IORt 15.90 4.95 4.95 SPORT BOWLEN i' Vlissingen heeft nog tien dagen tijd UITSLAGEN 3 Sanchez verlaat Real Madrid na dit seizoen VERSCHILLENDE FAVORIETEN VOOR 'VLAANDEREN' KWAKKELEN IN DRIEDAAGSE In één klap miljonair Marcel van Helmond uit gratie trainer R LEIDT JK WERK E BANEN ;cht verwend. g0n/c02 ershi dewerk(st)er ewerkers ndigen DE HEERBAAN Sort- en partycentrum Minuten Onderzocht WOENSDAG 3 APRIL 1991 Van Basten scoort in eigen doel Maradona blijft voorlopig thuis Beslissing operatie Vanenburg vandaag Rentree Stojkovic bij Marseille Griep houdt Bugno uit 'Vlaanderen' Trumbic nieuwe waterpolo-bondscoach Dopingcontrole op Roland Garros BILJARTEN DAMMEN SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL IJSHOCKEY ZAALKORFBAL A54 ux heeft direct werk voor: taresse Fijnaart zijn wij op zoek ecretaresse met relevan- t u de Franse taal zowel in en ambieert u een baan en verantwoordelijkheid enwerking in een colle- igen wij u uit om direct te ith Elshout, Roosendaal. euze uit diverse projecten bovengenoemde beroe per direct aanvangen of, gtermijn dient rekening te met het bedrijf starten, jvend bij ons langs om te lijkheden wij voor u heb- Wennekes, Roosendaal. bij Vedior in te laten schrij- aan zoekt als je straks van je interesse kom dan snel waar je binnenkort kunt th Elshout (adm. en pro- Wennekes (technisch) nicatiebedrijf in Breda is een commercieel mede- un afdeling telesales, commerciële persoonlijk- -time werken, neem dan ons op. Breda. iecentrum in Breda zijn wij k naar medewerkers voor eling, die voor enkele lag willen. Wilt u graag van ens tot 14.00 uur of van uurwerken, dan kuntu via werk. Info: Janine van den in Oosterhout hebben wij or A-verpleegkundigen die I een aantal dagen willen sten worden in overleg met m voor meer informatie nze medische consulente, er, Breda. atie kunt u contact onderstaande filialen. DBUREAUX® Breda, 076 - 222777 oosendaal, 01650 - 68910 ert. al In Na het Zonnetje, 3fè&T ial Shampoo, ^SS- sal Bodylotion, nl. aankoop van 3 Zwitsal jdukten een Bassie en .riaan poster GRATIS. Nieuwe Inslag 99, Breda, tal. 076-215452 DE STFM MADRID (Rtr) - Hugo San chez en Real Madrid gaan jjj het einde van het seizoen uit elkaar. Het contract van ie inmiddels 32-jarige Mexi- loopt op 30 juni af. partijen maken geen gebruik van de optie die in de verbintenis was opgenomen. Sanchez werd in 1985 door Real overgenomen van stadgenoot At- letico Madrid. In de zes seizoe nen dat hij voor de Koninklijke speelde, werd hij vijf keer Spaans topscorer. Met zijn pro- duktie in het vorige seizoen, 38 treffers, vestigde hij een nieuw Spaans record en won hij de Gouden Schoen, de trofee voor de beste prijsschutter van Euro pa. In het voor Real zo teleurstel lende seizoen is Sanchez vaker dan tevoren geblesseerd. Deson danks deelt hij de derde plaats op de topscorerslijst met twaalf doelpunten. Vrijdag raakte hij tijdens de training voor de derde keer in twee maanden gebles seerd. In de thuiswedstrijd tegen Burgos (0-1) was hij niet van de partij. Dinsdag constateerde clubarts Herrador een scheur in de kruisbanden van de linker knie. Hij schreef de Mexicaan twee weken absolute rust voor. Als er in die periode geen verbe tering optreedt, wordt er opera tief- ingegrepen. In dat geval is Sanchez zes maanden uitgescha keld en heeft hij zijn laatste wedstrijd voor Real Madrid ge speeld. Sanchez zei gisteren op een persconferentie dat hij aanbie dingen heeft uit Italië, Frankrijk en Zwitserland. Spaanse kranten geven Torino de beste kans de schutter in te lijven. De Ita liaanse club nam vorig seizoen de Madrileen Martin Vazquez, een vriend van Sanchez, over. Ook Fiorentina heeft geïnfor meerd naar het prijskaartje van de Mexicaan. Nijdam: zege en leiderstrui Door Jan Seuren ERZELE - De individuele tijdrit in de Driedaagse an De Panne, de laatste voorbereidingswedstrijd voor de ronde van Vlaanderen is in een dubbele overwinning geëindigd voor de Buckler-ploeg van an Raas. JqlleNijdam won de 17,5 kilometer lange etappe met 8 se in voorsprong op Frans Maassen. Edwig van Hooy- donck maakte het overwicht van de ploeg compleet door jok bij de eerste tien te eindigen. Nijdam loste als leider de Ita liaan Maximilian Sciandri af, die in de ochtendetappe de sprint een kopgroep van vijf ren ners had gewonnen. Voor Jelle Nijdam is de Drie- ran de Panne meer dan alleen een voorbereidingswed strijd op de Ronde van Vlaande ren. Vandaag krijgen de renners een parcours voorgeschoteld over 238 kilometer dat de verge lijking met de klassieker kan doorstaan. „Het is belangrijk dat ik morgen goed rijd", vertelde Nijdam, nadat hij op verhaal was gekomen van de inspannin- „Ik zal de positie zeker ver- i. De wedstrijd is voor mij een doel op zich. De winnaar wordt 70 FICP-punten rijker. In 'Vlaanderen' moet je daarvoor al de tweede plaats eindigen. Alle punten zijn meegenomen". Volgens Nijdam zal het niet ge makkelijk worden een peloton van 190 renners te controleren. Dat bleek ook in de ochtendrit, toen vijf renners ontsnapten waarbij niemand van de ploeg Baas. Iedereen kijkt echter naar ons," valt Frans Maassen zijn ploeg maat bij. „We hadden de kop groep ook kunnen laten rijden, maar dan hadden de leiders mi nuten genomen. Iedereen heeft algezien, want we hebben heel ngop kop moeten rijden". Frans Maassen is sneller dan verwacht hersteld van de griep aanval, die zijn trainingspro gramma vorige week overhoop haalde. „Nadat ik op één dag 90 Hometer op mijn gemak had ge traind, kwam ik total-loss thuis. II kon nog geen trimmer volgen. Het is al de derde opeenvolgende ik in het voorseizoen in week ziek ben gewor den. En de klachten zijn steeds Ktzelfde, diarree en braken. Ik aeb het in mijn dagboek nageke ken. Ik zou ook niet weten waar het aan ligt". Frans Maassen verbeterde als srste de tijd van wereldkam pioen achtervolging Ekimov met 'eist 10 seconden, maar werd 'og gepasseerd door ploegmaat Nijdam. „Ik ben dik tevreden", terug. „Ik rijd alle tijd riten om te winnen. Vorig jaar is "et heel goed gegaan. In de rcnde van Vlaanderen hoop ik 't de ploeg van nut kan kan We zien dan wel hoe het verder uitpakt". %t iedereen keek tevreden te- de eerste dag in de Drie van De Panne. Verschil- i favorieten voor 'Vlaande- rea zijn minder dan één week de wedstrijd niet fit. Adrie 'an c'er Poel herstelt langzaam een keelontsteking. Eric anderaerden heeft last van zijn en verloor voor het eerst vijf jaar de tijdrit in Herze- I "mitri Konychev gaf giste- in de ochtenrit op wegens jmaagklachten. Laurent Fignon fw ec^ter bet ergste aan toe. J?°n Werd in de minirit over een °neter na 60 kilometer op uit I weg als eerste renner loor t\Tie*len Sereden. Hij ver tik a ^e etappe ontbood ,i„?™ oniniddellijk een arts bij haH t?1! 'la£l last van de maag, nger en kon niet eten. rjr.r verscheen nog in de tijd- .!-■ 11 de start, maar legde de af zonder inspanning te Gisteravond werd de aangesla- zocht ansman u^gebreid onder kent vln ziekenhuis van iêuon kwam in het Inter nationaal Wegcriterium al tot de ontdekking dat er iets aan de hand was. Hij demarreerde in de eerste etappe op de eerste be klimming, maar moest al snel naar adem snakken. De sympto- nen doen denken aan dezelfde ziekte waar Fignon in 1987 in de Ronde van Frankrijk door werd uitgeschakeld. Toen werd hij in de ploegentijdrit gelost en des tijds had hij ook last van maagklachten. Vandaag zal be kend worden of Fignon aan de Ronde van Vlaanderen zal deel nemen. Dimitri Konisjev is ziek uit de Driedaagse van de Panne ver trokken. De kopman van de wie- Ierformatie van Cees Priem stapte nog voor het einde van de eerste etappe af. De Sovjet-ren ner werd geveld door een griep aanval. Volgens Priem moet zijn kop man voor de klassiekers mini maal een dag in bed blijven. De ploegleider van TVM heeft voor donderdag een derny gehuurd om zijn pupil de achterstand in trainingskilometers in te laten halen. Eerste gedeelte eerste etappe: 1. Sciandri (Ita) 96 km in 2.14.08, 2. Capiot (Bel) op 0.02, 3. Anderson (Aus) 0.06, 4. Jaermann (Zwi) z.t., 5. Eric de Clercq (Bel) z.t., 6. Abdoesja- parov (Sov) 0.33, 7. De Wilde (Bel), 8. Nelissen (Bel), 9. Sergeant (Bel), 10. Frison (Bel), 11. Moreda (Spa), 12. Talen (Ned), 13. Devos (Bel), 14. Neskens (Bel), 15. Baf cop (Bel), ove rige Nederlanders: 18. Akkermans, 23. Maassen, 31. Den Bakker, 46. Veenstra, 48. Jac van der Poel, 52. Jakobs, 70. Hanegraaf, 72. Rakers, 77. Nijdam, 79. Vos, 84. Harmeling, 97. Arntz, 99. Schurer, 108. Cordes, 109. Nijboer, 125. Schalkers, 134. Van Poppel, 135. Adrie van der Poel, 143. Van den Akker, 151. Solleveld, 154. Zanoli, allen dezelfde tijd als Abdoesjaparov, 182. Cornelisse 5.51. 188. Fignon (Fra) z.t., 190. en laatste Ruiz Martinez (Spa) 9.50. Tweede gedeelte eerste etappe, indi viduele tijdrit: 1. Nijdam 17 km in 23.19 (gem. snelheid: 43,746 km/u), 2. Maassen op 0.08, 3. Ekimov (Sov) 0.18, 4. Criquielion (Bel) z.t., 5. Raab (Dui) 0.21, 6. Moreau (Fra) 0.23, 7. Sergeant z.t., 8. Van Hooydonck (Bel) 0.28, 9. Wegmuller (Zwi) 0.32, 11. Nijboer 0.33, 12. Harmeling 0.41, 13. Schurer 0.42, 14. Sciandri 0.51, 15. Anderson z.t., overige Nederlan ders: 18. Den Bakker 0.53, 23. Cor des 0.59, 41. Solleveld 1.15, 47. Van den Akker 1.19, 56. Zanoli 1.29, 57. Arntz 1.32, 64, Jakobs 1.40, 66. Ha negraaf 1.41, 67. Talen 1.43, 80. Ra- kers 1.52, 82. Pieters 1.53, 86. Adrie van der Poel 1.57, 109. Schalkers 2.23, 136. Van Poppel 2.42, 139. Cor nelisse 2.46, 157. Jac van der Poel 3.10, 160. Veenstra 3.12, 162. Akker mans 3.14, 164. Vos 3.17, 190. en laatste Colijn (bel) 4.46. Algemeen klassement: 1. Nijdam 2.38.00, 2. Maassen 0.08, 3. Sciandri 0.12, 4. Ekimov 0.18, 5. Criquielion z.t., 6. Raab 0.21, 7. Moreau 0.23, 8. Sergeant z.t., 9. Anderson 0.24, 10. Van Hooydonck 0.28, 11. Jaskula 0.33, 12. Nijboer 0.40, 13. Harmeling 0.41, 14. Schurer 0.42, 15. Capiot 0.49, overige Nederlanders: 18. Den Bakker 0.53, 23. Cordes 0.59, 40. Solleveld 1.15, 46. Van den Akker 1.19, 56. Zanoli 1.29, 57. Arntz 1.32, 64. Jakobs 1.39, 66. Hanegraaf 1.41, 67. Talen 1.42, 77. Rakers 1.52, 79. Pieters 1.53, 83. Adri van der Poel 1.57, 104. Schalkers 2.23, 127. Van Poppel 2.42, 143. Jacques van der Poef 3.10, 146. Veenstra 3.12, 148. Akkermans 3.14, 150. Vos 3.17, 181. Cornelisse 8.04, 190. en laatste Ruiz Martinez 13.45. Vimoutiers (Fra), Parijs-Camembert: 1. Holm (Den) 205 km in 5.50.02, 2. Lurvik (Noo) op 1 seconde, 3. Blanco-Vilar (Spa) op 0.18, 4. Cor- nillet (Fra), 5. Kappes (Dui), 6. Ma rio DeClerck (Bel), 7. Jalabert (Fra), 9. Moncassin (Fra), 9, Boden (Dui), 10. Moreels (Bel), 14. Verhoeven (Ned), 19. Nelissen (Ned) allen de zelfde tijd als Conillet. Avignon (Fra), Ronde van de Vau- cluse, proloog: 1. Onclin (Bel) 5 km in 4.59, 2. Indurain (Spa) 5.00, 3. Zulle (Zwi) op 0.04, 4. Zberg (Zwi) 00,6, 5. Brochard (Fra) z.t., 6. Philip- pot (Fra) 0.08, 7. Knudsen (Den), 8. Liptak (Tsj), 9. Clay (GBr) allen de zelfde tijd als Philippot, 10. Parkin (VSt) 0.09. Ronde van Calabria: 1. Marco Sali- gari (Ita) 157 km. in 3.58.18, 2. Rolf Aldag (Dui), 3. Giovanni Strazzer (Ita), 4. Cecchetto (Ita), 5. Pierdome- nico (Ita), 6. Volpi (Ita), 7. Petito, 8. Giovannetti (ITa), 9. Coppollilo (Ita), 10. Brandini (Ita). Vlissingen-voorzitter Dieleman (rechts) en juridisch adviseur Maessen, die het reddingsplan van Vlissingen presenteer den. - FOTO ANP Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Het interim-bestuur van de profclub Vlissingen ont vouwde gisteren, onder voorzitter schap van Jan Dieleman, het sane ringsplan om het betaald voetbal in Zeeland overeind te houden. Dat het heel kort dag is, werd duidelijk in het sponsorhome van de club, want 10 april is de deadline ingesteld. In dit nog kort tijdbestek moet nog 200.000 ge vonden worden van de 350.000 die be nodigd is om het lopende seizoen af te maken. Gedacht wordt aan een lening, maar er is volgens Jan Dieleman nog geen bankgarantie gevonden. Aanwezig was ook de Tilburgse jurist mr. M.J. Maessen die samen met het inte rim-bestuur en het accountantskantoor Coopers en Lijbrand, Dijker en Dien uit Middelburg een herstructureringsplan voor de club heeft opgezet. Een plan dat in een zevental punten werd vervat. Het exploitatietekort om het lopende seizoen af te maken, mag maximaal 350.000 bedragen. Dit tekort moet in vijf jaar weggewerkt worden. De huidige schulden moeten gesaneerd worden. Con currente en preferente schuldeisers zullen een belangrijk deel van hun vorderingen moet kwijtschelden. Er is een brief naar de schuldeisers verstuurd, waarin wordt voorgesteld dat de club vijftien procent van de schulden betaalt. Of die schuldei sers daarmee akkoord zullen gaan, moet worden afgewacht, al hebben de interim bestuurders daar wel het nodige vertrou wen in. De schuld bij de fiscus is een ander ver haal. Voor 15 mei zou er 60.000 in de kas van de belastingdienst terecht moeten komen. Men is echter nog steeds bezig een voor béide partijen aanvaardbare regeling te treffen. Op de salarissen zal in de maanden maart tot en met juni een belangrijk be drag bespaard moeten worden. De salaris sen van maart zullen overigens eind deze week worden uitbetaald, zo werd verze kerd. Voorts is er aan de spelers gevraagd om af te zien van de vakantie-uitkering. Er is overleg met de WCS en de FBO ge weest en de spelers lijken bereid hieraan mee te werken om op deze manier hun steentje bij te dragen aan de reddingsac tie. Gedane investeringen - licht/omheining en tribune - zullen per 1 juli 1991 aan de gemeente worden overgedragen, die dan op hun beurt de zaak weer aan de club zal verhuren. Hiervoor moet de Vlissingse raad nog het fiat geven, maar de clubbe stuurders waren na gesprekken met de be trokken wethouders positief. De business-club wordt per 1 juli losge koppeld van de BVO. Ook zullen volgend seizoen de personeelskosten teruggebracht worden van 1,2 miljoen - dit seizoen - naar 650.000. Kortom er moet nog aar dig wat gebeuren. Maessen stelde zelfs dat wat bij Vlissingen gebeurt, uniek is in Ne derland. Hij heeft op dat gebied al de no dige ervaring en was ondermeer ook be trokken bij de redding van Willem II. „Maar dat was anders. Er kwamen navor deringen net zoals bij Ajax en FC Gronin gen. Hier is de begroting met maar liefst 70 procent overschreden. Een erfenis van het voormalige bestuur". De schuld van Vlissingen wordt op dit moment geschat, niemand kan het exact aangeven, op 500.000. Er is een exploi tatietekort voorzien van 800.000. Dat betekent een boete van de licentiecommis sie, die volgens Maessen geschat wordt op 150.000. Dat betekent dus een totaal exploitatietekort van 950.000. Positief nieuws was dat het huidige be stuur na 1 maart aan alle gemaakte finan ciële verplichtingen heeft voldaan. Daarom denkt men ook dat men bij de schuldeisers het nodige vertrouwen heeft gekregen en men aan kan kloppen. De dreigende degradatie, bij toetreding van TOP tot het betaalde voetbal, maakt de situatie niet eenvoudiger voor Vlissin gen. „Dat maakt het er allemaal niet mak kelijker op", aldus Jan Dieleman. „We hebben officieel van deze zaak van de KNVB nog geen bericht gekregen. Komt dat er, dan gaan we zeker protest aante kenen en ik denk meerdere clubs. Wordt het toch degradatie, dan is alle werk voor niets geweest en gaat het gehele sane ringsplan niet op. Maar zover komt het niet", hield hij optimistisch en ambitieus vol. CIMMARON (SID) - De Amerikaan Ray Wilker- son, die louter golft voor zijn plezier, heeft in één klap de status van miljo nair verworven. Tijdens een toernooi in Cim- maron (Texas), waaraan iedereen kon meedoen, sloeg hij de bal op de vijfde hole ineens in het kuiltje, over een afstand van 145 meter. De hole in one leverde een pre mie van bijna twee miljoen gulden op, uitgeloofd door een restaurant-keten. „Het is een onbeschrijflijk gevoel", stamelde Wilkerson na afloop. Hij belde zijn echtgenote met de medede ling: „Je bent de vrouw van een miljonair". Ze werd met moeite overtuigd, want zij dacht eerst aan een 1 april grap. De Amerikaan plaatste zich bovendien voor het zo genaamde Pro-Am-toernooi, waarin hij mag spelen met Jack Nicklaus junior. Van onze sportredactie SITTARD - Marcel van Hel mond, de voormalige NAC- speler die voor het tweede seizoen speelt bij Fortuna Sittard, ligt voorlopig uit de gratie bij zijn trainer, Han Berger. De oefenmeester is zo ontevre den over de ontwikkeling en de instelling van de Brabander dat hij hem terug gezet heeft naar het tweede elftal. „Ik speel niet meer in het eer ste, ik mag 's ochtends niet meer met het eerste trainen en tussen de middag zelfs niet meer met ze eten", aldus Van Helmond in Sit tard. „Het speelde al een tijdje. Ik stond de laatste tijd niet in de basis en moest zelfs een paar keer op de tribune plaats nemen. We presteerden slecht en daarom wilde Berger defensiever gaan spelen, zonder vleugelspitsen. Daar werd ik de dupe van, al zei Berger tegen de kranten dat ik gepasseerd ben, omdat ik uit vorm ben. Tegen mij zei hij dat het een disciplinaire straf was. Ik had een hele tijd terug volgens een krant gezegd dat Berger een namaak-trainer is. Vorige week kwam hij daar achter en werd ik terug gezet". Van Helmond is naar eigen zeggen momenteel keihard aan het werken om het ongelijk van de trainer te bewijzen. „Ik loop elke ochtend in het bos. Daar zijn veel trappen, daarmee kun je goed op kracht trainen. En ik heb inmiddels zo'n conditie, dat ik wel een marathon zou kunnen lopen. Misschien is het daarom ook wel goed dat ik dit een keer meemaak. Maar het moet na tuurlijk niet te lang duren". Han Berger moet wat scham per lachen als hij hoort dat Van Helmond zo hard aan het trainen is. „Ik ben ontevreden over zijn ontwikkeling. Marcel begon het seizoen goed, maar de laatste maanden zit hij niet op het ni veau dat ik van hem verwacht. En als een speler zijn basisplaats kwijt raakt, dan verwacht ik dat hij alles in het werk stelt om die plaats terug te verdienen. Ge beurt dat niet, dan krijg je pro blemen. Wat ik met Van Hel mond gedaan heb, is echt een ul tieme maatregel, in de hoop dat hij eindelijk zijn verstand gaat gebruiken". Het contract van Marcel van Helmond bij Fortuna loopt na dit seizoen af. Han Berger weet nog niet wat de club met hem doet. „We laten hem niet zo maar gaan. We hebben in hem geïnvesteerd en gaan niet aan kapitaalvernietiging doen. Maar ik pik bijvoorbeeld ook niet dat spelers zich op een stomme ma nier uitlaten over een trainer. Laat hij het eventuele ongelijk van mij eerst maar op het trai ningsveld bewijzen". Marcel van Helmond wil in principe ook best blijven in Sit tard. „Ik wil dit best met Berger uitpraten. Van de club heb ik nog geen nieuwe aanbieding ge had, die zal een dezer weken wel komen. Van andere clubs heb ik ook nog niets gehoord, dat regelt Frans Derks trouwens voor me. Ik concentreer me alleen op het voetballen. En dat wil bij een eredivisieclub, maar dan wel in het eerste elftal". NIEUWSOVERZICHT ROME (ANP/SID) - Marco van Basten scoorde gisteravond in Rome in eigen doel. Het betekende de uitschakeling van AC Milan in het bekertoernooi. Door de overwinning (1-0) ging AS Roma naar de finale. Het eerste duel in Milaan was zonder Van Basten en Gullit, die met Oranje in De Kuip tegen Malta speel den, in 0-0 geëindigd. Van Basten veranderde in het Olympisch stadion van Rome in de 23ste minuut een schot van Carboni zodanig van richting, dat zijn eigen doelman kansloos was. AC Milan gaat de ploeg voor het volgend seizoen renoveren. Het heeft een optie genomen op de Joegoslavische middenvel der Prosinecki. De speler van Rode Ster wordt de vierde bui tenlander bij de club van Berlusconi. In het komende seizoen zijn vier buitenlanders in de competitie toegestaan. BUENOS AIRES (ANP/AFP/Rtr) - Met een militair voertuig is Diego Armando Maradona na aankomst in Buenos Aires afge voerd. De veelbessproken voetballer vermeed contact met persvertegenwoordigers. In het gezelschap van zijn manager Marco Franchi vertrok de in opspraak geraakte Argentijn met onbekende bestemming. De speler van Napoli, in wiens urine bij controle op 17 maart na de competitiewedstrijd tegen Bail sporen van cocaïne wer den gevonden, voegde zich in de avonduren bij zijn echtgenote Claudia en zijn dochters Gianina en Dalmita, die al zondag avond uit Italië waren vertrokken. Maradona had even geaarzeld of hij naar zijn vaderland zou terugkeren. Het moest niet op een vlucht lijken. Het is de vraag of het gezin Maradona ooit nog voet op Italiaanse bodem zal zetten. „Maradona blijft hier voor goed", liet Franchi in het voorbijgaan weten. „Hij wil het voetbal in ieder geval voor een tijdje laten rusten. Als hij er werkelijk weer zin in heeft, over weegt hij via het nationale elftal een come-back". De Italiaanse voetbalbond schorste de ster voor alle sportacti viteiten. De tuchtcommissie van de bond komt zaterdag op nieuw bijeen om de strafmaat nader te bepalen. Hij kan voor twee jaar worden uitgesloten. De FIFA zou die schorsing over nemen. Franchi verklaarde dat Maradona tenminste twee we ken in Argentinië zal blijven. Zijn contract met Napoli loopt tot 1993. GELDROP (ANP) - Pas donderdag wordt beslist of Gerald Va nenburg aan zijn knie wordt geopereerd. Voorlopig hoopt de speler, die zondag in de wedstrijd tegen Den Haag geblesseerd raakte, dat de voorgeschreven rust van twee weken voldoende is voor herstel. MARSEILLE (AFP) - Dragan Stojkovic zal vandaag zijn ren tree maken in het elftal van Olympique Marseille. De Franse kampioen bekert in en tegen tweedeklasser Dijon. Waddie, Pa pin en Cantona zullen ontbreken. BRUSSEL (ANP) - Gianni Bugno doet zondag niet mee aan de wielerklassieker Ronde van Vlaanderen. De Italiaan, afgelopen jaar winnaar van de wereldbeker en de nummer een op de FICP-ranglijst, heeft griep. De winnaar van de laatste Ronde van Italië heeft bovendien een infectie aan zijn ogen. Hij verscheen zondag niet aan de start van de Ronde van Calabrië. Hij zal voorlopig rust houden en van de voorjaarsklassiekers alleen meedoen aan de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. DEN HAAG (ANP) - Ivo Trumbic wordt de nieuwe full-time waterpolo-coördinator van de KNZB. De 56-jarige Joegoslaaf gaat zich in die functie bezighouden met de training en coaching van de nationale mannenselectie en van de jeugd onder zestien jaar. PARUS (Rtr) - Op verzoek van de nieuwbenoemde Franse Da- vis-Cup-aanvoerder Yannick Noah zullen deze zomer bij de open Franse tenniskampioenschappen dopingcontroles plaats vinden. EN STANDEN Bussum, Grand Prix, achtste finales: Jaspers (St.-WiUebrord) - Gieskens (Eemnes) 50-41 (37), gemiddelden: 1,351-1,108; Van Bracht (Waalwijk) - De Kleine (Helmond) 50-40 (45). gem. 1,111-0.889. Drachten, NK Negende ronde: Dollekamp - Ouds hoorn 1-1, Hoopman - Van Aalten 2-0, Van der Zee - Clerc 1-1, Scholma - Gerard Jansen 0-2, Van der Wal - Van Leeuwen 1-1, Hans Jansen - Meijer 1- 1, Van der Pal - Van der Tak 1-1. Stand: 1. Van der Zee, Clerc 12 pun ten, 3. Gerard Jansen, Meijer 11, 5. Hans Jansen, Oudshoorn 10, 7. Van der Wal, Van Leeuwen 9, 9. Hoopman, Scholma 8, 11. Van der Pal, Van der Tak, Van Aalten 7,14. Dollekamp 5. Lotto 13: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 150.000,00 ontvangen; 3e prijs: 63 winnaars, die elk t. 2532,00 ontvan gen; 4e prijs: 4405 winnaars, die elk f. 36,20 ontvangen; 5e prijs: 70.677 win naars, die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 13: 6 cijfers goed: geen; 5 cijfers: 1, 4 cijfers: 19; 3 cijfers: 238; 2 cijfers: 2236. Toto 13: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 28 win naars, die elk f. 1469,40 ontvangen. Toto-gelijk 13: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 1 winnaar, die f, 297,90 ont vangt; 3e prijs: 24 winnaars, die elk f. 62,00 ontvangen; 4e prijs: 405 win naars, die elk f. 5,80 ontvangen. (Aus) 3-6 6-3 6-2, Witt (VSt) - Mayotte (VSt) 7-6 6-2. Hilton Head (VSt), vrouwen, 960.000 gulden Eerste ronde: Mesjki (Sov/9) - Marti- nek (Dui) 6-4 7-5, Cecchini (Ita/11) - Adams (VSt) 6-4 6-4, Cueto (Dui/12) - Allen (VSt) 6-0 6-2, Labat (Arg) - Rajchrtova (Tsj) 6-0 6-0, Langrova (Tsj) - Piccolini (Ita/15) 6-2 6-2, Hack (Dui) - Whitlinger (VSt) 6-2 6-1, Har- vey/Wild (VSt) - Smith (GBr) 6-3 6-2, Coetzer (ZAf) - Frankl (Dui) 6-1 7-6, Bowes (VSt) - Tessi (Arg) 3-6 6-4 6-2, Baranski (VSt) - Hakami (VSt) 7-5 6- 1, KJohde-Kilsch (Dui) - Kschwendt (Zwi) 6-2 5-7 6-3, Faber (VSt) - Meier (Dui) 7-6 7-6, Zrubakova (Tsj) - Brioekjovets (Sov) 3-6 6-3-6-4, Keiler (VSt) - Daniels (VSt) 7-6 3-6 6-2, Bon- signori (Ita) - Tarabini (Arg) 6-4 6-2, Cioffi (VSt) - Kanellopoulou (Gri) 6-0 7-6, DeSwardt (ZAf) - Garrone (Ita) 6- 1 6-1, Fulco (Arg) - Schefflin (VSt) 6-4 6-4, Kerek (Dui) - Lapi (Ita) 6-4 6-1. Tweede ronde: Novotna (Tsj) - Kohde- Kilsch (Dui) 6-1 6-2. Uitslagen Bundesliga: Borussia Dort mund - Werder Bremen 1-1, Bayern München - Fortuna Dusseldorf 0-1, FC Nürnberg - Kaiserslautern 1-4, Uerdingen - Karlsruher SC 1-1, Lever- kusen - VfB Stuttgart 0-0, Hertha BSC - VfL Bochum 2-4. Stand: Kaiserlslautern 23-32, Werder Bremen 23-30, Bayern München 23- 29, Hamburger SV 22-26, Eintr. Frankfurt 22-25, Leverkusen 23-25, Bor. Dortmund 23-25, Fort. Dussel dorf 23-24, FC Köln 22-23, VfL Bo chum 23-23, VfB Stuttgart 23-23, Karlsruher SC 23-21, Wattenscheid 22-20, Bor. Mönchengladbach 22-19, St. Pauli 22-19, Uerdingen 23-18, FC Nürnberg 23-16, Hertha BSC 23-10. Engeland, eerste divisie: Leeds - Sun derland 5-0, Manchester United - Wimbledon 2-1. TENNIS Estoril (Por), mannen, 675.000 gulden Eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Emilio Sanchez (Spa/3) 6-0 6-2, Bruguera (Spa) - Koevermans (Ned) 6-3 6-3, Furlan (Ita) - Champion (Fra) 2-6 7-6 6-1, Tsjesnokov (Sov) - De La Pena (Arg) 6-4 6-2, Furlan (Ita) - Champion (Fr) 2-6 7-6 6-1, Tsjesnokov (Sov) - De la Pena (Arg) 6-4 6-2, Clavet (Spa) - Sjerkasov (Sov/4) 6-2 4-6 7-5, Skoff (OOs) - Rosset (Zwi/5) 6-1 1-6 6-3, Ja- vier Sanchez (Spa) - Allgardh (Zwe) 4- 6 7-5 6-2. Bari (Ita), vrouwen, 20.000 gulden Eerste ronde: De Vries (Ned) - Brusati (Ita) 7-6 3-6 6-2. Hongkong, mannen, 400.000 gulden: Krajicek (Ned) - Borwick (Aus) 6-4 6- 7 6-3, Witsken (VSt) - John McEnroe (VSt/2) 6-3 5-7 7-6, Chang (VSt/1) - Jones (VSt) 6-2 6-3, Kuhnen (Dui) - Stimpson (VSt) 6-4 6-4, Jarryd (Zwe/6) - Riglewski (Dui) 6-2 6-1, Curren (VSt) - Krickstein (VSt/5) 7-6 6-1, Michibata (Can) - Kratzmann (Aus) 1-6 7-6 6-2. Orlando (VSt), mannen, 430.000 gul den Eerste ronde: Baur (Dui) - Wuyts (Bel) 6-4 6-2, Hogstedt (Zwe) - Anderson Ljubljana, WK voor B-landen, vierde speelronde Uitslagen: Polen - Noorwegen 2-4 (0-0 0-1 2-3), Japan - Frankrijk 3-5. Stand: 1. Italië 4-8, 2. Noorwegen 4-8, 3. Frankrijk 4-8, 4. Oostenrijk 4-5, 5. Polen 4-2, 6, Japan 4-1, 7. Joegoslavië 4-0, 8. Nederland 4-0. Kopenhagen, WK voor C-landen, ze vende speelronde Uitslagen: Groot-Brittannië - Roeme nië 6-5 (2-2 3-0 1-3), Noord-Korea - Bulgarije 1-1 (1-0 0-0 0-1). Stand: 1. Denemarken 7-14, 2. China 7-12, 3. Roemenië 7-10. Helsinki, oefenwedstrijd: Finland - Sovjetunie 3-5 (2-2 1-3 0-0). Deurne (Bel), wereldtitelstrijd Groep A: Nederland - Engeland 19-6 (9-4). Toeschouwers: 200. Doelpunten Nederland: Steenbergen 6, Heemskerk 3, Kruse 3, Bukkens 2, Frieswijk 2, Busch, Bon en Van Eek.

de Stem | 1991 | | pagina 9