Stijging inzameling afval Axel Het is voor de mensen dat we terug komen' BUUR Aardenburg neemt voorschot op carnaval E JONGE Ml DEN BERG Onderzoek zwembad in Kloosterzande POLITIERAPPORT .EGENHEID JORSE TOENAME AANTAL INGELEVERDE CHEMISCHE STOFFEN BIJ CHEMOCAR lADIO REIJNAERT NA VIER JAAR WEER TERUG IN DE KLINGE FNV Breskens huldigt jubilerende leden Ongewenst bezoek heeft een hekel aan elektronica Sperrit ae jonge axel DE STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 14 JANUAR11991 Pphaaldagen ENTE OOSTBUR NDMAKING straatnamen van rlogshelden Kloosterzande oor ml Proef Aanpassingen kruispunten Marijkeplein :n betrouwbare le verwarmings- jstallatie >ROTHETICUS l kunstgebitten ebittenreparatie kodak express [kwaliteits kleurenfoto's FOTO VERSCHOORE Botsing bij Drieschouwen Snelheidscontroles Aanrijding Drie auto's betrokken bij bij ongeval Informatie Opbrengst van cd Sluiskil naar Afrika lom te zoenen irticulieren mkje, jubileum, receptie, verloving, overwinning, |\braham, openbare dank, or, mag best eens in de Jpagina familieberichten, en duur hoeft het niet te bi of kolom 2,23, één 'erplicht a 2,82. an een foto of afbeelding an 35 x 45 mm rekenen ag. Overige tarieven op contante betaling wordt berekend. Foto's worden .Bel 076-236442 of geef ór plaatsing af bij één van Iriftelijke opgaven worden epteerd indien naam en ook indien uw betaling evoegd is. het recht voor teksten In redenen te weigeren. <lachten bereiken over de houdt de uitgever zich het aam van de opdrachtgever hd te geven glngsnieuws kolom op donderdag fan onze verslaggever 11e #17 1 1 VOGELWAARDE -^Voor de Hoorzitting over bedrijventerrein in V ogelwaarde ^rijgen ontevreden inwo- |ers van Vogelwaarde de ge- eaenheid hun bezwaren uit Ie doeken te doen tegen de ijtbreiding van het industrie- •rreintje aan de Hengst- ijkse Keiweg. )e eerste keer kwamen de inwo- iers massaal opdraven om te rotesteren tegen het besluit van (Hontenisser gemeenteraad om bestemmingsplan te wijzi gen. De commissie bezwaar schriften bleek niet erg onder de indruk, want al na vijf minuten beraadslagen werden de bezwa ren in de prullemand gesmeten. Dat betekent dat de gemeente toch een zogenaamde artikel-19- procedure begint om de uitbrei ding van twee bedrijven op het industrieterreintje mogelijk te maken. In het kader van deze procedure wordt morgen een hoorzitting gehouden in het Dorpscentrum te Vogelwaarde. Die bijeenkomst, waarop de in woners dan nog maar eens hun grieven kenbaar kunnen maken, begint om 19.00 uur. De kwestie is in Vogelwaarde een heet hangijzer geworden, na dat de PvdA in de Hontenisser gemeenteraad er het college van burgemeester en wethouders over liet struikelen. Op de PvdA na heeft politiek hontenisse geen problemen met de uitbreiding. Nadat de PvdA uit de regerings coalitie stapte hebben de sociaal democraten de plaatselijke be volking gemobiliseerd. Inmiddels hebben de inwoners al aardig wat extra post in brievenbus ge kregen. De PvdA verspeidde deur aan deur pamfletten en ver volgens ging ook het transport bedrijf Scheerders, een van de bedrijven die wil uitbreiden, over tot deze vorm van commu nicatie. De tegenstanders van uitbrei ding zijn vooral bevreesd voor een grote toename van vracht verkeer door het dorp met de daarmee gepaard gaande over last en verkeersonveiligheid. Door de uitbreiding komt het in dustrieterreintje op een steen worp afstand te liggen van de toekomstige bebouwing in het uitbreidingsplan Vogelwaarde III. Dat plan zou aanvankelijk in twee fasen worden volgebouwd, maar vanwege de uitbreiding van het industrieterrein blijft er een forse strook grond braak lig gen. B en W hebben namelijk be sloten dat er zeker honderd me ter ruimte moet blijven tussen de bedrijven en de woningen. Die strook zal worden volgeplant met groen. to onze verslaggever EL - Via de chemocar is vorig jaar in de ge- Axel 23.570 kilogram klein chemisch afval opnieuw een forse stijging ten opzichte van de jaren waarin de chemocar door de gemeente .LIE 25-JARIG HUW. 1989 kon een totaal van [Ü).551 kilogram klein chemisch genoteerd worden. Dat is ».264 kilogram minder dan vorig har. Volgens de gemeente kan forden gesproken van een suc- esvol inzameljaar. Men ver recht dat deze lijn zich de ko kende jaren nog zal voortzetten. |)it komt mede door de komsi n de speciale milieubox. gemeente Axel wil voor dit lar wat meer lijn brengen in de phaaltijden van de chemocar. Het is echt waar daag zijn GUIDO EN JOKE 12V4 jaar een paar. veel gelukkige jare dat de huwelijks!» nog lang mag varen. 2, 3, je weet wel v wie. 'oortaan zal er steeds twee- naandelijks vanaf de eerste van de maand worden ^gezameld volgens een per dag astgestelde route. In de afgelo pen jaren wisselden de ophaal- jen steeds, zodat de inwoners iet wisten wanneer de chemo- komen. De gemeente Axel heeft ook sloten iets te doen aan de re- elmatige klachten over de mo- ilijkheid het klein chemisch af- il ergens in te leveren. In over- ethouders van Oostburg maken plan zijn vrijstelling te verlenen el 19 van de Wet op de Ruimte- tikel 50, lid 8 van de Woningwet Uonge te Breskens, dit voor hel hal op het perceel plaatselijk be ns. trekking hebben op voornoemd Agsplan Oosthof te Klooster- jari 1991 gedurende veertien da- ecretarie, Afdeling VROM, Raad- >urg, voor een ieder ter inzage, 3d gedurende de termijn van ter- ele bezwaren tegen het verlenen schriftelijk aan ons college ken- ri 1991. Burgemeester en wethouders van Oostburg, J. Kruize, burgemeester C. Geerse, secretaris an Aardenburg maakt ter voldoe- de in artikel 22 van de Wet op® g bekend, dat de gemeenteraad gadering van 20 december 1990 rklaren dat een wijziging van be- uitengebied" wordt voorbereid adastraal bekend gemeente Aar- 2, nummer 288, gelegen aan het te Eede, nader aangegeven op horende kaart. 1991 in werking te treden voorbe j vanaf 15 januari 1991 ter ge afdeling algemene zaken, voor I luari 1991 urgemeester voornoemd, ï.F. Jongmans an onze verslaggever 100STERZANDE - Burge- ieester en wethouders van Hon- nisse willen in het uitbrei de namen vereeuwigen an mannen die een belangrijke »l speelden in de Tweede We- Idoorlog. m het gebiedje te ontsluiten jn drie nieuwe wegen aange- 1, die nog een naam moeten gen. B en W stellen de ge- (enteraad voor deze straten de amen te geven van respectieve- k Montgomerysingel, Eisenho- irsingel en Churchillhof leg met de tirma Verstraeten Verbruggen is besloten bij wijze van proef de burgers de kans te geven om hun probleemstoffen op een vaste tijd en plaats aan de chemocar aan te bieden. In Axel staat de chemocar op dinsdag 5 februari vóór het Stadhuis, in Koewacht op 6 fe bruari op het Kerkplein en in Zuiddorpe op 7 februari op het Dorpsplein. Telkens tussen 18.00 en 18.30 uur. Het is de bedoeling dat dit drie keer op proef ge beurt. Halverwege dit jaar wordt bekeken of er inderdaad be hoefte bestaat aan deze moge lijkheid van aanbieden. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Door de twee kruispunten aan het Marijkeplein in Klooster zande aan te passen moet de verkeersonveilige situatie grotendeels worden wegge nomen. Het karwei kost een kleine 12.000 gulden en burgemeester en wethouders van Hontenisse stellen de gemeenteraad voor dat geld beschikbaar te stellen. B en W zijn tot actie overge gaan nadat er regelmatig klach ten op het gemeentehuis zijn binnengekomen over de ver keersonveilige situatie rondom de kruispunten aan het Marijke plein. Met de komst van de su permarkt aan de noordzijde van het Marijkeplein is de verkeers drukte daar flink toegenomen. Het gevolg is een groter risico op ongevallen. De aanpassingswerken willen B en W bekostigen met geld dat de gemeente heeft gekregen in het kader van de actie 'Min 25 procent verkeersslachtoffers'. The Company and Co brachten vrijdagavond tijdens de carnavalsavond in Aardenburg het lied "Waar is onze Flor?' - foto wim kooyman Van onze correspondent AARDENBURG - Vrijdagavond zijn in Aardenburg -in carnavalstijd het Ulegat- de voorbereidingen op het carnavalsfeest 1991 van start gegaan met een dansavond aan de Paarden markt. Tijdens deze dansavond, die overigens veel minder druk was dan voorgaande jaren, werd bekend gemaakt wie het Ulegat in de roerige dagen voor vastenavond zal rege ren. Prins Danny I neemt de scepter over van prins Chappy I. Danny I oftewel Danny Moens was eerder carnavalsprins in de jaren 1985,1986 en 1987. Zaterdagmiddag kon de jeugd aan zijn trekken komen tijdens een zeer drukke 'Dolle dwaze jeugdprinsenschuurbalmid- dag'. Daar werden Remy Scherbeijn tot jeugdprins, en Yanaica Paridaen tot jeugd- prinses gekozen. Zaterdagavond werd het inmiddels wijd en zijd bekende Schuurbal gehouden dat in het teken stond van de bekendmaking van het carnavalslied 1991. De eerste prijs ging dit jaar naar het gemengd mannen koor met 'de mooiste stad van 't land is 't Ulegat'. Zij vergaarden 4900 punten. De Big Booby's volgden op de voet met 4780 punten en het lied 'Geef mij maar 't Ule gat', de derde plaats was voor de Draai- brugse Sportvereniging die met 'M'n Opa' 1710 punten vergaarde. Verrassend was het fantastische maar niet reglementair optreden van The Company and Co met 'Reisje aan de Rijn'. adio Reijnaert in het ïnsdorp De Klinge is na jn gedwongen pauze van 'er jaar weer terug in de pt. Het station dat des- ids grote populariteit ge- W in het Waasland en >st Zeeuwsch-Vlaanderen, door de Belgische over- aid inmiddels erkend als ai-openbare radio en heeft oen officiële zendvergun- tg gekregen. De bedoeling 1 de Wase en Zeeuws- lamse radio-idealisten is adelijk. Radio maken voor n zo breed mogelijk pu- lek. Aan beide zijden van zendingen in 1981 en wist al snel een grote schare luisteraars aan zich te binden. Maar in 1986 was het over. De zender werd uit de lucht geplukt door de Belgische RTT. Vanwege administratieve redenen liep Reijnaert een zend vergunning mis. Jaar na jaar bleef de VZW, te vergelijken met een stichting in Nederland, ech ter trouw de vergunning-aan vraag naar Brussel sturen. Uit eindelijk met succes. Want in ja nuari vorig jaar kwam de offi ciële erkenning, in oktober ge volgd door de zendvergunning. lel. 01148-1243 - Kloosterzande |°rEugène Verstraeten Reijnaert begon zijn uit- In allerlijl werden de oude ge trouwen uit vroeger dagen bijeen geroepen. „We moesten ons zelf de vraag stellen: zouden we het nog wel doen. Is er nog interesse Computer voor Radio Reijnaert", zeggen Franky Vermeulen en Frank Vertenten. Maar inmiddels had' het nieuwtje van de officiële er kenning zich al in De Klinge ver spreid. „Herhaaldelijk werden we aangesproken door mensen die ons vroegen of we terug in de lucht zouden komen. Blijkbaar leefde Radio Reijnaert nog steeds. Het is voor de mensen dat we terug komen". Drukke tijden volgenden. Er werd een locatie gevonden in de Oude Molenstraat. Studio's moesten ingericht, apparatuur geïnstalleerd. „Voor het oude jaar terug in de lucht. Dat was ons doel en het is ons gelukt. Met de hulp van velen. Het is eigen lijk onvoorstelbaar hoe mensen zomaar naar ons toe kwamen om te helpen". ADVERTENTIE, Reg .nr. 23 tar terwijl u wacht. Westdorpe 01158-1280/3870 zichtbaar beter, niet duurder af 99 ct per afdruk 's-gravenhofplein 8 hulst Nu Reijnaert terug in de lucht is, staat de kwaliteit van de pro gramma's voorop. De stichting investeerde 35.000 gulden in een ingenieus computersysteem dat de uitzendingen en programma wisselingen naadloos doet verlo pen. Het systeem staat ook borg voor het automatisch starten van programma's en mededelingen. Dat is nodig ook, want Reijnaert is 24 uur per dag onafgebroken in de lucht. De non-profit organisatie telt op dit moment zo'n 45 leden die van radiomaken hun hobby heb ben gemaakt. De kosten om de zender in de lucht te houden worden bestreden uit reclame- AXEL - De automobilist E. D. uit Oosterhout kwam vrijdag avond tijdens een inhaalma noeuvre nabij de verkeerslich ten op de Langeweg nabij Drieschouwen in de berm te recht. Hij raakte de macht over het stuur van zijn voertuig kwijt, kwam eerst tegen een lantaarnpaal en botste vervol gens tegen een personenauto bestuurd door J. G. uit Montig- nue (F). Bij de aanrijding wer den beiden voertuigen zwaar beschadigd doch liep niemand enig letsel op. AXEL - Door de rijkspolitie van de groep Midden Zeeuwsch Vlaanderen werden vrijdag en zaterdag enkele snelheidscontroles uitgevoerd. Dat gebeurde op verschillende lokaties. In totaal werden 1166 voertuigen gecontroleerd. Daarvan reden er 124 te hard en kregen een proces verbaal. De hoogstgemeten snelheid be droeg 148 kilometer per uur op een weg waar maximum 80 was toegestaan. AARDENBURG - Op het kruispunt Draaiburgseweg- Rijksweg 58 verleende gister middag de Automobilist L. van de W. uit Gent geen voorrang aan een personenauto bestuurd door zijn plaatsgenoot M. S. Bij de aanrijding werden beide voertuigen aanzienlijk bescha digd. OOSTBURG - Op de afslag van de Nieuwstraat met de Maagdebergweg werden gister middag drie personenauto's zwaar beschadigd. Niemand werd daarbij gewond. Het on geval gebeurde doordat de automobilist P. L. uit Schoon- dijke te laat bemerkte dat de bestuurder van een personen auto, M. V. uit Groede voor hem rijdend was gestopt. V. deed dit omdat voor hem de automobiliste mevrouw E. R. uit Oostburg haar voertuig tot stilstand had gebracht om zo dra daartoe de gelegenheid was linksaf de Maagdebergweg in te rijden. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse wil een onaf hankelijk adviesbureau laten uitzoeken wat er allemaal aan het zwembad in Kloosterzande moet gebeuren. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeente raad voor 15.000 gulden voor zo'n onderzoek beschikbaar te stellen. Uiterlijk in 1994 moet de tech nische installatie in het zwem bad De Honte voldoen aan alle bepalingen van de wet 'Hygiëne en veiligheid zwemgelegenhe- den'. In de meerjarenraming heeft de gemeente er al rekening mee gehouden dat er voor zowat 200.000 gulden aanpassingen no dig zijn aan de technische instal latie. Het is de bedoeling dat dit jaar met dat karwei wordt be gonnen. Om precies te weten wat er al lemaal schort, moet er volgens B en W een gedegen onderzoek ko men. Omdat de gemeente op dit gebied niet genoeg gespeciali seerde kennis in huis heeft, en gelet op de hoge kosten die met de aanpassing gemoeid zijn, la ten B en W dit liever over aan een onafhankelijk bureau. Coördinator H. Lenting drukt Th. Blaakman uit Nummer Een een gouden speld op de jas vanwege zijn vijftigjarig lid maatschap van de Bouw- en Houtbond FNV. - foto p. nicolai inkomsten. In tegenstelling tot andere stations weigert Reijnaert het puur commerciële pad op te gaan. „Dan moet je voortdurend het bekende hitwerk draaien. Eenheidsworst. Dat willen we beslist niet. We brengen muziek voor verschillende smaken. Na tuurlijk, ook de hits. Maar ook een Nederlandstalig verzoekpro gramma, heavy-metal, een klas siek programma. Zelfs een spe ciaal kinderprogramma op zon dagochtend. Kortom, een zo breed mogelijk aanbod". Radio Reijnaert maakt zich vooral ook sterk voor het bren gen van informatie. Niet in de sfeer van het actuele nieuws. Wel op het gebied van het vereni gingsleven, festiviteiten en an dere gebeurtenissen. „Ook voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Daarom willen we ook dat ver enigingen en organisatoren ook aan die kant van de grens hun informatie aan ons doorspelen. Wellicht zijn er mensen die ons willen helpen die informatie bij een te sprokkelen. Dat geldt ook voor sportuitslagen. Die brengen we in een speciaal sportpro gramma op zondagmiddag". Radio Reijnaert heeft van de Belgische overheid de frequentie 105.3 op de FM-band toegewe- Discjockey Ivo van der Veen van Radio Reijnaert in het Bei- zen gekregen. Het station is te gische grensdorp De Klinge in actie. Het station is na vier jaar beluisteren in geheel Oost weer in de lucht. De programma-makers willen een zo breed Zeeuwsch-Vlaanderen. mogelijk aanbod leveren. - foto wim kooyman BRESKENS - In De Kom buis te Breskens werden vrij dag twee leden gehuldigd van de Bouw- en Houtbond van de FNV afdeling Breskens. Th. Blaakman uit Nummer Een kreeg uit handen van coördinator van Zuid-West- Nederland H. Lenting de gouden speld uitgereikt. Hij is al veertig jaar lid van de bond. Zijn neef E. Blaakman uit Bres kens kreeg de zilveren speld voor zijn 25-jarig lidmaatschap. J. de Poorter, eveneens uit Breskens kwam ook voor zilver in aanmer king, maar hij was niet aanwe zig. De neven Blaakman zijn voor het grootste deel werkzaam ge weest als ijzervlechters bij de firma Diepstraten uit Dordrecht. Theo Blaakman heeft nog mee geholpen aan de Oosterschelde- werken op Neeltje Jans. In 1981 werd hij afgekeurd en kwam toen in de wao terecht. E. Blaak man maakt op dit moment ge bruik van de vut-regeling. Op de goed bezochte en gezel lige avond van de bond maakte coördinator Lenting de andere leden erop attent dat de Bouw en Houtbond van de FNV de krachtigste bond is. „Het is be langrijk veel leden te hebben. Dat heeft zijn weerslag op het geen je wilt bereiken. De bond doet het goed, want die groeide afgelopen jaar met 5.500 meuwe leden." Met het groeiende aantal le den wil de bond vooral gesprek ken voeren met de werkgevers om de arbeidsomstandigheden te verbeteren. Dat dit resultaat kan hebben, illustreerde Lenting met het voorbeeld van de cementzak van vijftig kilo. Die is al op vele plaatsen in Zeeuwsch-Vlaande ren verdwenen. Na de huldiging werd de leden een etentje aange boden en werd er bingo ge speeld. Van onze correspondent SLUISKIL - De opbrengst van het cd-project in Sluis kil, waaraan tal van vereni gingen uit het dorp hebben meegewerkt, gaat voor een deel naar de actie 'Afrika sterft van de honger'. De Stichting Sluiskil Muzi kaal maakte dat zaterdag bekend in de rechtstreekse radio-uitzending 'Spijkers met Koppen' van de VARA. Meteen na de uitzending kwamen de eerste reacties al bij de stichting binnen. Sluiskil Muzikaal zal deze week het hoe en waarom van actie nog nader toelich ten. ADVERTENTIE, Erkend l|^S Uneto V<il Beveiligings- Installateur Elektronische beveiliging Oranjestraat 5^

de Stem | 1991 | | pagina 7