Beroepsonderwijs in Axel verdwijnt GIRO 797, DEN HAAG [EGENHEID Om aanleg en onderhoud van rioleringen te kunnen bekostigen J^jlj met mijn hypotheek spaar «rustig door Hypotheken Hontenisse huldigt haar sportkampioenen SCHIETINGEN FNV huldigt jubilarissen in Axel Streep door meerjarenplan Hulst PLAATSELIJK NIEUWS DE SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES rticulieren Fusie met Steelantmavo en Zeldenrustcollege Terneuzen mislukt ffffl'- OPGElJ ET!! THEORIECURSUS lekomst Andere opzet collecte Rode Kruis in Axel W eekenddienst Stem-redactie Nieuw leven voor KPJ in Hulst Clinge Heikant Hulst Nieuw-Namen St.-Jansteen Demonstratie van reddend zwemmen Bezuiniging van zes ton noopt tot heroverweging Al! DüJariUlVl VMIM ZLttLAIMÜ Z Z.A I tlHUAü 1Mhl 1 T22 lom te zoenen Inkje, jubileum, receptie I verloving, overwinning,' kbraham, openbare dank br, mag best eens in de Ipagina familieberichten, len duur hoeft het niet te fel of kolom 2,23, één lerplicht a 2,82. Tan een foto of afbeelding an 35 x 45 mm rekenen feg. Overige tarieven op [contante betaling wordt I berekend. Foto's worden I Bel 076-236442 of geef lór plaatsing af bij één van loffelijke opgaven worden ppteerd indien naam en ook indien uw betaling |svoegd is. het recht voor teksten In redenen te weigeren. Ilachten bereiken over de Bioudt de uitgever zich het lam van de opdrachtgever pd te geven. glngsnieuws kolom op donderdag Wij wensen William en zijn superstars veel succes op de ZESKAMP 1991 Vak F t/m Z. Suppor ters Benelux. Van onze verslaggever $EL - De twee afdelingen I wor beroepsonderwijs van j scholengemeenschap De Weistede in Axel verdwijnen, jjet bestuur van de school j,eeft besloten met ingang van het nieuwe schooljaar jietLHNO en LTO 'af te bou- pe sluiting van de twee afdelin gen van de Weistede is het di recte gevolg van de mislukte fu sie tussen de Axelse scholenge meenschap en de Steelantmavo en het Zeldenrustcollege uit Ter- neuzen. Begin 1990 besloten de bestu ren van de scholen voor voortge zet onderwijs in Zeeuwsch- Vlaanderen stappen te onderne men om tot samenwerking te ko men. De aanleiding daartoe waren ontwikkelingen die speelden in het voortgezet onderwijs, zoals de Wet op de Basisvorming, het streven naar schaalvergroting voor scholen door de Rijksover heid en de zorg voor het lager beroepsonderwijs. In de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone spraken de schoolbe sturen zich uit om in het gebied tot twee zogenaamde brede scholengemeenschappen voor lbo, mavo, havo en vwo te ko men: één christelijke en één al gemene. De besturen van de Weistede, Zeldenrust en de Steelant voer den uitgebreide besprekingen maar kwamen niet tot een ak koord. Uiteindelijk bleek het Zeldenrust geen vertrouwen te hebben in een samenwerkings verband met de beide andere scholen. De ouders en leerlingen van de LTO- en LHNO-afdeling van de Weistede zijn inmiddels op de hoogte gebracht van de sluiting. De mavo-afdeling van de Wei- stede blijft overigens wel be staan, wenste directeur M. Hui- bregtse van de Axelse scholenge meenschap gistermiddag te be nadrukken. Onderwijswethouder J. van Schaik reageerde gelaten op de sluiting van de beroepsopleidin gen. „Het was ons natuurlijk min of meer al een tijdje bekend. Er is echter niets aan te doen. Het is een tendens die aan de gang is in het voortgezet onder wijs: 'de slag om de leerling'. En dit zijn de gevolgen." Op de Weistede, een school voor lbo en mavo, zitten momen teel nog rond de driehonderd leerlingen. De sluiting van de twee beroepsopleidingen brengt het voortbestaan van de school niet in gevaar. Hulst voert rioolbelasting in ■dt Wij starten een nieuwe op zondag 9 juni om 10.30 uur (95% geslaagden) Bij opgave NU 1e 10 rijlessen voor 375i' Bel even voor een afspraak 01140-10909 Honderden jongens en meiden komen straks van school af en willen dan na de zomervakantie gewoon gaan werken. Net als jij- ndat je van aanpakken weet. Werken wil je, maar óók een goed vak leren, want 'ongeschoold', dat weetje, heeft weinig toekomst. De Nederlandse drukwerkindustrie heeft die I stevige jongens en meiden hard nodig en wil ook jou er eventueel graag bij hebben. Je krijgt je vakopleiding via het Leerlingwezen. Gaat het goed, dan ben je a twee jaar erkend 'grafisch man' of'grafisch vakvrouw Wat dat allemaal precies zeggen wil, staat in een folder, die je kunt aanvragen op telefoonnummer 020-696 57 29 In de folder staat ook welke beroepen er zoal zijn in de werkindustrie en hoe je aan aan a/s leerling kunt komen Niet mee wachten, zo gauw nogelijk bellen en die folder aanvragen, want JIJ GAAT HET MAKEN 4AKEN VAN DRUKWERK Van onze verslaggever HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst willen met ingang van volgend jaar rioolbelasting invoeren. Dat betekent dat elk gezin per 1 januari 1992 een vast be drag aan rioolrecht moet gaan neertellen. 30 Jaar geleden stapte zij in het HUWELIJKS BOOTJE Je kinderen kleinkind, j Hoe hoog de nieuwe belasting wordt, is nog niet bekend. Het staat echter wel vast dat uit het totale bedrag dat zo binnen komt de aanleg en het onder houd van rioleringen moet kun nen worden bekostigd. Tevens zal er dan nog wat beschikbaar moeten zijn om eventuele cala miteiten het hoofd te kunnen bieden. Aanleiding voor het invoeren »an de nieuwe belasting is de forse bezuiniging die de ge meente van het Rijk krijgt opge legd. De financiële situatie was al niet echt rooskleurig, maar nu dreigt de gemeente echt in de problemen te komen. Calamiteiten Dat er wat geld achter hand no dig is voor calamiteiten blijkt Van onze verslaggever AXEL - Om de opbrengst te vergroten, houdt de afdeling Axel van het Rode Kruis dit r voor het eerst geen huis- aan-huis collecte meer. Ervaringen van andere afdelin- hebben uitgewezen dat er minder binnenkomt door collec- anten langs de deuren te sturen. Inwoners van Axel krijgen daarom dit jaar een brief van het afdelingsbestuur in de brieven bus met een accept-giro. Het geld uit de collecte in Axel wordt goed besteed. Er zijn »i deze gemeente veertig vrijwil- 1 "~ïs die paraat staan in geval van calamiteiten. Daarnaast ver gt de Axelse afdeling EHBO- diensten, onder andere tijdens bet concours-hippique en bij motocrosswedstrijden. Nog eens vijfentwintig vrij willigers van de welfare bezoe- zieken en ouderen die een zaam zijn. Ook het jeugd Rode Kruis flo reert in Axel. Vorig jaar leidde de afdeling liefst 103 jongeren op voor het jeugd EHBO-diplo- ma- Verder draagt de afdeling uiteraard naar vermogen bij aan ürote hulpacties van het Rode Kniis in het buitenland. De Rode Kruis-collecte vindt jaar plaats tussen 26 mei en 8 juni. Voor redactionele aangele genheden, niet voor adver tenties of bezorgklachten, ban dit pinksterweekeinde contact worden opgenomen met Eugene Verstraeten, tel. 01140-16755, b.g.g. 01150- 18924 of 01153-1534. volgens het college uit het inzak ken van de riolering in de Jacob Catslaan. Daar ligt de weg al meer dan een half jaar opgebro ken, omdat er geen geld is voor reparatie. B en W hebben uitein delijk toch de daarvoor beno digde 125.000 gulden bijeen ge kregen. Maar als zich echter nog eens zo'n 'noodgeval' voordoet, is er echt geen geld meer om de repa ratiekosten te dekken, zo laat het college de gemeenteraad we ten. Dergelijke calamiteiten be horen zeker tot de mogelijkhe den, omdat er in Hulst heel wat rioleringen zijn die al meer dan veertig jaar onder grond liggen. Vandaar het voorstel om een rioolbelasting in te voeren. Vol gens wethouder P. Weemaes (fi nanciën) zit de gemeente Hulst met zijn belastingen 'redelijk' onder het gemiddelde van de Zeeuwse gemeenten. „Dus wat dat betreft, is er nog wel enige ruimte", meent de wethouder. De nieuwe belasting betekent meteen dat de rioleringskosten niet meer drukken op de pot voor stads- en dorpsvernieu wing, zodat daaruit weer andere projecten betaald kunnen wor den. Te denken valt aan het on derhoud en de verbetering van straten, waarvoor ook flink wat geld nodig is. De invoer van rioolbelasting maakt deel uit van de gemeente lijke voorjaarsnota en wordt woensdag 22 mei om 19.00 uur besproken in de commissie fi nanciën. Van onze verslaggever HULST - Het nieuwe be stuur van de KPJ Kring Hulst wil de schouders er on der zetten om de KPJ weer nieuw leven in te blazen. Aanleiding tot dit voornemen is dat veel afdelingen in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen hun le dental zienderogen zien teruglo pen. Als gevolg daarvan wordt het de laatste jaren steeds moeilijker activiteiten te organiseren, om dat vaak dezelfde mensen de kar moeten trekken. Om in de toe komst weer evenementen van enige omvang op touw te zetten is besloten om deze meer in kring-verband te laten verlopen. In de KPJ-kring Hulst zijn men sen vertegenwoordigd van de af delingen Graauw, Koewacht, Lamswaarde en Kloosterzande. Op tweede pinksterdag gaat de eerste activiteit van de kring plaatsvinden. Zowel KPJ'ers als niet-KPJ'ers kunnen dan mee doen aan een autorally in de pol ders van Zuiddorpe en Koe wacht. De inschrijving vindt plaats tussen 13.00 en 13.30 uur in café 't Gemeentehuis te Zuid dorpe. (ADVERTENTIE) Mijn grote passie is geen seconde in gevaar geweest Integendeel, ik kan er steeds mee doen. Dankzij Nagelmakers ^Wieken, die een ideale Vpolheek voor me regelde. Onvolkomen onaf hanke- 2ken dat sprak me aan. want zo voel ik me ook, a's ik in mijn laatste aanwinst toerf' ^■f^enBypotheken: ^«inkelijkheid werkt m uw voordeel NaSelmakers Ook hypotheken in de zakelijke sfeer. Nagelmakers Hypotheken B V. Kinderdijk 30,4331 HG Middelburg Tel.01180-3 66 22, Fax:01180-3 87 89 Nagelmakere Hypotheken Breda RV. Chasséveld 3A. 48U DH Breda Tel.076-22 53 77, Fax:076-20 09 27 Leden van tafeltennisvereniging SAR '72 bewonderen de bokalen. foto de stemcor j. de boer KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse heeft gisteren de sportkampioe nen van het afgelopen jaar gehuldigd. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bij eenkomst in de kantine van de W Terhole. Loco-burge meester P. Mangnus sprak de sporters lovende woor den toe en reikte vervolgens de bekers uit. SPORTKAMPIOENEN Tafeltennisvereniging SAR'72: Gabine Fokkens, Wim van Ac ker, Angelo Hulshout, Alexan der van Gemst, Chantal Ver dunnen, Naomi Schelfout, Dammy Krieckaart, Wim 't Hooft. SAR 1 meisjes, SAR 2 en SAR 4 junioren, SAR 1 en SAR 3 senioren, mannen-dub bel: Etiënne van Acker/Wim Kint. Sportschool Delta: Patrick Dobbelaar. Motorcrossclub Hontenisse: Dave van Hoepen, Steven Mangnus. Tafeltennisvereniging Rond de Tafel: Annette Bakker, Kim de Rijk, Joop de Bakker. RDT 2, junioren-dubbel: Annette de Bakker/Cortny van Driessche, welpen-dubbel: Cindy van Driessche/Marscha de Booy. Judovereniging Hontenisse: Michel Sey, Michel van Bun der, Bob Boogaard. Ruitersportvereniging De Hon- teruiters: Mireille Laplante. Handbalvereniging Hontenis se: Junioren- en damesteam. Voetbalvereniging Terhole: Eerste team. Showband Kioortje: Majoret- tenpeleton. Voetbalvereniging SDO'63: B- junoren en E-pupillen. Tennisclub Vogelvlucht: da mesteam in eerste klasse dis trict en herenteam in tweede klasse district. Voetbalvereniging Hontenisse: Eerste elftal senioren, C-junio- ren. GEZELSCHAPSSPELEN - De Katholieke Bond voor Ouderen hield in gemeenschapscentrum Malpertuus een spelmiddag met tien verschillende spelen. Met alle spelen konden de deelnemers punten verzame len. Er namen in totaal 52 per sonen deel. Uitslag: 1. Th. de Blijzer, 2. E. Akkermans-Pies- sens, 3. L. Buyze, 4. A. van de Branden, 5. L. Verschueren. KOERSBAL - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren hield een koersbalmiddag in gemeenschapscentrum Mal pertuus. Uitslag: 1. mevrouw Van Dorselaar-A- van Vooren, 2. mevrouw De Block-J. Ro den, 3. mevrouw Boonman-P. van Broeck. BEJAARDENSCHIETING - Aan de schieting van de Ka tholieke Bond voor Ouderen in 't Heike namen 31 personen deel. Uitslag: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eer ste zijvogel: W. Kuiper, Hulst; tweede zijvogel: R. d'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal (4): G. Deyaert, Stekene en M. Aantjes, Moerbeke. GEMEENSCHAPSDIENST - Vandaag is er een gemeen schapsdienst in de kapel van De Blaauwe Hoeve. Het thema is: 'Pinksteren, laaiend vuur.' De dienst begint om 19.00 uur en medewerking wordt ver leend door het jongerenkoor. ST.-CECILIA - In het bestuur van het zangkoor St.-Cecilia trad mevrouw M. Jouret-Taal- man af. In haar plaats werd mevrouw M. Pieters gekozen. VISWEDSTRIJD - W Hul- sterloo hield voor de leden een viswedstrijd op de Ooster- schelde. Uitslag: 1. F. Smet, 2. A. de Block, 3. E. de Kind, 4. A. van Damme, 5. J. Lockefeer. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalmiddag in gemeen schapscentrum De Warande. Uitslag: 1. E. de Smet-W. de Windt, 2. E. de Windt-L. Her- weg, 3. M. Ferket-R. de Smet. MAANDAG 20 MEI Clinge Café de Landbouw - 20 u. vlees- kaarting. Hulst W. Blommaert -14.30 u. schie ting. Kieldrecht J. de Loos - 20 u. kaarting. De Klinge Het Gasthof - 15 u. schieting. Lamswaarde Café de 4 Jaargetijden - 14.30 u. schieting. Terhole Café de Kroon - 14 u. vleeskaar- ting. DINSDAG 21 MEI Koewacht P. de Vliegher-13.30 u. schie ting voor bejaarden Café 't Pleintje-13.30 u. schie ting voor bejaarden. St. Jansteen Café Sport - 14 u. kaarting. Walsoorden Rue du Nord-13.30 u. schieting voor bejaarden. Van onze verslaggever HULST - De EHBO Hulst sluit het seizoen af met een demonstratie reddend zwemmen onder leiding van zweminstructeurs en reanima- tie-docenten. Dat gebeurt op donderdag 30 mei in het Hulster overdekt zwem bad De Driehoek. Om 19.45 uur worden eerst diploma's uitgereikt aan pas geslaag den. Voor deze plechtigheid is ook het college van burgemeester en wethouders uitgenodigd. De demonstratie begint om 21.45 uur. De EHBO Hulst beschikt over modern instructiemateriaal om een drenkeling te simuleren waardoor alle facetten door ervaren instructeurs uit het zwembad aanschouwelijk kunnen worden gemaakt. Ook na de redding uit het water blijft de demonstratie nog specta culair. Eigen docenten, speciaal opgeleid door het Oranje Kruis, to nen de verschillende stadia van reanimatie. Ook het verschijnsel on derkoeling komt aan de orde. Gegadigden kunnen na de demonstra tie het bad induiken om een en ander zelf te proberen. ZATERDAG 18 MEI Kieldrecht J. de Loos - 20 u. kaarting. De Klinge De Herleving - 15 u. schieting. Koewacht Oude Molen - 14.30 u. schieting. Lamswaarde Café de Lamsoren-14 u. vlees- kaarting. Ossenisse Camp. de Zeemeeuw -15 u. schieting. Zuiddorpe Café 't Gemeentehuis-14 u. schieting. ZONDAG 19 MEI Kieldrecht J. Ivens - 20 u. kaarting. De Klinge De Grens - 15 u. schieting. Koewacht Café P. de Vliegher - 15 u. schie ting. Axelaar J.F. d'Hont, zestig jaar lid van de Dienstenbond FNV, krijgt de hoogste bondsversierselen op het revers gespeld. - foto de stem cor j. de boer Van onze verslaggever AXEL - De afdeling Zeeuwsch-Vlaande- ren van de Dienstenbond FNV huldigde gisteravond in café Cambrinus in Axel zes jubilarissen. De hoogste bondsversierselen gingen gister avond in het bovenzaaltje van het café naar Axelaar J. F. d'Hont (78). Hij is zestig jaar lid van de bond en werkte 51 jaar in de detailhan del. In 1977 ging hij met pensioen. De jubilaris is tevens een van de mede-oprichters van de af deling Terneuzen van de bond. A.A. Bakker uit Terneuzen werd gisteravond ook in het zonnetje gezet. Hij is veertig jaar lid van de bond en bestuurslid van de stichting Centrum Promenade in Terneuzen. De volgende vier 'broekjes' kregen eveneens een onderscheiding: A. van Damme en J. Diele- man uit Terneuzen, J. Vos uit Huist en A. Zap- pey uit Oostburg. Zij zijn allemaal 25 jaar lid. Van onze verslaggever HULST - De bezuinigingen die de gemeente Hulst krijgt opgelegd van het rijk hebben de Hulster meerjarenbegroting in één klap opge blazen. Tot en met 1993 moet Hulst als gevolg van de 'Tus senbalans' structureel 625.000 gulden bezuinigen. Daarnaast is er nog sprake van andere kortingen, waardoor het jaarlijks bedrag nog kan oplopen tussen de 800.000 gulden en een miljoen. Alleen al dit jaar komt de klap met een half mil joen gulden zwaar aan. Het gevolg is dat de aan- en afvoerweg van het bedrijfsterrein Hogeweg, het woonzorgproject in Sint-Jansteen en de bodemsa nering van het Oranjebolwerk dit jaar niet kunnen doorgaan. Er blijft dit jaar enkele nog een eenma lig te besteden bedrag over van 440.000 gulden. B en W denken aan een nieuwe brandweerauto, het opkalefateren van de gymzaal in Heikant en de voortgang van de automatisering. Daarmee is de koek dan al op. Voor volgend jaar blijft er na aftrek van alle verplichte kosten bijna helemaal niets meer over. Dat betekent dat nieuw structurele uitgaven niet mogelijk zijn en dat er een nieuwe belangenafwe ging moet komen. Een onderdeel daarvan is vol gens B en W een verdere privatisering van buiten sport. In de jaren 1993 en 1994 is er structureel 4 ton beschikbaar. Het eerste wat het college wil veilig stellen is in ieder geval de nieuwbouw van het stadskantoor. Andere dringende zaken zijn het loon voor de peuterspeelzaalleidsters, de automa tisering, verkeerslichten aan de Tivolieweg, de huisvesting van de Zeeuwse Muziekschool, het Medisch en Sociaal Centrum en de problemen met Den Dullaert. B en W willen de twee huizen die de gemeente nog heeft aan de Zoutestraat van de hand doen. Daarmee komt de daarvoor gevormde risico-re serve van 192.000 gulden vrij. Dat geld willen B en W gebruiken om de financiële probelemen van Den Dullaert alvast gedeeltelijk op te lossen. De financiële situatie van de gemeente wordt uit de doeken gedaan in de Voorjaarsnota, die woens dag 22 mei aan de orde komt in de financiële com missie. De vergadering begint om 19.00 uur. (ADVERTENTIE) BANGLADESH Artsen zonder Grenzen, Memisa, Mensen in Nood, Novib/Gast aan Tafel, Het Nederlandse Rode Kruis, Stichting Oecumenische Hulp, Terre des Hommes, Tear Fund, Unicef Nederland. lil

de Stem | 1991 | | pagina 15