Bugno en Chiappucci ontembaar SPORT LEIJTEN bv Schultz, Rottier, Koevermans, Elthing en Siemerink onderuit 50.000 km training voor come-back UITSLAGEN SPORTAGENDA Lopende DINSDAG 28 ME11991 Giro voorbij voor Hermans Roland Garros Gert-Jan Theunisse rondt op Tenerife voorbereiding af NIEUWSOVERZICHT Oranje oefent tegen Polen Geen beslissing over zaak-SW Doorstroming van de baan Rob Mulders wordt prof Regilio Tuur blijft winnen EN STANDEN DAMMEN WIELRENNEN TRIATHLON VOLLEYBAL VAN VANDAAG Arnesen akkoord met PSV gezLhïenkaSte' Waar hij REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS rjrummm CITROËN A specialist TBburgseweg 41 Oosterftom Telefoon: 01620-32710 DE STEM SASSARI (ANP/AFP) - Italië krijgt in de Giro de ge droomde tweestrijd. Claudio Chiappucci heeft de oorlog verklaard aan Gianni Bugno. De winnaar van vorig jaar toonde zich klaar voor de confrontatie. Hij won gistermorgen het eerste deel van de tweede etappe in de sprint tegen Franco Chioccioli, die de rose trui mocht aantrek ken en het tricot in de aanslui tende tijdrit over 7,7 km knap verdedigde. De vijandschap begon vorig jaar voor het wereldkampioen schap in Japan. De Italiaanse bondscoach Alfredo Martini wees Bugno als enige kopman aan, want hij had tenslotte Mi- laan-Sanremo, de Wincanton Classic en de Giro d'Italia ge wonnen. De tweede plaats van Chiappucci in de Tour de France telde niet zwaar genoeg. Bugno werd 'slechts' derde op het WK. Zondag in de eerste etappe rond Olbia, meestal niet meer dan een warming up, plaatste Chiappucci zijn eerste demarra ges. Onder zijn impuls brak het peloton in tweeën. Gisteren, in het eerste deel van de tweede etappe van Olbia naar Sassari, ging Chiappucci opnieuw in de aanval. Hij deed het op vijf kilo meter van de finish. Bugno werd in de verdediging gedrongen. Hij kreeg steun van niemand minder dan Tour-win naar Greg LeMond. Bugno sloeg hard terug en nam de aanval over. Hij won de etappe in de sprint tegen Chioccioli. Het ver schil was met het oog niet waar neembaar. Chioccioli werd eerst tot winnaar uitgeroepen. De fi- nishfoto wees echter Bugno als winnaar aan. Chioccioli moest zich troosten met de rose lei derstrui, die hij overnam van de Fransman Philippe Casado. De 31-jarige coureur uit de ploeg van Del Tongo voelde zich op zijn plaats als (tijdelijk) eer ste. Chioccioli ontpopte zich in Sassari als een betere tijdrijder dan ooit. Zijn inspanning waren door een valpartij die zeker vijf tien seconden kostte niet vol doende voor de dagprijs. Die ging naar zijn verrassende land genoot Gianluca Pierobon, die de 7,7 kilometer aflegde met een gemiddelde snelheid van ruim 45 km/uur in tien minuten en negen seconden. UITSLAGEN Tweede etappe, eerste gedeelte: 1. Bugno (Ita) 127 km in 3.21.32 (12 se conden bonificatie) gem. snelheid 37,810 km/uur, 2. Chioccioli (Ita) z.t. (8), 3. Poelnikov (Sov) z.t. (4), 4. Boyer (Fra) 3.21.32, 5. Petito (Ita), 6. Cassani (Ita), 7. Da Silva (Por), 8. Kvalsvoll (Noo), 9. Chiappucci (Ita), 10. Bortolami (Ita), 11. Chozas (Spa), 12. Arnould (Fra), 13. Sciandri (Ita), 14. Leanizbarrutia (Spa), 15. Faresin (Ita), 16. Garcia (Spa), 17. Sierra (Ven), 18. Hodge (Aus), 19. Delgado (Spa), 20. Giupponio (Ita), 25. Le Mond (VSt), 28. Echave (Spa), 32. Fignon (Fra) allen zelfde tijd als Boyer. Tweede etappe, tweede gedeelte: 1. Pierobon (Ita) 7,7 km in 10.09 (45,517 km/uur), 2. Lejarreta (Spa) 0.05, 3. Chioccioli z.t., 4. Bernard (Fra) z.t., 5. Chiappuci 0.08, 6. Bugno 0.10, 7. Jaskula (Pol) 0.12, 8. SASSARI (AFP) Voor Mathieu Hermans is de ronde van Italië al afgelopen. De Nederlandse spurter verscheen bijna tien minuten te laat aan de start voor de 7,7 km korte tijdrit en arriveerde vervolgens buiten de tijdslimiet aan de finish met een achter stand van 11.43 op de winnende Italiaan Gianluca Pierobon. Hermans is de enige uitvaller. Er verschijnen vandaag 178 cou reurs aan de start. Laurent Fignon kreeg van de Giro-jury een tijdstraf van 20 se conden. De Franse beroepsrenner, die de Ronde van Italië in 1989 won, zou volgens de wedstrijdleiding bevoordeeld zijn door zijn ploegleiderswagen die gedurende de tijdrit voortdurend ge lijk met hem op reed. Fignon zag zijn achterstand op rose trui drager Chioccioli daardoor groeien tot 50 seconden. LeMond 0.13, 9. Ghirotto (Ita) 0.14, 10. Poelnikov 0.15, 11. Bortolami 0.16, 12. Durand (Fra) 0.18, 13. Lelli (Ita) 0.19, 14. Sierra z.t., 15. Boyer 0.20, 16. Hodge z.t. 17. Echave z.t., 18. Lietti (Ita) 0.21, 19. Giupponi 0.22, 20. Delgado z.t. Te laat gefinis- hed: Hermans 11.43. Algemeen klassement: 1. Chioccioli 8.09.28, 2. Bugno 0.05, 3. Chiappucci 0.11, 4. Lejarreta 0.12, 5. Bernard z.t., 6. Poelnikov 0.18, 7. Jaskula 0.19, 8. LeMond 0.20, 9. Ghirotto 0.21, 10. Bortolami 0.23, 11. Lelli 0.26, 12. Sierra z.t., 13. Boyer 0.27, 14. Hodge z.t., 15. Echave z.t., 16. Lietti 0.28, 17. Giupponi 0.29, 18. Cassani z.t., 19. Delgado z.t., 20. Leanizbarrutia 0.30. Baaidag PARIJS - Zo goed als de vaderlandse tennistop vier maanden geleden in Australië aan het nieuwe ten- nisseizoen begon, zo slecht verging het de tennis sende landgenoten gisteren bij de start van het tweede Grand Slamtoernooi van het jaar. Van de vier heren en twee dames die gisteren het rode gra vel op Roland Garros betraden overleefde er slechts één de eerste schifting: Richard Krajicek. Hij versloeg de Span jaard Fransisco Altur op diens favoriete ondergrond op in drukwekkende wijze; 6-4, 6-0, 6-1. voor tennistop De andere vijf vertegenwoordi gers met een Nederlands pas poort gingen stuk voor stuk voor de bijl: Brenda Schultz en Ste phanie Rottier, Jacco Elthing, Jan Siemerink en Mark Koever mans. De collectieve afgang werd in de ochtenduren ingezet door Brenda Schultz die om 11.00 uur de baan betrad om met twee maal 6-4 het onderspit te delven tegen Maya Kidowaki. Een Ja panse speelster die vorig jaar er gens in de 80 op de ranglijst ver keerde, maar die inmiddels is af gezakt naar de 126ste stek. Dat Jan Siemerink, die op hetzelfde tijdstip als Schultz 'showcourt' nummer één betrad, hetzelfde lot zou ondergaan, lag uiteraard min of meer in de lijn der verwachtingen. De Rijnsbur ger is met zijn aanvallende spel op snelle banen voor ieder top per levensgevaarlijk, maar komt op de trage gemalen baksteen aanmerkelijk minder goed uit de voeten. Bovendien had het lot hem ge koppeld aan ene Michael Chang, en die weet op gravel wel van wanten. De Amerikaan werd twee jaar geleden de jongste winnaar in de geschiedenis van Roland Garros en bracht het vo rig jaar nog tot de kwartfinales. Chang valt niet aan, maar wacht. Blijft zijn tegenstander achterin dan is die meestal de klos omdat die lang niet zo vast is als hijzelf. En doet hij een of meer stappen binnen de lijnen dan wordt hij voor joker gezet door een vlijmscherpe passeer- slag of een van de topspin bijna brommende 'running-lob'. Siemerink had er niet echt op gerekend dat hij van Chang zou gaan winnen, maar hij had na afloop maar één woord voor het pijnlijke pak slaag (6-2, 6-0, 6-3) dat hij gekregen had: „Klote..." „Ik had me er wel iets meer van voorgesteld", aldus een te- neergeslagen Siemerink, „maar het is geen wedstrijd geweest. Ik kwam in een dalletje terecht, waar in niet meer uit kon ko men. Ik begrijp het niet hele maal, want ik heb me toch goed voorbereid". Die laatste zin wekte nogal wat verbazing. Na een succesvol verlopen missie op de harde ba nen van het Verre Oosten, waar hij het toernooi van Singapore won na in Melbourne de vierde ronde bereikt te hebben, zette Siemerink twee weken geleden in Rome weer eens een voet op gravel. Alexander Volkov mepte hem op het Foro Italico van de baan, waarna vorige week het lente feest van Ede wachtte. Daar won hij van de Fin Aki Rahunen, waarna Todd Woodbridge hem uitschakelde. Zodat het optre den tegen Chang zijn vierde par tij op gravel betekende. Welk ge geven toch niet bepaald van een gedegen voorbeiding getuigt. „Dat zegt niet alles", aldus Sie merink, „ik heb goed en hard ge traind, maar zo'n pak slaag blijft klote..." Jacco Elthing liet het minder door Léon Krijnen lelijk afweten dan Siemerink, maar ook hij liep tegen Carlos Costa drie sets lang achter de feiten aan: 6-2, 6-3, 6-3. Een Ca talaan, gepokt en gemazeld op de Spaanse gravelbanen, en die gisteren een geslaagd debuut maakte op Roland Garros. Stephanie Rottier verloor van Florencia Labat in een wedstrijd waarin het scoreverloop net zo grillig was als het spelpeil: 1-6, 7-5, 6-1. Richard Krajicek en Fransisco Altur maakten er geen echte wedstrijd van, maar in het on derhavige geval viel geen van beiden veel te verwijten. Krajicek niet omdat hij groots stond te serveren, Altur niet om dat hij er niet in slaagde om de kanonskogels te retourneren. Krajicek seveerde en volleerde alsof hij op een snelle baan stond en kan het, mits hij de zelfde vorm blijft vertonen, ook de als twaalfde geplaatste Duit ser Michael Stich in de tweede ronde nog lelijk moeilijk maken. Resteert Mark Koevermans die gisteren tegen Andrei Tsjes- nokov alles gaf, strijdend ten on der ging en er na afloop uitzag als een marathonloper na de volle afstand; 7-5, 6-2, 6-7 (4-7), 2-6, 6-3. De Rotterdammer leek na twee sets op een snelle elimi natie af te stevenen, maar als Koevermans ergens een gloeiende hekel aan heeft dan is het wel aan verliezen. Het idee alleen al gaf hem vol doende kracht om in de tie break van de derde set weer aan te haken en ook de vierde set op zijn naam te brengen. De achtste game van de laatste set, toen het 4-3 voor de Moskoviet stond, werd hem fataal. Tsjesnokov brak zijn opslag na 0-30 en 30- 30 en serveerde vervolgens de partij uit. Op dat moment zaten nog ze ventienduizend man op het cen tre-court te kijken naar de po pulairste van de 128 spelers; John Patrick McEnroe. Alle sympathie en toejuichingen kon den Mac, die na een afwezigheid van twee jaar als de verloren zoon werd binnengehaald, niet helpen. De inmiddels 33-jarige rebel van weleer, die Roland Garros nooit gewonnen heeft, verloor van Tsjesnokovs landgenoot An drei Tsjerkasov: 2-6, 6-4, 7-6, 7- 6. In de afsluitende tie-break werd het niet alleen 7-0, maar kreeg McEnroe als laatste punt ook nog een daverende ace om zijn oren. UITSLAGEN Mannen enkel, eerste ronde: Kraji cek (Ned)-Altur (Spa) 6-0 6-4 6-1, Chang (VSt/10)-Siemerink (Ned) 6-2 6-0 6-3, Costa (Spa)-Eltingh (Ned) 6-2 6-3 6-3, Tsjesnokov (Sov)-Koe- Door Jean Nelissen TENERIFE - Over zestien dagen is het zover. Dan komt de meest bespro ken Nederlandse wielrenner, Gert- Jan Theunisse, na een schorsing van een jaar terug in het peloton. Hij ver blijft de laatste tijd op het Canari- sche eiland Tenerife waar hij z'n voorbereiding afrondt voor de Ronde van Luxemburg die op 12 juni begint. Op het moment dat Theunisse na 'de meest ellendige tijd in m'n leven' zijn car rière weer oppakt, wordt de juridische trein naar eerherstel weer op de rails ge zet. Wellicht tijdens de komende Tour de France wordt voor de rechtbank in Utrecht een begin gemaakt met de zoge naamde bodemprocedure, waarin de ad vocaten van Theunisse niet alleen de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU), maar ook de Belgische en Spaanse wielerbonden alsmede de inter nationale wielerbond UCI zullen dag vaarden. Het afgelopen jaar heeft Gert-Jan Theunisse vaak in grote spanning geleefd. Lange tijd hoopte hij dat de resultaten van de medische onderzoeken die op zijn kosten (investering meer dan 50.000 gul den) werden gehouden, de arbitragecom missie van de UCI ertoe zou bewegen zijn straf op te schorten. Dat is niet gebeurd. De arbitragecom missie bepaalde slechts dat op 13 juni en niet op 13 december 1991 zoals aanvanke lijk werd aangenomen, de schorsing ten einde zou lopen. Daarop heeft Theunisse al z'n moed bij elkaar geraapt en de mentale kracht op gebracht om keihard te blijven trainen, liefst zes tot acht uur per dag. Alpen Theunisse trok zich met zijn trainings maat Jos van der Pas terug in de Franse Alpen, altijd al zijn geliefkoosd jachtter rein waarin hij z'n grootste successen boekte. Hij reisde ook twee keer voor een langer verblijf naar Tenerife. De Franse trainingskampen werden in gericht in Val Thorens, de bekende win tersportplaats in de Savoie die op 2300 meter hoogte ligt en in Alpe d'Huez, in middels een bedevaartsoord voor wieier- supporters, dat in het noordelijk Alpenge bied onder Grenoble ligt. Op deze Alp boekte Theunisse twee jaar geleden zijn grootste succes door er na een lange vlucht over drie hoge cols de etappe te winnen. Tenerife met z'n milde, zonnige klimaat werd dus het volgende reisdoel. Op Tene rife beklom Theunisse dikwijls het mas sief van de Teide, de hoogste berg van Spanje, waarvan de top op 3700 meter ligt. In het jaar van zijn schorsing heeft Gert-Jan Theunisse een ongelofelijke trai ningsijver aan de dag gelegd. Hij trainde naar schatting 50.000 kilometer. Talloze keren klom hij naar de toppen van co^s om z'n specialiteit, het klimvermogen, te onderhouden. Soms meldde hij zich voor groepstrai ningen met zijn TVM-ploeg die ondermeer in Zuid-Limburg plaatsvonden. Theunisse maakte bij die gelegenheden een bijzon der fitte indruk. Hij is op z'n gewicht en hij rijdt volgens zijn schoonvader, de oud-bondscoach van de amateurs Piet Liebregts '...de straat stenen uit de weg...' De vraag blijft of een renner na een jaar afwezigheid in wedstrijden aan de top kan terugkeren. De Deen Kim Andersen is na zijn jaar schorsing nooit meer de oude geworden. Een vergelijking met Andersen gaat niet helemaal op omdat Theunisse veel fana tieker is blijven trainen en Andersen zijn tijd gebruikte om zijn boerderij op Jut land te verbouwen. Andersen is boven dien drie jaar ouder. Gert-Jan Theunisse is 28 jaar. Hij is ongetwijfeld niet versle ten. Het enige dat hij heeft moeten ontbe ren is de hardheid van de wedstrijd die tijdens geen enkele training te kopiëren is. Theunisse is daarbij grenzeloos ambi tieus en inmiddels ook zeer verbeten. Dat was de brandstof waarmee hij, ondgnks enkele zware depressies, het jaar schor sing als sportman kon overleven. vermans (Ned) 7-5 6-2 6-7 2-6 6-2, Clavet (Spa)-Evernden (NZe) 6-4 6- 0 6-2, Bruguera (Spa/5)-Davis (VSt) 6-2 6-2 6-1, Delaitre (Fra)-Perez- Roldan (Arg) 6-3 6-1 6-1, Korda (Tsj)-Fleurian (Fra) 4-6 6-4 6-2 6-4, Filipini (Uru)-Fromberg (Aus) 6-4 3- 6 6-1 6-2, Pescariu (Roe)-Rivera (Chi) 5-7 7-5 6-0 4-0 opgave, Mi- niussi (Arg)-Baguena (Spa) 6-4 3-6 2-6 6-3 6-3, Lundgren (Zwe)-Volkov (Sov) 6-3 7-6 6-7 7-5, Arias (VSt)- Rebolledo (Chi) 6-0 3-6 6-0 6-2, Agassi (VSt/4)-Rosset (Zwi) 3-6 7-5 6-4 6-3, Kühnen (Dui)-Raoux (Fra) 4-6 6-2 6-4 6-4, Sanchez (Spa/11)- Jarryd (Zwe) 6-2 6-3 6-2, Ondruska (ZAf)-Aguilera (Spa) 3-6 7-5 6-3 6- 2, Stoltenberg (Aus)-Soules (Fra) 6- 2 7-6 7-5, Agenor (Hai)-Matsuoka (Jap) 6-2 6-3 6-7 6-3, Forget (Fra/7)- Washington (VSt) 7-5 2-6 7-5 1-6 7- 5, Yzaga (Per)-Tulasne (Fra) 6-1 4-6 6-4 6-2, Jonsson (Zwe)-De la Pena (Arg) 7-6 6-3 2-0 opg., Paloheimo (Fin)-Tarango (VSt) 6-2 6-2 6-1, Pioline (Fra)-Gilbert (VSt/16) 6-4 2- 6 6-1 6-4, Stich (Dui/12)-Pearce (VSt) 6-3 6-3 7-5, Camporese (Ita)- Riglewski (Dui) 6-4 6-2 6-2, Hlasek (Zwi)-Pate (VSt) 6-4 6-1 7-5, Con nors (VSt)-Witsken (VSt) 6-3 6-3 7- 5, Patrick McEnroe (VSt)-Bloom (Isr) 7-5 6-4 7-6, Cash (Aus)-Noszaly (Hon) 6-4 7-6 6-3, Benhabiles (Fra)- Crabb (VSt) 4-6 4-6 6-4 6-2 6-3, Tsjerkasov (Sov)-John McEnroe (VSt/15) 2-6 6-4 7-5 7-6. Vrouwen enkel, eerste ronde: Kido waki (Jap)-Schultz (Ned) 6-4 6-4, Labat (Arg)-Rottier (Ned) 1-6 7-5 6- 1, Martinek (Dui)-Porwik (Dui) 6-1 6-0, Huber (Dui/16)-Garrone (Ita) 6- 3 "6-3, Thoren (Fin)-Javer (GBr) 6-2 6-2, Savtsjenko (Sov)-Housset (Fra) 6-1 6-4, Capriati (VSt/10)-Piccolini (Ita) 6-2 7-5, Pierce (Fra)-Dahlman (Zwe) 7-6 6-0, Van 'Lottum (Fra)- Pampoulova (Bul) 6-4 2-6 6-3, Zve- reva (Sov/15)-Faber (VSt) 6-0 6-0, Suire (Fra)-Paradis (Fra) 6-2 6-3, Rinaldi (VSt)-Laskova (Tsj) 6-2 6-3, Grossman (VSt)-Golarsa (Ita) 7-5 6- 0, Gigi Fernandez (VSt)-Takagi (Jap) 7-6 6-2, Halard (Fra)-Habsu- dova (Tsj) 6-4 7-5, Gildemeister (Per)-Samantha Smith (GBr) 6-3 2-6 6-1, Harvey-Wild (VSt)-Baudone (Ita) 6-4 7-5, Hack (Dui)-Durie (GBr) 6-4 7-5, Graf (Dui/2)-Magda- lena Maleeva (Bul) 6-3 7-6, Cecchini (Ita)-Cueto (Dui) 6-3 3-6 7-5, Staf ford (VSt)-Tanvier (Fra) 6-2 6-1, Te- mesvari (Hon)-Miyagi (Jap) 6-1 6-3, Bonsignori (Ita)-Herreman (Fra) 6-3 6-4, Kijimuta (Jap)-Strandlund (Zwe) 6-0 6-4, Langrova (Tsj)-Tes- tud (Fra) 6-2 0-6 9-7, Whitlinger (VSt)-De Lone (VSt) 6-1 7-6, Cun ningham (VSt) - Martin (VSt) 6-2 6- 2, Marie-Joe Fernandez (VSt/4)-Ro- mano (Ita) 6-3 6-0, Graham (VSt)- Reinstadler (Oos) 6-1 7-5, Hy (Can)- Mothes (Fra) 6-2 6-2, Katerina Ma leeva (Bul)-Jaggard (Aus) 6-3 6-4, Niox-Chateau (Fra)-Demongeot (Fra) 6-4 6-4. De Duitse Steffi Graf in actie op Roland Garros tijdens haar partij tegen de Bulgaarse Magdalena Maleeva. Graf moest maar liefst negen games inleveren: 6-3 7-6 (8-6). - fotoafp ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt op 11 september in eigen land een vriendschappelijke interland tegen Pol Het seetiebestuur heeft dat gisteren tijdens de algemene jaar. vergadering meegedeeld. Vrijwel zeker oefent Oranje vervolgens op 26 maart 1 eveneens thuis, tegen Joegoslavië. De KNVB heeft dit c eerder dit jaar wegens slechte weersomstandigheden afgelast nog te goed. De voetbalbond heeft ook nog een afspraak mej Oostenrijk. Het college wil met die thuiswedstrijd geen ha; maken. De KNVB wil het EK 1996 samen met België organiseren. C,„ dat mogelijk te maken is een reglementswijziging van dé UEFA nodig. Eventueel overweegt Nederland zich alleen kan. didaat te stellen, als de UEFA niet akkoord gaat met het s, menwerkingsverband met de Belgen. ZEIST (ANP) - Het seetiebestuur betaald voetbal heeft m geen beslissing genomen over de zaak-SW. De Schiedam» club verdwijnt mogelijk uit het betaald voetbal, al dan niet via een fusie met Feyenoord. Aanvankelijk zei Paul Boels, bestuurslid technische zaken, pa na afloop van de competitie iets te ondernemen. Dit om hc verdere verloop van de eredivisie en de na-competities in d eerste divisie niet te beïnvloeden. Op voorspraak van VW'er Sprengers toonde het sectiebestuu zich echter bereid op korte termijn een beslissing te nemen. Dit om de schijn te vermijden na afloop van het seizoen c een beslissing bepaalde clubs te bevoordelen. Het besluit van het seetiebestuur zal evenwel niet openl_ worden gemaakt, voordat alle competities voorbij zijn. Op® moment is bovendien nog niet duidelijk wat er met SW g. beurt. Voorzitter Van Dijk ziet geen kans onder de huidige fi- nanciële voorwaarden met de club voort te gaan. Hij over weegt SW op te laten gaan in Feyenoord. ZEIST (ANP) - De doorstroming tussen betaald- en amateur voetbal is voorlopig van de baan. Overleg tussen de I van de beide secties heeft daartoe geleid. Voorzitter Van Rooijen deelde gisteravond op de vergadering van het betaald voetbal in Zeist mee dat de be langrijkste voorstellen uit het plan voetbal in 2000 niet haal baar zijn. Gesprekken tussen de betaalde clubs maakten dat enige tijd geleden al duidelijk. Voetbal in 2000 voorzag onder meer in twee klassen van onaf- hankelijken onder de eredivisie. De amateurs zijn voort duidelijker doorstroming, de profclubs niet. Wel wordt in de toekomst waarschijnlijk gepraat over een klasse van onafhan- kelijken onder de eerste divisie, met automatische promotie ei degradatie. Ook dat was eerder achter de schermen al beken geworden. Met 24 stemmen voor en 12 tegen werd voorts een bestuurs voorstel aangenomen de pers voortaan te weren van de verga deringen. Daarmee is de grootste sportbond van Nederland te vens de enige die de openheid voortaan mijdt. DEN HAAG (ANP) - Rob Mulders, die in Olympia's Rondeel dag de leiderstrui droeg en in het algemeen klassement a vierde eindigde op een halve minuut van winnaar Anton TÉ, wordt prof. Hij tekende een contract bij de Buckler-ploegvan Jan Raas. ROTTERDAM (ANP) - Regilio Tuur is gisteravond in de Rot terdamse Weena IJshal op het winnende pad gebleven. De in de New York wonende zwaarvedergewicht behaalde zijn 21ste overwinning in 23 gevechten, bij een onbeslist en een maal verlies. De Zairees Jean Tibadeza bleek voor 1100 toeschouwers be paald geen gemakkelijke tegenstander. Aan de zege op punten van Tuur bestond echter geen twijfel. De drie juryleden gaven met respectievelijk 80-74, 80-75 en 80-71 de partij aan de Ne derlander. •1 's-Gravenpolder. NK vrouwen Eerste ronde: Van Lith (Rosma- len)-Graas (Wörmerveer) 2-0, Van Duinen (Hattemerbroek)- Andries (Groningen) 1-1, Schou ten (Santpoort)-Polman (Arn hem) 1-1, Wanders (Veenoord)- Verhoef (Heerlen) 2-0, De Vos (Tholen)-Meijler (Leusden) 0-2. 2-0 (0-6). Athene, kwalificatietoernooi mannen Vierde dag: Griekenland-Honga- rije 3-0 (15-9 15-6 15-3), F rije-Zwitserland 3-0 (15-6 15-5 15-12). Milaan, ETU triathlon Eerste wedstrijd in een serie van twintig (1500 m zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen): 1. Barel (Ned) 1.41.32, 2. Cordier (Fra) 1.41.38, 3. Lombardozzi (Ita) 1.43.08, 4. Piazza (Aus) 1.43.22, 5. Eitzinger (Zwi) 1.43.33, 5. 6. Ferraresi (Ita) 1.44.14, 9. Van Diessen (Ned) 1.45.05. Vrouwen: 1. Carla (Ita) 1.57.55. Belo Horizonte, World League, groep A Tweede dag: Cuba-Brazilië 3-2 (6-15 15-10 16-17 16-14 17-16). Stand: Cuba 4-8 (13-3), Frank rijk 4-6 (11-6), Canada 4-2 (6- 11), Brazilië 2-0 (3-6), Nederland Hull, Milk Race Eerste etappe, eerste gedeelte: 1. Walker (GBr) 142 km in 3.33.54, 2. Spruch (Pol), 3. Bogaert (Bel), 4. Hempsall (GBr), 5. Clay (GBr), 6. Beelen (Bel), 7. Kane (Ier), 8. Reynolds (GBr), 9. Bamford (NZe), 10. Heylen (Bel) allen z.t. Tweede gedeelte: 1. Bogaert 43 km in 52.09, 2. Cooman (Bel), 3. Walker, 4. Devos (Bel), 5. Pop (Aus), 6. Clay, 7. Padmos (Tsj),5 Remijn (Ned), 9. Dolgnik (Sov), 10. Sikora (Pol) allen z.t. Algemeen klassement: 1. Walker 4.23.32, 2. Bogaert O.Of Spruch 0.12, 4. Clay 0.18, 5.- nolds 0.19, 6. Abramov (Sov) 0.20, 7. Holden (GBr) 0.21, 8. Ba ker (VSt) z.t., 9. Curran (GBr) z.t., 10. Tonkov (Sov) 0.23. Strombeek (Bel), profkoers: Hoste (Bel) 162 km in 4.00,2 Van Holen (Bel), 3. Adrie van der Poel (Ned) 0.30, 4. Giesberts (Bel), 5. Van Itterbeeck 7.05, 7. Strouken (Ned), 8. Vos (Ned), 10. Cornelisse (Ned) z.t. Lotto: eerste en tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 64 winnaars, bruto 5797,80. Vierde prijs: 3149 winnaars, 117,80. Vijfde prijs: 53.918 winnaars, 5,00. Cijferspel: zes cijfers goed: geen winnaar. Vijf cijfers: drie win naars. Vier cijfers: 19 winnaars. Drie cijfers: 216 winnaars. Twee cijfers: 2288 winnaars. Toto: eerste prijs: 1 winna^ bruto 37.937,20. Tweede pij tien winnaars, bruto 1087, Derde prijs: 139 winnaars. 195,50. i. Toto-gelijk: eerste en twee prijs: geen winnaar. Derde Prl 18 winnaars, 79,60. Vierde P11! 380 winnaars, 5,80. EINDHOVEN (ANP) - Frank Arnesen fungeert het volgende seizoen bij PSV als assistent van hoofdcoach Bobby Robson. Gisteren W" reikte het bestuur van de Brabantse club overeenstemming met Deense oud-international. Arnesen tekende een contract voor e® jaar. Hij zal als elftalleider aan de begeleidingsstaf worden toegn- voegd. Arnesen (34) wordt in Eindhoven feitelijk de opvolger van assist®1' trainer Hans Dorjee, die aan het einde van het seizoen bij RWS trekt. De voormalige middenvelder van Ajax, Valencia, AnderW en PSV beschikt nog niet over de benodigde trainersdiploma's. Arnesen moest als gevolg van een ernstige blessure vroegtij® stoppen met betaald voetbal. Als pr-functionaris, sponsorbegek"1 en part-time jeugdtrainer bleef hij de laatste jaren bij PSV betro ken. Sinds oktober 1988 werkte Arnesen tevens als comments voor de Deense televisie. Die baan zal hij in verband met zijn nieuw functie bij PSV opgeven. Robson, wiens contract doorloopt tot medio 1992, krijgt ooP volgende seizoen hulp van keeperstrainer Jan Formannoy en con tietrainer Luc van Agt. Daarnaast kan de Brit nog een beroep op de trainers Huub Stevens, Adri van Kraay en Rob Verbeek. Symbolische foto: Chris Wa Evani verslagen achter blijft. Door Ted van Leeuwen BELGRADO - „Rijk? Wat rijk", retourneert Vladim: Cvetkovic de vraag. „Nar Joegoslavische begrippen Rode Ster schatrijk. Maa naar Europese maatstavei Wat is de waarde van gela Zou Marco van Basten i Belgrado willen spelen al we hem twee keer zovei zouden betalen als AC Mi lan doet? Maar elke jonge uit de provincie verruilt z' club voor Rode Ster, zelfs s kreeg hij de helft van zij huidige salaris". Ljubomir Petrovic mag woens dag aan het hoofd van de Di ra s van de Balkan het veld L Bari betreden. Toch is de trai ner niet de man achter de 'Rod Revolutie' uit Belgrado. Die i er niet. Het zijn er twee. Vladi mir Cvetkovic en Dragan Dza jic zijn de handigste manager van het Joegoslavische voetbal misschien wel van Europa. Het illustere tweetal wee alle grote talenten van Joego avië te vinden en te strikken voor doorgaans geringe bedra s®. Om ze later voor vele mil joenen in West-Europa te ver kopen. Hun handelsgeest staa 'jnrecht tegenover die vai ïympique Marseille-presiden Bernard Tapie. De Fransman i, ooraLeen inkoper, het fijn. onderscheid. Vladimir Cvetkovic en Dra §an Dzajic vormen een be is kpPPel. Dragan Dzajic ai tien jaar de technisch-ma- nager van Rode Ster. Hi geelde er even lang linksbui! en ls met zijn 85 interland.^ nai ,?eeds record-internatio ziin Y^dimir Cvetkovic was ir te ?f®en eveneens een vedet- recommercieel-managei bal C blmk uit in basket li„ een van de zeventien afde n ®..n van 'Crvena Zvezda' knJ 1 zoekt de spelers, Cvet- k°wc legt ze vast. jjiccesformule lhkl S„ucces^orinule, want jaar van h umt ^°de Ster afscheid an de beste talenten. In de 34 !„n ze,s iaar vertrokken laakinar- het buitenland. De! ta? Mr£ ,ln,de reeks ^ren Mi- gan 9t i Twente) en Dra- loen ^wc, die voor 17 mil- Marsenhl ,naar O^P^t» meliiv overigens voorna- ln de ziekenboeg liet ir

de Stem | 1991 | | pagina 8