luelle ank ïachtig boekt winst 'Husayn werkte volop aan bouw kernwapens' Vrees voor nieuw conflict tussen Serviërs en Kroaten blijft bestaan De Wilde zit Yan Poppel dwars MLelCC+Ji'WG Band Nijco Terneuzen met 'maffia-baas' niet bewezen Gorbatsjov wil sneller overleg wapenreductie Marcel Gunst sterkste in eindspurt f/if Rijnberg FNV-bonden: veel moeite met wao-compr omis SER ;n in Serooskerke Irak geeft VN alsnog 'nucleaire lijst' aan Verenigde Naties Premie omlaag als ABP meer Ideaal gaat beleggen Onafhankelijk Boebka: weer wereldrecord v.w.o. Instituut B.O.S. Apple Centre Veel overlast door noodweer IS ER BIJ U AL INGEBROKEN BEVEILIG nu DRAADLOOS SP. ELECTRONICS BV Parool moet aantijgingen tegen bedrijven rectificeren Libanon: PLO niet uitgeschakeld den elkaar. Echt bedreigen konden ze het leidende vijf. tal niet. Dat die kopgroep niet bij elkaar zou blijven was te verwachten. Rik de la Ruelle en Rob Bijvank sprongen om beurten en alleen Cor Ver- planke had een antwoord klaar. Toch kon hij niet ver hinderen dat Bijvank, veruit de beste van het peloton, al leen aan zou komen. Rik de la Ruelle regelde de spurt voor de tweede plaats. De belangstelling voor deze wedstrijd was overigens ma ger. Slechts een achttien ren ners kwamen hun rugnum mer afhalen. UITSLAG 1. Rob Bijvank (Westdorpe) 2 Rik de la Ruelle (Axel), 3. Cor Verplanke (Biervliet), 4. Ronald Smits (Clinge), 5. Jan Dubbel dam (Sas van Gent), 6. Johan Krap (België), 7. Willy de Feber (Hoek), 8. Henk de Bruine (Ter- neuzen), 9. Hubert van Lande- gem (Overslag), 10. Rudi Rabout (Zuidzande), 11. Mare Boelens (Oostburg), 12. Reggie Goole (Schoondijke), 13. Adri Man- have (Biervliet), 14. Henny Gij- sel (Hulst), 15. Cor Vervaet (Koewacht). de centrale keuring van ed Paarden Stamboek) van di irke, hield de provinciale bom xgen en ponyclubs de jaarlijkst it- en viertallen. De deelnemen luele dressuurproef. len Zwinruiters). Z2-klasse: 1. Christian de Feyte met Roxane (Luctor et Emergo). Ml-klasse: 1. Lianne Wielemakei met Elstar (Scheldestad), 3. Ai Murre met Sebastiaan (Zwinruiters] 7. Monique Helleman met Moren» (Oranjeruiters). M2-klasse: 1. Diana Boone met UI tra Queen (Walcheren), 4. Mar Kielman met Aruska (Oranjeru ters), 5. Teuneke Keizer met Partout (Luctor et Emergo). Ll-klasse: 1. Wim Hamelink met Es ter, 2. Annemarie de Zeeuw met No- rano (beiden Zwinruiters), 3. Petra de Feyter met Vamp (Oranjeruiters) B-klasse: 1. Pascal Buyze met Fan tasie (Zwinruiters), 2. Anne-Paulint de Feyter met Chiq (Luctor et go). PONY'S Achtttallen: 1. Oranjezon, 2. Klep- peretjes, 3. Gouwe Reyers. Viertallen: 1. Luctor et Emergo. B-klasse: 1. Charlotte Koole me Amy (Gouwe Reyers), 9. Hans Vink met Ister (Kleppertjes). Ll-klasse: 1. Muriel Vader metBlu Lady (Scheldestad), 4. Wendy Baert met Tuscuba (Kleppertjes), 7. Anne- Pauline de Feyter met Suzan (Luc tor et Emergo). L2-klasse: 1. Corina Zoetewev me Dorina (Zuid-Beveland), 10. Shir Goossen met Pedro (Kleppertjes). Ml-klasse: 1. Patricia van der Jaj met Nutty Game (Zuid-Beveland), Gaby Stroo met Pauline (Klep pertjes), 5. Sheile van Troost met Ju lian (Luctor et Emergo). M2-klasse: 1. Sabine Nelis met Elvia (Zuid-Beveland), 2. Wieke Galama met Surprice (Luctor et Emergo), Judith Cerpentier met Palmer (Kleppertjes). Mennen klasse L: 1. Kees Provoost met Enna (Scheldestad), 2. Piet Lie- vense met Walter (Oranjezon), 3. Kees Provoost met Iris (Oranjezon). Mennen M-klasse: 1. Peter ae Kam met Deny (Oranjezon). Van onze sportmedewerker HEINKENSZAND - Bi; 150 remmers kwamen in ac tie tijdens de trim wieler ronde in Heinkenszand. Mar cel Gunst eiste de zege voor zich op bij de A-renners. Zes concurrenten moesten 1® hoofd buigen voor Gunst ia de eindsprint. In de B-groep was Geert Jacobs net iets sneller in de laatste me ters dan zijn medevluchter Ge rard van Vlimmeren. Vier rem ners domineerden de C-catego- rie. Van dit kwartet bleek Sjaal' van Vlimmeren over het sterkste eindschot te beschikken. UITSLAGEN A-categorie: 1. M. Gunst (YerseW 2. S. Koole f's-Heerenhnekl. 3. Pelle), luura,, v. t Westende ('s-Heerenhoek), Tilroe (Middelburg), 10. R. (Putte). B-categorie: 1. G. Jacobs (Wouw) G. van Vlimmeren (Hoeven), 3 Wielhouwer (Sommelsdijk), 4. E 'Mei je' wieinouwer (Sommelsdijk), a.*r (Oud-Gastel), 5. H. Rouw (KapeHJ 6. R. Slabbekoorn (Kapelle), 7..J Dijkwel (Yerseke), 8. H. van Dfl* (Tholen), 9. P. Remijn (Heinkens zand), 10. J. Boot (Zoutelande). C-categorie: 1. S. van Vlimmere (Etten-Leur), 2. J. Boer (Bergen" Zoom), 3. J. Roeland (Oosterhout), M. Kerkhof (Raamsdonksveer) Walhout (Heinkenszand), 6 n ï"\L "'t. van 'M. va,n Stel' Poucke (Hoogerheide), 7. Rooyen (Hoge Zwaluwe), 8. L. meel (Raamsdonksveer), 9. W. Sen (Vlissingen). fjy Kantoorbenodigdheden |i5w voor mita KOPIEERMACHINES Noordstraat 78 - Terneuzen Tel. 01150-30307 Fax 14954 DINSDAG 9 JUL11991 VANDAAG 2 KATERNEN ïliste jaargang Kantoren: Breda - Bergen op Zoom - Etten-Leur - Goes - Hulst - Oosterhout - Roosendaal - Terneuzen - Vlissingen.Losse nummers ma. t.m. vrijd. 1.40 en zat, 1.70 BAGHDAD (RTR) - „Met dit document heeft Irak einde lijk toegegeven dat het aan een programma voor kernbe wapening werkt. Dat is een schending van Iraks eerdere toezeggingen aan het IAEA en de VN". Dat zei de Amerikaanse rege ringswoordvoerder Fitzwater gisteren in reactie op de lijst van nucleair materiaal, die de Iraakse leider Saddam Husayn alsnog naar de Verenigde Naties heeft gestuurd. Experts in Wenen en New York zijn al bezig de gegevens te be studeren, aldus een VN-functio- naris. Husayn had vrijdag al in een brief aan VN-secretaris-generaal Javier Perez de Cuellar toege zegd de lijst met materiaal te sturen en VN-controleurs toe te laten tot installaties in Irak. Een eerste blik op de lijst leert dat Irak enkele internationale afspraken over nucleaire zaken heeft geschonden, aldus een Amerikaanse diplomaat. „We hebben echter een verslag waarin hij (Saddam Husayn) liet weten dat hij de waarheid, de hele waarheid en niets dan de waarheid wilde zeggen". De lijst met nucleair materiaal die Irak de VN heeft gestuurd bevestigt de noodzaak van in specties van Iraks kernpoten- tieel, aldus woordvoerder Marlin Fitzwater van het Witte Huis. Tot dusver heeft Irak dergelijke onderzoeken tegengehouden. „Niets in dit verslag doet af aan de noodzaak van grondige in specties zoals die door de VN zijn geëist", aldus Fitzwater. „Zonder deze inspecties kunnen we niet zelfstandig nagaan hoe accuraat of hoe volledig de door Irak geboden gegevens zijn". Een Britse diplomaat toonde zich sceptisch over de informatie uit Baghdad: „We hebben in het verleden al verzekeringen van Akkoord verdeelt Slovenen BELGRADO - De Sloveense leiding is verdeeld over het akkoord tussen Slovenië, Kroatië, de fede rale regering en de EG-trojka. De federale regering heeft zich wel achter het akkoord geschaard. De vrees blijft bestaan dat de moeizaam bereikte vrede van Brioni aan flarden wordt geschoten door het conflict tussen de twee erfvijanden Kroatië en Servië. Krachtens het akkoord zal de Sloveense politie de internatio nale grensposten bemannen, ter wijl het federale leger de 'groene zone' tussen de posten zal behe ren. Tevens belooft Slovenië zich drie maanden lang te onthouden van verdere stappen om zijn on afhankelijkheidsverklaring van 25 juni te bekrachtigen, en wor den in augustus gesprekken over de toekomst van Joegoslavië ge houden. Leden de vaste Kamercommisie voor Buitenlandse Zaken zijn van hun vakantie teruggeroepen om donderdagavond met minis ter Van den Broek overleg te voeren over de situatie in Joego slavië. Tot het spoedberaad is besloten op verzoek van de leden van de Tweede Kamer Weisglas (WD) en Gualthèrie van Weezei (CDA). Onderwerp van gesprek zal een notitie zijn van minister Van den Broek, die als voorzitter van de EG-mimsterraad en van de EG- trojka een vooraanstaande rol speelt in het Joegoslavische con flict. Gistermorgen liet Slovenië de laatste Joegoslavische krijgsge vangenen vrij nadat de federale minister van Defensie, generaal Veljko Kadijevic, dit zondag avond in een ultimatum had geëist. Het collectieve presidentschap van Joegoslavië kwam gister middag achter gesloten deuren bijeen met ministers en andere politieke leiders voor een lang en verhit debat over de afspraken. „Het akkoord is niet ideaal", er kende president Milan Kucan la ter. Het is volgens hem geba seerd op 'een mogelijk evenwicht tussen uiteenlopende belangen, maar het opent de weg naar on derhandelingen langs diploma tieke weg, en niet onder druk van een ongecontroleerde mili taire interventie'. De president toonde zich tevre den over de internationalisering van de Sloveense kwestie, en het feit dat Slovenië in Brioni als 'Europese gesprekspartner' is er kend. Dhaenens zit verdwaasd rond te kijken na zijn val in de laatste fase van de derde etappe. Achter hem Rob Harmeling die even eens ten val kwam. - FOTO ANP Van onze verslaggever ROTTERDAM - De pensioen premies van ambtenaren kunnen fors omlaag, als het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) meer mag gaan beleggen in aan delen. Volgens voorzitter Reijnen van het ABP-bestuur zouden de pre mies bij een volledige privatise ring van het fonds wel eens met een kwart kunnen dalen. Vorige week, tijdens de presen tatie van het jaarverslag, kon digde Reijnen nog een forse pre mieverhoging aan, als het kabi net het ABP niet meer ruimte geeft en tegelijkertijd een greep inde kas doet. Zodra het kabinet het licht op groen zet zal het ABP het belang in grote beleggingsfondsen als Robeco fors verminderen. Het fonds wil de pensioengelden dan onderbrengen bij beleggende vermogensbeheerders, die meer rendement bieden. (ADVERTENTIES) Bij terugkeer in Nederland zei minister Van den Broek (Buiten landse Zaken) dat het succes van de EG-missie nog moet blijken. „De afgelopen dagen is telkens en opnieuw gebleken dat het staakt-het-vuren, waarvoor de EG eerder voorstellen had ge daan, onder enorme druk stond". De VS hebben zich aangesloten bij het EG-wapenembargo tegen Joegoslavië. Bovendien schort Washington het trainingspro gramma voor Joegoslavische of ficieren op. ZIE OOK BUITENLAND: Geen champagne in Zagreb FORMIA (ANP) - Sergei Boebka heeft gisteren bij internationale atletiekwed strijden in Formia opnieuw het wereldrecord polsstok hoogspringen verbeterd. De 27-jarige atleet uit de Sovjetunie sprong over 6,09 meter. Zijn oude wereldrecord stond sedert 9 juni op 6,08 meter, een hoogte die hij in Moskou sprong. Van onze speciale verslaggevers DIJON - Etienne de Wilde heeft voorkomen dat de derde etappe van de Tour beslist werd in een massaspurt. De Belg sprong kort voor het einde weg uit het pe loton en hield op het bochtige aankomstparkoers in Dijon net stand tegen het aanstromende peloton, waarvan het Nederlandse sprintkanon Van Poppel, de snelste was. De Wilde kwam de winst goed van pas, want hij moet door het stoppen van zijn huidige ploeg er gens anders onderdak zien te komen. In het slot van de saaie rit kwamen onder meer wereldkampioen Rudi Dhaenens, Rob Harmeling en Henri Manders zwaar ten val, doordat laatstge noemde in de dranghekken reed en zijn fiets het peloton in stuiterde. Naar het zich liet aanzien zullen alle drie de ren ners vandaag kunnen vertrekken in de etappe met aankomst in Reims. Ton Ton Tapis, de ploeg van Roger de Vlaeminck, onderzoekt de mogelijkheden om Stephen Roche te ontslaan. De Ier verscheen zondag te laat bij de start van de ploegentijdrit en kwam doordat hij al leen moest rijden te laat binnen. Bij de ploeglei ding denkt men dat er opzet in het spel is geweest. ZIE SPORT I EN II (ADVERTENTIE) PEN Particuliere éénjarige opleiding voor M.A.V.O. - H.A.V.O. en slagingspercentage 90% zeer kleine groepen intensieve begeleiding Jmidspad 57 - 5046 JB Tilburg - Telefoon 013-369044 Instituut B.O.S. is erkend door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen Drie dagen demonstratie van de nieuwste Apple computertechnologie voor gebruik op kantoor, in de (pre-press) studio of thuis. Praktisch en allemachtig Macintosh! Apple Centre MacGroup Takkebijsters 13b BREDA 076-711655 BREDA - Het noodweer heeft zondagnacht voor veel overlast gezorgd: overstromingen, uitge vallen televisies en brand- en in braakalarmen die spontaan af gingen. De bliksem sloeg ook in in de antenne van de politie in Steenbergen. Hierdoor was mo bilofoonverkeer van de korpsen Zundert, Steenbergen, Zeven bergen, Woensdrecht en Ouden bosch onmogelijk. In Zeeland heeft het noodweer zondagavond voor tienduizenden guldens schade toegebracht aan boeren. ZIE REGIO donaldson chipie kneeltje esprit marc o'polo mWHTTi^im n k-] 37JW37WIÊÊ^M o kinder- en tiener-MERKKLEDING Bisschopsmolenstraat 20 - Etten-Leur 01608-35311 McGregor r.t.m. portofino vem papermoon uw gezin en bezit met het ZEUS-afarmsysteem Aamiuitmg op Cemrate McWKamcr mosalüM BASISSET 1.299.- trtcL BTW Bef voor een op maat gesneden advies: 076-1QÜ707, Met 2&JS-systeem sPTT Door Willem Reijn AMSTERDAM - Het Parool heeft voor de president van de rechtbank te Amsterdam, mr. B. Asscher, niet kunnen aantonen dat de onlangs ver moorde crimineel Klaas Bruinsma financiële belan gen heeft in de de groep be drijven rond Nijco Terneuzen en Scala Amsterdam. Het dagblad moet daarom mor gen die aantijging rectificeren, heeft mr. Asscher in een kort ge ding van Scala-eigenaar Charles Geerts tegen Het Parool be schikt. Het Parool had - zich beroepend op uitlatingen van een ge meente-voorlichter - geschreven dat ex-marktkoopman en nu porno-koning Geerts, bijge naamd 'Dikke Charles', door de gemeente Amsterdam is geweerd uit het Teleport-project, waarin telecommunicatie- en informati- cabedrijven zouden worden sa mengebracht. Volgens Het Parool zou de ge meente Geerts verdenken van handel in kinderporno en zou zijn bedrijf Scala, het grootste porno-concern in West-Europa, zijn gefinancierd met de miljoe nen van 'maffia-baas' Klaas Bruinsma. Maar Geerts ontkent die aantij ging in alle toonaarden. In de wandelgangen zei Geerts, die zijn bijnaam inderdaad eer aan doet, dat Scala weliswaar was verbannen op grond van de por no-handel, maar dat die volledig legaal was en dat de gemeente Amsterdam hem twee miljoen gulden schadeloosstelling heeft verstrekt. De Amerikaanse politie zou Geerts hebben verdacht van handel in kinderporno, stelde Het Parool, omdat Scala aan zijn videofilms namen meegaf als 'Teenage Dog Orgy', 'Teeny with Dog' en 'Lolita Surprise'. Waar bij mr. Asscher nog de titel '13 Girls with dogs' uit de stukken oplepelde. „En Lolita, zo meen ik mij te kunnen herinneren, was toch ook dertien jaar". Met deze bloemlezing kwam de zaak behoorlijk in de sfeer van de marge van de samenleving, daar waar advocaat mr. C. Kor- vinus namens Scala juist het beeld van 'een ware multinatio nal op haar gebied, een geheel legaal bedrijf' trachtte te schil deren. De bedrijven die onder Scala en Nijco vallen zouden samen een slordige honderdveertig mensen in dienst hebben en een totale omzet van ongeveer honderd miljoen gulden draaien. De kinderporno-banden die Geerts indertijd in bezit zou hebben gehad, zo stelde mr. Korvinus, waren banden met kinderprogramma's: Laurel en Hardy-films. „Films vóór kinde ren, geen kinderporno", zei de advocaat. Geerts is ook niet veroordeeld voor het verspreiden van kinder porno, wel voor het verkopen van met volwassenen-sex voor- bespeelde videocassettes die als leeg waren ingevoerd. De betrokkenheid van de ver moorde misdaadleider Bruinsma bij de sex-business van Geerts werd eveneens met klem ont kend. Weliswaar zou Bruinsma, naar schatting zelf goed voor tien executies in de onderwereld, dat tegenover een verslaggever van het weekblad Nieuwe Revu hebben verkondigd, maar dat was gebeurd 'tijdens een rijke lijk met drank overgoten nacht in de sex-club Yab Yum, waarbij de verslaggever overigens naar eigen zeggen de cognac niet Irak gekregen, en het is onmoge lijk te zeggen of die ditmaal be trouwbaarder zijn dan de vorige keer". Veel zal volgens hem afhangen van de activiteiten van een team van nucleaire experts dat mo menteel in Irak verblijft. Vanuit Baghdad liet de voorzit ter van deze delegatie, de Griek Demetrios Perricos, weten dat de Irakezen zich bereid toonden mee te werken, maar hij gaf geen details over de inspectie of de verdere plannen van de delega tie. BUITENLAND Libanese soldaten patrouilleren door Sidon, meer op kon', spotte mr. Korvi nus. President Asscher stelde in zijn vonnis dat Het Parool de sugges tie van handel in kinderporno niet hoefde terug te nemen. Het feit dat Geerts niet veroordeeld is daarvoor, betekent nog niet dat hij er niet van is verdacht, vond Asscher. De president beklemtoonde bij het begin van het kort geding overigens nog eens dat hij niet oordeelde over het waarheidsge halte van het Parool-verhaal, maar slechts over de rechtmatig heid: de mate waarin Het Parool ook daadwerkelijk zou kunnen aantonen dat er een nauwe band tussen de georganiseerde mis daad en de sex-handel bestaat. Daarin slaagde Het Parool dus niet en blijft over, waar mr. Kor vinus namens Geerts en Scala voor vreest: het publiek kan blij ven denken 'waar rook is, is vuur'. Met of zonder rectificatie. Binnenland: Werkgevers dreigen kabinet Financiën: Winstherstel Center Pares Achtergrond: De sheik kan fluiten naar z'n miljarden Gids: Sol Film: internationale erkenning voor Bredase filmers Regio: Duel violisten in St.-Baafskerk Na de hitte van de laatste dagen vandaag aangenaam zomerweer met 's middags flinke zonnige perioden. Matige zuidwesten wind. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De vakcentrale FNV is er gisteren niet in ge slaagd de aangesloten bonden te overtuigen van het SER- compromis over de aanpak van ziekteverzuim en arbeidson geschiktheid. De vergadering van de F?dera- tieraad, waarin de voorzitters van de bonden zitting hebben, is geschorst tot vanavond. In de tussentijd hebben de FNV-bon den de gelegenheid het eigen be stuur te raadplegen. Daarna ge ven ze hun eindoordeel. De meeste van de FNV-bonden hebben laten weten grote moeite te hebben met onderdelen van het compromis, dat de vakbewe ging en de onafhankelijke Kroonleden vorige week hebben bereikt. Ze voelen in de regel niets voor het voorstel om de eerste vier dagen bij ziekte in te ruilen voor vakantiedagen. Ook zien ze wei nig in het plan om gedeeltelijk arbeidsongeschikten te dwingen sneller een baan accepteren. Overigens bestaat nog steeds de kans dat vanmiddag al de bodem onder het broze compromis bin nen de Sociaal-Economische Raad wegvalt. Vakbeweging en Kroonleden moeten namelijk nog overeenstemming bereiken over aanvullende maatregelen. Centraal daarbij staat een plan van de Kroonleden om de hoogte van de wao-uitkering te laten afhangen van de leeftijd van de arbeidsongeschikte. Dat voorstel is voor de vakcen trales - de FNV voorop - onaan vaardbaar, terwijl de Kroonle den juist erg aan hun plan hech ten. Op het moment dat de FNV- bonden weer met elkaar gaan praten, moet de uitslag van het overleg binnen de SER inmid dels bekend zijn. De bonden van het CNV hebben hun onderhandelaars gisteren 'de ruimte gegeven' om samen met de Kroonleden tot een ak koord te komen. Dat wil volgens CNV-bestuurder De Geus niet zeggen dat de bonden onvoor waardelijk achter het compro mis staan. De werkgevers varen binnen de SER sinds een paar weken een volstrekt eigen koers. Zij vinden het compromis-voorstel niet ver genoeg gaan en zijn met een minderheidsadvies gekomen. De directeur van de christelijke werkgevers, Weitenberg, vindt dat een verdeeld SER-advies voor het kabinet geen aanleiding mag zijn te treuzelen met defini tieve besluiten. „Ik ga ervan uit dat het kabinet bij Prinsjesdag met een aantal heldere besluiten naar buiten komt", aldus de NCW-directeur. WASHINGTON (RTR/AFP) - Sovjetpresident Michail Gor batsjov zal de inspanningen opvoeren om een akkoord over een beperking van de strategische bewapening (Start) dich terbij te brengen. Gorbatsjov zal een hoge onder- handelinsgdelegatie onder lei ding van minister van Buiten landse Zaken Aleksandr Bess- mertnych naar Washington stu ren om te praten met zijn Ameri kaanse collega James Baker en andere hoge functionarissen. De gesprekken zullen donderdag en vrijdag worden gehouden. De Sovjetambassadeur in Wash ington, Viktor Kompletkov, heeft president George Bush zondag een boodschap van Gor batsjov overhandigd, deelde woordvoerder Marlin Fitzwater mee. Zaterdag deed de Ameri kaanse president een beroep op Gorbatsjov de Start-onderhan delingen in sneller vaarwater te brengen. Behalve Bessmertnych maken ook generaal Michail Moisejev, de hoogste militaire functionaris van het Kremlin, en onderminis ter van Buitenlandse Zaken Aleksej Oboechov deel uit van de delegatie. Een overeenkomst over vermin dering van de kernwapens voor de lange afstand zal een topont moeting eind juli in Moskou tus sen Gorbatsjov en Bush aanzien lijk dichterbij brengen. De Amerikaanse president George Bush wil ook dat nog in de maand juli in Moskou een topconferentie plaatsvindt met de Gorbatsjov. Hij kondigde aan dat hooggeplaatste Amerikaanse en Sovjetrussische functionaris sen, die later deze week in Washington rond de tafel zitten, zullen proberen de weg voor een topgesprek vrij te maken. „Er is meer dan voldoende tijd om dit te regelen zodat we tegen het einde van juli een ontmoeting kunnen hebben", aldus Bush. De top van Moskou, de vierde tussen de twee leiders sinds Bush president werd, was aan vankelijk vastgesteld voor fe bruari van dit jaar maar werd uitgesteld als gevolg van de Golf-oorlog en het harde ingrij pen van het Sovjetleger in de Baltische republieken. Hoewel er daarna werd gespro ken van een datum in de eerste helft van dit jaar, raakten de on derhandelingen verstrikt in technische details. Zaterdag zei Bush te geloven dat Gorbatsjov 'zeer geïnteresseerd is' in het sluiten van een ak koord, 'en wat ik wil doen is ze kerheid te krijgen dat hij zijn bureaucratie activeert, zoals wij de onze hebben geactiveerd'. Op de vraag waarom hij zo aan dringt op een juli-top, zei Bush gisteren: „Het is van belang dat ik Gorbatsjov spreek over een groot aantal onderwerpen, een groot aantal kwesties".

de Stem | 1991 | | pagina 1