f T Kans op sluiting landbouwbedrijven door milieu-wetten' immi Gedeputeerde wil mest-aanvoer uit België indammen Basisschool Breskens boycot smerige gymzaal Aannemingsbedrijf in Cadzand failliet CIRCA DERTIG BEDRIJVEN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN OVERTREDEN WET FNV dreigt Kuuroord Domburg met rechter Drie ton voor landschap Neeltje Jans Rijkspolitie sluit posten IJzendijke en Breskens Provincie betaalt aan verkeerstuin Oostburg i vast zen ers dreigt 'ENNIS Douane Verzuring Adviezen Vogeltelpost voor Duumpje bij Breskens DINSDAG 8 JANUARI 1991 CONFLICT OVER ARBEIDSVOORWAARDEN PERSONEEL ELDERS AAN DE SLAG LTeMftMIfll: Kiwi >nde WK-topscorer van achter zijn actieve loop gisteren in Bonn, waar de 'Franz Beckenbauer Imen voor de speler die Tige heeft geleverd voor vier keer voor Came- locht na de wereldtitel lij ke eisen bleken echter :end niet langer op zoek t doen is onbekend. Hij in Tonnere Yaounde, zo- |e nationale kunstzwem- de finale van het solo- houden. 13 pnt, 2. Babb (VSt) 196,314, iv) 192,520, 5. Schuier (Fra) (Ned) 181,443, 8. Celli (Ita) in Bonn uitgeroepen tot De middenvelder van jiale ploeg had een ruime :i. Matthaus volgt Marco ropees voetballer van het prganisatie voor Voetbal- 174 punten, Schillaci 56. Irde, de Engelsman Gas- le met vijftien punten op igala van Adidas ook een van de wereldtitelstrijd |l als beste speler van het jaar de prijs van beste beroepsvoetballers heb- Ite gaan. Tijdens een spe- :evaardigden unaniem in ad het werk in het week eggen als de clubs niet af- aan banden te leggen. De jpnbepaalde tijd buiten het en is het niet meer moge' J contract zonder transfer- |ng van werkgever veran- rij is, zal er dus voor hem gevers besloten dat vorige i INi DE STEM VANZEELAND T27 Van onze verslaggever OOSTBURG - Door de controle op de milieu wetgeving is de kans aanwezig dat landbouw bedrijven noodgedwongen moeten sluiten. De boeren van de vooral kleinere bedrijven, met wat koeien en schapen, kunnen de noodzake lijke investeringen voor de opslag van mest, bouwen van een mestplaat of mestkelder, niet betalen en moeten er dus mee ophouden. Aldus CBTB-voorzitter J. Ramondt tijdens de pre sentatie van het milieuproject in Oostburg. In de komende maanden neemt een projectgroep de meststoffenproblematiek en de verspreiding van mest in West-Zeeuwsch-Vlaanderen onder de loep. Vermoedelijk dertig bedrijven moeten hun be drijf aanpassen. Welke dat zijn maakte de rijkspo litie, groep West-Zeeuwsch-Vlaanderen niet be kend. Maar de drie landbouworganisaties NCB, CBTB en ZLM zijn razendbenieuwd naar het lijst je. „Daarover wil ik opheldering hebben", zei NCB-secretaris A. van den Hemel resoluut. Volgens commandant van de rijkspolitiegroep West-Zeeuwsch-Vlaanderen G. Doosje is de mi lieuproblematiek een van de vier prioriteiten van de politie. Naast de verkeersproblematiek, crimi naliteit, vooral grensoverschrijdend, en de open bare orde met het oog op de recreatie. Vertegenwoordigers van de landbouworganisa ties NCB, ZLM en CBTB hoorden de woorden van Doosje aan. Op 16 januari bespreken de organisa ties tijdens een besloten vergadering de gevolgen voor de boeren. Ramondt vlakte een sluiting van enkele bedrijven nu al niet uit. „Pak een zestigja rige boer. Heeft wat land en een beetje vee. Het heeft voor hem geen zin om nog te investeren om aan de wetgeving te voldoen". De projectgroep gaat niet uit van overtreding van de milieuwetgeving. „Ik verwacht geen enkel proces verbaal op mijn bureau", aldus officier van justitie, A. de Lange. „Dat is ook niet het doel van het project. Door voorlichting en bezoek aan de be drijven heeft iedere boer de gelegenheid aan de voorwaarden te voldoen". A. van den Hemel (NCB) keek met schuin oog naar gedeputeerde De Vries. Volgens hem moet de provincie een saneringspotje maken als vergoeding voor de boeren die ermee moeten stoppen. Maar volgens De Vries is dat geen taak van de provincie maar van het rijk. Van den Hemel was niet over tuigd en gaat dat uitzoeken. Strenge controle mestopslag VDE/V - ereldranglijst mannen, per nuari: 1. Edberg (Zwe) 3889 nten, 2. Becker (Dui) 3528,3. ndl (Tsj) 2581, 4. Agassi (VSt 18,5. Sampras (VSt) 1888,6. Go- :z (Ecu) 1680, 7. Muster (Oos il, 8. Ivanisevic (Joe) 1514, nilio Sanchez (Spa) 1487, 10. Ibert (VSt) 1451, 11. Svensson we) 1365, 12. Tsjesnokov (Sov) 53, 13. McEnroe (VSt) 1210, It rez-Roldan (Arg) 1190, 15, tang (VSt) 1119,16. Forget (Fra) 01, 17. Hlasek (Zwi) 1089, 18 ;rger (VSt) 1066, 19. Aguileri aa) 1041, 20. Krickstein (VSt] 25, 51. Koevermans (Ned) 588 Haarhuis (Ned) 554, 125. El- lgh (Ned) 278, 127. Krajicek ed) 270, 135. Siemerink (Ned] 8, 171. Schapers (Ned) 168,191 ijssen (Ned) 142. dney, 740.000 gulden annen, eerste ronde: Forget ra/3) - Scott Davis (VSt) 6-3 6- Rostagno (VSt) - Skoff (Oos)fr 3-2, Tsjerkasov (Sov/7) - Whea- n (VSt) 6-2 6-0, Anderson (Zwe) Berger (VSt/5) 6-3 6-4, Krick- ein (VSt/6) - Steltenberg (Aus) 7 6-1 6-1, Arias (VSt) - Korda sj) 5-7 6-2 6-2, Cahill (Aus) ruguera (Spa) 6-41-6 6-4. rouwen, eerste ronde: Gilde- eister (Per/10) - Huber (Dui) 1- 6-2 6-1, Rajchrtova (Tsj) - Por- ik (Dui/15) 6-7 7-5 7-6, Caverza- o (Ita) - Lindqvist (Zwe) 6-46-3 [ack (Dui) - Medvedeva (Sov) 6- 7-6, Halard (Fra) - Wood (GBr) -3 6-3, Wiesner (Oos/9) - Gaval- on (VSt) 6-1 6-0, Shriver (VSt) lueto (Dui/14) 7-6 6-4, Grossman VSt) - Sawamatsu (Jap/16) 6-j -5, Hy (Can) - Paz (Arg) 6-4 (H lerreman (Fra) - Saber (VSt) 6- -6, Provis (Aus) - McNeil (VS) -2 6-4, Probst (Dui) - Reggi (If -4 3-6 6-3, Minter (Aus) - Staf- ord (VSt) 6-3 7-6, De Lone (VS Kohde-Kilsch (Dui) 6-3 5-7 6-3 'anvier (Fra) - Reinach (ZAf) 3.. Luckland, 225.000 gulden tlannen, eerste ronde: EmiW ianchez (Spa/10) - Furlan (Ita) 6- 6-1, Washington (VSt) - Guy NZe) 6-2 6-3, Jelen (Dui) - Bloom Isr/8) 6-31-6 6-4, Connell (Can) - 'aloheimo (Fin) 7-5 1-6 6-4, No- acek (Tsj/4) - Mronz (Dui) 3-f 6-3, Antonitsch (Oos/7) tiglewski (Dui) 6-3 6-0, Tsjesno- ;ov (Sov/2) - Rahunen (Fin) 6-1 1. Brisbane, 255.000 gulden Vrouwen, finale dubbelspel: No- ■otna/Gigi Fernandez (Tsj/VSj Sukova/Fendick (Tsj/VSt) 6-1 1-1. Adelaide, 300.000 gulden Mannen, finale dubbelspel nen gespeeld): Ferrera/Krug» ZAf) - Haarhuis/Koeverrna® ]Ned) 6-4 4-6 6-4. Van onze verslaggever OOSTBURG - Bij ver moedelijk 30 van de 430 hinderwetplichtige landbouwbedrijven in West-Zeeuwsch-Vlaan deren wordt mest niet goed opgeslagen. Dit is in strijd met de hin derwetvergunning. Ze voldoen niet aan de voor waarden dat mest op een vloei- stofondoorlatende ondergrond moet liggen en dat mest opgesla gen moet worden in gierkelders. Alle bedrijven worden tot 1 maart voorgelicht, daarna wor den ze bezocht en zo nodig ge waarschuwd. De boeren krijgen van tevoren een bericht wanneer ze worden gecontroleerd. Als controle niet het gewenste resul taat heeft opgeleverd volgen strafmaatregelen. Dit staat in een milieuproject voorstel met de titel 'Handhaven en bestaan of afwachten en ver gaan' dat op initiatief van de rijkspolitie groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen is ontwik keld. Milieu-gedeputeerde G. de Vries kreeg uit handen van G. groepscommandant van de groep West-Zeeuwsch-Vlaan- gisteren op het Oost politiebureau een exem plaar overhandigd. Het plan vloeit voort uit het mi- lieu-coördinatie-overleg West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Naast de politie nemen de gemeenten Aar denburg, Oostburg en Sluis, - het waterschap Het Vrije van Sluis, de adviesdienst voor de Water schappen, de Regionale Inspectie voor de Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne en de Algemene In spectiedienst aan het overleg tol. Inmiddels wil ook de douane meehelpen aan het op zetten van milieuprojecten. De overleggroep heeft een in ventarisatie gemaakt van alle lo kale milieuproblemen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Als eer ste wordt bekeken hoe de mest is opgeslagen. Vervolgens wordt gekeken naar het uitrijden en onderwerken van de mest. Dat ®oet momenteel binnen 24 uur gebeuren maar de mogelijkheid wordt onderzocht om dat binnen zes uur te doen. WK in Perth (Aus), mannen VOORRONDEN Poule A: Sovjetunie - Nieu»' Zeeland 17-2 (5-0 5-13-14-0), I»" lië - Griekenland 12-10 (3-3 3-2v 12-4). Eindstand: Italië 3-6, Sovjetu®' 3-4, Griekenland 3-2, Nw-Zee land 3-0. Poule B: Joegoslavië - China 25; (4-0 8-4 7-3 6-2), Spanje - Roe»F nië 12-10 (2-34-24-3 2-2). Eindstand: Joegoslavië Spanje 3-4, Roemenië 3-2, Cn" 3-0. Q.' Poule C: Frankrijk - Canada r (2-3 3-2 2-0 2-2), Verenigde Sta® - Australië 6-5 (2-1 2-21-1I Eindstand: Verenigde Staten r Australië 3-4, Frankrijk 3-2, u nada 3-0. Poule D: Cuba - Egypte 17-10 V 5-2 4-2 4-4), Hongarije - DU1° land 9-8 (4-12-2 2-41-1). Eindstand: Hongarije 3-6, Djh land 3-4, Cuba 3-2, Egypte 3-0- Groepscommandant G. Doosje (tweede van links) kijkt met gedeputeerde G. de Vries het rapport over de mestproblemen in. - FOTO W1M KOOYMAN Van onze verslaggever OOSTBURG - In West-Zeeuwsch-Vlaanderen worden ook aanzienlijke hoeveelheden mest uit België aangevoerd. Belgi sche mest is volgens gedeputeerde De Vries, door ander vee voer, schadelijker voor het milieu dan Nederlandse mest. Ze wil invoer uit België aan ban- zomaar gaan bekeuren". Vanuit andere delen van Neder- en België komen behoor lijke hoeveelheden mest naar '-Zeeuwsch-Vlaanderen, "est zorgt voor verzuring van de 1. In grote delen van Zee- waaronder West- 'eeuwsch-Vlaanderen komt dat 'eelvoor. De verzuring heeft gevolgen '°w het oppervlaktewater, toikwater, bodemgesteldheid stankoverlast. Vandaar het ®derzoek onder de 430 hinder- "etplichtige bedrijven om de verwerking van mest onder de wep te nemen. Je gemeenten zorgen samen met Je Regionale Inspectie voor de Volksgezondheid en Milieuhy- 5ene voor voorlichtingsbijeen- epmsten voor boerenbedrijven, de voorlichtingsronden vol- in twee fasen de bedrijfscon- Jeles in het kader van de Hin- towet. Van 1 maart tot 1 mei "orden in aanvulling op de voorlichting nog adviezen ver wekt. Maar van 1 mei tot 1 juni jontroleren gemeenten en de po- '"'e samen de eerder bezochte .wijven, waarna bestuurs- Jg en strafrechtelijk optre- kunnen volgen, het derde gedeelte van het Project wordt de controle op de ®eststoffenwetgeving en plaat je verordingen uitgevoerd. den leggen en dit door de Alge mene Politie Verordening (APV) regelen. Maar de landbouworga nisaties betwijfelen of het wette lijk inderdaad mogelijk is om de meststroom uit België te beper ken. De projectgroep, die de plan nen voor strengere mestopslag- controle heeft ontvouwd, wilde nog niet te veel op de details in gaan. Het is zaak dat door sa menwerking het project op touw gezet wordt. „Goed overleg en samenwerking zijn kardinale punten", aldus de Sluisse wet houder J. du Fosse. „Je moet niet Iets waar de landbouworgani saties en gedeputeerde De Vries het roerend mee eens zijn. „Het is een welriekende aangelegen heid. Mest zorgt voor overlast. Het is jammer dat de landbouw zichzelf in het verdomhoekje ziet. Een gezonder gebruik van de bodem gaat iedereen aan. Ik hoop dat er verstandig met het project wordt omgesprongen en dat er geen kwalijk luchtje aan blijft hangen". Het mestcontrole-project wordt naast tussentijdse bespre kingen over een jaar geëva lueerd. Van onze verslaggever MIDDELBURG - De provin cie Zeeland is bereid 7.000 gulden op tafel te leggen voor de realisering van een voge lobservatiepost nabij Bres- kens. Natuurbeschermingsvereniging 't Dummpje heeft om die subsi die gevraagd, omdat een derge lijke uitgaaf de draagkracht van de verenigingskas te boven gaat. 't Duumpje wijst er op dat in het voorjaar heel wat doortrek kende vogels de kust van West Zeeuwsch-Vlaanderen volgen. Met name nabij Breskens komen volgens 't Duumpje de meeste vogels langs in heel Nederland. De vereniging doet al tien jaar onderzoek naar deze vogeltrek. De vogeltrekpost is ieder jaar vanaf half maart tot half juni bijna permanent bemand. Bo vendien zijn er volgens 't Duumpje in de weekeinden re gelmatig tientallen vogelliefheb bers te vinden. Echter, het ver toeven in weer en wind is geen pretje. Vandaar dat de vereni ging een voorziening wil realise- MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten van Zeeland willen drie ton uittrekken voor een duinlandschap op het voormalig werkeiland Neeltje Jans langs de storm vloedkering. In totaal moeten daar 47 hectare blonde toppen verrijzen, vinden GS. De aanvoer van het zand en de beplanting met rijshout en helmgras ge schiedt door mensenhanden, daarna moet de natuur het zelf doen. Met de aanleg zou spoedig moeten worden begonnen om nog te kunnen profiteren van de 'stuivende werking' van de voorjaarsstormen. Het duinlandschap maakt deel uit van een groter project dat de natuur terug dient te bren gen op het voormalige werkeiland. Eerder al trok de provincie een kwart miljoen gulden uit voor aanleg van een vogeleiland. GS willen ech ter alleen drie ton betalen als de rijksoverheid voor het eind van dit jaar de beloofde aanleg van een slufter (geul) voor haar rekening neemt. Alles bij elkaar kost het project bijna 1,7 mil joen gulden, ruim 1,1 miljoen gulden komt voor rekening van de rijksoverheid. Van onze correspondent BRESKENS - Twee klassen van de openbare basisschool Breskens hebben gisteren ge weigerd om nog langer in de gymzaal aan de Van Dale straat te gymen. Directeur P. Loonen vond de zaal dermate vies en vuil dat hij gymles onverantwoord acht. „Er lagen grote stukken tape en pleister op de grond, door heel de zaal vlogen grote stofwolken. Dit was zeer beslist niet hygië nisch", was zijn commentaar op de boycot. Ook adjunct-directeur M. den Hamer bleef met groep acht op school. Hij heeft een dergelijke maatregel een paar maanden ge leden ook al aangetroffen. Naar de gemeente Oostburg uitte hij toen ook al het dreigement dat er bij herhaling niet gegymd zal worden. „Dat hebben we duidelijk ge steld. De gemeente beloofde ons dat het beter zou worden. Naar ons idee wordt het schoonmaken van gebouwen niet serieus geno men. Ook al kom je met klach ten", spuit Loonen zijn ergernis richting gemeente en schoon maakbedrijf Bleijenberg uit Vlis- singen. „Ik heb die firma een jaar geleden al aangesproken over de kwaliteit van de vuilnis zakken. Die zouden 'komo-keur' moeten zijn. Bij het minste of ge ringste scheuren ze. Ze gebrui ken gewoon het minste van het minste. Het is niks anders dan bezuinigen en bezuinigen". Wethouder J. Thomaes, die onder andere onderwijs in zijn portefeuille heeft, is over de si tuatie ook allerminst te spreken. „Tijdens een rondgang in Bres kens met de schoonmaakbedrij ven waren er over deze gymzaal ook al klachten geweest. Bleijen berg heeft ons toen toegezegd dat men voor verbetering zou zorgen". Thomaes weet dat de lande lijke normen, die gehanteerd moeten worden, aan de krappe kant zijn. Volgens hem zijn er al brieven over gestuurd naar de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) en de vaste ka mercommissie van Onderwijs. „Als het bedrijf vindt dat de nor men veel te krap zijn moet het gezegd worden. Wij zullen er dan voor moeten zorgen dat het ver antwoord gebeurd. Vanuit de ge meentebesturen zullen we dat aan Den Haag moeten laten we ten en zorgen dat er dan een bij stelling komt". Hij meldt verder dat er een pittig gesprek met Bleijenberg plaats zal vinden en dat de zaak uitgebreid in het college bespro ken zal worden. Schoonmaakbedrijf Bleijen berg steekt de hand in eigen boe zem. Volgens dat bedrijf is een Van onze verslaggever OOSTBURG - De rijkspolitie groep West-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft twee bureaus voorgoed gesloten. Het gaat om de posten Breskens en IJzendijke die volgens groepscommandant G. Doosje niet meer 'liepen'. Als mensen uit Breskens en IJzendijke de politie nodig heb ben gaan ze naar Oostburg. gen zoals Pinksteren en He melvaart. Bij de post Oostburg zijn er door middel van noodge- bouwtjes vier werkruimten bijgekomen. Dat is een tijde lijke oplossing. Later dit jaar wordt een haalbaarheidson derzoek gehouden naar de mogelijkheden voor ver- of mogelijk nieuwbouw. Bij een nieuw pand moet naar een andere locatie worden uitge keken. De beschikbare ruimte aan de Mariahoevestraat is hiervoor niet groot genoeg. De poltie hield de post in Breskens bij wijze van proef tijdens de zomermaanden enige tijd open maar dat leidde tot weinig respons. Beide posten zijn in de ogen van Doosje dan ook afge brand. De groep West-Zeeuwsch- Vlaanderen beschikt momen teel nog over de kantoren in Oostburg, Aardenburg, Sluis en Cadzand-Dorp. De post in Cadzand is in de zomermaan den zes weken operationeel om de stroom toeristen op te vangen en gedurende piekda- Van onze verslaggever MIDDELBURG/OOSTBURG - West Zeeuwsch- Vlaanderen mag, als het aan Gedeputeerde Staten van Zeeland ligt, rekenen op 75 procent subsidie in de realisering van een mobiele verkeerstuin. Het gaat om een idee in Voorlopig wordt uitgegaan het kader van de actie 'min 25 procent verkeers ongevallen', waarin de ge meenten Aardenburg, Oostburg en Sluis nauw samenwerken. Met de mobiele ver keerstuin willen de ge meenten verschillende doelgroepen bereiken. Ge dacht wordt aan kinderen in diverse leeftijdsgroepen, voetgangers, fietsers, bromfietsers en ouderen. GS delen de mening van de gemeenten dat een ver keerstuin 'uitermate ge schikt' is om kennis en praktijk op elkaar af te stemmen. Namens het samenwer kingsverband laat de ge meente Oostburg weten dat uiterlijk eind februari bekend zal zijn hoeveel een en ander gaat kosten. van een bedrag van 25.000 gulden. GS nemen het ad vies van het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) over om drie kwart van het bedrag te subsidiëren. Dat bete kent een bijdrage van 18.750 gulden. De directie Zeeland van Rijkswater staat is in beginsel bereid voor het eerste jaar voor 50 procent bij te dragen in de exploitatiekosten van het project. De Oostburgse wethou der A. de Feijter was ver heugd over de snelle af werking van GS. Vorig jaar werd immers het plan gelanceerd om in West- Zeeuwsch-Vlaanderen een verkeerstuin op te zetten. De wethouder gaat het voorstel van GS binnen B en W bespreken. Door Cees Maas DOMBURG - De Horecabond FNV dreigt de directie van het Hof Domburg, het nieuwste kuuroord aan de Zeeuwse kust van de recreatiegigant Dorinth, voor de rechter te slepen als de arbeidsvoorwaarden voor het personeel niet worden verbe terd. Bij het kuuroord werken in totaal 145 mensen. ren die de vogelaars enige be schutting biedt. Gedeputeerde Staten willen de gevraagde subsidie geven om dat ze vinden dat zo'n vogeltel post van belang is voor natuur studie en natuurbeleving. „Ook vervult het een natuureducatieve functie met een bovenregionaal karakter", stellen GS. Volgens GS is de natuurgerichte educatie niet alleen bestemd voor inwo ners van Zeeland, maar ook voor Nederlandse en buitenlandse toeristen. In overleg met het waterschap Het Vrije van Sluis is overeenge komen de vogeltelpost te realise ren op de zeedijk ter hoogte van Nieuwe Sluis. De FNV beschuldigt directeur Willemse ervan de CAO op tal van onderdelen te ontduiken. Volgens Willemse is de zaak in middels onder druk van de FNV rechtgetrokken. „We zijn een jong bedrijf, er waren enkele schoonheidsfoutjes, die zijn nu weggepoetst", aldus WiÜemse gisteren. De FNV werd te hulp geroe pen door een aantal personeels leden en ontdekte dat het Hof Domburg werkte met zogeheten nul-uur-contracten die aan op roepkrachten werden aangebo den. „Dat is verboden in de CAO, iedereen moet een contract hebben van minstens 18 uur", zegt Margien Vis van de FNV. Bovendien is er onenigheid tussen directie en personeel over de kinderopvang, het nettoloon, ziektegelduitkering en een en quête die Wilemse onder het per soneel zou hebben gehouden en waarin werd gevraagd van welke bond men lid was. „Ongezonde nieuwsgierigheid en inbreuk op de privacy", oordeelt Vis over dat laatste. Maar, volgens Willemse wordt de soep niet zo heet gegeten. „Die nul-uur-contracten hebben we afgeschaft, we wisten gewoon niet dat het niet mocht. Die con tracten liepen af per 31 decem ber en hebben we dus ook niet verlengd. Een aantal van die mensen krijgt straks een 18- uurs-contract, een aantal ook niet, dat is de consequentie." Volgens Willems zijn de beta lingsproblemen en de kinderop vang met ingang van het nieuwe jaar anders geregeld. Over de en quête heeft hij geen klachten ge hoord. De FNV zegt het nog niet te vertrouwen. „Als straks blijkt dat er nog onregelmatigheden zijn, stappen we naar de rech ter", zegt Vis. „Ik was totaal verrast. Maar we hebben niets te vrezen, we zijn een net bedrijf", aldus Wil lemse. en ander te wijten aan grote na latigheid. „Er is inderdaad een paar dagen niet gewerkt, een heel kwalijke situatie", aldus woordvoerder F. van Staaldui nen van het bedrijf. Volgens hem zijn er uren genoeg om de zaak te onderhouden. Namens politieke partij D T (Dorpsbelangen en Toe risme) heeft raadslid M. Ver- hoeff-Wijering de gymzaal in Breskens in ogenschouw geno men. „Dit is verschrikkelijk, niet normaal meer. Dit is zeker niet bevorderlijk voor de gezond heid". Haar partij heeft inmid dels als standpunt ingenomen dat aan de onhoudbare toestand onverwijld een einde moet wor den gemaakt. Van onze verslaggever CADZAND - West-Zeeuwsch-Vlaanderen telt een bedrijf minder. Aannemingsbedrijf Lohman bv uit Cadzand is fail liet. Volgens curator J. Burlet is het faillissement te wijten aan de te ruglopende opdrachten. Voor hem overigens een vreemde zaak. „Ik dacht dat vo rig jaar een goed jaar was voor de aannemers. Maar klaarblijke lijk gold dat niet voor Lohman". De zes personeelsleden, onder wie directeur Lohman, staan overigens niet op straat. Alle werknemers hebben op voor spraak van Lohman gesollici teerd bij collega-bedrijf Bliek en Vos bv uit Terneuzen en zijn aangenomen. Het personeel van het Cad- zandse bedrijf gaat onder leiding van Lohman aan de slag bij de vestiging van Bliek en Vos in Oostburg. „De bedrijvigheden in Oostburg staan op een laag pitje. We willen dat weer tot leven brengen. Het nieuwe personeel moet dat gaan doen", aldus een woordvoerder van de Terneu- zense firma. Het bedrijf wil zich voorna melijk wapenen tegen de concur rentie van Belgische aannemers die in West-Zeeuwsch-Vlaande ren vaak tegen lagere tarieven werken. „Onze zuiderburen zijn kapers op de kust. Met een sterke vestiging in Oostburg wil len we ons daartegen wapenen".

de Stem | 1991 | | pagina 9