Hoek wil laatste kans pakken De Kunder wint zilveren schoen Wielerclub start nieuw jeugdplan LIEVER VERZEKERD ZONDER ZORGEN. IN MIDDELBURG ORS BUREAU Weet je waai ik woon Picavet oppermachtig in Run-Bike-Run 'Verplichtingen zijn bij Hoek vaak verwaarloosd' DE STEM SPORT 3 ZATERDAG 18 ME11991 Terneuzense Boys komt twee keer in actie Topwedstrijden Zeeuws elftal Winst voor De Waal 'Uiteindelijk moet dat leden kunnen trekken' •in Het Land van Ooit. Wedstrijdkalender ZSB gewijzigd ALGEMENE ZEEUWSE imse Koerier. nde vakatures: eeft u direkt leiding aan medewerker produktie- duction Manager. leeft: g HTS-Chemische |ren ervaring in een van produktieprocessen. |w goede management- op het gebied van Bseren. 30 a 35 jaar. erricht u in vijfploegen- larbasis de werkweek rat. pdidaten met: delbare schoolopleiding heepswerktuigkunde of lol. die vrijgesteld zijn van dienstplicht komen in volgen van een proces- de 18 en 30 jaar. funktie vragen wij van de aangevuld met eer\ vol- ,0-BE; faken op het gebied van met rekenkundige kom- Sr. LOTUS 123. opgeleid voor het werken lem. aring zodat u in staat bent an akkurate wijze invulling [euwe funktie. ar 25 jaar. ngenoemde funkties u aan oorwaarden dan kunt u uw vóór 3 juni a.s. richten leelszaken. dere informatie wilt, neemt met de afdeling perso- 1196-17242, mevr. J Evers 1EM VLISSINGEN BV 9850, Vlissingen-Oost [is 70, 4380 AB Vlissingen. on 01196-17000 één vakje benutten, dvertentie wordt in een groter irom de advertentie met het belangrijkste ;ort en bondig. oonnummer in de advertentie op. en gemakkelijk en snel. DE ZIJKANT HET BEDRAG AF- Voor toezending van brieven 50 extra te betalen. Als con- betaalcheque, eurocheque of giro- of bankoverschrijving) betaling ontvangt u een ac- is voor de rubrieken Te huur worden uitsluitend tegen con- 3229, 4800 MB Breda. Afde- of inleveren op onze kantoren, n vóór plaatsing in ons bezit te Prijs incl. 6% BTW J 6,93 9.24 11,55 13.86 16.17 18.48 T14 y,nonze sportmedewerker $EL - Het komende week je staan er in de strijd om de algehele periodetitels en- jjjle interessante duels op de rol, Hoek ontvangt Arnemui- don, Terneuzense Boy speelt uit tegen WC'68 en thuis te gen Bruse Boys. Koewacht vertrekt naar Lewedorpse B0ys. Twee dagen later is deze tegenstander te gast bij Vogelwaarde. Hoek ging vorige week met 4-3 eervol bij Capelle ten onder. Dit betekende dat deze tweedeklas serzaterdag op eigen terrein aan moet treden tegen Arnemuiden. Deze keer zonder Gerard Del- laert, die vorige week een scheu ring in een bilspier opliep. „We jtopen op de terugkeer van Ar thur van Huizen," aldus Rob van Waas, teamleider en bestuurder hij Hoek. „We moeten deze laat ste strohalm pakken." Dit houdt in dat Hoek van Arnemuiden moet winnen en Arnemuiden volgende week Capelle moet kloppen. Dan komen alle teams op twee punten en gaat Hoek als hoogst geplaatste in de competi tie verder in de slag om promo tie. Arnemuiden moet twee keer winnen om verder te mogen. Als laagst geklasseerde van deze drie teams begint het dus met een punt achterstand. Capelle staat er nu het beste voor. Een punt in Arnemuiden pakken be tekent doorgaan in de promotie- strijd. Terneuzense Boys begint dit weekeinde aan de extra duels. Zaterdag verkast het naar WC'68 in Halsteren en maan dag, tweede pinksterdag, komt Bruse Boys naar Terneuzen. Bert Timmers, trainer bij de oranje- zwarten, is inmiddels opgestapt na een hoog oplopend conflict met een bestuurslid. Zij plaats op de bank wordt in deze na- competitie ingenomen door oud- eerste elftalspeler Rolf Wilting. Terneuzense Boys heeft aan het slot van de competitie de titel verspeeld. Nu zit het helemaal aan de verliezende kant, omdat enkele spelers uit vorm zijn en er enkele geblesseerd rondlopen. Wim Souren heeft nog last van een ontstoken achillespees en Guido van Boom moet werken. Voor beiden is het onzeker of ze spelen. Onzekerheid is troef in het Terneuzense kamp. Wilting weet dat zijn team min of meer ontspannen aan de na-competi tie kan beginnen. Zeker nu WC'68 en Bruse Boys 2-2 in het onderlinge treffen overeen kwa men. Bruse Boys staat er het beste voor. Als hoogst geklas seerde formatie is het bij gelijk eindigende ploegen zeker van verder gaan. Zondagvoetbal In de vierde klasse H van het KNVB-voetbal op zondag ver speelde Koewacht min of meer de kans de algehele periodetitel te pakken. Een 2-0-voorsprong werd verspeeld. Fonny van der Vloet, trainer bij Koewacht, is daar teleurgesteld over. „De aansluitingsgoal viel pal na de thee door een arbitrale blunder. Drie meter buitenspel werd over het hoofd gezien," foeterde hij dagen later nog. Dat Vogel waarde uiteindelijk met 4-2 won, neemt hij de mannen uit 'Den Bosch' niet kwalijk. Koewacht verkast zaterdag - het duel begint om 18.30 uur - naar Lewedorpse Boys. „Voor ons is het eigenlijk gespeeld," al dus Van der Vloet, die zich niet druk meer om dit duel maakt. Koewacht moet voor dit treffen Eric de Block missen. Hij is door een korte vakantie afwezig. Vogelwarde, dat een prima kans heeft het tweede kam pioenschap te winnen, ontmoet Lewedorpse Boys maandag op eigen terrein. „Wint Lewedorpse Boys zaterdag van Koewacht dan zijn wij verplicht maandag te zegevieren. Spelen de Lewe- dorpenaren gelijk, dan hebben wij aan een gelijk spel genoeg," stelt George de Bakker, trainer bij de groenhemden, die volgend seizoen spits Michael Pieters kwijt zijn. Hij verkast naar Hoek. Opvolger voor deze snelle man is meer dan waarschijnlijk Ivo Wauters van HW'24. Voor het duel met Lewedorpse Boys kent De Bakker nog enkele zor gen. „Guido Gelderland is ge blesseerd en Michael Pieters en Peter Collet kregen hun vierde boeking. Hen wacht dus een schorsing en die kan zaterdag binnen zijn," licht De Bakker toe. PROGRAMMA ZATERDAGVOETBAL 18 MEI Tweede klasse A: Hoek-Arnemui- den. Derde klasse A: WC'68-Terneu- zense Boys. Vierde klasse A: GPC-SPS. 20 MEI Derde klasse A: Terneuzense Boys- Bruse Boys. Vierde klasse A; SPS-NOAD als za terdag GPC wint of NOAD-GPC als SPS wint. ZONDAGVOETBAL 20 MEI Tweede klasse B: DOSKO-Best Vooruit. Vierde klasse H: Vogelwaarde-Le- wedorpse Boys. 18 MEI Vierde klasse H: Lewedorpse Boys- Koewacht (18.30 uur). KNVB-BEKER DISTRICT ZUID 1 20 MEI HW'24-Dongen. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - In korte tijd moet het Zeeuws elftal drie topwedstrijden spelen in de provincie. De selectie kan per wedstrijd nog een wijzi ging ondergaan, omdat Roy Hendriksen van Middelburg dinsdag 21 mei met het Ne derlands amateurelftal in Engeland zit en de spelers van Goes waarschijnlijk 25 mei niet aanwezig zijn om dat men de andere dag de beslissende (promotie) wed strijd tegen DOSKO moet spelen. Het Zeeuws elftal komt voor het eerst in actie dinsdag 21 mei, aanvang 19.00 uur, in Biervliet, met als tegenstan der KSC Lokeren. De vol gende partij is zaterdag 25 mei om 20.00 uur in het ka der van de Zeeuwse sport- maand en als afsluiting van de Zeeuwse (beker) finaledag in Vlissingen tegen de profs van Vlissingen. Dan volgt tot slot dinsdag 28 mei in Bres- kens, aanvang 19.30 uur, nog de wedstrijd tegen het Belgi sche Club Brugge. Het Zeeuws elftal staat weer onder leiding van coach Wies van Avermaete en de volgende spelers zijn uitge nodigd: Ronald Kole, Ron Krijger en John Vette van Goes, Ruud Verbeek van Hoek, Angelo Verbraeken en Dennis Rietjens van HW'24, Huib Meerman en Albert Slinger van Kloetinge, Roy Hendriksen, Johan le Conté en Geert Bouwman van Mid delburg, Hans Wattel, Pieter den Hollander, Mart van de Guchte en Reinco Geschiere van Serooskerke. Per wed strijd wordt een reserve-kee per aangewezen. Door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - Vreugde om het winnen van het topsco rersklassement. Onvrede over het gemak waarmee door verschillende spelers de discipline aan de laars werd gelapt. Dat zijn de twee zaken die Mare de Kunder aan het einde van het voetbalseizoen bezig houden. „Mijn totaal van 21 doelpunten was bij het bij de les blijven waarschijnlijk nog hoger uitgevallen," al dus de in Terneuzen woon achtige Hoek-spits. Naast het persoonlijk winnen van de topscorerscompetitie tel den de treffers die De Kunder scoorde eveneens mee in de clubscore. Hoek won deze strijd met 59 doelpunten uit 22 duels. En ook dat aantal had volgens De Kunder, die blij is met het winnen van de klassementen, best wat hoger kunnen zijn. Bij zijn uitleg over waarom dat niet is gebeurd, wijst de 24-jarige schutter met de 'beschuldigende' vinger naar zijn teamgenoten. Clubmaats die in zijn visie te vaak verplichtingen ten opzichte van club en supporters verzaak ten. De Kunder: „De discipline was vaak te ver zoeken. Alles ging te gemakkelijk. Daardoor werd er zelfs te weinig getraind. Deze nalatigheid heb ik ooit aangegrepen door te stellen dat als we zo doorgaan, winnen we niets meer." Een totaal andere mening dan die van in de beginfase van de competitie. Hierin draaide Hoek beresterk. WHS werd met 5-1 verslagen, TOGR volgde met 5-3, Bevelanders beet met 4-0 in het gras, Arnemuiden ging met 3-1 de boot in en Capelle volgde met 4-1. In deze vijf openingsduels knalde De Kunder tien keer raak. Door voornoemde oorza ken en blessures van Ruud Ver beek, Mulan Ruzie, Paul van Buuren en het wegvallen van Ludwig Jurriëns door een been breuk, stokte het ritme. Hoek werd intussen van gedoodverfd kampioen een 'kanshebber'. De Kunder baalde van deze terug gang. Temeer, omdat hij er van overtuigd is dat het onnodig was. Training „Bekijk ik het trainingsbe- zoek, dan mag het niet voorko men dat voor een wedstrijd als tegen Kloetinge slechts vijf man op de training is, terwijl Kist he lemaal vanuit Steenwijk is geko men. Kijk ik naar mezelf, dan kan ik tevreden zijn. Slechts één keer heb ik de training gemist. Ik durf dan ook te stellen dat ik goed bezig ben geweest. Zelfs in de winterstop toen wij veertien dagen vrij waren en niet train den, heb ik bij Terneuzense Boys meegedaan." Dat De Kunder dit opbracht kwam mede door het feit dat hij zich dit seizoen wilde 'rehabili teren'. Zich waarmaken na de teleurstelling in de vorige com petitie. Een seizoen waarin hij samen met Remco van Keeken in de frontlijn zou spelen. Zijn overkomst van Dendermonde naar Hoek was daarvoor doorge voerd. Theoretisch zag het er zo doende prima uit voor de toen kersverse eersteklasser Hoek. Praktisch liep het anders. Van Keeken vertrok tussentijds naar Lokeren en Mare de Kunder was acht maanden door een hard nekkige blessure uit de roulatie. Vuistloos vocht Hoek toen tegen de degradatie. Allerlei ingrepen door het aantrekken van spelers van elders, mochten niet baten. De stap terug werd onvermijde lijk. Aanvoer Dit seizoen moest Hoek terug in de hoogste afdeling van het KNVB-zaterdagvoetbal brengen. De Kunder prepareerde zich daarop en leefde op toen hij re gelmatig kansen, aangeboden door knapen als Paul van Buu ren en Alex Lourens, omzette in treffers. Zoals gemeld volgde een mindere periode en liep het aan tal doelpunten van De Kunder minder hard op. En dat bete kende tevens dat hij minder in de kijker en met matiger cijfers uit de bus kwam. De Kunder: „Dat vind ik het vervelendst van alles. Ik word alleen op het maken van doel punten beoordeeld. Kist zei, evenals vele anderen, blijf maar lekker voorin hangen. Pak die ene kans die vroeg of laat komt. Een 'liedje' dat ik niet kan waar deren, omdat ik veel liever mee voetbal. Puur in de spits hangen verfoei ik eigenlijk. Helaas moet dat toch vaak gebeuren. Van daar dat ik diverse keren, on danks dat ik twee keer scoorde, met het idee niet lekker gevoet bald te hebben van het veld ben gekomen. In Strijen bijvoorbeeld scoorde ik niet, maar kwam wel met een lekker gevoel van het veld af." Clubscore Dat Hoek ondanks reeksen van interne zprgen er toch in slaagde de clubscore te winnen, toont aan dat deze ploeg inder daad voor meer op de rails was gezet dan bovenin de tweede klasse meedraaien. Na het tref fen met Capelle in de na-compe titie - inzet het algehele periode kampioenschap - bleek dat over duidelijk. Hoek was daarin weer een hecht teams. De slotactie gooide echter roet in het eten. De 3-2-score in het voordeel van Hoek werd binnen enkele minu ten door de thuisclub omgebo gen tot 4-3-stand, waardoor Ca pelle uit de bol ging. Slechts een wonder kan Hoek nu nog verder helpen. Daarin geloven doet eigenlijk niemand meer. Voor Hoek houdt dat in dat het seizoen niet heeft ge bracht waarop gehoopt was. Een tegenvaller. Eveneens voor De Kunder, die zich in de belang stelling van diverse clubs in de regio en in het Belgische weet. Dat hij komend seizoen weer voor Hoek binnen de lijnen zal komen, ligt voor de hand. Na twee jaar Terneuzense Boys, drie jaar Sluiskil en één seizoen Den dermonde staat hij momenteel niet vooraan om te 'verhuizen'. Van onze sportmedewerker OVERSLAG - In een sterk bezette trimkoers van Over ig heeft Wim de Waal be wezen nog steeds zijn man netje te staan. Hij versloeg in be spurt zijn medevluchters Rik de la Ruelle en Rob Bij bank. S in Overslag kwamen 41 trim mers hun rugnummer afhalen. prima organisatie van het eestcomité zorgt er voor dat in september Overslag de primeur yeor Zeeuwsch-Vlaanderen wjgt in de strijd om het open Nederlands kampioenschap voor «immers. Cor Verplanke en Johan Krap kwamen solerend als vierde en rijfde over de streep. Opvallend bat rich bij de eerste acht in «e uitslag zeven ex-KNWU-ren- ners plaatsten. j UITSLAG W de Waal (Axel), 2. R. de la «geile (Axel)j 3 R Bijvank Westdorpe), 4. C. Verplanke (Biervliet), 5. J. Krap (België), 6. K .,~aet (Koewacht), 7. R. Ra- WZuidzande), 8. W. de Feber 1™ ,i' 9. R. Buzeijn (Schoondij- ®l, 10. M. van Overbeeke (Bel- ofDubbeldam (Sas van i, 'i, 12- D. Fruytier (België), A. Cools (België), 14. M. van &(B(ef^aCht)' 15' F' Wul" Door Eddy de Schrijver SLUISKIL - De wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen zit zo goed als zonder jeugd. Pogingen om de jeugd aan zich te binden zijn tot nu toe mislukt. Vandaar dat een werkgroep bestaande uit Rolf Mobach, Guus Barhorst, Ben Zaan en voorzitter Constant van Waterschoot zich in de afgelopen maanden heeft ge bogen over een zogenaamd 'jeugdactiveringsplan'. Met dat plan in de hand wil de werkgroep de jeugd van 12 tot en met 17 jaar warm ma ken voor de wielersport. Een nobel streven en een teken dat het een serieuze zaak is bin nen de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Ooit had de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen een bloeiende jeugd afdeling, met uit die tijd be kende namen als Karei van Goe- them, Ab Verplanke, Carlo Steel en Peter van Acker. Momenteel is het zwak gesteld bij de nieu welingen en ook de categorie ju nioren van de Lapage-brigade (ADVERTENTIE) Parklaan 40, Dnrnen. Telefoon 04263-77775. kan zeer goed versterking ge bruiken. „We moeten wat doen voordat we helemaal zonder jeugd ko men te zitten. Er is een gat bij de nieuwelingen en junioren. Straks rijden er alleen nog ama teurs rond bij onze vereniging. Dat kan toch niet de bedoeling zijn," aldus Rolf Mobach. Hij werd door het bestuur aangewe zen als de man die dit plan moest uitwerken. Begrijpelijk, gezien zijn achtergrond als ClOS-student. Er is speciaal gekozen voor de 12- en 13-jarigen, de 14- en 15- jarigen en de 16- en 17 jarigen. „Die groepen sluiten aan bij de categorie nieuwelingen van onze vereniging," aldus Mobach. Om de jeugd over te halen de fiets te pakken, worden diverse scholen aangeschreven. Er ko men affiches te hangen en elke school krijgt een inschrijvings formulier voor de wedstrijdjes. Die formulieren kunnen worden afgehaald bij de docenten licha melijke oefening. Ook kan wor den ingeschreven bij Rolf Mo bach in de Schepenenstraat te Sluiskil. „In eigen gelederen kan rond gekeken worden naar kandi- daatjes en mensen die reclame kunnen maken voor deze sport- tak." Jeugdkoers Om het plan te doen slagen worden comité's van wielerwed strijden benaderd. Terneuzen heeft inmiddels al belangstelling getoond een jeugdkoers te hou den. Die wedstrijd valt nog wat vroeg en gaat overigens niet door. De wedstrijdjes zouden onderdeel moeten gaan uitma ken van een officieel KNWU- programma. Mogelijk wordt op maandag 20 mei, tweede pink sterdag, tijdens het districts kampioenschap al een wedstrijd vanuit het district Zeeland ge houden. Het was eerst het plan een recreantenkampioenschap te houden, maar aangezien de Wie- Ier Trim Bond op diezelfde dag in Eede koerst, is het district daar wijselijk op teruggekomen. „We moeten natuurlijk goed beslagen ten ijs komen. Geen half werk, maar als we starten met wedstrijdjes, moet het ook allemaal in orde zijn. Liever wat wachten dan half beginnen. De spontane hulp van Terneuzen - deze wedstrijd gaat overigens niet door - en het district is na tuurlijk fantastisch," aldus Mo bach. Overigens heeft de Wieier Trim Bond ook al zijn diensten aangeboden om samen dit plan te laten slagen. „Ik wijs samen werking helemaal niet af, want er komt nogal wat kijken bij het organiseren van een koers. Je moet juryleden hebben, geluid, EHBO. Als dat allemaal al aan wezig is, dan zouden onze wed strijdjes leuk ingepast kunnen worden, maar we zijn natuurlijk in eerste instantie aangesloten bij de KNWU. Toch hoeft dat geen beletsel te zijn om in de toekomst de jeugd en scholieren wat meer bij de wielersport te betrekken." Dit jaar wordt als aanloopjaar beschouwd. De werkgroep 'jeug dactiveringsplan' wil allereerst trainings- en informatiemidda gen beleggen. „Dat zou centraal op de woensdagmiddag ergens in Zeeuwsch-Vlaanderen plaats kunnen vinden. Het gaat niet al leen om een goede begeleiding, maar de jongeren moeten met woorden en voorbeelden in wie- lerland wegwijs gemaakt wor- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Peter Pica- vet beheerst tot nu toe de Zeeuws-Vlaamse Run-Bike- Run-competitie. Bij het 'Schelpenhoekje' te Terneu zen, waar de vijfde wedstrijd werd afgewerkt was Peter Picavet weer de sterkste. De wedstrijd werd geopend met een 32 kilometer lange tijdrit onder loodzware omstandighe den vanwege de harde wind. Pi cavet startte als elfde en zette met 52 minuten en 48 seconden een tijd neer die onaantastbaar leek. Toch zouden er nog twee deelnemers onder duiken. Mar- lon Roels, de jonste van het Axelse broederpaar, fietste naar een onder deze omstandigheden bijzonder scherpe ijd van 50 mi nuten en 13 seconden. Die was goed voor winst bij de koppels, want tijdens het 7,2 kilometer lopen consolideerde zijn maat Jacco Herweijer de door Roels opgebouwde voor sprong. Ook Omar Roels dook onder de tijd van Picavet. Dat gebeurde met slechts drie secon den en omdat Picavet duidelijk de betere loper is van dit twee tal, wist Omar Roels dat hij naast de winst zou grijpen. Het verschil in het voordeel van Pi- cevet zou zelfs oplopen tot bijna twee minuten. De derde plaats bij de individuele senioren was voor Gino Maes. Bij de veteranen zorgde Jan de Jonge voor een verrassing. Terwijl Hubert van Landeghem de beste tijdrit reed, sloeg Jan de Jonge tijdens het lopen toe. Hij zou de wedstrijd met een minuut voorsprong in zijn voordeel be slissen. Daarmee werden de fa vorieten Camiel de Rooy (derde) en Wilfried Buysse (zesde) ge klopt. Terése van Lare won bij de vrouwen. Zij reed de 32 kilo meter lange tijdrit bijna tien mi nuten sneller dan Annelies Pijf- feroen, die als tweede eindigde. Tijdens de 7,2 kilometer lange loop bouwde Van Lare die voor- prong nog uit naar een kleine zestien minuten. Christa Becu, die bij Zeedorp even het spoor bijster was, moest genoegen ne men mnet een derde plaats. Marlon Roels en Jacco Her weijer wonnen dus bij de kop pels. Zij waren op één seconde na drie minuten sneller dan in- dividiuele deelnemer Peter Pica vet. Tegen dat geweld was ook het koppel Jan van de Linde en Marco van der Meulen niet op gewassen. Op de derde plaats eindigde het broederpaar Martin en Edwin de Jaeger uit Westdor- pe. Als bijnummer stond een tijd rit op het programma. Die werd gewonnen door Rino Jonkheim. De organsiatie van deze vijfde wedstrijd was in handen van het Westerscheldecollege en SV, Aloy. UITSLAGEN MANNEN Senioren: 1. Peter Picavet (Hulst) 1.18.25, 2. Omar Roels (Axel) 1.20.13, 3. Gino Maes (België) 1.21.33, 4. Pascal Cocquyt (België) 1.24.31, 5. Gerjan Verbeek (Hoofd plaat) 1.24.45, 6. Mario Willems (Terneuzen) 1.25.26, 7. Eric de Cock (België) 1.26.51, 8. Walter Snou- l /T»L4i:i1 oo on n Adlle Danny s (België) 1 Veteranen: 1. Jan de Jonge (Terneu zen) 1.25.26, 2. Hubert van Landeg hem (Overslag) 1.26.27, 3. Camiel de Rooy (Terneuzen) 1.26.47, 4. Luc Martens (Hengstdijk) 1.28.44, 5. Ko den Hamer (Biervliet) 1.30.20. Koppels: 1. Marlon Roels/Jacco Her weijer (Axel/Biervliet) 1.15.26, 2. Jan van de Linde/Marco van der Meulen (Oostburg) 1.19.04, 3. Martin en Edwin de Jaeger (Westdorpe) 1.19.27, 4. Mare Boelens/Johan Huigh (Oostburg/Schoondijke) 1.23.05, 5. Pascal de Rijke/Kees Otto (Sas van Gent) 1.26.12. Tijdrit 32 kilometer: 1. Rino Jonk heim (Terneuzen) 56.18, 2. Bert Be gijn (Hoek) 57.02, 3. Ko Riemens (Terneuzen) 58.04, 4. Jan Zegers (Terneuzen) 1.03.08, 5. Mario Rijc- kaert (Axel) 1.05.24. VROUWEN 1. Terése van Lare (Sluis) 1.34.56, 2. Annelies Pijfferoen (Hoofdplaat) 1.50.21, 2. Christa Becu (Aarden burg) 1.51.09, 4. Hester Vink (West dorpe) 1.59.54, 5. Anniek Goethals (België) 2.01.38. Mare de Kunder, de topschutter van Hoek, die in het afgelo pen seizoen de Zilveren Stem-schoen veroverde. FOTO DE STEM/OOF) J. DE BOER. Van onze schaakmedewerker KRUININGEN - De voorjaarsvergadering van de ZSB (Zeeuwse Schaakbond) had een gezapig karakter. Er stonden weinig belang rijke en zeker geen twistpunten op de agenda en daarom had deze bijeenkomst niet zoeveel om het lijf. Meest opvallend waren de ver schillende wijzigingen op de wedstrijdkalender. Vooral het wegval len van twee ronden van het persoonlijk schaakkampioenschap voor senioren in het seizoen 1991-1992 was opmerkelijk. Tijdens de vorige voorjaarsver gadering werd besloten het per soonlijk seniorenkampioenschap van vier naar twee groepen terug te brengen en het aantal ronden uit te breiden naar negen. „Dan ontstaat een zuiverder wed strijdverloop doordat negen wedstrijden selectiever werken dan zeven," was de gehoorde motivatie. Vrijwel iedereen was het daar roerend mee eens, maar moest nu constateren dat die twee extra ronden voor een nog vollere wedstrijdkalender zor gen. Vandaar dat men dat aantal ronden weer terugbrengt naar zeven met ingang van het vol gende seizoen. De winst en verliesrekening van de ZSB begint weer een overzichtelijke vorm aan te ne men. Dat is te danken aan de in breng van nieuwe penningmees ter Cor Provoost, die de onstane warboel grotendeels opgelost heeft en nu wel een duidelijk jaaroverzicht ten overstaan van de vergadering toonde. Gosse Kamminga is tot plaatsvervangend bondsraadslid gekozen. Na het aftreden van Izaak Luteijn was die plaats vrijgekomen en daarvoor stelde Kamminga, al voorzien van de functies toemooileider en redac teur van het ZSB-blad 'Zeeland Schaakt', zich beschikbaar. Te vens werden op deze vergade ring de prijzen uitgereikt aan de kampioenen. Terneuzen 1 kwam daarvoor in aanmerking, als kampioen van de hoofdklasse van de ZSB, Goes 1 als kam pioen van de promotieklasse, Terneuzen 2 (kampioen eerste klasse Zuid), Vlissingen 3 (kam pioen eerste klasse Noord), Vlis singen 4 (kampioen tweede klasse Noord) en Colijnsplaat (kampioen derde klasse Noord). Ook werd duidelijk dat het be slissingsduel voor promotie naar de promotieklasse tussen Vlis singen 3 (kampioen eerste klasse Noörd) en Terneuzen 2 (kam pioen eerste klasse Zuid) niet nodig was. Doordat er geen team uit de landelijke afdeling (KNSB) degradeert en Terneu zen 1 naar dat landelijk niveau promoveert, is er sprake van een versterkte promotie. Dat bete kent dat Vlissingen 3 en Terneu zen 2 beiden naar de promo tieklasse promoveren en dat Goes en Zierizkee vanuit de pro motieklasse naar de hoofdklasse van de ZSB promoveren. (ADVERTENTIE) Rolf Mobach, de stuwende kracht achter het 'Jeugdactiveringsplan' van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. - foto destem/corj. de boer. den. Ook voor de ouders van de jeugd die belangstelling heeft voor de wielerport moeten er voorlichtingsbijeenkomsten worden gepland. Bij de aanschaf van een fiets kan een advies worden gegeven. Het hoeft echt niet allemaal het beste van het beste-materiaal te zijn." Op langere termijn wil de werkgroep komen tot een soort circuit van wedstrijden die dan meetellen voor een klassement. Er kunnen tevens fietsdagen worden gehouden buiten de streek en aan fietskampen wordt eveneens gedacht. Momenteel is de werkgroep op zoek naar sponsors om het plan van de grond te krijgen. De eerste wedstrijd wordt dus op 20 mei gehouden in Sluiskil. Woensdag 22 mei wordt dan on der leiding van Guus Barhorst de eerste 'trainings- en informa tiebijeenkomst' gehouden. Ook die vindt plaats in Sluiskil. VERZEKERINGEN ZEEUWS ZEKER. Vraag uw verzekeringsadviseur.

de Stem | 1991 | | pagina 23