Winkelcentrum bron van ergernis Sjores Ambras Band op cassette ïeneraties 'Geen overlast door uitbreiding bedrijven" BEWONERSCOMMISSIE AXEL-OOST: AFSTAM) TOT WOONWIJKEN TE GROOT Onderzoek naar terminal in Bergen op Zoom PNEM dwarsboomt kunstproject bij Volkerak PLAATSELIJK NIEUWS B EN W HONTENISSE WIJZEN BEZWAREN VAN DE HAND: Daverende vrijdag in Axel Vandaag al wagentjes kijken bij De Vossen BEDRIJF BEKIJKT HAALBAARHEID VAN NIEUW SYSTEEM WEEKENDDIENSTEN nfl STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 25 JANUAR11991 u zich eens kte krijgt. Donor Codicil or Codicil bij af L - Het toekomstige winkelcentrum op het izydlowskiplein in Axel, met twee supermarkten, •ordt geen trekker maar waarschijnlijk eerder een iron van ergernis. Dit vanwege de afstand tot de 'oonwijken. Nieuw onderkomen Speel-o-theek Bouw- en Houtbond huldigt leden Renovatie 'Kooptoerisme' GROOT WINDMOLENPARK OP PLAATS WAAR BEELD MOET KOMEN Hulst St.-Jansteen Koewacht Clinge T22 .OOSTERZANDE - De jjbreiding van het industrie kern aan de Hengstdijkse [eiweg te Vogelwaarde zal noemenswaardige over- Jst tot gevolg hebben voor |e inwoners van Vogelwaar- !t. wgemeester en wethouders van jontenisse voorspellen dat naar inleiding van de regen be waarschriften die is binnenge- ,-jien tegen de uitbreiding ten lëhoeve van de bedrijven Meerders en Rijnberg. Zoals al van te voren werd itrwacht, stellen B en W de ge- ^enteraad voor de bezwaar- schriften in de prullemand te smijten. Dat zal ook vrijwel ze ker gebeuren, omdat destijds en kel de PvdA tegen de uitbrei dingsplannen stemde. Toen de sociaal-democraten hun zin niet kregen, stapten ze boos uit het college. En toen de PvdA vervolgens probeerde de bevolking van Vo gelwaarde te mobiliseren, le verde dat in totaal 49 bezwaar schriften op tegen de uitbrei dingsplannen. De argumenten hebben betrekking op geluids overlast, stankoverlast, de situe ring van het terrein, waardever mindering van woningen en de belemmering van het vrije uit zicht. Met name wordt er extra hinder verwacht van het trans portbedrijf Scheerders. Burgemeester en wethouders bestrijden dat. Ze menen dat er van de activiteiten van de te bouwen loodsen geen grote over last te verwachten valt, omdat deze voornamelijk voor opslag dienen. Volgens B en W kan van de vrachtwagens wellicht enige geluidsoverlast worden onder vonden, maar dit kan volgens hen gerangschikt worden onder de normale verkeersintensiteit van een doorgaande weg. Het college wijst er op dat Vogel waarde door heel wat verkeer wordt gebruikt als sluiproute op het traject Vogelwaarde-Kloos- terzande-boot. „De klachten mo gen niet allemaal op Scheerders worden afgewimpeld." Wat andere mogelijke vormen van overlast betreft, wijst het college op de eisen die in het ka der van de Hinderwet aan het bedrijf worden gesteld. B en W beloven in de toekomst een ge richte controle te houden op de naleving van de voorschriften. De door sommigen aange voerde waardevermindering van de woningen is volgens het col lege geen planologisch bezwaar en bovendien zeer moeilijk aan toonbaar. Voorts vinden B en W dat de uitbreiding van de firma's Scheerders en Rijnberg preva leert boven vrij uitzicht voor de omwonenden. Ze wijzen er op dat rekening is gehouden met een vrije zone van zowat hon derd meter en met een dubbele groengordel. Inmiddels is ook de zoge noemde artikel 19-procedure ge start om het bestemmingsplan ter plaatse te veranderen. Daar zijn nu twee bezwaarschriften op binnengekomen, waarvan er eentje is ondertekend door een vijftigtal bewoners. onze verslaggever [et economische draagvlak ontbreekt en de noodzaak is liet aangetoond. „De politiek van Axel wil net als Hulst en ïerneuzen een Albert Heijn in het centrum en de bewoners moeten onder deze grootstedelijke politieke waanideeën lij- la." Die argumenten voert de bewo- lerscommissie Axel-Oost aan om je komst van het winkelcentrum te houden. Het bezwaar schrift is gericht tegen de bouw- urgunning, die B en W aan pro- Ktontwikkelaar Hillen en Roo- en hebben verleend. De project- (ntwikkelaar wil in maart al an bouwen; in oktober moet it winkelcentrum open. De bouw van twee super markten op het plein betekent iet verdwijnen van de buurtsu- permarkt van Albert Heijn aan a onze verslaggever HULST - De Hulster Speel- b-theek 'Aap Noot Mies' leeft een nieuw onderkomen gevonden. Haar verwachting krijgt men de beschikking over een vrijstaand semi-permanent klaslokaal van ile basisschool Nobelhorst. Het lokaal komt te staan op een grasveldje, links van de Zuidhal van het gemeenschaps- tentrum Den Dullaert. Volgens bestuurslid Jeanine Lauwers is niet bekend wanneer de -o-theek kan verhuizen. De laatste financiële hobbels moe ten nog genomen worden. De speel-o-theek is momenteel jehuisvest in de voormalige deuterschool aan de IJzeren Istraat. De gemeente wil dit gebouw mettertijd echter slopen er een nieuw kruispunt aan eggen. Binnen twee jaar moet ipeel-o-theek uit de voorma lige kleuterschool zijn. AXEL - De stichting Streekcentrum Axel houdt vandaag een 'daverende vrijdag'. De 'daverende vrijdag' sluit de uitverkoop-periode af. Als het weer het toelaat, wordt het Axelse winkel centrum vandaag feestelijk ingericht. De middenstan ders zetten dan kraampjes buiten. De daverende vrijdag be gint om 14.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Vao °"ze correspondent KLOOSTERZANDE - In aansluiting op de jaarverga dering van de afdeling Groe- nendijk van de Bouw- en houtbond FNV werden vijf leden gehuldigd. Dit ge- eurde door distri jtsbestuur- ®er H. Lenting. - Vanwege zijn 40-jarig lidmaat- P was er hulde vaor A. Neve. ffeSe het 25-jarig lidmaat- ap waren er decoraties voor N™11 Gemst, P. Suy, A. van "oost en P. Vermast, ijdens de jaarvergadering lino T d°? een bestuurswisse- J- Smits was aftredend en k.'^zioh niet meer herkies- ar. in zijn piaats wer(j F zen'61 Kh>osterzande geko- 5et afdelingsbestuur had aan (pf, blleenkomst tevens een stavend gekoppeld, die begon gezamenlijk etentje en ^meUfcL6611 ge2eUig Samen' de Beethovenlaan. Axel-Oost komt daardoor zonder winkel te zitten. Volgens de bewonerecom missie wordt daarmee onherstel bare schade aan de wijk aange richt. „Er blijft in deze wijk geen enkele voorziening over, waar door het draagvlak onder de wijk wordt weggeslagen." De bewonerscommissie wijst op de inspanningen van de Regio nale woningbouwvereniging die de wijk een complete face-lift bezorgde. Het gros van de wo ningen is gerenoveerd. En er is een flink aantal nieuwe wonin gen neergezet. „Dit is blijkbaar voor uw college onvoldoende om hier voor basisvoorzieningen te zorgen. Blijkbaar gelden voor uw college voor de ene wijk van Axel andere normen dan voor andere wijken", sneert de bewo nerecommissie. De bewonerecommissie vindt dat het Axelse college de nood zaak van een winkelcentrum op het plein met tegenstrijdige ar gumenten onderbouwt. De ge meente goochelt met gegevens over de ontwikkeling van de koopkracht, die de ene keer toe neemt en dan weer afneemt. „U houdt een cirkelredenering, die geen hout snijdt." De bewonerecommissie be strijdt ook de levensvatbaarheid van het centrum. „De vestiging van Aldi in het centrum van Axel heeft het niet kunnen red den. Een duidelijker bewijs voor het niet realistisch zijn van de door uw college voorgestane plannen is er niet." De gemeente is er in 26 kantjes tekst niet in geslaagd de bewo nerscommissie te overtuigen van de noodzaak van het winkelcen trum. „De bouw van supermark ten draagt niet bij aan het trek ken van 'kooptoerisme'. Volgens mij gaat het om een politiek spel, dat er alleen toe zal leiden dat er grote ergernis bij de bewoners van de woonwijken zal ontstaan om het centrum van Axel in de vaart der volkeren op te stoten". Naast de bewonerscommissie Axel Oost heeft ook supermarkt Bolleman bezwaar aangetekend tegen de bouwplannen. Bolle man, die aan de andere kant van Axel zit, vreest voor omzetver lies. Een verdere motivering was gisteren nog niet binnen op het gemeentehuis van Axel. Van onze verslaggever HULST - Bij de Hulster Car- navalsstichting AHC De Vos sen is het vandaag 'waogetjes kaiken'. De datum van het 'waogetjes kaiken' is een week vervroegd in verband met het geplande Buu- trednersfestival op vrijdag 1 fe bruari. De prins en zijn gevolg, wa genbouwers van de kern Hulst en andere belangstellenden ko men om 20.00 uur samen in het 'Vosselhol', het café De Ster. Ze bezoeken vervolgens de bouw plaatsen van de Hulster carna valswagens. Rond 23.00 uur wordt het ge zelschap weer in De Ster terug verwacht. Daar kunnen ze dan onder het genot van een bord erwtensoep nakaarten over wat ze die avond aan carnavalscrea- tiviteit hebben gezien. De Sjores Ambras Band tijdens een bezoek aan Michelstadt. Van onze verslaggever HULST - De Sjores Ambras Band uit Hulst houdt tijdens het Buutrednersfestival op 1 en 2 februari de nieuwe mu- ziekcassette boven de doopvont. Het populaire Hulster dweilorkest verzorgt tijdens het festival de muzikale omlijsting en brengt dan met name de nummers van de cassette ten gehore. De muziekcassette heeft de titel 'Pauze met sigaar' meegekre gen en dat dekt volgens de bandleden de lading volledig. „Lek kere ongecompliceerde muziek voor de levensgenieter." Het bandje geeft een goed beeld van het repertoire van de Sjo res Ambras Band. Van populaire walsjes tot en met het wat meer swingende genre. De omslagtekening voor de cassette is gemaakt door Michiel van Gremberghe en de opnamen zijn verzorgd door Adri Boog- aert van muziekstudio Klavier. De meeste nummers zijn tijdens de repetities twee keer opgenomen; de beste versie is vervolgens op de band gezet. „We wilden er voor zorgen dat de echt Sjores-sfeer op de cas sette overkwam", zegt muzikaal leider Ad Vreugde. „Dus vonden we het niet nodig elk nummer tot in de perfectie te herhalen, zo dat het toch maar extra goed op de cassette zou staan. „Nee, nu staat het er goed en leuk op. Zó spelen we." De cassette met daarop 18 nummers is vanaf 1 februari bij de leden van de band verkrijgbaar. Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Het bedrijf Aqua Via Transport (AVT) in Har- denberg is met een onderzoek gestart naar de haalbaarheid van een zoge noemde roll-on-roll-off terminal in de haven van Bergen op Zoom of di recte omgeving. Volgens de directeur van het bedrijf in op richting, J. Eekma, gaat het om een nieuw systeem voor vervoer van goederen over weg en over binnenwater. Roll-on-roll-off houdt in, dat vrachtwa gens geladen met goederen per schip naar een haven worden vervoerd. Eenmaal daar vervolgen de wagens hun route over de weg. Eekma: „We hebben een nieuw gecom bineerd vervoerssysteem uitgedokterd, dat aanmerkelijk sneller is dan de be staande systemen voor goederenvervoer over weg- en waterwegen." Eekma wil schepen laten construeren die sneller te laden zijn dan de bestaande schepen. „De logica is simpel", zegt Eekma, „Met dezi sneller te laden schepen boek je niet alleen tijdwinst, ook de kosten vallen voordeliger uit. Met ons 'just-in-time' principe denken we de concurrentie met het wegvervoer aan te kunnen. Het gaat er om dat de goe deren op tijd afgeleverd worden. Op de weg heb je vaak te maken met files en ko men de vrachtwagens meer dan eens te laat op de plaats van bestemming aan. Op de waterwegen is nog ruimte genoeg en word je niet geconfronteerd met het file probleem." Eekma wil een heel netwerk van roll- on-roll-off terminals opzetten. Rotterdam moet de eerste 'aanlegsteiger' krijgen. „We willen in Rotterdam beginnen met ons nieuwe systeem. Deze havenstad is de be langrijkste haven voor doorvoer van goe deren naar het achterland", meldt Eekma. „Maar ook de regio Bergen op Zoom zien we zitten. Die stad heeft een goede verbin ding met Rotterdam en ligt in de buurt van Antwerpen. Verder is West-Brabant een goed afzetgebied en ligt Bergen op Zoom gunstig ten opzichte van Zeeland. Daarom vinden we het niet onverstandig om te laten onderzoeken of in de haven van Bergen op Zoom of directe omgeving een terminal neergezet kan worden. Waar precies, ik weet het nog niet. We moeten eerst de resultaten van het onderzoek maar eens afwachten." Volgens Eekma is er 17 miljoen gulden voor nodig om alvast van start te kunnen gaan met zijn nieuwe roll-on-roll-off sys teem. In totaal zou een heel netwerk in de honderden miljoenen guldens lopen. Geld schieters heeft de directeur van AVT nog niet. De banken houden de boot nog af. Ze wachten eerst de resultaten van de haal baarheidsonderzoeken af. Eekma: „Als de haalbaarheidsonderzoeken negatief uit vallen, dan gaan de plannen de ijskast in. Dat betekent eveneens dat mijn bedrijf in oprichting een schone dood sterft." Van onze verslaggever ROOSENDAAL - De kans is groot dat de PNEM onbe doeld een Roosendaals kunst project dwarsboomt. De PNEM wil op de Volkerak- sluizen bij Willemstad een groot windturbinepark aanleggen. In totaal zouden er vijftien wind molens moeten komen, die tien tallen meters hoog zijn. De Westbrabantse Stichting voor Cultuurbevordering '3W' in Roosendaal is geschrokken van de plannen van de PNEM Den Bosch, want op of bij de plek waar zij een kunstwerk willen neerzetten, komt misschien een grote molen met draaiende wie ken te staan. Volgens voorzitter R. Schoo- nen van '3W' gaat de stichting uitzoeken wat er precies aan de hand is. „We gaan direct met Rijkswaterstaat en Provinciale Waterstaat contact opnemen over het windturbinepark. We hebben van deze instellingen toestemming gekregen om bij de Volkeraksluizen een kunstwerk neer te zetten. Meer kan ik er niet over zeggen. Ik wil eerst de reacties afwachten van beide waterstaten." L. Godrie van dezelfde stich ting zegt dat de windmolens dicht bij de plek staan waar een kunstwerk moet 'verrijzen'. „We hebben van Rijkswaterstaat toe stemming gekregen om, zeg maar ter hoogte van de Spui- sluis, een beeld neer te zetten. Op een kaartje van de PNEM, waarop de vijftien turbines zijn ingetekend, staat een molen dicht of zelfs op de locatie van het beeld. Het is natuurlijk geen gezicht: een windmolen pal naast een kunstobject." Bij de 'bedenker' van het windturbinepark, de PNEM in Den Bosch, is het niet bekend dat de Roosendaalse stichting een beeld bij de Volkeraksluizen wil neerzetten. P. Willemsen: „Wij weten echt van niets. We hebben ook gesprekken met Rijkswaterstaat gevoerd. Er is toen niets gezegd over een kunstwerk bij de Volkerak. Maar mocht het wel zo zijn, dan zullen we met de stichting contact op nemen en een oplossing zoeken." Bij Rijkswaterstaat, Dienst- kring Haringvliet, was gisteren niemand bereikbaar die infor matie kon geven over de kwestie 'kunstwerk en windmolens'. De stichting '3W' in Roosen daal zet zich al een tijd in om bij belangrijke verkeersroutes in West-Brabant kunstobjecten neer te zetten. In totaal moeten de komende tijd acht kunstwer ken op verschillende locaties, zo als bij de Volkerak, geplaatst worden. Het plan zou 1,2 miljoen gulden gaan kosten. De stichting wil met dit project 'West-Bra bant cultureel een meer eigen ge zicht geven'. DARTS - In bar De Smidse hield dartsclub The Buli's een dartswedstrijd voor koppels. Er deden 14 koppels aan mee. Uit slag: 1. J. van Houtven-R. den Toonder, 2. W. Lievens-C. Sturms, 3. r. Schelfout-D. de Jonge. Winnaar verliezereron de: K. de Jonge-L. Broekhoven. De eerstvolgende dartswed strijd van The Bull's in De Smidse vindt plaats op zondag 17 februari. AFASIE VERENIGING - De Afasie-vereniging regio Zeeuwsch-Vlaanderen houdt dinsdag 5 februari een soos- middag in verpleeghuis de Blaauwe Hoeve te Hulst. De middag begint om 13.30 uur en staat in het teken van wafels bakken. TENNIS - Het Katholiek Vrouwen Gilde hield het jaar lijkse tennistoernooi in ge meenschapcentrum Den Dul laert. Hieraan namen 36 perso nen deel. Iedere deelnemer moest vier dubbelpartijen spe len. De organistie was in han den van E. Lockef eer en A. Prummel. Uitslag: 1. Ineke de Deckere 17 punten, 2. Lucie Blommaert 14, 3. Ine van de Wetering 6 punten. De poedel prijs was voor Ida Brackman en Carla Claussen. TOERNOOI - De tennisvereni ging Hulster Ambacht hield het nieuwjaarstoernooi in gemeen schapscentrum Den Dullaert. QUIZ - De voetbalvereniging STEEN houdt vanavond voor leden een sportquiz in de voet balkantine. Aanvang 19.30 uur. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koerebalmiddag in gemeen schapscentrum De Warande. Uitslag: 1. Th. Kints-M. Raes, 2. W. de Windt-M. Taelman. TENNIS - Tennisvereniging De Eikenhof uit Koewacht hield in De Klinge (B) het jaar lijkse wintertoernooi, waaraan 48 leden meededen. Uitslag da mes: 1. Mabel Kint, 2. Lia van Damme, heren: 1. Luc van Damme, 2. Rudy Martens. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koerebalmiddag in gemeen schapscentrum Malpertuus. Uitslag: 1. M. van Dorselaer- Lavoir/Th. Goossens, 2. L. Buyze-Heyens/Ch. Speleman, 3. M. van Vlierbergen/R. de Block. KAARTING - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een kaarting in jokeren in De Wa rande waaraan 16 personen deelnamen. Uitslag: .1. me vrouw Aarts, Heikant; 2. me vrouw Baeam, Paal (B); 3. me vrouw De Vliegher, Hulst. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter H. Brugge- man, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. Spreekuur zat. 10.00- 10.30 en 16.00-16.30 u. zond. 11.3C 12 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot zat. 24 u. dokter B. Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Van zat. 24 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Julianastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11-12 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Geldof, Korteweg 23, Driewegen, tel. 01195-275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter S. Duran, Lewestr. 62, Kloetinge, tel. 01100- 31805. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter R. Posthumus, Smalle- gangesbuurt 38a, Goes, tel. 01100- 30318. Spreekuur zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter P. Polderman, tel. 01131- 3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. El- zinga, tel. 01134-1544. Boodschap pen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Tulpstr. 34, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Cloosterstr. 72. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter V. Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140- 13373. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter M. Riemeijer, Parklaan 1, Kapelle, tel. 01102-1264. Middelburg - Zaterdag dokter A.v. Heusden, Bellinkplein 3, tel. 23011. Zondag dokter J. Domini- cus, Dam 30, tel. 12830. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zon der afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, J. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c,.tel. 01150- 14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter v. Pelt, tel. 12225. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter E. Kant, tel. 13987. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. -01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West-Zeeuwsch-VIaanderen Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat) Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwsch-Vlaanderen - Me vrouw M. van Veen, Lorentzlaan 24, Terneuzen, tel. 01150-96007. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140- 14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts M. Schaub, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366. Zat. spreekuur in de W. de Zwijgerlaan 2B, Terneu zen: 13.30-14 u. Zat. spreekuur in de Bastionstr. 3, Axel: 11-12 r. Zaamslag en zondag vlg. af spraak. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Walstr. 1, Sas van Gent, tel. 01158-3322. Spreekuur za. 10- 11.30 u. zo. 12-13 u. en volgens af spraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel. 01178- 1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140- 10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts M.v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur: zat. 13 u. en zo. 12 u. in dierenkliniek IJzendijke. En vlgs. afspr. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-VIaanderen Tandarts J. Schautteet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178- 1921. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts E. Neve, pralrtijk: Ko- ninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667. Spreekuur zat. 10- 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts G. de Wit te, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts M.v. Hout, Bern- hardstr. 9, Yerseke. In het week einde tel. nr. 06-52771398. Spreek uur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16- 18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek de Singel, Singel 9, tel. 12730. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200.

de Stem | 1991 | | pagina 15