrie Belfroid raakte tussen de bedrijven door de lat. De vraag rest of VCV Zeeland met zoveel amateurs in de gele deren de komende competitie met vertrouwen tegemoet ziet. „Ja hoor. We mogen dan veel amateurs in de gelederen heb ben, dat hoeft volgens mij altijd geen nadeel te zijn. Die jongens zijn nog gretig en de onderlinge verstandhouding is optimaal. We zullen wel geen hoge ogen gooi en, maar afgaan doen we zeker niet," aldus Jan Poortvliet. Woensdag komt misschien al iets meer duidelijkheid in de kwaliteit van deze selectie als men in Zoutelande aantreedt te gen Bergman Borsig Berlin, een Duitse tweedeklasser. Ook speelt VCV Zeeland tegen Hapoel De- tha uit Israël (13 augustus) en tegen Brighton (Engeland) op 30 juli. Daarmaast werkt men wed strijden af tegen Aardenburg (27 juli), selectie Vrouwenpolder (8 augustus), het toernooi in Lewe- dorp (2 en 3 augustus) en speelt de ploeg tegen WIK op 6 augus tus. Mogelijk wordt ook nog een duel tegen Germinal Ekeren in gelast. Op 17 augustus start de competitie. Mike Simon oppermachtig Barcelona, FINA Cup Halve finales: Verenigde Staten - Spanje 6-5 (0-2 2-1 2-1 2-1), Joe- goslavië - Hongarije 6-5 (1-1 2-1 j 1-2 2-1). Finale: Verenigde Staten - Joegoslavië 7-6 (1-1, 0-1, 1-2, 3- 1, 1-1, 1-0). Derde en vierde plaats: Spanje - Hongarije 11-1» (2-1,2-3,2-2,3-3,0-0,2-1) Eindstand: 1. Verenigde Staten, 2. Joegoslavië, 3. Spanje, 4. Honga- I rije, 5. Sovjetunie, 6. Roemenië, 7. j Australië, 8. Duitsland. a onze tennismedewerker IBRESKENS - Reeds in het afgelopen weekeinde werden |er in het Vechthanen-toer nooi in Breskens partijen ge speeld. Niek van Remortel uit Sas van Gent kwam de eerste ronde zon der kleerscheuren door. In de C2-categorie versloeg hij George Dhont in twee maar het hadden j er net zo goed drie kunnen zijn. De eerste set sloot Van Remortel winnend af in de tie-break met i uitslag van 13-11, waarna de I tweede door hem werd gewon- Inenmet 6-2. Op hetzelfde schema speelde I Mario Simonse zich een ronde verder. Met 6-2 6-0 drukte hij het krachtsverschil tegen Geert I de Bruijckere uit in de cijfers 6- -0. Zowel Pascal Ingels als iMaikel van Jole hoefden niet in actie te komen. Zij kregen een walk over via - respectievelijk Costel Sistermans (geblesseerd) 1 en D. van der Horst (niet ver- schenen). Ook Tony Seen hoefde zijn rackets niet uit de hoes te halen. Hij werd kwartfinalist amdat (dezelfde) Sistermans zich had geblesseerd. In het enkel-C35+ zijn al drie halve finalisten bekend. Cor peij, J. Huiskes en Johnny Blackman wisten zich te plaat sen. UITSLAGEN MANNEN I Enkel-Cl, tweede ronde: Tony Seen-Costel I Sistermans walk over Seen. Enkel-C2, eerste ronde: Pascal Ingels- I Costel Sistermans walk over voor Ingels, Mario Simonse-Geert de Bruijckere 6-2 6- 0, Maikel van Jole-D. van der Horst walk over voor Van Jole, Nick van Remortel- George Dhont 7-6 6-2. Enkel-C35+, eerste ronde: Cor Deij-George Dhont 6-4 7-5, J. Huiskens-Geert Ries 6-1 6-0, Johnny Blackman-Peter van Rijsewijk walk over voor Blackman, Enkel-Dl, eerste ronde: Harry Riemens- Jaap Carels 6-0 6-3, Enkel-D2, eerste ronde: Rudy Snouwaert- Davy Pielaat 7-5 6-0, Jaap van de Wall- Joop Heijboere 2-6 7-5 6-0, Leo Verpaa- en-Ronald de Back 6-3 3-6 6-4, Sjaak Verduin-Willem Risseeuw 4-6 6-3 6-3, Niek Stellenaar-H. de Paepe 6-1 6-2, An thony Trapman-Wim Fenijn 6-3 6-0, Remy Scherbeijn-Mark Praas 6-0 6-2. Tweede fonde: Jaap van de Walle-Ronald de Dek ker 64 6-2. Door Kees Hamelink AARDENBURG - Mike Simon heeft beslag gelegd op de eerste plaats in het mannnenkel-B van het Kikker-toernooi in Aardenburg. In drie sets ver sloeg hij Hulstenaar Jeroen Verstraeten. In de Cl-eategorie lieten de Zeeuwse deelnemers het afwe ten. Menno van den Hout, vooraf bestempeld als de favo riet, verloor in de halve finales van Djalmar Sistermans en Olaf Burgers gaf het na een 0-2-achterstand op tegen de Duitser Gregor Reindl die uiteindelijk de eindzege behaal de. Mike Simon gold vooraf welis waar als de favoriet maar dit waarmaken is weer wat anders. Hij ontbeerde het nodige wed strijd-ritme maar daaraan wordt volop gewerkt. Opvallend was dat hij dit seizoen geen competi tie speelde. „Dat is zeker 20 jaar gele den", aldus Simon, die op 6-ja- rige leeftijd wedstrijdtennis speelde. Waarom? „Ach, dat is een combinatie van factoren. Enerzijds vanwege mijn werk zaamheden anderzijds door het feit dat er bij Animo momenteel volop talenten rondlopen. Ik heb me meer bezig gehouden met het coachen daarvan", aldus Simon. Een gehele winter kwam hij niet in actie. De eerste partijen die hij speeld,e was tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in Terneuzen. T,;Daar ben ik weef begonnen, maar alleen in het dubbelspel met Rob. Dat was een rare gewaarwording", zegt hij. „Maar ik kreeg de smaak te pakken en schreef we vervolgens in het toernooi te Hulst. Ik heb daar voor mijn gevoel een rede lijke partij tegen Tim van Veld hoven gespeeld, die ik in drie sets verloor. Vervolgens heb ik een toernooi in Amstelveen ge speeld en reikte tot de halve fi nales. Een week later in Hoorn kwam ik eveneens tot de halve finales. Ik voel me nu gewoon weer goed. Ik ben dan ook vast besloten weer regelmatig par tijen te gaan spelen. Ik kan het gewoon niet missen", aldus Mike Simon. Hij plaatste zich voor de fi nale nadat hij Olaf Burgers met tweemaal 6-1 uitschakelde. Je roen Verstraeten was zijn tegen stander in de finale. Hij riep Stefan Steijaert een halt toe. In de finale leek het voor Simon over rozen te gaan. Hij pakte de eerste set met 6-1, maar Ver straeten gaf zich allerminst ge wonnen. Met dezelfde cijfers ging de tweede set naar hem waarna Simon definitief de ba kens verzette'. 6-11-6 6-1. Koert van den Akker wist ook in Aardenburg de titel voor zich op te eisen in de C2-categorie. Na zijn toernooizege in Sluis kan het niet meer kapot. „In de halve finale had ik gisteren een zware pot te spelen tegen Costel Sistermans. Vandaag in de finale tegen Peter van der Sloot ging het gemakkelijker. Ik vond dat hij veel fouten maakte", aldus Van den Akker, die de finale te gen Van der Sloot met 6-2 6-1 won. ,Pe plaatselijke favoriet Jean Mqrc Sinack, iegde beslag op de eerste plaats in de D-categoriê. 1 De 16-jarige Aardènburger ver sloeg Tilburger Pieter van Bo- heemen in drie sets. „Het gaat op dit moment gewoon goed", zei hij na afloop van zijn gewon nen partij. „Ik train veel en doe er voorts van alles aan om zo hoog mogelijk te eindigen", al dus Sinack. UITSLAGEN MANNEN Enkel-B, halve finales: Mike Simon-Olaf Burgers 6-1 6-1, Jeroen Verstraeten-Ste- fan Steijaert 6-2 6-4. Finale: Simon-Ver- straeten 6-1 1-6 6-1. Dubbel-B, finale: Simon/Langeraert-Rot- tier/Verstraeten 6-3 3-6 6-3. Enkel-Cl, halve finales: Djalmar Sister- mans-Menno van den Hout 6-0 3-6 7-5, Gregor Reindl-Olaf Burgers 2-0 opgave Burgers. Finale: Reindl-Sistermans 6-7 6-3 6-3. Enkel-C2, halve finales: Koert van den Akker-Costel Sistermans 6-7 6-4 6-2, Pe ter van der Sloot-Jan Willem Buijsrogge 6- 2 6-7 6-4. Finale: Van den Akker-Van der Sloot 6-2 6-1. Dubbel-C, finale: Reindl/Seen-Van Heel- sbergen/Leenhouwers 6-0 6-0. Enkel-D, halve finales: Pieter van Bohee- men-Mike van Pamelen 6-2 6-0, Jean Marc Sinack-Tom de Clerck 7-5 6-2. Finale: §i- nack-Van Boheemen 6-4 2-6 6-4. Dubbel-D, finale: Fensky/Scherbeijn-Si- nack/Stellenaar 1-6 6-4 6-3. Enkel-D35+, halve finales: Bram van Dijk- John Leenhouwers 6-4 7-6, Freddy Dela- gaye-Willy de Bruiin 6-3 3-6 6-4. Finale: Jean Marc Sinack in actie. Hij bereikte tijdens het tennistoernooi in Aardenburg de halve finale in het herenenkel en dubbelspel in de D-categorie. -fotowimkooyman. Van Dijk-Delagaye 6-2 4-6 6-2. Dubbel-D35+, finale: Fensky/Scherbuijn- De Bruijn/Vervaart 6-4 6-4. VROUWEN Enkel-C, halve finales: Saskia Bönnen- Marian Scherbeijn 6-4 6-2, Ria Sterre- berg-Jessie Bouwhuis 7-6 1-6 6-3. Finale: Bönnen-Sterrenberg 6-7 6-2 7-5. Enkel-D, halve finales: Nicolette Janssens- Annelies Kaan 6-2 6-3, Emmy Blackman- Marie Baas 4-6 6-3 6-4. Finale: Blackman- Janssens 6-2 6-4. Dubbel-D, finale: Van Tiggelen/Veerman- Janssens/Vermeire 3-6 6-0 6-4. Van onze paardesportmedewerker VLISSINGEN - Tijdens het tweedaagse concours hipplque van ruitersportvereniging De Scheldestad in Vlissingen kwa men vrijdag de pony's en zater dag de paarden aan bod. De Scheldestad vierde het 20-jarig bestaan. Plaats van handeling was het mooie park Westduin bij het Nollebos. In de Z-dressuurklasse bij de pony's werd harde strijd gele verd. Met één punt verschil pakte Evelien Sturm met Ilonka van De Honteruiters het goud met 182 punten. Jeroen Burm uit Kapellebrug was met Dizzy Girl in ouderwetse vorm en voor hem was het oranjelint in het Z- springen klassiek. Niet alle po ny's kwamen in actie, omdat ve len al met vakantie waren. In de Z2-klasse dressuur paarden pakte zaterdag Kees Steendijk met Boy van Zuid-Be veland met overmacht het goud met 188 punten. 'Het zilver was met 180 punten voor Haringrui- ter-amazone Marina Quaak met Ticardo. Christian de Feyter met Roxane van Luctor et Emergo pakte het brons met 176 punten. In het afdelingsdressuur met vier viertallen, trad Hulst op- 'merkelijk op als debutant met de combinaties Miriam de Feber met Etoile, Lilian Bergs met Bramiro, Adri Hamelink met Fresco en Patrik de Kind met Fantastique. Dit viertal stevende regelrecht op het goud af in de L-klasse met 127 punten. Het viertal van De Zwinruiters werd tweede met 118 punten. In de M/Z-klasse in handicap was het oranjelint met 128 pun ten voor De Zwinruiters. Het programma van dit concours hippique zat zodanig in elkaar, dat vooral de springrubrieken te lang duurden en daardoor pas tegen 19.30 uur de laatste com binatie de ring verliet. UITSLAGEN DRESSUUR Z-pony's: 1. Evelien Sturm met Ilonka (Honteruiters), 2. Danielle Leydekker met Roxanne (Burghtrui- ters), 3. Sonja de Feyter met Lady Fantasie (Schouwseruiters). M2-pony's: 1. Sonja Dekker met Sil via (Gouwe Reyers), 4. Jan Willem de Feyter met Gladstone (Luctor et Emergo), 9. Petra Schaub met Laura Lass (Luctor et Emergo). M2-pony's: 1. Robin Walraven met Valentijn (Oranjezon), 4. Sybille Burm met Rocky Boy (Hulst), 9. Anne Pauline de Feyter met Suzan (Luctor et Emergo). B-pony's: 1. Esmee Nijpjes met Mayflower (Oranjezon), 2. Deborah de Buck met Nita (Hulst). Viertallen M-pony's: 1. Paarde bloem, 2. Luctor et Emergo. Z2-paarden: 1. Kees Steendijk met Boy (Zuid-Beveland), 2. Marina Quaak met Ticardo (Haringruiters), 3. Christian de Feyter met Roxane (Luctor et Emergo). Z1-paarden: 1. Sandy den Exter met Westerweel mr. Ed (Noord-Beve land). M2-paarden: 1. Theo Perdaen met Leval (Zwinruiters), 4. Ingrid Faes met Jago (Zwinruiters), 7. Ellen Bri quet met Vincent (Hulst). Ml-paarden: 1. Mascha Bustraan met Evita (Zuid-Beveland), 3. Suzan Malcorps met Daimler (Zwinrui ters), 6. Mare Broodman met mr. Ed (Zwinruiters). L2-paarden: 1. Gilles Quist met Cas per (Zwinruiters), 2. Christian Ma rin met Edelweis (Hulst), 4. Ellie Tas met Elmira (Zwinruiters). LI-paarden: 1. Suzan Ros met Elinka (Roderoruiters), 2. Jan Wil lem de Feyter met Roxane (Luctor et Emergo), 4. Adri Hamelink met Fresco (Hulst). B-paarden: 1. Han Wattel met Emir (Oranjezon), 3. Jacky Quaak met East wind (Haringruiters), 7. Lies- beth Cornelisse met Fellow (Zwin ruiters). Ll-paarden: 1. Mieke Baars met Wana (Strienerutiers), 2. Marie Paule Picavet met Filou (Luctor et Emergo), 5. Herma Heykoop met Evita (Haringruiters). Viertallen L-paarden: 1. Hulst, 2. Zwinruiters. M-paarden: 1. Zwinruiters, 2. Oran jezon. SPRINGEN B-pony's categorie D/E klassiek: 1. Franciska Dingemanse met Pagita (Gouwe Reyers), 2. Birgit van Re mortel met Mister Rum (Haringrui ters), 3. Kim Merks met Barbarella (Hulst). Progressief: 1. Birgit van Remortel met Mister Rum. L-pony's progressief: 1. Jan Willem de Feyter met Gladstone (Luctor et Emergo), 2. Petra Schaub met Star light (Luctor et Emergo). M-pony's klassiek: 1. Christian van de Plasse met Inca (Zuid-Beveland), 3. Sybille Burm met Rocky Boy (Hulst). Z-pony's klassiek: 1. Jeroen Burm met Dizzy Girl (Hulst), 2. Sandy Breel met Ringer (Oranjezon). M/Z-pony's in handicap progressief: 1. Sandy Breel met» Willie (Oranje zon), 3. Florentine Wijffels met Mon Amie (Haringruiters). Z/ZZ-paarden klassiek in handicap: 1. Annemieke van de Horst met Wampie (Prins Auverge), 2. Sandy den Exter met Cadermie, 3. Joyce Noppen met Insulcon Laters Inven tion (Strieneruiters). M-paarden klassiek: 1. Joyce Nop pen met El Pasja, 2. Pieter van der Horst met Grana, 4. Miranda de Jonge met Beau Champ (Zwinrui ters). L-paarden: 1. Arne Kouwenberg met Ferville (St.-Elooy), 9. Fran ciska Quist met Narfi (Zwinruiters), 10. Marian Martens met Caitwick (Zwinruiters). B-paarden klassiek: 1. Han Wattel met Emir, 4. Marie Paule Picavet met Filou (Luctor et Emergo), 8. Paul Burm met Ecraciet (Hulst). B-paarden progressief: 1. Ada Goe- thart met Walme (Walcheren), 3. Marie Paule Picavet met Filou. :r;^l I11U1 nw.oou <ii$> rem?*? GEMENGD-DUBBEL C-categorie, finale: Scherbeijn/Hendrikse- Schram/Raedts 7-6 6-4. D-categorie, finale: Janssens/Van Kam- pen-Adriaansens/Apers 6-3 6-0. D35+-categorie, finale: Van Kampen/Van usson 6-1 6-2. Van onze sportredactie WESTKAPELLE - RBC heeft zijn eerste serieuze krachtme ting van dit seizoen in winst omgezet. Zaterdagavond werd op het terrein van De Noormannen in Westkapelle de ruim bemande fusieclub SW/Dordrecht'90 met 1-0 verslagen. „Vooral leuk voor het moreel", aldus trainer Wally Jansen na afloop van het uiterst pittige oefenduel. Voetbaltechnisch en -tactisch was de wedstrijd inderdaad van minder waarde in de aanloop naar het komende seizoen. Dat lag vooral aan de kracht en gre tigheid van Schiedams/Dordtse combinatie, waardoor- RBC lange tijd onder druk werd gezet en de Roosendalers nauwelijks aan hun eigen spelletje toekwa men. Omdat de tegenstander echter met geen mogelijkheid de bal Londerzeel (Bel), profkoers: 1. Ca- piot (Bel) 190 km 4.19, 2. Fnson (Bel), 3-, Van Roosbroeck (Bel), Wijnands (Ned), 5. Meyvisch (Bel), 18. Cornelisse (Ned), 22. Siemons (Ned), 24. Schalkers (Ned), 26 Van der Pas (Ned) allen zelfde tijd als Frison. Oosteeklo-Assenede. Profkoers: i- Capiot (Bel) 199 km in 4.56.00, -■ Gröne (Dui), 3. Devos (Bel), j- Strouken (Ned), 5. Elaut (Bel), Woltman (Ned), 7. Akkermans (Ned) allen z.t. als Capiot. Laredo (Ita), WK vaurien Vijfde race: 1. Faccenda/Cern (Ita), 2. Marino/ (Spa), 3. Bode- gom/De Liefde (Ned), 11- Bag* gers/Visser (Ned), 15. Boersm3' Sonnenberg (Ned). Zesde race: 1. Creatini/Silva (Iw> 2. Faccenda, 3. Marino, 4. Bod gom, 7. Boersma, 8. Van Meer* wijk/Sepers (Ned). Eindstand: 1. Faccenda, 2. Bod gom, 3. Marino, 17. Boersma, Blankenberge (Bel), zeemaratho11' Zeebrugge - Blankenberge, Mannen, vrije slag: 1. Van (Ned) 1.03.53, 2. Van Dartel W' 1.05.55, 3. Van Heusden (NJJ 1.06.21. Schoolslag: 1. De Rid (Ned) 1.24.19, 2. Reyniers 1.24.56, 3. De Deukelaer 1-27.19. dier Vrouwen, vrije slag: 1- Gor (Bel) 1.18.11, 2. Slinger 1.18.42, 3. Van Cauteren 1.19.17. Schoolslag: 1. Schrap (Ned) 1.26.23, 2. Mertens 1.30.18, 3. Bulteryst (Bel) 1.31.^* Door Kees Hamelink SLUISKIL - Niet alleen achter de wedstrijdtafel was Marco van Avermaete als wedstrijdleider actief. Ook op de banen tijdens het toernooi in Sluiskil gold hij uiteindelijk als een kans hebber voor de eindzege in de Dl-categorie. De combinatie van wedstrijd leider en het spelen van wed strijden is voor velen een wel haast onmogelijke opgave. Van Avermaete vindt het een ideale combinatie; „Schitterend toch, het is een leuke afwisseling. Af toe was ik blij dat ik op de haan kon staan." Dat was te merken. Van Avermaete wist zich aanvan kelijk moeizaam te plaatsen voor de halve finales na een pittige drie-setter tegen Peter van Halteren en vervolgens was hij verantwoordelijk voor oe uitschakeling van de eerste geplaatste Liet Erpelinck. "Diet zijn spel ligt mij wel, ®aar andersom niet, denk ik", aldus Van Avermaete, „als je komt ^at k®'' teru8" Erpelinck was voor hem geen onbekende. „In Axel heb Jk er ook tegen gespeeld in de "aive finales. Toen won ik in wee sets, maar hoe het tegen 'eter de Klerk zal worden, aaraan durf ik me niet te wa gen", zegt hij. „Vorig jaar heb ik er nog wel eens van gewon nen, maar men zegt dat hij veel verbeterd is, we zullen wel zien", aldus Van Vermaete. Pieter de Klerk uit Klooster- zande bereikte de finale door de tweede geplaatste Bart Bou- wens in twee sets uit te scha kelen. Dat verschafte hem de doorgang om op de finale-dag ten strijde te trekken tegen Van Avermaete. De eerste set was voor De Klerk die de tie break winnend afsloot. Van Avermaete eiste een derde set op door de tweede set met 6-0 naar zich toe te trekken. De Klerk zegevierde uiteindelijk met een 6-2-winst in de beslis sende set. „Ik ben wat zenuwachtig aan de partij begonnen", luidde het commentaar van Van Avermaete na afloop, „het is tenslotte toch voor eigen pu bliek. Het spel overziend denk ik dat ik de volgende keer meer aan het net moet verschijnen-, maar hij heeft verdiend ge wonnen, hij maakte minder fouten", aldus Van Avermaete, die na afloop enthousiast is over het verloop van het toer nooi. „Natuurlijk gaan we vol gend jaar verder. We hebben bewezen bestaansrecht te heb ben. We moeten zorgen dat de verlichting op de tweede baan is verbeterd en hogere eisen stellen aan de deelname", al dus Van Avermaete. Bij de vrouwen-Dl ging de eindzege naar Ingrid Visser uit Axel. Zij werd winnares van de poule die uit vier deelneem sters bestond. Haar laatste partij was tegen Ann Govaert die zij met 7-6, 6-2 winnend afsloot. „Het was aanvankelijk een gelijkopgaande strijd. De tie-break kon ik winnen met 7- 1 waarna de tweede set vlotter verliep." Tegen Marian Verschueren won Visser met 6-3 7-5. „Dat was zeker ook een taaie partij. Mijn tegenstander had alles te rug en dat ik moeilijk spelen", aldus Visser. Marian Verschue ren eindigde als tweede in de poule. Het enkel-D2/E bij de man nen werd een prooi voor Eddy van Pamelen. Hij bleek in de finale de sterkere te zijn. Met tweemaal 6-1 versloeg hij Pe ter van Remoortere. Bij de vrouwen ging de titel naar Nel Groenewoud die met 6-4 6-3 won van Jetty van Dorsselaer. UITSLAGEN MANNEN Enkel-Dl, halve finales: Marco van Avermaete-Liet Erpelinck 3-6 6-4 6-2, Pieter de Klerk-Bart Bou- wens 7-6 7-5. Finale: De Klerk- Van Avermaete 7-6 0-6 6-2. Dubbel-Dl, finale: Bleijenberg/ Langeraert-Strooband/Van Aver maete 6-2 6-3. Enkel-D2/E, halve finales: Eddy van Pamelen-pJoop Strijdonk 6-4 2-6 7-5, Peter van Remoortere- Adrie Verschelling walk over voor Van Remoortere. Finale: Van Pa- melen-Van Remoortere 6-1 6-1. Dubbel-D2/E, finale: Van Alem/ Tarant-Huisman/Bogaert 6-1 6-0. VROUWEN Enkel-Dl: 1. Ingrid Visser, 2. Ma rian Verschueren. Dubbel-Dl: 1. Körner/Jetten, 2. Visser/Fraanje. Enkel-D2/E, halve finales: Nel Groenewoud-Margot de Nijs 6-4 7-6, Jetty van Dorsselaer-Sandra Mulder 6-1 6-3. Finale: Groene- woud-Van Dorsselaer 6-4 6-3. Dubbel-D2/E, finale: Groene- woud/Van Dorsselaer-De Nijs/ Blanckaert 6-2 7-5. GEMENGD-DUBBEL Dl-categorie, finale: Mast/Kint- Verbunt/Bleijenberg 6-4 6-4. D2/E-categorie, finale: Krie- kaard/Kriekaard-Scheele/Scheele 6-3 6-2. V.l.n.r.: Marco van Aver maete, Nel Groenewoud, Johnny Bleyenbergh, Ben nie Langeraert en Jetty van Dorsselaar. -fotowimkooyman achter Christol van Campenhout wist te krijgen, haalde RBC on geschonden de rust. In de tweede helft was het niet vreemd dat de mannen van Dick Advocaat ge zien de korte tijd dat ze weer in training zijn (een week) het tempo wat lieten zakken. RBC kwam daardoor wat meer aan voetballen toe en in de 63ste mi nuut kopte uitblinker Ronald van Oeveren zijn ploeg zelfs op voorsprong. In de slotfase drong SW/Dor drecht'90 nog wel even aan, maar verder dan een buitenspel- doelpunt van Romeo Wouden kwam de fusieclub niet. Dat SW/Dordrecht'90 een dergelijke felheid op de grasmat legde, is uiteraard niet zo vreemd. Na dé'in allerijl doorge voerde fusie, had Dick Advocaat amper vier weken na de laatste promotie/degradatie-wedstrij d tegen NAC de beschikking over bijna veertig selectie-spelers. In middels is de A-selectie terugge schroefd tot 25 man, maar de onderlinge concurrentie uiter aard nog steeds moordend. Pas kort voor de competitie maakt Advocaat bekend met welke mensen hij door wil gaan. Tot die tijd is het voor iedereen in de vele oefenduels knokken gebla zen voor een plaatsje in de selec tie. Nadat vrijdagavond in het duel tegen Hoedekenskerke (8-0) vooral de Dordtenaren aan bod waren gekomen, was het zater dagavond de beurt aan de oude SW-kern. Doelman Carlo l'Ami en spits Romeo Wouden waren de 'vreemde eenden' in de bijt. Een opstelling, die overigens het spookbeeld is van de meeste Dordtenaren, nu wel duidelijk is dat Dlck Advocaat en niemand anders de technische leider van de club is. SW/DORDRECHT '90-RBC 0-1 (0- 0) - 63. 0-1 Van Oeveren. Scheids rechter: Van Haaf ten. Toeschou wers: 300. SW/DORDRECHT '90: l'Ami, Ad- modikoro, Vonk, Trustfull (46. Fok), Boessen, Jerry Simons, Barendse, Gorré, Jimmy Simons (25. Slag boom), Wouden, Van Wattum. RBC: Van Campenhout, Kepers, Van Gastel, Hellemons, Magielse (76. Jurgens), Kerstens (33. Roovers), Van Oeveren, Hendrikse, Voets (46. Aben), Zwart (46. Van Straalen), Mutsaers.

de Stem | 1991 | | pagina 13