I Roda klopt RKC dankzij Trost NEDERLAND BIJNA VOORBIJ WK-FAVORIET CUBA Wereldtitel zwaargewicht voor Holyfield SPORT UITSLAGEN in huis? upon in. Jonger met Retinol )e Bijster Breda e koop Akron JAN MICHOEL Zwerver: 'Dit team kan nog groeien' DE STEM SPORT 2 ZATERDAG 27 OKTOBER 1990 300 m2 edrijfsruimte aamsdonksveer II woningen I0R VAN NOTARIS IEL TE HOOGSTRATEN RIO DE JANEIRO - Slechts vijf centimeter was het Nederlands mannen-volleybalteam gisteren verwijderd van een plaats bij de beste vier van het WK in Brazilië. Rob Baan nog twee jaar bij Cambuur NIEUWSOVERZICHT Heerenveen contracteert twee Russen Fraser breidt selectie uit WK zaalvoetbal in Hongkong Sweres drie duels aan de kant EN STANDEN T26 labij motel Brabant met parkeer- ïpld met een eigentijdse architec ts m2. ieit en bij de afwerking wordt reke lbruiker. il Bedrijfsobjecten Breda, rein "Dombosch" te Raamsdonks- pa-Utrecht gelegen. De hal is uiter- Voorzieningen: - krachtstroom 250 KvA - draagvermogen vloer 4.000 kg. p/m2 - Zeer representatief kantoor - Parkeerruimte teer, 01621-21297) tron Woningen bouwt voor u op uw eigen-grond een komplete en komfortabele I woning van topkwaliteit. inbreng persoonlijke wensen zonder extra kosten keuze uit meerdere typen en materialen de ontwerp-,projektvoor- bereidings-, en projekt- begeleidingskosten zijn in de prijs inbegrepen uitvoering door lokale aannemers <OOP EN UITVOERING VAN WONINGEN KERKRADE (ANP) - Een doelpunt van verdediger Trost .heeft Roda JC tegen RKC aan de overwinning geholpen. Het was de tweede keer dat de ploeg van trainer Reker dit jaar I op eigen veld won. Van goed I voetbal was in een romme- I iige wedstrijd geen sprake. Trost scoorde in de 51ste mi nuut. Hij veranderde een schot van Blattler van richting. Ook daarna kreeg de thuisclub de 1.03/3145177 de Konincklaan 361 VERKOPING VAN ÏUWEN MET AANPALENDE IOOGSTRATEN/MEER, RLESEWEG 73 il met winst van 1% premie In: HATEN/MEER 'egebouwen met akkerland, root 83 a 71 ca. rzien van waterleiding en ohtiging: zondag van 10 tot 1 akkerland groot 01 ha 04 a l akkerland groot 01 ha 33 a nd tegen de Meerleseweg, lijk na betaling van koop- is 1991. 13 november 1990 sdag 27 november 1990 in Café Victoria, Meerle- gen te bekomen ten kantore betere kansen. Doelman Teeu- wen plukte een kopbal van Ar nold uit de bovenhoek, Verha gen gaf in kansrijke positie een foutieve pass in plaats van zelf te scoren. Het slotoffensief van RKC leverde niets op. In de laatste minuut kreeg de Waalwijkse verdediger Richardson nog de rode kaart, nadat hii de door gebroken Hofman vasthield. Roda JC, op de geschorste Groenendijk na eindelijk com pleet, had voor rust al de beste mogelijkheden. Die kwamen pas in de laatste vijftien minu ten van het eerste speldeel tot stand. Het eerste halve uur was zonder hoogtepunten voorbij gegaan. RKC, dat de gebles seerden Gouda en Hoekstra miste, was slechts gevaarlijk geweest uit een dood spelmo ment. Doelman Bolesta redde, na een vrije trap van Brands. Boerebach leidde vervolgens het eerste offensief van de thuisclub in. Met eveneens een vrije trap strandde hij op Teeuwen. De doelman van de ploeg uit Waalwijk moest ver volgens voor rust nog hande lend optreden bij inzetten van Diliberto en Arnold. De Australische spits kreeg de beste kans, nadat Teeuwen een laag schot van Blattler niet on der controle kreeg. De doelman herstelde zich echter in tweede instantie door zich voor de voe ten van Arnold te gooien. De wedstrijd was 44 minuten te laat begonnen. Scheidsrech ter Uilenberg kreeg op weg van Losser naar Kerkrade in het Duitse plaatsje Wesel auto pech. Uilenberg had één van zijn grensrechters bij zich. RODA JC - RKC 1-0 (0-0). 51. Trost 1-0. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 4000. Rode kaart: 89. Richardson (RKC). RODA JC: Bolesta; Broeders, Ver hagen, Boerebach en Trost; Van der Luer, Blattler en Hanssen; Hofman, Arnold en Diliberto. RKC: Teeuwen; Hutten, Joore, Maas en Richardson; Jalink, Brands, Van Hintum en Moniz (82. Purperhart); Boogers (82. Schopen- houer) en De Wijs, Volleyballers op hun best Door Eddy van der Beek Oranje kreeg tijdens de vierde set in de kwartfinale te gen het zwaar favoriete Cuba twee matchpoints, maar kon die niet benutten. Spelverdelder Avital Selinger heeft uitblinker Ron Zwerver vrijgespeeld aan de buitenkant. Het Cubaans blok hangt bij Martin van der Horst. - fotoanp LEEUWARDEN (ANP) - Rob Baan heeft zijn con tract als manager/trainer van Cambuur met twee jaar verlengd. De huidige verbintenis, die per 1 juli 1991 afliep, heeft nu 1 juli 1993 als einddatum. Baan is aan zijn eerste sei zoen bezig in de Friese hoofd stad. Het vorig seizoen was hij werkzaam bij Sparta. (ADVERTENTIE) Beslissend bewijs van 2 onderzoekers in Pennsylvania Ze hebben het gevecht tegen rimpels gewon nen. Na een heel leven gewijd te hebben aan voorkoming van het ouder worden van de huid, hebben Manfred Puschmann, Harry Elden en Elizabeth Sweitzer na uitgebreide testen bewezen, dat Retinol zichtbaar 'de rimpels vermindert. In het laatste bewijs, uitge voerd in het Xienta Institute voor Huidonderzoek in Bernvil- le, Pennsylvania, markeerden Elden en Sweitzer de armen van vrijwilligers in de leeftijd van 42 tot 60 jaar op 2 plaatsen met een fluoriserende proteine verf, dat alleen verdwijnt na de groei van een nieuwe laag van de opperhuid. De plekken op de arm van de vrijwilligers die behandeld wa ren met Retinol lieten een ver snelde celvernieuwing zien, zodat de verf veel sneller ver dween dan het onbehandelde gedeelte van de huid. "Door het stimuleren van de celvernieuwing van de huid, wordt een zichtbare vermin dering van aanwezige rimpels bereikt" verklaarden de 2 on derzoekers. De geteste, op Retinol geba seerde crème, heet Anti-Age Retard, thans op de markt ge bracht door, de multinational Korft en wordt als zoete brood jes verkocht in apotheken in heel Europa en Amerika. in Nederland is de crème al leen verkrijgbaar in apotheken en is samengesteld afhanke lijk van de leeftijd: 25,35 en 45 iaar en ouder. Van onze speciale verslaggever RIO DE JANEIRO - Met handdoeken over het hoofd getrokken treurden de Nederlandse volleyballers na op de spe- lersbank in het Ginasio do Maracanazin- ho. Harrie Brokking tuurde naar het dak van het immense sportpaleis, gelegen naast het fameuze Maracana-voetbal- stadion. Zo dicht bij een zo grote sensatie op volley- balgebied was Oranje nog nooit geweest. De povere wedstrijden op het WK tegen de Ver enigde Staten, Canada en Japan, de pijnlijke afstraffing door Argentinië; al deze gebeurte nissen vielen in het niet bij de schlemielige verliespartij tegen Cuba. „Het ligt allemaal zo dicht bij elkaar", sprak Harrie Brokking ingetogen. „We had den ze kunnen pakken. Ik wist het en ik voelde het. Nee, dat is niet gemakkelijk pra ten achteraf. Normaal gesproken zijn wij nu nog kansloos tegen een sterk spelend Cuba, maar zij volleyballen op dit WK niet groots. Daarmee wil ik onze prestatie overigens niet afzwakken. Deze wedstrijd geeft aan wat mijn ploeg kan. Wij kunnen een topland on der druk zetten. En in de toekomst zal Neder land op de grote toernooien zeker een rol van betekenis gaan spelen". Zwerver, gevoelig, maar onderkoeld als al tijd, speelde gisteren tegen Cuba één van de beste wedstrijden uit zijn carrière. De passer- aanvaller scoorde een enorme hoeveelheid punten en was zonder meer de beste man van het Nederlands team, „De beste wedstrijd uit mijn carrière?", sprak Zwerver. „Een wed strijd die je verliest, kan nooit je beste zijn. Ik ben tevreden met mijn spel van vandaag, maar ik wilde graag met het team winnen. We waren er vandaag zo dichtbij. Die Des- paigne slaat die bal op matchpoint tweemaal rakelings langs mij heen. Blokt Martin van der Horst mee, dan winnen we. Dat is geen kritiek op Martin, hij heeft het verder goed gedaan. Maar het tekent een beetje het ge brek aan ervaring bij sommige spelers. Dit team moet en kan nog groeien". De Cubaanse coach Orlando Samuel was even geschrokken van de Nederlandse tegen stand, maar zei geen moment te hebben ge twijfeld aan de zege van zijn team. „Onze teamgeest bleek weer eens fantastisch", sprak de coach. „Nederland speelde sterk, wij hadden moeite met de stop, maat ons doorzet tingsvermogen heeft ons de overwinning op geleverd". Joel Despaigne was wat realisti scher. Ook hij roemde de teamgeest van zijn ploeg, maar beweerde wel degelijk te hebben getwijfeld aan een Cubaanse zege. Despaig ne: „In de vierde set dacht ik even: daar gaan we. Ik vond Nederland verrassend sterk. Met het zweet in de handen hebben we de halve finale gehaald". Tot tweemaal toe sloeg de Cu baanse vedette Joel Despaigne de bal vijf centimeter langs dq blokkerende handen van Ron Zwerver tegen de grond. En in de laatste set, volgens het rally-point-systeem, waren de Caribiërs net iets gehaaider. Nederland hoefde niet met een verwachte 3-0 nederlaag het veld te verlaten, maar kreeg een onfortuinlijk 3-2 verlies te slikken: 15-8,10-15,15-11,15-17 en 9-15. Het is de vraag of Oranje in de toekomst ooit nog een keer een zo grote kans op een plaats bij de eerste vier van de wereld krijgt als gisteren. Dit week einde kan de ploeg van Harrie Brokking hoogstens nog vijfde worden. Vandaag staat het duel met Bulgarije op het pro gramma. De Bulgaren, op de laatste twee WK's respectieve lijk vijfde en derde in de eind rangschikking, moesten het in de kwartfinale afleggen tegen de Sovjetunie: 0-3. De paar honderd toeschou wers, die op het vroege tijdstip (10.00 uur plaatselijke tijd) naar het Ginasio do Maracana- zinho waren gekomen om Ne derland en Cuba aan het werk te zien, wisten niet wat zij za gen. Het Nederlands team speelde zijn beste wedstrijd in zijn nieuwe samenstelling tot nu toe. Met Ron Zwerver als absolute uitblinker liet Oranje de Cubanen sidderen, een ge beurtenis die niemand voor mogelijk had gehouden. Alleen Harrie Brokking en zijn volge lingen zagen vooraf mogelijk heden om te winnen. Brokking had begrepen dat de Cubanen 'te pakken' zouden zijn wanneer Nederland scherp zou serveren. „We moeten die gasten constant onder druk houden, dan maken zij fouten", filosofeerde Brokking eergiste ren. Hij kreeg gelijk. De spij kerharde sprongservice van Ron Zwerver en de krachtige aanval van Nederland brach ten Cuba danig in het nauw. Joel Despaigne sleepte zijn ploeg er uiteindelijk doorheen. Hij was samen met Zwerver de man van de wedstrijd. De Amsterdammer, die zijn marktwaarde gisteren verdub belde, begon de eerste set met een ace en sloeg vervolgens bijna iedere smash met een akelige nauwkeurigheid langs het Cubaanse blok. Zwerver inspireerde zijn collega's ken nelijk in hoge mate, want de Nederlandse blokkering stond als een huis. Bovendien toverde Avital Selinger de ene na de andere fraaie set-up uit zijn vingers. De eerste speelperiode ging volledig terecht naar Ne derland (15-8). En wie dacht dat Cuba zomaar een vergissinkje had begaan, kwam bedrogen uit. In de tweede set stelde het team van coach Orlando Sa muel weliswaar even orde op zaken (15-10), maar tijdens het derde deel van de partij sloeg Nederland weer toe. De risico volle sprongservice van Zwer ver zaaide veel paniek bij de vertwijfelde Cubanen, die steeds vaker het Nederlandse blok op hun weg vonden. Mar tin van der Horst, soms de meest domme fouten makend, herstelde zich uitstekend, en zijn 2.14 meter lengte bleek voor 'de donkere atleten te hoog: 15-11. Over de vierde set zal in het Nederlandse kamp nog wel lang worden nagepraat. Het verrassend evenwichtige Oranje liep uit naar een 11-6 voorsprong en de sensatie leek perfect. De Cubanen wisten een paar foutjes aan Nederlandse zijde echter rigoreus af te straffen en binnen enkele mi nuten stonden zij met 14-11 voor. Oranje knokte, troefde de Cubanen af en bij een stand van 15-14 kreeg de Brokking- formatie twee match-points. Joel Despaigne zelf stond niet toe dat Ron Zwerver ze mocht verzilveren en juichend incas seerden de Cubanen de set winst: 17-15. De vijfde set volgens het ral ly-point-systeem ging gelijk op tot 7-7. De spanning werd voor de onervaren Nederlandse ploeg kennelijk toch iets te groot. Edwin Benne sloeg de bal tweemaal in het Cubaanse blok en Henk-Jan Held produ ceerde een foute opslag. Via 11- 8 en 13-8 greep Cuba de zwaar bevochten overwinning en een plaats in de halve finale: 15-9. UITSLAGEN Kwartfinales: Cuba - Nederland 3- 2 (8-15, 15-10, 11-15, 17-15, 15-9), Sovjetunie - Bulgarije 3-0 (15-12, 15-4,15-11), Brazilië - Frankrijk 3- 0 (15-8,15-0,15-9). Om negende plaats: Tsjechoslowa- kije - Zweden 3-0 (15-10,15-4,15-7). Om elfde plaats: Japan - Canada 3-2 (15-13,15-13,7-15,10-15,17-16). Voor de plaatsen 13 t/m 16: Ver enigde Staten - Cameroun 3-1 (15- 9,15-10, 10-15, 15-11), Zuid-Korea - Venezuela 3-0 (15-8, 15-7, 15-8); eindstand: 1. Verenigde Staten 6 punten, 2. Zuid-Korea 5, 3. Came roun 4,4. Venezuela 3. LAS VEGAS (RTR) - Evan- der Holyfield, de 28-jarige ongeslagen uitdager, heeft donderdagnacht in Las Ve gas met een ko-zege na 1 minuut en lOseconden in de derde ronde de wereldtitel zwaargewicht van alle drie de boksorganisaties (WBA, WBC en IBF) overgenomen van titelhouder James 'Bus ter' Douglas. Beide boksers namen bij het prestige-duel hun eigen sores mee de ring in. Douglas genoot sinds de gedenkwaardige fe- bruari-dag, waarop hij Mike Tyson ko sloeg, zo geducht van de goede dingen van het leven, dat hij 17,2 kilogram meer op de weegschaal bracht dan zijn tegenstander. Holyfield zag de avond voor het gevecht zijn imago van keurige echtgenoot en oppassende vader van drie kinderen verscheurd door zijn vrouw Paulette. Het huwelijk was definitief op de klippen, zo liet zij weten. In het korte gevecht had de uitdager voortdurend het ini tiatief. Met harde klappen naar het lichaam drong hij Douglas voortdurend achteruit. De kampioen kreeg tot tweemaal toe een waarschuwing in de tweede ronde wegens afklem men. Het was de enige manier zich te beschermen tegen een superfitte tegenstander. In het begin van de derde ronde kwam een rechtse directe van Holyfield goed door. Het effect van de stoot werd getemperd doordat Douglas zich achteruit bewoog. Even later werd de kampioen bovenop het gezicht geraakt. Terwijl hij op weg was naar het canvas, kwam Holyfield na met een linkse di recte. Douglas nam het zekere voor het onzekere en kwam pas vier minuten later overeind. De wedstrijd mocht sportief gezien een flop zijn, financieel was het echter een topper. Met 42 miljoen dollar aan inkom sten vestigde promotor Steve Wynn een nieuw record. Douglas, van wie iedereen ver wacht dat hij zich zal terug trekken, incasseerde met 24,75 miljoen dollar de grootste beurs uit de geschiedenis van de boks-business. Holyfield, de 46ste wereldkampioen in het zwaargewicht sinds 1885, kreeg iets meer dan acht miljoen dol lar. Evander Holyfield viert zijn overwinning op James 'Buster' Douglas. HEERENVEEN - SC Heerenveen heeft twee Sovjet-voetballers gecontracteerd. Het gaat om de 28-jarige aanvallende midden velder Mjerav Zjórdanja en de even oude spitsspeler Vazja Zjvanja van Dinamo Tblisi. Beiden waren een week op proef. De hoogte van de transfersom wordt niet bekend gemaakt. Voorzitter Riemer van der Velde rekent erop, dat beide voet ballers in het weekeinde van 4 november al meespelen in de thuiswedstrijd tegen Ajax. MELBOURNE (SID) - Aanvoerder Neale Fraser heeft zowel harde baan-specialist Richard Fromberg als John Fitzgerald opgenomen in zijn voorlopige selectie van zes man voor de Da- vis Cup-finale tegen de Verenigde Staten van 30 november tot en met 2 december in St. Petersburg. Pat Cash, Wally Masur, Darren Cahill en Mark Kratzmann werden gehandhaafd. Jason Stoltenberg, Todd Woodbridge en Mark Woodforde moesten plaatsmaken. DEN HAAG (ANP) - Het toernooi om het wereldkampioen schap zaalvoetbal wordt in 1992 in Hongkong gehouden. De be treffende commissie van de FIFA, waarin de Nederlander Tom van der Hulst zitting heeft, besloot dat vrijdag. Aan het eindtoernooi, dat na het WK (veld)voetbal wordt ge houden, nemen zestien landen deel, waarvan er zes uit Europa afkomstig zijn. Het is de tweede keer dat er een officiële we reldtitelstrijd zaalvoetbal wordt gehouden. De eerste vond in 1989 in Nederland plaats. Brazilië won destijds door in de finale Nederland te verslaan. ZEIST (ANP) - Vlissingen moet het de komende drie wedstrij den zonder Jac Sweres stellen. De Bredase voetballer werd vrijdag door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie duels geschorst. Frans van der Heide (Dordrecht'90) werd voor vier wedstrijden uitgesloten. Van Zwieten van Telstar moet twee wedstrijden in burger blijven. De volgende spelers werden voor de eerstvolgende wedstrijd van hun club uitgesloten: De Meijer (Den Bosch), Stafleu (Haarlem), Arends (Helmond Sport), Delahaye (MVV), Den Haan (NAC), Kerstens (RBC), Sas (Sparta), Jerry Simons (SW), Masefield (Haarlem), Söllner (Veendam) en Schrijner (Wageningen). ATLETIEK Woensdrecht, NK militairen Halve marathon: 1. Van Gorkum (Nijmegen) 1.09.47, 2. De Jongh (Breda) 1.09.53, 3. Zuyderduin (Amsterdam) 1.10.12, 4. De Lange (Steenwijk) 1.10.15, 5. Veltman (Apeldoorn) 1.11.49, 6. Van Trigt (Zevenhoven) 1.13.17. BOKSEN Dordrecht, NK amateurs, halve finales Lichtwelter: Carels (Vught) w.o.p (4-1) van Wil Zwezerijnen (Nieu- wegein), Prins (Zaandam) w.o.p (4-1) van Elzinga (Drachten). Weltergewicht: Vos (Amster dam) w.o.p (4-1) van Hofman (Landgraaf), Arik (Amsterdam) wint door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van Sterkenburg (Nieuwe- gein). Zwaarweltergewicht: Baart (Apeldoorn) w.o.p (5-0) van Ma- dretsma (Vught), Delibas (Arn hem) w.o.p (5-0) van Carty (Til burg). Koops (Ned). Achtste wedstrijd: 1. Enbar (Isr), 2. Esgington (GBr), 3. Ruelland (Fra), 4. De Chavigny (Fra), 5. Cadre (Fra), 6. Moore (VSt), 9. Koops (Ned). Eindstand: 1. Quintin (Fra) 11, 2. Velazcp (Arg) 33.4, 3. Belot (Fra) 69.1,4. Kelbert (Fra) 70,5. Rebello (Bra) 70.7, 6. De Bobadilla (Spa) 77. VROUWEN Zesde wedstrijd: 1. Herbert (Fra), 2. Butler (VSt), 3. Way (GBr), 4. De Vries (Ned), 5. Alie (Can), 6. Lelierve (Fra), 9. Keyser (Ned). Eindstand: 1. Way (GBr) 0, 2. Thomson (VSt) 40.7, 3. Butler (VSt) 44, 4. Chapin (VSt) 50, 5. Keijer (Ned) 52.5, 6. Trepainer (Fra) 56.7,10. De Vries (Ned) 81. SCHAATSEN Assen, marathon Uitslag: 1. Van Kempen (Nieuw- veen), 2. René Ruitenberg (Olde- broek), 3. Veldkamp (Den Haag), 4. De Vries (Heerenveen), 5. Kui per (Oldeholtwolde), 6. Ferwerda (Stiens), 7. Stam (Kaatsheuvel), 8. Pieterse (Diemen), 9. Grimbergen (Rijnsburg), 10. Takken (Schel- lingwoude). BADMINTON Aabenraa, open Deense Mannen, tweede ronde: Su- prianto (Ind/4) - Bruil (Ned) 15-6 15-5, Nielsen (Eng) - Michels (Ned) 9-15 15-615-3. Vrouwen, tweede ronde: Troke (GBr/5) - Van der Heuvel (Ned) 12-1112-10, Martin (Den) - Coene (Ned/6) 12-9 11-2, Muggeridge (GBr) - Van der Knaap (Ned/7) 11-611-0. Gemengd dubbel, eerste ronde: Busch-Jensen/Olsen (Den) - Mi- chels/Mellink (Ned) 17-1415-8. Christchurch, WK amateurteams mannen Stand na de tweede dag: 1. Zwe den 427 (Gronberg 70 67, Hjer- stedt 73 71, Eriksson 72 74, Nyman 77 78), 2. Argentinië 441,3. Nieuw- Zeeland 444, 4. Canada 446, 5. Frankrijk en Verenigde Staten 449, 7. Australië, Japan, Noorwei gen en Nederland (Vogel 75 73, Lovey 76 73, Muntz 77 78, Ruts 85 79) 452. Houston, mannen, 4.000.000 gul den Eerste dag: 1. Norman (Aus) en Simpson (VSt) 66 (vijf onder par), 3. Price (Zim) en Mudd (VSt) 68,5. Mayfair (VSt) en Beek (VSt) 69,7. Love III (VSt) en Jacobsen (VSt) 70, 9. Baker-Finch (Aus) en Cal- cavecchia (VSt) 71. Sotogrande, mannen, 1.500.000 gulden Stand na tweede dag: 1. Olazabal (Spa) en Rivero (Spa) 141,3. Har- wood (Aus) en Torrance (GBr) 142, 5. Langer (BrD) en Montgo- merie (GBr) 143, 7. Forsbrand (Spa) en Richardson (GBr) 144. TENNIS San Juan, vrouwen, 450.000 gul den Tweede ronde: Garrison (VSt/1) - Smith (GBr) 7-5 6-1, Keiler (VSt) - Kelesi (Can/4) 6-3 2-6 6-4, Grossman (VSt) - Brjoekovets (Sov) 6-1 4-6 7-6, Strandlund (Zwe) - McNeil (VSt) 7-5 6-7 6-1. Kwartfinales: Fernandez (VSt) - Keiler (VSt) 6-14-6 6-4, Cunning ham (VSt) - Labat (Arg) 6-4 6-2, Capriati (VSt/2) - Strandlund (Zwe) 6-16-4. Sao Paulo, mannen, 270.000 gul den Kwartfinales: Izaga (Per) - Gar ner (VSt) 7-5 7-5, Marceli'no (Bra) - Mattar (Bra) 6-7 6-2 7-6, Eltingh (Ned) - Cunha Silva (Por) 7-5 7-6, Weis (VSt) - Nido (PRi) 6-4 6-4. Brighton, vrouwen, 600.000 gul den Tweede ronde: Sukova (Tsj) - Manuela Maleeva (Bul) 6-4 6-1, Lindqvist (Zwe) - Wood (GBr) 6- 26-0. Kwartfinales: Graf (BrD/1) - Tauziat (Fra/5) 6-2 6-4, Sukova (Tsj/3) - Gomer (GBr) 6-16-1. Stockholm, mannen, 1.900.000 gulden Kwartfinales: Sampras (VSt) - Wheaton (VSt) 7-6 5-7 6-4, Vol- kov (Sov) - Kulti (Zwe) 6-2 6-1, Becker (BrD/2) - Ivanisevic (Joe/9) 6-4 6-2, Edberg (Zwe/1) - Gilbert (VSt/7) 6-4 3-6 6-1. TURNEN PAARDESP0RT Washington, CHIO Coupe des Nations: 1. Frankrijk (Godignon met Moët et Chandon Quidam, Nicolas met Midway Saint Paer, Prudent met The King, Rozier met Oscar Minotie- re) 0-99.27,2. Verenigde Staten 0- 101.37, 3. Groot-Brittannië 0- 103.38. Stuttgart, CHIO Dressuur, Grand Prix: 1. Rothen- berger (BrD) Ideaal 1447 punten, 2. Menkova (Sov) Dikson 1427, 3. Werth (BrD) Weingart 1386, 4. Klimke (BrD) Entertainer 1365,5.' Capellmann-Luetkemeier (BrD) Ampere 1354, 6. Rehbein (BrD) Nektar 1353. Springrubriek, kwalificatie Grote Prijs: 1. John Whitaker (GBr) Milton 0-68,23, 2. Becker (BrD) Pamina 0-68,53, 3. Grave- meier (BrD) Anatol 0-68,50, 4. Pessoa (Bra) Imperial 0-69,10, 5. Brinkmann (BrD) Pikeur 0-70,03. Brussel, wereldbeker vrouwen Individueel: 1. Lisenko (Sov) 39.599 punten, 2. Boganskaja (Sov) 39.586, 3. Onodi (Hon) 39.574, 4. Yang (Chi) 39.523, 5. Johnson (VSt) 39.350, 6. Bontas (Roe) 39.337, 7. Pasca (Roe) 39.287, 8. Fernandez (Spa) 39.012, 9. Rueda (Spa) 38.824,10. Li (Chi) 38.786. VOETBAL Eerste divisie FC Zwolle - Vlissingen 0-0. Bundesliga Werder Bremen - St. Pauli 1-0, VfL Bochum - VfB Stuttgart 1-1. Franse competitie Caen - Auxerre 0-1. WATERPOLO Drachten, kwalificatie WK Canada - Mexico 5-4 (0-1,2-0,1-1, 2-2). IJSHOCKEY PLANKZEILEN Buenos Aires, WK Lechner MANNEN Zevende wedstrijd: 1. Quintin (Fra), 2. Velazco (Arg), 3. Belot (Fra), 4. Ruelland (Fra), 5. Laney- rie (Fra), 6. Egeblad (Den), 10. Competitie Uitslagen: Utrecht - Rotterdam 4-1 (2-1,0-0,2-0), Nijmegen - Til burg 3-9 (0-5, 2-3,1-1). Stand: 1. Tilburg 6-10, 2. Nijme gen 7-9, 3. Rotterdam 5-8, 4. Utrecht 6-8, 5. Geieen 6-1,6. Am sterdam 6-0,7. Groningen 6-0.

de Stem | 1990 | | pagina 59