'Zeetje' nu definitief afgesloten 'Landbouwbedrijven aanpassen' IAPPORT IDESTEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 28 ME11991 Aantal bedrijven van boeren voldoet niet aan hinderwetvergunning Nieuw plankier voor het Zwin opgeleverd Zoommeer ziet weer zwart van de muggen Interessant en veelzijdig historisch tijdsbeeld PLAATSELIJK NIEUWS JK NIEUWS (TEN Muziektheater Job in Terneuzen e Roelandt terit ZE VAC SCHIETINGEN Schaakteam basisschool Oostburg sneuvelt in voorronde kampioenschap Ongeluk Terneuzen CITROÊN ren bezoeken ïn De Schans I De brief is een gevolg van de be- ldrijfsbezoeken in de afgelopen drie maanden. Deze controle is i onderdeel van het mestpro- Iject in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Op initiatief van de rijkspo- I litie, groep West-Zeeuwscli- I Vlaanderen is in samenwerking Let diverse instanties een be leidsplan ontwikkeld om de mi lieuproblemen in Aardenburg, Oostburg en Sluis aan te pak- I ken. Avondvierdaagse van start in Breskens Schoondijke Sluis Oostburg Aardenburg T20 niets vermist. TERNEUZEN - Door een com municatiestoornis is gisteren deze krant een deel van de fa milienaam van een der slacht offers bij het ongeluk op d Heillekruising te Sluis niet juist vermeld. De bejaarde Ter- neuzense automobilist die bi het ongeval het leven verloo' was de heer J. Zwarteveld Abusievelijk was de naam Zwartelee vermeld. het proefstatiaon voor de fruit teelt onder glas. Het vertrek is j om 06.45 uur vanaf de veerha-1 ven in Vlissingen en om 07.3of uur vanaf de veerhaven tel Kruiningen. Men kan zich op-| geven bij mevrouw Dielemanl te Hoek. OPENBARE LES - Donder dagavond 30 mei verzorgt do-| cent Nederlands J.J. Nelle een| openbare les poëzie in het Zel- denrustcollege. De les begint I om 19.30 uur en onderwerp isl de Zuidafrikaanse dichteres Elisabeth Eijbers. was vast. Voor levering april '921 werden 254 contracten verhandeld! tegen ƒ28,00 - ƒ27,20. De stem-1 ming was goed prijshoudend. (au onze verslaggever 5LUIS - De Stichting Het Zeeuwse Landschap sluit flet Zeetje', een stukje strand bij natuurgebied Het jsvin, toch af voor de toeris ten. Het al veel eerder geno men besluit, in combinatie met de uitgevoerde Delta sverken, stuitte op bezwaren bij de gemeente Sluis en de strandgangers. Dat was re- Autobedrijf WaltherdeBlockr g Oude Zoutdijk 2-4, Hulst. Ttl. 0114 - Onze service is pas 9oe^' als u dat vindt! den voor de Stichting op de zaak te heroverwegen. Deze heroverweging schoot weer in het vekeerde keelgat bij de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF). T. Kramer van de ZMF vond deze heroverweging van een dergelijke Stichting onbe grijpelijk. Omdat in de buurt van 'Het Zeetje' een nieuw plankier is aangelegd en de mt nsen op een eenvoudige manier op het bad- strand kunnen komen besloot de Stichting om 'Het Zeetje' toch af te sluiten. „Het is een moeilijke beslissing geweest", zegt direc teur R. Willems. „Er leefden ver schillende gedachten. De ZMF wilde sluiting en de gemeente wilde het strand openhouden". De Stichting zat met de ge meente om de tafel en kwam met argumenten. Naast de verbete ring van de duinovergangen bij het badstrand werd ook gewezen op het natuurbelang. „Het be trekkelijk klein oppervlak is vol ledig kaal getrapt. Dat moet zichzelf herstellen. En het ge bied ligt in de buurt van broe dende vogels. En die kun je niet storen. De tijd is daarom nu rijp om het gebied af te sluiten. En de gemeente kan zich in onze ar gumenten vinden". Maar de gemeente verkeert in opperste verwarring. Volgens een woordvoerder wordt pas na de zomervakantie beslist over het wel of niet sluiten van 'Het Zeetje'. De Sluisse burgemeester M. Everaers was gistermiddag niet bereikbaar voor commen taar. Waneer Het Zeetje wordt af gesloten is nog niet bekend. Van onze verslaggever OOSTBURG - Binnenkort krijgt een aantal West- Zeeuwsvlaamse landbouwers een brief in de bus |over wat er mis is op het bedrijf. De boeren krijgen i maanden de tijd om de problemen op te lossen. |üan wordt gecontroleerd of de desbedreffende bedrijven laan de voorwaarden van de hinderwetvergunning voldoen. neenschap de Leeuwtjes ont-| ,e Schans uit Terneuzen een| en. Het is de tweede keer dat twisseling organiseren. scholieren dinsdagochtend opl het stadhuis. Verder volgen zei die dag onder andere lessen opl de Leeuwtjes en maken ze eenl boottocht over de Westerschelde! door de sluizen en op het kanaal) van Terneuzen naar Gent. Woensdag 29 mei 'doen' del Denen een dagje Amsterdam, del scholieren van de Leeuwtjes en') de Schans zijn dan vrij. De vol-T gende dag, donderdag 30 mei,* bezoeken de Terneuzense leer-) lingen en hun gasten onder meer) de Oosterscheldewerken. De laatste dag met activitei-) ten is vrijdag 31 mei. Dan vin-) den er voornamelijk sportwed-1 strijden plaats bij de Schans en) in zwembad de Honte. De) Deense scholieren gaan zaterdag) 1 juni in alle vroegte weer huis-1 waarts. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het Petra j Gospelkoor geeft vrijdag 311 mei in het Zuidlandtheaterinj Terneuzen een uitvoering van| het muziektheater Job, ge-1 schreven door Jan Blei en André Pouwer. In 1990 ontving het koor een zil veren duif-award voor deze pro-1 duktie. Het initiatief gaat uit) van de Evangelistatie Commissie I van de gereformeerde kerk. In| het voorprogramma kan men I koorzang uit Terneuzen beluis-1 teren van de zang- en speelgroep I Sjaloom, onder leiding vanl Sjaak Hamelink en van het rn-l terkerkelijk koor Or Tamim, on-1 der leiding van Henk Siersema. Aanvang 20.00 uur. Caamse Automobielsport Club van het rittenseizoen 1991^ verreden in de omgeving va I en Han de Groot uit Axel, maar tt klopten hun concurrenten 1 een verschil van zes tijds punten. Jan Willem Tolhui en Noël van den Bergen uit terlandkerkje eindigden derde De toerklasse werd •»-= ,ej kend gewonnen door de A* J equipe Wim Navest en I Pierre Nolet die als enige n| den de honderd strafp I bleef. De nummer twee, i echtpaar Smits uit Berg t j Zoom eindigde op zijn beu I een straatlengte voorspro J de equipe Puister en Van ren uit Terneuzen. (advërtêntïéT BRESKENS - In Bres kens gingen gisteren 550 mensen van start voor de zesde avondvierdaagse. 125 Lopers op de 10 ki lometer en 425 op de kortste afstand de 5 kilo meter. Zoals gebruikelijk namen er ook achttien rolstoelgebrui kers deel aan dit wandel sportevenement. Dit jaar was P. Vermeulen uit Ter neuzen weer de man die met de meeste keren van start ging. Als alles goed gaat mag hij donderdag speldje nummer 33 in ont vangst nemen. De Boer uit Breskens was traditiege trouw weer de oudste deel nemer. Donderdag gaat de 10 ki lometer om 18.30 uur van start, en de 5 om 19.00 uur. Er wordt dan verzameld op de parking van de C1000 in plaats van in de Sportlaan. De organisatie heeft voor dit jaar ook iets leuks be dacht. Aan iedereen wordt gevraagd om een spandoek te maken met een leuke of mooie tekst. Hieraan is ook nog een prijs verbonden. Hiermee wil de organisatie weer een beetje de sfeer van vroeger oproepen, die op deze manier op de laatste dag ook zo gezellig verliep. Dit beleidsplan bestaat uit di verse fasen. De eerste fase is nu achter de rug. De voorlichting over het project en de bedrijfs bezoeken. Het was de bedoeling dat binnen twee maanden op nieuw controle zou plaatsvinden maar dat is een half jaar gewor den. „Er werd om meer tijd ge vraagd om de problemen op te lossen. Zoals bijvoorbeeld het uitrijden van mest dat nu nog op het terrein ligt. Dat kan niet binnen twee maanden", zegt P. Reijnierse van de rijkspolitie die in de projectgroep zit. Volgens de hinderwetvergun ning moeten landbouwbedrijven over een gierkelder of mestplaat beschikken. Bij enkele bedrijven ontbreken deze voorzieningen. Hij kan nog niet zeggen op welke overtredingen de project groep het meest stuitte en om hoeveel bedrijven het gaat. „De zaak wordt momenteel op een rijtje gezet". De landbouwers keken bij het begin van het project met enige argwaan naar de bedrijfsbezoe ken. 'Een politieman achter iedere boom', klonk het. De be drijven werden niet bezocht door politiemensen maar door vertegenwoordigers van de ge meenten. „De negatieve reacties vielen gelukkig mee", aldus Reijnierse. „Voldoen aan de hin derwetvergunning is ook in het belang van de boer. Natuurlijk zijn er altijd een paar die zich toch niet aan de regels willen houden". Met ingang van 14 juni wordt gecontroleerd op het uitrijden van mest. Het was de bedoeling dat de nieuwe wet, direct na uit rijden onderwerken, werd toege past. Maar deze wetgeving is nog niet van kracht. „Vandaar dat we nog met de oude wet werken. Maximaal een dag na het uitrij den onderwerken. Daar gaan we zeker goed op letten". Het rijk is gevraagd om een deel van de personeelskosten te betalen. Controle op uirijden van mest betekent immers meer werk en daarvoor is een aantal uren begroot. „We wachten nog op geld uit Den Haag. Rond 14 juni moet het bedrag bekend zijn". Even uitrusten op het plankier. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever RETRANCHEMENT - Be zoekers aan het strand bij de Zwingeul in Retranche- ment lopen deze zomer over een nieuw plankier. Deze loopbrug verbindt de nieuwe zeewering met het strand en zorgt ervoor dat de bezoekers niet door het aanwezige natuurgebied lo pen. Dit plankier werd zaterdag door de Lions Club West- Zeeuwsch-Vlaanderen over handigd aan de Stichting Het Zeeuwse Landschap. H. Saeijs, hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat in Zeeland en H. Visser, vice-voorzitter van Het Zeeuwse Landschap, ont hulden een herdenkingsbord met de namen van de bedrijven die het plankier hebben ge sponsord. De Lions Club bestaat dertig jaar en dat was reden om iets speciaals te doen. In navolging van een actie voor de schaaps kooi in het Verdronken Land van Saeftinghe, uitgevoerd door de Oost-Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Lions, werd een actie voor het plankier op touw gezet. President J. van den Berg schreef een brief naar bedrijven. Het benodigde geld werd bij elkaar gehaald. Met de aanleg was zo'n veertigdui zend gulden gemoeid. De Stichting Het Zeeuwse Landschap zorgt voor het ver dere onderhoud. Het plankier is 150 meter lang en steunt op palen die het zand zijn ingesla gen. De Stichting Het Zeeuwse Landschap heeft inmiddels het plankier in de Verdronken Zwarte Polder bij Nieuwvliet volledig hersteld. Een gedeelte was al opgeknapt maar het resterende deel verkeerde nog in een slechte staat. Recrean ten kunnen door de recon structie weer volledig van het plankier gebruik maken. Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Rond het Zoommeer ziet het weer zwart van de muggen. De muggenplaag komt in dit ge bied al vanaf 1988 voor. Een jaar eerder begon namelijk in de verschillende delen van het Zoommeer de verande ring van het water van zout naar zoet. Die verandering leverde al meteen in voorjaar en in mindere mate ook in het najaar wolken muggen op. De laatste dagen zijn die wolken er weer. Waterspor ters hebben er op en langs het Zoommeer danig last van. „Het enige voordeel is dat ze niet steken," zegt C. van de Brand uit Roosendaal. Hij ligt met zijn boot in de jachthaven bij het Beneden- sas onder De Heen. „Maar de boten zien er wel zwart van. Alles zit vol mug gen. Als je 's morgens wakker wordt zitten er dikke lagen op de boot. Het is hier ver plicht elke ochtend de boot wassen om die beesten eraf te krijgen," voegt Van de Brand eraan toe. Volgens een woordvoerder van rijkswaterstaat in Mid delburg zal de muggenplaag in deze vorm nog zo'n jaar of vijf aanhouden. „We hebben het verschijnsel ook gehad toen na het IJsselmeer zoet werd. Die verzoeting ging langzaam en daarom hebben ze daar ook tientallen jaren last gehad van muggen. Bij het Zoommeer gaat het veel sneller. De verzoeting van het water is hier geforceerd. De problemen zijn hierdoor ook vlugger opgelost." Hij verwacht niet dat de muggen rond het Zoommeer helemaal verdwijnen. „Maar er komt meer vis in het Zoommeer," merkt de woordvoerder van rijkswa terstaat op. „Vis eet de mug- gelarven in het water en daardoor zullen er steeds minder muggen uitvliegen. We kunnen de muggen wel bestrijden met chemicaliën, maar dan verdwijnen ook tal van andere diersoorten. Het middel is in dat geval erger dan de kwaal. Het gaat ove rigens om vedermuggen. Het voordeel daarvan is dat ze niet steken." Van onze verslaggever BOES - Overdoen kan niet, maar terugblikken is wel zo leuk. Zeeuwse dorpen, ha ventjes, schepen op de Wes- terschelde, geschetst door twee Belgische kunstenaars tussen 1875 en 1955 zijn momenteel op de tentoon stelling 'Zeeuwse Schetsen' te zien, in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland in Goes. Vader Henri (1848 - 1919) en zoon Maurice Seghers (1883 - 1959) uit Antwerpen schetsten miloze boeken vol, waarbij ze "eel van hun onderwerpen vonden op en rond het water, met name van De Schelde. Hun grote belangstelling voor alles wat met deze rivier samenhing strekte zich ook tot Zeeland uit. darnaalknotsen Hoewel in beide wereldoorlo gen veel van hun werken, vooral die van Maurice, verlo gen gingen, zijn er anno 1991 och nog zo'n 60 schetsboeken nJ°'n 250 reprodukties over- l eleven. Ze zijn in particulier genoom van J. van Beylen, uu-directeur scheepvaart van ™twerpen Persoonlijk con- act tussen Beylen en de Goese museumdirecteur Frank de JjT neeft ertoe geleid dat de ?n voor de eerste keer in stéïd worden tentoonge- be boeken van Henri Seg- j 1 Zeegezicht op Westerschelde hers zijn te dateren tussen 1875 en 1914. Diverse scheeps- typen worden hierin geportret teerd, zoals hoogaarzen, lem- merhengsten en Antwerpse garnaalknotsen. Daarnaast passeert een aantal haven plaatsen en dorpen de revue, evenals de rede van Vlissingen. Spiegel De schetsen van Maurice Seg hers zijn gemaakt tussen 1893 en 1955. In zijn schetsboeken staan tekeningen van een groot aantal visserschepen uit Boek- houte, De Paal en Graauw. Verder legde hij havengezich ten vast van onder andere We- meldinge, Hansweert en Veere. Vader Seghers was leraar in schoonschrijven (kalligrafie) en als zodanig koninklijk kalli graaf en tekenaar van koning Leopold I van België. Zijn schetsboeken vormen een spie gel van het toenmalige leven, tonen gebouwen en landschap pen die nu lang verdwenen zijn. Zijn schetsen laten dan ook een interessant en veelzij dig historisch tijdsbeeld zien. Naast het schetsen hield hij zich ook bezig met aquarelle ren, schetsen, pentekenen, et sen en kopersnijden. In tegenstelling tot zijn vader was Maurice wél in de gelegen heid om de Academie voor Schone Kunsten te bezoeken. Hij volgde er teken- en schil derlessen. Vakanties in Knok- ke, en verblijven in Nieuw- poort en Oostende leverde hem onderwerpen. Hij schilderde vooral zeegezichten en een be perkt aantal landschappen. Maurice Seghers was een gede gen tekenaar. Zijn pen- en pot- loodtkeneningen kenmerken zich door grote nauwkeurig heid en zorgvuldige afwerking. Hij had talrijke exposities in België en nam deel aan groeps- Dorpstafereel Sluis tentoonstellingen in Zwitser land, Frankrijk en Noorwegen. De tentoonstelling, waarop ook veel Zeeuwsch-Vlaamse schetsen, loopt tot 25 augustus. Er is een speciale catalogus uitgegeven met schetsen van vader en zoon Seghers. Het museum in de Singelstraat is van dinsdag tot en met vrijdag open van 11.00- 17.00 uur en op zaterdag van 11.00 - 16.00 uur. SOOS - De soos voor alleen staanden afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 1 juni een bijeen komst in zaal Wijffels, aan vang 20.00 uur. De muziek wordt verzorgd door het Jumbo Trio. Verder wordt er bingo gespeeld en een verloting gehouden. UNICEF - De nieuwe voorraad kaarten en presentjes voor de vekroop ten bate van Unicef, het kinderfonds van de Ver enigde Naties, zijn weer bin nen. Men kan hiervoor terecht bij L. Everaers. Unicef helpt de slachtoffertjes van de oorlog in Irak (Koerden) en Bangladesh (wervelstorm). KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor is uitgenodigd om zondag 2 juni de hoogmis n de basiliek van Oostakker bij Gent op te luis teren. Het koor zingt de wisse- lende gezangen van het feest St.-Kruis van Sacramentsdag, waaron der het beroemde Lauda Sion van St.-Thomas van Aquino. De viering begint om 10.00 uur. park De Elderschans worden zondag 2 juni honderden lief hebbers uit Nederland en Bel gië verwacht voor het jaar lijkse toernooi van de verbroe derde grensgemeenten Malde- gem, Aardenburg, Damme en St.-Laureins. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. COLLECTES - De collecte van de Nederlandse Hartstichtng heeft 1704,40 opgebracht. De collecte voor de Nederlandse missionarissen heeft ƒ655,25 opgebracht. KERMIS - De kermis wordt van vrijdag 31 mei tot en met 3 juni gehouden. Nasat de tradi tionele kermisattracties is er maandag 3 juni een kermis- schieting en zondag 2 juni een internationaal bollersfeest op het landgoed De Elderschans. VOLKSDANSEN - In bejaar dentehuis Coensdike wordt vrijdag 31 mei voor personen van 50 jaar en ouder een dans- middag gehouden. Het initia tief gaat uit van 'Dansen voor Ouderen' van de stichtng Wel zijn voor Ouderen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. GRENSGEMEENTEN - In het HENGELEN - In het Grote Gat wordt vrijdag 31 mei een worm/matchhengelwedstrij d gehouden. De wedstrijd duurt van 19.00 tot 21.00 uur. De or ganisatie is in handen van de Hengelsportvereniging Aar denburg. ST.-JANSTEEN - Zaal 't Cen trum, 31 schutters, beide hoge vo gels: J. Dobbelaar, Hulst; eerste zijvogel: J. de waal, Koewacht; tweede zijvogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (5): mevrouw Groenewegen, Koe wacht; vliegende vogel: P. Neve, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal Lauwrijsen, dertig schutters. Hoge vogel: W. Rombout, Koewacht; eerste zijvo gel; A. Colpaert, Moerbeke; tweede zijvogel: R. Martens; grootste aan tal (4): M. van Goethem en A. Mar tens, allen Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Reizende Man, 26 schutters. Hoge en eerste zijvo gel: F. de Meyer, Ossenisse; tweede zijvogel: A. Verschoten, IGooster- zande; grootste aantal (6): Ph. Die- rickx, Walsooren. ST.-JANSTEEN - Bejaardenschie- ting, zaal 't Centrum, 28 schutters. Hoge vogel: P. D'Hondt, Klooster zande; eerste zijvogel: A. Cocq- heyt, Absdale; tweede zijvogel: J. Blommaert, St.-Jansteen; grootste aantal (4): A. D'Hooghe, Verre broek. TERNEUZEN - De Westerschelde, selectiewedstrijd supercup, vier tallen, 56 schutters. Terneuzen 43 punten, Aardenburg 31, Gilze- Rijen 30 punten. GRAAUW - De Friezen, vijftig schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: E. Savoye; tweede hoge vogel: A. van Damme; eerste zijvogel: R. Rijsel, allen St.-Jansteen; tweede zijvogel: P. Steyaert, Graauw; derde zijvogel: C. Boënne, Nieuw- Namen; vierde zijvogel: J. van Wa terschoot, Kloosterzande. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van Water schoot, Kloosterzande; tweede hoge vogel: G. D'haens, Graauw; eerste zijvogel: J. Cocqheyt, Abs dale; tweede zijvogel: H. Merkx, St.-Jansteen; derde zijvogel: W. Jacobs, Hulst; vierde zijvogel: E. Van Hove, St.-Jansteen. ZUIDDORPE - Zaal Gemeente huis, 22 schutters. Beide hoge vo gels: M. Suy, Sas van Gent; eerste zijvogel: R. D'Hondt; tweede zijvo gel: H. D'Hondt, beiden Zuid dorpe; grootste aantal (6): J. Suy, Koewacht. OSSENISSE - Camping De Zee meeuw, 28 schutters. Hoge en en eerste zijvogel; L. de Klerk, Osse nisse; tweede zijvogel: A. de Smet; grootste aantal (3): J. Sinave, bei den Hengstdijk. ST.-JANSTEEN - Zaal 't Cen trum, 23 schutters. Hoge vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; eerste zijvo gel: Th. Casteels, Hulst; tweede zijvogel: D. de Smet, Stekene; grootste aantal (7): E. Staelens, St.-Jansteen. KOEWACHT - Zaal Lauwrijsen, bejaardenschieting, 25 schutters. Hoge vogel: E. Colpaert; eerste zij vogel: E. Janssens, beiden Moerbe ke; tweede zijvogel: J. de Waal; grootste aantal (5): G. Baart, bei den Koewacht. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, 52 schutters, wip 1: eerste hoge vogel: R. van de Velde, Moerbeke; tweede hoge vogel: E. highels, Zuiddorpe; eerste zijvogel: P. Baart, Koe wacht; tweede zijvogel: J. Roeland, Zuiddorpe; derde zij vogel: R. van Migom, Overslag; vierde zijvogel: P. Martens, Koewacht. Wip 2: eer ste hoge vogel: E. Inghels, Zuid dorpe; tweede hoge vogel: J. Frey- ser, Koewacht; eerste zijvogel: A. Apers, Zuiddorpe; tweede zijvogel: C. van Acker, Lochristi; derde zij- vogel: J. Verstraeten; vierde zij- vogl: G. Suy, beiden Zuiddorpe. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 24 schutters. Hoge vogel: R. Boon, Hulst; eerste zijvogel: A. Remijn, Ossenisse; tweede zijvogel: A. Ver hoeven, Kloosterzande; grootste aantal (7): E. de Kort, Ossenisse. AGENDA SCHIETINGEN EN KAARTINGEN Hulst De Blaauwe Hoeve - 13.30 u. schieting voor bejaarden. Koewacht Café Oude Molen - 13.30 u. schieting voor bejaarden. St. Jansteen Café Sport - 14 u. kaarting. Van onze correspondent OOSTBURG - De schakertjes uit Oostburg van de Openbare Basisschool Oostburg konden dit jaar niet het succes van vo- rig jaar prolongeren in Meppel. Wist het eerste schaakteam vorig jaar in Capelle aaan de IJssel nog door te dringen tot de halve finales voor het Nederlands schaakkampioenschap voor basisscholen, dit jaar konden Jacco Rosendaal, Ruben Ver heul, Veerle Leenhouts en Geert Sturm niet tegen de over macht op. Of zoals leerkracht en begeleider Jan Cruson het eerlijk uitdrukt: „Er was sprake van een klasseverschil". Afgelopen vrijdag was het team met extra begeleider Adrie Ro sendaal afgereisd naar Meppel. Daar werd overnacht in een jeugdherberg. Zaterdags pro beerden zestien schaakteams, verdeeld over vier poules in de Anne Frank-school de voorronde door te komen. In de eerste wed strijd moesten de Oostburgena- ren tegen de Montessorischool Elcerlyck uit Leiderdorp. Vol gens Jan Cruson werd er door de zenuwen zwak gepresteerd en werd met een Vz tegen 3V4 verlo ren. De tweede wedstrijd tegen De Kringloop uit Arnhem werd er goed gespeeld, maar moesten ze toch met 0-4 hun meerdere er kennen. In de derde wedstrijd moest aangetreden worden tegen de regerend kampioen Bongerd uit Capelle aaan de IJssel. Alleen Veerle Leenhouts sleepte er met een patstelling een half punt uit; V2-ZV2. Terugkijkend op de laatste wedstrijd verklaarde Jan Cruson het verschil in spelen aan de hand van een voorbeeld. „Jacco Rosendaal speelde vanaf de laat ste wedstrijd tegen Frank Eik man. Hij speelde erg sterk. Door kleinigheidjes verloor hij. Toen we later de wedstrijd analyseer den, bleek dat hij goed gespeeld had maar dat zijn tegenstander toch nog iets dieper het spel doorgrondde". Niet zo verwon derlijk vindt Cruson, want die spelers trainer zeker twee keer per week. „Zij krijgen ook nog regelmatig bondstraining. Wat dat betreft leef je hier in Zeeuwsch-Vlaanderen erg geïso leerd". Gelukkig waren zijn spelers wel zo reëel dat ze wisten dat de anderen sterker zouden zijn. „Ze hebben het goed verwerkt. Za terdagavond hebben ze een ge zellige avond gehad". Zondag morgen werd de terugreis naar Oostburg weer aanvaard. Eindstand poule C: 1. Bongerd 6 punten, 2. Kringloop 3 punten, 3. Montessorischool 3 punten, 4. OBS 0 punten.

de Stem | 1991 | | pagina 15