'STEN T MEN DE STFiyr PSV strooit met punten Wanprestatie Vlissingen in Velsen r Nederlanders vallen tegen in klassiek voorjaar Weerzien met zege s of bij ons? e airco/c.v. s gevraagd I II KNAU-voorzitter De Beer overleden Maradona: 4Ik begin aan nieuw leven' of wo gaat en op far is, kunt u een de studiekosten Igt, hangt af van t aantal afhanke- CHURE >f u voor een tege- merking komt en ragen? ochure 'Tegemoet- ten: ook voor u'. klaar op school, Eemoetkoming intie aan. Vertrouwd zaken doen, met een persoonlijk karakter! AJIK - Moreno Argentin heeft zich gisteren met zijn vierde zege in Luik-Bastenaken-Luik tussen de iroten in het klassieke wielrennen geplaatst. Argentin in Tour De Castella wint 'Rotterdam' Tweede plaats Zeelenberg in Laguna Seca MAANDAG 22 APRIL 1991 Elftal Verstraaten geen partij voor tweede van Telstar j vragen wij een ervaren tach ransmissies berekent en hei I'f bij ons uitvoeren. :ieaan: en B.V., t.a.v. de heer D. vari KB Rotterdam. iet' De ROSIE-RELATIELIJN Modern sexcontact op 06.320.324.50 hoor wensen van paren en da mes In Rosie zie |e hun 'naaktfoto's' De TRIO-BOX. Nee. su perialoers moet ie niet zijn als |e vrienden en vriendinnen zoekt op dit nummer 06.320.327.37. Dame zoekt jonge gave knul Meisje wil contact met ervaren héér Ze vin den het, opjde GENERA- TIEBOX: 06.320.326.27. Nier echt homo, maar wel gevoel voor mannen Ont moet dan elkaar op de box voor MANNEN: 06.320.326.36. Op de BISEXBOX vinden mensen elkaar, die we ten, dat er meer te koop is dan mannetje-vrouwtje: 06.320.328.38. De SUPER-CONTACTEN BOX. De eerlijkste, een voudigste en snelste weg naar sexvrienden en vriendinnen Probeer het maar op 06-320.324.30 Trouwens, als je nog an dere verlangens hebt dan is er de beste DE HEETSTE BOX van NL: 06.320.328.29. De WIP-IN-BOX heet zo, omdat er heel wat ge wordt op 06.320.324.60 Leuk tochf Trouwens, de LIJF-SEX-BOX, daar dur ven ze ook en Ji| best meedoen op 06.320.324.90. Veel directer en wartn contact Mensen die.' 'f' ven kennen, zoals Ji| vindt wat je zoekt op 30+ BOX: 06.320.321-31 Het leven begint bij AO Ook het sexleven Op »e 40+ BOX fijn en onge dwongen met leefti 1^9^ noten 06.320.327.28. 50 cl P""" lirekt apart06-320.322-JJ ;x-afspraakjes06-320-330 sndjes06-320-330-8» t apart06-320.336' 'UTE.R- 06-320.330-9® 50 cl p.m. TOIfl9efl Autoleasing kC CI9C Autoverhuur Autoleasing: Ginnekenweg 21, Breda, tel. 076-237575 Autoverhuur Backer en Ruebweg 2, Breda, tel. 076-787221 Argentin tussen de groten Door Jean Nelissen De frêle Italiaan trotseerde in de Ardennen sneeuw en kou behaalde zijn negende overwinning in een klassieker. dat hij op dit hoge niveau nog wel enkele seizoenen door kan gaan. „Ik wil géén Joop Zoete melk worden", verklaarde de Waal na afloop. Verwijzend naar onze landgenoot, die tot z'n 41ste doorging. Daarmee komt hij op gelijke hoogte met zijn illustere landge noot Francesco Moser, de Ier Kelly en de Belg Freddy jiaertens. Slechts Eddy Merckx (34 zeges), Rik van Looy (17), jan Raas (15), Roger de Vlae- minck (14), Fausto Coppi (11) en Bernard Hinault (10) deden het beter. Argentin versloeg op de Quai Jlativa, een boulevard langs de in Luik, vrij gemakkelijk rijn medevluchters Claude Cri quielion, Rolf Sörensen en Mi guel Indurain in de sprint. !een rol De Nederlanders speelden op nieuw geen rol van betekenis. Onze landgenoten misten de toen op 74 kilometer vóór Luik op de Cöte de la Haute Le de beslissing viel en een sterke kopgroep van tien renners bet peloton verliet. De beste Ne derlander werd weer Nico Ver boeven. Hij was dit ook al in Pa- rijs-Roubaix. Verhoeven finishte ais dertiende in het peloton, dat 2 minuten en 36 seconden na Ar gentin de streep bereikte. Frans Maassen werd achttiende, Ste ven Rooks 21ste. De Nederlandse ploegen doen het voorlopig wel goed. Panaso nic leidt in de wereldbeker, vóór Buckler. In de ploeg van Post startten gisteren echter slechts twee Nederlanders, Jan Raas vier landgenoten opgeroe pen. In Luik scandeerde het dui zendkoppig publiek gisteren de namen van Moreno Argentin en Claude Criquielion. Evenals woensdag in de Waalse Pijl mtókten zij de wedstrijd. Bij elkaar zijn ze 64 jaar, maar in de zware koers over zeven uur en een kwartier reden ze élle jonge ren naar huis. Incluis de twee mid-twintigers in de kopgroep, Sörensen en Miguel Indu rain. Criquielion (tweede op twee lengten), die dit jaar af scheid neemt, wekte de indruk Van onze sportredactie LUIK - Moreno Argentin heeft de Ronde van Frank rijk weer in zijn programma opgenomen. De Giro d'Italia laat hij schieten. De 30-ja- rige Italiaan neemt na de Henninger Turm een paar weken rust om zich voor te bereiden op de Tour. Claude Cricquielion twijfelt over deelneming aan de Ronde van Frankrijk. Vorig jaar kondigde hij aan dat bet de laatste was geweest. »lk word niet onder druk gezet, maar als ik- me zo sterk voel als de laatste tijd, overweeg ik in Lyon aan de start te verschijnen". Natuur Voor Moreno Argentin zal het niet z'n laatste zege zijn in een klassieker. „Als ik me zaterdag in de' Amstel Gold Race fit voel, ding ik weer mee naar de eerste plaats", verklaarde hij met een zuinige glimlach. Uitzonderlijk fit stond Argentin op het erepo dium. De 'Koning van de Arden nen' zei na zijn zesde overwin ning in een Ardennen-klassie ker: „Deze streek staat mij aan. Ik heb onderweg weer naar de natuur gekeken, naar de mooie bossen, dit is mijn tweede vader land". Argentin dankte z'n ploeg maat Rolf Sörensen, die op zijn verzoek enkele keren uit de kop groep demarreerde, waardoor Criquielion en Indurain zich ex tra inspanningen moesten ge troosten om de Deen tot de orde te roepen. „Ik zal Sörensen hel pen de wereldbeker te winnen", verklaarde Argentin, „want dat is zijn grote droom". Moeiteloos Al vroeg in de wedstrijd was gis teren te merken dat de winnaar weer voorbij de Italiaan zou moeten. Nadat een vlucht van 122 kilometer van de Fransman Thiérry Bourguignon bij de be klimming van de Cöte de Hézal- les was geneutraliseerd, opende de in Wallonië razend populaire Claude Criquielion op de Cote de la Haute Levée de aanval. Op dót moment bleek de kracht van Argentin. Hij danste moeiteloos en in een mum van tijd naar het achterwiel van de Waalse favo riet en nam meteen over. Met hangen en wurgen wisten Lejar- reta, Konyehev, Alcala, Sören sen, Bruyneel, Van Lancker, Ro che, Gaston en Indurain nog net aan te sluiten. Konyehev loste en tien man reden naar Luik. Op de Cöte de la Redoute spatte de kopgroep uiteen door een tempoversnelling van Sören sen. Criquielion, Argentin en In durain voegden zich op de top bij de Deen. Het viertal bleef tot de streep bijeen. Argentin ver sloeg Criquielion in de sprint met twee lengten. Het was voor de derde keer dat de Waal in 'zijn' wedstrijd als tweede fi nishte. „Ik heb van een groot kampioen verloren", hield Cri quielion zijn gehoor voor, „en dat verzacht de pijn". Uitslag: 1. Argentin (Ita) 267 km. in 7.15.00, 2. Criquielion (Bel), 3. Sö rensen (Den), 4. Indurain (Spa) allen z.t. als Argentin, 5. Van Lancker (Bel) op 0.10, 6. Alcala (Mex), 7. Le- jarreta (Spa), 8. Roche (Ier) allen z.t. als Van Lancker, 9. Edwig van Hooydonck (Bel) 2.30, 10. De Wolf (Bel) 2.36, 11. Jalabert (Fra), 12. Van Brabant (Bel), 13. Verhoeven (Ned), 14. Bomans (Bel), 15. Anderson (Aus), 16. Gölz (Dui), 17. Bugno (Ita), 18. Maassen (Nedj, 19. Ampler (Dui), 20. Fondriest (Ita), 21. Rooks (Ned), 22. Rué (Fra), 23. Mottet (Fra), 24. Moreels (Bel), 25. Kvals- voll (Noo), 27. Ekimov (Sov), 31. Breukink (Ned), 33. Bouwmans (Ned) allen z.t. als De Wolf, 35. Chiappucci (Ita) 4.21, 36. Jan Sie- mons (Ned), 37. Delgado (Spa), 47. Talen (Ned) allen z.t.' als Chiappuc ci, 48. Van der Poel (Ned) 6.28, 54. Vanderaerden (Bel) z.t., 70. Van Or- souw (Ned) 13.47, 77. Den Bakker (Ned) z.t., 87. Kokkelkoren (Ned) z.t., 82. De Vries (Ned) 21.27, 116. en laatste Roscioli (Ita) z.t. Wereldbeker individueel: 1. Sören sen 62 punten, 2. Van Hooydonck 49, 3. Mare Madiot (Fra) 40, 4. Bo mans 36, 5. Ballerini (Ita) en Jala bert 29, 7. Museeuw (Bel) 27, 8. Ar gentin en Chiappucci 25, 10. Ser geant (Bel) 24, 11. Gölz en Anderson (Aus) 23, 13. Cricquielion, Colotti, Vanderaerden en Verhoeven 22, 17. De' Wolf 21, 18. Maassen 1-9, 19. In durain, Bauer (Can) en Abdoesjapa- rov (Sov) 18, 22. Talen (Ned), 23. Van Lancker, Planckaert (Bel) en Fondriest 16. Wereldbeker ploegen: 1. Panasonic 32, 2. Buckler 30, 3. Lotto 21, 4. Ariosteq 19, 5. PDM 18. Door Wil Kester ROTTERDAM - „Yeah, in vergelijking met acht jaar ge leden is de race enorm ge groeid. Zoveel mensen, zoveel enthousiasme, zoveel sfeer. De Rotterdam Marathon is inderdaad een instituut ge worden. En ik ben blij er nog een keer bij geweest te zijn. Het was real fun". Op gepaste wijze ging Robert de Castella uit zijn bol. De Australiër is een echte gent leman en zal nooit voor dol zinnige taferelen zorgen. Maar de glinstering in zijn ogen verried gisteren, dat hij grote vreugde beleefde aan zijn weerzien met Rotterdam. Geen wonder, want net als acht jaar geleden schreef 'Deeks' de prestigieuze Rot terdam Marathon op zijn naam. Weliswaar in een wat mindere tijd dan indertijd (2.08,37 om 2.09,42), maar daar stond tegenover dat de omstandigheden gisteren minder aantrekkelijk waren. En had De Castella anno 1983 in de personen van Al berto Salazar en Carlos Lo pes de gehele race directe te genstand, gisteren moest de Australiër het vanaf de twin tigste kilometer in zijn eentje opknappen. ZIE VERDER SPORT 3 Van onze sportredactie BREDA - Ir. Wim de Beer, voorzitter en di recteur van de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU), is zaterdagavond op 53- jarige leeftijd in een ziekenhuis in Breda overleden. Hij was ongeneeslijk ziek. Wim de Beer deed in 1973 zijn intrede in het be stuur van de atletiekunie. Vier jaar later volgde hij Frans Jutte op als voorzitter. Hij werd daar mee de derde praeses van de KNAU na de Tweede Wereldoorlog en de tiende in de geschiedenis van de unie, die dit jaar het negentigjarig bestaan viert. In het najaar van 1990 werd De Beer ook direc teur van de KNAU, die daarmee de eerste Neder landse sportbond werd, waarin de funktie van voorzitter en directeur gecombineerd werd. In de internationale atletiek was De Beer be stuurslid van de Europese Atletiek Associatie (EAA). Van die organisatie zou De Beer dit jaar tot penningmeester worden benoemd. Van 1976 tot 1982 was Wim de Beer bestuurslid van de NSF. Bovendien maakte hij acht jaar lang deel uit van het bestuur van de Stichting Natio nale Sporttotalisator. De Beer is van 1989 tot met 1990 ook nog twee jaar bestuurslid van het Ne derlands Olympisch Comité geweest. LAGUNA SECA (ANP) - Wilco Zeelenberg is zon dag bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten voor motoren op het cir cuit in Laguna Seca als tweede geëindigd in de 250cc-klasse. De winst ging naar de Ita liaans Cadalora. Diens landgenoot Reggiani werd derde. Uitslag: 1. Cadalora (Ita) Honda 105,5 km. in 45 minu ten,en 7,59 seconden (140,32 km/uur), 2. Zeelenberg (Ned) Honda op 6,074 seconden, 3. Reggiani (Ita) Aprilia 15,044, 4. Cardus (Spa) Honda 19,3352, 5. Shimizu (Jap) Honda 23,933, 6. Preining (Oos) Aprilia 38,725, 7. Wim- mer (Dui) Suzuki 50,153, 8. Bradl (Dui) Honda 53,263, 9. Criville (Spa) Cobas 59,804, 10. Schmid (Dui) 1.05,512, 19. Van der Heyde (Ned) Honda 1.50,358. Snelste ronde: Cadalora 1.28,912 (142,44 km/uur). ROME (RTR/SID/DPA) - Diego Maradona ac cepteert de schorsing van vijftien maanden. De vedette reageerde be rustend op de afwijzing van het protest tegen de straf, die hem werd op gelegd nadat hij betrapt was op het gebruik van cocaïne. De schorsing duurt tot 30 juni 1992. Maradona beschouwt zijn loopbaan als beëin digd. Voor de Argentijnse te levisie hield hij al vöör de uitspraak rekening met het oordeel van de beroepscommissie van de Ita liaanse voetbalbond. „Ik heb veel fouten gemaakt. De grootste toen ik vertelde, dat ik Napoli aan het eind van het seizoen zou verlaten. Vanaf dat moment is alles fout gegaan. Anderzijds moet niemand denken dat ik geshoc keerd ben of van plan zou zijn mezelf te doden. Ik voel alleen dat ik geen zin meer heb. Ik wil geen trainings kampen meer, ik wil beginnen te leven". Diego Maradona. FOTO AP Door Bert Willemsen ROTTERDAM - De finish van de competitie in de eredivisie komt in zicht en prompt wordt PSV zo traag als een slak. De ontluistering op Spangen, waar degradatiekandidaat Sparta zaterdagavond met 1-0 zegevierde, riep bij de Philips-mensen bittere herinneringen op aan 1985 en 1990. In die jaren gooide PSV de duo. Moreno Argentin wint Luik-Bastenaken-Luik, voor Criquielion (rechts), Sörensen (nauwelijks zichtbaar) en In durain. - foto cor vos landstitel weg door in de slotfase van het seizoen met punten te strooien. Ajax hoefde zich slechts te bukken om het kam pioenschap op te rapen. Erwin Koeman behoorde des tijds nog niet tot de PSV'ers. Maar nu voelt ook hij de wan hoop van een vechter, die om ringd wordt door voornamelijk slappelingen. In het verleden overkwam karaktervoetballers als Stevens, Brandts en Lerby hetzelfde. Geen agressie „Bij teveel spelers ontbreekt de agressie om een wedstrijd te kantelen", klaagde Koeman zijn nood na het verlies tegen Sparta. „Ik begrijp ook wel dat niet iedereen even fanatiek reageert als ik of Valckx. Maar sommige PSV'ers laten zich wel erg ge makkelijk van de bal zetten. Met mooi voetbal kom je er niet, ze ker niet op een slecht veld. Dan moet je wat anders brengen. Dat kon de ploeg niet. We verloren ontstellend veel duels en daar door de wedstrijd". De tegenvallende resultaten van de laatste weken - twee ne derlagen in drie wedstrijden - had Bobby Robson doen beslui ten zijn ploeg weer eens te wijzi gen. „De tegenstanders kennen intussen onze speelwijze en we ten hoe ze die moeten bestrij den", luidde zijn motivatie. Va nenburg en Gerets ontbraken door blessures, De Jong zat een schorsing uit. Met het inzetten van Linskens en Chovanec koos Robson voor een behoudende opstelling. Geen schoonheids prijs, maar de punten, zo luidde het uitgangspunt. Het werd het één noch het ander. De zorgen bij PSV werden nog vergroot doordat Romario bin nen een half uur met een rug blessure naar de kant moest. De Braziliaan had last van spit. 's Middags kon hij nauwelijks op eigen kracht uit zijn auto ko men. Pijnstillende middelen en andere kunstgrepen brachten hem op de been, maar niet voor lang. Twan Scheepers was zijn vervanger. De blonde reservist vormde samen met Bosman een volslagen ongevaarlijk aanvals- Toch wenste Erwin Koeman de verzwakkingen niet als ex cuus aan te grijpen: „Het doet er niet toe met welke spelers PSV tegen Sparta speelt. PSV móét winnen, punt uit". Bij vragen over een tekort aan kwaliteit in het tweede echelon en over de tactiek van Robson beet Koeman op zijn tong. „Laat ik me maar op de vlakte houden. Ik voel er niets voor onrust te veroorzaken. Een trainer wordt veel te veel als pispaaltje gebruikt". Toch zit PSV met Bobby Rob son in zijn maag. De Engelse coach is vastgeroest in het wer ken met landgenoten, voor wie inzet en agressie even vanzelf sprekend is als het dagelijks brood. Met gemakzuchtige pseu- do-vedetten weet Robson zich geen raad. Onderuit Sparta besefte veel beter dan PSV, dat op de harde, hobbelige grasmat van het Kasteel werk lust en inzet veel meer rendeer den dan individuele acties of in gewikkelde combinaties. De Rotterdammers raapten brutaal de handschoen op. PSV was nog aan het natreuren over het voor tijdige vertrek van Romario, toen Houtman met een doeltref fende kopbal de Brabanders on deruit haalde. Van Breukelen had na een vrije trap van Schuurhuizen weer eens zijn zwakte bij het onderscheppen van hoge ballen gedemonstreerd. In het resterende uur viel PSV ondoordacht en tevergeefs aan. Het inzetten van Kalusha voor Linskens opende de weg over de flanken, maar dat gebeurde te laat. Voor het Sparta-doel kon geen enkele PSV'er een beslis send duel winnen. SPARTA - PSV 1-0 (1-0). 27. Hout man 1-0. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 5000. Geie kaarten: Schuurhuizen (Sparta) en Heintze (PSV). SPARTA: Metgod; Sas, Van der Gaag, Van den Berg en Gerard de Nooijer; Schuurhuizen (77. Van Wattum), SandeJ en Valke; Vurens, Houtman en Helder (87. Dennis de Nooijer). PSV: Van Breukelen; Linskens (66. Kalusha), Valckx, Popescu en Heint- ze; Van Aerle, Chovanec en Koeman; Bosman, Romario (26. Scheepers) en Ellerman. Van onze sportredactie VELSEN - Vlissingen is niet alleen meer financieel gezien zieltogend, maar sinds zater dagavond ook sportief. Ter- wijl het bestuur alle moeite doet voor 15 mei de noodza kelijke 170.000 gulden op ta- *e brengen, laten de spe ws het afweten. tegen een veredeld tweede elftal an Teister leverde de formatie an interim-trainer Louis Ver waten een wanprestatie van ««at (2-0). Alle reddingsac- j s 'en spijt, heeft Vlissingen op lanter weinig te zoeken in terstraaten kon zijn ogen niet s oven. De oefenmeester deed "wwelijks moeite zijn frustatie no- rSen. „Dit leek helemaal to„^e?s °P- We zijn op alle fron- !p_ fï^teoefd. Na de wedstrijd dat+v - Den Bosch hoopte ik wn-a l'te doorgetrokken zou Maar van het vertrou wen dat we in dat duel hebben opgebouwd, heb ik hier niets te ruggezien". Stuurloos Vlissingen zwalkte al vanaf de eerste minuut stuurloos over het veld en liet zich de wil opleggen door het gretige, maar zwaar ge havende Telstar. De Velsenaren misten liefst zeven basisspelers, waardoor Niels Overweg ge noodzaakt was een groot deel van het tweede elftal in te zet ten. Het enthousiasme en de bluf waarmee de ploeg te werk ging, was echter al voldoende om Vlis singen in de greep te houden. Von Seydlitz Het was alleen aan de matige af werking van de thuisploeg te danken, dat Vlissingen onge schonden de rust haalde. Boven dien was Von Seydlitz de enige speler bij Vlissingen, die wel een redelijk niveau haalde. De doel- Frits von Seydlitz; een vol doende.- fotodestem/johanvangurp man redde knap op inzetten van Bertolini, Smak en Van Duyven bode. Toch was de beste moge lijkheid voor Vlissingen. Van den Ham brak door op rechts, bracht de bal prima voor het doel, maar Dorst kopte in vrije positie over. Het was de eerste, en na later bleek ook de enige kans, die Vlissingen in negentig minuten kon creëren. De problemen lagen volgens Verstraaten op het mid denveld. „Telstar speelde ach terin één op één en mijn ploeg wist zich geen raad met de extra man in de middelste linie". Veel logischer was het geweest het complete gebrek aan inzet aan te voeren. Remco van Keeken was door Verstraaten geschorst, om dat hij weinig gemotiveerd was. Zaterdagavond had de oefen- meester daar tien schorsingen aan toe kunnen voegen. „Ieder een heeft een keer recht op een slechte wedstrijd. Die hadden de spelers blijkbaar nu allemaal te gelijk. Dit team kon gewoon niet beter", stelde Verstraaten. Open huis Telstar kreeg in ieder geval ook na rust alle ruimte om zich uit te leven. Bertolini krikte al snel het zelfvertrouwen van de Velser ploeg op door Eikenhout uit te kappen en Von Seyditz in de korte hoek te passeren: 1-0. Vanaf dat moment kwam Vlis singen er nauwelijks meer aan te pas. Vooral aan de rechterkant hield de ploeg open huis. Van Dam en Sweres werden aan alle kanten voorbijgelopen. Nadat eerst Van der Zwaan nog de paal had geraakt, besliste Smak een kwartier voor tijd het duel defi nitief: 2-0. Dat de score daarna niet ver der opliep, was niet de verdien ste van Vlissingen, maar hele maal te wijten aan het laconieke spel van Telstar. TELSTAR - VC VLISSINGEN 2-0 (0-0). 56 Bertolini 1-0, 73. Smak 2-0. Scheidsrechter: Schaap. Toeschou wers: 800. Gele kaart: Poortvliet (Vlissingen). TELSTAR: De Jong, Goossens, Smak, Mulders, Van der Zwaan, Mussche, Van Duyvenbode, Van Zwieten, De Kruif, Bertolini, Van Delden. VLISSINGEN: Von Seydlitz, Van Dam, Van Tour, De Jong, Eiken hout, Sweres (81. Belfroid), Poort vliet, Verwei, Dorst, Van den Ham (79. Schenk), Caumartin. Vlissingen-speler Dorst (midden) in duel met Van Duyvenbode (7) en Nussche. - foto kees blokker

de Stem | 1991 | | pagina 11