Junior Niels Koole superieur ESLAAGD ZAALHANDBALTOERNOOI HVSV TERNEUZEN 18.- 18.- SPORT 'Moet ik hem in de sloot rijden?' t >oas Bierings favoriet Grote zege van SAR op Korenbeurs Zeeuws-Vlaamse mini's doen ervaring op OPENING ZEEUWS TRIATHLONSEIZOEN IN SCHOONDIJKE 'video rhoud/reparatie aimachines w ruit stuk STEM SPORT 2 WOENSDAG 3 APRIL 1991 T14 ATLETIEK i hifi v.a. 6,95 per week! stoffeerderij W. Braat feerderij Rijnders 211573 aratiealle merken )am Naaimachines olering verstopt? Bel 076-717171 lig reiniging bv an Overveld B.V. Of fect? 24500 Nova Let op! Stoelenmatterij Stukadoorswerk Buitenschilder IRNEUZEN - Het paastoernooi van de Terneu- use handbalvereniging HVSV is uitgegroeid tot n groot succes. Goed handbal met twee terechte nnaars. Ê!>te speler JEUGDTOERNOOIADOR SPORT >tastffitotaa140 Punten' Mint concurrent, Richard tn„ ®°est tijdens het vo- PLOEGLEIDER HERMAN MOBACH IN DE ZESBERGENPRIJS: Tevergeefs De Rijke kampioen in De Vlaanderen Goede prestaties Theo Middelkamp Derde plaats Peter Picavet TAFELTENNIS .fredRabout lOONDIJKE - Vorig jaar st Niels Koole tijdens de e van de opening van I triathlonseizoen in toondijke Jan Louisse nog L laten gaan. Dit jaar was ;se er niet en stond er maat op het Middel de talent. Hij klopte als jor alles en iedereen. het eerste onderdeel, het ien (werd in het overdekte De Veerhoek in Oost- jfgewerkt), nam hij met zes ïiden de leiding voor zijn j Floris-Jan en Menno leman, de eerste twee senio- jheo van Hal kwam als eer- ïtteraan uit het water gekro- en Mieke Suys (de Belgische ook vorig jaar in Schoondij- als eerste vrouw. Alles was nog mogelijk. niet voor Niels Koole, "ondanks dat hij op dit mo- Ik' ójn studie aan de Vlis- iSe HEAO nog voorrang '[.volop in de beugel ging en In de vlakke winde- nge polders rondom Schoondijke fietste hij al tijdens het eerste rondje van 16 kilometer iedereen in de vernieling. Floris-Jan moest dat met lede ogen aange zien hebben en in plaats van zijn jongere broer in de kraag te vat ten kreeg hij Menno Oudeman uit het het Zuid-Hollandse Bra- kel in zijn nek. Toen de ravage na de 32 kilo meter fietsen werd opgemaakt zocht Niels Koole met 2 minuten voorsprong de wisselplaats op. Dit op Menno Oudeman. Floris- Jan Koole volgde op 2 minuten en vijf seconden, zodat de strijd bij de senioren tijdens het lopen nog een spannende aangelegen heid zou kunnen worden. Dat werd het niet, want terwijl Niels Koole zijn voorsprong consoli deerde moest Floris-Jan toege ven op Menno Oudeman. Totaal winst dus voor Niels Koole en se niorenwinst voor Oudeman. Bij de senioren legde Jan-Bart Jasperse op de derde plaats be slag. Hij verspeelde tijdens het zwemmen weer teveel om voor aan mee te kunnen doen. Sjaak de Kok eindigde als vierde. Knap presteerde ook Mario Willems (negende) en Jan van de Linde (tiende), die na het zwemmen van ver, heel erg ver moesten te rugkomen. Marlon Roels had bij de junioren weer de pech op Niels Koole te stuiten. De tegen woordig in Axel woonachtige ex- Koewachtenaar beantwoordde zeker aan de verwachtingen. In het totaaloverzicht kwam hij im mers als vijfde binnen. Theo van Hal maakte nu al duidelijk dat hij de officieuze Zeeuwse titel bij de veteranen wil verlengen. Met een lichte voorsprong op Pieter Verhage kwam hij uit De Veerhoek. Tij dens het fietsen en lopen liet hij zijn opponent nooit dichterbij komen. Cees Nooyens, weer te rug in het circuit, pakte een keu rige derde plaats. Jo Keulemans haalde het in de oudste vetera- nencategorie. Mieke Suys maakte bij de vrouwen haar favorietenrol vol ledig waar. Irma Heeren moest al tijdens het zwemmen een achter stand toestaan. Met de fiets kwam de Middelburgse - al be schuldigde ze na afloop de Belgi sche van stayeren - wat dichter bij, om met 55 seconden achter stand aan het looponderdeel te beginnen. Wetend dat Heeren op dit onderdeel aardig uit de voe ten kan, waren er dus nog moge lijkheden, ware het niet dat Suys, een absolute topper in haar land, ook weet wat hardlo pen is. Ze wist op dit slotonder- deel haar voorsprong zelfs nog uit te bouwen. Tereérse van Lare was de sterkste tijdens het fietsen en lo pen, alleen het zwemmen blijft problemen opleveren. Haar ka rakter bracht haar vanuit een ze vende stelling echter nog op een keurige derde plaats. De jeugd (twaalfde triathlon) kreeg met Linda Siebons bij de meisjes en Dennis Florussen bij de jongens twee verdienstelijke winnaars. Dit alles met de sportvereniging Schoondijke en TVZ achter de regietafel. UITSLAGEN TWAALFDE TRIATHLON Jongens: 1. Dennis Florussen (Axel) 48.39, 2. Mare Blok (Lewedorp) 52.29, 3. Ralph Gerards (Zierikzee) 56.34, 4. Nico de Hullu (Nieuwvliet) 1.00.40, 5. Mart Eckhardt (Roosendaal) 1.00.45. Meisjes: 1. Linda Siebons (West-Souburg) 1.01.509, 2. Tanja Gerards (Zierikzee) 1.03.28-, 3. Nicole van de Schelde (Kruiningen) 1.10.24. ZESDE TRIATHLON Senioren: 1. Menno Oudeman (Brakel) 1.15.56, 2. Floris-Jan Koole (Middelburg) 1.17.04, 3. Jan-Bart Jasperse (Oost- Souburg) 1.19.16, 4. Sjaak de Kok (Lewedorp) 1.22.09, 5. Patrick Segers (België) 1.22.32, 6. Ad Janisse (West- kapelle) 1.22.39, 7. Harro Verhage (Middelharnis) 1.22.56, 8. Patrick De Bruijn (België) 1.23.18, 9. Mario Wil lems (Terneuzen) 1.24.15, 10. Jan van de Linde (Oostburg) 1.24.32, 11. Omar Roels (Koe wacht) 1.24.57, 12. Bram van de Wege (Philippine) 1.25.06, 13. Marc Lonqueville (België) 1.25.35, 14. Bert Vroeindeweij (Dirksland) 1.25.50, 15. Mar cel Jansen (Ossendrecht) 1.26.18. Veteranen 1: 1. Theo van Hal (Middelburg) 1.23.59, 2. Pie ter Verhage (Westkapelle) 1.28.17, 3. Cees Nooyens (Vlissingen) 1.29.05, 4. Jan Wijten (Heerle) 1.32.05, 5. Jan Geense (Yerseke) 1.32.35. Veteranen 2: 1. Jo Keulemans (Vlissingen) 1.32.22, 2. Piet Spruit (Terneuzen) 1.43.34. Vrouwen: 1. Mieke Suys (Bel gië) 1.25.14, 2. Irma Heeren (Middelburg) 1.26.23, 3. Te- rése van Lare (eerste vetera ne, Sluis) 1.35.08, 4. Nicole Spruit (Terneuzen) 1.35.39, 5. Mia Wijten (tweede veterane, Heerle) 1.38.49. Junioren: 1. Niels Koole (Mid delburg) 1.13.37, 2. Marlon Roels (Axel) 1.20.35, 3. Filip Swinne (België) 1.22.04, 4. Rob Magnee (Vlissingen) 1.25.46, 5. Darwin Kint (Ter neuzen) 1.27.14. ong Oranje blijkt sterkste '44, 11.75 2 voor 56, 11.75 2 voor was Jong Oranje favoriet r de eindzege. Vanaf het eer duel heeft het dat ook waar Makt. Met speels gemak wer- tijdens de eerste speeldag organiserende HVSV en (96 verslagen. Op de tweede sldag werd eerst Internos ge it en in het beslissende duel n PSV werd, onder toeziend van bondscoach Cantelberg, lit gegaan. PSV werd met lelijke 23-12-cijfers versla- en daarmee was de toernooi- eenfeit. IDI'96 werd knap tweede een beter doelsaldo dan en Internos. Alle drie de jen eindigden in puntento- gelijk. PSV werd derde en mos eindigde als vierde. Het iniserende HVSV bleek een itje te klein, verloor alle Is, maar gaf wel steeds goed mstand en werd alleen door 8 Oranje met forse 21-10-cij- 'verslagen. ij de vrouwen ging de strijd ■en eredivisionist Helioform/ en Kwantum/Blauw-Wit. ■stallatie volledige service, div. top- islist nieuw, ook magnetrons. Bel ons ■nfo nr. 06-0221922 Codisc. tegen betaalbare prijzen. Vrijblijvend luis. Bocht 35, Breda, 076-141517, opgave, 's Maandags gehaald, vrij- aartenstr. 24, Breda, 076-211573. net prijsopgave vooraf, tie op uitgevoerde reparatie. ijk 56, Breda, tel. 076-217515. istrie- en gevelreiniging/bescherming herstel van afvoer, putten en riolering^ eld, 's middags hersteld. Tevens rep3" od. Tijdelijk restant spiegels in verschil- sn, zeer goedkoop, alle soorten veilig' ttensebaan 17a, tel. 076-224899- Penningweg 34d, tel. 01608-35374. ninste een voorrijkos- Al 3 generaties voor al d* biezen en rieten matten rotan. Tevens stofferen. 076-410252. Tel. 076-215648. onze handbalmedewerker de mannen ging de zege naar Jong Oranje, dat onder ■ziend oog van bondscoach Guus Cantelberg ongenaak- ir was. Bij de vrouwen zegevierde het gelegenheidsteam Kwantum/Blauw-Wit, dat onder leiding stond van Piet ivit, de trainer die tussentijds dit seizoen bij Herschi/ igis vertrokken. onderlinge duel moest uit- itsel brengen welke ploeg de fcge zou grijpen. Na een mende strijd greep Kwan- '/Blauw-Wit in de laatste se- fe de eindzege door de ge- tmker te scoren. Dit span de duel eindigde in 16-16. or een beter doelsaldo ver- rte Kwantum/Blauw-Wit de ste plaats. Beide ploegen had- 1 evenveel punten. Jonkcars J werd goede derde. SVM te de vierde plaats en het or- metende HVSV werd vijfde. sportiviteitsprijs ging naar j^m/Blauw-Wit. Tot beste werd Jos Swillens van PSV uitgeroepen en beste speel ster werd Natasja Kievit van Kwantum/Blauw-Wit. De Jolita- bokaal voor de meest complete ploeg ging naar Helioform/Ta- chos. Voorzitter van de toernooi- commissie Jan Verkerke was na afloop een tevreden man. „Het was weer pure propaganda voor de handbalsport. Goed en spor tief handbal en twee goede win naars en dat alles in een goede sfeer. Beide dgen was er veel be langstelling. Er zijn nu al ploe gen die zich hebben aangemeld voor volgend jaar. Ook Jong Oranje wil terugkomen en dat is een goede zaak. Als je ziet dat zelfs de bondscoach uit Limburg komt om hier Jong Oranje aan het werk te zien, geeft dat aan dat we een sterk bezet toernooi hebben. Met deze formule, die bij alle deelnemende ploegen aanslaat, gaan we volgend jaar door." Voorafgaande aan dit twee daagse paashandbaltoernooi hield HVSV nog een toernooi voor teams die op een lager ni veau uitkomen. Zaterdag werd bij de mannen White Demons eerste door een beter doelsaldo dan het Vlissingse Olympus, dat beslag legde op de tweede plaats. Derde werd Jong Zeeland, dat onder leiding stond van René de Bakker, de huidige trainer van het vrouwenteam van HVSV, die overigens deze equipe aan het einde van dit seizoen gaat verla ten. Groene Ster 2 werd vierde en HVSV 2 legde beslag op de vijfde plaats. Bij de vrouwen ging de toernooiwinst naar Olympus. Een knap prestererend Jong Zeeland werd tweede. SVM 2 greep de derde plaats, HVSV 2 werd vierde en White Demons sloot de rij op de vijfde stek. Spelmoment uit de wedstrijd tussen Jong Oranje en HVSV tijdens het zaalhandbaltoemooi in sporthal 't Zwaantje te Terneu zen. Een aanvaller van HVSV verrast de Jong Oranje-verdediging en scoort. - fotowim kooyman. 1 tennismedewerker kneuzen - in totaal vijf ^toernooien houdt Ador W dit seizoen. Alle toer- "en ®aken deel uit van lötgdcircuit, van belang z°genaamde Ador „nankin8 1991- Het raas-jeugdtoernooi dat start is gegaan, is na Krokus-toernooi *ae toernooi dat ranglijst geldt. het voor voert dé ranking lzam»ialarige i°ngens aan en Sure^0l.Wegens een enkel" fncwn en en is 00k deze iaargnSVan de partü- hul- *n telvan Poecke> die tweèrin Plaats staat, voert Poule aan, terwijl Jean Marc Sinack de derde plaats bezet. Bij de oudste meisjes is de Bel gische Annelies Everix de onbe twiste favoriete. De 16-jarige meisjes vechten de onderlinge strijd uit in één poule, waarvan naast Everix ook Anke Lijbaart (eerste op de ranglijst) en Si- mone Tijssen deel uitmaken. Bij de 14-jarige meisjes moet Kelly Bouman in staat worden geacht haar eerste plaats op de ranking met succes te kunnen verdedigen, hoewel dezelfde An nelies Everix een geduchte con currente voor haar is. Bij de jon gens van deze leeftijd neemt de Belg Sam Meireson een eerste plaats in, terwijl Rinke van Re- mortel en Joris Dhont de vol gende plaatsen voor hun reke ning nemen. Het toernooi wordt gedurende de gehele week gespeeld. De fi nales worden zondag 7 april af gewerkt. Door Eddy de Schrijver HARELBEKE - Het parkeerterrein aan de Gentsestraat in Harelbeke staat al om negen uur zaterdagoch tend bomvol. Het is een komen en gaan van wielrenners aan de inschrij vingstafels. Maar liefst 200 nieuwelin gen en evenzoveel junioren, amateurs en een handjevol minder profs komen hun rugnummer afhalen. De gendar mes doen vriendelijk hun werk. Alles verloopt zonder stress. Wat in België allemaal kan, grenst aan het ongeloof lijke. België is echt het mekka van de wielersport. Als je in Nederland een provinciale weg wil oversteken voor een wielerkoers, is het hek van de dam en heb je weken tijd nodig om de be nodigde vergunningen binnen te ha len. Om klokslag tien uur halen Rolf Mobach, Patrick van Passel, Pascal van Bellen, Guus Barhorst, Eric - bijgenaamd Belda wegens zijn kleine gestalte - Verhage en Davy Dubbeldam hun rugnummer af. Ploegleider Herman Mobach loot de tiende stek. „Niet ontevreden. We zien in elk ge val dan zeker wat van de koers," stelt hij. Julien van Passel vergezelt deze dag Mo bach als mecanicien. Lucien de Smit en Joop Dubbeldam zorgen deze keer voor de bevoorradingen onderweg. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren is uiterst tevreden met de uitnodi ging voor de Zesbergenprijs. Immers, deze zware koers geldt als een klassieker buiten categorie en eigenlijk komt een klein dup pie nooit aan de bak in een dergelijke wedstrijd. „Maar die mensen kennen ons van bijvoorbeeld andere wedstrijden. Onze mentaliteit sluit zo'n beetje aan bij die van hen. Geen grote monden, maar gewoon blijven doen. In Nederland betaal je 180 gulden inschrijvingsgeld. Dit kost ons niets," zegt Mobach. Hij kwam vorig jaar tevergeefs naar Ha relbeke om voor ploegleider te spelen. „Ja, ik dacht dat ik met een verzorgingslicentie wel aan de bak zou mogen. Mooi niet. Wat dat betreft is een Belg punctueel. Wel alles voor de regeltjes met een kleine marge van toegeeflijkheid," meent Mobach. 'Zeeuwsch-Vlaanderen' moest het toen zonder ploegleider in de koers doen. „Dit Herman Mobach, ploegleider van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaande ren. - fotowim kooyman. zou me geen tweede keer overkomen. Van daar die applicatiecursus voor ploeglei ders," zegt Mobach. Lucien de Smit moet om die cursus een beetje lachen. „Je leert er werkelijk niks, maar het moet." De rennerskaravaan zet zich om precies kwart over elf in beweging. Inmiddels rij den de meeste profs zich al warme voor de E3 Prijs. De eerste tachtig kilometer over heuvel achtig terrein zijn voor de Zeeuws-Vla mingen niet lastig. Patrick van Passel komt ineens in beeld tussen de auto's. Mo bach schrikt wat en zet de voet wat verder op het gaspedaal. Van Passel wuift en zegt dat alles goed gaat. „Even pissen," laat hij weten. Peter Godde - achter het stuur van Diana - moet er om lachen. De verbinding in de ploegleidersauto is nu bepaald goed te noemen. Zonder dat hij het weet rijden vier renners aan de leiding. Later zal Van Passel die vier in de kraag grijpen met het peloton in zijn kielzog. Na 103 kilometer doemt ineens La Houpe op. De eerste serieuze beklimming is een feit. Zeker serieus voor de doorsnee Zeeuws-Vlaming. Hij is dat niet gewend. Herman Mobach geniet van de natuur. „Het is mooi hier. Ik geniet daar van. Een mooie vrijetijdsbesteding. Tussen die jonge gasten blijf ik ook jong. Het is natuurlijk soms een zenuwachtig gedoe, maar dat is minder dan bij ons." Mobach heeft gelijk, geen stress in het peloton. Ook geen val partijen. Maar ja. Hier worden de renners wel over brede wegen gestuurd. In Zeeland zijn die nauwelijks voorhanden. Wat het manoeuvreren van de ploeglei derswagen betreft, is het allemaal gesne den koek. Mobach rijdt al jaren in de grote wedstrijden in Zeeland met de wedstrijd leiders mee. „Dat is nog wat anders en soms erger ik me er wel eens aan. Die gast- rennersverenigingen zijn veel brutaler en krijgen daarom van die wedstrijdleiders meer gedaan, dan een simpele vereniging als de onze. Dat steekt me soms. Maar ja. Zo erg is het nu allemaal ook niet. Als Je- remiasse me na de wedstrijd komt vertel len dat hij tevreden is, dan ben ik ook te vreden. En je leert veel mensen kennen." Na precies 113 kilometer doemt de Eikenberg op. Lastig en moeilijk berijd baar. Ineens doemen de geelhemden Bar horst, Verhage en Van Bellen op. „Ja, die kunnen het wel schudden. Jammer, maar ze hebben hun best gedaan," vindt de ploegleider. Op dat moment rijdt Nico Emonds bij de profs met vijf minuten voorsprong en begint Patrick van Passel zich in zijn ele ment te voelen. Op de Kruisberg - na 131 kilometer - krijgt Davy Dubbeldam het moeilijk en moet lossen. De eerstejaars amateur klimt in eigen tempo naar boven. Tot schrik van Mobach komt er een Bel gische malloot aan de deur hangen. „Doe niet. Dat doe je wel op eigen risico," snauwt Mobach hem toe. Een BWB-bons komt naast de auto van Mobach rijden. „Dat kan niet hè meneer," zegt die. Het antwoord van Mobach laat niets te wensen over. „Moet ik dan met mijn vuist op z'n vingers slaan of hem de sloot in rijden?" Het levert Mobach geen boete op. Na precies 138 kilometer moet Rolf Mo bach - een zoon van de ploegleider - de rol lossen. Hij blijft in de wedstrijd en zal ook dapper het einde halen. Na de vijfde en zesde helling rijden nog zes man voorop. Daarachter een groep van zestien renners met Patrick van Passel. Op tien kilometer voor het einde vindt de her groepering plaats. Van Steenbergen, Dael- man, Windels en Coppens muizen er tus senuit. Van Steenbergen soleert naar de overwinning en Patrick van Passel demar reert zich naar een keurige achtste plaats. „Tsjonge. Wat heb ik afgezien. Vooral de laatste kilometers. Maar ik ben tevreden." Terug thuis in Sluiskil zegt Van Passel: „Het is net een echte werkdag NIEUWSOVERZICHT SAS VAN GENT - Een 10-2-overwinning van De Rijke tegen Bleijenberg was goed voor het kampioenschap in de bedrijfsten- niscompetitie voor mannenteams in De Vlaanderenhal in Sas van Gent. Na Bleijenberg eindigde De Vlaanderen op een derde plaats, ge volgd door Koole. In poule B werd Automatic Holland eerste, ter wijl TVS winnaar werd in poule C. In de mixedcompetitie werd Peters eerste dankzij een beter game-saldo dan Churchill. EINDSTANDEN MANNEN Poule A: 1. De Rijke, 2. Bleijenberg, 3. De Vlaanderen, 4. Koole, 5. Van Hecke, 6. Benny Sport, 7. Tennis Opleiding, 8. Hendrikse. Poule B: 1. Automatic Holland, 2. Electron, 3. Royal, 4. Faas 1, 5. Cerestar 1, 6. ROB, 7. Driye, 8. DOW. Poule C: 1. TCS,' 2. Geerlings, 3. Zeerovers, 4. Eijke-Hogendoorn, 5. So- par, 6. Antheunis, 7. Vernaeve, 8. Elopak 1. MIXED Poule D: 1. Peters, 2. Churchill, 3. Holland International, 4. GVD's, 5. HAS, 6. Faas 2. Poule E: 1. De Moor, 2. Span, 3. Polydesign 1, 4. Maas, 5. Polydesign 2, 6. Spar. Poule F: 1. Baronie, 2. Hoogwijk, 3. Sjans, 4. Elopak 2, 5. Cerestar 2, 6. Cerestar 3. VROUWEN Poule A: 1. Philten 1, 2. De Meppers 2, 3. Smash, 4. De Meppers 1, 5. Slaghoutje, 6. HNG, 7. Ballenmeiden. Poule B: 1. Van Opdorp, 2. SAS, 3. B en W, 4. Tenespreiders 2, 5. Verrijn, 6. Tenespreiders 1. GOES - De amateurploeg van de ZRTC Theo Middelkamp, die dit seizoen uitkomt in de KNWU-promotiecompetitie, debuteerde op tweede paasdag uitstekend in de Dr. Pepper-race, met start en fi nish in Lierop. Wilfred Geijs legde beslag op de derde plaats en Richard de Vrieze finishte als vijfde. Beiden in dezelfde tijd als de winnaar, Ton Ak kermans van WV Oudenbosch. Richard de Vrieze, die in de slot fase op de solo-toer ging en 30 seconden voorsprong pakte, leed helaas bandbreuk op vijf kilometer van de finish. De Middelkam per wist overigens na een imponerende jacht opnieuw aan te slui ten bij de andere acht koplopers. Cees Schouwenaar (vijftiende) voerde het langgerekte peloton over de streep. Van dat peloton maakten ook zijn clubgenoten Patrick van Belzen, Leo Goeree en Wim de Koeyer deel uit. Deze resultaten leverden een eerste plaats op voor de Zeeuwse wielerclub in het ploegenklassement. SHIEVRES - Peter Picavet uit Hulst legde tijdens de openings wedstrijd van het Belgische Super Prestige Circuit Run-Bike-Run beslag op een knappe derde plaats. Dit in Shievres, gelegen in Wallonië, waar zeven kilometer lopen, 42 kilometer fietsen en nog eens zeven kilometer lopen afgewerkt moesten worden. Winnaar werd de Belgische kampioen Jos Mar tens. Picavet kwam tien seconden tekort om de tweede plaats te kunnen pakken. Van onze tafeltennismedewerker KLOOSTERZANDE - Een grote zege - het werd 9-1 in de re turnwedstrijd tegen concurrent Korenbeurs 2 - heëft SAR 1, met nog vier competitiewedstrijden voor de boeg, in een vrij riante positie gebracht. De kans weer geconfronteerd te wor den met degradatie is duidelijk kleiner geworden nu de kloof tussen SAR en het op de dichtst bijzijnde degradatieplaats staande Korenbeurs inmiddels is uitgebouwd tot 13 punten. 7-3 baas over Veldhoven. SAR 2 bleef opnieuw ongeslagen en wist in Brielle bij De Sprint een 2-8-overwinning te behalen. UITSLAGEN VROUWEN Eerste divisie groep 2: Bruns/Shot 2- Chrompack/MZ 1 1-9, ZTTC 1-Tref- fers 1 9-1, Zand 1-Spaarne 1 8-2. MANNEN Eerste divisie groep 1: Chrom- pack/MZ 1-OKI 4-6, Red Stars 1-BT Lifters 13-7, Kluis 1-Odion 1 5-5. Vierde divisie 1: Talani 2-Docos 3 5- 5, SAR I-Korenbeurs 2 9-1, Veldho ven 3-Zand 11-9. MEISJES B-klasse groep 3: SAR 1-Koningslust 1 6-4, Zand 1-Veldhoven 1 7-3. C-klasse groep 6: Arnemuiden 2- Vice Versa 3 4-6, De Sprint-SAR 2 JONGENS B-klasse groep 5: Never Despair 1- Zand 1 4-6. C-klasse groep 7: Chrompack/MZ 1- Markiezaat 1 7-3, Shot 1-Reynaert 1 6-4. Groep 8: Zand 2-Dordrecht 1 4-6. STANDEN Vierde divisie mannen: Zand 1 6-46, Talani 6-36, SAR 1 6-34, Docos 3 6- 26, Korenbeurs 2 6-21, Veldhoven 3 6-17. MEISJES B-klasse: Koningslust 7-36, Quick 5- 35, SAR 1 6-35, Zand 6-31, Veldho ven 6-22, Backhands 4-13. C-klasse: SAR 2 5-43, Markiezaat 3- 18, De Sprint 5-17, Vice Versa 4-16, Arnemuiden 2 5-16. Eveneens riant werd inmiddels de voorsprong van het Middel burgse Zand 1, dat als koploper na de 1-9-zege op Veldhoven 3 en de remise van rivaal Talani, thans een voorsprong van tien punten heeft verkregen. In de eerste divisie vrouwen bleef de spanning aan kop er volop in doordat leider Zand met 8-2 van Spaarne won, terwijl de achtervolgers ZTTC en MZ alle bei uithaalden met 9-1. De posi tie van de mannen van Chrom- pack/MZ werd er niet beter op na de 4-5-thuisnederlaag die Wegman en zijn ploeggenoten moesten incasseren tegen OKI. Bij de Brabanders was Turk de niet te kloppen speler en dat was bij MZ alleen weggelegd voor Bomhof, die in groep 2 de sterk ste bleek. Het meisjesteam van SAR 1 blaast in de B-klasse nog steeds stevig mee in de strijd om de eer ste plaats en het trio Fokkens, Schelfhout en Van Damme scoorde dan ook thuis met 6-4 winnend tegen Koningslust. In dezelfde klasse bleef Zand 1 met Van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - In het paasweekeinde werd in het Franse Bourbourg de derde editie van het internationale mini-kam pioenschap basketbal gehouden. Dit jaar kreeg basketbalpro motor Luc Dierickx weer een uitnodiging van de organisato ren om met een Zeeuws-Vlaamse selectie aan het toernooi deel te nemen. Dierickx selecteerde tien spe lertjes tot 12 jaar van de diverse Zeeuws-Vlaamse clubs, waarna hij uiteindelijk met de volgende selectie in Noord-Frankrijk aan trad: Dennis Lensen en Carlo Vlegels van Stonedunkers, Den nis Thuy en Thijs van Ooien van Voorwaarts, Ewald Boers, Daan van Hoogenbirk, Peter van Doorn en Mark van Wijck van Scheldesport. Als hulpcoach nam Dierickx Scheldesport-spe- ler Gerard Phylipsen mee, terwijl ook een aantal ouders het gezel schap vergezelde. De Zeeuws-Vlaamse groep kreeg een uitgebreid programma voorgeschoteld, waarbij diverse facetten van het basketbal aan bod kwamen. Aan het toernooi namen verder onder andere deel Calain (nationaal kampioen van Frankrijk), Dunkirque (departe mentaal kampioen van Frank rijk) en Waregem (Belgisch kam pioen van West-Vlaanderen). De Zeeuws-Vlaamse selectie kreeg het in de toernooi wedstrij den knap lastig. Ondanks de voorkennis van coach Dierckx moesten de spelertjes ondervin den dat internationaal basketbal veel meer fysieke kracht vergt dan de Zeeuws-Vlaamse compe titie. De belangrijkste ervaring was het spelen met internatio naal ingestelde scheidsrechters, Consequent en op hoog niveau werden de basketbalregels toe gepast. Hierdoor kregen de tie ners vaak het idee dat er voor al les gefloten werd. De Zeeuws-Vlaamse selectie eindigde uiteindelijk op een ver dienstelijke veertiende plaats. Dit was slechts een plaats lager dan het organiserende Bour bourg. Het enthousiasme werd groter toen Luc Dierickx uit handen van de organistoren al een nieuwe uitnodiging kreeg voor het volgende jaar. De grote finale ging tussen het Joegoslavi sche team uit Lublijana en een ploeg uit Ettelbrück (Luxem burg).

de Stem | 1991 | | pagina 11