Sas van Gent wijst voorstel CDA af OVERSLAG HAVENS TERNEUZEN EN SAS LICHT GESTEGEN Prijzen voor mooiste tuinen Sas Gentse administratie komt in 'glazen huis' HYUNDAI heeft iets met studenten Waterpolotoernooi Terneuzen geslaagd Twee weken zitten voor belediging agent 0NDERI PLAATSELIJK NIEUWS WEEKENDDIENSTEN MARKTEN PZEM 'sprin, DE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 16 NOVEMBER 1990 'MOTIE AFSCHRIJVING KAPITAALSUITGAVEN ONVOLDOENDE DOORDACHT' TERNEUZEN - De goederenoverslag in de ha vens van het havenschap Terneuzen is in het derde kwartaal van dit jaar enigszins toegeno- men.Daarmee lijkt het tij te keren voor het ha venschap, beaamt F. van de Hemel van het Ter- neuzense havenschap. Blij Brandstoffen IN HOEKJE VAN ZUIDPARK 'Driehoeksoverleg op milieugebied' Onherkenbaar rrit e jonge axel MAN UIT HEINKENSZAND VIEL UIT NA AANHOUDING VAN WAGEN pESTEM VAN Schip loopt vast Auto te water Westdorpe Terneuzen OOSTBURG - Oostt parttime voorlichter promotiebeleid van c' geven. velt. T16 Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Het voorstel van het CDA Sas van Gent een bedrag van 58.000 gulden voorlopig niet te gebruiken voor versnelde afschrijving van de kapi taalsuitgaven, is volgens burgemeester en wethou ders 'rekentechnisch onvol doende doordacht'. Het CDA diende tijdens de af gelopen maand gehouden be grotingsvergadering een motie in van die strekking. De partij wilde de gevolgen doorgere kend zien als de sanering van de kapitaalsdienst werd be perkt tot 350.000 gulden per jaar. Het college van Sas wijst het CDA-voorstel af. „Het CDA houdt blijkbaar geen rekening met het feit dat in hun alterna tief door het aanwenden van 58.000 gulden voor incidentele uitgaven een aantal objecten niet worden afgeschreven. De hieruit voortvloeiende kapi- taallasten blijven ten laste van de begrotingen van volgende jaren en moeten derhalve ge dekt worden. Deze dekkings middelen zijn niet aangegeven en worden daarom in minde ring gebracht op de door het CDA berekende incidentele ruimte." De eenmalig besteedbare ruimte voor de jaren '91 tot en met '94 die het CDA becijfert is volgens de gemeente beduidend minder. Die bedraagt in wer kelijkheid 163.500 gulden min der dan de christen-democra ten berekenden. Verder is het voorstel van het CDA volgens de gemeente ook veel minder effectief. „In het oorspronkelijk plan valt in 1995 een ruimte vrij van 792.000 gulden. In de CDA-variant be draagt die 541.829 gulden. Uit sluitend kijkend naar de effec tiviteit moet geconcludeerd worden dat de variant bedui dend minder effectief (32 pro cent) is dan de oorspronkelijke opzet." De behandeling van het on derwerp vindt maandag 19 no vember plaats in de gemeente lijke commissie financiën. De commissie komt om 19.00 uur bijeen in het gemeentehuis van Sas van Gent. Naast de motie van het CDA komen verder nog een aantal subsidieverzoeken in de vergadering ter sprake. Goederenverkeer in de lift Van onze verslaggeefster In de eerste zes maanden dit jaar daalde de overslag in de zeevaart immers met bijna 14 procent ten opzichte van het eerste half jaar over 1989. Ook het goederenverkeer in de binnenvaart daalde in die periode: met 1,4 procent. „Nu ziet het er iets beter uit", zegt Van den Hemel. De zee vaart liep in de eerste drie kwartalen weer wat in: tot min 7,5 procent. De binnenvaart gaf zelfs een positief percentage over de periode januari tot en met augustus; namelijk een stijging van 2,09 procent. „Waarschijnlijk zal de daling in de zeevaart wel blijven, een teruggang tussen de min zes en min acht procent. Mocht het vierde kwartaal hetzelfde ver lopen als het vierde kwartaal vorig jaar dan denk ik dat we inlopen tot min zes procent. Ik ben in elk geval blij dat we niet meer boven de min tien procent zitten. De binnenvaart is goed teruggekomen", beoordeelt Van den Hemel. Hij schat in dat dit percentage aan het eind van het jaar kan zijn terugge zakt naar nul of zijn opgelopen tot vijf procent. In de periode januari tot en met augustus van dit jaar, steeg het tonnage aan overge slagen goederen in de binnen vaart met ruim honderddui zend ton ten opzichte van die zelfde periode in 1989. In 1990 werd bijna zes miljoen ton aan 'goederen overgeslagen in de binnenvaart tegen ruim 5,8 miljoen ton in die periode van het vorig jaar. Procentueel be tekent dat een toename van iets meer dan twee procent. De overslag in de zeevaart geeft een minder rooskleurig beeld. Worden de eerste negen maanden van dit jaar afgezet tegen die in het vorig jaar dan is er in die sector een daling van een half miljoen ton goede ren. De drie kwartalen van dit jaar opgeteld, bedroeg het ton nage aan overgeslagen goede ren in de zeevaart zo'n 6,3 mil joen ton. Van januari tot en met september vorig jaar werd er in de zeevaart circa 6,8 mil joen ton overgeslagen. De da ling is procentueel ongeveer 7,5 procent. De teruggang komt onder meer door het afnemen van de over slag van vaste brandstoffen met een half miljoen ton. In de drie kwartalen van het vorig jaar werd er nog zo'n 1,3 mil joen ton vaste brandstoffen overgeslagen in de havens te gen nog geen 850.000 ton in de zelfde periode dit jaar. Er was ook een teruggang in de over slag van chemische produkten van ruim honderdduizend ton. Daar staat een stijging tegen over van het tonnage aan over geslagen meststoffen met ruim honderdduizend ton. De verbeterde resultaten bij de binnenvaart zijn onder meer te danken aan een stijging van het tonnage overgeslagen aardolie en aardolieprodukten met bijna 270.000 ton naar zo'n 780.000 ton. Ook de overslag van vaste brandstoffen steeg met circa honderdduizend ton naar 1,3 miljoen ton. In de bin nenvaart viel een daling te no teren in het tonnage aan over geslagen ruwe mineralen (172.000 ton minder) en chemi sche produkten (bijna een kwart miljoen ton minder). Het goederenvervoer per spoor dat vanuit Terneuzen vertrok is bijna met de helft te ruggelopen. Werden in de drie kwartalen over 1989 nog 816.000 ton goederen aangevoerd, in dezelfde periode dit jaar be droeg dat tonnage 440.000 ton. De hoeveelheid goederen die in Terneuzen aankwamen daalde ook. Dat tonnage ging van bijna 194.000 ton terug naar 111.000 ton. Van onze correspondent GENT - Als alles verloopt zoals gepland moet Gent in 1994 over een nieuw administratief stadhuis beschikken. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat het huidige prestigieuze eeuwenoude gebouw, dat trouwens als voorbeeld stond voor het stadhuis van Middelburg, afgeschreven wordt. De administratie is in de loop zal een hoekje van het al kleine van de jaren zo omvangrijk ge worden dat die gehuisvest is in verscheidene panden. Die zijn her en der verspreid over het grondgebied van de hoofdstad van Oost-Vlaanderen. De ves tigingsplaats is aan het Zuid, een vroeger druk centrum, maar dat door verkrotting ver kommerd is. Voor de nieuwe constructie TERNEUZEN - Een soort drie hoeksoverleg op milieugebied. Dat willen de Zeeuws-Vlaamse colleges in het leven roepen. Dit is gisteren gebeken tijdens het gezamenlijke B en W over leg Zeeuwsch-Vlaanderen „Kijken hoe je een betere coördinatie kunt krijgen ten aanzien van milieu-overtre dingen. Aan welke zaken geef je voorrang. Je kunt immers niet zomaar lukraak gaan ver volgen", aldus burgemeester R. Barbé van Terneuzen. Door zo'n overleg zouden mi lieu-overtredingen doelmati ger kunnen worden beteugeld, is de verwachting. Aan het driehoeksoverleg zouden de wethouders van milieuhygiëne, de politie en het openbaar mi nisterie moeten deelnemen - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Enkele deelnemers aan de wedtsrijd om de mooiste tuinen van Sas van Gent. Van onze correspondent SAS VAN GENT - In het gemeente huis op de Westkade vond gister avond de prijsuitreiking plaats van de eerste officiële tuin-wedstrijd van de gemeente Sas van Gent. Zo'n 45 genomineerde tuinliefhebbers waren daarbij aanwezig. Burgemeester J. van Rest van Sas van Gent - zelf deelnemer aan de wed strijd - roemde in haar openingswoord de onderhoudszin en de zorg van de deelnemers. „Behalve voor de tuinlief- hebber zelf is een goed aangelegde en goed onderhouden tuin zondermeer een aanwinst voor het aanzicht van onze ge meente", zo betoogde de burgemeester. Drie jaar geleden nam wethouder L. Marquinie het initiatief een tuinwed- strijd te houden. Terwijl de deelnemers toendertijd spontaan deelnamen, kon men dit jaar voor de keuringen inschrij ven. Een deskundige jury, bestaande uit mevrouw Kayser uit Hulst, voorzitster Groei en Bloei afdeling Zeeland, B. Ver- mandel, hoofd plantsoenendienst ge meente Sas van Gent en amateur archi tect Tilleman, beoordeelde deze zomer in juni en september de deelnemende tuinen. Daarbij werd vooral op het on derhoud en de bloeirijkheid gelet. De deelnemers werden ingedeeld in drie catgoriën, kleine, middelgrote en grote voortuinen. De prijswinnaars ont vingen gisteravond een goed gemoti veerd juryrapport, terwijl de overige deelnemers een certificaat ontvingen. Voor alle deelnemers was er bovendien een mand gevuld met bloembollen. Na afloop van het officiële gedeelte gaf me vrouw Kayser een dia-presentatie. De prijswinnaars waren: kleine tuinen: 1. G. de Pauw uit Sas van gent, 2. P. de Waal uit Westdorpe. Middelgrote tuinen: 1. J. de Witte uit Sas van Gent, 2. A. de Caluwé uit Sas van Gent, 3. H. Zwartelé uit Philippine. Grote tuinen: 1. A. Daalman uit Westdorpe, 2. P. Goossen uit Westdorpe, 3. A. Vervaet uit Sas van Gent. (ADVERTENTIE) Zuidpark ingenomen worden. Het stadsbestuur vindt dat dit bezwaar niet opweegt tegen de vele voordelen die het nieuwe administratieve centrum met zich mee zal brengen. Het wordt immers een mo derne constructie, met veel glas, wat zal toelaten dat er een doorkijk naar het park is. Zoals een doorkijkbloes, zei een ver beeldingrijke schepen, die hierin ook het symbool zag van het 'glazen huis', dat het stads beleid zou moeten zijn Het nieuwe pand moet aanslui ten bij een al bestaand gebouw, dat dateert van het einde van de jaren vijftig en waar binnen afzienbare tijd de Gentse bi bliotheek wordt ondergebacht. Al met al zal dit plein, waar tot voor een tiental jaren de be- langrijkse cinema's van Gent gevestigd waren, tegen 1995 zo goed als onherkenbaar veran derd zijn, aangezien ook het provinciaal bestuur hier zijn nieuwe 'provinciehuis' heeft geprojecteerd. Dit project is nog ingrijpen der. De bouwprijs wordt ge raamd op drie miljoen Bfrs, daar waar het nieuwe admini stratieve centrum van de stad 'maar' 850 miljoen mag kosten. HYUNDAI PERSONAL COMPUTER zorgt voor tijdwinst bij je studie. Ziet er prachtig uit, is snel enpast perfect in je studiebudget. wmmn »h Kom eens langs voor meer informatie. Oranjestraat 5 Tel. 01155-2710 Fax 01155-4849 Van onze correspondent TERNEUZEN - In het overdekte zwembad De Honte in Terneuzen werd een waterpolotoernooi gehouden voor ba sisscholen. Er namen in totaal vijftien ploegen aan deel. Bij de jongens ging het team van de Oude Vaart met de hoogste eer strijken, bij de meisjes was het team van Op de Hoogte het sterkst. De ploe gen werden verdeeld in vier poules. Twee poules voor de meisjes en twee voor de jon gens. In poule A werd bij de jongens Oude Vaart winnaar. In poule B waren de jongens van de Prins Willem van Oranje het sterkst. In een spannende finale won Oude Vaart met 2-1. Ook bij de meisjes was er volop spanning. In poule A ein digde het Op de Hoogte op de eerste plaais. In poule B ging de strijd tussen het Prins Wil lem van Oranje en De Meer paal. De Prins Willem van Oranje werd uiteindelijk pou lewinnaar. Op de Hoogte won uiteindelijk met 3-2 de span nende finalewedstrijd. Alle wedstrijden werden ge houden in het wedstrijdbad. De schoolsportcommissie had in samenwerking met zwem- en poloclub De Schelde de organi satie in handen. Het badperso- neel van De Honte hielp een handje mee. EINDUITSLAG Jongens: 1. Oude Vaart, 2. Prins Willem van Oranje, 3. Golfslag, 4. Zuidlandschool, 5. St. Antonius (Sluiskil), 6. Op de Hoogte, 7. Scholen Sluiskil, 8. Meerpaal. Meisjes: 1. Op de Hoogte, 2. Prins Willem van Oranje, 3. Meerpaal, 4. Oude Vaart, 5. St. Antonius, 6. Zuidlandschool, 7. Golfslag. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 23-ja- rige P. V. uit Heinkenszand moet van de Middelburgse politierechter twee weken zitten en houdt daarnaast twee weken tegoed met een proeftijd van twee jaar. V. stond donderdag terecht op beschuldiging van 'belediging van een hoofdagent van politie' en 'wederspannigheid' toen hij werd aangehouden. Het gebeurde in de vroege ochtend van 17 februari. De surveillerende agent consta teerde dat er in een auto, die vanaf het parkeerterrein bij een Goese discotheek wegreed, zes jongelui hadden plaatsge nomen. „Dat is verboden", zo werd de bestuurder meege deeld. Maar V., die was gezeten op de achterbak, was het daar niet mee eens. Hij startte on middellijk een scheldkanonna de, waardoor de politieman zich beledigd voelde. V. moest dan ook mee naar het politie bureau, maar daar voelde hij helemaal niets voor. Hij pro beerde zich los te rukken, maar kon tenslotte met hulp van in middels gearriveerde assisten tie worden ingerekend. Overigens had dezelfde ver dachte op 13 mei in Middelburg 'uit kwaadheid' de ruit van een voordeur vernield en op 10 juli sloeg hij een plaatsgenoot een blauw oog. „Allemaal uitingen van agressie", zo concludeerde de politierechter, die de geëiste straf (1000 gulden en drie we ken voorwaardelijk) dan ook te laag vond. Helemaal geen boe te, zo besloot mr. Nomes: „U gaat maar eens zitten". De 20-jarige Vlissinger R. W. werd op 11 december 'kwaad' omdat hij in een brandgang met zijn fiets in botsing was gekomen met de 70-jarige D. In het voor fietsers verboden voetpad reed hij in volle vaart af op de wandelende D., die door hem geraakt werd. „Hele maal niet geraakt, ik kreeg een duw", aldus W. voor de politie rechter. Maar dit werd door D. ontkend. W. viel van zijn fiets, krabbelde overeind en ver kocht de wandelaar een klap in het gezicht, waarbij de bril van de man sneuvelde. Ook zijn tuinpoort moest er aan geloven en donderdag kwam D. met zijn schadeclaim: 875 gulden voor de bril en 297 gulden aan reparatiekosten van de poort. W. werd veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 100 gulden en vergoeding van de door hem aangerichte schade. De 36-jarige Vlissingse J. A. vond op 8 december op de stoep voor een bioscoop een gouden ketting met daaraan een gou den tientje. In plaats van het sieraad naar de politie te bren gen verkocht zij het onmiddel lijk aan een juwelier voor 127 gulden. Maar omdat de recht matige eigenaresse erg gehecht was aan haar eigendom, plaat ste ze een advertentie in de krant met het verzoek de ket ting terug te bezorgen. De ju welier reageerde hierop en voor 127 gulden kwam de vrouw opnieuw in het bezit van de ketting. Later claimde ze dit bedrag bij de vindster, maar die gaf haar nul op het request. Van de politierechter moet A. dit bedrag alsnog terugbetalen, terwijl haar daarnaast bij ver stek een voorwaardelijke boete werd opgelegd van 300 gulden. VLISSINGEN - De onder de vlag van de Bahama's va rende 1100 bruto register ton metende coaster Sea-shine, liep door motorstoring woensdagnacht op een strek dam even ten noorden van Vlissingen. De coaster liep schade op aan de schroef maar slaagde erin op eigen kracht vlot te komen en ging voor anker op de rede van Vlissingen. Bij de stranding werden ook enkele paalhoof den beschadigd. WILHELMINADORp termorgen raakte de ÏJ nenauto van mevrou^ uit Axel te water in het naai van Goes naar heto Sas. Ze was uitgestant een woning waar ze 0p h, wilde gaan. Daarvoor hj haar voertuig geparkeerd een oprit en was verrei, auto op de handrem te De rolde het kanaal in,»! de brandweer de plaats het voertuig had gek seerd, werd deze met eer hulp van een takel#,, weer op het droge gebrac! Van onze verslaggever OOSTBURG - De O hurgse bedrijven krul !anaf volgend jaar met forse verhoging van de nieingsrechten te ma iift ophalen van bedrijf val gaat van 110 naar gulden. ,,nor wethouder J. Thorr betekent dit een inhaalr Volgens hem hebben de bed ven in de afgelopen jaren SINT - Sinterklaas arriveert zondag 18 november in West dorpe. Per boot komt hij aan bij de kade van de Provin ciale Waterstaat aan de Pas- sluis om 15.00 uur. Vandaar gaat hij met zijn knechten naar bejaardentehuis 't Ver- laet, voor een visite aan de bewoners. Harmonie Eikels worden Boomen begeleidt de Sint op zijn tocht naar Con cordia, waar hij officieel wordt verwelkomd. Alle kin deren krijgen een versnape ring. Bij slecht weer komt de rondrit te vervallen en wor den de kinderen om 15.30 uur in het verenigingsgebouw verwacht. Begin december brengt de Sint een bezoek aan peuterspeelzaal Olleke Bol- leke en aan basisschool De Kreeke. WAFELS - Bestuur en L ding van peuterspeelzaal* leke Bolleke houden zate; 17 november de jaarlifl wafelactie. Zij gaan aan-huis om de wafels één gulden per stuk voor 5,- te verkopen. HUMANITAS - Hu houdt 27 november val 20.00 uur een informele in| matie-avond in Vlooswijk aan de School) 21. Er kan kennis1 maakt met de functionaris J. Boogt, Quaak en met het voori bestuur waar A. Stahl, Gi Berkel en R. Lugt zift hebben. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzande -Van vrijd 19 u. tot maand. 8 u. dok ter P. de Bruyckere, Brouwerijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. zond. 11.30-12 u. Biervliet, Hoofdplaat en LFzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dok ter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendij- ke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dok ter L. Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot zond. 17.30 u. dokter R Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Bres kens, tel. 01172-1956. Van zond. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat en zond. om 11-12 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter H. Bom, Cad zand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dok ter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's- Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes én Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter D. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 01100- 15003. Van zat 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Duran, Lewestr. 62, Kloe- tinge, tel. 01100-31805. Spreekuur zat en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 a dokter Plaisier, tel. 01130-1566. Boodschap pen zo mogelijk voor 10 uur. Spreek uur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17- 17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, RUland- Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter C. Risseeuw, tel. 01130-1566. Boodschappen zo mo gelijk voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Klooster zande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Hein kenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 a Middelburg - Zaterdag dokter F. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 26483. Zondag dokter S.v.d Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder af spraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185, West dorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, J. Hobeinstr. 8, Philippi ne, tel. 01159-1769. Spreekuur spoed gevallen zat en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich de Ruytersingel 1, tel 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter M. Maenhout, van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-13256. Spreekuur spoedge vallen zat en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat 24 u. dokter A.v.d Griek, tel. 12950. Van zat 24 tot zond. 24 u. dokter J. Bosch, tel. 70433. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wil- helminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106- 1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereikbaar, (dringende boodschappen inspreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereik baar onder tel. nr. 01140-12191 (bood schap inspreken op antwoordappa raat). Krulsver. Kanaalzone Vlaanderen - Dag en nachtlx baar voor dringende hulp\ onder tel. 01150-19049. U kuntni en telefoonnummer inspreken, za de dienstdoende wijkverpW dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevr M.v. Veen, Lorentzlaan 24,1 zen, tel. 01150-96007. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-B,, land - Dierenarts M. Karelse/sH Kinderendijk 118, Goes, teL f 20656. Hulst en Hengstdijk - Die Versol en J. Versol-ten Hoope,f vierstr. 18, Hengstdijk, teL OIL 2365. Spreekuur za. en zo. om 13 u| Hulst - Dierenartsen Aerts-B Dullaertstr. 43, teL OlMO-lij Spreekuur za. 10-12 u. en spraak. Breskens - Dierenarts GAM.| Bruijckere, Dorpsstraat 01172-2769. Spreekuur za. en zo. ij u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en B( - Dierenarts J. Kop, Bastion Axel, tel. 01155-1488. Zat s_ in de W. de Zwijgerlaan 2B, T zen: 13.30-14 u. Zat. spreekuur lal Bastionstr. 3, Axel: 11-12 a Zr slag en zondag vlg. afspraak. Sas van Gent - F. de DobbelaereJ renarts grote en kleine hui Walstr. 1, Sas van Gent, teL 011 3322. Spreekuur za. 10-11.30 u. za| 13 u. en volgens afspraak. Sas van Gent - Dierenarts Da Westdam 54, tel. 01158-3800. Sj uur za. en zo. 11-12 u. en na afsj Terneuzen e.o. - Peter de Vo6,| likliniek voor kleine huisdieren J Steenberghe', v. Steenbergen' Terneuzen, tel. 01150-96425. uur: zat. 12-13 u. Verder n*te sche afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine li dieren en bijzondere dieren, v.J menstr. 83, Terneuzen, teUil 19628. Spreekuur zat 12.30-14 u.d telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Dierenarts J.v.d. Vijver, Oostburg, tel. 01170-2103. S zat. en zond. om 13 uur. St Jansteen e.o. - Dierenarts AJ Bruyn, Tempelier 34,. St jast tel. 01140-12701, bgg. O1140-;! Spreekuur za. en zo. 11-12 u. eni afspraak, huisbezoek ook spraak. Praktijk IJzendijke Kv.d. Vijver, Hoofdplaat, téLiJ 1388, bgg. 01174-424. Spreekuur! om 13 uur en zond. om 12 uur jf dierenkliniek Minnepoortstr. Hj zendijke, en volgens afspraak, r TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts D. Balk, Nassaustr J zendijke, tel. 01176-1760. Spr zat en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - arts E. Tan, Markt 5, Axel, teltl 1686. Spreekuur zat. 10-10.30 el 18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts P. E Londensekaai 35, Middelbur&J 01180-25963. Spreekuur zat enT 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland -1 arts J. Castelein, v.d. Spiegel Goes. In het weekeinde teL nr| 52771398. Spreekuur zat en lluur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranje tel. 01155-2888. Geop. zat 1MJ1 17 uur. Verder uitsluitend spoedgevallen en recepten. fl Goes - Zeeuwse apotheek, Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst Ge#! 11-12 uur en 15.30-17.30 uur.zojl 11.30 u. en 16.30-17.30 a VoorSJ gevallen buiten openingstyd^T dienstdoende apothekersassjl thuis bereikbaar tel. 01140-1^1 Middelburg - Apotheek Jw. Thibautstr. 45, tel. 23298. vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaas^l 01150-12090. Geop. zat van u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-1» ZIEKENHUIZEN VLAANDEREN Voor eerste hulp bij eerst dienstdoende huisarts fi gen. uj Hulst - Buitenpolikliniek De *1 tel. 01140-12651. Oostburg - St Antoniuszie» tel. 01170-9000. Terneuzen - Streekziekenn^| Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND** Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel 12200. Oos Van onze verslaggever De raadsfracties waren aantrekken van iemand 0e voorlichtingsfunctie ma deel uit van het promotiep dat gisteren unaniem door raad werd aangenomen. V de VVD-fractie overigens i pijn in het hart. Voor frac voorzitter A. Rosendaal is niet duidelijk of het promo plan daadwerkelijk vruch afwerpt. Maar burgemeester Kruize was duidelijk in 2 standpunt. „We moeten 1 een professionele aanpak v het promotieplan een start rr ken om in de concurrentie n de omgeving het hoofd bo\ water te kunnen houden". In de discussie rondom wel of niet doorgaan van promotieplan kwam uitera: ook de onlangs bekend gew den. Vierde Nota Ruimteli; Ordening Extra van minis Alders aan de orde. Volgens nota is de leegloop van Zeeuwsvlaamse platteland langer tegen te houden. Vi PvdA-er J. de Vries is het p motieplan daarom water n; de zee dragen. De Vries n I overigens een minderhei standpunt binnen de fractie Ook A. Rosendaal (WD) somber gestemd. „Alders he, geaccepteerd dat het platela leegloopt. Wij hebben als AMSTERDAM, 15 november - Aardappeltermijnmarkt: In mm werden 44 contracten verhandeld voor levering april '91 tr prijs van 37,00-36,40 en 20 contracten voor levering mei 39,10-J 38,90. De stemming was kalm/prijshoudend. De twee schoorstenen gat de grond. Van onze verslaggever VLISSINGEN - Bij de afb land' in Vlissingen staat karwei. Op zaterdag 24 no schoorstenen 'springen', di ben overleefd. Voor een deel waren de schoo stenen al steen voor steen afg, Peld; ze waren te hoog om i JUn geheel met explosie ven oi kegelen. Ook voor het sprir gen van de restanten zijn nc talrijke veiligheidsmaatreg, ten nodig. Ue gevaartes staan dicht b rijksweg, een spoorlijn e kanaal door Walchere Een aantal woningen en tx Qfijfspanden iri de directe on seving wordt tijdelijk on ruimd. Het karwei begint om 1 aar en moet rond tien voor e! a bekroning vinden in d srote klap die de schoorstene

de Stem | 1990 | | pagina 16