DE STEM PERSONEEL PART-TIME VERKOPERm A ©J »A pest: D ASSISTENT DECLARANT WEEKENDHULPENm Sektieleider (m/v) TECHNISCH/COMMERCIEEL MEDEWERKER M/V F= ONZE DYNAMIEK - UW KANS 35i Operator (m/v) Monteur (m/v) Expeditiemedewerker binnendienst (m/v) Secretaresse voor de bedrijfsleiding (m/v) dverteren laat het geld rollen, bankier. 99 'MOTOR NU KERI VAN DE At INDUJ DE STEM VAN ZATERDAG 18 MEI 1991 A65 poly products HOLISTISCHE LEERGANG 4-jarige deeltijdopleiding tot natuurgeneeskundig-psychotherapeutisch werker secretaresse m/v is de grootste luchtvaartmaatschappij ter wereld met 328 vliegtuigen, 23000 bestelwagens en ruim 80.000 medewerkers. Functie-eisen: <0- middelbare schoolopleiding; <7 goede kennis m.b.t. exportdocumen- tatie; 4- grote mate van zelfstandigheid; 4- uitstekend communicatievermogen; 4- enige ervaring m.b.t. exportdocumentatie; <7 gezond verstand en gevoel voor het omgaan met Wij bieden: een afwisselende en leuke full-time baan met goede doorgroeimogelijkheden. 1. een talentvolle verkoper m/v 2. een magazijnchef Gevlucht Philip Morris is een internationale onderneming, die belangen heeft in de sigarettenindustrie (o.a. Marlboro, de meest verkochte sigaret ter wereld), als ook op het gebied van voedingsmiddelen (Kraft General Foods) en bier (Miller) In Bergen op Zoom beschikt Philip Morris over een produktiebedrijf met ca. 1600 medewerkers, dat behoort tot de grootste en modernste sigarettenfabrieken van Europa. Voor de afdeling Product Audit binnen de kwaliteitsdienst zoeken wij op korte termijn een Binnen de afdeling Product Audit wordt gebruik gemaakt van specifieke laboratoriumapparatuur, kwaliteitssystemen alsmede komputersystemen om te komen tot diverse bepalingen op grondstoffen, halffabrikaten en eindprodukten. In deze zelfstandige funktie werkt u mee aan de ontwikkeling van de afdeling Product Audit, waarbij de nadruk ligt op visuele en fysische parameters. De sektieleider ressorteert onder de super visor chemical section. De voornaamste taken zijn: - het leidinggeven aan 12 quality auditors; - het, in overleg met de kollega sektieleider, koördineren van de werkzaamheden die moeten plaatsvinden binnen de afdeling; - het analyseren van resultaten van bepalingsreeksen op laboratorium- versus produktnivo; - het verzorgen van rapportages; - het leiden van specifiek onderzoek, gericht op het optimaliseren van methoden, produkten en processen. De eisen die aan deze funktie gesteld worden zijn: - HLO, bij voorkeur analytisch-chemische richting; - leidinggevende kapaciteiten; - gezien de aard van de funktie gaat de voorkeur uit naar personen met een aantal jaren werkervaring op een laboratorium. De funktie wordt verricht in dagdienst. Naast een goed salaris biedt Philip Morris een aantrekkelijk pakket sekundaire arbeidsvoorwaarden. U kunt uw schriftelijke sollicitatie richten aan de heer drs. F. Haest van de afdeling Personeelszaken van Philip Morris Holland B.V., Postbus 205,4600 AE Bergen op Zoom (telefoonnummer 01640-7 93 04). bv Poly Products BV is fabrikant van klant-specifieke vormstukken, konstrukties en bekledingen uit gewapend polyester. De technieken die hierbij gebruikt worden zijn: vacuüm- en druk-injektie, hand lay-up methode en de koud- perstechniek. Daarbij streeft Poly Products naar certificatie volgens een ISO 9000 norm. Het is een middelgroot bedrijf binnen deze branche en telt 18 medewerkers. Wij zoeken een: bekendheid met gewapend polyester is een pre De technisch/commercieel medewerker houdt zich bezig met het vertalen van klant-specifieke wensen naar een gewapend polyester produkt. Vervol gens maakt hij een kalkulatie en brengt hij een offerte uit. Deze veelzijdige en verantwoordelijke funktie vereist óf een ruime ervaring in de polyesterverwerkende industrie, óf een vrij lange praktische inwerkperio- de binnen Poly Products, met de intentie door te stromen naar deze funktie. Wij zoeken iemand met: - initiatief, inventiviteit en creativiteit, - die kennis heeft van de polyester materialen en het gebruik ervan, of deze kennis wil vergaren binnen Poly Products, - met redelijke kennis van de Nederlandse taal en - goede kontaktuele eigenschappen - Opleiding minimaal op MTS-niveau - Leeftijd tot 35 jaar. Indien u interesse en/of vragen heeft, kunt u kontakt opnemen met de heer J.A. Schrama, tel. 01835-3355. Schriftelijke sollicitaties met curriculum vitae kunt u richten aan Poly Products BV, t.a.v. de heer J.A. Schrama, Postbus 98, 4250 DB Werkendam. deze advertentie is mogelijk door een bijdrage uit het Fonds Zomerpostzegels STICHTING CENTRUM PLEIN ■Muur, 5CHCXH0 WOMXtfJCK erkend door L.V.N.G. (landelijke vereniging voor natuurgenezers) NOV AG - licentie le jaar: basisjaar - persoonlijke ontwikkeling/therapie. 2e jaar: psychotherapeutische verdieping: kontakt en kommunikatie met de ander. 3e jaar: natuurgeneeskundig-medisch-sociale ontwikkeling o.a. reflexologie, metamorfose, bloesemtherapie, vastenkuur, ontspanningstherapie/lichaamswerk. 4e jaar: praktijkbegeleiding, ondememingsaspekten van een praktijk, themadagen. Voor info en aanvraag studiegids: Sekretariaat Stichting Centrum Plein, Mevr. Roosje Rendering, Aagje Dekenstraat 6c, 3202 VA SPIJKENISSE Tel.: 01880-20720 VAN DAL is een filiaalbedrijf in de herensector met 17 filialen in het zuiden en midden van het land. Zij is gespecia liseerd in het marktsegment van 30 jaar en ouder. Zij voert een volledig assortiment in deze sector. Voor ons filiaal in Etten-Leur zoeken wij een: Leeftijd vanaf 23 jaar. Zonder verkoopervaring is het onnodig te solliciteren. Tevens zoeken wij voor onze filialen in Etten-Leur en Breda. Brieven met opgave van leeftijdopleiding en ervaring worden gaarne ontvangen door: Van Dal Herenmode B. V, t. a.vpersoneelszaken, Postbus 174, 5000 AD Tilburg. (Pasfoto gewenst). De hogeschool heeft ruim 2000 studenten en ca. 200 mede werkers. Vierjarige hbo-opleidingen worden aangeboden in: logistiek, vervoerkunde, verkeerskunde, planologie, toerisme, recreatie en vrijetijdskunde. Tweejarige opleidingen worden aangeboden in toerisme en recreatie. De internationale post graduate-opleiding European Tourism Management maakt het mogelijk een master degree in toerisme te verkrijgen. In het Dienstencentrum voor toerisme en verkeer, het onderzoeks-, cursus- en adviesbureau van de hogeschool, zijn 35 medewerkers werkzaam. planologie, recreatie, toerisme, verkeer en vervoer Begin 1991 is de hogeschool gestart met de ontwikkeling van internationale dienstverlening op het gebied van toeristisch onderwijs. Dit gebeurt vooralsnog vanuit het project Train the Trainer in Tourism. In verband met de snelle ontwikkeling van dit project en de daaruit voortvloeiende opdrachten willen we op zo kort mogelijke termijn voorzien in een aantal vacatures ter ondersteuning van de manager die met de ontwikkeling van de internationale dienstverlening belast is. Gezien de ontwikkelingsfase waarin het project zich bevindt zal er in eerste instantie sprake zijn van tijdelijke contracten (van 1,5 jaar) op basis van 24 uur per week. Op langere termijn is er uitzicht op een volledig dienstverband en wellicht een benoeming voor onbepaalde tijd bij de hogeschool of het dienstencentrum. Wij nodigen kandidaten uit te solliciteren naar de functie van '■ÜUÜl-J &PT.WV iSt ':1 '\trr\ r.) ri ,1'IBBV Ha» HF De accenten in het werk zullen liggen bij het zo zelfstandig mogelijk verzorgen van de correspondentie, het archiveren, het organiseren en uitvoeren van de secretariële werkzaamheden, ook voor wat betreft de financiële administratie. Om voor deze functie in aanmerking te kunnen komen moeten kandidaten beschikken over een afgeronde secretaresse-opleiding en ervaring hebben in secretariële en ondersteunende werkzaamheden. Gezien het internationale karakter is kennis en een vaardig gebruik van enkele moderne talen een vereiste. Hierbij staat correspondentie in het Engels voorop, maar het gebruik van Frans en Duits is eveneens van belang. Organisatorische, representatieve en communicatieve vaardigheden, alsmede inzicht, stressbestendigheid en initiatief zijn belangrijk om deze functie goed te kunnen vervullen. Leeftijd: minimaal 25 jaar. Het salaris voor deze functie wordt vastgesteld overeenkomstig BBRA-salarisschaal 4 of 5, met als maximum 3071,- bruto per maand. Inlichtingen over deze functie kunt u inwinnen bij de heer H. Woltermann, manager internationale dienstverlening, telefoon 076 - 201444. Uw schriftelijke sollicitatie, voorzien van curriculum vitae dient uiterlijk 1 juni in ons bezit te zijn en kan worden gericht ter attentie van P. Wielders, Grieglaan 4, 4837 CB Breda. Wij zoeken voor onze vestigins Hazeldonk «Breda E19» een Assistent Declarant die voornamelijk belast zal worden met het assisteren bij het verzorgen en registreren van onze exportzendingen t.b.v. onze klanten. geautomatiseerde systemen. Uw reactie graag schriftelijk aan Federal Express Nederland B.V., t.a.v. Eric van Nijf, Postbus 75123,1117 ZD SCHIPHOL-OOST. O Federal Express. When it absolutely, positively has to be there on time. MESSER GRIESHEIM NEDERLAND B. V. is een sterk groeiende onderneming, 100% dochter van Messer Griesheim GmbH, Frankfurt, een multinationale producent op het gebied van gassen, lassen, snijden, cryo- en milieutechniek; onder deel van het Hoechst-concern. Onze strategie voor Nederland richt zich op vergroten van onze afnemerskring door service en know-how. Om onze ambitieuze plannen, met een investe ring van 52 miljoen gulden, in de komende jaren gestalte te geven, willen wij ons team uitbreiden met diverse dynamische medewerkers. Voor onze nieuw te bouwen afvulfabriek van luchtgassen, tevens distributiecentrum op Industrieterrein Moerdijk, zijn wij op zoek naar medewerkers die de hierna te noemen vacatures kunnen vervullen. Uw taken zullen onder meer het volgende omvatten: het afvullen van cilinders, eenvoudige onderhoudswerkzaamheden, eenvoudige analysewerkzaamheden, laden en lossen van auto's. Wij verwachten van u een opleidingsniveau van minimaal LTS en een flexibele instelling met de motivatie het bedrijf te helpen groeien. Wij verwachten van u dat u: cyogene opslagtanks plaatst en aansluit, diverse werkzaamheden uitvoert in de werkplaats, de voorraad controleert in het magazijn, een flexibele instelling heeft m.b.t. andere werkzaamheden, kunt lassen en hardsolderen, bereid bent om de storingsdienst op u te nemen, in het bezit bent van het rijbewijs BE. Deze medewerker beschikt over uitstekende contactuele eigenschap pen en kan dus goed omgaan met klanten, heeft goede administratieve vaardigheden, kan met telefooncentrale en een p.c. werken en is enigszins bekend met de administratieve kant van het transport- gebeuren. Tot uw taken zullen behoren: het verrichten van secretariaatswerkzaamheden, het verzorgen van de correspondentie, het notuleren van vergaderingen, het bijhouden van de agenda, het ontvangen en te woord staan van relaties. Gevraagd wordt: Ervaring in een vergelijkbare functie, zeer goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid in de Nederlandse en Duitse taal en beheersing van teksverwerking. Wat kunt u van ons verwachten? Bij Messer Griesheim wacht u een bijzonder afwisselende baan met een grote mate van zelfstandigheid in een flexibele organisatie, onderdeel van een groot concern. Een team van jonge, enthousiaste, gemotiveerde en resultaatgerichte collega's. Uiteraard een uitstekend pakket van primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden zoals bij een groot concern gebruikelijk is. Belangstelling? Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten, met vermelding van de betreffende functie, aan: MESSER GRIESHEIM NEDERLAND B.V. t.a.v. de heer U. Korthauer, Postbus 22833,1100 DH Amsterdam gassen, lassen, snijden, cryo- en millieutechniek W1; Intratuin Halsteren is een zelfstandige onderneming die samen met 31 ande re zelfstandige tuincentra de naam Intratuin tot een nationaal begrip maakt. Met een 40-tal werknemers, een verkoopoppervlakte van ruim 25.000 vierkante meter en een parkeergelegenheid voor meer dan 300 auto's behoort Intratuin Halsteren tot een van de grootste tuincentra van Nederland. Met het oog op de reeds gestarte nieuwbouw van de winkel en magazijn waarna beide afdelingen ruim twee keer zo groot zullen zijn, is Intratuin Halsteren op zoek naar: die na een ruime inwerkperiode in het voorjaar en de zomer vooral ingezet zal worden als verkoper/etaleur op de afdeling tuinmeubelen/barbecues, en in het najaar mede verantwoordelijk zal zijn voor de inkoop, presentatie en verkoop van kerstartikelen. Werken op koopavond en zaterdag hoort bij deze functie. 1 Voor deze functie wordt gevraagd: - opleiding MLTS, MDS of gelijkwaardig; - enige verkoopervaring, bij voorkeur in soortgelijke branche; - bereidheid tot het vergaren van vergaande produktkennis; - commerciële instelling; - leeftijd 20-30 jaar. die verantwoordelijk zal zijn voor de ontvangst van de goederen en de admini stratieve afhandeling hiervan. In de nabije toekomst zal de magazijnchef deze voorraad m.b.v. een netwerk dienen te beheren. De werkdagen zijn van maan dag t/m vrijdag. Voor deze functie wordt gevraagd: - een middelbare opleiding; - ervaring in het werken in een magazijn; - belangstelling in werken met een computer; - administratief inzicht; - accuraat kunnen werken; - leeftijd 20-25 jaar. Voor beide functies wordt geboden: - een prima aanvangssalaris; - 28 vrije dagen per kalenderjaar; - 8,5% vakantietoeslag; - diverse vakgerichte cursussen in werktijd. Het spreekt voor zich dat in een snelgroeiend bedrijf als Intratuin Halsteren voor de juiste persoon met de juiste instelling tal van doorgroeimogelijkheden zijn, zowel in functie als salaris. Indien u geïnteresseerd bent in een van deze uitdagende banen, stuur dan bin nen 14 dagen een handgeschreven sollicitatie met vermelding van opleiding en ervaring naar onderstaand adres, t.a.v. dhr. P. Withagen, directeur. it is Am- 1991. Een onafzienbare van Detroit, 's werelds t van de automobielprod aanblik is schokkend, k achtereen strekken ziel windrichtingen de ka straten en lanen uit in i schap van verval. Somi de huizen, die hun vervl> gantie nog verraden in trappen naar de verrukke ten varanda's, zijn nog I Maar veel van de wonii dichtgespijkerd, liggen r zakt - als waren ze sL van een aardbeving - ti bomen of staan, al jarer uitgebrand, vergeefs te op een sloper. De Door Mare de Koninck De afmetingen van dit r doen aan bijbelse catastrofe De agglomeratie Eindhoven geheel op deze vlakte van cc stedelijke ontbinding passer voorbereide bezoeker waant in het nog niet voor toeristt stelde deel van het blootgel' peii. Maar dit is Detroit, Verij ten van Amerika, mei 1991. Een tocht door de hoofdstratj slagaders van economische moeten zijn geweest, is daa een archeologische expeditie een kerk zijn geweest. 'Bod; the Apostolic', valt nog net] scheiden boven het portaal, was getuige de restanten vl deco reclamebord met 'Car misschien wel een van de e] wasserijen op aarde. De meeste opschriften op de de duizenden voormalige werkplaatsen en magazijne| meer te ontcijferen. Maar staarten', 'Radioreparatie' roeste staketsels van talrijk stations toveren levendige tl de vijftiger jaren in de sfec] schoolplaat voor ogen. Alleen drankwinkels en hier en daar nog in functie, kels met tralies voor de ran ken van nooit gehoorde ric de New Canaan Baptist Ch Universal Spiritual Temple Church. De zeldzame mensd zijn dronkaards die tandeloo wuiven naar de passerende 'n een zijstraat zit een ge moeder en drie jonge kinde grond tegen het kippegaa braak terrein omheint. „Nee der Al, „we zijn niet daklo hier honderdduizend daken, staat leeg. Maar er wonen ra sebedden in ons huis en het en er is geen elektriciteit. O nen we liever op straat". De vraag of Al of zijn vro taald werk hebben is overb ook de vraag overbodig is w< ger werkten. „In de auto-ind vestigt Al. Allebei waren ze bij Chrysle sembleur en zij als verfspu: briek is drie jaar geleden ges Detroit 1991 js Amerika slechtst. De momentele e recessie in de VS stapelt zi< eens bovenop de structurele aangericht door een beleid hjke verwaarlozing en door derde Amerikaanse industi jnet name hier in 'Motor Ci eggen tegen de superieu: concurrent. Detroit, waar in de eerste he eeuw de fabrieken van For ontiac, Packard, Oldsmot ere daverende namen de si ]e begonnen van de A droom bij uitstek, het autorr grotendeels een spookstad. 1 Inlichtingen: De Stem, 076-236911

de Stem | 1991 | | pagina 40