Oplossing voor Vlooswijkstraat 'Lan Samenwerking Molenhof en Ter Schorre Gemeente Terneuzen komt ondernemers maar deels tegemoet Leontien van Moorsel huldigt Sasse kampioenen Landelijk festival jongerenkoren in Rijsbergen Aantal bei Interessan MARKTEN Solo rijdende Roelandt wint Gravinnerit ZEVAC DE STEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 28 ME11991 Bejaarden Zaamslag krijgen verpleeghuiszorg Stichting Sasse Folkloreweek weer in actie voor Bulgarije Politie pakt overvaller Politie houdt afpersers aan Braderie iii De Redoute 28 koren uit alle provincies van Nederland nemen deel Inbraak Ongeluk PLAATSELIJK NIEUWS Hoek Terneuzen Deense scholieren bezoeke De Leeuwtjes en De Schans Belangstelling voor zwemdag valt tegen Muziektheater Job in Terneuzen CITROËN DË STEM VAN Avondvierdaagse van start in Breskens Garnaalknotsen T16 Van onze verslaggever ZAAMSLAG - Zeventien be woners van bejaardencen trum De Molenhof in Zaam slag krijgen vanaf vrijdag 1 juni verpleeghuiszorg aange boden in hun eigen kamer in het bejaardencentrum. De Zaamslagse ouderen moeten normaal opgenomen worden in het verpleeghuis. Door een sa menwerkingsverband met het Terneuzense verpleeghuis Ter Schorre krijgen ze de zorg die ze nodig hebben aan huis. Volgens Molenhofdirecteur A. Lokerse past het zogenoemde substitutieproject in het over heidsbeleid om de opname van ouderen in het verpleeghuis zo lang mogelijk uit te stellen. Er zitten ook financiële voor delen aan. „Het is het ombou wen van duurdere zorg naar goedkopere. De zorg voor oude ren is in een verpleeghuis duur der. In Ter Schorre kost een dag normaal rond de tweehonderd gulden per plaats. Dezelfde zorg kunnen wij straks leveren voor honderdvijftig gulden per dag". Het substitutieproject kost op jaarbasis 350.000 gulden. Een team van verpleegkundi gen van Ter Schorre gaat die zorg aan de Zaamslagse ouderen geven. Ze worden voorlopig voor een jaar gedetacheerd in de Mo lenhof. Het gaat om tien zieken verzorgenden, een bezigheids therapeut en een verpleeghuis arts. Die termijn wordt volgens Lokerse stilzwijgend verlengd als het Algemeen Ziekenfonds voor Westbrabant en Zeeland (AZWZ) daarmee akkoord gaat. De samenwerking tussen De Molenhof en Ter Schorre is uniek voor Zeeuwsch-Vlaande- ren. „In Hulst loopt ook wel een dergelijk project. Maar daar zit ten het bejaardencentrum en het verpleeghuis onder een dak en hebben ze bovendien hetzelfde bestuur. Bij ons gaat het om een samenwerking tussen twee ver schillende stichtingen". De ondertekening van de sa menwerkingsovereenkomst vindt donderdag 30 mei om 16.30 uur plaats in de Molenhof. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft de wensen van de ondernemers in de Vlooswijkstraat maar ten dele gehonoreerd. De ondernemers klaagden over de verkeerssituatie die er volgens hen voor zorgt dat het winkelend publiek de straat mijdt. breiding is volgens van Rooijen niet voorzien omdat de winkels dan te dicht tegen het woonge deelte aan komen. Het gemeentelijk plan voorziet wel in verbreding van de trot toirs in de Vlooswijkstraat. Er komt een drie meter brede as- faltstrook waarlangs klinkerbe strating komt die visueel aan sluit op die van de Noordstraat- promenade. Verder krijgen de wit-rode paaltjes een andere kleur om geen visuele barriëre op te werpen. Die twee maatre gelen moeten de aantrekkings kracht van de Vlooswijkstraat vergroten. Bestuurslid H. Löffler van de stichting Centrum Promenade Terneuzen was niet echt tevre den met het plan van de gemeen te. Niettemin toonde hij begrip. „Voor de korte termijn is het geen echte oplossing. We hadden gehoopt wat meer te kunnen re gelen. Maar ik denk ook dat de gemeente op dit moment niet an ders kan", aldus Löffler, die ver der toch enkele lichtpuntjes zag. „We hebben toch wel iets be reikt. Het verbreden van de trot toirs is nog niet zo slecht. De smalle trottoirtjes nu nodigen niet uit. Een ander positief punt is, dat de paaltjes een andere kleur krijgen. Dat is belangrijk omdat die nu een barriëre op werpen". Voor het hete hangijzer, de laad- en losplaats op de kop van de Vlooswijkstraat, kon wethouder J. van Rooijen de ondernemers gisterochtend geen oplossing aandragen. „De laad- en losproblematiek nu oplossen betekent dat we een investering moeten doen die fei telijk weggegooid geld is. Im mers, straks moeten we de Axelse Dam aan gaan pakken", aldus Van Rooijen. De ondernemers zaten met de laad- en losplaats in hun maag omdat die de bereikbaarheid van de Vlooswijkstraat niet ten goede komt. Vrachtwagens be lemmeren niet alleen de door gang, maar isoleren de Vloos wijkstraat ook van de Noord- straatpromenade. Het gevolg is, dat weinig mensen aan het eind van de Noordstraat de hoek om gaan. Het vrachtverkeer weren uit de straat behoort volgens wet houder Van Rooijen niet tot de mogelijkheden. „Hoe je het ook wendt of keer, het bevoorra- dingsverkeer moet blijven. De Vlooswijkstraat moet toch dui delijk een doorgaande functie houden". Een andere wens van de win keliers, de uitbreiding van het winkelaanbod tot de grens met de Nieuwe Diepstraat, haalde het evenmin. Een dergelijke uit- SAS VAN GENT - De stichting Sasse folkloreweek gaat in oktober opnieuw naar Bulgarije met een beperkt medicijnen transport, bedoeld voor Bulgaarse kinderziekenhuizen. Dit initiatief is ontstaan na de ontvangst van twee noodkreten uit Sofia. Artsen van een kindercardiolog- sich ziekenhuis en van een zie kenhuis waar men kinderen met leukemie en tumoren behandelt, brachten kort geleden in een brief de verslechterende sutuatie in de ziekenhuizenonder de aan dacht van de Sassenaren. In de cember 1990 reisde een groepje mensen van de stichting Sasse Folkloreweek naar Bulgarije met TERNEUZEN - De Sasse- naar B. S. (27) is gistermor gen door de gemeentepolitie van Terneuzen aangehouden in verband met de overval op het benzinestation aan de Schependijk in Terneuzen. Afgelopen zaterdagavond wordt dat station overvallen. Toen de bediende niet oplette deed S. een greep in de kassa. De man heeft inmiddels be kend de overval uitgevoerd te hebben. Tevens bekende hij vo rige week woensdag in de Em- malaan in Terneuzen een be jaarde vrouw van haar tasje te hebben beroofd. Van het bij de delicten buitge maakte geld was niets meer over. Wel had hij de persoonlijke eigendommen in het tasje van de beroofde vrouw aan haar terug gestuurd. Van onze correspondent TERNEUZEN - De gemeen tepolitie van Terneuzen heeft de 24-jarige A. G. en M. A. (22) uit Terneuzen aangehou den in verband met een af persingszaak. De mannen zijn in verzekerde bewaring gesteld en worden vandaag voorgeleid aan de offi cier van justitie in Middelburg. Beide mannen zouden maan dag 6 mei een 39-jarige man uit Terneuzen meegenomen hebben naar een woning en hem daar onder bedreiging enkele duizen den guldens afhandig hebben gemaakt. Leontien van Moorsel had gisteren voor elke kampioen een kus, zoals hier voor Nederlands bert Korstanje. kampioen 50 meter crawl, Ro- - FOTOWIMKOOYMAN voedsel- en goederenpakketten en met medicijnen en hulpgoe deren. De verslechterende situatie in Bulgarije is voor de initiatiefne mers aanleiding de succesvolle actie van afgelopen winter op nieuw leven in te blazen. Dit keer gaat het om het verzamelen van medicijnen en medische ap paratuur, bedoeld voor ge noemde ziekenhuizen, het ont breken van buitenlandse valuta, nodig voroode bekostiging van de medicijnen en de slechte be voorrading van de ziekenhuizen maken dat de Bulgaarse medicia hun werk niet naar behoren kunnen uitvoeren. De medici in het kindercardiologisch zieken huis in Sofia houden zich voor namelijk bezig met het verrich ten van open hartchirurgie bij kinderen in de leeftijd van 6 tot 11 jaar. Het actiecomité in Sas van Gent, bestaande uit Rudy Clem- minck, Joke de Coninck en J; Sol, rekent op massale steun van de gemeenschap. Daartoe zijn onder meer enkele bankrekenin gen geopend voor het storten van financiële bijdragen. Voor meer informatie kan men terecht bij het actiecomité. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Bejaar dencentrum De Redoute in Sas van Gent houdt woens dag 5 juni een grote braderie voor bewoners, familieleden en publiek. De braderie duurt van 14.00 tot 18.00 uur. De gemeenschapsruimte van De Redoute wordt omgetoverd in een ware markt- en feestruimte. Daar zijn onder meer de Sasse middenstanders vertegenwoor digd met produkten die speciaal bedoeld zijn voor ouderen. Ver der worden tweedehands spullen verkocht voor Polen en zijn er activiteiten als miniatuurfietsen, poppen, pentekeningen, oude ambachten, handwerk, envelop pen trekken en grabbelton. Kin deren ontvangen een gratis bal lon. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Leontien van Moorsel, sportvrouw van het jaar 1990 en we reldkampioene achtervol ging wielrennen, heeft gis teravond in samenwerking met het gemeentebestuur de sportkampioenen van 1990 gehuldigd. Dat gebeurde tijdens de jaar lijkse huldigingsbijeenkomst in cultureel centrum De Speye, waar ruim 100 Sasse sport kampioenen waren vertegen woordigd. Het gemeentebe stuur hield met de uitnodiging van een bekende sporter een traditie in stand. Ook andere jaren huldigden landelijke be kende sportlieden de sport kampioenen in Sas van Gent. Gisteravond waren 134 sporters uitgenodigd. De sport- kampioensehappen werden be haald op regionaal, provin ciaal, landelijk en internatio naal niveau. Sportwethouder L. Marquinie heette de geno digden gisteravond welkom en wees in zijn openingswoord op de samenlevingseffecten van een actieve sportbeoefening. „Juist ook in Sas van Gent streven we ernaar de jeugd sportminded te maken", aldus de wethouder. Leontien van Moorsel reikte alle aanwezige kampioenen een gouden medaille uit voor zien van gemeentewapen. Na de gebruikelijke felicitaties kregen de aanwezigen de gele genheid de 21-jarige wielren- ster allerlei vragen voor te leg gen. Die werden door de spon tane Leontien op ontspannen wijze beantwoord. Zo vroeg de jeugdige Stef Snelders zich af waarom Leon tien ook op de fiets zo goed van make-up is voorzien. Leontien daarop: „Wielrenner is wel een mannensport, maar als je als vrouw fietst moet je er ook als vrouw uitzien". Een andere vraagsteller kreeg te horen dat Leontien de bekende biefstuk in de broek toch niet zo ziet zitten. Daar naast waren er veel vragen naar de aard van de training van de wielrenster en naar haar fietsmateriaal. Leontien van Moorsel begon ooit als 8- jarige met wielrennen. Ooit hoopt ze nog Olympisch kam pioen te worden, de Tour de France te winnen en individu eel kampioen op de weg te worden, zo liet ze zich gisteren ontvallen. Leontien van Moor sel werd gisteren in Sas van Gent overigens vergezeld van haar ouders. De gehuldigde kampioenen zijn: tweede seniorenteam van tafelten nisvereniging STV (Arnold de Maat, Pierre Cardon, Ronnie Ge- vaert), kampioen vierde klasse provinciaal. Vierde seniorenteam STV (Wil Berkhout, Fons de Co ninck, Willy Hamerlinck), kam pioen zesde klasse. A-junioren en D-pupillen van Corn Boys, kam pioenen najaarscompetitie KNVB afdeling Zeeland. E. van Hecke, Th. Spuesens en J. de Reu van De Sasse Vogelvrienden, districtkam pioenen. B-junioren van Philip pine voor- en najaarskampioen en C-junioren van Philippine, voor jaarskampioen. Robert Korstanje van de scouting, Nederlands kam pioen 50 meter jongens 13 jaar borstcrawl. Jeroen Korstanje van De Bruinvis, Zeeuws kampioen zo mer- en winterkampioenschappen, schoolslag tot 16 jaar. P. Baecke van duivenvereniging De Volhar ding, kringkampioen en generaal kampioen. P. Koers van duiven- vereniging De Vrede, kringkam pioen oude duiven onaangeduid halve fond en oude duiven aange duid halve fond. Th. van Zeele van De Vrede, provinciaal kampioen asduif oude duiven. Van gymnas tiekvereniging THOR vrouwen team (Angela Snelders, Natas ja Apon, Natalie Cappaert, Marijke Spuessens en Anneke Vermeire), Zeeuws kampioen niveau B4. Pas cal Vernaeve van De Bruinvis, Zeeuws winterkampioen 1200 me ter vrije slag en Zeeuws zomer- kampioen op 100 meter rugslag, 100 meter vlinderslag en 100 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar. Edwin de Jaeger, Zeeuws kam pioen 3 km baanlopen. Eerste vrouwenteam van volleybalvereni ging Savok, kampioen promo tieklasse afdeling Zeeland en win naar beker district; HWP 3 van schaakclub Het Witte Paard, kam pioen van Zeeland in de hoogste klasse. H. van de Hemel van dui- venmaatschappij De Reisduif Phi lippine, nationaal kampioen ZNB fond trilogievluchten. A. van Mol van topbiljartvereniging 't Oude Raedthuys, Zeeuws-Vlaams kam pioene. P. de Smet van 't Oude Raedthuys, Zeeuws kampioen. Van gymnastievereniging THOR, Linda Kox, Zeeuws kampioene C-niveau; Angelo Roelandt, Zeeuws kam pioen 2C-niveau; Serge van Eet- veldt, Zeeuws kampioen 4C-ni- veau; jongensteam (Tommie Ger- ritse, Tom Wilbrink, Domien van Waes, Christian van Hurck en Da- rio Verket), Zeeuws kampioen. Mi- rella Kampen, Zeeuws kampioen C5-niveau. Vrouwenteam tennis club Drive (S. Apecechia, D. Lie, J. van Driel, H. Colsen, B. Boddaert), districtskampioen tweede klasse en mixedteams •3'5+ (E. Dobbeleir, A. Dobbelair/W. Adriaense, M. Adriaense/J. Boddaert, B. Bod- daert/T. Kunst en M. Kunst) dis trictskampioen. Van bowlingvere niging St.-Albert N. Mannee, Y. Smolenaers, I. van Winden en de mannen W. Dijsselinck en H. van As, als team Zeeuws-Vlaams kam pioen. R. de Block, H. Brandt en P. Kruiminck van tafeltennisvereni ging Den Dijk, kampioen vijfde klasse van Zeeland. Van onze correspondent RIJSBERGEN - Op zaterdag 1 en zondag 2 juni wordt in de Rijsbergse St. Bavokerk het derde Landelijk Jonge- renkorenfestival gehouden. Aan dit festival nemen 28 ko ren deel uit alle provincies van Nederland. Het festival wordt georganiseerd door een plaatselijke werkgroep onder leiding van Piet Koe ken, dirigent van het Rijs bergse Agera-koor, in samen werking met de Katholieke Centra voor levensvorming in Utrecht en het Diocesaan Jongereninstituut in Breda. Het Landelijk Jongerenkoren- festival in Rijsbergen is toon aangevend geworden op het ge bied van jongerenliturgie. Dit is mede te danken aan de televisie uitzending die de KRO in sep tember verzorgde van het tweede festival in 1990. Ook de Compact Disc die van het festi val vorig jaar werd gemaakt is goed verkocht. Vanuit geheel het land zijn aanmeldingen binnen gekomen, en ook het St. Franciscuskoor uit Leeuwarden, dat vorig jaar het festival won, is weer van de partij. Ieder koor zingt vier lie deren, waarvan er drie worden beoordeeld door een vakjury, onder leiding van Cees van Me- chelen, programmamaker bij de KRO. De winnaar van het festival mag zondagmiddag een geldprijs van 400 in ontvangst nemen uit handen van bisschop H. Ernst van Breda. Hieraan vooraf gaat een finale met drie koren. De beste koren van het festival be treden vanaf 16.00 uur het pries terkoor van de St. Bavokerk. Bisschop Ernst spreekt de ruim duizend deelnemende jon geren toe. Hij gaat in op het thema van het weekeinde: 'Ver bondenheid in woord en klank'. Ook in de eucharistieviering op zaterdagavond om 19.00 uur zal de bisschop voorgaan, geassis teerd door pastor H. Boekelman en Claude Covemaeker, die deze twee dagen het festival presen teert. De zang tijdens deze vie ring wordt verzorgd door het or ganiserende Agera-koor onder leiding van Piet Koeken. Na de eucharistieviering op zaterdagavond is er aansluitend een feestavond in het gemeen schapshuis De Koutershof en een aangrenzende feesttent. Twee regionale popbands zullen er optreden, terwijl op het plein bij de kerk voor de ruim duizend jongeren een barbecue wordt verzorgd. Naast het festival in de kerk hebben de organisatoren ge zorgd voor een aantal activitei ten als daarvan is een wandel tocht naar het Trappistenkloos ter 'Maria Toevlucht' in Klein Zundert. Een belangrijk t..ier- deel van het festival zijn de workshops rond jongerenlitur gie, muziek en het dirigeren van jongerenkoren gehouden. In de Koutershof is er beide dagen ook een informatiemarkt met instel lingen en instanties op het ge bied van muziek, bezinning en liturgie. Uit de regio doen een drietal koren mee aan dit landelijk fes tival. Het Jongerenkoor Breda- Oost bijt de spits af op zaterdag middag om 12.15 uur. Dit koor verdiende z'n deelname door het regiofestival van november jongstleden in Galder te winnen. Het jongerenkoor ARK uit Breda zingt op zondagmiddag om 12.40 uur. Dit koor, dat verbonden is aan de Rozenkransparochie in Breda, staat onder leiding van Ronald Tichelaar, en telt ruim 45 actieve leden. Het koor 'De Kerkzwervers' uit Etten-Leur gaat op zondag middag om 12.20 uur ARK voor af. Dit koor is verbonden aan de H. Hartparochie, en bestaat uit op dit moment 30 leden. Verder komen de koren uit onder ande re: Zevenaar, Kwintsheul, Gies- senburg, Den Bosch, Den Haag, Utrecht, Amstelveen, Leeuwar den, Borne, Leerdam, Zwijn- drecht en Amsterdam. OOSTBURG - Er is ingebro ken in de kantine van de ten nisvereniging Oostburg aan de' Baljuw Veltersweg. Men kwam binnen door het vernielen van een raam. Vermist wordt een klein geldbedrag. De inbraak moet zijn gebeurd in de nacht van zondag op maandag. In de zelfde nacht kreeg ook het ver pleeghuis De Stelle aan de To- renweidelaan ongewenst be zoek. Er werd binnen heel wat overhoop gehaald doch verder niets vermist. TERNEUZEN - Door een couj municatiestoornis is gisteren J deze krant een deel van de |J milienaam van een der slacht! offers bij het ongeluk op Heillekruising te Sluis r,y juist vermeld. De bejaarde Ter) neuzense automobilist die j het ongeval het leven verlo™, was de heer J. Zwarteveljl Abusievelijk was de naar' Zwartelee vermeld. RIT - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling De Braakman houdt zater dag 1 juni een gezelligheidsrit. De start is om 14.00 uur bij de gebroeders Van der Bilt te Sluiskil en de tocht voert zo'n veertig kilometer langs onbe kende plaatsen door het Zeeuws-Vlaamse land. Verza melen vanaf 13.30 uur. EXCURSIE - De Agrarische Commissie Zeeland houdt dinsdag 18 juni een excursie naar Naaldwijk, Op het pro gramma staan een bezoek aan de bloemenveilig Westland en het proefstatiaon voor de fruit, teelt onder glas. Het vertrek om 06.45 uur vanaf de veerha" ven in Vlissingen en om 07.3J uur vanaf de veerhaven te Kruiningen. Men kan zich op. geven bij mevrouw Dieleman te Hoek. OPENBARE LES - Donder, dagavond 30 mei verzorgt do- cent Nederlands J.J. Nelle openbare les poëzie in het Zei- denrustcollege. De les begint om 19.30 uur en onderwerp de Zuidafrikaanse dichteres Elisabeth Eijbers. AMSTERDAM, 27 mei - Aardap- peltermijnmarkt: In Bintje 50 mir werden voor levering juni '91 wer den 534 contracten verhandeld te gen ƒ34,50 - ƒ31,00. De stemming was vast. Voor levering april werden 254 contracten verhandtij tegen ƒ28,00 - ƒ27,20. De stem- ming was goed prijshoudend. TERNEUZEN - De scholengemeenschap de Leeuwtjes ont vangt samen met de school de Schans uit Terneuzen een groep scholieren uit Denemarken. Het is de tweede keer dal de scholen een internationale uitwisseling organiseren. De derdejaarsleerlingen van de Bredagerschool uit het Deense Jelling zijn te gast van vandaag tot en met zaterdag 1 juni. De Leeuwtjes en de Schans bereiden hun leerlingen met de uitwisseling voor op het open gaan van de Europese grenzen volgend jaar. De samenwerking tussen een school voor beroeps- en een school voor speciaal on derwijs is uniek in Nederland. Wethouder De Zeeuw van on derwijs ontvangt de Deense Van onze correspondent TERNEUZEN- De belang stelling voor de all-in ter ge legenheid van het zestig jarig bestaan van Zwem en Polo club de Schelde uit Terneu zen viel tegen. Slechts 50 kinderen namen de moeite de spelletjes in en om zwembad de Honte af te werken. In het zwembad kon de jeugd een ping-pong en hoepelrace af werken en moest er een schat opgedoken worden. Op het aan grenzende parkeerterrein wer den andere vaardigheden getest zoals het kappersexamen, koe melken, stokgrijpen en elastiek trekken. Tot slot was er een speurtocht uitgezet, die de kin deren naar de kinderboerderij leidde. Daar aangekomen moes ten er een aantal vragen beant woord worden. Ook werden er ballons opge laten. Alle spelen hadden een re creatief karakter. Voor alle deel nemers was er een herinnering. scholieren dinsdagochtend op het stadhuis. Verder volgen die dag onder andere lessen op de Leeuwtjes en maken ze boottocht over de Westerscheldi door de sluizen en op het kanaal van Terneuzen naar Gent. Woensdag 29 mei 'doen' Denen een dagje Amsterdam, scholieren van de Leeuwtjes de Schans zijn dan vrij. De vol gende dag, donderdag 30 bezoeken de Terneuzense leer lingen en hun gasten onder de Oosterscheldewerken. De laatste dag met activitei ten is vrijdag 31 mei. Dan in den er voornamelijk sportwed strijden plaats bij de Schans in zwembad de Honte. Deense scholieren gaan zater 1 juni in alle vroegte weer li waarts. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het Pe Gospelkoor geeft vrijdag mei in het Zuidlandtheater ii Terneuzen een uitvoering van het muziektheater Job, schreven door Jan Blei André Pouwer. In 1990 ontving het koor een al- veren duif-award voor deze pro- duktie. Het initiatief gaat w'- van de Evangelistatie Commissi' van de gereformeerde kerk. het voorprogramma kan n» koorzang uit Terneuzen 1 teren van de zang- en speelgroe? Sjaloom, onder leiding Sjaak Hamelink en van het terkerkelijk koor Or Tamim,®' der leiding van Henk Siersema Aanvang 20.00 uur. WESTDORPE - De Zeeuws-Vlaamse Automobielsport Cb (ZEVAC) sloot het eerste deel van het rittenseizoen lfj met de Gravinnenrit die werd verreden in de omgeving" Westdorpe. In totaal verschenen 29 ploegen aan de start. De uitzetters Harry Korst en Ad Riemens hadden de wedstrijdklassers êen pitte rit voorgeschoteld, die overigens reglementair uitstekend in elk aar zat. Door de hoge moeilijk heidsgraad werd de geringste onoplettendheid van de deelne mers afgestraft. Niemand be reikte dan ook foutloos de finish. Ron Roelandt, winnaar in de a-klasse, wist van de wedstrijd rijders het beste de 'vallen' die de uitzetters in de routebeschrij ving hadden verwerkt te ontwij ken. Solo rijdend eindigde de man uit Waterlandkerkje zo doende als winnaar voor de Ter neuzense equipe gevormd door C. de Smidt en F. van de Bergen In de b-klasse ging het er ook spannend aan toe. Anita en Fred Hemelaar uit St.-Jansteen maakten het meeste tempo en dat gaf uiteindelijk de doorslag. Ze gingen evenzoveel in de fout als de equipeb Mario Verstraten en Han de Groot uit Axel. klopten hun concurrentes een verschil van zes tij® T0lhO# en Noël van den Bergen ui' i CCU ven l, punten. Jan Willem Tolho - Bergen ui terlandkerkje eindigden derde De toerklasse werd a kend gewonnen door de equipe Wim Navest en Pierre Nolet die als enige den de honderd straip®^ bleef. De nummer twee, echtpaar Smits uit Berge Zoom eindigde op zijn beun een straatlengte voorspiwL de equipe Puister en Van w ren uit Terneuzen. (advertëntïêT Autobedrijf Walther de BloA Oude Zouldijk2-4, HulslHiOH»-" Onze service is pssf01 als u dat vindt. yan onze verslaggever SLUIS - De Stichting Zeeuwse Landschap slul -get Zeetje', een stuk strand bij natuurgebied Zwin, toch af voor de toeri ten. Het al veel eerder gen| men besluit, in combinal met de uitgevoerde Delt werken, stuitte op bezwart bij de gemeente Sluis en strandgangers. Dat was Van onze verslaggever OOSTBURG - Binnenk Zeeuwsvlaamse landbc over wat er mis is op hd zes maanden de tijd omj Dan wordt gecontroleerd aan de voorwaarden van dd De brief is een gevolg van de bl drijfsbezoeken in de afgelopd drie maanden. Deze controle I een onderdeel van het mestprq ject in West-Zeeuwsch-Vlaandq ren. Op initiatief van de rijkspJ litie, groep West-ZeeuwscH Vlaanderen is in samenwerkirl met diverse instanties een bJ leidsplan ontwikkeld om de ml lieuproblemen in Aardenburl Oostburg en Sluis aan te paif ken. BRESKENS - In Bres kens gingen gisteren 550 mensen van start voor de zesde avondvierdaagse. 125 Lopers op de 10 ki lometer en 425 op de kortste afstand de 5 kilo meter. Zoals gebruikelijk namen er ook achttien rolstoelgebrui kers deel aan dit wandel sportevenement. Dit jaar was P. Vermeulen uit Ter neuzen weer de man die met de meeste keren van start ging. Als alles goed gaat mag hij donderdag speldje nummer 33 in ont vangst nemen. De Boer uit Breskens was traditiege trouw weer de oudste deel nemer. Donderdag gaat de 10 ki lometer om 18.30 uur van start, en de 5 om 19.00 uur. Er wordt dan verzameld op de parking van de C1000 in plaats van tn de Sportlaan. De organisatie heeft voor dit jaar ook iets leuks be dacht. Aan iedereen wordt gevraagd om een spandoek te maken met een leuke of mooie tekst. Hieraan is ook nog een prijs verbonden. Hiermee wil de organisatie weer een beetje de sfeer van vroeger oproepen, die op deze manier op de laatste dag ook zo gezellig verliep. Van onze verslaggever GOES - Overdoen kan niet maar terugblikken is wel z< leuk. Zeeuwse dorpen, ha ventjes, schepen op de Wes- terschelde, geschetst dooi twee Belgische kunstenaar; tussen 1875 en 1955 zijn momenteel op de tentoon stelling 'Zeeuwse Schetsen' te zien, in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland in Goes. Vader Henri (1848- 1919) en zoon Maurice Seghers (1883 - 1959) uit Antwerpen schetsten talloze boeken vol, waarbij ze veel van hun onderwerpen vonden op en rond het water, met name van De Schelde. Hun grote belangstelling voor alles wat met deze rivier samenhing strekte zich ook tot Zeeland uit. Hoewel in beide wereldoorlo gen veel van hun werken, vooral die van Maurice, verlo ren gingen, zijn er anno 1991 och nog zo'n 60 schetsboeken Af11 250 reprodukties over gebleven. Ze zijn in particulier °m van J. van Beylen, ,f "directeur scheepvaart van fitwerpen. Persoonlijk con- ct tussen Beylen en de Goese museumdirecteur Frank de A ert°e geleid dat de ts®n voor de eerste keer in steld wort*en tentoonge- De boeken van Henri Seg-

de Stem | 1991 | | pagina 14