O 4Geen zij-ingang Hof van Eede' Studenten-stages in zeventig landen Cursus Ouderen en Verkeer loopt storm Camiel 'Tobbetje' de Ruijsscher overleden A PPORT WESTPHAAL (D66) BU BESLUIT AANLEG VISSTEIGER GEHANDICAPTEN: KORT ZEEUWS TEN oi Sas van Gent en lang niet ngen MEERDERHEID IN GEMEENTERAAD AARDENBURG: Drie onderzoekers verslaan de rimpels PLAATSELIJK NIEUWS I DE STEM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 27 OKTOBER 1990 beschonken t Spoor bijster Radar rrit e jonge AARDENBURG - De Aardenburgse gemeente raad, inclusief de heer W. Westphaal (D66), heeft zich donderdagavond uitgesproken voor de aan leg van een vissteiger voor gehandicapten aan de Grote Gatkreek in St.-Kruis. Westphaal vond echter wel dat het college erg zwakke argumen ten hanteerde voor zijn voorstel. 't Duumpje Wethouder in Oostburg wil lagere huur jeugdgebouw TACHTIG DEELNEMERS BUGESPUKERT OVER VERKEER Kampioenen Oostburg Bloemsierkunstenaars exposeren in hotel Ylissingen Joseph Luns naar Sluis Voorlichting over aanpak kernramp Doel D&T op de fiets STICHTING AIESEC WERFT EN SELECTEERT OOK PERSONEEL VOOR BEDRIJVEN Werving Ghana •aarbij verdween een doosje iet colliers ter waarde van 0.000 gulden. De verlachten leiden wel in de zaak te zijn ;eweest, doch ontkennen de liefstal. Het viertal, zonder 'aste woon- of verblijiplaats, verd donderdagmiddag aan gehouden nadat kort daar- poor een der vrouwen In een volwinkel voor 800 gulden ban breigaren had gestolen. Jat werd door de politie in eslag genomen. Het viertal Is gisteren voorgeleid aan de officier van justitie in Mid delburg en in verzekerde be varing gesteld. frapni T20 ERNEUZEN - De gemeen- epolitie van Terneuzen heft gistermorgen op de Schelce oulevard een Belgiscie vrachtwagencombinatie aai- gehouden. De bestuurder de opviel door zijn rijgedrag, K. uit Gent, bleek onder in vloed van drank te zijn. Hj kreeg na het opmaken van een proces verbaal een tijde- Jlijk rijverbod opgelegd, be vrachtwagencombinatie werd in de loop van de d door een collega opgehaald. GROEDE - Automobilist P. van de L. uit Breskens raakte donderdagnacht rijdend met zijn voertuig over de provin ciale weg even het spoor bijs ter. De man was bezig met het verwisselen van cassette bandjes toen hij de macht over het stuur van zjjn auto verloor en in de berm terecht kwam. Bij de poging het voertuig weer op de rijbaan te brengen, schoot het naar de andere zijde en vervolgens in de sloot. Door de snelheid waarmee dit ging, ketste de auto hieruit en kwam ten slotte op de rijbaan tot stil stand. Het bleef bij materiële schade. ZAAMSLAG - Door de ge meente politie van Terneuzen werd gistermorgen tussen 9.30 en 11 uur op deTerneu- zensestraat in Zaanslag een snelheidscontrole gehouden. In dat tijdstip passeerden 400 voertuigen de radanontrole- post. Slechts één daarvan reed te hard en kreeg een pro ces verbaal. v i last d-- I 50-55 102. Saint RemyklII 60-70 23-30, 70-80 34-55, 8C-90 39-40. Doyenne du cornice klE 65-75 178, 75-85 189, 85-95 151. Irambozen glas doos x 150 gr kil 2(0-290. Groenteveiling: Konkommers kl2 31 68, 41 79, 51 83. Cherryto- maten doos kil 70. Torraten kil A 108-122, B 107-115, C 80 kl2 A 64- 69, B 59-62, C 59. Andijne natuur kl2 A 53-62. Bloemkol natuur kil 04 80-90, 06 50-70, k2 06 40-60, 08 40. Broccoli kl2 40-6). Boeren kool kil 77. Breekpeen kil 40 29, kl2 05 10, 40 30-39, 60 31. Bospeen natuur kl2 GR 30. Spit&ool kil B 42-46. Snijbonen glas,H2 560-570. Sperciebonen natuur 142 90. Prei kil A 92. Kroten kg kl2B 33. Sel derij bos kil 8-14. Lab aardap pelen k!2 BO 39, MI 19. AMSTERDAM, 26 dctober - Aardappeltermijnmarlt: In Bintje 40/50 mm wercen 6 con tracten verhandeld voor levering april '91 tegen een rrijs van 23,00 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm wer den 214 contracten vrrhandeld voor levering april '91 tegen een prijs van ƒ34,90 - ƒ3410 per 100 kg. De stemming was g>ed prijs houdend. Voor leveringmei '9120 contracten tegen 37,8( - 37,70. De stemming was goedprijshou- dend. ook een heel karwei worden voor wedstrijdleider lohan de Leux en zijn seconcanten Ronny en Ronald Lammens om alles in goede baien tg leiden. De wedstrijden begnnen vandaag om 10.00 uur ai du ren tot omstreeks 22.0» uur. Morgen start men eveieens om 10.00 uur en de fnales worden dan gehouden om 18.30 en 19.30 uur. Er vordt gespeeld op basis van handi cap. Naast een geldprijs van 750 gulden krijgt de witnaar ook een mini-cruise amge- boden van Stenaline. Eikad Uneti Instalateur I Van onze correspondent AARDENBURG - Een overgrote meerderheid van de Aardenburgse gemeente raad, met uitzondering van W. Westphaal (D66), sprak zich donderdagavond uit te gen het maken van een zij- ingang bij het multifunctio neel centrum Hof van Eede. Gezien het kostenplaatje vin den de meeste raadsleden dat er geen prioriteit aan deze zij- ingang moet worden gegeven. Westphaal verweet zowel het college als zijn collega-raadsle den dat er in de afgelopen pe riode teveel verwachtingen zijn gewekt. „Enige tijd geleden was de fractie Rammelaere nog voor. Er zijn veel verwachtingen ge wekt, maar weinig concrete uitspraken gedaan," zo zei hij. „Het initiatief is afkomstig van het college. Aanvankelijk kostte het 47 mille en na wat huiswerk 36 mille," Deson danks gingen de overige raads leden niet mee met de gedach ten van Westphaal. Zowel de WD, lijst Ramme laere, als de CDA-fractie wa ren van mening dat de huidige entree voldoende is, maar waarschijnlijk wel kan worden aangepast om de toegang voor gehandicapten en minder-vali- den te verbeteren. „Er is bij de Hof van Eede zelden een par keerprobleem," beweerde de heel W. Gijsel (Gemeentebe langen). „Er zijn goedkopere oplossingen dan zo'n dure deur en parkeergelegenheid. Dit is weggegooid geld en we moeten toch zorgvuldiger met gemeen schapsgeld omeaan." Wethouder Wim van Helden wilde aanpassingen wel over wegen in de huidige entree. „Misschien kunnen er voor de entree wel twee parkeerplaat sen worden gemaakt. Je zou dan een bord kunnen plaatsen zoals bij café's," stelde hij; waarna alle aanwezigen, inclu sief burgemeester E. Jongmans in lachen uitbarstten. „Nou ja, niet zo'n bord natuurlijk," cor rigeerde van Helden zich snel. 'Grote Gatkreek is verpest' Van onze correspondent „Ik ben wel akkoord met dit voorstel," zei hij. „De zaak is daar al zodanig verpest, het maakt dus niet veel meer uit. Wat mij betreft bouwen ze het helemaal vol." De hengel- vereniging had al vanaf 1988 het plan om daar een vissteiger te bouwen. Dat stuitte op be zwaren van de directeur van landbouw, natuur en open luchtrecreatie te Goés. Een dergelijke voorziening zou de natuur aantasten. „We hebben al veel kansen gemist, dat was niet nodig. Het gehele gebied is aangetast en is door activitei ten in waarde gedaald," zo ver volgde Westphaal. „De argu menten van het college, zoals de beste plaats, gunstige bezón- ning en betere kwaliteit van het viswater, zijn uitermate zwak. Deze argumenten zijn niet zwaar genoeg." Enkele andere raadsleden •waren echter van mening dat de lokatie goed gekozen was. „Dat is een gunstige plek. Dat stukje zal de natuur niet be schadigen. We moeten die stei ger maar snel realiseren," al dus mevrouw A. Keijmel-Cam- bier (PvdA). Ook de heer F. van Dongen (Gemeentebelangen) vond de plaats goed. „Er spelen hier ook andere - dingen mee. Zoals de contacten met ande ren. Bovendien dienen andere factoren naar de achtergrond te worden geschoven, mede ge zien de doelgroep." Volgens wethouder R. van de Wijnckel zijn er gesprekken met 't Duumpje geweest en zal er ook een parkeergelegenheid worden aangelegd. „We zullen toch wel een financiële bij drage van de hengelvereniging vragen," aldus Van de Wijnc kel. De heer Westphaal vond dat hij naar aanleiding van de opmerking van de heer Van Dongen nog iets moest opmer- (ADVERTENTIE) Nieuwe testen op cel regeneratie in Amerika Manfred Pusch- mann, Harry Elden en Elizabeth Sweltzer, zijn de namen van drie onderzoekers, die naam ge maakt hebben op Internationaal niveau door hun onderzoek naar huidveroudering. De door de duitser Mandred Puschmann en de amerikanen Harry Elden en Elizabeth Sweltzer geleide tes ten op vrijwilligers van 24 tot 60 jaar, hebben aangetoond dat re- tinol zowel het aantal als de diepte van de rimpels vermin dert. "Retinol versnelt de cel-rege neratie" verklaren de twee on derzoekers van het Xienta Insti tute voor huidonderzoek in Bernville, Pennsylvania. De op Retinol gebaseerde crème bewees zijn succes in een zeer originele test: het werd aangebracht op een gedeelte van de huid die daarvóór ge verfd was met een onuitwisbare fluoriserende proteïne. Hier door bleek dat het met retinol behandelde gedeelte, een veel sneller herstel van de opperhuid te zien gaf dan de natuurlijke re generatie cyclus van de huid, en dat daarbij elke bestaande rim pel in het proces vermindert werd, dit in tegenstelling tot de onbehandelde huid. De op retinol gebaseerde crème, getest door de onder zoekers, wordt gedistribueerd In Amerika en Europa onder de naam: Anti-Age Retard, door oen Multinational die exclusief voor apotheken cosmetica-pro- dukten produceert, genaamd Korff. In Nederland is dit produkt verkrijgbaar in de apotheek en samengesteld afhankelijk van de leeftijdsgroep, 25, 35 en 45 jaar en ouder. ken. „We moeten voor gehandi capten geen uitzondering ma ken en dit niet stigmatiseren," besloot hij. „Als de situatie daar anders was geweest, dan had ik zeker tegen gestemd." Van onze correspondent IJZENDIJKE - „Wij vinden het als gemeente Oostburg belangrijk dat verenigingen blijven bestaan. U heeft al lange tijd problemen met de huur van het jeugdgebouw, daarom wil ik u nu een beetje hoop geven. Wij, maar dat beslis ik niet al leen, gaan proberen iets aan die huurprijs te doen." Dit zei wethouder T. de Blok- van Herpen gisteravond tijdens de opening van de vogelexpo van de vogelvereniging Vogel vreugd, '79, die dit weekeinde in het jeugdgebouw in IJzen- dijke wordt gehouden. „Als er geen verenigingsle ven meer is, heb je een dood dorp. In IJzendijke kunnen ze er echter wat van", aldus de wethouder, die na de officiële opening samen met Johan Tor bij n, voorzitter van Vogel vreugd, de 508 vogels ging be kijken. Vorig jaar waren er nog slechts 393 vogels. „Ik vind het zeer positief dat u ons toch nog een sprankje hoop kunt geven, 865 vind ik toch een groot bedrag als huur prijs", besloot Torbijn, die na de toezegging van de wethou der toch wel hoopt dat er in de toekomst nog meer tentoonstel lingen zullen worden gehou den. De vogeltentoonstelling is vandaag geopend van 10-22 uur, morgen van 10-19 uur. Morgenochtend is er van 10-13 uur tevens een opkoper aanwe zig. Met behulp van dia's krijgen de cursisten uitleg bij de verschillende verkeerssituaties - foto de stem cor j. de boer Van onze.verslaggever OOSTBURG - De cursus 'Ouderen en Verkeer' is voor L. Maenhout van de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) in Oostburg een ongekend succes. Tachtig ouderen hebben zich voor deze cursus aangemeld. „We dachten dat hooguit twintig mensen zouden reageren. Maar dat zijn er dus veel meer geworden", zegt Maenhout. De cursus is een initiatief van Veilig Verkeer Nederland (WN). Met de be doeling de oudere weggebruiker wat bij te spijkeren. De vraag om een dergelijke cursus kwam van de bejaardenraad en bejaardensozen. De SWO pikte dat op. J. Post van VVN laat aan de hand van dia's bepaalde verkeerssituatie's zien en legt deze uit. Een verkeersquiz sluit de diaserie af. Volgens Post zijn de vragen zo gekozen dat ze niet demotiverend voor de deelnemers zijn. Het kan immers voorkomen dat een zeventig-jarige, die al jaren op de weg zit, de vragen fout be antwoord. Zo'n man of vrouw zou dan niet meer in zijn auto durven te stappen. „Dat risico zit er natuurlijk in", zegt Post. „Maar het is echt niet de bedoeling om de mensen angstig te maken. Kijk, niet alle vragen hoeven de deelnemers goed te beantwoorden. Maar bepaalde vragen zijn van cruciaal belang. Als ze die goed beantwoorden is het voor mij prima. Ze hebben er dan toch nog wat van opgestoken. Maar de quiz is ook een beetje een toets voor mezelf om te con troleren of ik de kennis wel goed heb overgebracht". Gisteren werd een cursusblok afgeslo ten. Na afloop van de quiz werden vijf 'verkeerskampioenen' benoemd. Me vrouw Van Zorgen, mevrouw Beun, de heer Verherbrugge, de heer Van de Walle en de heer Boergraaf. Door loting kreeg mevrouw Beun twee toegangs kaarten voor een optreden van Piet Brakman. Van de twintig vragen had zij er twee fout. De tachtig deelnemers zijn verdeeld over groepjes van vijftien. Iedere groep krijgt drie verkeerslessen van twee uur. Naast theorie krijgen de cursisten ook met de praktijk te maken. Voormalig rijschoolhouder A. de Waele rijdt op ver zoek een kwartier in de auto van een cursist mee. Hij wijst de automobilist op eventuele fouten. „Sommigen zijn wel wat zenuwachtig als ik bij ze in de auto stap", zegt De Waele. „Er zijn automo- blisten bij die zo slecht rijden dat ik ze adviseer om weer wat lessen te volgen of een auto met automaat te kopen". De Waele ziet er wel wat in om iedere automobilist eens in de zoveel tijd een proef van bekwaamheid af te laten leg gen. „Leeftijd speelt geen rol", zegt hij. „Zo'n proef is zowel goed voor iemand van 35 als van zeventig". Post van VVN wil niet zover gaan. „Een dergelijke proef is prima maar al leen voor oudere automobilisten". Post vindt de groep van de zeventig-jarigen de belangrijkste doelgroep. Mensen van 55 jaar en ouder kunnen aan de cursus 'ouderen en verkeer' meedoèn. „Maar de groep van zeventig-jarigen is de meest kwetsbare". L. Maenhout van de SWO merkt nu al dat de cursus zijn vruchten afwerpt. „De mensen gaan bewuster om met het ver keer. Ze praten erover". De cursisten zijn zeer te spreken over de opzet. „We steken er veel van op. Ik ben ook niet meer zo bang in het verkeer. Mijn geheugen is weer opgefrist", aldus een cursiste. KAARTING - De bolclub Raak Tegen Staak hield een kaarting waaraan deelgeno men werd door 110 personen. Uitslag jokeren: 1. mevrouw L. van Steenberghe, 2. me vrouw S. Eversdijk, 3. me vrouw Van Unen. Bieden: 1 A. Moens, 2. F. de Wilde, 3. P van Hee. Drie top-bloemsierkunste- naars laten zondag 28 oktober van 12.00 tot 17.00 uur in hotel Britannia-Watertoren aan de Boulevard Evertsen in Vlis- singen zien hoe ze kerstsfeer maken. Het gaat om Gerard Bogaards, Nederlands kam pioen bloemsierkunst 1986 en de districtskampioenen Jessy Lucas-Kokol en Ger van Dijk. De expositie wordt ge organiseerd door de bloemis ten-regio Zuid-West-Neder land, die zaterdagavond al de technieken van de top-arran- geurs bewondert. Van onze correspondent NUMMER EEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is in zijn woning in Nummer Een plotseling Ca miel de Ruijsscher overle den. Hij werd 76 jaar. Camiel de Ruijsscher was een typische volksfiguur en overal bekend in West-Zeeuwsch- Vlaanderen en het grensgebied, omdat hij met zijn accordeon van feest naar feest en van kermis naar kermis trok. Hij werd veel gevraagd voor dansavonden en trad later ook op met zijn zoon Arnold aan het drumstel, Hypoliet aan het orgel en dochter Marie die banjo speelde. Pas tien jaar ge leden stopte De Ruijsscher, of Van onze correspont SLUIS - Als afsluiting van de festiviteiten in het kader van het 700-jarig bestaan november aanstaande oud-minister van buitenlandse zaken en ex-se- cretaris-generaal van de NA VO; Joseph Luns, naar Sluis. Hij zal er in het gemeentehuis een lezing houden over de ko mende Europese eenwording. J abl ..J .n-jM CU Dit samen met dr. A.v.d. Walle, stadsarchivaris van de stad Brugge die het verleden van de Zwinsteden Sluis en Brugge als thema bespreekt. De dag zal worden afgesloten met een op treden van het Zeeuws Orkest in het rk kerkgebouw van Sluis. liever 'Tobbetje' zoals iedereen hem noemde, met deze muzi kale activiteiten. De heer de Ruijsscher wordt dinsdag aan staande te Slijkplaats begraven na een uitvaartdienst die om 10.00 uur aanvangt en die opge luisterd wordt door het West- Zeeuwsch-Vlaams Grego riaans koor. Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Op ini tiatief van de Commissarissen van de Koningin van Noord- Brabant en Zeeland wordt op maandag 19 november een voorlichtingsbijeenkomst over de kernongevallenbestrijding rond Doel gehouden. Burgemeesters, ambtenaren rampenbestrijding en een groot aantal hulpverleners uit Bra bant en Zeeuwsch-Vlaanderen worden dan geïnformeerd over de aanpak van een kernramp. Deze bijeenkomst die plaats vindt in Het Markiezenhof te Bergen op Zoom is een uitwer king van het nationale plan voor de bestrijding van kern ongevallen dat onder auspiciën van het ministerie van Binnen landse Zaken is opgesteld. Joseph Luns Van onze correspondent OOSTBU.RG - De fractie leden, de raadsleden en wethouder T. de Blok-Van Herpen van Dorpsbelan gen en Toerisme (D T) in de gemeente Oostburg, maken vandaag een fiets tocht langs de kust. Dit om op kritische wijze de knel punten langs de kust eens zelf te zien en om te zien hoe de aankleding van het landschap is. Er is voor de fiets gekozen omdat dit een milieuvrien delijk transportmiddel is. De partijleden rijden op deze manier ook niet overal met grote snelheid langs. Het gezelschap ver trekt om 10.00 uur vanaf de jachthaven in Breskens. BIJ de meeste studies hoort een stageperiode. Voor sommige economie-stu denten is dat niet genoeg. De AIESEC regelt voor hen een stage in het buiten land. De stichting is verte genwoordigd in zeventig landen. Ook zorgt de orga nisatie ervoor dat buiten landse studenten hier een stage kunnen volgen. Sinds kort wordt ook aan bemid deling gedaan om studen ten aan werk te helpen. Vanuit gebouw O van de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg gebeurt dat voor Noord-Brabant en Zeeland. De afdeling be staat 35 jaar en viert 10 no vember feest. Twee Oos- terhouters zitten in het Til- burgse comité. Door Peter de Jong AIESEC staat voor Association Internationale des Etudiants en Sciences Economiques et Com- merciales. Volgens president W. Duisenberg van De Neder- landsche Bank zijn de activi teiten van de organisatie 'een belangrijke basis voor goede samenwerking op internatio naal niveau'. Minister H. van den Broek van Buitenlandse Zaken vindt dat AIESEC 'in ternationale contacten stimu leert en jonge mensen helpt zich voor te bereiden op het werken in een steeds interna- tionaler wordende samenle ving'. „Ja, we zijn bekend van de stu denten tot in de bovenlaag van het bedrijfsleven", zegt de 21- jarige Martijn van Kilsdonk over de commentaren van de heren in de boekwerken van de stichting. Van Kilsdonk volgt het vierde jaar bedrijf secono- metrie - 'de meer cijfermatige kant van economie', zegt hij zelf - en, is stage-coördinator van de Tilburgse afdeling. Zijn leeftijdgenoot Mare Jansen is derdejaars student bedrijfseco nomie en is voorzitter van het 'lokale comité' in Tilburg. „De organisatie is in 1949 op gericht, vlak na de oorlog. Be doeling was meer internatio naal begrip te kweken tussen de bewoners van de Skandina- vische landen, Nederland, Bel gië en Frankrijk. De achterlig gende gedachte was dat de kans op onbegrip en zelfs oor log daardoor kleiner zou wor den. In het begin werden alleen vergaderingen en congressen belegd over bepaalde thema's", legt Van Kilsdonk uit. Tegenwoordig ontplooit AIE SEC jaarlijks vele activiteiten vanuit acht plaatsen in Neder land. Er is een informatiedag waarop bedrijven zich presen teren, een informatiedag voor sollicitanten en een dag waarop De Tilburgse AIESEC-vrijwilligers Martijn van Kilsdonk (rechts) en Mare Jansen (links): „Een goed produkt leveren aan studenten en bedrijvenfoto willem blauw sollicitanten individuele ge sprekken kunnen voeren met personeelsmedewerkers van bedrijven. De laatste nieuwe activiteit is het AIESELECT-programma. Jansen: „We houden ons tegen betaling bezig met de werving en selectie van personeel voor bedrijven. De studenten leve ren hun curriculum vitae ofte wel cv'tje in bij ons. Wij voeren de gegevens in in een computer van het landelijk comité. Via dat systeem kunnen bedrijven aan geschikte kandidaten ko men. Dat is voor de student een gemakkelijke manier van solli citeren. Het bedrijf betaalt ons ƒ975 per persoon. Dat is aan zienlijk goedkoper dan het plaatsen van een advertentie en wat er allemaal nog bij- hoort." Jaarlijks helpen de studen ten van AIESEC 6000 studenten op de hele wereld aan een sta geplaats die past in de econo mische studierichting. De stu dent leert een andere cultuur kennen en het bedrijf kan via hem of haar bijvoorbeeld aan de weet komen hoe een buiten landse markt te benaderen is. Vanuit Tilburg werden 39 stu denten aan een stage geholpen. Vier mensen vonden een vaste baan via de Tilburgse club. Dit gebeurt allemaal zonder winst bejag. Van de opbrengst wor den onder meer de stagewer ving betaald, de telefoonkosten en de opvang van stagiairs. „Als wij een aantal stages re gelen voor buitenlanders in Nederland, dan werken wij volgens de afspraak dat wij eenzelfde aantal studenten stage laten lopen in het buiten land. Wij doen dat omdat wij alle studenten even veel kan sen willen geven. Je begrijpt dat een Nederlandse student beter in de markt ligt dan iemand uit Ghana. Dat is geen discriminatie, maar de oplei dingen in Noord-Amerika en Europa worden nu eenmaal hoger aangeschreven dan de studies in bijvoorbeeld Afrika", aldus stage-coördinator Van Kilsdonk. De stages zijn een aanvulling op de studie. „Dat doen we met opzet. Als iemand voor zijn of haar studie verplicht een stage moet volgen, heb je kans dat hij of zij minder gemotiveerd is en iets denkt in de trant van laat ik het maar via AIESEC doen", stelt Van Kilsdonk. Een sta giair wordt betaald door het bedrijf waar hij of zij stage loopt en verdient 1150 in de maand. AIESEC brengt het be drijf 400 in rekening voor de administratiekosten. Daarvoor wordt alles geregeld, van inen tingen voor de buitenlandse student tot en met de huisves ting. De beide Oosterhouters wer ken vrijwillig bij de Tilburgse stichting. Ze hebben amper de tijd om zelf op stage te gaan. „Er gaat enorm veel tijd in zit- 'ten", zegt Jansen. „Ik ben er zo'n drie dagen in de week mee kwijt. Dat gaat eigenlijk ten koste van mijn studie. Ik loop er een jaar achterstand mee op. Maar, ik leer hier veel meer dan in mijn studie en doe hier veel meer contacten op." De lijst van bedrijven die met AIESEC in zee zijn gegaan, is indrukwekkend, van de ABN tot en met Philips en Philip Morris tot en met Skill. Mo menteel werken via het Til burgse bureau buitenlandse studenten bij onder meer Ge neral Electrics Plastics in Ber gen op Zoom, LNP Plastics in Raamsdonksveer en WIVA Verpakkingen in Oosterhout. Van Kilsdonk: „Die bedrij ven zijn natuurlijk altijd op zoek naar de toekomstige ma nagers. Binnen onze organisa tie lopen er mensen rond die wat in hun mars hebben. Het is interessant voor bedrijven om te zien wat voor mensen er aan komen. Soms wordt gedacht dat wij 'cv-jagers' zijn die het indrukwekkend vinden om te vermelden dat ze bij onze orga nisatie hebben gewerkt of bij een buitenlands bedrijf stage hebben gelopen. Dat is niet zo. Als je het puur daarvoor doet, is je motivatie te gering en val je vanzelf af. We zijn natuur lijk niet zomaar een studenten vereniging. We proberen een produkt te leveren waar de mensen wat aan hebben, zowel de bedrijven als de studenten."

de Stem | 1990 | | pagina 71