6We zijn de melkkoe van Europa' opende band-arbeider Chris Waddle God in Frankrijk TAGENDA Rode Ster Belgrado talentenfabriek van Europese voetbalvelden imi Europa Cup I-finale in Bari lijkt kwestie van geld oord met PSV .imitillWliEJ pffCTTüM SPORT EXTRA DIMSDAG 28 ME11991 VANDAAG R1 Polen Is elftal speelt op 11 september ppelijke interland tegen Polen iteren tijdens de algemene jaar vervolgens op 26 maart 1992 avië. De KNVB heeft dit duel' weersomstandigheden afgelast' heeft ook nog een afspraak met et die thuiswedstrijd geen haast nen met België organiseren. Om en reglementswijziging van de eegt Nederland zich alleen kan- niet akkoord gaat met het sa- lelgen. zaak-SW ituur betaald voetbal heeft nog r de zaak-SW. De Schiedamse ;t betaald voetbal, al dan niet via restuurslid technische zaken, pas iets te ondernemen. Dit om het .visie en de na-competities in de len. mengers toonde het sectiebestuur termijn een beslissing te nemen. 1 na afloop van het seizoen door te bevoordelen. :tuur zal evenwel niet openbaar e competities voorbij zijn. Op dit et duidelijk wat er met SW ge- et geen kans onder de huidige fi le club voort te gaan. Hij over- 1 Feyenoord. Ie baan ling tussen betaald- en amateur- iaan. Overleg tussen de besturen irtoe geleid. 1de gisteravond op de algemene voetbal in Zeist mee dat de be lt plan voetbal in 2000 niet haal- n de betaalde clubs maakten dat i. er meer in twee klassen van onaf- risie. De amateurs zijn voor een profclubs niet. Wel wordt in de raat over een klasse van onafhan- ie, met automatische promotie en der achter de schennen al bekend tegen werd voorts een bestuurs- voortaan te weren van de verga- itste sportbond van Nederland te- d voortaan mijdt. |De magiër van Marseille t prof ulders, die in Olympia's Ronde een 1 in het algemeen klassement als e minuut van winnaar Anton Tak, contract bij de Buckler-ploeg van winnen ilio Tuur is gisteravond in de Rot- het winnende pad gebleven. De in arvedergewicht behaalde zijn 21ste I en, bij een onbeslist en een maal bleek voor 1100 toeschouwers be- genstander. Aan de zege op punten i en twijfel. De drie juryleden gaven 0-75 en 80-71 de partij aan de Ne- an 40 •el ■a) a) p2, 6. an ;n: ue, 1-2 ik- (6- ind 2-0 (0-6). Athene, kwalificatietoernooi EK mannen Vierde dag: Griekenland-Honga- rije 3-0 (15-9 15-6 15-3), Bulga- rije-Zwitserland 3-0 (15-6 15-5 15-12). WIELRENNEN Hull, Milk Race Eerste etappe, eerste gedeelte: 1. Walker (GBr) 142 km in 3.33.54, 2. Spruch (Pol), 3. Bogaert (Bel 4. Hempsall (GBr), 5. Clay (GBr), 6. Beelen (Bel), 7. Kane (Ier), 8. Reynolds (GBr), 9. Bamford (NZe), 10. Heylen (Bel) allen z.t. Tweede gedeelte: 1. Bogaert 43 km in 52.09, 2. Cooman (Bel), 3. Walker, 4. Devos (Bel), 5. Popp (Aus), 6. Clay, 7. Padmos (Tsj), 8. Remijn (Ned), 9. Dolgnik (Sov), 10. Sikora (Pol) allen z.t. Algemeen klassement: 1. Walker 4.23.32, 2. Bogaert 0.08, 3. Spruch 0.12, 4. Clay 0.18, 5. Rey nolds 0.19, 6. Abramov (S?v) 0.20, 7. Holden (GBr) 0.21, 8. Ba- ker (VSt) z.t., 9. Curran (GBr; z.t., 10. Tonkov (Sov) 0.23. Strombeek (Bel), profkoers: 1- Hoste (Bel) 162 km in 4.00, 3. Van Holen (Bel), 3. Adrie van der Poel (Ned) 0.30, 4. Giesberts (Bel), 5. Van Itterbeeck (Bel) 7.05, 7. Strouken (Ned), 8 Vos (Ned), 10. Cornelisse (Ned) z.t. rijs: 64 :rde ,80. ars, ;een vin- ars. wee i\ kill i Symbolische foto: Chris Waddie stormt richting finale, terwijl AC Milan-verdediger Alberigo Irani verslagen achter blijft. Door Ted van Leeuwen MARSEILLE - Volgens schattingen is de 15 mil joen gulden die Bernard Tapie in de zomer van 1989 aan Tottenham Hotspur betaalde voor de toen al bijna 29-ja- rige Chris Waddie, slechts vijf procent van de totale investering in Olympique Marseille. In de zes jaar dat 'Monsieur France' de club nu runt, zou hij al 260 miljoen gulden in spelers en trainers gestoken hebben. Tapie praat niet over geld. „Daarvoor is het te belangrijk", zegt hij. En de vraag of 15 miljoen geen ongehoord bedrag is voor een voetballer die tegen de der tig loopt en dus op zijn laatste benen, doet Tapie af met de op merking: „U zou gelijk hebben wanneer u over een machine sprak. Het betreft hier echter voetbal, daarin gelden andere regels. Als Chris Waddie ons de Europa Cup schenkt, was 15 miljoen een spotprijs. De waarde van geld is maar betrekkelijk, weet u". Chris Waddie, het verhaal van de lopende band-arbeider die God in Frankrijk werd. Marseil le, een stad van middeleeuwse verwarring waar alleen de mis daad goed georganiseerd schijnt, ligt aan zijn voeten.De magiër van Marseille noemen ze hem thans. Zijn van effect druipende vrije trappen, zijn schitterende passes met beide benen getrapt en zijn markante voetbalstijl, hebben Chris Waddie een popu lariteit verschaft die die van Jean-Marie Papin, aanvoerder en doelpuntenmachine van de club, al overtroffen heeft. Chris Waddie beheerst de sportpagina's. En naar de man die amper een woord Frans spreekt, is al een wijn vernoemd, 'Cuvée Chris Waddie'. Bij de Marseillaanse schooljeugd is de 'Coupe Waddie' - het haar opzij heel kort en van achteren heel lang - buitengewoon populair, ofschoon de voetbalspeler zelf dat kapsel al een jaar geleden heeft afgeschaft. „Waddie is fantastisch", zegt Michel Platini, de Franse honds- coach en één van de grootste spelers die het land voorbracht. „Hij is een voetbalartiest. In Marseille spelen zes Franse in ternationals. Voor hen is het goed om met Chris Waddie te spelen. Als ze hun ogen goed ge bruiken, leren ze van hem. Chris Waddie is een speler met klasse en dat is wat anders dan een klassespeler, wat hij overigens ook is". Chrissie Waddie glimlacht slechts. „Het was een lange weg", zegt de tovenaar in de schaduw van een pijnboom in de tuin van zijn schitterende huis in Aix-en-Provence, waar hij hof houdt, onder het genot van een koel drankje en een zwembad. Het is maar iets meer dan tien jaar geleden dat Chris Waddie aan de lopende band in een worstjesfabriek in Newcastle stond. „Ik verdiende 13.80 pond sterling in de week (plm. 50 gul den, red), was niet opgeleid en had geen vooruitzichten. Be halve dan in voetbal". Newcastle Hij kreeg en greep zijn kans, bij Newcastle United, bij Totten- ham Hotspur. De insiders geno ten van zijn talent, het publiek niet. Net als Glenn Hoddle - ook een naar Frankrijk uitgeweken ex-Spursspeler - was Chris Waddie niet erg geliefd bij de fans. Het Engelse publiek ado reert spelers die hard werken, Hoddle en Waddie lieten en la ten de bal het werk doen. „Ik denk dat dat een kwestie van stijl is", vertelt Waddie in het moeilijk verstaanbare accent van de Geordies. „Ik heb nu pas in de gaten dat het Engelse spel niets voor mij was. Dat gold evenzeer voor Glenn Hoddle. In Frankrijk spelen ze me in de voet aan en het is mijn taak iets met de bal te ondernemen. Dan komt het op techniek aan. Maar als ze in Engeland iemand op vier meter zien vrijstaan, schie ten ze de bal langs hem heen en vragen ze hem er achteraan te jagen". De linksbenige rechterflank speler weet pas sinds twee jaar wat hij wil. Toen Chris Waddie in 1989 in Marseille arriveerde, had hij er aanvankelijk de groot ste problemen. Hij kostte maar liefst 15 miljoen gulden, de duurste speler ooit, al werd die belachelijke som afgelopen zo mer overigens alweer overtrof fen toen Bernard Tapie 17 mil joen uittrok voor Dragan Stoj- kovic. Maradona Waddie beviel het aanvankelijk helemaal niet bij OM en de fans waren niet blij met Chris Wadd ie. „De pers had de mensen gek gemaakt met de flirt van Tapie met Maradona. Diego kwam niet, het werd Waddie... Voor de mensen die op Maradona gere kend hadden, was dat een te leurstelling. Helemaal voor de Franse pers. Ze hebben veel leu gens over me geschreven, refe reerden voortdurend aan mijn salaris (ruim 200.000 gulden 'netto' in de maand, red) en ble ven doorgaan over Maradona. Met de Franse pers praat ik niet meer". Nu is het niet zo merkwaardig dat het spel van Waddie aanvan kelijk verkeerd begrepen werd. Wie hem ziet spelen, denkt dat hij ieder moment in slaap kan vallen. Hangend aan de rechter vleugel maakt hij een ongeïnte resseerde indruk. In Newcastle placht zijn trainer, de fameuze Jack Charlton, altijd te zeggen: 'Als je Chrissie ziet staan, denk je dat hij zojuist besloten heeft nooit van zijn leven meer een stap te verzetten'. Het is slechts een houding, een manier de te genpartij in slaap te sussen. Dat was in Marseille niet be kend en Waddie kende een moei zame start. Een nieuwe miskoop van Bernard Tapie, zo werd aan genomen. Maar in oktober kreeg de voetbalaristocraat de geest. Na drie maanden bloeide hij plotseling op. „Het was op een woensdag dat we eindelijk in een huis konden gaan wonen en niet meer in een hotel hoefden te leven. Op vrijdag speelde ik een prima wedstrijd en scoorde. Nu gaat het lopen, zei ik. En ik heb nooit meer omgekeken". BARI - Vele wegen leiden naar Bari. In de bijna zes jaar dat hij Olympique Marseille nu runt, trok Bernard Tapie naar schatting 260 miljoen gulden aan spelers uit om zich een plaats onder de zon te kopen. In dezelfde periode verkocht Rode Ster Belgrado 34 voetbal lers en heeft het een bedrag van 50 miljoen gulden op de bankrekening staan. Toch wordt in beide kampen de waarde van geld maar be trekkelijk gevonden. En de uitkomst van de maniakale koop woede van Bernard Tapie en de gedegen talentfabriek uit Belgrado is merkwaardig genoeg dezelfde. Beide clubs beschikken over opwindende elftallen die elk aar in Bari in de Europa Cup I-finale treffen. Beide ploegen hebben een aantal spelers die een wedstrijd naar hun hand kunnen zetten. Belodedic, Savicevic, Pancev en Prosinecki bij de Joegoslaven, Mozer, Pelé, Papin én Waddie aan Franse zij de. In beide landen worden de klokken van het nationalisme geluid, want de Europa Cup voor landskampioenen stond nog nooit in een Franse of Joegoslavische prijzenkast. Zowel Frankrijk als Joegoslavië rook nog maar één keer aan de be langrijkste bokaal. Vijftien jaar geleden was Saint Etienne verliezend finalist, Partizan Belgrado was tien jaar daarvoor met de staart tussen de benen afgedropen. Woensdag wordt de mooiste Europa Cup-finale in jaren verwacht. Marseille-Rode Ster wordt de wedstrijd van het jaar, daarover zijn alle insiders het eens. Het kapitaal van Bernard Tapie tegen de Rode Revolutie uit Belgrado. De Europa Cup I-finale van Bari is in alle opzichten een kwestie van geld. Sindsdien is Chris Waddie dè man achter de grote successen van OM. Als doelpuntenmaker zoals tegen AC Milan, maar meestal als aangever. „Ik voel me dit seizoen eindelijk thuis en geaccepteerd", zegt Waddie. „En nu zeg ik, wat Glenn Hoddle ook gezegd heeft in Monaco, was ik maar tien jaar eerder naar Frankrijk gegaan. Hier wordt mijn spel gewaardeerd en komt het tot zijn recht". Bijna had Chris Waddie in Marseille gezelschap gekregen van zijn boezemvriend Paul Gascoine, die ook uit Gateshead komt en ook via Newcastle Uni ted bij Tottenham Hotspur be landde. Excentrieke 'Gazza' was, herstellende van een opera tie, eind maart op bezoek bij Waddie, toen OM de gedenk waardige kwartfinale tegen AC Milan speelde. Bernard Tapie vond het aan vankelijk prachtig dat Gas- coigne in de week voor het grote gevecht zijn gezicht dagelijks op de club liet zien. Publiciteitsge- voelig als hij is, dineerde Tapie zelfs met de Engelse superster. En toen Tapie vernam dat 'Gaz za' eigenlijk op doorreis was naar Rome om een contract bij Lazio te tekenen, nodigde hij Gascoigne uit om Olympique Marseille-AC Milan vanuit de bestuursloge te volgen. Wie weet waartoe die ontmoe ting geleid had, als Gascoigne zich na de wedstrijd niet zo schandelijk misdragen had. Gas coigne, die bij Waddie logeerde, kon na afloop niet direct weg, omdat Waddie voor een röntgen foto bij het ziekenhuis langs moest. 'Gazza' doodde de tijd in de bestuurskamer, waar voor alle hoogwaardigheidsbekleders een receptie was aangericht. In die omgeving werd Gascoigne zeer dronken, hapte bladeren van de opgehangen planten en plaste als toegift in een bloembak die als scheidingswand was opge steld. Dat ging zelfs Bernard Ta pie te ver. Chris Waddie filosofeert niet over de toekomst van Gascoigne. Hij praat liever over de finale te gen Rode Ster. „Olympique Mar seille", zegt hij, „heeft recht op de Cup. Vorig jaar hadden wij het sterkste elftal van Europa, maar we werden door een handsbal van Benfica-speler Vata Garcia uit de finale gehou den. Wij hadden de finale tegen AC Milan moeten spelen, niet Benfica". „De spelers zijn gebrand op een revanche. De kans bestaat dat de enorme belangen de fi nale gaan overheersen. Maar er staan zoveel uitstekende spelers in het veld, dat het wel een mooie wedstrijd moet worden. Als Olympique Marseille-Rode Ster al geen schouwspel wordt, dan zie ik weinig toekomst in het voetbal". cijfers: 2288 winnaars. Toto: eerste prijs: 1 yinn?:sl bruto 37.937,20. Tweede P"l tien winnaars, bruto Derde prijs: 139 winnaar 195 50. a Toto-gelijk: eerste en prijs: geen winnaar. Derde p j 18 winnaars, 79,60. Vierde pW 380 winnaars, 5,80. mesen fungeert het volgende seiz°® icoach Bobby Robson. Gisteren antse club overeenstemming et ;sen tekende een contract voor de begeleidingsstaf worden toeg n feitelijk de opvolger van assist®^ t einde van het seizoen bij PSV lder van Ajax, Valencia, Anderl e benodigde trainersdiploma's. in een ernstige blessure vroeg'tij '.s pr-functionaris, sponsorbegeie hij de laatste jaren bij PSV bet te Arnesen tevens als commen an zal hij in verband met zijn nie I Door Ted van Leeuwen BELGRADO - „Rijk? Wat is rijk", retourneert Vladimir Cvetkovic de vraag. „Naar Joegoslavische begrippen is Rode Ster schatrijk. Maar aaar Europese maatstaven? i Wat is de waarde van geld? 'Zou Marco van Basten in Belgrado willen spelen als I we hem twee keer zoveel j zouden betalen als AC Mi- doet? Maar elke jongen luit de provincie verruilt z'n jclub voor Rode Ster, zelfs al kreeg hij de helft van zijn Ihuidige salaris". ujubomir Petrovic mag woens dag aan het hoofd van de Di- J (a's van de Balkan het veld in Bari betreden. Toch is de trai- I aar niet de man achter de 'Rode Revolutie' uit Belgrado. Die is j er niet. Het zijn er twee. Vladi mir Cvetkovic en Dragan Dza- I llc zijn de handigste managers ran het Joegoslavische voetbal, misschien wel van Europa. Het illustere tweetal weet 'Be grote talenten van Joego slavië te vinden en te strikken, voor doorgaans geringe bedra den. Om ze later voor vele mil- I joenen in West-Europa te ver- wpen. Hun handelsgeest staat uitrecht tegenover die van Dlympique Marseille-president Bernard Tapie. De Fransman is vooral,een inkoper, het fijne I onderscheid. j ^adimir Cvetkovic en Dra- .Jan Dzajic vormen een be- ™aam koppel. Dragan Dzajic ■s al tien jaar de technisch-ma- aSer van Rode Ster. Hij Peelde er even lang linksbui- n en is met zijn 85 interlands I ui mteeds record-internatio- 17ii j a<^im'r Cvetkovic was in Jn ff®® eveneens een vedet- commercieel-manager dub blonk uit in basket- n van de zeventien afde- I r. °i" van 'Crvena Zvezda' 1,3": zoekt de spelers pic legt ze vast. ^cesformuli In de halve finale rekende Rode Ster af met Bayern München. Op de foto is spelmaker Savicevic de Beierse spelers Bender (links) 'en Reuter te snel af. Cvet- I Een succesformule, want jaar- ook bet 'Ofldi' loopt tot medio 1992, krijgt lerstrainer Jan Formannoy en c ast kan de Brit nog een beroep iri van Kraay en Rob Verbeek. ,ne®mt; Rode Ster afscheid 12* beste talenten. Inde af- j Pen zes jaar vertrokken er L aar Het buitenland. De '«MrkeJafFp^!18 twfrennMi- »an„7:, J'cTwente)enDra- die voor 17 mü- toaisefS ,naar OBynWoe %sezkJ -e- Waar hii rneliiv ovengens voorna- de ziekenboeg liet zien. Wanneer Rode Ster aan treedt, staan alle handelaren zich te verdringen. „We zijn de melkkoe van Europa", knikt Dzajic, „ik kan de aasgieren op mijn rug bijna voelen". Het is niet niks, drie elftallen in de laatste zes jaar, maar elke keer slaagde het duo Dzajic/ Cvetkovic erin met adequate vervangers op de proppen te komen. Van de 17 miljoen gul den die Dragan Stojkovic op bracht, werd twee miljoen gul den overgemaakt aan Vojvo- dina Novi Sad voor de tot dan onbekende Sinisa Michailovic. De middenvelder is nu, een jaar later, een vedette op wie FC Bayern München inmiddels een bod van acht miljoen mark heeft uitgebracht. Een gouden zaak deden Dza jic en Cvetkovic twee jaar gele den met Robert Prosinecki. Ene Ciro Blazevic zag niets in de kettingroker op voetbalschoe nen en deed hem voor 100.000 gulden van de hand. De toen malige trainer van Dinamo Za greb trekt volgens de rivalen in Belgrado thans met een zak over het hoofd door het leven, want Real Madrid en AC Milan hebben de onheilspellende blik "op de dynamische middenvel der laten vallen. Ramon Mendoza van Real Madrid was in april in Bel grado om over een transfer te praten. Milan schonk hem op voorhand een glanzende Merce des en zijn waarde wordt tus sen de 20 en 30 miljoen gulden geschat. De kans dat Prosinecki deze zomer al weg mag, is overigens klein. Hij is pas 22 jaar en de leeftijdsgrens in Joegoslavië ligt op 25. Ook voor Dejan Sa vicevic staan de topclubs in de rij - Napoli ziet in de elegante spelmaker de opvolger van Ma radona - terwijl Fiorentina al een voorcontract met topscorer Darko Pancev heeft afgesloten. Als Rode Ster bereid is tot een transfer, zullen de paarsen ach teloos 10 miljoen gulden naar Belgrado overmaken. „Die leeftijdsgrens is voor ons van levensbelang", zegt Dzajic. Hij beweert dat Rode Ster in tact blijft. Hooguit mag verde diger lij a Najdoski naar Grie kenland vertrekken, als belo ning voor jarenlang trouwe dienst. „De rest blijft", benadrukt Dzajic nogmaals maar niemand die hem gelooft. „Dit is Joego slavië", zegt Prosinecki, „alles is mogelijk. Zeker als we de Europa Cup winnen. Ik denk dat de club moeilijk doet om zo een extra drijfveer te schep pen". Zijn eigen kansen op een lu cratieve transfer naar een land waar hij niet door de belasting aan flarden gescheurd wordt, schat de aandrijver op het mid denveld laag in. „Ik ben pas 22. De grootste handicap is echter dat ik nog in militaire dienst moet. Daaraan wordt in Joegoslavië grote waarde gehecht. Je carrière ligt dan weliswaar een jaar stil, maar waarom zou iemand die al zo begenadigd is een extra voordeel ten opzichte van min der begiftigde landgenoten hebben, is de redenering". Het vermogen van Rode Ster wordt geschat op 50 miljoen gulden. De lieve som staat op de bank, want Cvetkovic wacht met investeren tot „de tijd rijp is". „We zijn een rijke club, al thans relatief rijk", vindt Cvet kovic. „Naast de inkomsten uit transfers hebben we grote sponsorcontracten en leveren de recettes ons veel op. We trekken vaak 80.000 toeschou wers. We kunnen de spelers heel behoorlijke salarissen bie den, maar toch streeft elke Joe goslavische speler een carrière in het buitenland na". Het is in Joegoslavië traditie dat spelers die een club lang gediend hebben, rond hun 28ste jaar een vrije transfer krijgen. Als dank voor de bewezen dien sten. Omdat de meeste clubs in Europa geen half miljoen gul den handgeld betalen (of meer of minder), voor doorsnee voet ballers, maakt de speler een één-tweetje met zijn Joegosla vische werkgever. Zijn club vraagt een transferbedrag, of schoon de speler niets hoeft te kosten. Heeft de club de 'transfer som' eenmaal binnen, dan wordt het bedrag na aftrek van een tevoren afgesproken com missie (tussen de 5 en 20 pro cent, afhankelijk van de relatie tussen club en speler) op de bankrekening van de speler ge stort. Zo kan het gebeuren dat prima voetballers als Mrkela en Djurovski bij provicieclubs als FC Twente en FC Groningen terecht komen. Alleen topspe- lers gaan voor groot geld van de hand. „Zo zit het systeem ongeveer in elkaar", geeft Dzajic toe, die zelf twee jaar bij de Franse clubs Bastia en Nice voetbalde. Binic, de pijlsnelle rechtsbui ten, hield het met pijn in het hart twee jaar bij Brest vol, om daarna met de zakken gevuld weer terug te keren bij Rode Ster. Waarop Mitar Mrkela zijn kans kreeg wat harde valuta op te strijken. Voetbaladel Joegoslavië mag een verscheurd land zijn, aan de rand van een burgeroorlog, het gegeven dat de nieuwe voetbaladel van Europa zetelt in Belgrado, ver vult de hele Federatieve Volks republiek met trots. „Praten, goed, maar alleen over voetbal. Politiek is taboe", waarschuwt Robert Prosinecki al op voor hand. „Natuurlijk belast de po litieke situatie ons. We zijn ook maar mensen. Maar wij leven nu eenmaal voor de sport. Der halve komt politiek pas achter aan in de rij". Hij wijst liever op het aantal nationaliteiten in het elftal dan dat hij erover praat. De in het Duitse Stuttgart geboren Prosi necki is de zoon van een Kroa tische vader een een Servische moeder. Topscorer Darko Pan cev is een volbloed Macedoniër uit Skopje, Miodrag Belodedic een van Sei^'he afkomst stammende Roemeen, terwijl de beste van allemaal, Dejan Savi cevic, uit Montenegro komt. In het elftal ontbreekt alleen een Sloveen, anders zouden alle republieken in Rode Ster verte genwoordigd zijn. Merkwaar dig genoeg is er niet één speler in Belgrado geboren. „Er wordt in de selectie nooit over de gespannen politieke si tuatie gesproken", houdt Vladi mir Cvetkovic vol. „En dat of schoon we spelers uit praktisch alle deelrepublieken in dienst hebben. Wij bedrijven sport, geen politiek. Niemand zal zeg gen dat Rode Ster een voor beeld voor heel Joegoslavië moet zijn, want dat ligt uiterst gevoelig. Maar als ik uit mijn hart spreek, dan denk ik dat iedereen in de Federatieve Re publiek trots is wanneer wij de Europa Cup zouden winnen. Want Rode Ster is niet van Bel grado of Servië. Rode Ster ver tegenwoordigt Joegoslavië".

de Stem | 1991 | | pagina 9