DE STEM Jb Jb PER O IM E E WINTERS BOUWBEDRIJF B.V. ONDERHOUDS- COifRDINATOR M/V lil ELEKTRONICUS a trestomnt zaken. n ID "IT Mark technic al Sales-Engineer gltPl A - ALLROUND TIMMERLIEDEN - AANKOMENDE TIMMERLIEDEN Corruptie in I Hugo Claus-k color BREDA BOUW b.v. BREDA BOUW b.v. coördinator inspectiebeleid tekenaar inspecteur/voorlichter groepschef voorlichting/inspectie groepschef voor bereiding/technische registratie Winters Bouwbedrijf B.V. LEERLING-DAKDEKKERS zz b> Aankomend betontekenaar DE STEM VAN ZATERDAG 27 OKTOBER 1990 Hebt u interesse? Consolidated Nederland B.V. M/V O IYYTj l\.?^ Personeels- HTS-Wtb, Elektro- of Procestechniek of vergelijkbaar niveau Bedrijfspsychologie a> Ervaren betontekenaar De Noordbrabantse PNEM is de grootste distributeur van energie in ons land. Ruim 2.600 medewerkers zor gen voor een jaarlijkse omzet van ongeveer 1,6 miljard. De PNEM levert aan meer dan 700.000 zakelijke en particu liere verbruikers. Bij het Regionaal Distributiebedrijf PNEM Breda worden kandidaten gevraagd voor onderstaande vacatures: voor de afdeling Energiezaken. Vacature-nummer: 5029. Standplaats: Breda. Functie-informatie werktechnisch leidinggeven aan de inspecteurs (E en G/W); optreden als intermediair tussen het hoofdkantoor en de districten met betrekking tot inspectieaangelegenheden: verrichten van inspecties aan complexe installaties; coördineren van het inspectiebeleid binnen de regio, waaronder het organiseren van instructiebijeenkomsten e.d. Functie-eisen HTS-E diploma; HGT opleiding; ervaring op het vakgebied; goede contactuele eigenschappen; leidinggevende capaciteiten. voor de afdeling Bedrijfsbureau Vacature-nummer 5080. Standplaats: Breda en omgeving. Functie-informatie verrichten van werktuigbouwkundig, bouwkundig en electrotechnisch tekenwerk ten behoeve van vernieuwing, uitbreiding of onderhoud van het distributienetwerk (G/W/W/E/CAI) en eventueel daarmee samenhan gende installaties en gebouwen, eventueel met gebruikmaking van het automatische leidingnetregistratiesysteem; beheren van tekeningen, kaartenbestanden en dienstleidingschetsen. Functie-eisen MTS-niveau; ervaring met genoemde werkzaamheden. De PNEM is de afgelopen jaren uitgegroeid van pro ducent en leverancier van elektriciteit tot een concern waarin verschillende nutsvoor zieningen zijn ondergebracht: elektriciteit, gas, water warmte, en centrale antenne signalen. De PNEM is een modern bedrijf dat naast een klant gerichte opstelling van zijn medewerkers een goede werk sfeer belangrijk vindt. Werken bij de PNEM is actief inspelen op de nieuwste ontwik kelingen in het belang van de vele honderdduizenden afnemers. NV Provinciale Noordbrabantse Energie-Maatschappij (PNEM) voor de afdeling Verbruikerszaken. Vacature-nummer: 5056. Standplaats: Etten-Leur. Functie-informatie geven van voorlichting c.q. advies ter zake van aanleg, uitbreiding, wijziging van installaties; controleren van installatietekeningen en verrichten van controles tijdens de installatie-aanleg; verrichten van geïntegreerde inspecties (installaties op Ls-net en gasinstallaties met toestellen waarvoor de belasting I30 kW); aansluiten van installaties op het net; onderzoeken van ongevallen bij verbruikers; verrichten werkzaamheden inzake de verhuur van apparatuur. Functie-eisen MTS-niveau; relevante vaktechnische opleidingen; installatietech- nische ervaring; goede contactuele eigenschappen; rijbewijs B. voor de afdeling Verbruikerszaken. Vacature-nummer 5055. Standplaats: Raamsdonksveer Functie-informatie leidinggeven aan de medewerkers van de groep VL/inspectie; zorg dragen voor de afstemming met de afdelingen Bedrijfsbureau en Uitvoering; onderhouden van de contacten met de inspectie-medewer kers op het RDB; organiseren van de algemene, technische en groeps- voorlichting c.q. advisering, alsmede van het onderzoek ten aanzien van ongevallen bij klanten; verrichten van werkzaamheden inzake de ver huur van apparatuur; verrichten van taken van de inspecteur/voorlich ter; verantwoordelijk voor het toelatingsbeleid van bedrijfsinstallaties. Functie-eisen HTS-E; relevante opleiding op gas- en/of installatietechniek; leiding gevende capaciteiten; ervaring met de genoemde werkzaamheden; goede schrrftelijke en mondelinge uitdrukkingsvaardigheid. voor de afdeling Bedrijfsbureau. Vacature-nummer 5078. Standplaats: Etten-Leur. Functie-informatie •leidinggeven aan de medewerkers van de groep; verrichten van haalbaarheidsstudies; opzetten, bijhouden en bewaken van een ge coördineerde tijd- en activiteitenplanning voor alle projecten; toetsen van uit te voeren projecten aan het jaarplan en investeringsplan; zorg dragen voor controle en uitvoering overheidsregelingen; onderhouden van contacten met klanten, gemeenten e.d. alsmede het Facilitair Bedrijf. Functie-eisen HTS-E diploma; relevante vaktechnische opleiding; ervaring in de bovengenoemde werkzaamheden; leidinggevende kwaliteiten; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; goede contactuele eigenschappen. Bedrijfsinformatie De PNEM wil meer vrouwen in dienst nemen. Zij worden daarom uitdrukkelijk gevraagd te solliciteren. De mogelijkheid van kinderopvang is aanwezig. Voor nadere informatie De heer C. Kustermans, hoofd van de afdeling Personeelszaken, tel. 076-791000. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk en tot 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie, te richten aan het hoofd van de afdeling Personeels zaken van NV Regionaal Distributiebedrijf PNEM Breda, Postbus 3365, 4800 DJ Breda, onder vermelding van het vacature-nummer in de sollicitatiebrief. te goeder naam en faam bekend staand, regionaal opererend, met een jaaromzet van ruim 28 miljoen gulden, hoofdzakelijk werkzaam in de utiliteitsbouw, vraagt voor haar afdeling onderhoud een Vereist wordt: M.T.S. bouwkunde of gelijkwaardig, -enige jaren ervaring in een bouwbedrijf als werkvoorbereider o.d. leeftijd, minimaal 23 jaar, -goede contactuele eigenschappen, -accuraat en klantvriendelijk kunnen optreden. Geboden wordt: grote zelfstandigheid na een inwerkperiode, -goede salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden, auto ter beschikking. Sollicitaties schriftelijk te richten aan onderstaand adres, t.a.v. van ing. H.M. Pennings, adjunct-directeur. Prins Hendrikstraat 21 4835 PJ Breda 076-653250 Consolidated Nederland B. V. is een modern, dy namisch dakdekkersbedrijt dat zich heeft gespe cialiseerd in de verwerking van bitumineuze en kunststof dakbedekkingen. In verband met de groei van de on derneming zoeken wij op korte ter mijn voor onze vestiging in Son: Naast een uitstekend loon kunt u re kenen op prima secundaire arbeids voorwaarden, zoals: 8% vakantietoeslag 25 vakantie- en snipperdagen (excl. ATV) premievrije ongevallenverzekering premievrije pensioenregeling. Dan kunt u telefonisch of schriftelijk contact op nemen met onze vestiging in Son. Het adres is: Heuvel 28, 5691 NR Son Tel.: 04990-77222 t.a.v. de weled. heer P. Fokker. Bac Color BV, een dochteronderneming van Photofinishing Holding International, is met haar ruim 550 medewerk(st)ers één van Europals grootste en modernste ontwikkel- en afdrukcentrales. De werkzaam heden zullen in verband met een nieuw produktieproces in ploegen dienst vervuld worden. Onder de naam Presto Print verzorgen wij het ontwikkel- en afdrukwerk voor honderden fotografen in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. De technische dienst van Bac Color is een belangrijke afdeling, die door haar werkzaamheden aan onze geavanceerde systemen de best mogelijke kwaliteit mede handhaaft Wegens uitbreiding van de afdeling zoeken wij thans een die tot taak zal krijgen het oplossen van storingen en het uitvoeren van onder houd en modifikaties aan onze apparatuur. Onze gedachten gaan uit naar ëen elektronicus op MTS-niveau. Degenen die hun kennis in de praktijk hebben verworven worden eveneens uitgenodigd te solliciteren. Kennis van fijn- mechanische en/of optische technieken strekt tot aanbeveling. Nadere informatie over deze funktie wordt u gaarne verstrekt door de heer L. Paassen, hoofd afdeling Technische Dienst Indien u belangstelling heeft voor deze ftmktie, kunt u uw schriftelijke sollicitatie voor 10 november aanstaande richten aan mevrouw L. Prins, afdeling Franseweg 65, 4651 GE Steenbergen, tel. 01670-69911 Marktechnical is een relatief kleine, sterk groeiende handelsfirma die zich richt op uiterst gespecialiseerde componenten die hun toepassing vinden in temparatuur-, druk- en tijdafhankelijke installaties. Vanuit 's Gravenmoer, omgeving Tilburg, bestrijkt het bedrijf de Nederlandse en Belgische markt. Afnemers zijn bijvoorbeeld scheeps-, grote machinebouw- en airconditioningtoeleveranciers. Marktechnical vertegenwoordigt produkten uit onder meer Zwitserland (Trafag), Duitsland (Schischek) en Amerika/Engeland (Agastat) en spitst haar activiteiten heel nadrukkelijk toe op de, qua complexiteit, bovenste 10% van de markt. Door een forse toename van activiteiten zoeken wij contact met een Na een gedegen inwerkperiode in Zwitserland, Engeland en Nederland bent u inzetbaar in de binnen- en buitendienst. U onderhoudt intensieve contacten met klanten en breidt deze waar mogelijk uit. Daarnaast houdt u zicht op marktontwik kelingen en de implicaties hiervan voor de interne bedrijfsvoering. U vindt het prettig binnen een klein team te opereren en op relatief korte termijn duidelijke verant woordelijkheden te dragen. Tenslotte bent u "ondernemer" die werk kan genereren en de ambitie heeft op termijn een leiding gevende positie met een duidelijke eind verantwoordelijkheid in te nemen. U bent voor ons een interessante kan didaat wanneer u genoemd HTS denk- en werkniveau heeft, over een praktische instelling en liefst enige jaren commercië le ervaring beschikt. U spreekt uw talen en heeft een kwaliteits- en klantgerichte werkinstelling. Deze functie zou u met name aan kunnen spreken indien u zich thuis voelt in een klein bedrijf waar u regelmatig op u zelf aangewezen bent c.q. u prijs stelt op ruimte voor eigen initiatief en onderne mingszin. Aan uw flexibiliteit en loyaliteit worden hoge eisen gesteld. Leeftijdsindi catie: 25-35 jaar. Indien u (m/v) belangstelling heeft, wordt u uitgenodigd uw schriftelijke sollici tatie met curriculum vitae binnen twee weken na verschijning met curriculum vitae te richten aan de heer drs. A. Kar stens van GITP, Wilhelminapark 25, 5041 EB Tilburg, bij wie u desgewenst nadere informatie kunt verkrijgen (telefoon 013- 424040). Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieproce dure. GITP, adviseurs voor werving en selectie, personeelbeleid, opleiding en training, management, organisatie en informatica. Amsterdam, Breda, Groningen, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg, Zeist. wijcon b.v. Op de betonafdeling van ons, circa 20 man sterke ingenieursbureau, dat op 3 minuten lopen van het station van Dordrecht gevestigd is, bestaan de volgende vacatures. opleiding: M.T.S. met ruime ervaring, leeftijd: vanaf 30 jaar. opleiding: M.T.S.-niveau (schoolverlater geen bezwaar). Heeft u belangstelling voor tekenwerk van utiliteit- en woningbouw, dan nodigen wij u uit schriftelijk of telefonisch te solliciteren naar een van onze vacatures. WIJCON B.V. SINGEL 271 3311 KS DORDRECHT 087-333253 Heistraat 2 - Teteringen - Telefoon 076-81 03 54 - Telefax 076-71 29 85 Postbus 59 - 4847 ZH Teteringen BREDA BOUW b.v. is een middelgroot bouwbedrijf. Het bedrijf verzorgt belangrijke opdrachten voor partikulieren, overheid en industrie. Door uitbreiding van onze aktiviteiten vragen wij op korte termijn: Sollicitaties te richten aan: Postbus 59, 4847 ZH Teteringen. Telefonisch aanmelden tijdens kantooruren, tel. nr.: 076-810354. BREDA BOUW b.v., schrijf of bel ons Jean Pierre Van Rossen Door Gerard van den Broek IN de roman 'Staat in staat Van Rossem zijn persoonlij 1 nance, de wereld van het g stigt door haar macht, door stellende gemak waarmee ei Vanuit deze wereld lopen a gerecht, het leger en de inH loopjongens van deze keiha greep op ze omdat zij het zijn. Het is in deze wereld dat Rogge vertoeft. Rogge is de van Van Rossem, al wordt Roger Rozeboom, een overs die zich jarenlang Rogge's zelf is dan al dood. Hij wi: grote geld'en vooral van d< teur Andreas Buback, die i neergeschoten. ^Deze moord blijkt in Van vanuit de 'monde de la hauti de eigen aandeelhouderspos worden nog ettelijke andere ze lastige getuigen zijn, wa dens een supermarkt-bezoel leden van de Belgische staf genheid ook meteen enkelf mensen dood, alsmede wat op het verkeerde been te zet Op zichzelf is deze kijk op d den best interessant en zeli mogelijkheid dat de Belgis om een gerichte afrekening perd door verschillende one Storend is echter de vorm heeft gestopt: een verwarr Hij probeert bovendien al 1 Claus naar de kroon te stek De gave van Claus om in p ven van alledag, het kroeg van zijn hoofdpersonen te verhaal uit te tillen, is bij verre van aanwezig. Van Rossem beschrijft wel frustreerde) seksleven vat diens wederwaardigheden werken door de zeurende tc figuur Rozeboom karakter waar alles om draait (als amper beschreven. Het Clausje-nadoen wordt duidelijke in de inleiding 'Staat in staat... enz'. Ondei schuilnaam Aime Lemalai treedt J.P. hier immers n voren als criticus van eigen boek (en hij vindt geweldig). „Omdat geen der dat zou kunnen", was droge commentaar van auteur, toen hem bij de p sentatie van het boek n het waarom van deze zelf vrediging werd gevraagd. Van Rossem verwijst bij beschrijving van de perso ges voortdurend naar 'sot gelijke' personages in divf boeken van Hugo CU Hiermee geeft hij dus toe l weg van Claus gejat te h ben, in plaats van diens w te overtreffen. Daarbij kor de voortdurende verwij gen - ook naar andere sch vers, zoals Konrad, Camu Beckett - behoorlijk onsj pathiek over en lijken vo< te duiden op literair mac me. Voor wie toch meer wil w< van de Bende van Nijvel er echter betere boeken oj markt dan de 'Staat staat...etc.\ Jean Pierre Van Rossem: in staat van ontbinding'. Uitg. tekiet, prijs34,50.

de Stem | 1990 | | pagina 52