Twijfel over rekenkunde Hulst Veilig Verkeer keurt caravans Opheffing woonwagencentrum De Rape \)E STEM.. - 'EET HEl Mikken voor open titel luchtgeweer Veel vragen bij 'andere methode' bouw woonwagencentra DE STEM SCHIETINGEN ate bellen ting Date CITROËN PLAATSELIJK NIEUWS ijflbTEM VAIM ZbbLANU Z UINSDAÜ 23 APRIL 1991 :ulieren INGEREGELD 'n Steiger(tje) huren? ras» liddelingsbureaus lelatielijn KLEINTJE k p HULST - De Hulster commissie Financiën zet grote vraagtekens bij de wijze waarop men bij de ge meente Hulst de kosten berekent voor allerlei pro jecten. I Rotary sponsor van kapel en scouting Vossejacht op Koninginnedag I HULST - In Hulst hebben de I Stichting Jeugdvakantiewerk het plaatselijke Oranjeco- Imité de handen ineengesla gen voor een ludieke activi- tót op Koninginnedag. Zij houden die dag een speur- en opdrachttocht door de binnen- stad van Hulst. Het verhaal van Seynaert de Vos vormt de rode iraad van het spel. te^hef)'Har0,dde An59b5oVé,e'-09- Belofte Kampioenschap dammen voor visueel gehandicapten Axel-1 Axel-2 Ook gratis les manoevreren met caravan Kieldrecht Lamswaarde Hulst Ossenisse St.-Jansteen Clinge 212| T22 I, jubileum, receptie, loving, overwinning, nam, openbare dank, hag best eens in de Ina familieberichten, luur hoeft het niet te Ikolom 2,23, één |ichta 2,82. en foto of afbeelding "i x 45 mm rekenen verige tarieven op lante betaling wordt ekend. Foto's worden 1076-236442 of geef 'laatsing af bij één van pijke opgaven worden erd indien naam en indien uw betaling bgd is. |t recht voor teksten denen te weigeren, hten bereiken over de dt de uitgever zich het |van de opdrachtgever geven. bsnleuws iom op donderdag ETjaar nog niet zat. Zelfs Van harte gefeliciteerd. 0<v te huur aangeboden Vandaag besteld, morgen1 gesteld. Ook voor een bouwlift. Bogeba b.v. Tel.l 01184-10267/19390. Fax. 01184-17184. Van 19-22 uur: 01184-18932. gevonden/verloren POES zw. draagt blauw halsb. vlooib. is getat. nr. 01-317. Contact opn. m. dierenasiel of Aza leastraat 72, T erneuzen. Als u wilt reageren op ad vertenties met brieven on der nummer, gelieve u links boven op de enve loppe duidelijk het brief nummer uit de advertentie te vermelden en uw brief te adresseren aan: Dag blad De Stem, postbus 3229,4800 MB Breda. u met elkaar in kontakt. Heal regio-medewerkster vertelt u ring van circa 6000 partnerzoe- .076-220748 01100-14123 01650-55398 nGils04167-79000 mannen 06-320.325.27 vrouwen 06-320.321.37 rootste relatieburo, 50 ct p.m. ezicht van het Min. van WVC. Een plaatsen: resultaten boe ken. Van onze verslaggever HULST-- Het Hulster woon- j-agencentrum De Rape wordt per 1 mei officieel op geheven. Officieus kunnen de 50 woonwagens die daar nu staan echter blijven, totdat je gemeente Hulst vervan gende woonwagencentra heeft aangelegd. Het eerste centrum dat wordt aangepakt is dat bij de Tragel in Sint-Jansteen. Daar kunnen 10 ivoonwagens een plaatsje vin den. Vervolgens komt dan vol gens de planning de Zoutestraat in Hulst aan de beurt, waar ook 10 woonwagens op kunnen. Mo menteel loopt tegen deze plan nen nog een beroepsprocedure die omwonenden bij de Raad van State hebben aangespannen. B en W spreken de verwach ting uit dat er tegen juni meer duidelijkheid is hoe de vlag er daar bij hangt. Als voorlopig laatst komt de Woestijnestraat in Clinge aan de beurt met 8 woonwagens. Ook tegen de aan leg van dit centrum zijn bezwa ren ingediend, terwijl ook de grond nog moet worden aange kocht. De gemeentelijke plan ning gaat er van uit dat de drie centra in één bouwstroom gerea liseerd kunnen worden. Daarvoor is het volgens B en W nodig het centrum De Rape op te heffen. Dat geeft de ge meente de mogelijkheid om vrij komende standplaatsen van de vertrokken gezinnen te slopen en zo te voorkomen dat bewoners van buiten het centrum die plaatsen weer inpikken. De ach terblijvende gezinnen krijgen dan een ontheffing om er 'tijde lijk' te blijven wonen. De gemeente streeft er naar De Rape uiterlijk in 1995 ont ruimd te hebben. Dat betekent wel dat Hulst niet kan volstaan met de aanleg van 28 nieuwe staanplaatsen verdeeld over drie centra. Om de gehele woonwa genbevolking te kunnen verhui zen zijn minstens 50 nieuwe standplaatsen nodig. Dat bete kent dat er naast de geplande drie nog twee centra moeten ko men. B en W kondigen aan 'zo spoedig mogelijk' met een voor stel voor twee nieuwe locaties naar de gemeenteraad te komen. Omdat op de nieuwe centra niet gesloopt mag worden zijn B en W van plan een lap van 2.000 vierkante meter daarvoor in te richten op het industrieterrein. Zonder btw worden de kosten becijferd op ruim 260.000 gul den. Omdat hier een werkgele genheidsaspect aan de orde is denken B en W er over hiervoor de gelden voor de sociale ver nieuwing aan te boren. Ook al omdat in de gemeentelijke meer jarenplanning de middelen ont breken. Van onze verslaggever Aanleiding voor de twijfels was het nieuws dat een Bra bants bedrijf de woonwagencentra in Hulst en Sint-Jan- I steen stukken goedkoper kan aanleggen dan de dienst ge meentewerken heeft becijferd. Wij verzoeken adverteer ders die adverteren met brieven onder nummer en toezeggen: foto's te re tourneren en/of altijd te zullen antwoorden" hun toezeggingen ook daad werkelijk na te komen. MAN 53 jr. geen bartype zkt. vrouw tot 58 jr. om sa men nog iets fijns op te bouwen. Met doel samen te wonen. Wie durft, schrijt mij. Altijd antwoord. Liefst Z.VI. o.nr. 9476. De aanleg wordt grotendeels be- I kostigd door het rijk, maar begin l jaar berekende men op het Van onze verslaggever HULST - De Rotaryclub I Hulst/Hontenisse, die vol le maand 20 jaar bestaat. besluit vrijdag het service jaar met het aanbrengen en onthullen van een plakette I aan de kapel op de hoek Zou- I iestraat-IJzerenhandstraat. I Deze kapel, die uit dankbaar- I beid voor het gespaard blijven I van Hulst tijdens de oorlogsja- I ren in de vijftige jaren werd ge- I slicht, werd onlangs met steun I van de club opgeknapt. De plakette bevat enkele I dichtregels van de priester-dich- I ter J. Pirenne en zal door deze op 26 april om 16.30 uur worden onthuld. Om 17.30 uur wordt een bijdrage overhandigd ten I behoeve van het gehandicapten- project van Scouting 't Jagertje. Naast beide projecten werd [dit jaar door de Rotaryclub Hulst/Hontenisse ondersteuning ven aan de restauratie van de kapel te Kapellebrug, de [Stichting Bosdorp, het lepra- kamp in Fontilles, een school [voor blinden in Zimbabwe, een studente informatica uit Togo en [bet Oude Verblijfhuis van het Sophia kinderziekenhuis in Rot terdam. De club sluit hiermee twintigste bestaansjaar af en is alweer bezig met de voor- bereiding van nieuwe projecten. Van onze correspondente Na afloop van de tocht staat er voor alle deelnemers een I versnapering en limonade Waar. De organisatie verwacht dat jeugd vergezeld wordt door bun ouders. De tocht is geschikt ""or alle leeftijden en de deel- name is gratis. De inschrijving is I °P de Grote Markt tussen 13.30 14,00 uur. I jjjGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren "erneuzen, Hulst en Goes. "bressen en telefoon- immers op pagina 2. Openingstijden: 30-12.30/13.30-17.00 uur. "Mactie J^neuzen: Rein van der «eim (editie-chef), Frank Cees Maas, Frank van (uoten. Ronald Verstraten, «»<ie Boer (foto), Ton Doornen (sport). °Ss Jan Jansen (provincie facteur). Eugène Verstraeten Rd'ertentie-exploitatie |>ecteur Zeeland: stadhuis dat de gemeente voor de realisering van de twee centra zelf nog 430.000 gulden zou moeten bijpassen. Inmiddels zijn de plannen, via een 'andere werkmethode', nog eens bekeken en is er een bedrag van 250.000 gulden uit de bus gekomen. Nu heeft het Brabantse bedrijf Nij- bod Consultancy laten weten het te kunnen voor het subsidiebe drag of net iets hoger. „Hebben we nog meer van zulke andere werkmethodes", vroeg F. de Vries (Groot Hulst) zich af, „want dan kunnen we nog wel wat verdienen. Ik denk dat we dan nog wel een paar plannen moeten herzien". „Wat is er in het verleden ge beurd?", vroeg W. de Brouwer (Gemeenschappelijke Belangen) zich af. „Er zijn in de loop der jaren zoveel werken uitgevoerd; we hadden misschien miljoenen kunnen besparen". Ook H. Ver- cauteren (CDA) zei met die vra gen te worstelen. „Het is niet de eerste keer dat er verkeerd ge raamd is", wist mevrouw A. van Wees (PvdA). Volgens De Brou wer hadden in het verleden de regionale aannemers min of meer kennis van hoeveel een be paald project werd begroot. „Hier zal in het vervolg meer aandacht aan moeten worden geschonken", stelde hij. W. Kay- ser (WD) had andere twijfels. „Ik weiger te geloven dat die Brabanders zoveel goedkoper kunnen werken dan de bedrijven hier. Waar ligt dat verschil?" Wethouder P. Weemaes beloofde te proberen de zaken tegen de raadsvergadering van donderdag op een rijtje te zetten. „In het verleden is hef'altijd een princi piële keus geweest de bedrijven uit de regio in te schakelen in verband met de werkgelegen heid", stelde Weemaes. „En wat aanbestedingen betreft, daar zijn speciale systemen voor die ik ook niet snap. Maar ze zijn er wel". De wethouder haalde zich de wrevel van de commissie op de hals door te beweren dat B en W nog niet in de gelegenheid zijn geweest de envelop met de of ferte van het Brabantse bedrijf te openen. „Daar snap ik niks van", reageerde mevrouw Van Wees, die eiste dat de prijs nog vóór de raadsvergadering open baar wordt. Weemaes beloofde dat. „Het is in ieder geval zo, als uit de offerte blijkt dat de ge meente minder dan een ton zelf moet bijpassen, dan gaan we met dat bedrijf in zee". Van onze verslaggever RIJEN - Minister H. Maij- Weggen van Verkeer en Wa terstaat opent op 1 mei de Nederlandse kampioen schappen dammen voor visu eel gehandicapten in Rijen. Om 10.15 uur geeft zij het start sein voor de 24e editie van de kampioenschappen. Voor de der tiende maal worden die gehou den onder auspiciën van Erics son Telecommunicatie. Dit jaar zal het hele toernooi plaatsvinden in de filmzaal bij Ericsson. De formule van vorig jaar blijft gehandhaafd. Net als in '90 is gekozen voor een finale- toernooi met zes spelers. Norma liter speelt de kampioen van het voorgaande jaar automatisch mee in die finaleronde. De kam pioen van vorig jaar, J. Snijder, is echter overleden, zodat alle spelers uit de voorronde afkom stig zijn. De prijsuitreiking is op zater dag 4 mei om 14.30 uur. Een van de deelnemers aan het open Zeeuws kampioenschap schieten met een luchtgeweer concentreert zich op de roos. - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Het open Zeeuws kampioenschap schieten met een luchtgeweer, dat de Reizende Ko gel uit Kloosterzande voor de tweede maal hield, is bij de mannen gewon nen door P. van Straalen uit Hoog vliet. Bij de vrouwen ging de titel naar L. Scha- ger uit Rilland-Bath. In zijn terugblik keek Sipke Ykema, secretaris van de orga niserende club, terug op een geslaagd eve nement. Een festijn waarin naast de dertig deelnemende wedstrijdschutters menig beginner een schot loste. De vier banen waarop in de Reizende Man werd gescho ten, leenden zich daar uitstekend voor. Onder deze beginners waren enkelen die de roos wisten te vinden. Het best slaagde, zoals vanouds, Straalen hierin. Van de vierhonderd te behalen punten scoorde hij er 371. Uitslagen: Vrouwen: 1. L. Schager (Rilland Bath-Schiets- ver. Fokker uit Woensdrecht) 284 punten, 2. A. van de Weege (Vogelwaarde, Reizende Kogel) met 200 punten. Mannen: 1. P. van Straalen (Hoogvliet, FV Trefpunt) met 371 punten, 2. J. Nijssen (SV Goes) met 344 punten, 3. C. de Groot (Schie dam, SV Schiedam) 341 punten, 4. N. Bogaert (Kloosterzande, Reizende Kogel) 330 punten, 5. P. Willems ('s Gravenpolder, SV de Treffers) 323 punten. DAT Axel een 'ontdek je plekje' zou zijn, vind ik een heel goed idee, misschien een tip voor de WV Axel? Ik spreek mezelf niet tegen, want als je goed leest, volgde hierachter -tijden verande ren, zo ook Axel - en dat Axel niet gezellig is, weten we al lemaal zo langzamerhand wel. Verder ben ik het op enkele punten met de heer E. van Overmeire eens, maar waar gehakt wordt, vallen spaan ders. Wat ik alleen wil aange ven is, dat we niet met het vingertje moeten wijzen naar gedane zaken, want wat voorbij is, is voorbij. Hoofdzaak is mijns inziens, dat Axel nu vooruit moet en ieder punt, dat we erbij kun nen krijgen is er één in de goede richting, we raakten veel belangrijke instellingen kwijt in de loop der jaren. Meer huizenbouw, een vaste dependance in de Vursche, kleine puntjes, maar vooruit en dat meen ik serieus. O. Wikkerink-Schnitzler Axel MET DEZE laatste brief pro beer ik de meningen over dit onderwerp te kortsluiten, aangezien er een oeverloze discussie dreigt te ontstaan. Ten eerste hebben schijnbaar veel mensen de verschenen stukken over dit onderwerp niet goed gelezen, althans de essentie niet goed begrepen. Zo ook Roy Bellemans in zijn reactie en juist van een boek handelaar mag men eigenlijk wel verwachten, dat tekst verklaring voor hem gesne den koek is. De waarheid is helaas anders. Nergens, althans niet door mij, is geschreven dat de Axelse middenstand de po gingen van het IMK probeert tegen te houden. Ik heb al leen de mening geventileerd, dat het initiatief vermoede lijk spaak zal lopen tijdens de behandeling ervan in de gemeenteraad, met als ex cuus het ontbreken van de benodigde liquiditeiten. Bovendien heeft het feit, dat grote publiekstrekkers zich in andere gemeenten hebben gevestigd op het eerste ge zicht niets te maken met pro vinciale planologische be stemmingen. Een goede on dernemer zal dit slechts als nevenargument meenemen bij de afweging van een wel overwogen keuze voor een vestigingsplaats. Indien na melijk geen goede boterham te verdienen is, zal geen en kele ondernemer zich sec ves tigen in een zogenaamde groeigemeente, de mening van Bellemans ten spijt. Axel heeft te lang gewacht met een definitief besluit over realisa tie van het winkelcentrum Szydlowski en juist door deze pas op de plaats heeft het de respijt van de grote onderne mingen verloren, aangezien primair veel interesse van die zijde voor vestiging in Axel aanwezig was. Als laatste wil ik afsluiten, dat Axel ook voor mij een mooie woongemeente lijkt, maar dat men zich niet mooier moet profileren dan de waarheid toelaat. Zo doende rest er nog een mooie taak voor zowel haar bevol king als bestuurders. St. Niklaas E. R. van Overmeire (discussie geslotenredac tie) (ADVERTENTIE) Autobedrijf Walther de Block, Oude Zoutdijk 2-4, Hulst.Tel. 0H40-12058 Onze service Is pas goed, als u dat vindt! Van onze verslaggever HULST - Met het oog op de komende vakanties kunnen caravanbezitters zaterdag 27 april hun mobiele vakantie huis op eventuele gebreken laten controleren in Hulst. De keuring vindt tussen 10.00 en 16.00 uur plaats bij Luctor aan de Afrikaweg, is georgansiseerd door Veilig Verkeer Nederland Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en wordt uitgevoerd door de ver- keersinspectie. Voor WN-leden is de keuring gratis. Niet-leden betalen 15 gulden administratiekosten. Daarnaast kan iedere deelnemer gebruiken maken van een gratis instructieles 'manoevreren met auto en caravan' door rij-in- structeur Peter Vermeulen, die daarvoor op het terrein voor Luctor een parkoers heeft uitge zet, compleet met auto en cara van. Verder kan elke bezoeker die dag gebruik van een gratis oogwaarnemingstest in het mo biel informatiecentrum van WN. Volgens Pierre Warnier van WN Oost Zeeuwsch-Vlaanderen wordt er nogal eens lichtzinnig gedacht over de technische staat van de caravan. „Na de caravan vakantie gaat meestal het hele zaakje voor een jaar op stal zo- uat de klimaat wisselingen alle kans krijgen de caravan uit zijn gvede staat te halen", zegt War nier. „Bij het terughalen van de caravan begint dan meestal de ellende met een vaak vastzit tende reminstallatie die dan met wat wrikken, kloppen en duwen weer wat gangbaar wordt ge maakt". Deze taktiek hanteerde vorig jaar ook een gezin dat vervol gens vrolijk richting Zwarte Woud reisde. „Op de Duitse autobaan gebeurde er ineens van alles tegelijk. Een van de wielen onder de caravan werd overver hit door een vastzittende rem in de remtrommel en klapte er spontaan onderuit. Heel het zaakje kreeg een overwachte ruk en sloeg op een afschuwelijke manier op hol en uit was de va kantiepret". Van de vijf inzitten den moesten er dire met zware verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. Een ander veel voorkomend euvel is volgens Warnier het in scheuren van de dissels door roestvorming. „Dat is met het oog vrijwel niet waarneembaar. Het is voorgekomen dat tijdens de rit heel het zaakje spontaan werd losgescheurd door zo'n si tuatie". Door de caravan te laten keuren kan, zo benadrukt War nier, heel wat ellende worden voorkomen. De keuring op 27 april is wel op afspraak. Dat kan tot en met 24 april, uitsluitend tussen 18.00 en 20.00 uur door te bellen naar Pierre Warnier, 01140-12629. RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houdt zondag 28 april in feestzaal St.-Nichiel de 21e gewestelijke ruildag van 09.00 tot 12.00 uur. Tafelbespreking is niet nodig. Deze is gratis. BILJARTEN - In zaal De Beurs werd een biljartprijs kamp gehouden. Uitslag: 1. C. Cappaert-P. Reysbrack, 2. H. Coppejans-E. Goossens, 3. L. Bernaett-E. de Kind. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd. Uitslag: 1. E. van Watersehoot-F. Janssen, 2. J. van Geertruij-E. van Driessche, 3. J. Platjouw-F. van Damme. HENGELEN - Het visseizoen op de Binnenvest wordt zater dag 27 april opengesteld. Er mag worden gevist van één uur voor zonsopgang tot één uur na zonsondergang. Voor het nieuwe seizoen zijn 1000 kilo gram supergrote voorn en 210 kg dikke paling uitgezet en op korte termijn volgt nog 250 kg grote zeelt. Vergunningen zijn verkrijgbaar in de zaak van De Bruijn aan de Gentsestraat. BRIDGE - Bridgeclub Hulst speelde de zesde wedstrijd van de voorjaarscompetitie. Uitslag gorep A: 1. Aronsön-Bies- broeck, 2. De Nijs-Van Leeuwen, 3. De Maat-Van Lare en Baggen- De Jonge. Groep B: 1. De Kort-At- kins, 2. Waterschoot-Van Gaever, 3. Beuzenberg-Snuverink, Stal- laert-Van Cauteren en Tieleman- Staellert. Groep C: 1. De Booy- Van Aart, 2. Seydlitz-De Booy, 3. Wendcls-Boddaert. Groep D: 1. Boddaert-Verbist, 2. De Wolf- Adriaansen, 3. De Maagt-De Nijs. GAAIBOLLEN - Op camping De Zeemeeuw werd een gaai- bolling gehouden waaraan 31 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: H. van de Venne; rechter zijvogel: R. van de Vij ver, beiden Ossenisse; linker zijvogel: A. de Waal, Terneu- zen; grootste aantal (5): M. D'Hooghe en A. de Geest, Os senisse. KONINGINNEDAG - Het oranjecomité heeft een leuk programma voor Koninginne dag samengesteld, dat luidt als volgt: 09.30 uur klokgelui met vlaggen uithangen: kaarting in Den Ouden Arend in bieden en jokeren; 09.45 uur: jeugd van groep 1 tot en met 4 verzame len bij gymzaal voor lawaai- optocht met gekroonde fietsen en steppen en daarna stoepte- kenen; 10.00 uur: leerlingen van de hogere groepen maken rattenjacht door het dorp;' 14.00 uur: fietsenrally, in schrijven in Den Ouden Arend, ongeveer 15 kilometer; 14.30 uur: trimkoers; 17.00 uur: prijsuitreiking fietsenrally; 's avonds rondgang door St.-Jan. KONINGINNEDAG - Het feestcomité heeft voor een leuk programma gezorgd voor Ko ninginnedag. 13.30 uur: bal lonnenwedstrijd, afhalen in Malpertuus; 14.00-16.40 uur: jeugdcircus Reinardi uit Hulst treedt op in Malpertuus, toe gang gratis voor jeugd en ouders; 19.00 uur: Oranjewan deltocht van 6 kilometer, in schrijven in café De Smidse vanaf 18.30 uur. KOERSBAL - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren hield een koersbalmiddag waaraan achttien personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Block-Rechter/M. van Vooren, De Klinge/Clinge; 2. mevrouw Van Vlierberghe- Dey/E. Jonkers, De Klinge/ Clinge; 3. mevrouw Roden- Cock/M. Boeyens, De Klinge. KAARTING - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren houdt donderdag 25 april een kaarting in bieden 1 tegen 3 in gemeenschapscentrum Malpertuus, aanvang 13.30 uur. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen speelt vrijdag 26 april bingo in gemeenschaps centrum Malpertuus, aanvang 13.30 uur. Er zijn 15 hoofdprij zen in 15 ronden en gratis kof fie. TENNINS - Tennisvereniging Game'78 houdt donderdag 25 april een clubontmoeting voor vrouwelijke leden. Gast is De Zilveren Klomp uit De Klinge. De ontmoeting duurt van 10.00 tot 15.00 uur. HENGELEN - De Clingse Hengelaarsvereniging hield een vrije wedstrijd op de Zes tigvoet. Hieraan namen 23 per sonen deel. Uitslag:. 1. G. Hos- kens, St.-Gillis 1770 gram;. 2. G. Cornuy, St.-Gillis 1330; 3. M. Kegels, Kieldrecht 1130; 4. R. Bertram, Clinge 1010; 5. H. Willaert, Clinge 730 gram. Hulst De Blaauwe Hoeve - 13.30 u. schie ting voor bejaarden. Koewacht Oude Molen-13.30 u. schieting voor bejaarden. St. Jansteen Café Sport -14 u. kaarting. UITSLAGEN SCHIETINGEN KLOOSTERZANDE - De Sloebers, eerste koningsschieting, twintig schutters. Koning: Johan de Rijk, Tilburg; prinses: Marian Buijze, Sas van Gent; erfprins: Jo van Overmee- ren, Kloosterzande. 's-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, VIOS, veertien schutters. Eerste hoge en derde zijvogel: G. van Garsel; tweede hoge vogel: J. Bos, beiden Soranus 2; eerste zij vogel: C. Rentmeester, Willem Teil; tweede zijvogel: N. Schouwenaar, Juliana; grootste aantal: J. de Baar, Willem Teil (100 in hele seizoen). OUDELANDE - Zaal De Leilinde, Zorgvlied, 26 schutters. Wip 1: beide hoge vogels: H. Franse, Willem Teil; eerste zijvogel: P. Stouthamer, Zorg vlied; tweede zijv< 1 bergen; derde zijvogel: J. van Steen- en vierde z i zijvogel: H. Boonman, beiden Willem Teil; groot ste aantal (7): M. Ossewaarde, Doel naar Hoger; vliegende vogels: M. Os sewaarde en N. Schouwenaar, Julia na. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Pik kaart, Zorgvlied; tweede hoge en vierde zijvogel: W. Remijnse, Edele Handboog; eerste en derde zijvogel: H. Franse; tweede zijvogel: J. Boe lens, beiden Willen Teil; grootste aantal: N. Schouwenaar, Juliana; vliegende vogels: L. de Jonge, ADLM en H. van Stee, Diana. KOEWACHT - Zaal De Ouden Mo len, 26 schutters. Hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; eerste zijvogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zijvo gel: A. de Waal, Kloosterzande; grootste aantal (6): J. Vermanden, Antwerpen en Th. de Caluwé, Koe wacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 26 schutters. Eerste hoge en derde zijvogel: mevrouw Rottier, Ossenisse; tweede hoge vo gel: R. Verschuren, Vogelwaarde; eerste zijvogel: J. Vercauteren, Osse nisse; tweede zij vogel: E. Hulshout; vierde zijvogel: J. Schelfhout; groot ste aantal (5): Th. Boone, allen Lamswaarde. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, veertig schutters. Eerste hoge vogel: J. Weemaes, Hulst; tweede hoge vo gel: J. Verberkmoes, Terneuzen; eer ste zij vogel: mevrouw Inghels, Zuid- dorpe; tweede zijvogel: J. Lammens, Westdorpe; derde zijvogel.' P. Lau- wersen, Sas van Gent; vierde zijvo gel: N. Goossen, Kloosterzande. KOEWACHT - St.-Sebastiaan, 26 schutters, koningsschieting. Koning: R. Duyn; eerste minister: E. Inghels; tweede minister: W. Toen, allen Koe wacht. ST.-JANSTEEN - Zaal 't Centrum, 27 schutters. Hoge vogel: L. van Kerkhoven; eerste zijvogel: W. de Cuyper, beiden Hulst; tweede zijvo gel: M. Bauwens, Nieuwkerke; groot ste aantal (7): M. Suy, Zuiddorpe. HULST - Zaal W. Blommaert, achttien schutters. Hoge en beide zij vogels: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (8): R. Sterkx, Zelzate. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Heike, 31 schutters. Hoge vo gel. Th. de Caluwé, Koewacht; eerste zijvogel: G. de Meijer, Verrebroek; tweede zijvogel en grootste aantal (5): E. janssen, Moerbeke; extra hoge vogel: A. van Himst, Stekene. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden schieting, zaal De Korenbeurs, 23 schutters. Eerste hoge en derde zij vogel: J. Bos, Soranus 2; tweede hoge vogel: A. de Jonge, Soranus; eerste zijvogel: C. de Jonge, Soranus 2; tweede zijvogel: F. van Steenbergen, Willen Teil; vierde zijvogel: F. Osse waarde, Doel naar Hoger; grootste aantal (7): J. Koens, Victoria; vlie gende vogel: C. Eversdijk, St.-Sebas tiaan. KOEWACHT - Bejaarden schieting, zaal Lauwrijssen, 34 schutters. Hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: P. de Bot, St.-Jansteen; tweede zijvogel: R. Colpaert, Moerbeke; grootste aantal (4): M. Hamers, Westdorpe. NIEUW-NAMEN - Bejaardenschie ting, zaal 't Sleepbootje, 36 schut ters. Hoge vogel: G. de Maayer, Nieuw-Namen; eerste zijvogel: G. van Landegem, Kemzeke; tweede zijvogel: Th. van de Bergen, Nieuw- Namen; grootste aantal (6): R. Boog- aert, Verrebroek. LAMSWAARDE - Bejaardenschie ting, zaal De Lamsoren, 37 schutters. Hoge vogel: C. Blommaert, St.-Jan- steen; eerste zijvogel: P. Strobbe, Lamswaarde; tweede zijvogel: A. D'Hooghe, Verrebroek; grootste aan tal (7): T. Melis, Ossenisse. ZUIDDORPE - Bejaardenschieting, zaal Gemeentehuis, 32 schutters. Eerste hoge vogel: O. de Jaeger, Westdorpe; tweede hoge vogel: M. de Munck, Kieldrecht; beide zijvogels: J. de Waal, Koewacht; grootste aan tal (5): M. de Cock, Zuiddorpe en A. Schalkens, Heikant. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal De Kastanje, 29 schutters. Hoge vogel: J. Hoop, Kloosterzande; eerste zijvogel: F. de Meyer, Ossenisse; tweede zijvogel: J. Schilleman, Hulst; grootste aantal (5): S. Pieters, St.-Jansteen. ST.-JANSTEEN - Zaal 't Centrum, 27 schutters. Hoge vogel: W. de Cuy per, Hulst; eerste zijvogel: M. Suy, Zuiddorpe; tweede zijvogel: A. de Waal, Kloosterzande; grootste aantal (4): J. d e Vet, Clinge. TERNEUZEN - Westerschelde, 36 schutters. Beide hoge vogels: K. de Groot, Terneuzen; eerste zijvogel: P. Koster, Axel; tweede zijvogel: E. de Vilder Zelzate; derde zij vogel: E. Sa- voye, St.-Jansteen; vierde zijvogel: J. Verberkmoes, Terneuzen. ZUIDDORPE - Zaal Gemeentehuis, 25 schutters. Eerste hoge vogel: M. van Hoeke; tweede hoge vogel; :M. Puylaert, beiden Zuiddorpe; eerste zijvogel: J. van Damme, Moerbeke; tweede zijvogel: L. van Kerkhoven, Koewacht; grootste aantal (8): M. de Cock, Zuiddorpe. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, zestien schutters. Hoge vogel: H. Herwegh, Hulst; eerste zijvogel: A. de Waal; tweede zijvogel: A. Ver hoeven, beiden Kloosterzande. OSSENISSE - Camping De Zee meeuw, 34 schutters. Hoge vogel: M. Eerdens, Ossenisse; eerste zijvogel: J. Sinave, Hengstdijk; tweede zijvogel R. de Pauw; grootste aantal (6): G. de Pauw, beiden Ossenisse. KOEWACHT - Zaal De Oude Mo len, 38 schutters. Hoge vogel: A. Sa- vigne; eerste zijvogel: S. Cauw; tweede zijvogel: A. Cappaert, allen Moerbeke; grootste aantal (5): J. de Waal, Koewacht en M. de Deckere. Moerbeke. OSSENISSE - Camping Mussenist, 27 schutters. Hoge vogel: verloot; eerste zijvogel: P. Waumans; tweede zijvogel: G. van de Bossche; grootste aantal (4): V. Cuylaert, allen Osse nisse. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, zeventien schutters. Hoge en tweede zijvogel: A. de Waal, Wal soorden; eerste zijvogel: A. van Geerdaele, Noordstraat; grootste aantal (7): E. Staelens, St.-Jansteen. LAMSWAARDE - Zal De Lamso ren, 36 schutters. Eerste hog evogel: M. van Hoeke; tweede hoge vogel: J. van Hoeke, beiden Zuiddorpe; eerste zijvogel: E. Hulshout, Lamswaarde; tweede zijvogel: A. Dobbelaar, Vo gelwaarde; grootste aantal (5): G. Herwegh, Hulst. KOEWACHT - Zaal Lauwrijssen, veertig schutters. Hoge vogel: O. Za- man, Koewacht; eerste zij vogel: W. Boogaert, Stekene; tweede zijvogel: R. Broekaert, Koewacht; grootste aantal (3): E. de Saeger, St.-Niklaas.

de Stem | 1991 | | pagina 13