it r/i/v 'Als ik slaag, spring ik een gat in de lucht' .B. Queen 'Het succes begint nü pes echt tot me door te dringeri' NERV AAIS ERVAREN ISTER ■RJONGEN Passaporto Per Favore 1 CJk GEVRAAGD SILVA-V. OORSSELAER ZATERDAG 18 ME11991 Britse top-5 Amerikaanse top-5 0(5) Touch Me (All Night Long) - Kathy Dennis Tienerteam Amsterdamse politie boekt succes 0 (4) Going to the run - Gol- den Earring 0 (8) Wind of change - Scor pions 0 (6) Always on the run - 0 (9) Liefde is lekker, maar lekker... - Hanny 0 (10) Love and marriage - 0 (13) Should i stay of should 0 (27) Vergeet m'n naam - IN 01155-2710 en een 4566 AW Heikant, Tel, 01140-12838 in is een regionaal gingen in Terneuzen, Hulst, Goes en Zierikzee. De kwaliteit i staat op een hoog niveau erK :ieve flexibele voor de totale gang van za- iernemer bent. iet de opdrachtgevers en uit- personeelsbeleid op de ves- chtgevers en uitzendkrachten .vast en bent tevens verant- n geautomatiseerd computer- elijke functie kandidaten, die dbureau Walcheren biedt: i goede collegiale werksfeer Tie mate van zelfstandigheid i praktijkgerichte opleiding 3de primaire en secundaire eidsvoorwaarden fersteuning door een ifessionele organisatie ftelijk: de Stoffels Groep met activi- l-Nederland en België. Tussen haakjes staat de notering van vorige week. ©Copyright Stichting Nederlandse Top A (1) The Shoop Shoop Song - Cher (2) Last Train to Trancen- tral-KLF A (-) Gypsy Woman - Crystal Woman Q (5) Sailing - OMD A (-) Touch Me - Cathy Den- nis A (3) Here We Go - C and C Music Factory A (4) Rhythm of My Heart - Rod Stewart A (2) Baby Baby - Amy Grant A (7) I Don't Wanlna Cry - Mariah Carey et 'tienerteam' van de Amsterdamse politie, dat zich met jeugdcriminaliteit bezig houdt, heeft in de eerste vier maanden van dit jaar 134 verdach ten aangehouden. Het overgrote deel van hen variëert in leeftijd tussen de 12 en 18 jaar. De jongeren worden verdacht van onder meer insluiping, (auto diefstal, heling, afpersing en straatroof. Tot eind vorig jaar hield het tie nerteam zich projectmatig bezig met steeds één soort misdrijf. Nu richten de vijf politiemensen van net team zich op jeugdcriminali teit in het algemeen. De politie noemt de resultaten van de spe ciale eenheid „zeer positief". Acht jongens bekenden zich vijf entwintig keer als ophalers van oude kranten te hebben aange meld bij mensen zodat zij op die manier in staat waren geld en goe deren uit huizen en boxen weg te nemen. De jongeren zeiden in groepjes van wisselende samen stelling te hebben toegeslagen bij rooral bejaarden. ,'jdens het onderzoek werd ver- er duidelijk dat veel jongeren een bijzondere 'belangstelling' nan de dag legden voor sportkan- jnes. Uit vijftien sportaccomoda- ■es in westelijk Amsterdam wer en geld en spullen gestolen door en achttal jongeren, erder vindt de politie drie afper- "ingzaken opvallend waarbij scho ren psychisch onder druk wer- j gezet. De scholieren werden 8 wongen meerdere malen geld e staan aan de daders. A (2) One more try - Timmy T A (X) Losing my religion - w R.E.M. 0 (3) Yoy - Ten Sharp 0 (11) Ring ring ring - De la Soul A (12) Future love paradise - Seal Lenny Kravitz 0 (14) How to dance - Bingo Boys Princessa Q> (5) Joyride - Roxette 0 (25) Just a groove - Nomad 0 (7) Megamix - Snap 0 (19) Grease the dreammix - Various Artists 0 (15) Cowboys and angels - George Michael Frank Sinatra <D (21) Geef het op - Clouseau 0 (22) Ring my bell - Monie Love Adeva i go - The Clash 0 (30) What comes naturally - Sheena Easton (7) (31) Strike it up - Black Box 0 (16) Valentine - Nils Lofg- ren 0 (24) Se stiamo insieme - Riccardo Cocciante 0 (-) Last train to trancentral -The KLF 0 (33) Her - Gay 0 (17) Tears from my eyes - w UB40 0 (36) Hello Afrika - Dr. Al- ban Leila K 0 (-) The one and only you - Chesney Hawkes 0 (-) Word of mouth - Mike The Mechanics 0 (18) Unfinished sympathy' - Massive 0 (-) Baby come back - BC The Basic Boom 0 (32) Allons a lafayette - Captain Gumbo 0 (20) Let there be love - Simple Minds Corry Konings 0 (-) Couple days off - Huey Lewis The News 0 (28) Everybody fuck now - Sissy Penis Factory 0 (-) I dreamed a dream - Chess 0 (23) Highwire - Rolling Stones 0 (29) Rhythm of my heart - Rod Stewart 0 (35) What about tomorrows children - Maggie Reilly Door Monique Smeeta et Eindexamenjour naal is in deze we ken een van de meest bekeken pro gramma's op televi sie. Ook teletekst mag zich, met het bekend maken van de goede antwoorden van de multiple-choice opgaven, een grote kijkdicht toemeten. Afgelopen week zijn de eindexa mens voor lbo, mavo, havo en vwo weer begonnen. Zo'n twee honderdduizend leerlingen doen dit jaar aan mee aan dit Centraal Schiftlijk Eindexamen (CSE), zo als het officieel heet. In café Parkzicht, gelegen vlak naast het Bredase Onze Lieve Vrouwelyceum, zitten Stef (18) en Eric (18) op hun dooie gemak te kaarten. Ze doen eindexamen vwo, en hebben net Wiskunde-A gemaakt. Volgens Stef was dit examen „debiel simpel". Stef en Eric kunnen zich niet echt druk maken over hun examens. „We slagen wel", zeggen ze over tuigd. Eric: „De meesten hier zit ten ongelofelijk te stressen. Maar wat heb je daar nu aan? Het enige watje daarmee bereikt is volgens mij een lager punt". „Als ik om half twee 's middags een examen heb, ga ik 's morgens hier in Parkzicht nog even lekker biljarten. De meeste mensen hier n passaporto per favore worden jonge ren in zuid west Neder land aan de tand gevoeld over hun hob by's en hebbelijkheden. Ze worden een fotohokje inge- sleurd en krijgen vervolgens een vragenlijst onder de neus gedrukt, waarop ze snel en adrem moeten antwoorden. Naam: Dennis'Meurs Leeftijd: 20 Woonplaats: Oosterhout Grootste wens: Slagen voor m'n eindexamen Grootste ergernis: Briefjes halen als ik te laat ben Liefste persoon: Col Vervelendste persoon:.../^ moet m'n examen nog halen... Onbenulligste persoon:...m'n eindexamen... Met wie zou je het liefst een avondje gaan stappen: Julia Roberts Favoriete groep/artiest: Queen Favoriete hobby: Uitgaan Favoriete rotstreek: Zeg ik niet Favoriete tv-programma: Married with children Favoriete radioprogramma: Steen enbeenshow Favoriete drank: Pilskes Favoriet voedsel: Biefstuk, champignons en peper-room saus Waar ben je goed in: Laat naar bed gaan Waar ben je slecht in: Vroeg opstaan Wat wil je worden als je groot bent: Rijk en gelukkig Wat doe je vanavond: Stap pen!! staan ook mooie soulvolle ballads als 'Now love me', 'Love you nights' en 'Bluehouse ballad', zeg maar 'Blueshouse' in slow mo tion. „Ik vind niet dat je een hele cd zo maar voi kunt knallen met alle maal stampers en swingers. Zo ben ik zelf ook niet. Ik vind het leuk om me ook een beetje van mijn serieuzere kant te laten ho ren". 'In the mood...' kent grofweg een tweedeling; enerzijds dus de soul volle ballads en anderzijds de hoge dansbaarheidsfactor. Een nummer dat er qua tekst echt uit springt, is het funky/soul 'No time to hesitate'. „Het gaat over wat er nu allemaal in de wereld gebeurt, hoe mensen met elkaar en met bepaalde zaken omgaan. De titel zegt het al, er is geen tijd meer om te aarzelen. Iedereen Ziet nu ook wel in dat het fout gaat, maar men is het na twee seconden alweer vergeten. Ikzelf net zo goed hoor! Ik vind het een te gek nummer en ik sta heel erg achter die tekst, maar ik wil niet als een Bob Dylan lopen zwaaien met een boodschap". Als gastmuzikant is op 'Try to find me back' o.a. Jan Akkerman te horen. In eigen land haalt men nogal makkelijk schamper de schouders op, maar topgitaristen van over de hele wereld hebben een immens respect voor de voor malige Focus-gitarist. „Dat is voor mij dus echt een kick. Ik vind het een gigantisch compli ment dat hij het leuk vond om mee te doen, want wie kent mij nou in feite?" Half Nederland.. „Ja, maar als er volgende week een ander komt die een leuke hit scoort, is men mij zo weer verge ten. Maar dat Jan het goed vindt en mee wilde spelen, ja, dat vind ik helemaal te gek! Echt super!" 'Blueshouse' werd van een swin gende remix voorzien door Phil Harding, bekend van zijn mix- werk voor o.a. Pet Shop Boys, Je sus Jones, diverse acts uit de stal van Stock/Aitken Waterman en Kim Appleby's recente hit 'G.L.A.D.'. Het album komt bin nenkort ook uit in Engeland en Canada. Een droom van Inge, die ineens een heel concreet toe komstplan is geworden. Haar ul tieme ambitie reikt veel verder. Ze hoopt namelijk een all-round vakvrouw als Bette Midler te wor den. „Als het niet lukt, wil ik in ieder geval wel van al die dingen een stukje hebben laten zien. Acteren vloeit voor mij heel natuurlijk voort uit wat ik nu doe. Eigenlijk is zingen een beetje acteren. Als je in de studio staat ben je welis waar helemaal alleen en niemand ziet je, maar je moet toch bij jezelf een stemming oproepen om dat nummer te kunnen zingen". op school hebben een jaar lang niets anders gedaan dan studeren. Nou, ik ben niet zo'n 'puntenhaal- gek' en ga me echt niet extreem druk maken over die examens", zegt Stef. Dolf (18) maakt zich beduidend drukker dan Stef en Eric. Hij is vorig jaar gezakt voor de havo, en ziet het ook dit jaar niet echt zit ten. „Als ik geslaagd ben, dan spring ik een gat in de lucht", zegt hij. Of hij zich nu anders gedraagt dan normaal? „Ik rook als een ketter, slik veel aspirientjes, heb hoofdpijn en ga ontiegelijk veel naar de kroeg. Ik stress veel meer. Het is toch even iets anders dan schoolonderzoeken. Bovendien maken die leraren je ook nog eens zenuwachtig met hun goede raad over wat je allemaal doen en laten moet", aldus Dolf. Dolf noemt het examen zelf zwaarder dan de schoolonderzoe ken. Eric en Stef vonden die schoolonderzoeken juist weer veel moeilijker. Wat ze alledrie prettig vonden in dit laatste schooljaar is dat ze niet meer per se naar school hóefden. „Als je niet komt, is er niemand die er iets van zegt, dat is wel fijn", zeggen ze. „Wat ook opvalt is dat leraren zich anders gaan gedragen. Ze zeggen niet meer wat je precies moet doen. Ze hebben ook een houding van 'jullie zijn nu de oud- „De meesten hier zitten ongelofelijk te stressen. Maar wat heb je daar nu aan? Het enige watje daar mee bereikt is volgens mij een lager punt". - foto anp sten van de school", zegt Myrian (18) die eindexamen havo doet. Dolf vindt dat leraren zich ook drukker om je gaan 'maken als je er slecht voor staat. „Omdat het het laatste jaar is. Misschien me nen ze het echt, maar het kan ook wel gaan om het percentage men sen dat uiteindelijk slaagt", zegt hij. Voor Myrian is er in het examen jaar niet zo veel veranderd. „Ik ga echt niet een avond thuis zitten omdat ik toevallig examen doe. Zeker niet in het weekend. Mijn ouders schijnen zich er drukker over te maken dan ik. Ik haal het wel denk ik. Het afgelopen jaar ben ik wel tien kilo afgevallen, maar dat is dan ook alles. Myrian vond de vierde moeilijker dan de vijfde. „Je werkt nu in pe riodes, van schoolonderzoek naar schoolonderzoek, dat werkt ge woon fijner", zegt ze. Het Eindexamenjournaal, dat in examentijd elke dag om tien over half zes op tv te zien is, wordt door de kandidaten druk beke ken. „Iedereen kijkt ernaar. Dan kan je een beetje zien wat ande ren ervan vinden", aldus Dolf. Myrian wil hierna Food en Busi ness in Heerlen gaan studeren. „Dan moet ik dus op kamers. Van de ene kant wel spannend. Nieuwe vrienden maken, een an dere stad en ik zal er wel een stuk zelfstandiger door worden. Maar ik zal best wel wat missen van hier hoor", zegt ze. Dolf, Myrian, Eric en Stef zijn er van overtuigd dat ze de mensen die hun echte vrienden zijn ook na het examen wel blijven zien. Eric: „Ik ga economie doen hier op de heao in Breda, en zal dus zeker wel mensen blijven tegen komen". „Ach", zegt Dolf, „je verliest vrienden, maar je krijgt er ook weer andere voor terug". Treurig over de bijna voorbije middelbare schooltijd zijn ze aller minst. „Na zeven jaar is het wel genoeg geweest", vindt Dolf. „We zijn heel blij als het er op zit", zeg gen Stef en Eric. „Na deze school kun je pas echt doen wat je zelf wilt", bëeindigt Myrian het ge sprek. Door Marjolein Rotsteeg e zou het niet zeg gen, maar het is toch alweer een jaar geleden sinds B.B. Queen een top 5-hit scoorde met 'Blueshouse', haar eerste single. Enkele maanden later bereikte de opvolger 'Soul Train' de top 15 en onlangs verscheen haar eerste cd 'In the mood (for something good)'. Voor 'Blueshouse' had ze al een schat aan ervaring in 'het vak' op gedaan. Zo was ze jarenlang de helft van het meidenduo Say When, dat in '87 een hit scoorde met 'Boys (Girls)'. Met Say When heeft ze ook een keer de live-ach- tergrondzang gedaan bij een tv- optreden van Joe Cocker. „Hij kan namelijk niet playbacken en wij werden toen gevraagd als ach tergrondzangeressen," vertelt een enthousiaste B.B. Queen, op 15 december 1967 in Amsterdam ge boren als Inge Severijnse. „Dat was helemaal te gek!" Verder deed Inge de nodige stu dio- en live-ervaring op bij onder meer Grand Fortsyth en Reve lation Time, bekend van Ruud Gullit en de hit 'South Africa'. Op een gegeven moment tripte een vriendin haar voor audities bij producers/songschrijversduo Marcp Roosink en Nico Verrips, die net in heel Europa een dikke hit hadden met 'Shotgun', uitge voerd door Selena. Inge werd uit gekozen en nam 'Blueshouse' op. Toen rees het 'probleem' van de. artiestennaam. „Ik heet Inge Severijnse en die naam swingt dus voor geen meter. Van uren aan een stuk namen be denken word je moe en verschrik kelijk melig. Óp een gegeven mo ment riep ik 'ik heb het gevonden; ik ga nooit meer op dieet, ik voel me helemaal te gek en ik ben ge- «<-•77 a e „Ik ben best een fuifnummer, al kan ik ook heel serieus zijn. Maar over het algemeen ben ik wel snel 'in the mood' en zeker voor 'something good'. Houd 't maar op een op en top levensgenietster". - foto emi-bovema woon de kleindochter van B.B. King, dus noem mij maar B.B. Queen'We lagen dubbel van de lach, want het was natuurlijk als een grapje bedoeld. Maar de vol gende dag bleek dus dat Marco en Nico het serieus hadden opgevat. Ze vonden het echt leuk. Ik heb nog een paar weken vol gehouden dat je dat eigenlijk niet kunt ma ken, maar ben dus toch gezwicht. Gelukkig is het ook goed overge komen als grapje en vindt men het leuk". Voor Inge er vervolgens goed en wel erg in had, stond ze in de top- 5 met 'Blueshouse'. „Gekte! Dat was echt pure waanzin! Het drong ook allemaal niet zo tot me door. Ik wist gewoon niet wat me over kwam. Het was zo onverwacht, spannend en heel leuk. Nu pas komt eigenlijk weer bovendrijven wat zich precies heeft afgespeeld en wie ik allemaal ontmoet heb. Het overkwam me gewoon, al is het natuurlijk wel een van de be tere dingen die me de afgelopen tijd zijn overkomen." In hoeverre slaat de cd-titel 'In the mood (for something good)' op jouzelf? „Heel erg. Het past bij me. Ik ben best een fuifnummer, al kan ik ook heel serieus zijn. Maar over het algemeen ben ik wel snel 'in the mood' en zeker voor 'some thing good'. Houd 't maar op een op en top levensgenietstei;". Onlangs verscheen het titelnum mer van Inge's cd op single. Het is weer een dansbaar nummer. Een beetje jammer, want op de cd

de Stem | 1991 | | pagina 21