Waartoe is Björn Borg nog in staat? SPORT Oltmans kiest voor grote hockeyselectie L 1991 ioning der Ardennen' woedend op jury in Waalse Pijl Edgar Corredor nieuwe ider in Aragon raat z'n ndSTEM SPORT 2 DONDERDAG 18 APRIL 1991 T19 OEI - „Nog nooit heb ik zoiets meegemaakt. Ik ben op een schandalige ma- er behandeld". Moreno Argentin trilde van woede. Er was geen blijdschap Azijn schitterende overwinning in de Waalse Pijl. biedt de Accord 2.0 ite. Er is altijd meer Jlaats VOOr 5 volwass. ishte Frans Maassen als eerste T t ja j i a J 'Ktel Gold Race, vertelde bij Honda Accord 2.0 e start: „Dit is mijn wedstrijd tilljnine. Oogstrelent li ik het doen". Toen na hon- van vorm Enuiters! kopgroep van elf het pelo- vuim. j^xi uiicuq a yerlleti reageerde Maassen u van tal van aan- voor elders duur recorderInclusief 2 nauwkeurig afge werkt. Daarbij profit» ll,an Bruy?eel> Edd>' Bo™- betaald moet wordfi bassen: „De samenwerking w niet echt goed. Bovendien Zoals een Stan- idden wij de pech dat niemand JnPDM mee was. Breukink en daard radiocassette- ^,hebben het sat dicht ge- automatische antenn u deze er bij de Accoi tij. Maar de Accord meer standaard extra's ndaard stuurbekrach- 'ffiLER (ANP) - Edgar Corredor heeft zijn schamele sala- terbuitenspiegel. ontdekt u ongetwijfe s een proefrit. NIEUWSOVERZICHT Sponsor verlengt contract met 'Rotterdam' Hongaarse zwemmers niet bij Sprintgala NOC stelt limieten wielrennen vast Buncic lost Eric de Bruin af Beiersdorfer debutant in Duitse selectie Van Dijk blijft SW steunen Navratilova en Garrison niet naar Parijs EG akkoord inet vijf buitenlanders jjURG (ANP) - Bonds- .,ch Roelant Oltmans houdt Rationale vrouwenselectie, l zich voorbereidt op het jopees hockeykampioen- jap in Brussel, voorlopig achttien speelsters. Hij yt daartoe gedwongen Lr de blessures van Li- JJje Lejeune, Mieketine ■outers, Carole Thate, Noor Ijlsboer en Jacqueline To- Ipetis. IP verwachting is dat de ploeg week pas definitief wordt. Er moet een keepster en een veldspeelster afvallen voor het EK, dat 1 mei begint. Oltmans zei woensdag in Til burg goede hoop te hebben, dat iedereen op tijd fit is. Toxopeus, bij de door Oranje gewonnen wereldtitelstrijd in Sydney de beste doelvrouw, is vier maan den uitgeschakeld geweest. Het Brabantse trainingskamp, dat tot zaterdag duurt, kan ze weer meemaken. „Ik mag nog niet hardlopen, maar ben zo al dolge lukkig. Ze slaan tenminste weer op me", zei Toxopeus. De ver wachting is dat strafcornerka- non Lejeune, die bij een toernooi in München weer last kreeg van haar beruchte 'Gullit-knie', eind deze week weer maximaal kan trainen. Hetzelfde geldt voor Thate (knie) en Holsboer (rug). Iets twijfelachtiger is de be schikbaarheid van aanvalster Wouters. De speelster van MOP brak vorige week een midden- handsbeentje en hoort op zijn vroegst maandag of ze mee mag naar Brussel, waar Nederland de Europese titel verdedigt. In poule A zijn. België, Duits land, Ierland, Italië en Wales te genstander. De andere groep ziet er met Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Schotland, Spanje en de Sovjetunie op papier veel sterker uit. Nederland is, als we reldkampioen, uiteraard favo riet. Hoewel niet onbelangrijk is het EK een tussenstation op weg naar de Olympische Spelen van Barcelona. Dat er al rekening mee wordt gehouden, bewijst de stage in Tilburg. „Het is niet al leen een mooie omgeving om je voor te bereiden op een toernooi, maar er ligt ook, als enige plaats in Nederland, hetzelfde Astro- turf-kunstgrasveld als in Barce lona", aldus Oltmans. Voor tevreden achterover leu nen zal de komende tijd geen plaats zijn. De speelsters van HGC en Amsterdam spelen met Pinksteren nog het Europa Cup toernooi in Wassenaar. In de aanloop naar de Spelen zal hard moeten worden getraind. Met de gouden medaille nog om de hals riep Oltmans in Sydney al dat het atletisch vermogen van de internationals drastisch diende te verbeteren. „In de eerste fase is daaraan nadrukkelijk ge werkt. Dat heeft wel geleid tot progressie, maar lang niet bij iedereen. Dat moet ik eerlijk toegeven. Gelukkig hebben we nog meer dan een jaar" ie or Jean Nelissen lejuiy heeft geweigerd mij te vertellen hoeveel voorsprong ik had", brieste de kleine Ita- 1ESULTATËN KRTICULIEREN 36 ■gen lood S 360 Surflaarsjes mt. 42 2! 076-653020. TEFAL plastic lasapp. vi dicht maken v. zakl 15,-, 01680-28842. irgentin prolongeert zege jchteraf begrijp ik waarom. Criquielion was in de liervolging en hij komt uit :e streek. Voor een internatio- j wedstrijd op dit niveau is j echter een schande dat zoiets ieze tijd nog kan voorkomen, werd er eerst door gedepri- erd. Want ik wist helemaal jt wat achter mij gebeurde, uraa was ik zo kwaad dat ik eeds harder ben gaan fietsen". Pas tien kilometer vóór Hoei arde Argentin van zijn ploeg- iier Ferretti dat hij ruim twee inuten voorsprong had op Cri- ielion, Konychev, Chiappucci Bernard. „Toen was ik ge- si", vertelde de Italiaan. in het peloton, dat ruim vijf inuten na Argentin de top van ril iMuur van Hoei bereikte, fi- Merlander op de vijftiende laats. Erik Breukink bereikte Is twintigste de streep.Maassen, alleen van binnen od '"ijn oog vooral gericht houdt dlieen van Oirnien, 01 pLuik_Bastenaken-Luik en de iet, maar als ik kort kan rijden, erd kilometer wedstrijd een tot. „Ik zag veel kwaliteit om it heen, daarom dacht ik dat een kans had". De kopgroep, bestaande uit r uns, Dimitn Konychev, Atle mlsvoll, Dirk de Wolf,. Ste ken Roche, Thierry Claveyro- it, Rolf Gölz, Alberto Volpi, gename extra's waar larek Kulas en Frans Maassen, akte tijdens de tweede beklim- van de Muur van Hoei een minuut voorsprong. Er kwam na 140 kilometer een lgehele hergroepering. Op de eerste beklimming van de Cöte Ben-Ahin, waar in het verleden in de Waalse Pijl al dikwijls de beslissing viel, demarreerde Mo reno Argentin. Er waren nog 56 kilometeraf te leggen naar Hoei. „Mijn bedoeling was om een kleine groep te vormen en daar mee naar de finish te rijden", vertelde de Italiaan. „Er kwam echter niemand. Toen ben ik maar alleen doorgegaan". Ar gentin kreeg spoedig vijftig se conden voorsprong. Hagel en smeltende sneeuw hadden het wegdek echter spiegelglad ge maakt. In een afdaling smakte de Italiaan tegen de grond en haalde zijn rechter dijbeen open. De groep achter hem naderde daardoor tot op 25 seconden. Claude Criquielion zette alleen de achtervolging in. In die fase smeekte Argentin vergeefs om inlichtingen. De wedstrijdleiding zweeg als het graf. Woedend greep Argentin zijn stuur vaster in zijn vuisten en begon aan de indrukwek kendste solo in zijn loopbaan. „Alleen als ik bij die val beide benen had gebroken, had iemand mij kunnen verslaan", verklaarde Argentin na afloop. De Italiaan met zijn frêle li chaamsbouw beschikte over on waarschijnlijke krachten. De Ardennen vormen voor hem een ideaal jachtterrein. Op het glooi ende parkoers met de steile hel lingen en de overvloed aan zuur stof die de bossen produceren, is Argentin sinds 1985 's werelds succesvolste renner. Hij won in de Ardennen drie keer Luik- Bastenaken-Luik ('85, '86 en '87) en gisteren voor de .tweede keer de Waalse Pijl, na zijn eerste zege vorig jaar. Voeg erbij zijn twee tweede plaatsen ('88 en '89) in de Waalse Pijl en het beeld van de 'Koning der Ardennen' is compleet.- Van de twintig gestarte Ne derlanders bereikten slechts zes de finish. De anderen staakten de strijd. Ziek, zoals Maarten Ducrot, of gelost op één van de hellingen onder de barre weers- omstandigheden.Soms sloegen dikke hagelkorrels in op de ren ners. Dan weer viel een ijskoude sneeuwregen uit de donkere wolkenmassa. Erik Breukink fi nishte vlak achter Frans Maas sen. Zijn conditie is aangetast door een griepaanval. Ondanks het slechte weer riep Jan Gisbers na afloop in Hoei Breukink er zijn ploegmaats op voor een trai- ningstocht. „Bijtrainen om in vorm te komen voor de komende klassiekers en de Ronde van Spanje". Profwielrenners heb ben een hard beroep. De 'Koning der Ardennen' stond toen al onder een warme douche. Hij had de enorme bloe mentuil achteloos naast de douche-cel gelegd. Er zijn weinig miljonairs die hun lichaam nog zo kunnen af beulen als Argentin. Hij is steen rijk. Hij bezit een paardenranch en drie huizen. Een villa in het gehucht Passarella, een landhuis in de bergen vlakbij de bron van het riviertje Piave en een appar tement in Monaco. Zijn vrouw exploiteert in de omgeving van Venetië modewinkels. Argentin voert met zijn zwager ook de di rectie over een houtzagerij. Met een architect heeft hij een bouw- firma. Moreno Argentin (30) hoeft zich voor het geld geen ontberingen meer te getroosten. Toch trotseert hij op de fiets in z'n twaalfde seizoen nog regen en kou. „Noem het mijn passie", zei hij. Uitslag: 1. Argentin (Ita) 203 km. in 5.13.14, 2. Criquielion (Bel) op 2.20, 3. Chiappucci (Ita) 2.31, 4. Bernard (Fra) 2.39, 5. Konychev (Sov) 3.02, 6. Bruyneel (Bel) 4.19, 7. Van Lancker (Bel) 4.26, 8. Lejarreta (Spa) 4.53, 9. Gaston (Spa) 4.58, 10. Heylen (Bel) z.t., 11. Fondriest (Ita) z.t., 12. Kvalsvoll (Noo) 5.13, 13. Furlan (Ita), 14. Bouvatier (Fra), 15. Maas sen (Ned), 16. Roche (Ier), 17. Indu- rain (Spa), 18. Anderson (Aus), 19. Van Brabant (Bel), 20. Breukink (Ned), 27. Jan Siemons (Ned), 45. Bouwmans (Ned), 61. De Vries (Ned), 76. Winnen (Ned) allen z.t. als Kvalsvoll, 85. en laatste Oliveira (Spa) 14.25. Moreno Argentin gaat, evenals in 1990, zegevierend over de streep op de top van de 'i Hoei. 18 woensdag kunnen spekken met de overwinning in de daard verstelbaar stuf »eede etappe van de Ronde van Aragon. De Colombiaan, a verdwijnen van Café de Colombia overgestapt naar laard toerenteller en$ e zeer bescheiden Portugese formatie Sicasal, profiteerde 1(k bergrit van de schaarste aan klimmers in de ronde, ltreto arriveerde met zestien voor een prijs van ïoton voorsprong op zijn «genoot Rincon in Cerler en armee u in een auto n) .VfSX'ïZE mishoort in de pnjsW|£JSgfi, «2 0 mille. Peningsrit dezelfde tijd te ge- "a een flinke valpartij in de «tkilometer. Nederlanders konden to Tom Cordes en John van Akker op de fikse beklim men lange tijd de eerste ep bijbenen. Cordes werd de Nederlander op de atfde plaats. Hij verloor één r ut en 42 seconden. ■Sfe«de etaPPc: 1- Corredor M in 4.14.12, 2. Rincon PeHtJm Ychiura'° (Ita) 0.22, '3 6 n:Lz,tl' 5' Garcia (Spa) ""li 71 ?z °-53, 7. Declercq iuw ra'JK „5 <Ita> z-t., 9- Mu- HsseiS U'? 10- Durst Pui) z.t.; 42 I?®i Nedertandera: 12. Cordes ckerTrafe" 2'42> 28- Va" den ■dl „d i Vos 4'04' 42. Pieters 'PM aho bS 13'26' 55' Van [Slag k'assement: identiek aan ''Sondp MNe<'ersa'lsen' amateurs in 4 L'ese (Dui) 175,8 121 3 m Dorper (Dui) op «sin (Sot!S5s ?nig (Dui)' 4 Ko" 'dsson (zi\ i, (Sov>, 6- Ar- Wwe) allen z.t. als Dorper. Algemeen klassement: l. Tesar (Tsj) 35.59.22, 2. Perelazny (Sov) 0.14, 3. Weissmann 0.43, 4. Karlsson (Zwe), 0.56, 5. Czopek (Pol) 1.58, 6. Stein- weg (Dui) 2.07. Loir-et-Cher, amateurs Eerste etappe: 1. Rajch (Pol) 188 km. in 4.26.53, 2. Dubois (Fra) z.t., 3. Ac- kerman (Fra) z.t., 4. Kil (Ned) 0.38, 5. Godard (Fra) 0.40. Knol De wielerploeg van Monique Knol is erin geslaagd een nieuwe hoofdsponsor te strikken. De zoetwaren-speciaalzaak Jamin heeft voor de rest van het hui dige seizoen een contract afge sloten, met een optie voor nog eens twee jaar. Met de overeen komst is een bedrag van 400.000 gulden gemoeid. De ploeg met Olympisch kam pioene Monique Knol won in 1991 drie wedstrijden, maar ge raakte in de problemen doordat de aanvankelijke geldschieter de financiële verplichtingen niet nakwam. Met de komst van Ja- min, dat nog op zoek is naar een subsponsor, is de rest van het seizoen gered. De fomatie, die twaalf wielrensters telt, werkt dit jaar een landelijk en interna tionaal programma af. MONTE CARLO (ANP/AFP/RTR) - Björn Borg keert na acht jaar afwe zigheid terug in het tenniscircuit. De Zweedse 'ijsberg' is na een Spar taanse trainingsperiode van acht maanden klaar om volgende week in zijn oude en nieuwe woonplaats Monte Carlo zijn rentree te maken. De organisatoren, die maar al te graag een wild card voor de vijfvoudige oud- Wimbledonkampioen over hadden, heb ben zijn komst officieel aangekondigd. De Zweed krijgt in de openingsronde in elk geval niet te maken met één van de ge plaatste spelers, omdat die met een bye beginnen. Borg, die 6 juni 1956 in Södertalje werd geboren, won in zijn loopbaan 65 toer nooien. Hij zegevierde voor het eerst in het WCT-toernooi van Londen in 1974 en voor het laatst in Geneve 1981. Hij won zes keer de open Franse titel (in 1974, 1975 en 1978 tot en met 1981) en vijf keer achtereen Wimbledon (1976 tot en met 1980). In 1981 was Borg voorts nog verlie zend finalist op Wimbledon en de US Open. Korte tijd later besloot hij op 26- jarige leeftijd plotseling te stoppen met het energie-vretende en vaak geestdo dende leven van tennisnomade. Hij had toen op de lijst van verdiensten een be drag van 3.607.206 dollar achter zijn naam staan. Wat bezielt Borg om als een spook uit het verleden ineens weer op de tennisba nen op te duiken? En waartoe is hij nog in staat? De altijd onaandoenlijk overko mende Scandinaviër heeft er voorname lijk het zwijgen toe gedaan. Hij gunde niemand een interview en verscheen al leen in een op 27 maart op de BBC uitge zonden praatshow. Borg wilde niet langer dan vijf minuten enkele vragen beant woorden. „Toen ik met tennissen stopte, was ik mentaal uitgeput. Mijn hoofd stond er ab soluut niet meer naar", aldus Borg. „Elf jaar lang had ik alles uit mezelf geperst om tot de successen te komen die ik heb behaald. Ik moest me alles ontzeggen. Het was genoeg geweest. Ik wilde andere din gen in het leven gaan doen". Borg, die in Zweden een geschatte schuld heeft achtergelaten van zestien miljoen gulden, zegt dat geld niet de be langrijkste drijfveer voor zijn terugkeer is. „Ik weet dat de meeste mensen dat be weren. Maar het is niet waar. Ik weet heus wel hoe ik mezelf zonder het tennis in leven moet houden. Ik heb nu gewoon weer zin eens iets anders te doen. Daar hoort een terugkeer in de tennissport bij. Het idee een comeback te maken op hoog niveau, beschouw ik als een grote uitda ging. Ik ben tot de conclusie gekomen dat er zich tijdens mijn afwezigheid geen spe lers hebben gemeld, die net zo tempera mentvol op de baan zijn als ik". Borg zou Borg niet zijn zonder een ri goureuze aanpak van zijn voorbereiding op zijn wederopstanding. „Ik heb mezelf altijd een ijzeren discipline opgelegd. Mijn instelling is net als vroeger. Ik kan me volledig op een partij en een doel con centreren. Ik ben altijd bereid daar offers voor te brengen". De laatste acht maan den trainde Borg bijna zes uur per dag, waarbij hij anderhalf uur buiten de baan aan zijn conditie werkte. „Ik voel me li chamelijk topfit. Net als in mijn beste tijd. Ik ben optimistisch". Toen Borg in september van het vorig jaar aankondigde zich weer in de strijd om de computerpunten te willen mengen, heerste algemeen grote scepsis over zijn huidige mogelijkheden. Inmiddels klinken er meer geluiden van trainingspartners, die menen dat Borg zeker niet moet wor den overschat. De huidige nummer één Stefan Edberg sprak herhaaldelijk klare taal over de kansen van zijn landgenoot. „Ik geloof niet dat hij zich echt met de top kan meten. De tennissport is de laat ste .jaren veel sneller geworden. Na zo'n lange stilstand krijg je dat niet meer in de vingers". Zo bezien hangt Borg net zo'n afgang boven het hoofd als de veelvoudig Olympisch zwemkampioen Mark Spitz dit weekeinde in een testwedstrijd tegen Tom Jager. Oud-tennistopper Fred Stolle ziet in het feit dat Borg nog altijd zweert bij de ouderwetse houten rackets een enorme handicap. „Het grootste verschil met vroeger is juist de ontwikkeling van het materiaal", aldus de Australiër. „Borg kan de bal er niet de vaart meegeven, die tegenwoordig nu eenmaal vereist is bij de slagenwiselingen. Daarom denk ik dat Borg de top niet meer kan halen". Borg heeft met tegenstanders van sterk uiteenlopende klasse trainingspartijtjes gespeeld, onder anderen tegen oud-Wim- bledon Pat Cash. De in Londen wonende Australiër stond zes keer twee uur lang tegenover Borg in een hal op een steen worp afstand van Wimbledon. Cash won de helft van de gespeelde sets. „Hij maakte nog wel wat fouten, maar soms sloeg hij ook fantastische ballen", aldus Cash. „Zijn terugkeer is wat makkelijker dan in mijn geval, omdat hij niet gebles seerd is geweest. Hij is nog niet in top vorm, maar dat kan nog komen". Volgens Ian Barclay, de trainer van Cash, verloochent het ware talent van Borg zich niet. Ook niet met een 'slag hout'. „Borg denkt dat zijn precisie met een houten racket van groter belang is dan het feit, dat hij met een stalen racket de bal tien tot twintig kilometer per uur meer vaart kan geven", aldus Barclay. Op het gravel van Monte Carlo slaat voor Björn Borg het uur van de waarheid. ROTTERDAM (ANP) - Het ABN/Amro World Tennis Toernooi, zoals het internationale tennistoerooi in sportpaleis Ahoy' in Rot terdam officieel heet, gaat nog zeker drie jaar door. De sponsor van het evenement van directeur Wim Buitendijk maakte bekend, dat het zijn contract met de Rotterdamse organisatie tot en met 1994 heeft verlengd. Buitendijk toonde zich verheugd over de positieve beslissing van de bank. „Het is goed nieuws. We zijn weer drie jaar onderdak, om het maar eens krachtig uit te drukken". Met de minstens elf miljoen die het bankconcern in het toernooi stopt, als exclusieve sponsor, komt een einde aan een onzekere periode voor Buitendijk. Na de fusie van de banken bleef lang on duidelijk of de nieuwe Raad van Bestuur dezelfde ideeën had over de sponsoring als de oude. Volgens woordvoerder Hoek bleek bin nen het concern de meerderheid van de betrokkenen voor verlen ging- AMSTERDAM (ANP) - De Hongaarse zwemploeg is te moe om te starten bij het Sprintgala, dat zaterdag en zondag in het Amster damse Sportfondsenbad-Oost wordt gehouden. Aanvankelijk zou Hongarije met een ijzersterke ploeg acte de pre sence geven. De fax meldde de komst van wereldkampioenen Ta- mas Darnyi, Norbert Rosza en Krisztina Egerszegi. Van de week echter verscheen op diezelfde fax het bericht, dat medisch onder zoek in het Hongaarse trainingskamp had aangetoond, dat het onverantwoord zou zijn aan wedstrijden mee te doen. De afzeg ging kwam zo laat dat de Amsterdamse organisatie niets anders kon doen dan de plaatselijke club De Dolfijn inschakelen als ver vanger. Daardoor kan het karakter van een zes ploegen-ontmoeting wor den gehandhaafd. Favoriet voor de eindzege is het team van de Sovjetunie, dat met onder meer wereldkampioene Elena Volkova naar Amsterdam afreist. Het Zweedse team wordt aangevoërd door Tommy Werner. Hij is met 48,33 seconden 's werelds snelste kortebaanzwemmer op de 100 meter vrije slag. Silko Günzel is de meest prominente zwemmer van het Duitse team. PAPENDAL (ANP) - Bij de bestuursvergadering van het Neder lands Olympisch Comité zijn de limieten vastgesteld, waaraan de baanwielrenners moeten voldoen, willen zij afgevaardigd worden naar de Zomerspelen in Barcelona. Selectie kan op drie manieren worden afgedwongen: 1. door plaatsing bij de beste acht bij de wereldtitelsrijd van 1991 in Stuttgart (plus het tonen van vormbehoud in 1992); 2. door het twee keer plaatsen bij de laatste vier bij een sterk bezet interna tionaal toernooi, waarbij één van de resultaten moet zijn behaald in 1992; 3. door het voldoen aan de limiettijden. Voor de meeste onderdelen werd als richtlijn de tijd genomen van de nummer acht bij de wereldtitelstrijd van 1990. Dat geldt bij de mannen voor zowel de 1000 meter, de 4000 meter achtervolging individu eel en als de ploegenachtervolging (4 kilometer) en bij de vrouwen voor de 3000 meter achtervolging individueel. Voor de sprintnum mers stelde het NOC vast dat de mannen de laatste 200 meter die nen af te leggen binnen 10,80 seconden, de vrouwen dienen snel ler te zijn dan 12,10 seconden. LOS ANGELES (SID) - De Amerikaan Mike Buncic heeft Eric de Bruin afgelost als de nummer één op de wereldranglijst discus werpen van dit seizoen. Bij wedstrijden in Fresno wierp Buncic de schijf 69,38 meter ver, de Nederlander kwam eerder dit seizoen tot 68,12 meter. Andere opmerkelijke prestaties bij de opening van het Ameri kaanse buitenseizoen waren de 31.28,92 minuten, waarmee de 38- jarige Francie Larrieu een nationaal record vestigde ojj de tien ki lometer, de 8160 punten van Steve Blockburger op dé tienkamp, de 13,34 seconden van Tony Dees op de 110 meter horden en de 48,93 seconden van Paul McGhee op het lange hordennummer. HANNOVER (SID/DPA) - Dietmar Beiersdorfer is woensdag door de Duitse bondscoach Berti Vogts geselecteerd voor de EK-kwali- ficatiewedstrijd op 1 mei tegen België. De verdediger van Ham burger SV is de enige debutant in de groep van twintig voor het duel in Hannover. De 27-jarige aanvoerder van HSV neemt in de groep de plaats in van Guido Buchwald. De speler van VfB Stuttgart, vaste keus van Vogts, onderging deze week een zware enkeloperatie. Omdat ook Bayern-speler Jürgen Kohier niet helemaal fit is, nam de bonds coach een extra verdediger in de groep van twintig op. De selectie: doel: Aumann (Bayem) en Illgner (Köln); verdediging: Beiers dorfer (HSV), Berthold (AS Roma), Binz (Frankfurt), Brehme (Inter), Hel- mer (Dortmund), Kohier en Reuter (beiden Bayern); middenveld: Bein en Möller (beiden Frankfurt), Eilts (Werder), Hassler (Juventus), Matthaus (Inter), Sammer (Stuttgart) en Zore (Dortmund); aanval: Doll (HSV), Kiinsmann (Inter), Riedie (Lazio) en Voller (AS Roma). SCHIEDAM (ANP) - John van Dijk blijft ook volgend seizoen SW financieel steunen. De voorzitter van de Schiedamse eredivi sie-club heeft grote plannen voor het stadion Harga, dat met 800 zitplaatsen en 240 business-seats zal worden uitgebreid. Met de extra inkomsten van één miljoen gulden wil Van Dijk de begro ting naar vier miljoen gulden tillen. Voor de kosten van de uitbreiding zullen leden en sponsors garant moeten staan, Van Dijk neemt de exploitatie voor zijn rekening. Bij de terugkeer op Harga zal de geldschieter niet opnieuw het' eventuele gat in de exploitatie dekken. Dit seizoen, waarin' SW de competitiewedstrijden voornamelijk in een lege Kuip afwerkt, doet de zakenman dat wel. Van Dijk liet weten dat hij trainer Dick Advocaat niet laat ver trekken. „Hij heeft nog een contract van drie jaar en SW kan hem niet missen", aldus de voorzitter. PARIJS (AFP) - De vrouwentop geeft massaal acte de presence bij de open Franse tenniskampioenschappen in Parijs, die op 27 mei beginnen. Van de top-tien ontbreken alleen Martina Navratilova (4) en Zina Garrison (8). Tot de 116 speelsters die direct zijn toegelaten, behoren Manon Bollegraf en Nicole Jagerman. Brenda Schultz ontbreekt. Met de inschrijving van de Heemsteedse, die pas vanuit Amerika terug keerde, is kennelijk iets mis gegaan. STRAATSBURG (RTR/AFP) - De leiding van de Europese Ge meenschap heeft woensdag in Straatsburg officieel ingestemd met de regeling, dat voetbalclubs uit de hoogste klasse van de aange sloten landen met ingang van het seizoen '92-'93 vijf buitenlan ders mogen opstellen. De overeenkomst, die nog door de UEFA moet worden ondertekend, zal gelden tot 1995. Daarna vindt een evaluatie plaats. Met het compromis komt een einde aan een lange onderhande lingsperiode tussen de EG en de Europese Voetbal Unie (UEFA). De discussie spitste zich de afgelopen jaren toe op het recht van vrij verkeer van arbeid, na het vervallen van de onderlinge gren zen in 1992. De UEFA vreesde dat die regeling ten koste zou gaan van het vaak lucratieve transfersysteem, waar de kleine clubs van kunnen profiteren. Met ingang van 1992 mogen de clubs drie 'echte' vreemdelingen opstellen, aangevuld met twee buitenlanders die minimaal vijf jaar in het betreffende land hebben gespeeld. De laatste twee mo gen ook jeugdspelers zijn, die al drie jaar bij de club onder con tract staan. De regeling voorziet eveneens in een standaardovereenkomst, waarin voor de spelers de sociale en pensioensverzekering is vast gelegd. Na afloop van het contract is een speler vrij te vertrekken, waarmee een einde komt aan de mogelijkheid van een club een speler vast te houden, als er met de nieuwe club geen overeen stemming over de transfersom wordt bereikt.

de Stem | 1991 | | pagina 11