Anderson rekent af met critici SPORT Krabbi NEDERLANDERS VOEREN AC MILAN NAAR OVERWINNING OP LAZIO Genoegdoening voor Frank van Bakel pOSITIFA SPORTPRIJSVRAGEN DE STEM SPORT 2 MAANDAG 18 FEBRUAR11991 T4 OVERWINNING EN TWEE RITZEGES IN RONDE MIDDELLANDSE ZEE ROME (SID, RTR) - Marco van Basten en Ruud Gullit speelden sterk voor AC Milan in het met 75.000 toeschouwers bezette San Siro-stadion, waarin de thuisclub het opnam tegen Lazio Ro ma. Ze maakten beiden bovendien een doelpunt. uitslagen plus standen ITALIË buitenlands voetbal DUITSLAND ENGELAND SCHOTLAND GRIEKENLAND PORTUGAL OVERWINNING IN SLOTVELDRIT SINT MICHIELSGESTEL Van Lent prof bij Bremen Duitse doping-controle een gatenkaas Indoorwereldrecord snelwandelen Brünclik op non-actief IOC-afgevaardigde in Johannesburg VOLLEYBAL VOETBAL ZAALHANDBAL pp STEM SPOF ei Ünie t DEN HAAG - Met maar er komt zeidei dit weekeinde leek het familiefeestje, landse Atletiek Un. jaarlijks pleegt aan Houtrust-hal. Door Jan Seuren MARSEILLE - Met een brede grijns op zijn gezicht liet Phil Anderson zich gis teren in Marseille uithollen na de laatste etappe van de Ronde van de Middellandse Zee. Het slotweekeinde stond volle dig in het teken van de Austra liër, die volgende maand 33 wordt. Hij won twee etappes en het eindklassement. Anderson heeft lang moeten wachten voordat hij een plaats kreeg in de Amerikaanse Mo- torola-ploeg, voorheen 7-Ele- ven. Hij aast al vijf jaar op een contract bij de ploeg. Ook dit jaar leek het weer fout te gaan omdat manager Jim Ochcowicz het met een aanmerkelijk klei ner budget moest doen. Uiteindelijk kreeg Anderson op de valreep zijn zin. Hij te kende een contract voor een beduidend lager salaris dan hij bij TVM verdiende en moet het stellen zonder vriendin Shelley Versus omdat voor de verzorg ster geen plaats is bij Motorola. Zij heeft werk gevonden in het ziekenhuis van Santa Barbara in Californië. Gisteren be dankte Anderson de Ameri kaanse ploeg voor het in hem gestelde vertrouwen met drie overwinningen in twee dagen. Goed voor 70 FICP-punten in het begin van het seizoen. Ploegleider Noël Dejonckheere: „Ik ben niet verbaasd over de goede resultaten van Anderson. Hij eindigde elke etappe bij de eerste vijftien. Budgettair was een contract voor hem aanvan kelijk niet haalbaar. Voor ons is hij zeer goedkoop, maar via prestaties kan hij zijn salaris aanmerkelijk opvoeren". Anderson was door de critici al afgeschreven. De Australiër had twee seizoenen beneden ni veau gepresteerd. Desondanks hadden dit seizoen vijf ploegen nog belangstelling voor hem. Uiteindelijk koos Anderson voor de Amerikaanse ploeg. Anderson had zich voorgeno men het rustig aan te doen in de Ronde van de Middellandse Zee. Hij had de hele winter door getraind en had al meer dan 5500 trainingskilometers in de benen. Anderson kon zich echter niet beheersen. Op de beklimming van de Mont Fa- ron had hij zelfs geen demar rage nodig om zijn tegenstan ders kwijt te raken. Anderson maakte tempo en fietste alle concurrenten uit het wiel. „Er was geen houden aan", be aamde leider Tony Rominger. In de slotetappe was het pelo ton inmiddels teruggebracht tot minder dan de helft. Het deelnemersveld was in twee groepen uiteen gevallen en de achterstand van het tweede pe loton met onder meer Erik Breukink, Laurent Fignon en Greg LeMond was zo groot dat de renners uit de wedstrijd werden genomen. Anderson ontliep een eindsprint, toen hij 300 meter voor de eindstreep plotseling demarreerde. Greg LeMond finishte in de zaterdagetappe met aankomst op de Mont Faron op bijna vijf minuten van ritwinnaar An derson. De Amerikaan ver klaarde echter dat hij zich uit stekend voelde en sinds 1986 niet meer over zo'n goede con ditie in het voorseizoen heeft beschikt. Behalve twee etappe overwinningen van Jelle Nij- dam, moesten de Nederlanders het met bescheiden klasserin gen doen. Eddy Bouwmans verdween zaterdag al uit de top van het klassement en moest gisteren in de slotrit nog meer terrein prijsgeven. Beste Ne derlander werd Gerrit de Vries uit de Buckler-ploeg van Jan Raas op de 27ste plaats met 5.55 minuten achterstand op An derson. UITSLAGEN Ronde van de Middellandse Zee: zesde etappe, Antibes - Mont-Fa- ron: 1. Anderson (Aus) 144 km in 4.07.51 (gemiddelde snelheid 37,280 km/u). 2. Leclercq (Fra) op 0.08, 3. Richard (Zwi) 0.18, 4. Rominger (Zwi) 0.21, 5. Haur (Oos) 0.24, 6. El liot (GBr) 0.28, 7. Udo Bölts (Dui) 0.34, 8. Dufaux (Zwi) 0.37, 9. Julian Gorospe (Spa) z.t., 10. Roosen (Bel) 0.41, 19. Fignon (Fra) 1.15, 109. Le Mond (VSt) 4,50. Zevende etappe, Hyères-Marseille: 1. Anderson 132 km in 3.11.57 (gem. 41,260 km/u), 2. Arntz (Ned) 0.04, 3. Gouvenou (Fra), 4. Udo Bölts, 5. Baffi (Ita), 6. Lavainne (Fra), 7. Fi- danza (Ita), 8. Den Bakker (Ned), 9. Leclercq, 10. Virenque (Fra) allen z.t. als Arntz. Eindklassement: 1. Anderson 20.51.08, 2. Rominger 0.30, 3. Julian Gorospe 0.49,4. Richard 0.50,5. Eki- mov 0.56, 6. Elliott 1.06, 7. Leclercq z.t., 8. Udo Bölts 1.12,9. Delion (Fra) 1.31,10. Caritoux (Fra) 2.04. Benidorm: Elfde Grote Prijs Luis Puig: 1. Kappes (Dui) 178 km in 4.26.40 (gem. 46,649 km/u), 2. Ver hoeven (Ned), 3. Pagnin (Ita), 4. Kelly (Ier), 5. Adrie van der Poel (Ned), 6. Verschueren (Bel), 7. Ser geant (Bel), 8. Per Pedersen (Den), 9. Mottet (Fra), 10. Earley (Ier). Overige Nederlanders: 16. Rooks, 24. Van Orsouw, 35. Cordes, 47. Maassen allen z.t. als Kappes, 58. Van den Akker 1.54, 62. Suyker- buyk 1.59, 64. Dhaenens (Bel) z.t., 86. Hanegraaf 2.35, 124. Hermans z.t., 134. Veenstra z.t., 135. Pieters 8.31, 136. Kools, 159. Kokkelkoren, 162. Winnen, 164. Dekker, 168. Sol- leveld allen z.t. als Pieters. Gullit en Van Basten scoren Van Basten was kort voor rust succesvol. Het was zijn zevende treffer van het seizoen, zijn tweede sinds zijn rentree na een rustperiode van enkele we ken. Een minuut na de hervat ting passeerde Gullit de doel man van Lazio. Massaro, de laatste tijd eveneens produk- tief, zette AC Milan in de 48ste minuut op 3-0. De Argentijnse international Troglio scoorde voor de tweede club uit Rome. Inter en AC Milan staan een punt achter op Sampdoria. Inter stond de koppositie af aan de formatie uit Genua. De ploeg met de drie Duitse inter nationals speelde gelijk bij AS Roma (1-1), Sampdoria won het topduel met Juventus (1-0). Van de vijf Duitse wereld kampioenen die in het Olympi sche stadion speelden bij AS Roma-Inter, zag bondscoach Berti Vogts aanvaller Voller uitblinken in een vrij zwakke wedstrijd Desondanks kwam Inter op voorsprong, dankzij een actie van Berti. Invaller Rizzitelli maakte tien minuten voor tijd gelijk. Vialli maakte tegen Juventus zijn elfde doel punt van het seizoen. De inter national, op de weg terug naar een zeer teleurstellende we reldtitelstrijd, deed dat uit een strafschap. Hij kon de topwed strijd beslissen, nadat Mancini was neergelegd door Luppi. In dividuele hoogstandjes van Baggio (Juventus) en Mancini zorgden voor oplevingen in de wedstrijd, die door defensief spel werd lam gelegd. Maradona, inmiddels ook be kend van verhalen over drugs- en vrouwenhandel, was de beste man van het veld bij Pisa tegen Napels. Het duel eindigde onbeslist, 1-1. Ferrara (Napoli) en Padovano waren succesvol. Bresciani trad weer eens op de voorgrond bij Torino, door twee doelpunten te maken. Evenals Vialli, Matthaus en Baggio staat hij nu op elf tref fers. Torino won met 4-1 van Bologna. Uitslagen: Parma - Bari 1-0, To rino - Bologa 4-1, Cesena - Cagliari 3-0, Atalanta - Fiorentina 2-1, Lecce - Genua 0-3, AS Roma - In- ternazionale 1-1, Sampdoria - Ju ventus 1-0, AC Milan - Lazio Roma 3-1, Pisa - Napoli 1-1. Stand: Sampdoria 21-30, Inter 21- 29, AC Milan 21-29, Juventus 21-27, Parma 21-25, Genua 21-24, Torino 21-23, Lazio 21-22, AS Roma 21-21, Napoli 21-20, Bari 21-19, Atalanta 21-19, Fiorentina 21-18, Lecce 21-17.- Pisa 21-17, Bologna 21-14, Cagliari 21-13, Cesena 21-11. Oefenmeester Arie Haan en zijn met degradatie bedreigde club 1. FC Nürnberg wanhopen nog niet. De nummer zeven tien, voorlaatste, van de Bun- desliga hield de concurrentie in de onderste regionen in het oog door zaterdag de inhaalwed strijd tegen Wattenscheid tot een goed einde te brengen: 4-2. Het eerste Bundesliga-doel- punt in 1991 kwam overigens op naam van Wattenscheider Souleyman Sane, die na' een klein kwartier de score opende. Nürnberg, dat zich aanzienlijk versterkte, bleek echter beter overwinterd te hebben. De Ar gentijnse aanwinst Zarate, Oechler en uitblinker Heiden- reich zorgden in vijf doeltref fende minuten voor 3-1 en brachten een lach op het ge zicht van Haan. Wattenscheid kwam vlak na rust weliswaar door Bach te rug tot 3-2, maar had onvol doende in huis voor zelfs maar een punt. De laatste 20 minuten waren behalve enerverend ook een fysieke slijtageslag. Moser schakelde met een bodycheck nieuwkomer Dorfner, die bij Nürnberg op het middenveld de lijnen uitzette, voor waar schijnlijk vier weken uit (spierscheuring). Zijn ploegge noot Sobiech werd uit het veld gestuurd wegens handtaste lijkheden. Eckstein, terugge keerd op het oude nest, zorgde in de slotminuut voor de eind stand. „Het was net een finale", zei Haan. „En finales moet je win nen. Nu begint voor ons de tweede competitiehelft echt. Na rust was het nervositeit wat de klok sloeg, maar de inzet was hartverwarmend. Ik betreur het, dat Wattenscheid vijf po gingen kreeg om Dorfner te grazen te nemen". Wattenscheid zal overigens protest aantekenen tegen het duel. De ploeg was wegens het slechte weer per trein naar Nürnberg gereisd, maar arri veerde door een vertraging van twee uur maar vlak voor de af trap in het Franken-stadion. Het veld was redelijk bespeel baar gemaakt door 160 vrijwil ligers, die de sneeuw van de grasmat hadden geschept. Uitslag: l.FC Nürnberg - Watten scheid 4-2. Liverpool en Everton treffen elkaar woensdag voor de derde keer in twaalf dagen. De derby van de Mersey, met vorige week de kampioen als winnaar (3-1), eindigde zondag in de achtste finales van het beker toernooi voor iets meer dan 30.000 toeschouwers onbeslist en zonder doelpunten. Everton, dat voor de beker nog nooit op Anfield Road had gewonnen, voelde zich tekort gedaan door het gelijke spel, al was het maar omdat scheidsrechter Mitchley Nevin een glaszuivere strafschop onthield. Daar staat tegenover dat de slotfase van de wedstrijd volledig voor Li verpool was en Rush zijn bijna gebruikelijke treffer miste door een redding op de doellijn. Arsenal schudde zaterdag in het toernooi om de FA-Cup eindelijk Leeds United van zich afgeschud. De 'Gunners' zege vierden in de vierde wedstrijd tussen beide teams met 2-1. In de vijfde ronde gaat Arsenal op bezoek bij het bescheiden Shrewsbury. Voor de eerste keer in de vier ontmoetingen, goed voor een totale recette van 3,3 miljoen gulden, nam Arsenal op An field Road een voorsprong. Met een harde schuiver scoorde Paul Merson in de zeventiende minuut. Het was zijn twaalfde treffer dit seizoen. Vlak voor de rust was ook Lee Dixon voor Arsenal succesvol. De verdedi ger van Engeland had woens dag in de tweede replay een strafschop, die de beslissing had kunnen brengen, gemist. Lee Chapman verkleinde hal verwege de tweede helft de achterstand, maar een vijfde wedstrijd kon Leeds United in de slotfase niet afdwingen. Uitslagen League: Chelsea - Wim bledon 0-0, Crystal Palace - Queen's Park Rangers 0-0, Sun derland - Nottingham Forest 1-0. FA-beker, vierde ronde, derde re play: Leeds United - Arsenal 1-2. Vijfde ronde: Cambridge - Shef field Wednesday 4-0, Notts County - Manchester City 1-0, Portsmouth - Tottenham Hotspur 1-2, West Ham United - Crewe 1-0, Liverpool - Everton 0-0 (tweede wedstrijd woensdag). Marco van Basten (links) en Ruud Gullit (10) hadden gisteren dubbele reden tot juichen. Beide spelers scoorden en mede daardoor won AC Milan met 3-1 van Lazio Roma. - foto ap Uitslagen 26ste speelronde: He arts-Dundee United 2-0, Glasgow Rangers-Motherwel] 2-0. Stand: Glasgow Rangers 25-41, Aberdeen 25-34, Dundee United 25- 30, St. Johnstone 23-26, Celtic 24-23, Hearts 24-22, Motherwell 24-17, Dunfermline 21-17, Hibernian 25- 16, St. Mirren 24-14. Uitslagen 19de speeldag: OFI Kre- ta-Yannina 1-1, Xanthi-AEK 2-0, Ionikos-Panionios 2-0, Aris Salo- niki - Doxa Drama 1-0, PAOK-Pa- nathinaikos 1-1, Athinaikos-He- raklis 1-0, Apollon-Larissa 1-1, Le- vadia-Olympiakos 0-1, Panahaiki - Serres 3-0. Stand: Olympiakos 19-31, Panathi- naikos 18-27, AEK 19-25, Athinia- kos 18-23. PAOK 19-22, Aris 19-20, Apollon 19-20, OFI 19-20, Heraklis 19-18, Panionios 19-18, Xanthi 19- 16, Panahaiki 19-16, Serres 19-15, Ionikos 19-15, Yannina 19-15, Le- vadia 19-13, Doxa 19-13, Larissa 19-10. Vooruitgespeelde wedstrijd 30ste speeldag: Nacional-Beira Mar 0-0. SINT MICHIELSGESTEL (ANP) - Zondag is het in ternationale veldritseizoen beëindigd. De komende maanden wordt de strijd voortgezet. Voor de rech ter. Sportief zette Frank van Ba- kel in Sint Michielsgestel met zijn tweede overwinning een punt achter de schermutse lingen in het veld en de bos sen. Vóór de Belgen Lam- brechts en Vervaert. Voor hen is het winterfietsseizoen definitief voorbijvoor Danny de Bie en diens advocaten nog lang niet. Zij zetten het juridisch ge vecht met de Belgische Wie lerbond en de Internationale Wielrenunie voort. De BWB - en de UCI - kunnen binnen kort een schadeclaim van 1,4 miljoen gulden tegemoet zien. De dwangsom die de Belgi sche rechtbank eind januari oplegde aan de BWB, indien De Bie verboden zou worden te starten bij de strijd om de wereldtitel te Gieten. De BWB schorste de Belgi sche kampioen zes maanden op verdenking van doping- fraude na de Superprestige veldrit in Zillebeke. De Brus selse rechter deed in een kort geding die straf teniet, omdat De Bie zich niet had kunnen verdedigen. De UCI besloot echter na lang beraad de we reldkampioen van 1989 te verbieden te starten tijdens de titelsrijd in Gieten. Een kort geding tegen die beslis sing, een etmaal voor de start, verloor De Bie, maar zijn raadslieden De Maeseneer en Storms kondigden verdere stappen aan. „Wij gaan die claim opei sen", vertelde De Bie zondag in Sint Michielsgestel waar hij twee ronden voor het einde afstapte„Mijn advoca ten hebben me al laten weten dat het een langdurige ge schiedenis gaat worden. Het kan zelfs jaren duren. Maar we blijven vechten. Ik wil dat mijn onschuld wordt bewezen en dat ik ten onrechte ge weerd ben in Gieten en Wet- zikon". De voor morgen vastge stelde beroepszaak van de BWB tegen het opheffen van schorsing van de rechtbank in de Belgische hoofdstad, is uitgesteld. De Belgische bond meent dat De Bie ten on rechte is vrijgesproken op grond van vormfouten en blijft bij de beschuldiging dat hij heeft willen 'sjoemelen' met een condoom, dat door de controlerende aris onder de trui werd gevonden. De Bie mocht in Gieten niet, maar een week geleden in Harnes en zondag in Sint Michielsgestel wel vertrek ken. Ook in Wetzikon op 27 januari moest hij aan de kant blijven. Dat kostte hem wel licht de eindzege van de Su- perprestige-competitie. De kans op een tweede we reldtitel werd hem ontnomen, omdat de UCI De Bie op mo rele gronden deelneming aan de WK verbood. De UCI en BWB lopen nu het risico ruim een miljoen gulden te moeten neertellen. De Bie zoekt nog eerherstel via de rechter, Van Bakel kreeg een beetje genoegdoe ning voor de pech tijdens het wereldkampioenschap. Door een kapotte ketting gleed een podiumplaats in Drente uit de vingers van de Brabander. „Het is een troostprijs, maar ook het bewijs dat ik in Gie ten in staat was geweest een medaille te pakken", aldus de winnaar van de laatste veld rit. Op zoek naar sportieve wraak was ook Richard Groenendaal. Hij wilde in zijn woonplaats revanche ne men voor de grootste teleur stelling uit zijn leven, de af gang tijdens het WK voor amateurs. Lang voerde hij zondag het veld aan, voor de latere winnaar Van Bakel, Lambrechts, Baars en Simu- nek. Twee ronden voor het einde moest hij, evenals Si- munek die ten val kwam, ca pituleren. Hij zakte naar de achtste plaats, net voor vader Reinier. Uitslag: 1. Van Bakel (Ned) 1.05.07, 2. De Brauwer (Bel) z.t., 3. Vervaert (Bel) 0.07, 4. Van Dijck (Bel) 0.09, 5. Lambrechts (Bel) 0.18, 6. Simunek (Tsj) 0.22, 7. Baars (Ned) 0.25, 8. Richard Groenendaal (Ned) 0.53, 9. Rei nier Groenendaal (Ned) 1.13, 10. Kools (Ned) 2.03, 11. Boezewinkel (Ned) 2.17,12. De Roose (Bel) 2.40, 13. Van Roosmalen (Ned) 3.20,14. Der Kinderen (Ned) 3.23,15. Hau- tekeete (Bel) 3.28. Angers (Fra), internationale veldrit: 1. Wabel (Zwi) 25 km in 58.59,2. Fort (Tsj) 0.18,3. Bonnand (Fra) 0.37, 4. Thielemans (Bel) 0.55,5. Lebrun (Fra) 1.09. NIEUWSOVERZICHT BREMEN (ANP) - De Nederlander Arie van Lent heeft zater dag een tweejarig fullprof-contract getekend bij Werder fire-" men. De verbintenis gaat 1 januari 1992 in. Van Lent (20) speelt sinds 1989 bij Werder Bremen. De kon sterke aanvaller heeft momenteel een semiprof-contract bij 1 koploper in de Bundesliga. Van Lent is afkomstig van de amateur-vierdeklasser Sparta uit Opheusden. Tijdens zijn diensttijd in Duitsland kwam hij in contact met Werder Bremen. Van Lent werd ooit bij Fr Twente door trainer Theo Vonk bij een test niet goed genoe» bevonden. DORTMUND (SID) - Het anti-doping-net van de Duitse atle- tiekbond vertoont grote gaten. Bij de eerste vergadering van de kort geleden ingestelde anti-dopingcommissie bleek dat van de 82 atleten in de zogenaamde A-klasse er zeventien nog niet zijn gecontroleerd. „Ik had nooit gedacht, dat een dergelijk probleem bij zo'n over zichtelijk aantal zou kunnen ontstaan", aldus Harald Schmidt Europees recordhouder op de 400 meter horden. Het is de bedoeling dat de Duitse topatleten elke veertien da gen worden gecontroleerd. De daarvoor benodigde 2400 contro- les kosten meer dan 800.000 gulden. Het meeste geld komt van het ministerie van binnenlandse zaken. Drie controleurs en acht artsen moeten het net dichttrekken. Maar de eerste vissen ontsnapten. Thomas Schönlebe, wereldkampioen op de 400 me ter en zijn clubgenoten uit Chemnitz trainden in Amerika waar de plaatselijke controleurs het lieten afweten. In Berlijn viel een arts uit en prompt waren ook daar geen controles. De atleten-commissie wil doordrukken dat atleten, die zich op eni gerlei wijze aan de controle onttrekken positief worden ver klaard. DORTMUND (DPA) - Bij de Duitse indoor-atletiekkampioen- schappen in Dortmund is zondag een wereldrecord gevestigd. De 23-jarige Beate Anders legde bij het snelwandelen de 3000 meter af in 11 minuten 56 seconden. Sinds de Europese indoor kampioenschappen van 1990 in Glasgow was zij in het bezit van het wereldrecord met een tijd van 11.59,36. GRONINGEN (ANP) - De Groningse ijshockeyclub GIJS, ver wikkeld in de promotie-degradatie competitie, heeft trainer Bedrich Brünclik op non-actief gesteld. De Tsjechoslowaakse oefenmeester, die aan het begin van het seizoen werd overgenomen van Heerenveen, heeft door ver schillen van inzicht en taalproblemen in feite geen moment met de Groningse selectie overweg gekund. In januari werd hij al als coach vervangen door de Hagenaar Ad Tuyt. Brünclik had een contract voor één jaar. GIJS zal zijn financiële ver plichtingen ten aanzien van de Tsjechoslowaak nakomen. JOHANNESBURG (AFP) - Voor het eerst sinds 1967 heefteen official van het Internationaal Olympisch Comité Zuid-Afrika bezicht. Zaterdag kwam Fekrou Kidane in Johannesburg aan Hij fungeert als adviseur voor de commissie 'Apartheid en Olympisme' van het IOC. Kidane doet daar de voorbereidingen voor het het bezoek een speciale commissie van het IOC tussen 22 en 27 maart Daarna beslist het IOC of Zuid-Afrika weer lid wordt van het IOC en kan deelnemen aan de Olympische Spelen van Barcelo na. In 1970 werd Zuid-Afrika geroyeerd wegens de Apartheid. Na de recente besluiten van de Zuidafrikaanse president De Klerk, die een einde moeten maken aan de Apartheid, gir internationaal stemmen op het sportland zo snel mogelijk uit het isolement te halen. Kidane herhaalde bij zijn aankomst in Johannesburg, dat Zuid-Afrika een goede kans heeft volgend jaar 'in Barcelona mee te doen. EN STANDEN EREDIVISIE MANNEN EAW-Dynamo 0-3 VCG-Orion 3-2 ZVH-AMVJ 3-0 Zwovok-Brevok 2-3 Martinus-Donitas 3-1 Reflex-CW 0-3 Dynamo 15 13 0 2 26 43-10 ZVH 15 13 0 2 26 42-12 Martinus 15 11 0 4 22 37-20 Brevok 15 10 0 5 20 34-22 VCG 15 10 0 5 20 33-22 AMVJ 15 8 0 7 16 28-28 Orion 15 7 0 8 14 29-31 Zwovok 15 6 0 9 12 26-31 CW 15 5 0 10 10 23-33 Donitas 15 4 0 11 8 16-34 EAW 15 3 0 12 6 14-37 Reflex 15 0 0 15 0 0-45 VROUWEN Longa-Dynamo 2-3 Zaan-Olympus 0-3 The Smash-AMVJ 0-3 WC-Lycurgus 2-3 Martinus-Sudosa 3-0 Brevok-Ommen 3-1 Martinus 15 15 0 0 30 45- 1 Olympus 16 15 0 1 30 46- 5 AMVJ 15 10 0 5 20 33-24 WC 15 8 0 7 16 29-28 Ommen 15 7 0 8 14 30-28 Brevok 15 7 0 8 14 28-31 Dynamo 15 7 0 8 14 26-31 Lycurgus 15 7 0 8 14 22-33 Longa 16 6 0 10 12 24-33 .Zaan 15 5 0 10 10 20-35 Sudosa 16 3 0 13 6 20-43 The Smash 14 1 0 13 2 9-40 EenO 21 17 1 3 35526435 Sittardia 21 16 1 4 33494415 Tactlos 21 16 0 5 32437-379 VenL 21 14 2 5 30442-315 Hennes 21 13 0 8 26464422 Aalsmeer 21 9 5 7 23394-388 Blauw Wil 21 9 3 9 213874(8 Hellas 21 7 3 11 17425-431 ESCA 21 6 1 14 13412435 HVT 21 3 3 15 9352453 OSC 21 1 6 14 8374451 Hengelo 21 2 1 18 5363471 EREDIVISIE VROUWEN Tachos-Niloc 20-9 Quintus-PSV 21-25 V en L-UVG 20-13 VZV-Hellas 15-18 Foreholte-OSC 24-U Aalsmeer-SEW 17-17 Aalsmeer 15 11 4 0 26337-233 SEW 15 12 1 2 25212-225 PSV 15 10 2 3 22291-231 Hellas 15 9 3 3 21213-251 Quintus 15 8 4 3 20301-283 VenL 15 8 1 6 17244-224 Foreholte 15 7 2 6 16247-23! 8 11221-251 UVG 15 4 3 Tachos 15 3 2 10 8217-254 VZV 15 2 3 10 7217-271 OSC 15 2 2 11 6191-252 Niloc 15 0 1 14 1202-3H EREDIVISIE MANNEN HVT-OSC 17-17 Hengelo-ESCA 21-20 Aalsmeer-V en L 17-17 Sittardia-Hellas 20-19 Hermes-Tachos 23-25 EenO-Blauw Wit 27-14 EREDIVISIE ZATERDAG: Willem ll-SW, Fortuna S- Sparta, NEC-Heerenveen, MW-PSV. zm- dag: PC Twente-Ajax, Groningen-Den Haag, Volendam-Roda JC, FC Utrecht- RKC, Feyenoord-Vitesse. EERSTE DIVISIE DINSDAG: Den 8osch-Helmond Sport. VRIJDAG: Zwolle-Den Bosch. ZATERDAG: Eindhoven-Dordrecht, Cam- buur-RBC, Haarlem-Excelsior, Eninen- WV. AZ-Telstar, NAC-Veendam, Graal- schap-Heracles, Wageningen-GA Eagles. Vlissingen-Helmond Sport. LOTTO: 1-18-26-30-33-36. Reservegetal: 9 Deelnemers 516.278, prijzengeld 1.071.224,00. TOTO: Deelnemers 52.412,00. TOTO-GELIJK: Toegevoegd: 1-2-1-3-1-1-3-3-3-1-1-1. 20.207, prijzengeld 2-18-19-25-28. 1. Deelnemers 2.396, prijzengeld 7.529,00. CIJFERSPEL 4-7-3-8-9-4 254.907, prijzengeld 152.944,00. DUITSE LOTTO: 5-11-37-38-42-44 Reservegetal: 39. SPIEL'77:9-8-6-5-6-1-8 BELGISCHE LOTTO: 3-5-11-21-36-37. Reservegetal: 12. Jokernummer: 0-1-1-5-2-7-1. poor Wil Kester HAAG - Half ma ,„1 duidelijk worden of I nruppers van bondsw noe enige financiële ond leuning tegemoet kan z: Momenteel zit de Utrech atleet nog in groep 1, g voor het overigens wei -eggende bedrag ƒ1500,- plus een trainin stage. Het zal Druppers dan ook "«■er financieel steken w de KNAU deze kr dicht mocht draaien, maar hesef dat hij als topatleet h afgedaan, zal hard aankomt Rob Druppers had dit een nieuwe start willen mal Met een nieuwe sponsor (zi zelf, als directeur en mt Vlo Door Wil Kester Wat een behoorlijke aar dat over drie weken in i handjevol toeschouwer: ten, een povere vertonin ters en maar heel wei: name van deelnemers v wacht mocht worden. Van Rob Druppers bijv beeld. Diens optreden eind echter in een welhaast kl siek drama. En Elly van F zou toch eenvoudigweg 30e en 31e indoortitel aan verzameling toevoegen, d men. Maar nadat het zatei op de 1500 meter al zilver geworden, moest de werel cordhoudster op de 3000 n gistermiddag zelfs afzei voor deze, haar favoriete stand. Van Hulst bleek aa stoken door het griepvi waarmee haar trainer er venspartner Theo Kerste enkele dagen rondliep. Vooraf was de titelstrijd al van enkele attracties roofd. Zo zegden Nelli Coo en Ellen van Langen we blessures af, terwijl Emiel laard het verspringen aan voorbij liet gaan. Als her lend lijder aan de Ziekte Pfeiffer achtte hij zich nog capabel genoeg om zijn ti' verdedigen. Mellaard beperkte zich t 60 meter en pakte daarop ter Dennis Tilburg zilve een tijd (6.92 sec.) waarvot Nederlandse recordhc (6.71) zich vorig jaar schaamd zou hebben en v mee hij zich nu ook niet er vreden toonde. „Want ik h de tachtig willen lopen, ik ben blijkbaar nog zover," verzuchtte Meilaar Wat dat betreft bevon zich het afgelopen week in goed gezelschap. Want enkele deelnemer of deeln DORTMUND (SID/D Tijdens de eerste 'g sche' indoorkampio hebben de twee DDR-atletes Katrin Heike Drechsler de druk gemaakt. Krabbe won in Dortmc ter in 7,06 seconden, de seizoenprestatie. DrecI met 7,13 meter verder ooit deze winter. Er viel zelfs een we de Westfalenhalle, a U.57,00 van Beate Andc DDR afkomstig, op d( snelwandelen niet zo t< ding. Voor de overige, middelmatige prestatie °P de slotdag 8.000 toest meer dan een beleefd i ■Drie weken voor de we m Sevilla toonde Krabl verbaasd over haar pro „Met een dergelijke "og geen rekening geh hoofdschuddend na d bevrijdende lach kon opbrengen. Ze wilde rr de haar omstuwende hsten, fotografen, telev handtekeningenj agers Haar trainer Thoma steunde: „Ik zal blij z levend uitkomt". De 21-jarige Rrabb< Koningin van de sprin tey van de eerste pla zoenranglijst. De Jan mt nu toe met 7,12 secc Hrabbe, die zich verbe 13 7,15 en 7,14 seconc

de Stem | 1991 | | pagina 14